Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Reinhardt válasza micafighter (#200) üzenetére


Reinhardt
őstag

Junius 2.
Mondjuk en Londonban vagyok.

(#202) HKorn válasza Reinhardt (#201) üzenetére


HKorn
addikt

Majd egy rövid beszámolót kérnénk, mik az első benyomások :)

Run&Ride

(#203) Reinhardt válasza HKorn (#202) üzenetére


Reinhardt
őstag

Vagy öt percen keresztül kerestem a mi fit menüjében, hogyan kell beállítani az órát, mert kínai idővel érkezett. Arra nem gondoltam, hogy automatikusan átveszi. :B
A gomb rajta érintés érzékeny, a kijelzőnek meg 3 állása van (óra, lépés szám, pulzus).
Rendesen érzékeli, hogy mikor lóbálom csak a kezemet, mondjuk járás, futás, és mikor emelem úgy fel, hogy megnézzem az időt, és csak ilyenkor kapcsol be a kijelző.
A pánt jobban tetszik mint ami az 1-hez volt, de nagy különbség nincs.
Az meg gondolom csak egy napig lesz probléma, hogy 6000 lepést már megtettem 1S-sel, és utána csatlakoztattam ezt, és többszöri szinkron után is csak az általa megtett lépéseket mutatja (400).

[ Szerkesztve ]

(#204) HKorn válasza Reinhardt (#203) üzenetére


HKorn
addikt

ki lehet amúgy kapcsolni a lépésszám figyelmeztetést? Nem akarom hogy cseszegessen, hogy csináljak meg 10000 lépést mindennap. :)

Run&Ride

(#205) Reinhardt válasza HKorn (#204) üzenetére


Reinhardt
őstag

:F
Engem eddig sem cseszegetett.
Erre gondolsz?

:)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#206) HKorn válasza Reinhardt (#205) üzenetére


HKorn
addikt

Ja mert elvileg a Band 2-ben van egy új funkció, hogy szól ha sokáig nem mozogsz. Gondolom be van állítva, hogy pl 10000 lépés a cél per nap és időközönként figyelmeztet, hogy érd el.

Run&Ride

(#207) ollie válasza HKorn (#206) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Állítsd át 1000 lépésre, azt úgyis mindig eléred.

De egyébként ilyen a Band 1-ben is van, és ki lehet ott kapcsolni a figyelmeztetést, akkor gondolom ennél is ki lehet.

[ Szerkesztve ]

***

(#208) kakuk.tamas válasza HKorn (#206) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az 1S is tudta ezt. Igaz, nem a gyári appal... Érdemes venni másik programot a karperec mellé...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#209) micafighter válasza kakuk.tamas (#208) üzenetére


micafighter
nagyúr

Melyikre gondolsz?

(#210) kakuk.tamas válasza micafighter (#209) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én az MiBand Notify and Fitness alkalmazádt használom. Nekem ez jobban bevált.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#211) micafighter válasza kakuk.tamas (#210) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ezt néztem én is nemrég, sajnos elhagytam a Mi Band-emet ugyhogy nem tudom kipróbálni, de elvileg már Svájcban jár a Mi 2 :)

(#212) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Az egyébként durva, hogy a Mi Fit nem kompatibilis a Mi Pad 2-vel.

(#213) zeno79 válasza Reinhardt (#212) üzenetére


zeno79
őstag

Ezt hogy érted? Az én tabletemre sem lehet telepíteni a play-ről, de szerencsére a letöltött apk-t igen, és gond nélkül működik.
Vagy a BT nem kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#214) Reinhardt válasza zeno79 (#213) üzenetére


Reinhardt
őstag

A play áruházban látja ugyan az appot, de azt írja rá, hogy nem kompatibilis vele. A saját programjuk a saját tabletjükkel...

(#215) zeno79 válasza Reinhardt (#214) üzenetére


zeno79
őstag

Próbáld meg az apkmirroreol letölteni és azt feltelepiteni. Nekem is csak igy megy

(#216) ollie válasza Reinhardt (#214) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyári android van a Mi Pad-en?

***

(#217) Reinhardt válasza ollie (#216) üzenetére


Reinhardt
őstag

Gyári miui féle android van rajta, ezzel szállítják.

zeno79: köszi, így összejött.

[ Szerkesztve ]

(#218) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Most 5 napon át éjszakai műszakban vagyok. 9-től aludtam 16-ig. De a nappali alvást továbbra sem tudja értelmezni. No sleep data.

