Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) andrisbandi válasza seven7 (#1100) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nincs ilyen lehetőség.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1102) seven7 válasza andrisbandi (#1101) üzenetére


seven7
aktív tag

Köszi!

Még egy kérdés: névjegyekhez ikonokat párosítottam, de valamiért csak az működik ami mindenkire vonatkozik. Ha azt kikapcsolom nem is jelez. Találkozott már valaki ilyennel?
A "teszt rezgésnél" még rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1103) soldner


soldner
tag

Nekem ma frissített automatikusan a Play áruházas Mi Fit app 2.1.8-as verzióra.
Most rettegnem kell, vagy ez már bug mentes?

(#1104) Benyuss válasza axxxl (#1027) üzenetére


Benyuss
tag

jelentem 3 nap folyamatos úszás, termálozás után semmi baja nincs. Szépen bírta, pedig reggeltől- estig a melegben ültem. Szaunába nem vittem, ennyire bátor nem vagyok. :)

Ki, milyen ébresztőt használ?
Gondolok itt: MiFit sima, notify sima, tools sima, tools okos?

[ Szerkesztve ]

(#1105) heinci válasza seven7 (#1102) üzenetére


heinci
tag

Ha a Mi Band Tools progiról van szó, akkor az "Ignore Non-Clearable" opciót kapcsold ki az adott beállítás alatt, és akkor jól fogja megjeleníteni az ikont az adott kontakthoz tartozó értesítés esetén. Nálam legalábbis ez megoldotta a problémát.

Egyébként 1 hete vagyok egy ilyen kütyü tulajdonosa, és nekem is azok a tapasztalataim, mint az előttem szóloknak: karlendítéses kijelző aktiválást inkább kikapcsoltam, mert általában nem veszi észre, viszont amikor meg nem lendítem, van, hogy bekapcsol.
Okos ébresztés meg a legutóbbi fw frissítés előtt mintha működött volna, de akkor is a célidőpont előtt 3 perccel kezdett el rezegni, holott már 20 perce fent voltam, most meg az új fw-el már nincs is előébresztés, percre pontosan rezgett. Szóval szerintem ez a funkció nem működik.

Egyébként helyén kell kezelni ezt a kütyüt, ezért az árért egész okos kiegészítő adott keretek között, világmegváltást várni tőle viszont butaság. Komolyabb dolgokra majd talán ott lesz a Pebble Time 2, de az nyilván jóval drágább lesz.

Egyébként akik úszás közben is használják, nem zavaró, hogy a víz folyamatosan bekapcsolja a kijelzőt? :)

(#1106) axlfsi válasza heinci (#1105) üzenetére


axlfsi
veterán

"Egyébként akik úszás közben is használják, nem zavaró, hogy a víz folyamatosan bekapcsolja a kijelzőt? :)"

Ezt mar en is meg akartam kerdezni; engem zuhanyzas kozben idegesit, hogy valtogatja a funkciokat. Hol eppen pulzust mer, hol orat mutat, de ki-be kapcsolgat :F (mondjuk, emiatt le/föl venni nem fogom, no de na).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1107) Louro válasza axlfsi (#1106) üzenetére


Louro
őstag

Több sampon kell, hogy a szembe is jusson és problem solved ;) :DDD

Engem inkább alvás közben zargat a fel-fel villanó kijelző. Zuhanyzás kevésbé zavarna, amíg nem romlik el. Csak lehetne egy DND időszak, amikor nem villog jobbra balra. (Lehet, hogy van, csak én nem néztem még át.)

Mess with the best / Die like the rest

(#1108) attka válasza SztiviVander (#1098) üzenetére


attka
aktív tag

Köszi.

(#1109) oris válasza heinci (#1105) üzenetére


oris
aktív tag

A Mi Band 2-nél azt figyeltem meg, hogy nem a MiBand 1-nél és az S-nél megszokott "fellendítem-a-karom-mintha megnézném-az-órát" mozdulat kell, hanem egyszerűen negyed fordulatot igényel a csuklóval. Én így 10-ből 10 alkalommal be tudom kapcsolni a kijelzőt.

Nagyon OFF: Sosem értettem, hogy zuhanyozáskor, tisztálkodáskor miért nem lehet levenni az órát... sok minden mást is leveszünk olyankor magunkról, nem? Miért pont az órának kell fennmaradni?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1110) andrisbandi válasza oris (#1109) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én is leveszem fürdéskor, hogy ne legyen szappanos.

