Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Balázzs válasza ricsip (#1349) üzenetére


Balázzs
senior tag

Sík terep, semmi tereptárgy - műfüves focipálya, körben labdafogó háló. A pálya mögé, ahova az esővíz is ment, oda vitte le a kalandvágyó 1s-t a víz, ugye nagyon könnyű kis cuccos és mostanság hirtelen, nagy mennyiségű csapadék esik le.

Hatótáv azért fura, mert kb 4-5 m-re voltam tőle és két-három lépésenként (1-1,5m) próbálgattam, hogy meddig szinkronizál, de így is nehéz volt megtalálni. Az volt a mérvadó, hogy volt ahol szinte egyből, volt ahol lassan, a százalékot szépen számolva töltötte le az adatokat és egyértelmű volt, hogy merre tovább. Mivel a pálya mögött nagy fák vannak, sok volt a levél, az eső összehordott kisebb ágakat, gallyakat, a pályáról gumi granulátumot, így még azt is áttúrtam, hátha beiszapolódott, de nem, szerencsére érzékelővel felvelé volt és folyamatos heart rate méréssel cimborám kiszúrta a zölt led fényét.

Visszagondolva, kb 5m-re lehettem az eszköztől ahol először érzékeltem, szóval az elméleti távtól jóval elmaradtam.

(#1352) ricsip válasza Balázzs (#1351) üzenetére


ricsip
addikt

Kössz, végre való életből vett példa, konkrét számokkal.

Már csak azt tudnám kideríteni, mit jelentenek az ad-hoc spontán zörgései (mit akar nekem üzenni a szerencsétlen, nincs a telefonnal kapcsolata mert azon kikapcsolom napközben a BT-ot), és már azt mondanám tudom h. működik ez a kacat.

-

(#1353) Balázzs válasza ricsip (#1352) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nalam egy ideje (3-4 hete) este fel 12 kor ebreszt, de nem tudo miert. Nincs beallitva semmi sehol, egyik app ban sem.

(#1354) Nestor16 válasza Balázzs (#1351) üzenetére


Nestor16
senior tag

Én úgy tudtam, hogy csak a karpántban garantált a vízállóság. Hogy élte túl akkor pánt nélkül az esővizet? :O

Üdv, Dávid

(#1355) Criminal017 válasza Nestor16 (#1354) üzenetére


Criminal017
őstag

A kütyü vízálló, a karpánt nem kell hozzá. :)

(#1356) Nestor16 válasza Criminal017 (#1355) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem. Az előző rossz arcoska...

Üdv, Dávid

(#1357) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen cuccom. Milyen appot ajánlotok hozzá a gyári mellett vagy helyett, ami jobban kihasználja a pulzus mérés funkciót?
A gyári tényleg csak akkor mér, ha rányomok az appban a gombra? Nekem az kellene, hogy mondjuk 30 percenként mérjen automatikusan.

(#1358) oris válasza SZATA (#1357) üzenetére


oris
aktív tag

Mi Band Tools -ra keress a play áruházban.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1359) SZATA válasza oris (#1358) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi! Erre gondoltál, vagy csak úgy böngésszek a találatokban? Ha jól látom, ebből nincs ingyenes verzió kipróbálni. Emellé kell még a MiFit is, vagy megy önmagában is?

(#1360) jety91 válasza SZATA (#1359) üzenetére


jety91
őstag

Kell az MiFit is, de minden forintot megér az app, hibátlanul teszi a dolgát, és iszonyatosan sokat tud.

[ Szerkesztve ]

(#1361) oris válasza SZATA (#1359) üzenetére


oris
aktív tag

Igen, erre gondoltam. Mi Fit nélkül még nem próbáltam, de nem zárnám ki, hogy működik nélküle. Amikor váltottam mi band 2-re, a Mi Fit már az új eszközt kezelte, a Mi Band Tools meg ugyanakkor a régit, amíg meg nem változtattam a programon belül a mac address-t.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1362) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, vennék egy ilyet, leginkább a pulzusmérő miatt. Valaki kipróbálná/kipróbálta már, hogy a Runtastic app át tudja-e venni a pulzusmérő adatait?