[ Szerkesztve ]

(#219) Uzi74


Uzi74
senior tag

Csak alvásmonitorozásra rendszeres pulzusméréssel alkalmas a kütyü, vagy inkább a fitbit charge hr lenne nekem jobb? Ami érdekelne: x percenként (5-10) egy pulzusmérés, amit másnap meg is lehet jeleníteni.

Sportra polar h7-et használok, a karkötő csak este lenne használva.

(#220) oris válasza Uzi74 (#219) üzenetére


oris
aktív tag

Tetszőleges időközönkénti pulzus monitorozást a gyári alkalmazás nem, de pl. a Mi Band Tools (fizetős) tud.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#221) Uzi74 válasza oris (#220) üzenetére


Uzi74
senior tag

Igen, ez kell nekem, köszönöm. Ezt a játékot az 1s is tudja, vagy az pontatlanabb lenne?

(#222) oris válasza Uzi74 (#221) üzenetére


oris
aktív tag

Én még 1S-sel használom.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#223) kakuk.tamas válasza oris (#220) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tegyük hozzá, hogy 1S-nél, ha nincs a telefon a karperec mellett, nem méri a pulzust.
A 2-es már asszem méri ilyenkor is, de nem vagyok benne biztos. (még nem jött meg. :( )

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#224) oris válasza kakuk.tamas (#223) üzenetére


oris
aktív tag

Na az ilyen részletekre vagyok nagyon kíváncsi. Remélem mielőbb érkeznek a fórumtársak mi band 2-i és válaszokat kapunk.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#225) kakuk.tamas válasza oris (#224) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Elvileg már egy hete úton van az enyém is... Remélem hamar ideér.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#226) micafighter válasza kakuk.tamas (#225) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én banggoodrol rendeltem a karkötőt meg egy másik dolgot 11.-én, a másik már meg is érkezett :)

(#227) chatran


chatran
őstag

Akinek már megérkezett a Band 2, kellett rá áfát és vámot fizetni?

(#228) ollie válasza chatran (#227) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Áfát kell, de ha szerencséd van, átcsúszik a vámon. Viszont utóbbival jobb nem számolni.

***

(#229) A guru


A guru
addikt

Sziasztok! :) Megtetszett ez a kütyü és érdeklődnék hogy honnan érdemes rendelni illetve mennyit kell érte fizetni összesen tehát van még valami extra adó amit felszámolnak? Másik kérdésem lenne hogy milyen appal a legcélszerűbb használni melyik a leghasználhatóbb? Köszi! ;)

(#230) kakuk.tamas válasza A guru (#229) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Pont fölötted írták a kérdésedre a választ.
A MiFit app kell, de mellé érdemes az MiBandTools-t, vagy a Mi Band Notify and Fitness appot megvenni.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#231) A guru válasza kakuk.tamas (#230) üzenetére


A guru
addikt

Köszi tehát kb 15k-ra jön ki a végösszeg?

(#232) kakuk.tamas válasza A guru (#231) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igazság szerint én nem tudom, mivel eddig még egy rendelésemre se kellett fizetnem ÁFA-t, vagy vámot. Ez lesz az első, ha kell.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#233) A guru válasza kakuk.tamas (#232) üzenetére


A guru
addikt

Akkor majd ha megjön megköszönném ha leírnád mennyi lett a végösszeg :)

(#234) kakuk.tamas válasza A guru (#233) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Rendben. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#235) Patrol válasza kakuk.tamas (#223) üzenetére


Patrol
tag

Ezt hogy érted?
Mert mérni méri, csak a gyári appba Androidon nem kerül bele a mért érték, de szerintem ez csak a gyári app "sajátossága" mert egy másik 3rd party app (band miband - lumián) ekkor is monitorozta a telefontól távol.

(#236) kakuk.tamas válasza Patrol (#235) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nálam nem monitorozta, hiába volt beállítva, hogy 30 percenként mérjen pulzust. Ha nem volt a telefon a közelben (értsd: bluetooth hatótávon belül), nem mért.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237) Patrol válasza kakuk.tamas (#236) üzenetére


Patrol
tag

Jah, hogy hatótávon kívül, ami elvileg 15 méteren túl van...
Hmm hát lehet. Ilyen messze még nem mentem a telefonomtól :D

(#238) szami777


szami777
addikt

Hali, 2 egyszerű kérdés.
- Itthon mikor lesz elérhető, látom külföldről rendelitek, engem az érdekelne, hogy mondjuk a xiaomishopban mikor lesz, valaki tud vmi infót erről?
-Sok tesztet olvastam itt , és volt olyan aktivitásmérő, ami nem volt annyira pontos, ez hogy áll vele?

