Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) adamfriday válasza dajkapeter (#999) üzenetére


adamfriday
senior tag

Érdekes, az enyém 22-23mA-t vesz fel, 1,5 - 2 órát töltődik.

(#1002) jety91 válasza Jim74 (#1000) üzenetére


jety91
őstag

- Töltsd fel először.
- Mi Fit (kínai /angol/ appot ajánlom, az mindig frissebb mint a play-es verziójú)
- Mi Band Tools

[ Szerkesztve ]

(#1003) tototos


tototos
őstag

(#1004) Criminal017 válasza tototos (#1003) üzenetére


Criminal017
őstag

Olcsóbban megkapod Gearbesten és tuti eredetit kapsz. :)
[link]

(#1005) Jim74 válasza jety91 (#1002) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#1004) Criminal017: honnan lehet beazonosítani, hogy egy Mi Band eredeti, vagy hamisítvány?

[ Szerkesztve ]

(#1006) dorika87 válasza Jim74 (#1005) üzenetére


dorika87
őstag

Találsz összehasonlító videókat youtube-on, illetve akár kicsomagoló videókat is nézhetsz.
[link]

(#1007) dajkapeter válasza adamfriday (#1001) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Próbáltam újra megcsinálni. Igaz, szinte teljesen fel van most töltve. 30-40 mAh között vesz fel. A mérő csak 2 tizedesjegyet tud.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1008) Jim74 válasza dorika87 (#1006) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#1009) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Sikerült beszereznem az eszközt. Lenne még pár kezdő kérdésem:

- Töltést úgy jelzi, hogy egymás után villognak a ledek a töltöttségtől függően? Tehát először egy led villog, majd ahogy töltődik fel utána már a két led és ha feltöltődik, akkor mindhárom?
- Csak feltöltöm, feltelepítem a telefonra az appokat, párosítom BT-n a telefont a Mi Band-del és kész? PC-n nem kell semmit variálni a Mi Band-en?
- PC USB 2 portján kb. mennyi idő alatt tölt fel?

Köszönöm a segítséget :R

(#1010) Jim74 válasza Jim74 (#1009) üzenetére


Jim74
nagyúr

A töltés már kiderült. Úgy volt, ahogy sejtettem, a töltöttség függvényében villog a megfelelő számú led.

(#1011) dajkapeter válasza Jim74 (#1010) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Szia,

Mint az előtted lévő pár hsz-ben látod épp a töltésről írtam. 40 mAh-ás akksija van kb és ennyit is vesz fel óránként. Vagyis durván 1 óra mire feltölt.

Számítógép nem kell ehhez, csak a telefonod és a mi fit apk... Ha párosítottad már működik is.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1012) Jim74 válasza dajkapeter (#1011) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Ez a Mi Band Notify & Fitness alkalmazás használható, jó? Mert ha jól olvastam, akkor ez tudja a pulzus monitorozást is egyben és akkor nem kellene két app.

(#1013) jety91 válasza Jim74 (#1012) üzenetére


jety91
őstag

MI Band Toolst ajánlom, sokkal jobb. Sajnos mindkettő app kell (MI Fit is), mivel az egyikkel tudsz pulzust monitorozni a másikkal meg alvást és lépést mérni. Már ha használni akarod ezeket.

Mi Band Tools egyedül az alvásfigyelést nem tudja, azon felül mindenben jobb mint a gyári app.

(#1014) Jim74 válasza jety91 (#1013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Feleségem kb. 10-szer kelt fel éjszaka a gyerekekhez. Ez teljesen jól látszódott az alvásmonitoron, hogy kb. ugyanennyiszer volt "light sleep" szakasz.

(#1015) adamfriday válasza dajkapeter (#1007) üzenetére


adamfriday
senior tag

Tényleg érdekes, nálunk a családban van 3db és mindegyik kb 1.5 - 2 órát tölt, rákerestem és az Mi fórumokon is 25mA töltőáramot írnak. Mondjuk amíg 1C alatt marad elvileg nem lehet baja.

(#1016) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mi Fitben hiába állítom be, hogy Viberre rezegjen az 1S, ha jön üzenet, nem történik semmi. Gmailre jelez.
Mi lehet az oka?

