Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) F e Z o válasza dredjudge84 (#1550) üzenetére


F e Z o
veterán

Számítógép usb portjára tedd rá, úgy hogy teljesen legyen betolva a töltőbe.

H2O über alles!

(#1552) orso0355 válasza dredjudge84 (#1548) üzenetére


orso0355
őstag

Hogy akarod tölteni? Mobil vagy más töltővel? Mert az túl erős neki, és nem fogja tölteni, csak számítógép USB-jén keresztül fog sikerülni. (Nekem pl. ment egy Amazonos Kindle e-olvasó adapterével is, de mivel azt is alapesetben számítógépről kell tölteni, nyilván úgy korlátozza a töltést, ezért sikerült vele.)

(#1553) Oldman2 válasza orso0355 (#1552) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit értesz az alatt, hogy "túl erős neki"?

Annyit ad le a töltő, amennyit "kér" az adott eszköz, hacsak nem akar túl sokat...

Egy iPad pl. nem tölthető egy 0,5A-es töltővel, de az említett Kindle minden gond nélkül tölthető akár egy 2-3A-es USB-s töltővel is.

Nálam van egy 5 portos asztali töltő, szinte mindent azzal töltünk...

(#1554) orso0355 válasza Oldman2 (#1553) üzenetére


orso0355
őstag

Én nem értek hozzá, de semmi mással nem lehet tölteni a Mi Band-et (legalábbis az 1s-t, ami nekem is van), csak a számítógépes USB-vel. Próbáltam én mindennel, hogy teszteljem, de nem. Ebből következtettem, hogy nem engedi túl erős töltőkkel (nekem általában 2,1-es, 2,4-es töltőfejeim vannak).

A Kindle más tészta, ott azért vettük direkt az adaptert, hogy arra szabott legyen a töltés, és ne csak gépen lehessen tölteni, hanem hálózatról is.

(#1555) F e Z o válasza Oldman2 (#1553) üzenetére


F e Z o
veterán

Telefontöltővel nekem sem kapcsolt be első töltéskor a Mi Band. Dugd be egy számítógép usb portba, s hátha felvillan az első fehér led.

H2O über alles!

(#1556) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sikerult koszonom. Fagyasztoba tettem 2 orat, utana mar toltott is a huawei p10 toltovel. Amugy kinek mennyi uzemido szokott kijonni vele?

(#1557) orso0355 válasza dredjudge84 (#1556) üzenetére


orso0355
őstag

Attól függ, mire használod. Én elvétve töltöm, olyan havonta-kéthavonta.

(#1558) CseLa


CseLa
csendes tag

Sziasztok! Én is Mi Band 1S tulaj lettem, ma kaptam meg, megosztom veletek a tapasztalatokat mert "érdekes".
GearBest-ről rendeltem kíváncsi voltam (és mert promóban nem lehetett kihagyni 7,19$-ért :-)) Megjegyzem még mindig van és most sem sokkal több...Ha valaki még szeretne: https://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_263275.html
Amiért írok: Gyors szállítás, profi csomagolás, sérülésmentes cucc, kicsomagoltam körbecsodáltam és ki is akartam próbálni de nem jelzett semmit, nem akart a töltés sem elindulni. Elkezdtem a neten utánaolvasni, nagyon sokan hasonlóan jártak, mint itt a fórumon is olvasható tőletek is. Próbáltam többféle töltővel, labortáppal (beállított áramkorláttal), notebook USB kimenettel, annak dokkolójával, semmi eredménnyel.
4-5 óra kísérletezés után (nem csak ezzel foglalkoztam ez idő alatt. :-) ) írtam az ügyfélszolgálatnak is mi van ilyenkor? Vissza úgysem küldtem volna... Pontosan már nem tudom mennyi ideig volt a notebook USB-ben (kb. 2-3 órát folyamatosan) ismét kihúztam és visszadugtam egy másik portba (hátha...) és IGEN erre el kezdet életre kelni. 10 perc után már a Samsung S4-el (S7-es 6.0.1-es Androiddal) is kommunikált, Mi Fit kapcsolat is ok. Most mikor írom a tapasztalatomat már a 3. Led villog: hamarosan TELE lesz az akku. Szóval aki eddig nem tudta kicsit tényleg problémás ez a része, de kitartást nem feltétlen kukás ha nem tölt azonnal. Köszönöm nektek az előzőekben leírt hasznos hozzászólásokat, tanácsokat, kezdőként már ugrottam egyből egy nagyot. :-) Ha ezzel én is segítettem másnak már megérte. Üdv Mindenkinek! :C

