Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) moordavid válasza Aaron14 (#1500) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ugyanilyen nálam is. Semmi baja nem lesz, kiesni sem fog.

"Like tears in rain."

(#1502) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Vacilálok, hogy megtartsam-e a Mi Band 1S-sem vagy sem. 10.990 Ft-ért vettem, de én vagyok az a típus, ha van magyar gari, akkor inkább kiadok ennyit. Arról nem is beszélve, hogy egyszer már cseréltettem, mert az elsőben zörgött a vibramotor és baromi idegesítő volt és ezt egy banggood-os rendeléssel elég nehezen kivitelezhettem volna.

3 nap után a következőket szűrtem le.

-Csak és kizárólag a bal kezemen érdemes hordani, mivel a jobb kezemen fogmosás közben kb. megtettem 1.000 lépést. Egyébként van jelentősége, hogy az app-ban bal vagy jobb kézre van állítva?
-Az alváselemzés egész jó és a rezgésre is kellemes kelni, azonban így kb. 15%-ot lehúz a telefonomról este. Maximum töltőre teszem a telefont, így lehet kiküszöbölni.
-Jó dolog, hogy jelzi, ha éppen hívnak, de sajnos ezenkívül mást nem tud jelezni.
-A pulzusmérés néha egész pontos, de talán ez a legkevésbé megbízható funkciója.

Megtetett távolságot a telefonom alapból mér, a rezgése is elég erős, alváselemző funkció is van benne (persze nyilván nem ilyen pontos, mint a Mi Band-é).

Szóval, most megy a vacilálás. 40 napon belül visszavásárolják, de persze nem akarom addig használni, majd utána vissza adni nekik full használtan.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1503) Criminal017 válasza Aaron14 (#1502) üzenetére


Criminal017
őstag

A helyedben tennék egy próbát a Mi Band 2-vel. Eustocknál épp' 10000 Forint.

(#1504) nagysuhi válasza Aaron14 (#1502) üzenetére


nagysuhi
tag

Nekem is ilyen van, itthon vettem, a garancia miatt én is inkább kiadok érte egy kicsit többet.
Fél éves, főleg pulzusmérésre és lépésszámlálásra használom.
Jobb kezes vagyok, a jobb kezemen hordom, mert a balon a karórám van.
Nálam nem "lépeget" karmozgásra (fogmosás meg miegymás :D ...)
Meg vagyok vele elégedve, egyelőre nem cserélem le másra.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#1505) Amur válasza Aaron14 (#1502) üzenetére


Amur
addikt

"-Jó dolog, hogy jelzi, ha éppen hívnak, de sajnos ezenkívül mást nem tud jelezni."
Dehogynem!
Nálam email, viber üzenet,SMS, sőt pár alkalmazás értesítése is be van állítva.
(MI Band Tools alkalmazásban lehet pl.)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1506) g0dl válasza Amur (#1505) üzenetére


g0dl
addikt

Ezeket a gyáriban is lehet. Én most csak azt használom, és hangouts, viber, sms, gmail megy.

(#1507) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Bocsánat a kérdésért, de tudnak nekem valaki linkelni eredeti fekete szíjat? A mostani ami az alap az 1 hónap híján 1 éves és most ahol összepattintom elrepedt, mivel én minden fürdés vagy pakolásos fizikai munka előtt leveszem. Lehetőleg eredeti szíjat vennék, mert ez bevált.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#1508) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Végül megtartottam a kis Mi Band-et és nem bántam meg! :-) Egy dolgot viszont nem értek. Ha 3 különböző ébresztési időpont van beállítva, de csak 2 aktív, akkor miért ébreszt az inaktív időpontban is?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1509) Koszta válasza Aaron14 (#1508) üzenetére


Koszta
tag

Nem biztos, hogy ez a gond, de nálam akkor fordul elő hasonló jelenség, amikor okos ébresztőt állítottam be (ebből elvileg 3 db-ot eltárol a kütyü bluetooth kapcsolat nélkül is), majd a telefonon romot cseréltem. Így a Band Tools nem jelezte, hogy lenne bármilyen ébresztő is beállítva, mégis reggelente ébresztett adott időpontban. Kellett kis idő, mire rájöttem, hogy ez lehet a gond, és beállítottam 3 okos ébresztőt is, majd mindegyiket kikapcsoltam, ezzel az előző eltárolt ébresztőt sikerült kitörölni, így már tökéletesen működik. :)

Nem lehet nálad is valami hasonló jelenség (pl. régebben eltárolt okos ébresztés)?