Egyáltalán van értelme? Mennyire megbízhatóan mér a pulzusmérő?

(mivel nincs témaösszefoglaló, nem olvasnék hirtelen át párezer hozzászólást :) :R )

[ Szerkesztve ]

(#1363) jety91 válasza SUPREME7 (#1362) üzenetére


jety91
őstag

Futás közben nálam az izzadság miatt sokat csal (optika homályosan tud csak ilyenkor ugye mérni), így nekem ott felejtős a pontos mérés. Nálam a google fit veszi az adatokat, meg a runkeeper is működött, bár nem tudom az újabb buildekben megy-e.

Én kondiban használtam sokat, főleg köredzéseknél, ott is azért néha félremért 1-2 alkalommal, de ennyi pénzért én nem is várok el többet.

[ Szerkesztve ]

(#1364) SUPREME7 válasza jety91 (#1363) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, akkor hagyom, sejtettem, hogy ennyiért nem várható csoda :) :R

(#1365) pusihusi válasza SUPREME7 (#1364) üzenetére


pusihusi
addikt

Sziasztok a Mit Fiten kivűl mivel lehet kezelni droidon? Koszi

Üdv. Feri!!

(#1366) pusihusi


pusihusi
addikt

"MiBand Androidra és iOS-re telepíthető applikációval használható, sőt Androidra a MIUI.HU Team jóvoltából magyarul is elérhető" Ez hol található?

Üdv. Feri!!

(#1367) Melorin


Melorin
addikt

Blackberry-vel lehet használni?

(#1368) g0dl válasza pusihusi (#1365) üzenetére


g0dl
addikt

Mi Band Notify & Fitness

(#1369) pusihusi válasza g0dl (#1368) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi :K :K :C

Üdv. Feri!!

(#1370) pusihusi


pusihusi
addikt

Hogyan kell berakni a kütyüt?

Üdv. Feri!!

(#1371) pusihusi válasza pusihusi (#1370) üzenetére


pusihusi
addikt

Bent van :)) De balfék vagyok :K :K :C

Üdv. Feri!!

(#1372) ricsip


ricsip
addikt

Apró érdekesség BIND MI BAND (wp) usereknek: a fejlesztővel emailezve kiderült, h. az app egyáltalán NEM használja a pulzus adatokat az alvás figyelő fícsörben. Azaz hiába van bekapcsolva az alvás idejére az automatikus periódikus pulzusmérés, ez a fícsör valójában semmire nem használható. Kiderült az is, h. az itt mért adatokat csak telemetriának használja a programozó, ha engeded h. anonym módon hazaküldjed neki. Ergo ha szimplán letiltod a "measure Heart Rate to track sleep"-et, még nyersz is pár nap akku időt a band-en, az alvásfigyelés pedig ugyanúgy fog menni ahogy előtte. A fícsör elnevezése az app-ban emiatt félrevezető és megtévesztő.

Ja, az egész csak azért derült ki, mert meg akartam a készítőtől tudakolni, h. ki tudnám-e nyerni az alvás során mért pulzus értékeket reggelente, vagy pedig a Band házon belül felhasználja a mért értéket a lightsleep/deepsleep flag beállításához, aztán a mért értéket magát el is dobja.

[ Szerkesztve ]

-

(#1373) Janaboy válasza ricsip (#1372) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez érdekes..akkor lehet androidon se csinál semmit?

Janaboy

(#1374) g0dl


g0dl
addikt

Éjszaka felébredtem, és a tök sötétben látszott, hogy villog a pulzusmérő. Ezek szerint szokott magától is mérni. Viszont az eredménynek semmi nyoma a szinkronizált alkalmazásokban.

Mi befolyásolja, hogy mikor mér magától? Hogyan tudható meg az eredmény?

