Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) No.01


No.01
őstag

Koszi a tippet. Mar regisztralva vagyok, de h meg meg is kelljen koszonni... Ez azert tulzas. Persze orulok, h megosztjak, fejlesztik, de h ettol fugjon, h le tudom-e tolteni na az mar annyira nem gyere be...

Szoval meg mindig szivok ezzel az egesz ertesites es legfokepp elmulasztott ebresztes dologgal (Mi Band tools)

A helyes folyamat (miutan mindent uninstalaltam) h letoltom a legfrissebb MiFit-et parositom a Band-el, de az ertesiteseket teljesen kikapcsolom. Ezutan jon a Mi Band tool es ott beallitok mindent ahogy szeretnek?

(#1202) sszemtelen válasza No.01 (#1201) üzenetére


sszemtelen
őstag

"de h meg meg is kelljen koszonni... Ez azert tulzas"
Nem kevés pénzbe kerül egy ilyen app lefejlesztése, az hogy odabiggyesztesz egy "thanks!"-t, vagy egy "thank you"-t ne legyen már túlzás, azért cserébe hogy ingyenesen kapod azt a programot, ami még Play áruházba sem került be... szvsz

(#1203) oris válasza sszemtelen (#1202) üzenetére


oris
aktív tag

Régebben böngészve azt a fórumot, nem értettem, hogy miért van "teleszemetelve" ennyi "köszönöm"-mel. Valóban nem sok egy "köszönöm" egy ingyenes programért, de nem látom az értelmét. Szerintem az itteni fórumon egy hasonló kezdeményezés kicsapná a biztosítékot :) . Egyébként a Xiaomi Market-ből is le lehet tölteni (vagy az nem pontosan ugyanez a verzió?).

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1204) No.01 válasza sszemtelen (#1202) üzenetére


No.01
őstag

Nincs nekem semmi gondom egy koszonommel... de akkro mar inkabb egy koszonom gomb szvsz...
De igy, h MUSZAJ kommentelned ez igy nem v.mi. Akkor mar inkabb kerjenek erte egy jelkepes 1EUR-t

Ezen ne vesszunk ossze :N

Visszaterve az eredeti gondomra a folyamat amit irtam jo vagy te mashogy csinalnad?

(#1205) Melorin


Melorin
addikt

Üdv, beléptem a klubba :)

A MiFit alkalmazásban beállítottam egy ébresztést. Aztán a Mi Band Notify-ben is találtam egy gőzölgő kávés ébresztést, plusz van egy intelligens ébresztés. Most akkor melyiket kapcsoljam be? :)

A widget 1900 lépést mutat, de az appba belépve 5k körüli értékem van. Ez miért lehet? Az utolsó töltés óta mutatja a lépést a widget? Mert napközben feltettem néhány percre.

A telefon feloldást nektek sikerült ON-ra kapcsolnotok? Én amikor megpróbálom, csak az instrukciós kép jön elő.

(#1206) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A mobil alkalmazások magyar nyelvűek?
Az iPhonra melyiket kell letölteni?

(#1207) dorika87 válasza gyuri2008 (#1206) üzenetére


dorika87
őstag

iPhone Mi Fit és a Mi HR app van magyar nyelven.

[ Szerkesztve ]

(#1208) gyuri2008 válasza dorika87 (#1207) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mind a kettőt fel kell tenni?
Köszönöm a segítséget.

(#1209) dorika87 válasza gyuri2008 (#1208) üzenetére


dorika87
őstag

A Mi HR csak külön pulzusmérésre szolgál, ha azt nem használod ki akkor szerintem felesleges, mert egyébként a Mi Fit-ben is tudsz pulzusmérést indítani.

(#1210) gyuri2008 válasza dorika87 (#1209) üzenetére


gyuri2008
veterán

Androidnál is ugyan ez az app kel?
Regisztrálnom is kell az app letőltése után?
Köszi a válaszokat :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1211) dorika87 válasza gyuri2008 (#1210) üzenetére


dorika87
őstag

Igen kell regisztrálni és csak azután tudod használni az app-ot.
Androidra sokkal több alkalmazást lehet használni. Abban viszont már nem vagyok jártas, mert én IOS-t használok

[ Szerkesztve ]

(#1212) gyuri2008 válasza dorika87 (#1211) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszi még egyszer a választ :R

(#1213) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A karkötőn bekapcsoló gomb nincs,akkor hogyan üzemelem be(párosításra gondoltam)?

(#1214) Criminal017 válasza gyuri2008 (#1213) üzenetére


Criminal017
őstag

A MiFit párosításkor "felébreszti", egyébként folyamatosan működik.

