Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Janaboy válasza Dyingsoul (#1300) üzenetére


Janaboy
veterán

Olvasd el a melyalvas jelenteset, olyankor abszolut nem mozognak az izmaid..nem birsz megmozdulni.

Janaboy

(#1302) Tibko8


Tibko8
senior tag

Nálam meglepő módon nagyon pontosan méri az alvást. Mély alvás passz. De hogy mikor alszok el és kelek fel az igen pontosan. Eddig egyszer sikerült kb 30-40 perccel később el aludnom mint ahogy elkezdte volna figyelni. Meg amit észre vettem hogy ilyenkor sűrűbben méri a pulzusomat este 8-9 óra után. Azt is nagyon ügyesen monitoroza hogy mikor megyek ki mondjuk a mosdóba, konyhába az éjszaka és hogx mikor fekszem vissza aludni. Amúgy lehet szerkeszteni is az időt. Én ezzel a funkciójával teljesen elégedett vagyok.
Lépés számláló is rendben van. A reggeli suliba setalast is pontosan mutatja. 2,4 km mutat ami nagyon közel van a valósághoz mert amúgy 2320 m pontosan a suli itthonról. De ugye ebbe a 2,4-be benne van a itthoni meg a terembe való felrohanas is.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1303) xb12x válasza Dyingsoul (#1300) üzenetére


xb12x
tag

Ennyi pénzért ezt kapod. Nem rossz, de nem kell vakon elfogadni se. Leginkább a tendencia a lényeg. Az én példám azért elég extrém, általában az emberek otthoni tv-zés közben azért mozognak.
Egy jobb, de csak alvásmonitor lehet akár 130$ is és annak is megvan a maga gyengéje, pl nem fekhetsz le bárhol :)

(#1304) ollie válasza rollaz (#1299) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt megjegyezném, hogy szerintem az ilyen bandeket a xiaomi szó nélkül cseréli, csak ugye mivel mi szürkén vettük, ezért ez nálunk nem megoldás.

***

(#1305) keresztg válasza rollaz (#1299) üzenetére


keresztg
csendes tag

Egyébként a third-party alkalmazásokkal ilyenkor még hajlandó komunikálni a band? Ami protokoll leírást láttam, ott volt művelet arra, hogy a band elfelejtse a párosítást, ebből gondolnám, hogy ha a Mi Fit-tel nem is megy, valami mással még csak csak.

(#1306) ollie válasza keresztg (#1305) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmivel nem kommunikál, mivel semmilyen eszközzel nem lehet párosítani.

***

(#1307) rollaz válasza keresztg (#1305) üzenetére


rollaz
tag

A Notify & Fitness for Mi Band alkalmazással részlegesen össze tudtam hergelni.
Ebben benne van az a lehetőség, hogy MAC-cím alapján hozzáadható a Band az alkalmazáshoz. Ekkor képes a lépésszámot és az akku töltöttségét kiolvasni, de semmi másra nem alkalmas.

(#1308) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Egyszerű a dolog!
Kölcsön kell kérni, vagy venni még egy Mi Bandet és mindkét kézre tenni egyet. Kiderül mennyire elfogadható az alvásfigyelés.
Nekem nincs vele bajom, mert megfigyelésem alapján rendben van amit mutat.
Aztán meg azt sem értem miért kell akadékoskodni, mert a mély alvást mondhatni egyszerű megfigyelnie a karkötőnek, ugyanis nem történik mozgás, és a pulzus is mondhatni tartósan azonos, míg a könnyű alvás közben van mozgás és pulzusszám változás. Legalábbis én így gondolom, amit nem kell tényként kezelni.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1309) ollie válasza rollaz (#1307) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam a MAC címes csatlakozás sem működött, mindenféle kapcsolódási kísérletnek ellenáll a Band.

***

(#1310) rollaz válasza ollie (#1309) üzenetére


rollaz
tag

Nálam sajnos a saját bénázásom váltotta ki a problémát. Persze ettől még jó lenne, ha lehetőség volna a factory resetre.
Nálad nyilvánvalóan hardveres a gond.

(#1311) ferob válasza ollie (#1309) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos vagy nem, de a Mi Band 2-től kezdődően egy újfajta hitelesítési módszert használ a pánt, ami miatt szükséges a Mi Fit alkalmazás, így ha abban nincs párosítva vagy nem csatlakozik, akkor a többi alkalmazás se lesz vele használható.