(#1510) zeno79 válasza Aaron14 (#1508) üzenetére


zeno79
őstag

6.30ról atallitottam 6.00ra a mifitben az ebresztest, es 6.30kor is ebreszt ugyanugy. nem zavar, inkabb 2x mint egyszer sem.

(#1511) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Nemrég még kb. 3 hetet bírt a karkötő egy töltéssel, legutóbb 8 nap után lemerült, most 3-4 nap alatt lemegy 80 vagy akár 100%-ról 4-5%-ra (vagy nemrég épp 0-ra).

Van ötletetek, mivel lehetne menteni az aksit? Vagy kuka?
Valami hűtős dolog rémlett, behajítottam a minap egy éjszakára mínusz pár fokra, de semmit nem segített...

Előre is köszi,
Péter

Szerk:

Mi band Tools-t is használok, de nem az zabálja az aksit és sajnos nem is csak a Mi Fit, próbáltam előbbi nélkül használni pár napig, most két napig egyik sem volt a telefonon, ergo nem szinkronizálgathatott megállás nélkül, mégis lement úgy 60%-ot két nap alatt az aksi.

[ Szerkesztve ]

(#1512) Aaron14 válasza Peterhappy (#1511) üzenetére


Aaron14
őstag

Én szerintem az lehet a probléma, hogy engedted 20% alá merülni. Elvileg nincs benne védelem és ha 20% alá merül, akkor károsodik az akkumulátor. Ha itthon vetted és 10.000 Ft felett, akkor 1 év jótállás és 1 év szavatosság jár rá! :))

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1513) Peterhappy válasza Aaron14 (#1512) üzenetére


Peterhappy
őstag

20% alá nem szabad? :( Én úgy tudtam 5-10 alá, de 15 alá soha nem engedtem :(

Külföldi, ajándékba kaptam. Hát... azért köszi :(

(#1514) ferob válasza Peterhappy (#1511) üzenetére


ferob
őstag

Ne viccelj, sehol nem olvashattad, hogy a mélyhűtőbe helyezés, főleg egy éjszakára megoldás lehet.
Az ilyen hideg károsítja az akkumulátort, ami nálad valószínűleg eddig sem működött valami jól, így ezzel csak rontottál a helyzeten.

Egyáltalán nem gond, ha használja valaki alacsonyabb töltöttségi szintig, csak akkor lehetnek problémák, ha valaki nem tölti fel időben, főleg akkor, ha már valamennyire el van használódva az akkumulátor, mert úgy előfordulhat a túlmerülés.

(#1515) Peterhappy válasza ferob (#1514) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt olvastam, de ha nagyon hideg nem tesz neki jót, akkor mindegy is, elég sokat mászkáltam mostanság a szabad levegőn és ugyebár nincs épp kánikula... :)

De egyébként igazad lehet, lehet hogy megadtam neki a kegyelemdöfést.

Köszi!
Péter

(#1516) ferob válasza Peterhappy (#1515) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos páran próbálkoztak ezzel régebben, de minden esetben ki lett javítva, hogy senki ne tegye a mélyhűtőbe, mert károsítja.

Segítség lehet a túlmerüléskor egy kis időre a hűtő sima részébe helyezés, de a hűtő nem azt jelenti, hogy bármilyen elektronikus eszközt a mélyhűtőbe kell helyezni.

(#1517) Peterhappy válasza ferob (#1516) üzenetére


Peterhappy
őstag

Értem, köszönöm szépen!

(#1518) g0dl válasza Peterhappy (#1511) üzenetére


g0dl
addikt

Nézd meg, mikor merül sokat. Nekem volt ilyen, és az derült ki, hogy éjszaka merült rengeteget. Ha csak a gyári sw- használom, akkor nem jön elő. Szerintem egész éjszaka nyomta a pulzus mérést, vagy egyfolytában akart beszélgetni a telefonnal, és ez merítette.

(#1519) Peterhappy válasza g0dl (#1518) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Néztem már, előbb a bluetooth-t kapcsoltam ki éjszakára, nemrég pár napra uninstalláltam a Mi Band Toolst, később a Mi Fit-et is. Akkor is merült, mikor semmi sem volt, amivel szinkronizálhatott volna.

Most 87%-on van az aksi, tegnap késő este volt 100%, szerintem egyszerűen csak megöregedett.

Pulzusmérés nincs bekapcsolva, sem az alvásfigyelés (vagy mi).

Köszi!
Péter

(#1520) g0dl válasza Peterhappy (#1519) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, de azt nézd meg, hogy mennyit merül egy éjszaka, és mennyit egy nappal.
Nekem ez segített a megoldásban.

