Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) zeno79


zeno79
őstag

Sziasztok!
Ma megrendeltem az MiBand 1S-t, ma-holnap érte is megyek a boltba, de addig is volna két kérdésem (a többire rájövök úgy is):
1a.) A könnyű ébredés funkció nagyon izgat, de egyáltalán hogy ébresszen ahhoz a saját programjában kell beállítani az ébresztőt, és a telefon gyári ébresztőjét el lehet felejteni?
1b.) Szundi funkció van? (vagy úgy se kell mert friss állapotomban ébreszt??? ;]
2.) Windows-os telefonom van, és Androidos tablet. Használható a windowsos app, események értesítéseivel, ébresztéssel, pulzusméréssel, mindennel együtt, vagy inkább ne is erőltessem, és jobban járok ha az Androidos tablet-tal használom?
Előre is köszi, és már nagyon várom hogy használjam :-)

(#1102) zeno79 válasza zeno79 (#1101) üzenetére


zeno79
őstag

na meg van a kütyü. szuper, mukodik, az ebresztest még tanulmanyozom. korlatozott funkcios a windowsos app, de mukodik vegulis. android tableten sokkal komolyabb a program. a mi band notify hajlando mukodni eddig. a gyari app sajnos nem kompatibilis a tabletemmel. ~: !?!?!
sikerult 2 ebresztest bele tenni, azt irja nem kell kapcsolodnia a telohoz, hat meglatjuk a 2 platform hogy kezeli ezt egyszerre...

(#1103) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Sima Mi Band-et, vagy az 1S-t érdemes most megvenni? Mennyivel gyengébb az 1S akkuja? A gyári program mennyire képes kiváltani a 3rd party Mi Band Tools-t? Nem kell nekem semmi ilyen-olyan értesítés. Elég ha a lépéseket/távolságot/futást/biciklizést tudja szépen/pontosan mérni; illetve az alvás funkció érdekel, de ha nem megy hát nem megy.. Mennyire pontos a lépés számláló? Autóban utazva/buszon ülve azért beszed 10-20-100 plusz értéket? :D
Valamint a Google Fitnesz appal mennyire tud rendesen kommunikálni?

Köszönöm!
Szép estét! :)

[ Szerkesztve ]

(#1104) No.01


No.01
őstag

Tudom mar kicsit unalmas es visszaolvasva is lattam, h kerdeztek, de az "okos ebresztes" funkcio mar semmilyen appal nem elerheto csak ha v.mi regebbi SW-t teszek vissza?
Olvastam itt a forumon v.hol (persze most hiaba keresem nem talalom) h volt egy javitott vagy milyen SW a neve tan V2.0 vagy hasonlo volt ami tartalmazott minden ujabb frissitest/javitast + benne volt az okos ebresztes is.

Ha nem megy az sem baj akkor lehet vennek hozza egy jol mukodo appot... felteve ha van ilyen. Tipp?

(#1105) andrisbandi válasza No.01 (#1104) üzenetére


andrisbandi
őstag

Mi Band Tools
- Ezzel úgy tudom megy az okos ébresztés.
Van belőle próba verzió. De megéri megvenni, jó kis program.

A Mi Band Notify-t nem ismerem, de sokan szeretik. Azzal is beállítható az okos ébresztés.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1106) jety91 válasza No.01 (#1104) üzenetére


jety91
őstag

az elottem szolo kollega jol mondja, mindket appal megy. en mi band toolst hasznalom, tokeletesen teszi a dolgat :)

(#1107) No.01


No.01
őstag

Nem ezekre gondoltam, de ha itt meg mukodik akkor megjobb ;)
Nagyon koszonom mindkettotoknek :R