(#1559) Büszkesas


Büszkesas
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy Mi Band Tools-t vagy a Mi Band Notify-t érdemes e felrakni a gyári app mellé? Mi a külömbség ? Melyik a használhatóbb? Melyik az amelyik fel van ruházva azzal a tudással amivel a gyári Mi Fit de még is ad valami pluszt.
Jelenleg egy árban van mind a 2 app

(#1560) orso0355 válasza Büszkesas (#1559) üzenetére


orso0355
őstag

Attól függ, mire akarod használni.

(Egyébként én nem értem, nekem ingyenesek ezek az appok. Nektek nem? :F )

(#1561) Arak95 válasza orso0355 (#1560) üzenetére


Arak95
tag

Szerintem a fizetős verzióban nincsenek reklámok. Vagy tévedek?

(#1562) k-dani


k-dani
csendes tag

Én is vettem egy Mi Band 1S-t nemrég, nekem se működött. Az enyémen a három kis pötty világított nagyon halványan folyamatosan. Akármilyen töltőre dugtam, semmi változás, nem kezdett el villogni egy lámpa se. Se a gyári alkalmazás, se többféle eszköz bluetooth keresője nem találta meg. Napokra félretettem, gondoltam talán egyszer végleg lemerül, és vagy lesz vele valami, vagy nem. Na, ez bejött, amikor már egy pont se világított, rádugtam egy töltőre és felvillant az első lámpa, elkezdett tölteni. Onnantól bluetooth-on is elérhetővé vált.

(#1563) orso0355 válasza Arak95 (#1561) üzenetére


orso0355
őstag

De én nem is találok fizetős verziót. Nekem csak egyféle van, és ingyenes. Nincs olyan lehetőség, hogy vegyem meg, vagy pro vagy akármi. :Y

(#1564) szpali válasza orso0355 (#1563) üzenetére


szpali
addikt

Appon belül beállításokban? Hirdetések eltávolítása, stb.?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1565) orso0355 válasza szpali (#1564) üzenetére


orso0355
őstag

:N
Vannak fizetős appjaim, oda az van írva, hogy "megvásárolva". Itt meg csak hogy "telepítve". És nincs semmi ilyen, hogy vegyem meg vagy akármi. Mindig is ingyenes volt.
Nem mintha bánnám, csak furcsa amikor másnál olvasom, hogy fizetős. Lehet hogy más oprendszer?

(#1566) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok, mióta 3.1.0-ra frissített a MI Fit, baromi nehezen kapcsolódik össze a telefonnal a band.
ezért vagy rezeg hívásnál és egyéb beállított dolognál vagy nem.
Sajnos nem engedi downgradelni 3.0.6-ra, pedig nagyon szívesen kipróbálnám azzal megy e.
Van ezzel másnak is problémája? Esetleg megoldása?

(#1567) grafnet válasza ztibor (#1566) üzenetére


grafnet
veterán

Van frissebb: 3.1.2, lehet javították a hibát
downgrade: töröld le, apkmirror-ról meg szedd le a korábbit.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1568) ztibor válasza grafnet (#1567) üzenetére


ztibor
senior tag

A legújabbat feltettem, ugyanaz, vagy kapcsolódik vagy nem a telefonhoz.