(#1312) ollie válasza rollaz (#1310) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet szoftveres hiba is, csak ugye reset nélkül tök mindegy. Megvárom míg lemerül, hátha utána még működőképes lesz. Remélem, hogy a következő 4 hónapot kibírja a második Band, amit most használok, mert akkor jön meg a Pebble Time 2. Aztán elfelejtem ezeket a kínai kütyüket.

***

(#1313) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Bocsi a hülye kérdésért, de csak Én nem találom az Eustock telefonszámát?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#1314) keresztg válasza ferob (#1311) üzenetére


keresztg
csendes tag

Rosszul hangzik...

@rollaz, nálad még hajlandó komunikálni. Ha nem túl elvetemült ötlet nem Google Play-es appokat ajánlani, akkor a [GadgetBridge] alkalmazás jut valamire?

(#1315) Dyingsoul válasza xb12x (#1303) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát igen... amúgy csak azért csalódás kicsit mert ezekszerint nem pulzusszám szerint nézi, aszerint márpedig pontosabb lenne a mérés. Ha leveszem zuhanyzás előtt és otthagyom az asztalon akkor azt fogja majd mutatni, hogy az asztalon aludtam. :DDD Amúgy még nem jött meg de ez így elég unszimpi, hogy a mozdulatlanság alapján nézi az alvást no meg a mélyalvást. Mindegy, majd meglátom ha megjön.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1316) rollaz válasza keresztg (#1314) üzenetére


rollaz
tag

MAC címet hozzáadtam, de így sem képes csatlakozni, fél perc után eldobja.
Természetesen köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#1317) Tibko8 válasza Dyingsoul (#1315) üzenetére


Tibko8
senior tag

Minek veszed le furdéshez? Én csak töltés idejére veszem le. A másik hogy 1 hétig naponta egyhuzamban 3-4 órákat volt velem a tengerben és semmi baja. 0-24-ben nyugodtan rajtad lehet.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1318) ferob válasza Dyingsoul (#1315) üzenetére


ferob
őstag

Minden bizonnyal, de a valóság pedig inkább az, hogy előbb próbáld ki a teóriák helyett és akkor meglátod, hogy hogyan működik.
Az alvás vizsgálatához használja a pulzusmérést, így ha leveszed, akkor nem fogja azt hinni, hogy te hirtelen elaludtál, ahogy lépést sem fog számolni az asztal lapján.

Ellenben engem kifejezetten érdekelne, hogy szerinted mi más alapján lehetne vizsgálni ebben a kategóriában az alvást, mint a pulzus és a mozgás, sőt különösen a mély alvás fázist, mint a mozgás hiánya?

(#1319) AMDaZERG_1 válasza Dyingsoul (#1315) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Legfőbb baj, hogy nem tudod miről alkotsz véleményt.
Gondolok itt arra, hogy ezek szerint nincs semmiféle információd magáról az alvásról.
A másik, hogy nem is értem miért gondolod azt, hogy azt "hiszi" a karkötő alszol miközben nincs is rajta a kézen... Leminősíted anélkül, hogy használod, értelmeznéd.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1320) Dyingsoul válasza AMDaZERG_1 (#1319) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A topkban visszaolvastam 5-600 hsz-t, plusz megnéztem pár videót, ez alapján alkottam véleményt. :P Ennek ellenére igazatok van, előbb legyen nálam, használjam és csak aztán kössek bele. No de addig is gondoltam bedobom vitatémának az alvós dolgot.. de nálam ez a hozzászólás "verte ki a biztosítékot". Mi értelme ennek a funkciónak, ha a filmnézést is alvásnak könyveli el? :P Nem kell rá válaszolni, költői a kérdés. Befogtam, várom, hogy megjöjjön és majd csak akkor jártatom a szám (akkor meg meg fogom kapni, hogy mit várok 13 ezerért :DDD).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1321) oris válasza Dyingsoul (#1320) üzenetére


oris
aktív tag

Meg fogsz lepődni, mennyire jól érzékeli, hogy tévézel és nem alszol.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1322) Dominó85 válasza Dyingsoul (#1320) üzenetére


Dominó85
veterán

Van aki észre sem veszi, hogy filmnézés közben elbóbiskol. Ugyan a legkisebb neszre is fent van, de nem tudatosul benne, hogy a film felét nem is látta. Édesapám és én is ilyen vagyok. Mondjuk én csak akkor, ha 12 óra meló után 23 óra után kezdek bele egy filmbe... ;]