(#1521) Peterhappy válasza g0dl (#1520) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rendben, köszönöm szépen!
Eddig ma napközben kb. 15%

(#1522) Peterhappy válasza g0dl (#1520) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na, tegnapelőtt éjszaka 7%-ot merült bekapcsolt bluetooth mellett, ma 5%-ot kikapcsolt bluetooth mellett.
Napközben kopik nagyon, átlag 15-20%-ot.

(#1523) g0dl válasza Peterhappy (#1522) üzenetére


g0dl
addikt

Akkor pont fordítva van, mint nálam, nekem éjjel merült sokat. De az éjszakai 5-7 % is nagyon sok.
Esetleg próbáld ki csak a gyári alkalmazással, de ez csak tipp.

(#1524) Peterhappy válasza g0dl (#1523) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azon már túl vagyok, de köszi :) Sőt, még akkor is merült, amikor egyáltalán nem volt feltéve egy alkalmazás sem.

(#1525) Amur válasza ferob (#1516) üzenetére


Amur
addikt

Sima hütős dolog nem a gyors merülésre orvosság, hanem ha nem akarja venni a töltést.
Én javasoltam külföldi fórumon olvasottak, és saját tapasztalat alapján ilyet korábban, mert nekem bevált.
De mint írtam arra hogy nem vette a töltést.

Nekem a karkötő nem merül gyorsan, az tényleg akksi probléma lehet, nekem a telefont húzta egy időben éjszaka nagyon, hiába kapcsoltam ki az alvás és pulzusfigyelést(az alvásfigyelés is ahogy tudom a pulzus figyelése alapján történik nála), ezért a bluetooth lett kikapcsolva éjszakára. Nappal meg tette a dolgát.
(értesítésekre és ébresztésre használom csak már)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1526) ferob válasza Amur (#1525) üzenetére


ferob
őstag

Sehol nem írtam, hogy arra lenne megoldás, én magam is a túlmerülésről beszéltem.

(#1527) Criminal017


Criminal017
őstag

Aki nem olvassa a Mi Band kettes topikot, itt egy módosított alkalmazás azoknak, akik két Mi Bandet használnának egyszerre. Létre kell hozni még egy fiókot, több itt: [link]

(#1528) Criminal017


Criminal017
őstag

Frissült a Xiaomi Marketes Mi Fit, 3.0.0-ra. Google Playre gondolom napokon belül kerül ki. Új designt kapott, illetve az 1S kapott firmware frissítést.

(#1529) szpali válasza Criminal017 (#1528) üzenetére


szpali
addikt

Köszi :R Sikíts, ha lesz Play verzió is 😇

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1530) Gigi01 válasza Criminal017 (#1528) üzenetére


Gigi01
őstag

Ez valahonnan letölthető,mert a telefonommal nem tudom lefrissíteni.Azért is akarom kipróbálni,mert nem mutatja az alvásomat,csak tölt-tölt(adatok lekérése),pár napja.

(#1531) air válasza Criminal017 (#1528) üzenetére


air
nagyúr

A Play-en azóta sem frissült a Fit.
Le lehet tölteni valahonnan nemzetközi (angol nyelvű) verziót?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1532) szpali válasza air (#1531) üzenetére


szpali
addikt

http://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-technology/mi-fit/mi-fit-3-0-2-release/mi-fit-3-0-2-android-apk-download/

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1533) jansi


jansi
csendes tag

Most frissült a play-es verzió 3.0.2.-re

(#1534) masssza29


masssza29
csendes tag

Keresek olyan appot ami edzzés közben is tudja a pulzust mérni folyamatosam akár több edzésfajtában is.

(#1535) air válasza szpali (#1532) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, közben frissített Play-ről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1536) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

Két Mi Band 1S fiókban eltöltött hosszú idő után (több mint fél év) meg sem nyikkan.
Az egyik a töltőre rádugva 3 led bekapcsolással reagált, majd ezt hosszasan égve is hagyta a másik semmit nem reagált a töltésre. (1 óra után sem)

Az első, amelyiknél a 3 led világított bluetooth-on észlelhető (de csatlakozni nem lehet rá) a második nem is észlelhető.

Ilyenkor mi a teendő? Kuka?

Köszönöm!

(#1537) Criminal017 válasza Patrol (#1536) üzenetére


Criminal017
őstag

Rakd be mind a kettőt a hűtőbe (ne a fagyasztóba!) egy éjszakára.