(#1569) grafnet válasza ztibor (#1568) üzenetére


grafnet
veterán

Tedd fel a régebbit, amivel még működött.

Ha azzal sem megy, akkor Factory Reset a telón, de mentsél előtte!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1570) gycs02


gycs02
tag

Üdv Urak!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Hiába voltam előrelátó, sajna nem ért ide időben a szíj csájnából, így 2-3 hétig nem tudtam hordani a karkötőt.
Az első napokban lefekvéskor mindig leraktam az ágy mellé, úgy ébresztett, de aztán nem bonyolítottam a dolgot maradt a teló ébreszteni. Most, hogy megjött a pánt, vettem észre, hogy már nem hajlandó ébreszteni. BT-n elérem, csatlakozik is, pulzust mér, de ébreszteni nem hajlandó. Nem a rezgéssel lehet a gond, mert elmulasztott ébresztést sem jelez. A töltést is veszi, de szerintem a lépést sem számlálja, de még kb 20 perce hordom ismét.

Mi lehet a gond, mivel próbálkozzak?

Köszi gycs

(#1571) gycs02


gycs02
tag

Közben megoldottam. Csak újra kellett párosítani. Először is ezzel kezdtem, de okosan a BT párosítást töröltem csak az eszköz párosítás helyett. :)

(#1572) söncö


söncö
tag

Sziasztok Urak.
Ha még valaki olvasná ezt a fórumot.
Olyan problémám van az ébresztéssel a karkötőn ami már para jelenség.
Kb 2 éve vettem amikor megjelent. Hajdanán egy 6os szifonnal gurult most viszont pár hónapja cseréltem telefont és úgymond beragadt egy 7:15-ös ébresztés.
A poén az egészben hogy soha nem volt ilyen időponttal riasztás beállítva rajta.
Mikor megvettem az új telefonom szakszerűen párosítás megszűntetés a régi készülékkel aztán összepászítás az újal.
Kipróbáltam azt is ,hogy teljesen lemerítettem a bandet. Meglepetésemre feltöltés után ugyanúgy kelteni akart reggel a szokott időpontban.
Volt újrapárosítás ,lemerítés. Resetelni nem tudom hogyan kell ,viszont így 2 hónap után kezd nagyon idegesítő lenni ,vagy felkelt vagy egy szobával arrébb kell hagyjam estére.
Ha valaki járt ebben a cipőben az megtudná osztsni tapasztalatait?

[ Szerkesztve ]

(#1573) Criminal017 válasza söncö (#1572) üzenetére


Criminal017
őstag

Beállítasz rajta egy 7:15-ös ébresztést, szinkronizálod a karkötőt, majd törlöd az ébresztést és újra szinkronizálod.

(#1574) söncö válasza Criminal017 (#1573) üzenetére


söncö
tag

Na holnap reggel megpróbáljuk. Hátha :)

(#1575) söncö válasza Criminal017 (#1573) üzenetére


söncö
tag

Az eredmény ugyan az sajnos. Ugyan úgy ébreszt.

(#1576) oris válasza söncö (#1575) üzenetére


oris
aktív tag

Már nem emlékszem hány ébresztést lehet megadni neki, de ahányat csak lehet, mind állítsd be, majd töröld mindet.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1577) gycs02


gycs02
tag

Sziasztok!
Remélem nézelődik még erre valaki.
Az mitől lehet, hogy ébresztéskor csak 5-ször rezeg a karkötő? Telót cseréltem, s eddig ez nem tűnt fel. Lehet mélyebben alszok. 😃

