Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Frissült a szoftver és a firmware. :)
Újra lehet szerkeszteni az alvás időt ÉÉSS sms esetén most már jelez. :)

(#1302) Melorin válasza silver-pda (#1301) üzenetére


Melorin
addikt

:F
Ez most melyik appra vonatkozik? Firmware frissítést nekem nem dob fel.

(#1303) atty_hor válasza silver-pda (#1301) üzenetére


atty_hor
tag

firmware nekem sem frissült. Nektek mi a száma?
Nekem most:
4.16.4.22
1.3.76.22

kínai Mi Band apk

(#1304) Melorin válasza atty_hor (#1303) üzenetére


Melorin
addikt

4.16.4.22 nekem is.

(#1305) mcgeri1 válasza atty_hor (#1303) üzenetére


mcgeri1
tag

Nekem play áruházas verzió van fent, de ott is ugyan ezek a FW verzók.

(#1306) nagysuhi


nagysuhi
tag

Üdv!
Tegnap vettem én is egyet, beregisztráltam, összepárosítottam a Sony Z2-vel, tökéletesen működik.

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#1307) Uzi74


Uzi74
senior tag

40 alatti pulzust tud mérni? Furcsa hogy alvás közben a min mindig 40 nekem, sosem 39 vagy 41. (mi band Tools-al folyamatos méréssel)

(#1308) sniper4573 válasza Uzi74 (#1307) üzenetére


sniper4573
tag

Az a 40 nagy valószínűséggel hibás mérés...

[ Szerkesztve ]

(#1309) silver-pda válasza Melorin (#1302) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Normál play-es app, nem a kínai.
app: 2.1.4
FW: 4.16.4.22
Heart rate fw: 1.3.76.22

(#1310) g0dl


g0dl
addikt

A mi band notify & fitness-t használom ( a gyári mellett)
még nincs két hetes, és próbálgattam az ébresztést. Valahogy beragadt az eszközben egy 13:35 ös ébresztés, amit sehogy sem tudok kikapcsolni. A gyáriban ki van kapcsolva az ébresztés, csak a mbnaf alkalmazásban állítgatom.

Mi lehet az oka?

(#1311) Uzi74 válasza sniper4573 (#1308) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem tudom hogy alacsony alvás közben, szóval reális is lehetne - de persze lehet hogy ahogy mondod egy konstans értéket ad ha egy limit alatti a mérés vagy hibás
Alacsonyabbat éréket ezekszerint senki nem látott akkor még az 1s-en?

(#1312) ricsip


ricsip
addikt

A fostalicska 530-as Nokia Windows phone-omnak sikerült elbaszarintania a Bind Mi Band app-ban a firmware updatet (a 920-as main telefonom nem rontott el egyet se, pedig párat azon is végignyomtam). A fő-firmware szerencsére még felment, de a HR szenzor-nál megkurvult. Azóta újrapóbáltam párszor, és sikertelen az update teljesen. Az android-os app egy másik telefonon meg 0.0.0.0-t mutat HR fw verziónak. Már azon voltam h. kuka, mikor találtam ezt:

https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/wiki/Mi-Band-Firmware-Update

Még nem próbáltam, de sztem próba-cseresznye, sokat nem veszthetek vele. 1 kérdés maradt: hogyan tudok google store-ból APK-t szerezni (a hivatalos volna jó, a csájna verzióban annyira nem bízok), amiből ki tudnám bogarászni a FW binárist?

-

(#1313) ricsip válasza ricsip (#1312) üzenetére


ricsip
addikt

Ja, ezek is aranybányák:

https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/wiki/Mi-Band-Firmware-Information

https://github.com/flycodepl/mi-band-firmware-analyse

-

(#1314) Cathulhu válasza ricsip (#1312) üzenetére


Cathulhu
addikt

(a hivatalos volna jó, a csájna verzióban annyira nem bízok)
Ezen azért jót nevettem magamban, tekintve, hogy china a hivatalos, és play storeos a herélt...