De sokan zuhanyoznak reggel, ébresztés után. Ilyenkor azt érzékeli, ha leveszi az ember, minhta visszafeküdtél volna, és továbbra is ébreszt. Van akinek ez zavaró...

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1111) oris válasza andrisbandi (#1110) üzenetére


oris
aktív tag

December óta használok mi band-et, fehér ledessel kezdtem, pulzusmérőssel folytattam, most kettesem van. Egyik sem hitte a reggeli zuhanyozást alvásnak.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1112) andrisbandi válasza oris (#1111) üzenetére


andrisbandi
őstag

0.
ébreszt, lenyomod

1.
leveszed, mert zuhanyozni mész

2.
zuhanyzol, miközben az óra letéve azt hiszi visszafeküdtél, és újra ébreszt
:DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1113) SztiviVander válasza andrisbandi (#1112) üzenetére


SztiviVander
őstag

akit ez zavar az beállítja a mi fitben az ébresztést mert az ilyet nem csinál. ez a band tools (meg lehet hogy a notify is ilyen) funkciója.

(#1114) andrisbandi válasza SztiviVander (#1113) üzenetére


andrisbandi
őstag

A szundis, ismétlődő ébresztést a pánt végzi.
Mindegy milyen progival van beállítva.

3 darab sima ébresztést lehet pl a Mifittel beállítani.
Midegy, h kinyomja az ember, vagy nem ébred fel rá. Kb 10 perc múlva újra ébreszt, ha mozdulatlan a gazda.

Nálam legalábbis így van playes Mifittel.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1115) heinci


heinci
tag

Ma reggel 6-kor keltem, brahibol a Toolsban be volt allitva okos ebresztes 07:00-07:30 koze. 07:23-kor kezdett el ebreszteni. Csaknem masfel oraja fent voltam mar. Felejsetek el ezt az okosebresztes dolgot, kamu. :)

(#1116) Keksz


Keksz
senior tag

Azt tudjátok hogy "hány napnyi adat" fér el a Mi Band2-ön?
Azaz ha nem szinkronizálom pl. minden nap lefekvés előtt (mert akkor állítok másnapra ébresztőt), akkor mennyit bír? ;-)
Lépésszámláló + alvásmonitorozás megy rajta.

(#1117) andrisbandi válasza heinci (#1115) üzenetére


andrisbandi
őstag

"masfel oraja fent voltam mar"
- Ez pontosan mit takar?

Mert ha pl továbbra is feküdtél, vagy ültél...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1118) atthany


atthany
aktív tag

vhogy nálam nem "kóser" a lépésszámláló és a megtett távolság, sztem jóval többet számlál, erre van vmi megoldás?

(#1119) axlfsi válasza Louro (#1107) üzenetére


axlfsi
veterán

En csukott szemmel alszom, nem szokott zavarni! :P :D
Ami pedig a zuhanyzast illeti, tobben is irtatok, "ha a gatyam leveszem, ezt miert nem?" Igazatok is lehet, de megsem; miert vegyem le, ha egyszer: 1 vizallo, 2. nem zavar egyaltalan a tisztalkodasban (azaz, nem leszek tisztabb, ha leveszem elotte), 3. legalabb egyuttal a karperec is meg lesz mosva (igen, bizony sok kosz eri, izzadtsag, stb, ahogy a karoramat is rendszeresen tisztitom - igaz, azt nem zuhany alatt).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1120) SztiviVander válasza andrisbandi (#1114) üzenetére


SztiviVander
őstag

band2 -nél 10db-ot lehet beállítani. én nem emlékszem hogy a mi fit valaha is újra ébresztett volna mikor kinyomtam (vagy régebben az 1A-ra koppintottam). pedig nem egyszer késtem el melóból azért mert félkómában kinyomtam az ébresztést és aludtam tovább.