(#1017) dorika87


dorika87
őstag

Na megérkezett ma az én 1s-em is. Május 2-án rendeltem Gearbest-ről, ma hozta a postás :) de várnom kell még 5 óráig a kibontással...

(#1018) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok. Tegnap megérkezett nekem is. Első töltés 2,5 óra volt, induló %-t sajna nem néztem. Az első benyomások jók, azt kaptam amire számítottam. Amit nem találok azaz early bird, azt hogy tudnám elővarázsolni? 2.0.10 verzió.

K dm

(#1019) szpali válasza dm1970 (#1018) üzenetére


szpali
addikt

Sehogy :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1020) retesz147 válasza szpali (#1019) üzenetére


retesz147
addikt

nincs early bird (azaz "okos"/figyel és az alapján ébreszt/) ébresztés?

Xiaomi 13 eu dev...

(#1021) szebe válasza retesz147 (#1020) üzenetére


szebe
őstag

Valamelyik verzióval kiszedték ezt a gyári appból. Droidra vissza tudsz rakni korábbi verziószámú appot, amiben benne van még a funkció.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1022) retesz147 válasza szebe (#1021) üzenetére


retesz147
addikt

erősen filózok egy vásárlásán és fő szempont pont az ébresztés és alvásfigyelés! ha nem működik rajta a figyelős ébresztés, nem is gondolkodom tovább.....

tudsz adni olyan appot, amiben benne van?(privátban is akár)

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1023) szebe válasza retesz147 (#1022) üzenetére


szebe
őstag

Azt pontosan nem tudom, hogy melyik verzióval került ki az early bird.
A korábbi verziószámú appokat itt megtalálod [link]

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1024) Criminal017 válasza szebe (#1023) üzenetére


Criminal017
őstag

A 2.x verziószámtól nincs.

(#1025) retesz147 válasza szebe (#1023) üzenetére


retesz147
addikt

@Criminal017 mindkettőtöknek köszönöm! :R

és 2.x-től van valami újítás/hibajavítás az app-ban, vagy csak annyi, hogy kivették a early-t?

szóval van-e előnye az új softnak, vagy csak inkább hátránya?

bocsi, csak nem volt ilyen karkötőm és ugye zsákbamacskát nem akarok venni!

Értesítések mennek? (hívás, sms, messenger, gmail, viber, hangouts, naptár)<--- ezeket használom, jó lenne, ha mindet tudná azzal a szoftal, amin van early bird...

Xiaomi 13 eu dev...

(#1026) Criminal017 válasza retesz147 (#1025) üzenetére


Criminal017
őstag

Megújult a kinézet, nekem jobban tetszik. Illetve gyorsabban kapcsolódik a bandhez. Az értesítéseket tudja mindegyik verzió, bár érdemesebb ahhoz megvenni kb. 500 Forintért a Mi Band Notify/Mi Band Tools progit.

(#1027) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ismét segítséget szeretnék kérni (lassan ott tartok, hogy a telefont és a Mi Band-et is kib*szom az ablakon :((( )

Szóval adott egy Lenovo S850 és egy Mi Band 1S.
Letöltöttem a legújabb Mi Fit appot a Play-ből (ugyanez fut egy másik készüléken egy Lenovo P70-en hibátlanul).
A Mi Fit program nem találja meg a Mi Band-et. Telefont és a Bluetooth-t is újraindítottam, de semmi.
A Mi Band másik készülékkel kapcsolódik, a Lenovo S850 másik BT eszközhöz (pl. autó fejegysége) kapcsolódik. Tehát a Mi Band is jó és a telefon BT egysége is működik.

Hogyan tudnám elérni, hogy lássa a telefon a Mi Band-et?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#1028) Criminal017 válasza Jim74 (#1027) üzenetére


Criminal017
őstag

Ha jól látom, akkor a Lenovo S850-ben csak 3.0 a Bluetooth, ez (is) lehet a baj.

Szerk.: máshol meg 4.0-t írnak...

Van playen egy program, ami leellenőrzi, hogy kompatibilis-e vele a telefon, csak nem jut eszembe a neve. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1029) Jim74 válasza Criminal017 (#1028) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. 172-ik próbálkozásra nagy nehezen elkapta....

Azt hiszem eljött az idő, hogy lecseréljük feleségem telefonját...

