Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) weinmaker válasza Criminal017 (#647) üzenetére


weinmaker
őstag

Na ezért mondtam, hogy nem lehet nenne úszni :)
Az uszoda ugye klóros, a tenger meg sós.
A zuhanyzást viszont bírja simán. A régi band is bírta, és még ezzel sem volt ilyen gond.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#652) Criminal017 válasza holozis_HUN (#650) üzenetére


Criminal017
őstag

Szigetelve van, viszont a klór, sós víz kikezdi ezeket az anyagokat. :(((
Nincs nyílás, se USB, csak a két töltő érintkező.

(#653) holozis_HUN válasza Criminal017 (#652) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Desztillált vizet bírja a tömítés? :DDD ;]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#654) Criminal017 válasza holozis_HUN (#653) üzenetére


Criminal017
őstag

Ezt rád hagyom, kísérletezd ki Te! :)) :P

[ Szerkesztve ]

(#655) holozis_HUN válasza Criminal017 (#654) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Majd ha meglesz :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#656) Gigi01


Gigi01
őstag

Lassan talán megérkezik az enyém is.Ami fontos,hogy ébresszen,meg mondjuk a lépést mérje.
Akkor Xiaomi fiókot kell létre hoznom,és MiFit alkalmazás jó nekem? :U

(#657) silver-pda válasza Gigi01 (#656) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Igen, jó.
Lépést számol, de nem számoltam utána. :)
Az alvásfigyelő érdekes.
12 napja töltöttem és 42%-on áll. Igaz a telón a BT-t csak napi 2-3alkalommal kapcsolom be, hogy szinkronizáljon.
Kiváncsi leszek az üzemidőre, ha végigkapcsolatban lesz telóval és hívásra is jelez.

(#658) mcgeri1 válasza silver-pda (#657) üzenetére


mcgeri1
tag

Nekem 9 nap után 43%-on van és folyamatos a bluetoot kapcsolat jönnek az értesítések is. Kb 95%-ról kezdte a merülést. Nem volt teljesen feltöltve első használat előtt.

(#659) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Ma érdekesen működött az alvásfigyelés... Hajnal 1-kor feküdtem le és fél 6-kor felébredtem. Nyomkodtam kicsit a telefont, 1 számot meghallgattam youtube-on, szinkronizáltam az alkalmazást, majd visszafeküdtem aludni még 1 órát. 3/4 7-kor keltem, befrissítettem megint az alkalmazást és látom, hogy nem érzékelte hogy fent voltam... Ez meglehetősen különös számomra.

Szerintetek?

12 nap, 46%. Alvásfigyelés, óránként néhány értesítés és pár hívásjelzés, időnként pulzusmérés.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#660) Gigi01 válasza silver-pda (#657) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszönöm,csak azért kérdeztem,mert látom van miből válogatni! :R

(#661) Balázzs válasza dajkapeter (#659) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ilyet nálam is csinál, mintha telefont kellene nyomkodni, hogy rájöjjön, hogy felkeltem közben, majd visszaaludtam. Pedig én éjszaka emeletről le, majd fel, tehát volt mozgás rendesen.

Nálam 3 hétig bírta egy feltöltéssel, ebben volt bpm monitor, napi 1-2 értesítés, minden nap ébresztés - ez nagyon tetszik, mást nem keltek fel az ébresztővel - és napi 1-2 szinkronizálás.

A use mi band to wake up phone nálam nem akar menni, ahogy rámegyek elveszíti az addigi bt-s kapcsolatot és azt írja, hogy párosítsam. Mit csinálok rosszul?

(#662) Vikooo


Vikooo
addikt

Sziasztok!

Kuldenetek ebay linket ahol erdemes Mi Band 1S -t vasarolni?

Koszi!

(#663) andrisbandi válasza Vikooo (#662) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ebay-en én biztos nem mernék venni.

A Gearbest-ről többen is vettek már.
Original Xiaomi Mi Band 1S

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#664) szpali válasza andrisbandi (#663) üzenetére


szpali
addikt

az előző bandemet ebay-ről rendeltem, köszöni szépen jól van.

Arra kell csak figyelni, hogy jó értékelései legyenek az eladónak (meg ne 2 napja regisztrált legyen :) )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#665) andrisbandi válasza szpali (#664) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én nem kérdeztem semmit.