Amúgy vagy ügyeskedsz a telefonoddal adbn keresztül, vagy keresel neten egy play store downloader appot, amiben megbízol annyira, hogy megadod a google jelszót, vagy valamelyik apk gyűjtő oldalról letöltesz egy kétes eredetűt. Illetve nem tudom, lehet rootolt telefonra van apk extractor (vagy simán kimásolni systemből)

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1315) Criminal017 válasza Cathulhu (#1314) üzenetére


Criminal017
őstag

:))
Egy csájna verziót használó.

[ Szerkesztve ]

(#1316) ricsip válasza Cathulhu (#1314) üzenetére


ricsip
addikt

közben megoldottam az app dolgot, most mar csak a visszahekkelést kell megoldanom.

Nem vagyok hülye, pontosan tudom h. a xiaomi kínai gyárt. A csájna verziót arra értettem, h. jöttment apk letöltő mirrorokon hogyan ellenőrzöm h. ugyanazt a binárist kapom meg, mint a play store-ból direktben letöltés esetén, v. kerül melle fincsi rootkit is? Van a zip-en digitális aláírás?

[ Szerkesztve ]

-

(#1317) Criminal017 válasza ricsip (#1316) üzenetére


Criminal017
őstag

Ha letöltöd a Xiaomi Marketet, onnan tutira az eredetit tudod majd letölteni. :)

(#1318) Clay


Clay
senior tag

Használja valaki windows-os telefonnal?
Bind Mi Band működik rendesen?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#1319) g0dl


g0dl
addikt

Ti hogyan tisztítjátok a mi band-et? Milyen mosószer nem árt neki? Mert ugye ha mozgás közben rajtad van, akkor kánikula nélkül is megizzadsz. Én folyékony szappant próbáltam, de nem árt-e neki?

(#1320) tomasekbobo


tomasekbobo
csendes tag

Pár hete kezdődtek a bajok... eddig párosítva volt a telefonnal is és a MiFit-el is. Működött rendesen. Minden. Majd egyik nap SEMMI. Aztán az egyik fórumtárs javaslatára csak a programmal párosítottam. Azután újra okés volt minden, de most újra bekrepált. Miért lehet ez?

(#1321) ricsip válasza tomasekbobo (#1320) üzenetére


ricsip
addikt

4000 forintos kínai szartól ne várj szofisztikált működést, ezért. Ennyi pénzért sajnos ez a minőség jár, lopják egymástól a hw design-t, a szoftver legendásan szar minőségű ha kínaiak kódolják és nem tudták 1-az-1ben ellopni EU-ból/USA-ból. Tízszeres árért esetleg már el lehetne várni némi agymunkát a készítők oldaláról.

-

(#1322) sszemtelen válasza ricsip (#1321) üzenetére


sszemtelen
őstag

Nem is értem hogy ez a kínai szar hogy tud pár "hibás" eszközön kívül több százezer (ha nem millió) embernek jól működni.. :/ Mockos, mockos kisz kínaiak!

(#1323) ricsip válasza sszemtelen (#1322) üzenetére


ricsip
addikt

Nem értesz. Válasszuk a problémát két részre:
1- selejtes valami a kütyüben már a kidobozoláskor is
2 - látszólag nincs fatális baja, csak éppen normál működés közben csinál hülyeségeket

1) esetében nincs kérdés: ha 1 nap alatt lemerül, v. nem látszik BT-on, akkor az csere. Ilyenkor a problémás a visszaküldés újraküldés, van amelyik csájnacég szónélkül küldi az újat, van aki meg kötekszik.
2) látszólag működőképes darabot hozott a posta. Csak néha mondjuk lefagy, újraindul stb. Na itt van a probléma főleg a kínai cuccokkal. Ha neked-nekem véletlenül jól működik, az a mázli. A hearth rate mérés viszont sokszor bizonytalan és téved mondjuk +-50% -ot. Szerinted ez belefér a használhatóságba? Ez már olyan blőd mérés h. kb. arra jó h. élek/meghaltam. Ezt szerintem megmondom a Band nélkül is. Sleep tracking nyilván nem fogja kezelni a Deep sleep light sleep különbséget, mert ahhoz EEG-t kell tenni a fejedre. Szóval akkor amit kiír statisztikát, nagyjából semmire nem alkalmas. Azaz csak azért mert mért valamit, még nem tudtál meg többet az alvásodról, mintha nem vetted volna meg ezt 4000 pénzért. Még talán a pedometer része a legmegbízhatóbb szenzora..

