Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Criminal017 válasza bonyboy (#1399) üzenetére


Criminal017
őstag

A felület nem érintésérzékeny. Már-már meg kell ütni, mert a mozgásérzékelő érzékel ilyenkor.

(#1402) zeno79 válasza bonyboy (#1399) üzenetére


zeno79
őstag

Igen, meg kell ütnöd az ujjaddal, nem simogatni kell.
Reggeli ébresztését is finom ütögetéssel kell nyugtázni. A csukló határozott rázása sem elég ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#1403) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Hamarosan nekem is megérkezik egy Mi Band 1s.
Végigolvastam a topikot, de arra nem találtam választ, hogy képes-e valamelyik alkalmazás értesítést (rezgő riasztást) küldeni akkor, ha egy beállított értéknél magasabb szívritmust mér a pánt.
Van erre valami lehetőség?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1404) nagysuhi válasza air (#1403) üzenetére


nagysuhi
tag

A gyári program szokott értesítést küldeni a telefonra és mellette rezeg is a pánt.
Persze ez lehet hibás mérésből is, amikor nem fekszik pontosan fel a karomra.
Főleg éjszaka fordul elő, pl be van állítva, hogy 60 percenként mérjen pulzust és a karomon alvás közben 2-3 órán át rosszul helyezkedik el. Mondjuk én nem szorítom nagyon rá a pántot, mert idegesítene, ha szoros.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#1405) szpali


szpali
addikt

#1403
Asszem futás közben a kínai app tud tól-ig értéknél jelezni, bár az a tapasztalat, hogy inkább nyugalmi állapotban pontos

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1406) air válasza nagysuhi (#1404) üzenetére


air
nagyúr

Tehát a Mi Fit app-ban ez beállítható.
Tevékenységtől függően - futás, alvás - vagy bármikor tudja ezt figyelni?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1407) jety91 válasza bonyboy (#1399) üzenetére


jety91
őstag

tobbszor utogesd meg az ujaddal, utana csatlakozni fog

Upsz, latom mar valaszoltak paran, ma a lapozo nem a baratom :D

[ Szerkesztve ]

(#1408) Criminal017 válasza jety91 (#1407) üzenetére


Criminal017
őstag

Ismétlés a tudás anyja. :DD

(#1409) jety91 válasza air (#1406) üzenetére


jety91
őstag

MI Fit nem tudja, csak az Mi Band Tools. De ha ezzel szeretned monitorozni pl a futasodat, h x pulzuserteken belul legyel, akkor ez nem a te eszkozod lesz. Futas kozben nem mer pontosan, nalam az izzadtsag okoz gondot, es sokszor fals erteket mutat

(#1410) air válasza jety91 (#1409) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.
Nem futás közben, hanem nyugalmi helyzetben szeretném monitorozni. Akár éjszaka.
Riasszon ha nagyon felmegy, vagy leesik a pulzus.
Akinek vettem ugyanis szívbeteg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1411) jety91 válasza air (#1410) üzenetére


jety91
őstag

Hat en azert nem biznek ebben ennxyire meg, ha fontos a pontos meres. Ha csak statisztika kell rola, arra megfelelo

(#1412) ricsip válasza air (#1410) üzenetére


ricsip
addikt

Ez a kütyü használhatatlan bármilyen komoly mérésre és következtetésre. Szerintem mindenki csak azért adott érte pénzt mert kategóriájában a legolcsóbb, és ennyi pénzért mindenki elnézi h. hülyéskedésen kívül ez az eszköz NEM.JÓ.AZ.ÉGVILÁGON.SEMMIRE. Szimplán ez a véleményem.

-

(#1413) jety91 válasza ricsip (#1412) üzenetére


jety91
őstag

Ezt meg túlzásnak érzem. Teljesen megfelel hobbi szinten a pulzusmérésre. A többi részével nincsen semmi probléma, rendben teszi a dolgát.
6000 Ft-t azért ne várjunk már el egy orvosi pontosságú műszert ami optikai szenzoron keresztül méri a pulzust...