A #662-re válaszolj egy likkel, ha segíteni szeretnél.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#666) weinmaker


weinmaker
őstag

Én pl. Aliról vettem ;)
Kipróbáltam átfordítani csuklóra, és semmi jelentőssége, ugyanazt méri, mint normálisan.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#667) Plasticbomb válasza andrisbandi (#663) üzenetére


Plasticbomb
addikt

És honnan jön a termék? Kína vagy eu raktár? Mobilon nem látom...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#668) andrisbandi válasza Plasticbomb (#667) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én sem látom kiírva, szerintem Kínából. Kb 1 hónap alatt.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#669) sniper4573


sniper4573
tag

Egy kis építő jellegű hozzászólás a témához(mert a hajamat téptem, hogy 600 hsz-t olvastam el és semmi érdemleges dolgot nem lehetett kihámozni belőlük):
Először is a Playből letölthető app elég gyatra és itt sokat emlegetik, hogy a kínai többet tud. Az számomra nem derült ki, hogy azt a bizonyos kínait honnan lehet letölteni, amit annyira emlegetnek néhányan. Ebben van folyamatos pulzus monitorozás meg ilyenek(Playesben nincs)
itt a kínai store-os linkje Ez angol nyelvű, de szerintem bárki elboldogul vele. Egyszerűen letöltöd és ráfrissíted a Playesre.
Pulzus mérése tökéletesen pontos, ha az előírásnak megfelelően van használva(amikor elindítod a mérést, a gyengébbek kedvéért ábra is mutatja, hogy is kell helyesen). A lényege, hogy teljesen ráfeszüljön a kezedre!! a pánt és elvileg nem szabad mozogni(mozgásban is ritkán hibázik). Volt itt olyan hsz., hogy nem szereti, ha feszes(akkor ne is szidd, hogy nem jó) meg olyan is aki írta, hogy éjjel kiszűrődik a fény. olyankor szintén nem feszes a kezeden. Amúgy mellkaspánttal ellenőriztem, meg vérnyomásmérővel is.
Lépéseket aránylag jól mutatja.
Alvásban is jól mér, de nálam is előfordult, hogy az éjszaka folyamán felkeltem egy pár lépéses sétára, amit nem jelez sehol.

Séta, futás és alvás monitorozásra tökéletes. Pulzust is jól mér. Aki venni akar az ennyit várjon, ne többet. Árához képest még túl is teljesít.

(#670) mcgeri1 válasza sniper4573 (#669) üzenetére


mcgeri1
tag

Köszi az összefoglalót! :) :C Nekem csak annyi kérdésem lenne hogy ez az alkalmazás mennyiben különbözik a play áruházastól? és ebben is van e google fit sync?

(#671) sniper4573 válasza mcgeri1 (#670) üzenetére


sniper4573
tag

A legfontosabb, hogy átválthatod futás módra és itt van folyamatos pulzusmonitor. Van még egy plusz főoldal, ami a testsúlyt mutatja. Van route tracker. Barátok menüpont. Kb. ennyi ami pluszt tud, de ez angol nyelvű. A szinkronizálás is lehetséges, bár nekem szürke(inaktív) a google gomb, mert nincs fent a google fit app.
Ez lenne amit ingyen ki hozhat belőle az ember, de a Mi band tools 500ft. Ez már annyival többet nyújt, hogy a pulzus méréseit grafikonban mutatja. Beállítható folyamatosra és utólag visszanézheted, meg beállítható rajta, hogy x percenként mérjen egyet és azt is menti. A kettő együtt is megy és nem kavarnak egymásnak.

[ Szerkesztve ]

(#672) mcgeri1 válasza sniper4573 (#671) üzenetére


mcgeri1
tag

Felraktam kipróbáltam. Google fit sync nem megy, nekem nem listázta szürkén sem. Többi szépen megy :) Mi band tools-t is megvettem volna már, csak play áruházba nem tudok maestros bankkártyával fizetni :(

(#673) weinmaker válasza sniper4573 (#671) üzenetére


weinmaker
őstag

Azért ezt a pulzusmérős pontosságot erősen fenntartással kezeld, mert nem igaz. Menj majd el futni, vagy sportolj, és próbáld ki, hogy mér. Ha meg sem mozdulsz, és a megadott pozícióban tartod a kezed és úgy mérsz, úgy valóban oké, de ugye ez sport közben kevésbé reális felállás ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#674) sniper4573 válasza mcgeri1 (#672) üzenetére


sniper4573
tag

Bocsánat, nem volt szándékos a félrevezetés. A megosztás menüben láttam a gugli jelét, ezzel keveredtem meg. Szinkronizálás valóban nincs. :B