(#1108) zeno79


zeno79
őstag

Windowsos telóm van, és hát van némi hiányossága a programnak. Van androidos tabletem, de a hivatalos MiBand alkalmazást nem engedi telepíteni a Play. Azt írja nem kompatibilis. Pedig 5.0.1 android, és 4.0 bluetooth. Csak az angol, apk-s, letöltött verzió települt, de az meg nem kommunikál az eszközzel. (profilt azert tudtam létrehozni) Csak a MiBand Notify hajlandó működni!
Mi lehet a baj?
Kell egyáltalán a MiBand Notify mellett a hivatalos app is?
A MiBand Notifybe be lett írva a Xioami fiókom azonosítószáma, akkor az már a "felhőbe" gyűjti az adatokat és bármely eszközön szinkronizálódik (és megmarad) amelyikbe be van állítva a xioami fiókom?
Sajnos a windowsos app NEM ismeri a xioami fiókot, így amit ott szinkronizálok (~nék) az nem látszik a tableten, értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#1109) zeno79 válasza zeno79 (#1108) üzenetére


zeno79
őstag

Update: valahogy sikerült párosítani a hivatalos app-al, úgyhogy egyelőre minden OK. Rögtön frissítette a firmware-t is. Remélem jó lesz a gyári app, első ránézésre tetszik, addig le is töröltem a külső MiBand Notify-t (nehogy bekavarjon, bár megvettem).

(#1110) dorika87


dorika87
őstag

Sajnos azt kell mondjam, hogy jó kis cucc ez a miband, de még van mit fejlődnie. Ma már megtettem majdnem 8000lépést, holott egész nap a lakásban vagyok és takarítok, főzök stb... cipőt sikáltam és krumplit pucoltam/szeleteltem, és szerinte ez már több 7600lépés volt.
Ennek a karpántnak főként akkor lenne értelme ha az ember elindul tényleg gyalogolni, sétálni stb... és csak akkor hordja, amikor aktívan mozog.
Illetve férfiaknak akik nem főznek és takarítanak lehet célszerűbb, mert nincs rá nagy esély, hogy félremér emiatt :D de nekem nőként ez így annyira hasznos és pont ezért nem is számolja reálisan a lépéseket.

Szóval a lépésszámlálás nálam nem nyerte el tetszésemet, de a többi funkcó: hívásjelszés, alváselemzés, ébresztés nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#1111) andrisbandi válasza dorika87 (#1110) üzenetére


andrisbandi
őstag

Androidon be lehet állítani melyik kezén hordja az ember. Így nem számol minden mozgást lépésnek.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1112) dorika87 válasza andrisbandi (#1111) üzenetére


dorika87
őstag

IOS-en is be lehet állítani, de nincs sok választási lehetőségem: mert bal kezemen az órámat hordom, jobb kezemen van karpánt, ezért jobb kézre van beállítva.
Szóval a mi band 2-nél lesz értelme ennek, mert akkor leváltom vele a karórámat.

(#1113) merlinke


merlinke
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne :) Szemezek egy ilyen 'karkötővel', viszont Aliexpress-ről rendelném. Érdemes onnan rendelni, vagy máshonnan szerezzem be?

(#1114) andrisbandi válasza merlinke (#1113) üzenetére


andrisbandi
őstag

Legjobb bolt a Banggood, de szerintem drága.
Legolcsóbb a Gearbest külföldről, de ha gond van sokszor körülményesek.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1115) jety91 válasza dorika87 (#1112) üzenetére


jety91
őstag

ha fozol a kavarast is mozgasnak erzekeli, ez nem a band hibaja, nincs olyan okos szenzor ami ezt ertelmesen tudna erzekelni :) javasoljak h az inaktivabb kezen kell hordani, kulonben nem tud pontosan merni.

Teny hogy valamennyit csal egyebkent, de ennyi penzert sztem elegge pontos kis eszkoz.

[ Szerkesztve ]

(#1116) spike70


spike70
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ilyet vásárolni. Igazából csak ébresztésre és hívésjelzésre használnám. Megtudná nekem valaki mondani, hogy MIUI-nál, a csendes üzemnél hogy viselkedik. Éjszakára időzítve van a csendes üzem. Azt szeretném, hogy csak a beállított kivételeknél rezegjen. Működik így a dolog?
Köszi!