[ Szerkesztve ]

(#1030) Criminal017 válasza Jim74 (#1029) üzenetére


Criminal017
őstag

Ja, akkor csak meg van, örülök neki! :))

(#1031) Jim74 válasza Criminal017 (#1030) üzenetére


Jim74
nagyúr

De nagyon nehezen ment :(

(#1032) Criminal017 válasza Jim74 (#1031) üzenetére


Criminal017
őstag

Nekem is nehezen ment anno, nem tudom miért... Pedig Xiaomi RN2 volt. Nem egy kiszámítható tudomány, úgy néz ki.

(#1033) Jim74 válasza Criminal017 (#1032) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát akkor megnyugodtam, hogy nem egyedi eset... (bár nem öröm)

A Viberre viszont nem tudok rájönni, hogy miért nem jelez. :F

(#1034) Criminal017 válasza Jim74 (#1033) üzenetére


Criminal017
őstag

Hívásnak érzékeli, 3 másodperc (vagy több, attól függ, hogy mennyit állítottál be neki a hívás menüpontnál) után jelez.

(#1035) Jim74 válasza Criminal017 (#1034) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én hozzáadtam az appoknál, de semmi sajnos. Hiába jön Viber üzenet nem jelez semmit.
A Gmailt ugyanígy állítottam be, az jelez.

(#1036) dorika87


dorika87
őstag

Megérkezett az én 1s-em is Gearbest-ről. Feltöltöttem 100%-ra, párosítottam, tesztelgettem, próbálgattam, fw-t frissítettem(IOS) mindezeket kb. fél óra alatt. Az normális, hogy ezidő alatt máris lement 98%-ra az akku.

(feltöltéskor megvártam, hogy mindhárom led világítson aztán lehúztam és azt írta 100%-on van.)

Illetve azt sehogy nem tudom beállítani, hogy tovább rezegjen amikor bejövő hívás érkezik? (pl. egészen addig amíg nem veszem fel)

Másik kérdés: Ha párhuzamosan használom iPhone-al és egy Nexus 7 tabbal akkor megkavarodhat?
az alvásfigyelést szeretném kipróbálni, viszont azt csak droidos eszközzel tudom és gondoltam a tabbal ezt ki is próbálom. Akkor arra melyik alkalmazást érdemes feltenni. Gondolom a gyári droidos mi fitben sincs alvásfigyelés.

[ Szerkesztve ]

(#1037) dm1970


dm1970
tag

Köszönöm mindenkinek én is a segítséget, az early bird témában lehúztam az utolsó 1-l kezdődő app-t, s majd kipróbálom. Még egy gyors kérdésem lenne, ha a bt hatókörén kívülre kerülök, s akkor hívnak, azt jelzi utólagosan újracsatlakozáskor?

K dm

(#1038) dorika87 válasza dorika87 (#1036) üzenetére


dorika87
őstag

közben rájöttem, hogy a Mi fit app telefonokra van tervezve, ezért tabbal nem tudom letesztelni az early bird funckiót, mert a mi band tools-ot a mi fit alkalmazás nélkül nem lehet telepíteni, viszont a mi fit csak telókon megy, akkor így jártam, marad csak az IOS.

(#1039) szpali válasza dm1970 (#1037) üzenetére


szpali
addikt

a gyári app nem, viszont a mi band notify tud nem fogadott hívást utólag jelezni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1040) jety91 válasza dorika87 (#1038) üzenetére


jety91
őstag

Fel tudod rakni az apk-t manuálisan, nem playből telepítve

(#1041) dorika87 válasza jety91 (#1040) üzenetére


dorika87
őstag

IOS-t használok, szóval App store-ból telepítettem a Mi Fit és a Mi HR appot, de ez így nekem teljesen megfelel, mert tegnap volt az első alvásom a MiBand-ben és örömmel tapasztaltam, hogy mivel az Egészség alkalmazásban be van állítva az alváselemzésre adatforrásként a Mi Fit ezért nagyon szépen működik az elemzés is. Picit zavar, hogy nincs már ebben a 2.x verzióban early bird funkció, de ez a legkevesebb (enélkül tudok élni :)) annyi, hogy szívesen kipróbáltam volna.
Szóval nekem ezzel a két gyári appal korrekt a cucc.