(#675) sniper4573 válasza weinmaker (#673) üzenetére


sniper4573
tag

Mivel szívproblémáim vannak, így nagyon jól ismerem az eszközök működését, elvárható pontosságát és a mérés feltételeit. Ahogy írod is, mozdulatlanul kell mérni vele, akkor tökéletes. Ha kisebb mozgás közben méri, mint a séta vagy napi tevékenység, ott is max. 2/perc tévedést láttam eddig. Futásnál a folyamatos monitorozás sem rossz, tájékoztatónak. Annyi a nyűgje, hogy lassabban reagál a változásokra, mint a mellkasöv. eddigi tesztjeim alapján képes 10-15el is elmaradni hirtelen változásnál, de 2-3 másodpercen belül behozza. Amúgy a mi band tools monitorozása picit pontosabb, mint a gyári appé.(szerintem)
Amúgy, ha annyira pontos értékek kellenek sport közben, arra vannak a mellkaspántok. De ha emlékeim nem csalnak neked van pedál érzékelő lépésszámláló és mellkaspánt is. Használd azokat, mert azok egyenként a saját feladatukat tökéletesen ellátják. Ezek a karperecek olyanok, mint a kombinált fogó. Mindenre jó, de semmire sem tökéletes. ;)
Átlag júzernek ezért a pénzért viszont verhetetlen.

(#676) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Amúgy van ismert szériahibája a karpántnak? :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#677) weinmaker válasza sniper4573 (#675) üzenetére


weinmaker
őstag

Jól mondod van mindenem, és hasonlóak a tapasztalataim, hogy kb. +-20-al mér mozgás közben a mellkaspánthoz képest. Az is nyilvánvaló, hogy amennyiért meg lehet venni, az egy vicc, és lazan megéri az árát.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#678) sniper4573 válasza weinmaker (#677) üzenetére


sniper4573
tag

Szerintem a playes appban azért nincs benne a folyamatos monitorozás, mert még nem tökéletes. Valszeg még finomítaniuk kell a programon, mert a szenzor képes lenne mérni, de ugye azt tudni kell, hogy a karperec nem tárol és számít semmit a pulzusról. Ezért a telefonon lévő app számol, így elég sok tényező van, ami miatt pontatlan illetve szerintem lassú a folyamatos monitorozás. pl. a Bluetooth, telefon leterheltsége és a szenzort bezavaró fény.

(#679) Gigi01


Gigi01
őstag

A Mi fióknál nekem írja,hogy biztonsági kérdéseket adjak meg,meg egy telefon recovery beállítást.
Ezeket ti megcsináltátok?

[ Szerkesztve ]

(#680) gzoll


gzoll
tag

Engem most az kezdett el foglalkoztatni, hogy van, amikor úgy értesít, meg úgy villog a Mi Band S1-em, hogy a telefonon nincs értesítés.
Nem gondolom, hogy hiba lenne, mert biztos, hogy ezeknek az értesítéseknek is van értelme, például szerintem amikor nincs értesítés a telefonon, nem rezeg a karperec, hanem csak felvillan a led, akkor az akkuról ad infót, mert amikor teljesen fel van töltve, akkor három világít, közepesen csak kettő, és olyan 20% környékén csak egy. Már amennyire megfigyeltem, mert ez egy tök random jelenség számomra, bár az is lehet, hogy mondjuk minden nap este hatkor pontban csinálja, csak hát azért erre nem fogok egy egész napot szánni, hogy naplózzam mi történik. :-D

Szóval, nekilódultam a gúglinak, hogy kiderítsem az összes Mi Band értesítési formát, és hogy mi mit jelent, de nemigazán jártam sikerrel. Egy szimpla listának is örülnék, ami mint anno a régebbi telefonoknál csak sorba veszi, hogy ha ez meg ez történik, akkor az amazt jelent.

Valakinek esetleg valami tipp?