Szóval ezek ismeretében értem azt h vettél valami csájna szart a csuklódra. Azaz ha,együtt tudsz élni azzal h. sok blődséget mér akkor jól jártál vele, ha meg nem akkor nem szabad megvenni, mert ez Ennyi pénzért ezt tudja,csak.

[ Szerkesztve ]

-

(#1324) ricsip válasza Criminal017 (#1317) üzenetére


ricsip
addikt

Na letöltöttem ezt a Gadgetbridge-t, és sikerült vele mind3 band-et updatelni, köztük azt a 2-t is amit a BindMiBand update elb*szott.

Ja igen, 4.16.4.22 Mi Band Firmware + 1.3.76.22 HR Firmware ment fel rá, kíváncsi leszek azokkal lesz-e valami baj.

[ Szerkesztve ]

-

(#1325) CapacRaimi


CapacRaimi
csendes tag

Sziasztok!
Talán tudtok segíteni, kicsit meghülyült a Mi Band 1s-em. Már megvan kb másfél hónapja, eddig tökéletesen működött windows phone-nal (már amennyi funkció ott működhet), tegnap kb 40%-on lehetett, váratlanul elkezdett rezegni, és nem hagyta abba, kb 15-20 percig rezgett, aztán semmi, gondoltam, hogy lemerült.
Ma este feldugtam töltőre, látszólag el is kezdett tölteni, pár perc után próbáltam rácsatlakozni. Néhány pillanatra sikerült is, 4 % töltöttséget jelzett, a Bind Mi Band program feldobta, hogy van rá új firmware, de nem sikerült telepítenie, majd ekkor elkezdett a szenzor alul zölden villogni, és azóta is villog, töltésre nem reagál, a led nem villog...
Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni vele? Hagyjam lemerülni, aztán párosítsam androidos eszközzel, hátha ott le tudom frissíteni? Szoftveres vagy hardveres lehet a probléma vajon? (víz és sérülés nem érte)
Tudom, olcsó kínai cucc, de talán még életet lehet bele lehelni :)

"Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

(#1326) ricsip válasza CapacRaimi (#1325) üzenetére


ricsip
addikt

Jól értem a BindMiBand app-ban akartál a hozzászólásod elküldése előtt nem sokkal firmware-t updatelni, és az lett félig-meddig sikertelen?

Csak azért kérdezem, mert ha visszaolvasnál 2-3 hozzászólást a tied fölött, látnád h. pont ez most nálam a helyzet, csak -mint ahogy visszaolvasnád 1 azaz EGY hozzászólással fentebb, szállítottam is a majdnem szájbarágós konyhakész megoldást a fájásra :)

[ Szerkesztve ]

-

(#1327) ricsip válasza ricsip (#1323) üzenetére


ricsip
addikt

Ja, sejtettem h. erre már nem lesz reakció.

-

(#1328) CapacRaimi válasza ricsip (#1326) üzenetére


CapacRaimi
csendes tag

Nagyjából igen, de az update előtt se viselkedett normálisan a készülék, ahogy leírtam.
A leírt megoldást még nem tudtam kipróbálni, mivel a készülék nem csatlakozott semmihez. Rákerestem a leírt gadgetbridge-re, azt írja android 4.4 vagy felette lévő OS kell neki, így azt még be kell szereznem, hogy kipróbáljam. Ha jól látom itt
Egyébként olvastam a hsz-ed, de akkor már lehet nem voltam olyan állapotban, hogy felfogjam, rám is ez a megoldás vonatkozik esélyesen, úgyhogy sorry :D

"Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

(#1329) ricsip válasza CapacRaimi (#1328) üzenetére


ricsip
addikt

Csak azért kérdeztem, mert kicsit sántított h. a bindmiband szó nélkül ajánlkozzon update-re. Ugyanis normál esetben azt neked kell expliciten kérned, és figyelmeztet is h. rizikós a dolog windowsphone-on és inkább android-on csináldd, a hivatalos app-ból! Illetve korábban pl. miért nem ajánlkozott (tudtommal elég régi firmware ami a bindmiband mellé van csomagolva), új app nem jött ki a tegnapi nap óta belőle. Valamint 4.15.11.19 ami nekem kicsomagoláskor rajta volt az összes rendelt karperecen, az SEM tudott pulzust mérni sehogy bindmiband-ban, kellett rá a legalább a 4.15.12.10 pl. a bindmiband app-ból feltolva.

Szóval érdemes keríteni egy elfekvő / kölcsön 4.4-es androidot (telefon módot kikapcsolni nehogy 1 bejövő hívás taccsra tegye az update közepén), rátenni a gadgetbridge-t, megszerezni mondjuk a 4.16.4.22 firmware-t, és azt rátolni. Persze csakis akkor csináldd végig, ha képesnek érzed magad rá technikailag :)

-

(#1330) CapacRaimi válasza ricsip (#1329) üzenetére


CapacRaimi
csendes tag

Miután teljesen lemerült, hagytam tölteni kb fél órát, utána próbálkoztam párosítani egy 6.0 android-dal, de nem akart összejönni, mikor hirtelen a Lumiám felismerte, és a Bind Mi Band-del összekapcsolódott, azóta működik.
Jelenleg a 4.15.12.10 verzió van rajta.
Majd a napokban megnézem megint androiddal a hivatalos app-pal is (naná, hogy itthon csak 4.3-as OS van, 4.4 nincs :D ), aztán meglátjuk.
Nem biztos, hogy sokáig lesz meg a wp-s telóm, szóval a Mi Band kezelése is egyszerűbb lesz :)
Köszi a segítséget!

"Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

(#1331) trent11


trent11
csendes tag

sziasztok
gazdagabb lettem egy ilyen szerkezettel, de rögtön az mi fit telepítésénél nem enged regisztrálni, Account Couldn't create account, try again later
bárkinek valami megoldás?
próbáltam regelni telóról, pc-ről, eltérő emailcímekről, ugyanez a hiba mindig

(#1332) Melorin válasza trent11 (#1331) üzenetére


Melorin
addikt

Szia. Nekem sem sikerült email címmel be lépni. Viszont telefonszámmal igen. Próbáld azzal.

(#1333) trent11 válasza Melorin (#1332) üzenetére


trent11
csendes tag

Köszönöm, így már ment!

(#1334) g0dl


g0dl
addikt

Nektek mennyire tűnik sérülékenynek a mi band 1s? Nekem azért sokszor oda surolódik falhoz stb. és mindig nézem nem karcosodik-e.

(#1335) sszemtelen válasza g0dl (#1334) üzenetére


sszemtelen
őstag

Nekem karcos, kopott az eleje. Találkozott már fallal, csatornával, ilyenekkel. De nem baj, nem a szépsége miatt van :) :D

(#1336) Balázzs válasza g0dl (#1334) üzenetére


Balázzs
senior tag

Karcolodik, vigyazni kell ra. Ami brosszabb, hogy a gumibol konnyen kiesik, 3* hagytam el, ketszer meglett ma mar nem sajna, mennyi az eszkoz hatotavja?? Kb tudom merre keressem.

(#1337) Janaboy válasza Balázzs (#1336) üzenetére


Janaboy
veterán

Sztem 10 méternél nem több.

Amúgy a fürdés öli meg a tartóját szerintem (meleg víz)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#1338) Balázzs válasza Janaboy (#1337) üzenetére


Balázzs
senior tag

Van egy focipalyanyi terulet, ahol lehet :)

(#1339) sszemtelen válasza Balázzs (#1338) üzenetére


sszemtelen
őstag

Este tessék kimenni keresni, és telefonon a MiFit apban nézni mikor kapcsolódik, majd utána a Find MiBand gombot ütni veszettül. Sötétben meg fogod látni a 3 ledet :)

((ezért nem fürdök vele. annyit megvagyok nélküle.))