(#1121) SztiviVander válasza heinci (#1115) üzenetére


SztiviVander
őstag

pedig hidd el ez régebben nagyon jól működött. onnantól hogy a v2.x.x verzióval kikerült a mifitből az opció (és valszeg az újabb fw-ekből a hw-es támogatása is, vagy csak simán elszabták a kínaiak, ki tudja) már olyan mintha a bandtools ugyan ráveszi (sőt az 1A-ra még a régebbi 1.8.7.11 -es mifit is), csak éppen a régebbi 5-25 perccel korábbi ébresztés olyan átlag 5 perccel korábbi ébresztésre zsugorodott. azt meg nehéz elhinni hogy mindig kb 5 perccel fél8 előtt vagyok hónapok óta a legéberebb állapotban... mindegy, ez van. "a régi jó dolgokból nem marad már semmi" avagy "már a jövő sem a régi".

[ Szerkesztve ]

(#1122) heinci válasza andrisbandi (#1117) üzenetére


heinci
tag

Masfel oraja kikeltem az agybol, mar a zuhanyon es a reggelin is tul voltam. :)

(#1123) tihasz


tihasz
újonc

Sziasztok!
1 hónapja használom a mi band2-met, és két napja semmilyen módon nem tudom összekapcsolni a samung galaxy alpha-al. Eddig az angol nyelvű MiFi volt rajta, most föltettem a magyar nyelvűt, de hiába. Csak Connecting...... fut a végtelenbe. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Lehet bedöglött a mi band? Még egy reset gomb sincs rajta....:o(
Üdv:
tihasz
:W

(#1124) ollie válasza tihasz (#1123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ugyanez van nálam, is, csak némileg tovább bírta, kb másfél hónapig. Gondolom a Band 2 láthatólag tökéletesen működik, csak csatlakozni nem lehet hozzá, ugye? Én kb 1 hétig kerestem rá a megoldást, és úgy tűnik, hogy nincs. Meg kell írni a shopnak ahol vetted, hogy mi a helyzet, hátha vissza tudod igényelni az árát.

***

(#1125) tihasz válasza ollie (#1124) üzenetére


tihasz
újonc

Hát ez nem jó hír...😣
Igen, látszólag teljesen jól működik amúgy, csak alkalmazások nélkül megette a fene...
Nem próbáltad teljesen lemeríteni és utána...?
Én még ebben bízom..
A tinydeal-on vettem, majd rájuk írok, hátha...
Üdv
tihasz

(#1126) Boresz


Boresz
tag

Sziasztok!

Nagyon megkedveltem a Mi Band 2-t, ezért eldöntöttem, hogy fejlesztek úgy új alkalmazást, ami pótolja a Mi Fit hiányosságait.

Az alkalmazást Mi Bandage néven hoztam létre és fel is töltöttem a Play-re, jelenleg béta tesztelési fázisban van, de az eddigi visszaigazolások alapján stabilan működik.

Az alkalmazás ingyenes lesz (csak reklámot tartalmaz).

Már megvalósult funkciók:
- Mi Band 2 párosítása (ezután párosított eszközként megjelenik a Bluetooth beállítások alatt, ha gondod volt a képernyőzár feloldásával Mi Fit alatt, akkor ez orvosolja a problémát)
- utolsó csatlakozás időpontjának megjelenítése
- utolsó szétkapcsolás időpontjának megjelenítése
- Mi Band 2 csatlakozásakor használható funkciók:
- ha nincs értesítés a telefonon
- jelzés rezgéssel a Mi Band 2-n
- telefon képernyő felébresztése
- ha van értesítés a telefonon
- jelzés rezgéssel a Mi Band 2-n és fix ikon megjelenítése 1,2,3 alkalommal
- jelzés rezgéssel a Mi Band 2-n és az értesítés típusának megfelelő ikon megjelenítése értesítés száma szerint
- jelzés rezgéssel a Mi Band 2-n és az értesítés típusának megfelelő ikon megjelenítése értesítés típusonként csak egyszer
- telefon képernyő felébresztése

További fejlesztések lesznek, hogy a kapcsolat megszakadásakor jelezzen a telefon (ami elvesztés ellen is védene), illetve ha valaki felemeli a telefon akkor pedig naplózza, hogy illetéktelen hozzáférés történt.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy próbáljátok ki és ha valakinél esetleg probléma merülne fel az jelezze, ha az app összeomlana, akkor pedig a jelentés küldéssel továbbítsátok hogy meg tudjam állapítani, mi okozza a hibát.