(#1117) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Melyik a legújabb Mi Fit app?
Itt a 2.1.0
Itt a 2.1.1

(#1118) zeno79 válasza tototos (#1117) üzenetére


zeno79
őstag

Nálam a 2.1.1 (angol) fut és teszi a dolgát rendesen

(#1119) tototos


tototos
őstag

2 hét alatt ideért és úgy néz ki eredeti 3600-ért ebay

(#1120) zola96


zola96
senior tag

Itt a MiBand 2 !!! :DD

(#1121) ryke1


ryke1
tag

GearBest

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#1122) mcgeri1 válasza zola96 (#1120) üzenetére


mcgeri1
tag

király :) kíváncsi leszek rá nagyon :)

(#1123) dajkapeter válasza zola96 (#1120) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Még a végén cserélem az 1S-t :D

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1124) ricsip


ricsip
addikt

sub

-

(#1125) ricsip válasza ryke1 (#1121) üzenetére


ricsip
addikt

gondolom még 4-6 hónapig főállású firmware+app bétatesztelő lesz aki ezt ma megveszi.

külön kedvencem a 2x ár áthúzva, és helyette csak ma, csak neked x az ára.

[ Szerkesztve ]

-

(#1126) zola96 válasza ricsip (#1125) üzenetére


zola96
senior tag

hónap végén már elhozhato lesz itthonrol is 10k alatt. annyit bőven megér.

(#1127) Freddycom válasza zola96 (#1126) üzenetére


Freddycom
őstag

És honnan tervezed megvenni 10 k alatt idehaza, mikor annyi a kezdőára kínai viszonteladóknál?

(#1128) zola96 válasza Freddycom (#1127) üzenetére


zola96
senior tag

bocs, geekbuyingra gondoltam. eszembe nem lenne ezt itthonrol venni:D mikor még a 1s is 12 rongy. no way

(#1129) andrisbandi válasza Freddycom (#1127) üzenetére


andrisbandi
őstag

Lehet nálunk hivatalosan, boltban nem is lesz kapható.
+áfa+vám+haszon... 16k? Esetleg majd rendelésre...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1130) zola96 válasza andrisbandi (#1129) üzenetére


zola96
senior tag

és ha külföldről renlejdük még vám meg áfa se kell rá. ezért jött el az ideje az ilyen kis külhöni vásárlós oldalaknak:D

[ Szerkesztve ]

(#1131) Freddycom válasza zola96 (#1130) üzenetére


Freddycom
őstag

ÁFA ilyen árnál már sajnos játszik. Persze csak ha megfogják.

[ Szerkesztve ]

(#1132) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ahol olvastam bejelentést, $23-os árakkal dobálóztak, így nem fogtak meg ezek a rendeld elő 40-50%-os kedvezménnyel mindössze $39-ért, ld geekbuying és társai

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1133) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Ti milyen szorosan hordjátok a karkötőt? Én próbáltam úgy hog ne mozogjon a kezemen, de sajnos így egy idő után fáj a kezem, ha eggyel kiengedem akkor meg lötyög kicsit.

(#1134) zola96 válasza Freddycom (#1131) üzenetére


zola96
senior tag

decemberben rendeltem egy 1s-t postai úton és semmi sem történt. buborékos borítékban. hozzá se értek.

(#1135) Criminal017 válasza tototos (#1133) üzenetére


Criminal017
őstag

Inkább lötyögjön, mint elzsibbassza (de szép szó) a kezed, nem? :))

(#1136) Freddycom válasza zola96 (#1134) üzenetére


Freddycom
őstag

Persze, de az valószínű az ÁFA határ alatt volt. Sanszos, h a Mi Band 2 átcsúszik, mert elég pici doboz, nem telefonnak kinéző tárgy. :D

(#1137) zola96 válasza Freddycom (#1136) üzenetére


zola96
senior tag

8kért rendeltem. :)

(#1138) sszemtelen válasza Freddycom (#1136) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ha felveszed a bolttal a kapcsolatot, és jófejek, akkor gond nélkül rávágnak a csomagolásra egy 3-5 euró/dollár közti árat, és onnantól sem a NAV, sem a Posta nem fog kérdezősködni. De még csak rá sem néznek a csomagra. (Milliószám csinálnak ilyet jelenleg a kínaiak, nekem az összes (nagyobb értékű is) így jött. Hiába volt a vételára akár 30-40 dollár, akkor is rányomtattak egy 5 dolláros címkét, és kész. Bumm. Semmi vám :) :D

(#1139) Janaboy válasza sszemtelen (#1138) üzenetére


Janaboy
veterán

Es te meg hiszel a mesekben?
Hot lenyegtelen milyen ar van a csomagon..