(#1538) air válasza Criminal017 (#1537) üzenetére


air
nagyúr

Már régen kiderült, hogy ennek semmi értelme.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1539) Criminal017 válasza air (#1538) üzenetére


Criminal017
őstag

Többi topikban (talán ebben is) visszahoztunk így párat, sőt nekem is sikerült ismerősömét "megcsinálnom" ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#1540) F e Z o


F e Z o
veterán

Most rendeltem gearbest-ről mi band 1s-t, de töltőre dugva sem villan fel a 3 led. Próbáltam kopogtatni, , de semmi. Valakinek valami ötlet?

H2O über alles!

(#1541) F e Z o válasza F e Z o (#1540) üzenetére


F e Z o
veterán

Érintkezési hiba volt, nem vette abszolút a töltést valami oknál fogva usb-ről, szerencsére most már megy.

H2O über alles!

(#1542) orso0355


orso0355
őstag

Sziasztok!

Én már jó ideje nyúzom ezt a kis kütyüt, imádom. Elephone P6000-el tökéletesen ment minden, a Mi Band Tools és a Mi Fit appokkal.

Lecseréltem a telefonom pár napja egy Redmi 4X-re (MIUI Global Stabil 8.2.10.0), és itt is azonnal párosítottam, értesítések gyönyörűen jönnek is, minden fasza, épp csak az ébresztést nem tudom az istennek se beállítani. Azt vettem észre, hogy nem szinkronizál a Mi Fit, lehúzom, 0%, és ennyi. Így nyilván az ébresztéseket se fogja ráküldeni a Mi Band-re.

Van valami tapasztalatotok? Mit tegyek? Mi lehet a gond?

Köszi!

(#1543) orso0355 válasza orso0355 (#1542) üzenetére


orso0355
őstag

Érdekes. Egy újabb leválasztás/újrapárosítás most megoldotta. Fogalmam nincs, mi változott, de most jó.

:C

(#1544) orso0355 válasza orso0355 (#1543) üzenetére


orso0355
őstag

Aztán most egy óra elteltével megőrült :D állandóan ledobta a telefon, mindig újrakereste, ezért mindig újra rezgett és villogott a három led... Újraindítás, leválasztás, újrapárosítás...

Nemár :U :F

(#1545) orso0355 válasza orso0355 (#1544) üzenetére


orso0355
őstag

Nos. A szituáció a következő.

Párosítom, minden oké kb negyedóra-félóráig. Aztán valahogy elkezd rezegni és villogni, ha megérintem, abbahagyja, de a mobilon ez úgy jelenik meg, hogy újra kapcsolódik a telefon és a karkötő. A gyári Mi Fittel nézem. Értesítéseket továbbra is küldi, viszont az ébresztés a tíz tesztelés ellenére SEM működött ma reggel sem. Nem szinkronizál alvásadatokat sem.

Pedig még elalvás előtt is kipróbáltam: intelligens ébresztés a Mi Band Tools-ban belőve, bluetooth kikapcs, ébreszt. Minden oké, érintéssel jóváhagytam. És reggelre nem ébresztett mégse.

Kérlek, adjatok valami tanácsot, mi a fenét csináljak? Xiaomi a telefon, Xiaomi a band, és nem működnek együtt????? Iszonyú csalódás :( :( :(

(#1546) orso0355 válasza orso0355 (#1545) üzenetére


orso0355
őstag

Megoldódni látszik a probléma a Redmi 4X-ben fejlesztői beállításokban memória-optimalizálást és MIUI optimalizálást kilőve ébreszt, szinkronizál, stb. :)

(#1547) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Udv!

Vettem egy ilyen karkotot. Sose volt ilyenem, ezert ne kovezzetek meg a kerdesert. Hol kell bekapcsolni?

(#1548) dredjudge84 válasza dredjudge84 (#1547) üzenetére


dredjudge84
őstag

Az előző hozzászólásomhoz hozzátenném: Az a gondom, hogy ha töltőre dugom, nem jelzi a töltést, a teló meg nem találja a kapcsolatot.

(#1549) szpali válasza dredjudge84 (#1548) üzenetére


szpali
addikt

Lehet, hogy túl van merülve. Tedd be 1 órára a hűtőbe.
Ellenorizd, hogy elég mélyen benne van-eba töltőben. Töltés közben világítani kell a led-eknek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1550) dredjudge84 válasza szpali (#1549) üzenetére


dredjudge84
őstag

Lehűtöttem, semmi változás. Visszakérem az árát ebayen. Vagy van más ötlet esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.