[ Szerkesztve ]

(#1414) sszemtelen válasza ricsip (#1412) üzenetére


sszemtelen
őstag

Én például értesítésekre használom. Rengeteget kell telefonálnom, e-maileznem munkám miatt, de sajnos a hangos környezet miatt nem mindig hallom meg a telefont, ezt viszont érzem ha rezeg a kezemen.

Az alváselemző funkciót is kb 2 hónapig használtam, azóta nem figyelem. Az újdonság varázsa elmúlt, mostantól marad a kőkemény használat, mindenféle bohóckodás nélkül :)

(#1415) air válasza jety91 (#1411) üzenetére


air
nagyúr

Köszi.
Statisztikai, iránymutató céllal használnánk, nem hitelesített, orvosi felhasználásra kell. Annyira nem súlyos a szívbetegség, igazából csak kíváncsiságból monitoroznánk.
Azt a véleményt én is költői túlzásnak érzem, hogy az eszköz a világon semmi sem jó.
Eleget olvastam róla, hogy tisztában legyek vele, mire képes, mik a korlátai, milyen lehetőségeket kínál, ezért vettem meg.
Aki úgy gondolja, hogy semmire sem jó, az ajándékozza el! ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1416) StLui válasza air (#1415) üzenetére


StLui
veterán

Nagyjából mi be is raktuk a fiókba, hárman próbáltuk 1-1 hónapot, meg is untuk :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1417) szpali


szpali
addikt

Ma reggel frissült a Play-es MiFit is 2.1.9-re
Nem kapkodják el a srácok :N

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1418) zeno79


zeno79
őstag

Segítene valaki értelmezni az alvási előzmények statisztikát? Nem világos miért van 3 szín. A legsötétebb gondolom a mélyalvás, a világosabb gondolom a könnyű alvás, és mi a legvilágosabb???
Nem értem a korai hónapokban miért olyan magas az oszlop? Semelyik adatból nem tudok következtetni a magasságra, nem értem. Pedig ~22:30 - 6:30 között szoktam általában aludni, 1-2 kirívó esettől eltekintve, de az sztem nem indokolná ezt a grafikont. :F
Pl. mi az a Elaludt: 20:46 ??? Májusban ez a szám valami 15óra :Y Szerintem soha nem feküdtem le olyan korán.
Az lehet hogy kicsit többet alszom mint pár hónapja, de mi az a világos csökkenő oszlop???

[ Szerkesztve ]

(#1419) silver-pda válasza zeno79 (#1418) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Épp ma néztem én is ezt és nem értem én se. :)

(#1420) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Ma nekünk is megjött a Band.
Meg is vettem a Mi Band Toolst. Viszont lenne egy pár kérdésem.
Miért van az, hogy a Mi Band Tools és a Mi Fit nem ugyanazt mutatja az akkuszintnél?
Illetve párom már alszik, csuklóján a pánt, de a telefonon a Mi Fit semmiféle alvási adatokat nem mutat. Ez normális? Majd reggel küldi át a pánt az adatokat a telefonra? Nem lehet a szinkront a készüléken valahogyan kényszeríteni?
A Mi Band Toolsban be van állítva a szívritmus monitorozás 5 perces időközzel. De amióta lefeküdt egyszer sem mért a pánt semmit. Legalábbis a programban nem látszik semmi. Talán ez is azért van, mert csendben gyűjti az adatokat a pánt, és majd reggel küldi át? Itt sem lehet kényszeríteni a szinkront sehol.
És még egy dolog. Első töltésre nem ment fel 100%-ig, 97-nél megállt. :F
Azt hittem az adapterem nem érzékeli az alacsony áram miatt, hogy be van dugva, ezért átraktam a PC USB portjába. Na, itt sikeresen visszacsorgott 94%-ig. Bár 2 LED folyamatosan égett, a harmadik pedig villogott, mintha töltötte volna. De nem. Szerintetek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1421) ricsip válasza air (#1420) üzenetére


ricsip
addikt

"Talán ez is azért van, mert csendben gyűjti az adatokat a pánt, és majd reggel küldi át?"