(#681) StLui válasza gzoll (#680) üzenetére


StLui
veterán

szerintem ha felemeled mintha az órádat néznéd meg, elég lendületesen kell, akkor felvillan 1-2-3 led, amennyi részét teljesítetted kb a napi beállított lépésadagból, mást nem jelez szerintem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#682) weinmaker


weinmaker
őstag

A múltkor téma volt, hogy csak akkor mér, ha mozog a kezed futás vagy séta közben. Simán mér zsebredugott kéznél is ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#683) andrisbandi válasza weinmaker (#682) üzenetére


andrisbandi
őstag

Okos kütyü ez, a rázkódás üteméből tudja szerintem, hogy az ember gyalogol. Nekem is számolja a lépéseket pl ha féloldalasan van rajtam a háti, az órás kezemmel tartva. Vagy teszkós szatyrot cilepve.
Ja igen, a zsebretett kézzel gyaloglás nálam is alap volt, azt első nap kipróbáltam :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#684) Gigi01 válasza andrisbandi (#683) üzenetére


Gigi01
őstag

Akkor az klafa.Nekem tegnap majdnem leszakadt a jobb kezem,nem mert a Band-ost használni ilyen célra,nehogy azt jelezze,hogy nem mentem semmit. :DDD

(#685) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Megjött a karpánt a kis cucc nélkül és jó a kezemre :DDD A legkisebbtől az egyel visszább a jó, de sztem a pontos pulzus méréshez a legkisebb lesz a jó. Rendelem hamarosan :R

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#686) andrisbandi válasza holozis_HUN (#685) üzenetére


andrisbandi
őstag

Mákod volt :D

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#687) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Rövidesen csatlakozom hozzátok (úton van már a csomagom).

Egy Huawei P8 lesz a kütyü párja, mint abszolút kezdő mit érdemes tudni?

Előre is köszönöm!

Forget about it

(#688) Gigi01


Gigi01
őstag

Ébresztés intelligens módon mik a tapasztalatok?Engem szinte mindig ugyanakkor ébreszt,de valahogy úgy érzem,nem a legjobbkor(fáradtabb voltam,mint valaha).Egész héten úgy keltem,de azon gondolkodom beállítom fixre.

[ Szerkesztve ]

(#689) Balázzs válasza Gigi01 (#688) üzenetére


Balázzs
senior tag

DJosef: P8 lite-al tökéletesen kommunikál, szerintem ezzel is fog, bár miért ne tenné?

Korábban már valaki összefoglalta mit kell erről tudni, olvass vissza picit.

Ébresztés: ha nem időhöz van kötve az indulás, busz, vonat stb. akkor fix ébresztés javasolt, egyéb esetben nekem bevált az intelligens mód, bár én nem vagyok nehezen kelő.

[ Szerkesztve ]

(#690) mike1334 válasza Balázzs (#689) üzenetére


mike1334
veterán

Nem fordítva gondoltad azt az ébresztés dolgot? :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#691) Balázzs válasza mike1334 (#690) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, köszi hogy észrevetted, én azt olvasom amit látni akarok :D

(#692) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Újra kapható EU raktárról

Eu-ból 7440 forint szállítással, Kínából pedig 4960 forint, itt ingyenes a kiszállítás, de 5-7 business day helyett 7-25. Hát igen, meg kell fizetni a gyorsaságot. A különbség: 2480 forint.

Euró árfolyam a számoláskor: 309.81 (310) forint/euro.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#693) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Amúgy valaki tudná tesztelni, hogy ha rá van csatolva egy telóra a Mi band és szeretne zenét hallgatni bluetooth hangszóróval az lehetséges? Mármint hogy mindkét bluetooth eszköz egyszerre legyen rákötve.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#694) Plasticbomb válasza holozis_HUN (#692) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Köszi, hogy szóltál, meg is rendeltem! :)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#695) mcgeri1 válasza holozis_HUN (#693) üzenetére


mcgeri1
tag

Működik a több eszköz. Nekem pl bluetoot autórádio és mi band, vagy bluetooth-jack átalíktó (hifire így megy bluetoothon a zene) is tökéletesen jó spotify-al és megjönnek az értesítések is a karkötőre.

(#696) andrisbandi válasza holozis_HUN (#693) üzenetére


andrisbandi
őstag

Bt fülesen zenét hallgatva is rezeg a band értesítéskor. Jól ki van ez találva, szépen működik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#697) holozis_HUN válasza andrisbandi (#696) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Köszi mindkettőtöknek :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#698) BB9000


BB9000
senior tag

Ebayen most még az eddigieknél is olcsóbb: 13:22 USD

(#699) holozis_HUN válasza BB9000 (#698) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Tuti eredeti?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#700) mcgeri1 válasza holozis_HUN (#699) üzenetére


mcgeri1
tag

ez egy jó kérdés :) gyanúsan olcsó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.