Janaboy

(#1140) sszemtelen válasza Janaboy (#1139) üzenetére


sszemtelen
őstag

Az elég bizonyíték a mesékre, hogy mielőtt elkezdtem szólni a nagyobb értékű áruk előtt, jött levél a Postától hogy vámköteles csomagom érkezett, leszek szíves rendezni a vámoltatás értékét? :)

(#1141) Janaboy válasza sszemtelen (#1140) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem, nezz be a kulfoldi rendeleses topikba es megerted..
Vamosok se hulyek..
Persze szerencses kivetelek mindig voltak es lesznek is.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#1142) dm1970 válasza zola96 (#1137) üzenetére


dm1970
tag

Nem kötekedni akarok, de jól raktam össze. Kintről rendeltél 1S-t 8e pénzért, amikor 5e körül lehet kapni szinte minden felkapottabb csájna webshopból (sőt: [link]). Arról nem is beszélve, hogy itt [link] magyar garival olcsóbban megkapod. Érdemes őket nézegetni, hátha bekerül a mi2 a kínálatukba.

(#1143) zola96 válasza dm1970 (#1142) üzenetére


zola96
senior tag

Jól raktad viszonylag össze, csak én decemberben vásároltam még! :) Akkor még sehol sem votl az 5k-s ár.

(#1144) mcgeri1 válasza ryke1 (#1121) üzenetére


mcgeri1
tag

már ár is van itt. 39.89 $

(#1145) zeno79


zeno79
őstag

Meg tudja valaki mondani miért jelzett (rezeghetett) az 1S most ebédelés közben, amikor közelemben sem volt a telóm (otthon hagytam)? Elértem volna a 8000 lépést? Nem hinném....
Máskor meg felvillant 1 led.... Hol lehet ezeket a jelzéseket megnézni/ellenőrizni? Értesítés, email, semmi nem volt ekkor...

[ Szerkesztve ]

(#1146) Freddycom válasza zeno79 (#1145) üzenetére


Freddycom
őstag

Pedig ha a telefontól messze vagy és rezeg, akkor az gyanús,h a lépésszám elérése miatt. Egy LED villanás azt jelzi, h a napi lépésszám harmadát tetted meg.

(#1147) zola96 válasza zeno79 (#1145) üzenetére


zola96
senior tag

Vagy mert hogy kimentél a telefon hatóköréből. Vagy amiatt nem rezeg? :F

(#1148) zeno79 válasza Freddycom (#1146) üzenetére


zeno79
őstag

Köszönöm a választ, már alig várom hogy hazaérjek és feltöltsem az adatokkal.
Honnan lehet még megtudni ilyen finomságokat a működéséről?
És akkor mi van ha a közelemben másvalaki próbál csatlakozni a karkötőhöz? Kézrázásra elvileg elfogadja a párosodást :F bármely BT eszközhöz, amelyik megkísérli ezt, nem?
(még új vagyok a témában, alig egy hetes a cucc)

[ Szerkesztve ]

(#1149) zeno79 válasza zola96 (#1147) üzenetére


zeno79
őstag

Arra nincs beállítva

(#1150) ricsip válasza zeno79 (#1145) üzenetére


ricsip
addikt

Én is örülnék egy fícsör-ismertetőnek, mert perpill a gyártó (xiaomi) angol nyelvű gyerekes részletességű ismertetőjén kívül csak blogposztok hiányos review-jaiból próbálom kihalászni hogyan is működik a termék.

Illetve mik is azok a dolgok amik firmware-ből dőlnek el a kütyüben (azaz nincs a gyártón kívül senkinek ráhatása és minden vásárlónál ugyanúgy fog viselkedni) és mi az ami app ill. okostelefon platform függő, azaz mást tud ha Android v. iOs és WP van a tulaj kezében.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.