Nem fog az átküldeni reggel lóf.t se (részletes pulzusadatokat biztosan nem)!

https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/wiki/Activity-Analysis

egy fgetlen (nem xiaomi) programozó csapat oldaláról jött eddig a leghihetőbb működési leírás (mivel a sárgák valamiért nem árulják el hogy is működik a vackuk, a vásárlók / programozók kb. csak találgatni tudnak)
-----------------------------------------------
Miband 1s (white leds, HR sensor)

The firmware sports 3 different modes to measure the heart rate:
•a single measurement (as initiated from the debug screen)
•automatic measurement during sleep
•continuous measurement, about one peer second (as used in the live activity tracking screen)

Only the measurement during sleep is recorded on the band. The other measurement values are sent to the mobile only, so you have to be connected to get them. Maybe there are other ways to get the heart rate data recorded but we don't know them

[ Szerkesztve ]

-

(#1422) oris válasza air (#1420) üzenetére


oris
aktív tag

A Mi Band Tools pulzusméréshez aktív bluetooth kapcsolat kell a telefonon. Nincs nálatok esetleg kikapcsolva a BT?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1423) g0dl válasza ricsip (#1421) üzenetére


g0dl
addikt

"automatic measurement during sleep"

Na ez nekem is feltűnt, hogy éjjel villog, mikor a sötétben pont felébredtem.
Aztán látom, hogy a Notify & Fitness az egyes alvás infók alatt mutatja a pulzus alakulást is. Nem értem ez a gyáriban hol érhető el ( mondjuk a gyári alkalmazás nekem elképesztően zagyvának tűnik, a legkevésbé sem logikus)
Tehát ezek az infók átkerülnek valahogy.

early bird funkciót ahogy láttam rengetegen kérik vissza, nekem is hiányzik. Nem értem. A honlapon is még reklámozzák.

(#1424) air válasza oris (#1422) üzenetére


air
nagyúr

Nem volt kikapcsolva.
De a monitorozási időszaknál az volt, hogy 0:00-0:00, és így nem mért.
Ha beállítom 0:00-23:59-ig, akkor mér.
Az alvási adatok is reggelre megjelentek a Mi Fitben.
Mi Band Toolsban viszont nincsenek alvási adatok. Esetleg milyen másik programban lehet alvási adatokat követni a Mi Fiten kívül? Notify & Fitness for Mi Band?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1425) Amur válasza air (#1424) üzenetére


Amur
addikt

MI Band toolsban alapbeállítás hogy ki van kapcsolva az akksit jobban meritő funkció.
Valamint Mifit-ben előbb ki kell kapcsolni ezeket, illetve a szinkronizálásukat. Ha ez megtörténik, akkor az MI Band tools fogja monitorozni utána.(ha ott a beállításokban engedélyezted neki)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1426) air válasza Amur (#1425) üzenetére


air
nagyúr

Hát ebből most nem sokat értettem.

"MI Band toolsban alapbeállítás hogy ki van kapcsolva az akksit jobban meritő funkció."

Konkrétan mi van kikapcsolva?

"Valamint Mifit-ben előbb ki kell kapcsolni ezeket, illetve a szinkronizálásukat."

Miket?

"Ha ez megtörténik, akkor az MI Band tools fogja monitorozni utána."

Mit?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1427) Amur válasza air (#1426) üzenetére


Amur
addikt

alvás közbeni pulzusmérésről volt szó, azzal kapcsolatban kérdeztél.

Az MI Band tools és a többi "külsős" szoftver csak akkor mér normálisan ha az Mifit("gyári") szoftverben a szinkronizálás, és az adott funkció ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1428) air válasza Amur (#1427) üzenetére


air
nagyúr

Nem az alvás közbeni pulzus mérésről kérdeztem, hanem az alvási adatokról. Elalvás, ébredés, könnyű alvás, mely alvás stb.
De azt továbbra sem értem, hogy a Mi Fitben milyen funkciót és szinkronizálást kellene kikapcsolni. Én nem látok benne ilyen lehetőséget.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1429) g0dl


g0dl
addikt

Az utóbbi időben nekem az ébredés időpontját legalább egy órával későbbre teszi. Más is tapasztalt hasonlót? Régebben jó volt.