A Androidos alkalmazás kipróbálására egy tableten lenne lehetőségem. Manuálisan akkor is felmegy ha telefonra van optimalizálva az alkalmazás? (illetve a fizetős droidos app-ot hogy tudom feltenni manuálisan? Miután megvásároltam, hogyan/miként tudom letölteni nem play-en keresztül?)

[ Szerkesztve ]

(#1042) retesz147


retesz147
addikt

Ha jön egy értesítés/hívás, akkor milyen hosszan rezeg a karkötő? Egyett rezzen/többet/vagy egész addig, amíg meg nem nézem?
Ezt a ledekre is kérdezném, meddig világítanak, csak felvillan vagy pl 30mp-ig vagy meddig?
Ébresztésnél a rezgés milyen hosszú? Párom Huawei b0 csak kb 10mp-ig rezeg (nagyon rövid).

Ezek a kérdések érvényesek az 1s-re és a régi színes ledesre is.

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1043) dorika87 válasza dorika87 (#1041) üzenetére


dorika87
őstag

Egy valamit elfelejtettem... mégpedig azt, hogy tegnap este 8 óra fele töltöttem fel teljesen (első töltés) és azt vettem észre, hogy rohamosan merül. Most áll 88%-on. Normális ez az első töltés után? A következő töltéskor remélhetőleg be fog állni? Azért jó lenne ha elérné az átlag 20-30 nap üzemidőt.

(#1044) andrisbandi válasza dorika87 (#1043) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kell pár ciklus az aksinak. Utána beáll.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1045) szebe válasza dorika87 (#1043) üzenetére


szebe
őstag

Megnéztem, nekem most 15 napot napot ír a legutolsó töltés óta, és 50%-n áll. Ebben a 15 napban viszont volt 2-3 alkalom, amikor 2 órán keresztül folyamatosan ment a pulzusmérés.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1046) dorika87 válasza szebe (#1045) üzenetére


dorika87
őstag

andrisbandi, szebe: Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Picit megnyugodtam, hogy be fog állni az akku.
Ugyan mértem én is pulzust, vagyis kicsit tesztelgettem. úgyhogy ment jó pár percig az is (nem tudom pontosan meddig)

(#1047) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

A band 1snek a pulzusmero resze mennyire megbizhato? Kicsit elegem van h pl az edzotermi gepek markankent es a holdallastol fuggoen random felremernek, kene valami cucc ami konstansan, megbizhatoan meri a pulzust legalabb futas kozben

Illetve a 2es valtozat a kijelzotol eltekintve tud majd valami tobbet is ? Kijelzo nem erdekel, az analog orakat szeretem, szoval amugy sem hasznalnam idonezegetesre

(#1048) dajkapeter válasza Kobe (#1047) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ez egy aktivitásmérő okos karpánt. Nem egy profi pulzusmérő műszer. Ha nem érintkezik követlenül a bőrfelülettel akkor félremér. Ha közvetlenül érintkezik akkor az esetek 90%-ban nálam jól mért. Ezt úgy értsd, hogy nem tudott lötyögni a karpánt a kezemen. Én általában a 4. lyukban hordom, nekem így kényelmes és még aránylag pontos nyugalmi állapotban a pulzus. Viszont sportoláskor a második lyukba kell tennem hogy aránylag pontos legyen.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1049) retesz147 válasza retesz147 (#1042) üzenetére


retesz147
addikt

az enyémre valaki?

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#1050) Kobe válasza dajkapeter (#1048) üzenetére


Kobe
veterán

nem profi pulzusmérő műszert keresek (tudom, az árban hol kezdődik), hanem egy relative mondjuk 90%-os pontossággal működő egyszerű valamit, amit a minding nálam levő MI4-el tudok párostani. Az eddig tapasztalataim alapján a termi futógépek, taposógépek és ellipszistrainerek között márkától és életkortól függően 70-80%-os eltérés lehet, és mivel próbálok rendes edzéstervet követni, ez annyira nem tolerálható.

Pl egyik gép szerint 1 óra alatt megtettem 5km-t, és letoltam 670 kalóriát, 130-135 ös pulzussal, ugyanez a "program" másik helyen mutat 200 kalóriát és 3 kmtert, harmadik helyen 8 kmtert és 400 kalóriát 160as pulzussal.....
így annyira nem lehet belőni a határmezsgyét a kardió és zsírégető között pl, ezért kéne valami ami elgalább konstans módon számol :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.