Köszi

(#1578) grafnet válasza gycs02 (#1577) üzenetére


grafnet
veterán

Az enyém már meghalt, de emlékeim szerint addig vibrált, amíg ki nem nyomtam, vagy fel nem ültem.
Nekem a Notify & Mi Band Tools volt fent. Abban állítgattam az ilyesmit.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1579) orso0355 válasza gycs02 (#1577) üzenetére


orso0355
őstag

Attól függ, hogy állítod be 😃

(#1580) gycs02 válasza orso0355 (#1579) üzenetére


gycs02
tag

Az biztos, hogy én ilyet nem állítgattam rajta, új app-t kapott, előfordulhat, hogy abban mások a beállítások?
S szerintem nálam is úgy ment, ahogy előttem is írták, amíg nem érintetted meg rezgett.
Ebben az "Attól függ, hogy állítod be" tudnál amúgy segíteni?
Keresgettem a beállítások között, de nem találtam ilyet.

K gycs

(#1581) orso0355 válasza gycs02 (#1580) üzenetére


orso0355
őstag

Pl más az okos ébresztés és a "sima" rezgetése. De apptól is függ. Őszintén szólva kínlódtam én is vele, aztán egyszercsak jó lett, azóta nem buzeráltam 😃😃😃

(#1582) grafnet


grafnet
veterán

Na, 107 nap "semmittevés" után észhez tért az 1S-em!

Passz, miért tért észhez, de elkezdte venni a töltést és már kapcsolódott is.
Mér, számol, jegyzetel, műxik.

Öröm, boldogság!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1583) crazyman


crazyman
csendes tag

Sziasztok!

Előkotortam a fiókból egy ilyen 1S-t :-) Évekkel ezelőtt vettem a feleségemnek, de egyáltalán nem használta, ott hevert a dobozában :-(
Most viszont támadt egy kis egészségügyi problémája, emiatt rendszeresen mérni kell a pulzusát. Így eszembe jutott, elővettem az elfeledt 1S-t.
Picit nehéz volt feltölteni, de a hűtős trükk nélkül is elkezdett tölteni egy nap után, és egész jó kondícióban van.

A probléma a következő:
Egy iPhone 12 minihez kellene hozzákapcsolni... mindig kiírt egy fura hibát (több band van a közelben, pedig nem is). Utána fogtam egy androidos telefont, ahhoz simán sikerült hozzákapcsolni, működik rendesen. Leválasztani viszont nem lehet, egy X-es szimbólum + 'Can't unpair' üzenet a jutalom. Persze így az iPhone is azt mondja már, hogy nem csatlakoztatható, mert egy másik telefonhoz van párosítva... Fogtam egy másik androidos telefont, ahhoz ismét simán hozzátudom kapcsolni, ha ugyanazzal a fiókkal jelentkezek be. IPhone-on így sem...

Van vmi trükk vagy külső alkalmazás, amivel a párosítást meg lehet szüntetni?

Köszi,
András

[ Szerkesztve ]

(#1584) crazyman válasza crazyman (#1583) üzenetére


crazyman
csendes tag

Végül sikerült megoldani :-)

Azért nem sikerült törölni androidon a párosítást, mivel valójában csak a készüléken tette be a programba, a fiókomhoz nem adta hozzá. Az unpair pedig a fiókból is törölné, de nem volt mit (?).
Ezzel a scripttel sikerült kideríteni:
[link]

És jól mondta az iPhone, valóban hozzá volt már adva egy másik fiókhoz (és ezért nem tette be androidon az én fiókomba). Ugyanis anno sok évvel ezelőtt csináltam egy Xiaomi/MI fiókot a nejem emailjével. Most azért nem derült ki, mert alapból az AppleId-vel egy Huami/Zepp fiókot csinál, ott nem bukott ki az egyezőség.
Miután beléptem a Xiaomi fiókkal a Zepp Life-ba, egyből megjelent a régen hozzáadott band az eszközök között, és működött is!

Egy újabb kérdés viszont (ha még jár erre valaki :-)):
Az app szerinti 24 órás pulzus mérést ez a band még nem tudja. De időközönként rá lehet bírni az automatikus mérésre? Néha villogtatja a zöld ledeket az alján, szóval lehet, hogy csinálja is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.