(#1340) Balázzs válasza sszemtelen (#1339) üzenetére


Balázzs
senior tag

Voltam kinn, de nem látja, bejártam vagy 5-6X a teljes pályát, hátha elkezd szinkronizálni, de nem tette. A nagyobb baj az, hogy itthon sem csinálja :( Tegnap töltöttem fel, tuti nem merült le, bár a fű jó vizes volt, volt olyan hely ahol a pálya szélén állt a víz, ha abba esett szerintem annyi neki :(((

(#1341) Janaboy válasza Balázzs (#1340) üzenetére


Janaboy
veterán

Dehogy annyi..jard vegig az utad hatha beszinkel vhol.

Janaboy

(#1342) Balázzs


Balázzs
senior tag

Ma is vegigjartam, semmi eredmeny. Nem kapcsolodik.
Nem lehet, hogy egy ido utan kikapcsol, ha nem erzekel mozgast?

(#1343) ricsip válasza Balázzs (#1342) üzenetére


ricsip
addikt

Az a szívás h. pl. az én telefonom nem mindig kapcsolódik elsőre BT-on, mégha hatókörben van akkor sem. Valamint ugyanez van a név broadcast-ra is, azaz sokáig kell néha egyhelyen állni és várni h. egyáltalán megjelenjen a felderített eszközön listájában. Ha állandóan megállás nélkül hírdetné magát BT-on, semeddig nem tartana az a pici akku, nemhogy 3-4 hetekig! Good luck!

[ Szerkesztve ]

-

(#1344) Balázzs válasza ricsip (#1343) üzenetére


Balázzs
senior tag

Hetfon meg egyszer megorobalom, hatha meglesz.

(#1345) mcgeri1


mcgeri1
tag

Sajna váltás lett nekem is mi band 2-re, mert elhagytam az enyém :( észre sem vettem csak azt hogy már csak a szíj van :( rendeltem is gyors egy 2-eset. Nektek több szerencsét az 1-sel :) imádtam :) azért a családba maradt még, mert fél rokonságnak vettem már :)

(#1346) Balázzs


Balázzs
senior tag

Meglett a mi band1s :))

Miutan sikerul szinkronizalni meg kellett kb 3/4 ora, hogy megtalaljuk, mert az esoviz elvitte a palyarol.

(#1347) ricsip válasza Balázzs (#1346) üzenetére


ricsip
addikt

Mákos :)

-

(#1348) g0dl válasza Balázzs (#1346) üzenetére


g0dl
addikt

Na megérte a sok keresgélés.

(#1349) ricsip válasza Balázzs (#1346) üzenetére


ricsip
addikt

Azért csak kíváncsiságból az utókor okulására: ténylegesen hány méter kb. a low energy Bluetooth hatósugara szabadban? Eddig úgy hittem a LE csak ilyen max. 2-3 m-ig működik az adóteljesítmény minimalizálása miatt (ld. az összes hülye app is azt írja tartsd KÖZEL a karperecet a telefonhoz), közben meg 2 szobafalon keresztül is még képey zörögni ha a telefonos appnak értesítenie kell. A Bluetooth smart wiki szócikk nettó faszsagot ir, mert ott ugyanaz a 100 méter (!!!) class1 hatótáv van kiírva ( https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_low_energy ), mint a classic BT-nál ( https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bluetooth#Uses ). Nem hiszem h. a megtalálási helytől 100 meterre, már tudtál kapcsolódni a bandhoz, különben még jövő ilyenkor is a pályán kereshetted volna. Nem lenne hülyeség rakni bele egy proximity profilt is, ami szól a telefonnak ha x méternél messzebb került a karpánt, és hozzávetőleg a távolságot is megsaccolja (hideg - meleg- forró - megtaláltad! játék).

[ Szerkesztve ]

-

(#1350) jety91 válasza ricsip (#1349) üzenetére


jety91
őstag

~15m, zajmentes kornyezetben sztem van 20m is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.