(#1375) ricsip válasza Janaboy (#1373) üzenetére


ricsip
addikt

Azt mondta a BINDMIBAND fejlesztő, h. ők nem veszek figyelembe ezeknek a méréseknek az eredményét. Más app figyelembe veheti még ettől függetlenül.

-

(#1376) fila


fila
senior tag

Frissült a play-en a mifit.
Került bele magyar nyelv végre. Bár nem 100 % magyar, maradtak benne angol szövegek is.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1377) Amur


Amur
addikt

Tegnap óta nem csatlakozik a teló a karperechez. Próbáltam újraindítani, újrapárosítani.
Töltéssel nincs gond maxon van.(legalábbis nem vesz töltést már ha rádugom töltőre).
Mit lehet még megpróbálni hogy "életre keltsem"?
Szoftverek frissítve Mifit és az MI Band Tools is.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1378) kokler válasza Amur (#1377) üzenetére


kokler
aktív tag

Nálam az egyik (talán 2.1.7 vagy 2.1.8) és a Mi Band Tools együttes használata eredményezte a MiFit-es hibát. Mi Band Tools-t le kellett szednem és utána jó lett (újraindítás, újrapárosítás lehet, hogy kell majd).

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#1379) Amur válasza kokler (#1378) üzenetére


Amur
addikt

Töltést sem vette, nem szoftveres hibának tűnik..
Külföldi fórumon találtam pár hülyének hangzó ötletet, ami nekik müködött.
Egyik a "hidegindítás" : rakjam pár napra hütőbe a kütyűt.
Másik pedig többször egymás után rakjam töltöre, majd csatlakoztassam le, majd megint rá.
Ez utóbbi nem segített, viszont a második nap hütőben tárolás után elkezdte venni a töltést..
Sokszor a hülyének látszó dolgok is müködnek...

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1380) moordavid


moordavid
aktív tag

Megint nem akar működni a töltés felvétele nekem se. Most úton van egy új töltő hozzá, remélem a napokban ideér.... bár a mellékelt kép alapján elég jól bírja :DD

"Like tears in rain."

(#1381) sszemtelen válasza moordavid (#1380) üzenetére


sszemtelen
őstag

Most kikapcsoltam én is a pulzusmonitoros alvás figyelést, kíváncsi vagyok mennyit dob az 1S akkuján :D

(#1382) fila válasza moordavid (#1380) üzenetére


fila
senior tag

Ez nagyon jó üzemidő,
A párom bandja ugyanezt tudja, az enyém meg 4 napot. :O
:O Ugyanazzal a töltővel töltjük, nem tudom mi a sz. lehet

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1383) moordavid válasza fila (#1382) üzenetére


moordavid
aktív tag

Lehet a Tiéd az a bizonyos egy a sok ezerből ami hibás. Cserélni nem lehet?

"Like tears in rain."

(#1384) fila válasza moordavid (#1383) üzenetére


fila
senior tag

Gearbest-ről van, nem tudtam még a panaszra időt szánni.
:W

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1385) moordavid válasza fila (#1384) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ha nem régen rendelted, én írnák az eladónak, hogy shit a helyzet. Hátha cserélik.

"Like tears in rain."

(#1386) g0dl válasza fila (#1382) üzenetére


g0dl
addikt

Az enyém is kb. ilyen, szerintem ez lehet a "normális".

Aztán ha te folyamatosan pulzust mérsz, meg rezegsz, az jelentősen módosíthat rajta.

(#1387) fila válasza g0dl (#1386) üzenetére


fila
senior tag

Nem méregetem a pulzust, csak jelzésekre használom.

Már felcseréltem egyszer a pároméval, hátha a teló miatt van, de nem. Ugyanolyan felhasználással nálam az övé bírta hetekig, az enyém nála csak pár napig.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1388) moordavid válasza moordavid (#1380) üzenetére


moordavid
aktív tag

Meg is jött az új töltő. Azzal sem akarta felvenni a kraftot. Bevágtam a mélyhűtőbe, 'hogyottrohagggyámeg'. Most veszi a töltést, de csak az első LED villog már lassan fél napja (Tegnap este óta). Illetve a tegnapi képernyőmentésem szerinti állapot, a 30%-on 34 nap után hirtelen 7% lett. :F

Egyébként hihetetlenül meg lehet szokni a miband hívás-sms jelzés-feloldás funkcióit... frankón hiányzik, hogy nincs rajtam.