Köszi a válaszokat előre is.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#239) Patrol válasza szami777 (#238) üzenetére


Patrol
tag

Jelenleg a külföldi oldalakon is csak előrendelhető, ők is csak június 30.-tól fogják elkezdeni szállítani.
Gondolom a xiaomishopban csak június 30. után lesz majd rendelhető.

Én nem próbáltam más aktivitásmérőt, illetve csak telefonos appot, de annál ez pontosabbnak tűnik.
Nekem még az 1S van, de a 2. generációs algoritmusa tovább lett fejlesztve így elvileg még pontosabb lesz.

Egyébként tévhit, hogy a kéz lengetését mérik a bandek.
Próbáljátok ki a gyári appal, hogy a telefont abba a kezetekbe veszitek amin a band van (így nem lengetitek a kezeteket) és közben nézitek a gyári alkalmazást.
Realtime fog pörögni a lépésszám, úgy hogy meg sem mozdul a kezetek.

(#240) szami777 válasza Patrol (#239) üzenetére


szami777
addikt

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettél :R

Elég új vagyok ebbe a témában, szeretnék egy hónapon belül venni valami ilyesmit, amin óra is van és ár/értékben ez tűnik a legjobbnak.
Ha nem a rázkódás alapján méri, akkor egy ilyen karkötő honnan tudja pontosan, hogy mennyit futok/megyek?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#241) ZolkoW válasza szami777 (#240) üzenetére


ZolkoW
őstag

de, a rázkódás alapján méri :D - rázkódás =/= lengetés.

egyébként nem atompontos, de egy csomó alap dologra, elfogadható pontossággal már a legelső változat is okés volt.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#242) Patrol válasza ZolkoW (#241) üzenetére


Patrol
tag

Atompontos akkor lenne, ha még lenne rajtad egy Xiaomi okos cipő is :D Mert ugye ilyen is van...
Amúgy elég pontos így is szerintem... Egyszer leszámoltam 800 körüli lépésem és nagyjából fedésben volt a mért értékkel :D

A nagy kérdés, hogy a 2. generációs akksija hogy fogja bírni.
Szerintem a kijelző miatt -hiába megnövelt az akksi mérete- nem fogja 40 napig bírni mint az előd 1S

(#243) Criminal017 válasza Patrol (#242) üzenetére


Criminal017
őstag

Mi Band 2-re 20 napot ígért a Xiaomi, az szerintem tartható.

(#244) Patrol válasza Criminal017 (#243) üzenetére


Patrol
tag

Igen az kb reális lesz.
De azért kár, hogy a 40 nap nem lesz már meg vele...

(#245) Criminal017 válasza Patrol (#244) üzenetére


Criminal017
őstag

Valamit valamiért. :))

(#246) dorika87


dorika87
őstag

Nem tudom, hogy az én 1s-emmel van a gond, de 40 napot nem bírt ki még eddig. Igaz, most fogom csak harmadjára tölteni, de eddig 3 hétnél nem bírt többet (akkortájt járt 10-15%-nál). Lehet később fog beállni?
IOS-en ugye eleve csak a hívásnál rezeg, illetve az ébresztést használom minden reggel, ezen felül hetente pár alkalommal mérek pulzust, szóval ezek szerint ez ennyire merítené?

(#247) Patrol válasza dorika87 (#246) üzenetére


Patrol
tag

Lehet pont a hívások miatti rezgések felezik meg neked az akkuidőt.
Nekem semmilyen app értesítés és hívás miatti rezgés nincs rajta.
Csak ébreszt, random amikor gondolja pulzust mér (naponta max 2-3x lehet) és a beállított lépés cél elérésekor rezeg. (max hetente 3x-4x)

Így kibír 43-44 napot.
És az elején kevesebbet bírt, minden töltés után jobb lett az üzemidő. (eddig, aztán ez majd megfordul)

(#248) ZolkoW válasza dorika87 (#246) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem sima 1-es volt, zöld fény nélküli, csak hívásokra jelzett és ébresztett (meg néha elért lépésszámnál), és 45 nap is volt az üzemidő 10-15%-ig.
biztos a pulzusmérés is plusz fogyasztó, meg igazából semmit nem nagyon tudunk a belsejében a különbségekről :) elég csak egy máshogy megírt program...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#249) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Elkültem 32,44 eurót a Banggoodnak, remélem karácsonyig kapok valamit.

(#250) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok! Gondolkodom egy Mi Band 2 beszerzésén. Ki is néztem magamnak ezt: [link] . Az lenne a kérdésem, hogy ettől a közeljövőben lesz esetleg még olcsóbb, vagy nem érdemes várni vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.