* Péter - 06302461862 *

(#1323) zsolti72837 válasza gamegod (#1264) üzenetére


zsolti72837
őstag

+990-Ft szállítási költség. ;)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#1324) Dyingsoul válasza Dominó85 (#1322) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Najó azt úgy mondjuk nem csodálom. :DDD Nálam mondjuk nem ez a helyzet szerencsére. Én ha elalszok egy fim alatt az minimum 2+ óra alvást jelent, nálam bóbiska nincs :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1325) seven7


seven7
aktív tag

Sajnos nekem is csak pár napig volt jó a Mi Band 2, azóta nem kapcsolódik a telefonhoz.
Megpróbáltam minden megoldást amit a neten találtam, de esélytelen. Próbáltam másik telefonnal is, de nem kapcsolódik hozzá...
Sucks. :W

(#1326) andrisbandi válasza seven7 (#1325) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kínai garanciáztatás, pénzvisszafizetés

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1327) ollie válasza ferob (#1318) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem mér pulzust alvás közben. Nekem a Band 2 előtt a Band 1 legelső verziója volt, amiben nem volt pulzusmérés, és mégis, nagyjából percre pontosan tudta, hogy mikor alszom.

***

(#1328) tihasz


tihasz
újonc

Sziasztok,

korábban írtam, hogy nekem is csatlakozási problémám van, szóval csak 3 hétig működött a band2-m. Minden ravaszságot kipróbáltam, de mindnek ellenállt. Végre lemerült, újratöltöttem, de hiába, sajnos menthetetlen, kuka! Most vívok a kínaiakkal, de nem nagyon akarják a teljes vételárat visszafizetni, és új készüléket sem akarnak küldeni. Bár azt már én sem akarom asszem....

Üdv!

(#1329) ollie válasza tihasz (#1328) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Honnan vetted?

***

(#1330) ferob válasza ollie (#1327) üzenetére


ferob
őstag

Akkor ez neked új információként fog hatni, de nagyon is mér pulzust az alvás adatok pontosabb mérése érdekében.
Sőt az említett intervallumban, ha már keveset mozogsz, valamint az alvás ideje alatt, ha bármilyen mozgás történik, akkor az adatok pontosabb meghatározása céljából elég sokszor.
A beállításokban külön opció is megtalálható ezzel kapcsolatban, szóval a kijelentésed nem állja meg a helyét, valamint az, hogy neked előtte régebbi verzió volt és az is tudta nagyjából az alvás idejét, nem jelent ez kapcsán semmit.

(#1331) ollie válasza ferob (#1330) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, el is felejtettem, van ilyen beállítás benne. De miért mérné, amikor ki van kapcsolva?

***

(#1332) ferob válasza ollie (#1331) üzenetére


ferob
őstag

Ha neked ki van kapcsolva, akkor értelemszerűen nem fogja ilyen módon folyamatosan vizsgálni.

(#1333) Atilla001


Atilla001
senior tag

Bocsánat, hogy itt kérdezem, ilyet szeretem volna de elbátortalanodtam.
Néztem az Alcor Move ot a MyKronoz Pulse-t , de mindet szidják, Szoftveresen főleg. Pedig a Pulse sokkal jobban tetszik. A garmi naon kafa, de k drága.. Van valami alternatíva ami megbízható? 15e max
thx

Védd a természetet!

(#1334) andrisbandi válasza Atilla001 (#1333) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szerintem nincs alternatívája a Miband 2-nek.
Ebben az áraban verhetetlen.

Én egy "Samsung Gear fit 2"-t tervezek majd kipróbálni, de az 5-6-szor drágább. Nyilván nem egy kategória.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1335) soldner


soldner
tag

Geekbuying.com-on most 29.99 USD a Mi Band 2.
Kupon kód: MIBDII

(#1336) wallace válasza soldner (#1335) üzenetére


wallace
tag

Köszi a tippet, vettem egyet hamarjában fóliával együtt :)

(#1337) tihasz


tihasz
újonc

A TinyDeal-on vettem...
Addig jutottam velük, hogy nem küldöm vissza az miband2-t, mert kb. annyiba kerülne mint maga a cucc, és ők sem akarnak újat küldeni, gondolom a sok selejt miatt, úgyhogy most alkudozunk a pénzről...