Ha valaki szeretné kipróbálni az alábbi linken töltheti le (béta tesztelőnek kell jelentkezni, de ez nem jár semmiféle kötelezettséggel):
https://play.google.com/apps/testing/hu.tiborsosdevs.mibandage

Köszi előre is, ha valaki kipróbálja :C

[ Szerkesztve ]

(#1127) bigdady válasza Boresz (#1126) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ios-re is jöhet :)

(#1128) Boresz válasza bigdady (#1127) üzenetére


Boresz
tag

Amint lesz olyan készülékem :))

(#1129) ollie válasza Boresz (#1126) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Légy szíves csinálj sötét témát is hozzá, gondolva az amoledesekre.

***

(#1130) Soltee válasza Boresz (#1126) üzenetére


Soltee
tag

Tesztelem!!!

Kérésem, kérdésem lenne...
Gear S-em is van és az tud olyat, hogy ha figyeli az alvást, kikapcsolja a jelzéseket és a kijelzőt...
Tudom, hogy ez más, de amikor be van kapcsolva az alvásfigyelés és nálam egész pontosan végzi, nem lehet megadni neki, hogy akkor a jelzéseket is kikapcsolja? És a reggeli ébresztésnél meg vissza?

:F

Köszi! :R

(#1131) Boresz válasza ollie (#1129) üzenetére


Boresz
tag

Köszi az észrevételt, feljegyzem, de első körben funkcionalitásban szeretném fejleszteni, hogy ne legyen hiba működés közben, de akkor ezek szerint nálad rendesen működik ugye? :)

(#1132) ollie válasza Boresz (#1131) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy működik-e rendesen, mert elromlott a Band 2-őm, csak feltelepítettem megnézni. Majd ha megjön az új, rendesen kipróbálom.

***

(#1133) Boresz válasza Soltee (#1130) üzenetére


Boresz
tag

Szia!

Ha jól értem a kérdésedet, akkor 2 megoldás is van.

1. Az alvás figyelés a telefontól függetlenül működik, tehát nyugodtan kapcsold ki a bluetooth-ot éjszakára és akkor biztos nem kapsz üzenetet, reggel amikor bekapcsolod a bluetooth-ot szinkronizálni fogja az alvás adatokat a Mi Fit-el.
Ha pedig felteszed a Mi Bandage-t akkor, pedig meg fognak jönni az értesítések is a karkötőre, mivel a bluetoot-h ki és bekapcsolását is úgy érzékel, hogy megszakadt a kapcsolat és újra csatlakozol :)

2. A Mi Fit-be van az Értesítések/egyéb alatt a dnd funkció amivel, be tudod állítani hogy melyik időpontban ne fogadja az értesítéseket a karkötő, tehát este nem fog rezegni.

(#1134) Dominó85


Dominó85
veterán

Ma nekem is frissült a band és nem akart csatlakozni!!! Míg nem felemeltem a karom, az óra felvillant és kapcsolódott azon nyomban! LOL

* Péter - 06302461862 *

(#1135) GuruZone válasza Boresz (#1126) üzenetére


GuruZone
őstag

Köszönjük szépen a munkádat!

Reméljük pár hónap múlva nemzetközileg is elismert progivá válik.

Bonyolult lenne olyan funkciót létrehozni, hogy ha megtapizod a miband gombját, fényképet készítsen a kamera app? Tudom, hogy ahány gyártó, annyiféle gyári camera sw, de pl meg lehetne-e oldani Google Kamerával?

köszi a választ!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1136) Boresz válasza GuruZone (#1135) üzenetére


Boresz
tag

Szia GuruZone!

Ezt a funkciót, hogy programozható nem rég láttam én is Playen, már van is rá alkalmazás, igaz még nem próbáltam, hogy mennyire mükődik a mindennapi használatban:
https://play.google.com/store/apps/details?id=xtracer.miband2funcbutton

Jelenleg nem ismerem a Mi Band 2 ennek a funkcióján a megvalósításához szüksége API-t, mert nincs egy nyilvános SDK, úgy kell kibogarászni a bluettooth kapcsolat elemzésével, de majd utána nézek, mert engem is érdekelne, hogy lehet programozni :)

(#1137) Benyuss


Benyuss
tag

én nem akarok bunkó lenni, félre ne értse senki!
Köszönjük a munkát is persze!