(#1430) Amur válasza air (#1428) üzenetére


Amur
addikt

MI Band Tools leírásában, de itt a fórumon is olvastam hogy a gyári programban a szinkronizálást ki kell kapcsolni, mert akkor a másik progi(ebben az esetben az MI Band tools) nem fogja szinkronizálni az adatokat,
vagyis ott nem fogsz látni semmit.
Ez régen valóban így is volt, ezért én kikapcsolva hagytam a mai napig.
Ha ezen az azóta számtalan frissítés már segített akkor irreveláns infó, de mivel panaszkodtál hogy nem müködött rendesen, leírtam segítségképpen hogy ezt megpróbálhatod.

NO offense de nekem kicsit agresszívnak tünt a reakciód, pedig csak segíteni próbáltam..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1431) air válasza Amur (#1430) üzenetére


air
nagyúr

Akkor konkrétan kérdezem.
Most használod a Mi Fit appot?
Ha igen, melyik verziót?
Hol van benne a szinkronizálás kikapcsolása?
Egyébként leírtam, hogy a pulzus mérésnek mi volt a gondja, és hogyan oldottam meg.

No offense, de amit eddig mondtál, abban semmi konkrétum nem volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1432) Amur válasza air (#1431) üzenetére


Amur
addikt

Ma reggel frissítettem. Nem használom.
Korábban a profil résznél volt több beállítási lehetőség. Az új verzióban nem találom amire gondoltam.
Csak az értesítéseket lehet kikapcsolni. (ki is van, gyanús hogy összeakadna a másik app-al).
Ez esetben elnézésedet kérem hogy fejből írtam valamit, annak az aktualitásának ellenőrzése nélkül.
(még mindig segítő szándékkal)

Egyébként valóban leírtad hogy az Mifitben sikerült megoldanod a problémát, de az MI band toolsban nem jelentek meg az alvási adatok. Erre a mondatodra reagáltam.
Most utánanéztem, úgy írom:
Az alvási adatok figyelését az MI Band toolsban egy korábbi frissítésnél kivették.
Emlékezetből erre írtam hogy nekem az Mifitben ki kellett kapcsolni hogy müködjön az MI Band toolsban, de már nincs benne a funkció, te ezért olvastad értetlenül.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1433) air válasza Amur (#1432) üzenetére


air
nagyúr

A segítő szándékot értem, és méltányolom, de ezek szerint mindkét infó fals volt, amit írtál.
Legközelebb célszerűbb lenne aktuális tapasztalat alapján segíteni, mint emlékezetből. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1434) air


air
nagyúr

Többen, többször említették, hogy a mellkas pántos pulzusmérő az igazi.
A Lidlben most van 6000-ért. Szerintetek ez megéri, vagy csak a drágább eszközök a jók?
Pl. Polár 18-ért.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1435) ricsip válasza air (#1434) üzenetére


ricsip
addikt

A Lidl műszaki cikkei sztem az "ócska noname kínai" színvonalon vannak, onnan max. LED zseblámpát veszek 999-ért, BT hangszórót és tsait már nem vennék annyiért ha pl. a JBL olcsóbb hangszórója már 8-9 ezerért van a MM-ban. Lidl-ben olyasmit vesz az ember, amiből nem kell a minőség, hanem ha évente 2x elő kell venni valamihez akkor még nem esik szét és a feladatot elvégzi.

-

(#1436) szpali válasza air (#1434) üzenetére


szpali
addikt

Nekem a Lidlis Bt mellkhas pánt van, teljesen jól működik és látja az endomondo is és a decathlon-os óra is.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1437) air válasza ricsip (#1435) üzenetére


air
nagyúr

Érdekes. Lidl, Aldi, Parkside stb. műszaki eszközeiről pont ellentétes véleményeket szoktam olvasni más topikokban. A 3 év garanciáról és a pozitív reklamációs kérdésekről nem is beszélve.
Mivel a Mi Band-et is egyfolytában ekézed, ezért a véleményedet eszerint értékelem.
Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1438) Amur válasza air (#1437) üzenetére


Amur
addikt

Nekem is jó véleményem van a lidl cuccairól.
csuklós vérnyomásmérőjüket 3 éve nyúzom, de vettünk már fejhallgatót, digitális mérleget ami így hirtelen eszembe jut, mind évek óta müködik gond nélkül.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1439) ricsip válasza air (#1437) üzenetére


ricsip
addikt

Ok, a LED-es kerti lámpájuk jó (sok szoftver nincs benne), a DCF-es asztali órájuk meg rendszeresen hülyeséget mutat, mindegy). Ha a BT kütyüjükkel sw gond van, fog rá kijönni fw update?