Üdv!

(#1338) Dyingsoul válasza tihasz (#1337) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Videót próbáltál készíteni róla?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1339) tihasz


tihasz
újonc

Igen, túl vagyunk a videon, a fényképen, az ötleteiken, az újratelepítéseken, stb. Az a probléma, hogy noha van kijövő bluetooth jelszint a miband2-ből, nem képes vele kommunikálni semmilyen eszköz, pedig hírdeti magát. Szinkron hibával indultunk, majd unpaired, és utána már nem sikerült párosítani sem... valszeg az unpaired folyamat nem futott le a miband2-ben, és még mindig úgy érzékeli, hogy párosítva van, ezért nem engedi újra.

(#1340) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

Valakinek van elado foliaja,uveglapja Bp-n?

(#1341) soldner válasza wallace (#1336) üzenetére


soldner
tag

Nincs mit, gratulálok! :)

(#1342) Janaboy válasza tihasz (#1339) üzenetére


Janaboy
veterán

Probalj beszelni a xiaomival direktben.

Janaboy

(#1343) RunTimeError


RunTimeError
tag

Már a 6. napja használom az eszközt, de azt vettem észre, hogy egyre nehezebben, néha csak nagyon sokadik próbálkozásra sikerül a telefonomnak (Redmi Note 3) csatlakozni hozzá és szinkronizálni, letölteni az adatokat.
Sokáig keresi, majd nem találja és ez kb 10ből 7 eset minimum. :(((

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#1344) rollaz


rollaz
tag

Válaszolt a Xiaomi Support, ami már önmagában meglepő.
Megerősítették, hogy kukázható a band. Sem MAC-cím, sem sorozatszám alapján nem tudják az adatbázisból kikeresni, hogy melyik ID-hez van társítva a készülék. Kicsit bullshit szaga van, de mivel magamnak köszönhetem, így nem vergődök.

(#1345) zsolti72837 válasza rollaz (#1344) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ment PM. :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#1346) távcsőves válasza távcsőves (#948) üzenetére


távcsőves
senior tag

Megérkezett a 13.-án rendelt Mi Band 2. Jó sokáig jött. :((( (No vám és egyéb hadisarc.) De még időben. :) Feltöltöttem, majd a saját telefonomra letöltöttem google play áruházból a Mi fit app.-ott. _Készítettem egy saját acc-ot, telefonnal és a programmal párosítottam. Látszólag mindent tudd, amit tudnia kell. Most mi a teendőm mielőtt odaadnám az asszonynak ajándékba? Olvasom, épp valami ilyesmi probléma miatt lett használhatatlan egy darab.....

(#1347) Balcsix


Balcsix
senior tag

Ha a telefonomon ROM-ot cserélek, előtte kell valamit tennem (leválasztanom valahonnan vagy valami...) a Band-del, vagy a Mi Fit-tel, hogy nehogy ne csatlakozzon vissza az új rendszerhez?

(#1348) Stefi_dzsi válasza Stefi_dzsi (#1226) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

No megérkezett hozzám is. Aug. 10-én rendeltem Banggood-on, 15-én indult útnak. Vámon simán átjött (9.575.- volt az ára)

(#1349) ollie válasza Balcsix (#1347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen! Unpair-t kell nyomnod a Mi Fitben. Ha ezt nem teszed meg, dobhatod ki a Bandet, mert többet nem fog csatlakozni semmi máshoz.

(#1346) távcsőves: te se felejts el unpair-t nyomni!

[ Szerkesztve ]

***

(#1350) Dominó85 válasza ollie (#1349) üzenetére


Dominó85
veterán

Nos ezzel vitatkoznék. Egyszerre működik a Lenovo K3 Note-ommal és a Xiaomi Mi4i telómmal a Band. A lényeg nem az eszközök számában, hanem az Mi fiók-nál keresendő. Ha az i-mi.com oldalon illetve a telókban/eszközökben is ott a listán mindegyik, akkor nem akad össze semmivel sem az Mi Band 2. Viszont ha egy adott Mi fiókhoz volt társítva az Mi Band és egy másikhoz szeretnénk csatolni/párosítani. Úgy ebben az esetben tényleg kell Unpair. Ugyanis a MIUI rendszer lopottnak fogja minősíteni az Mi Band-et ha egyszerre két Mi fiókhoz van társítva.

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.