Nem töltöttem le az alkalmazást, de mivel több ez mint a tools vagy a notify? :F

(#1138) Dominó85 válasza Benyuss (#1137) üzenetére


Dominó85
veterán

Magyar fejlesztés, így könnyebb elérni a fejlesztőt, javaslatokat tenni irányában. Nekem ez bőven elég. A progi egyelőre még gyerek cipőben csoszog, de jó úton halad. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#1139) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, most tervezek venni valami ilyesmit. Jelenleg a Miband2 és a Fitbit Charge HR között vacillálok.
A Fitbit elvileg folyamatosan monitorozza a pulzusom, a Miband2 is képes erre, vagy ő csak gombnyomásra megmondja az aktuálisat.
Illetve Windows Phone-nal szeretném használni mindenképp.

(#1140) Janaboy válasza rover45 (#1139) üzenetére


Janaboy
veterán

Elég nagy árkülönbség van.
Viszont a Mi band 2 ugy, ahogy a Fitbit nem tudja monitorozni a pulzust, csak folyamatos teló kapcsolattal.
Ilyet még az IDO ID107-es tud, hogy tárolja is és monitoroz.

Janaboy

(#1141) Zoty4 válasza Janaboy (#1140) üzenetére


Zoty4
őstag

én már írtam a xiaominak e-mailt amire semmi válasz nem jött ez ügyben, fitbitnél ha valami problémám volt, 2 nap alatt válaszoltak

rover45: viszont a Charge HR anyaga egy rakat fos, nekem elvált a szíjnál több helyen felhólyagosodott. Utananétem és rengeteg embernek ez volt vele a baja. Sajna nem lehet cserélni, gusztustalan pótmegoldás van csak a problémára. Szóval tiszta szívből azt se ajánlom, ha ez nem történt volna, nálam nr.1 lenne

[ Szerkesztve ]

(#1142) bibendumka


bibendumka
csendes tag

Sziasztok!

Én is elcsábultam, és 08.07-én a Banggood-ról rendeltem egy Mi Band 2-őt. Mai napon kézhez is kaptam, úgyhogy boldog tulajdonosa vagyok. Egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat, de elvesztem bennük. Segítségeteket kérném, hogy pontosan melyik alkalmazást érdemes használni? A Mi Fit-et, azonban belül melyik verzió, a legújabb?
Előre is köszönöm!

(#1143) Sajtinnyo


Sajtinnyo
csendes újonc

Sziasztok!
Rendeltem egy mi band 2-t a bangoodról, megérkezett, viszont a képernyője nem működik. Mikor először hozzá értem mutatta az időd, majd utána (kb. 2perccel később) semmit. Elvileg a funkciók működnek, pl. hívásnál és ébresztésnél rezeg. Viszont semmit sem ír ki. Töltésnél sem jelez semmit. Ez beállítási probléma lehet v hibás a készülék?
Ha hibás, tud nekem vki segíteni a cserében?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Tibko8 válasza bibendumka (#1142) üzenetére


Tibko8
senior tag

2.1.8
Én még mellette toolst.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#1145) rollaz válasza Boresz (#1126) üzenetére


rollaz
tag

Kipróbáltam volna, de indítás után sajnos instant összeomlik.
Samu Galaxy Note II, gyártói 4.4.2.

(#1146) Dominó85 válasza rollaz (#1145) üzenetére


Dominó85
veterán

Első párosításra nekem is összeomlott, de másodszorra már jó. Próbáld meg újból, menni fog. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#1147) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok.
Nekem is megérkezett kütyü.Olyan gondom van hogy a Mi Fit alkalmazásban nem tudok regisztrálni, végigmegyek a procedúrán, email, jelszó stb, a végén mégsem sikerül bejelentkezni.
Másnál is volt hasonló probléma?Melyik alkalmazást használjátok hozzá?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1148) gyerecske válasza gyerecske (#1147) üzenetére


gyerecske
senior tag

Úgy néz ki csak a telefonról nem sikerült, gépről igen.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1149) rollaz válasza Dominó85 (#1146) üzenetére


rollaz
tag

Köszi, de a baj az, hogy a letöltés utáni első indításnál kipurcan, így a párosításig el sem tudtam jutni.
Mindegy, figyelemmel követem és újra megpróbálom néhány naponta.

(#1150) Dominó85 válasza rollaz (#1149) üzenetére


Dominó85
veterán

Kapcsold ki a bluetooth-t és utána majd a program kérje, hogy azon keresztül kapcsold be. Hidd el menni fog.

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.