A 3 év garanciáról és a pozitív reklamációs kérdésekről nem is beszélve.
Nem is beszéltem róla, pipa :)

A bindmiband programozójával levelezek, ők írják a blogjukon, és levélben is h. a "HR sensor is a crap". Mivel gondolom pár ezres mintából vonták le ezt a következtetést vs. vettél magadnak 1 db-ot. Nem is használják alvásfigyeléshez az adatot.
Lépést lehet h. jól mér, de alvást már csak olyan pontosan, mintha reggelente érzésre írnám sajátmagamnak füzetbe.

[ Szerkesztve ]

-

(#1440) air válasza ricsip (#1439) üzenetére


air
nagyúr

Utáld csendben! :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1441) ricsip válasza air (#1440) üzenetére


ricsip
addikt

Ok :)
Én lennék a leghepibb, ha működne jól, 1 rossz szót nem szólnék rá. De sajna nem ez a helyzet.

-

(#1442) Amur válasza ricsip (#1441) üzenetére


Amur
addikt

Nekem úgy müködik ahogy egy 5ezres, kijelző nélküli kütyütől elvárható.(alvás,pulzus és lépésszámlálót nem használom, az elején az újdonság varázsa pár hét után elmúlt ez ügyekben).
A különböző alkalmazások, hívás, üzenetek, emailek értesítése ill. az ébresztő funkció önmagában megér ennyit. Az akkuidő pedig fenomenális ha csak így használom. Kb. havonta egyszer töltöm.
Egy esetben fordult elő hogy nem vette a töltést, akkor gugliztam, de megoldottam egy nap hütőben töltött nap utáni "hidegintítással".
Eszembe nem jutna ilyen funciókért méregdrága okosórát venni(mondjuk almásat vagy sonyt..)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1443) jety91 válasza ricsip (#1441) üzenetére


jety91
őstag

(#1444) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Honnan érdemes rendelni ezt a kütyüt?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1445) oris válasza aelod (#1444) üzenetére


oris
aktív tag

Gearbest. 13,99 USD, és eléggé gyorsan meg is érkezik.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1446) dorika87


dorika87
őstag

Egyik barátom születésnapjára szeretnék venni egyet és néztem, hogy Gearbesten most $12.79 (még 5 napig)
Vajon fog ez alá menni a karkötő?
November közepén lesz a szülinapja, tehát tudok még várni.

(#1447) Criminal017 válasza dorika87 (#1446) üzenetére


Criminal017
őstag

Nem hiszem, bár benne van a pakliban.
Ennyiért nagyon jó ár, én lecsapnék rá.
Plusz nem érdemes utolsó pillanatig várni, hisz kell neki 15-20 munkanap, hogy ideérjen.

(#1448) dorika87 válasza Criminal017 (#1447) üzenetére


dorika87
őstag

Igen, lehet le fogok csapni rá. 5 napon belül még megálmodom. Amúgy eddig bármit rendeltem Gearbestről minden ideért 10 munkanap alatt szerencsére, remélem ezzel is így lesz

(#1449) Criminal017 válasza dorika87 (#1448) üzenetére


Criminal017
őstag

Ha nem kértél hozzá TN-t, akkor belga postával jön, az két hét.
Ha kérsz hozzá, akkor vagy holland postával vagy cseh postával jön, iszonyú lassan érnek ide... :(
Arra figyelj, hogy október 1-8 kínai ünnep, nem fog semmi történni.

(#1450) dorika87 válasza Criminal017 (#1449) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi az infókat. Nekem eddig minden belga postával jött és nyomon tudtam követni hol tart a posta (pedig nem kértem/nem állítottam be semmi plusz dolgot rendelésnél)
A kínai ünnepről viszont köszönöm a tájékoztatást :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.