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#1389) moordavid


moordavid
aktív tag

Jelentem a hűtős módszer tényleg működik. Eltöltött egy órát a fagyasztóban, utána egy kis ideig némán ült a töltőjében, de elkezdte felvenni az áramot.

"Like tears in rain."

(#1390) zeno79 válasza moordavid (#1389) üzenetére


zeno79
őstag

Hűtő vagy fagyasztott?
6°C vagy -18°C 1 órára, ha egyszer az enyém is meghülyülne?

(#1391) moordavid válasza zeno79 (#1390) üzenetére


moordavid
aktív tag

A fagyasztóba (mélyhűtő) raktam kb. 1 órára. Utána rádugtam a töltőjére, azt pedig a telefon töltőjére, és így pedig egy fali aljzatba. Egy ideig némán (nem világított egyik led sem) majd elkezdte a töltést. Egy jó pár óra múlva töltött fel teljesen, most hibátlanul működik.

"Like tears in rain."

(#1392) Melorin válasza moordavid (#1388) üzenetére


Melorin
addikt

Egyébként hihetetlenül meg lehet szokni a miband hívás-sms jelzés-feloldás funkcióit...

Pontosan mire is gondolsz ezalatt a funkció alatt? Hogy működik a dolog?

(#1393) moordavid válasza Melorin (#1392) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ha le van némítva a telefon (De akkor is ha nincs) finoman rezeg ha hívnak, vagy ha sms-st kapok. Ha meg beállítom, akkor rezeg ha messengeren-mailen-f@szbúkon zaklatnak.

Ha meg beállítod a képernyő feloldást, akkor ha rajtad a karperec, pinkód betapizása (Vagy a rajzolás nélkül) nélkül feloldod a képernyőt. Ez így leírva first world problem ha nincs tudom... De ha egyszer megszokja az ember akkor nagyon lehet hiányolni.

"Like tears in rain."

(#1394) g0dl


g0dl
addikt

Van valami módja androidon visszahozni az early bird funkciót?

(#1395) oris válasza g0dl (#1394) üzenetére


oris
aktív tag

Mi Band Smart Alarm (XSmart) vagy Tools & Mi Band a play áruházból.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1396) Melorin válasza moordavid (#1393) üzenetére


Melorin
addikt

A képernyő feloldást még nem sikerült működésre bírnom a karpereccel.

(#1397) g0dl válasza oris (#1395) üzenetére


g0dl
addikt

Ezt nem értem, ez nem a firmware-től függ?

(#1398) Melorin válasza Melorin (#1396) üzenetére


Melorin
addikt

Emiatt:

(#1399) bonyboy


bonyboy
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám volna , hogy vettem egy Xiaomi Mi Band 1S Pulzusmérös kütyüt. A mellékelt kinai kis papirján lévö QR kód alapján letöltöttem a progit hozzá a telefonra.Szinkronizálásnál látja is a ketyerét rezzen is de azt irja a progi hogy érintsem meg a kütyüt ahhoz hogy csatlakozzon. Mármost én hiába masszirozgatom a ledeknél nem érzékeli és igy nem csatlakozik. Mi a bánatos fenét tudok ilyenkor csinálni hogy müködjön minden rendesen?
:W

Bony-Mery

(#1400) moordavid válasza bonyboy (#1399) üzenetére


moordavid
aktív tag

Első egy-két alkalommal nekem sem ment. Próbáld újra, és amikor jelzi, hogy pattints rá, akkor azt tedd határozottan háromszor. Legalábbis nekem így csatlakozott.

"Like tears in rain."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.