(#1215) zeno79 válasza gyuri2008 (#1213) üzenetére


zeno79
őstag

Valamint amikor írja a telefonon a program, akkor meg kell rázni / ütögetni a Band-et

(#1216) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ha veszek egy ujjat akkor érdemes teljesen feltölteni?

(#1217) Criminal017 válasza gyuri2008 (#1216) üzenetére


Criminal017
őstag

Ujjat ne vegyél, hacsak nem orvos vagy. :))
Ha veszel egy újat, akkor igen, érdemes teljesen feltölteni.

(#1218) gyuri2008 válasza Criminal017 (#1217) üzenetére


gyuri2008
veterán

Bocsi a helyesírási hibáért ;)

(#1219) Patrol válasza gyuri2008 (#1218) üzenetére


Patrol
tag

Egy kis üzemidő... :)
Azért ez nem semmi attól a 40 mA-es akksitól.

(#1220) ricsip válasza Criminal017 (#1214) üzenetére


ricsip
addikt

Ha bárki van BT hatósugaron belül, az simán tudja hijackelni az eszközt (pl. tömött metró, látja a karodon, úgyis mindenki a telefonját nyomkodja nem találod meg ki volt az). :C
Azt várnám h. a párosítás sikeres befejezéséhez a band-on kellene pl. végigsimítani, zörrene 3-at, villognának a LEDjei stb. Amúgy mi más értelme van az érintésérzékeny fém felületnek ha semmire nem jó, én pl. alarm-okat se tudtam vele dismisselni.

[ Szerkesztve ]

-

(#1221) Melorin válasza ricsip (#1220) üzenetére


Melorin
addikt

Én igen. Ébresztéskor csak hozzáérek a fémhez, meg párosításkor is elég volt rajta tartanom az ujjamat.

(#1222) Criminal017 válasza ricsip (#1220) üzenetére


Criminal017
őstag

Nem érintésérzékeny a fém, hanem egy szenzor érzékeli ha megrázod/megütögeted, és igen, ezzel fejezed be a párosítást Mi Fitben.
Alapbeállításként pedig nem látszik a Band az eszközökön ha már csatlakoztattad egy telefonhoz, szóval le van ez védve, nem olyan könnyű. :)

(#1223) ricsip válasza Criminal017 (#1222) üzenetére


ricsip
addikt

Van 2 WP-m, egyiken pároztatva van a band, a másik most látja először. Szóval hatókörön belül volt a 2. telefonon, itt ráböktem a BT listában a M1S-re, és már connected is lett. Semmi tapicskolás, rázogatás, villogás a csuklómon eközben. :Y

-

(#1224) Criminal017 válasza ricsip (#1223) üzenetére


Criminal017
őstag

Ja, a WP-ről nem tudok nyilatkozni. Megfogtál!
Arra egyelőre hivatalos Mi Fit sincs, ezért lehet ilyen könnyen warezkodni. :))

(#1225) ricsip válasza Criminal017 (#1224) üzenetére


ricsip
addikt

Azt azért elég gagyi (=kínai) védelemnek gondolom, h. majd a (támadó) telefonján levő app védi meg az én (áldozat) band-emet az illetéktelen párosodástól, és nem maga a band van felkészítve h. ne álljon szóba bárkivel visszakérdezés nélkül.

[ Szerkesztve ]

-

(#1226) Patrol válasza ricsip (#1220) üzenetére


Patrol
tag

Minden app párosítási kísérletét a band.-en kell véglegesíteni úgy, hogy elkezd rezegni és rá kell tapperolni a band fém felületére.
Ha ezt megtetted, akkor párosodik csak az appal.
Ez a windowsphone-os band mi band programmal is így zajlott és a hivatalos androidossal és iphone-ossal is így működik.

(#1227) ricsip válasza Patrol (#1226) üzenetére


ricsip
addikt

Hát lehet h. ez az elmélet, én 1 olyan wp-n csináltam végig ami előtte soha nem látta ezt a band-et, és bt listában connected-nek mutatta anelkul h. a karom rezgett volna v. a fémet tapicskolom. Elece ha nem érintős a fem, nem tapicskolni kell hanem a kezemet razogatni, igen/nem? Az app-ban még tovább kell erősíteni a párosodást, azt már nem próbáltam ki: hittem a BT settings-nek h. szerinte már barátok. Ezek szerint ott akkor még nem teljes a baráti viszony, van mélyebb barátság is?

[ Szerkesztve ]

-

(#1228) Patrol válasza ricsip (#1227) üzenetére


Patrol
tag

Nem tudom, hogy érintős e, de sanszos, mert az érintésre leáll a rezgéssel. (bármi miatt is rezegne)
Amúgy mit érsz el vele, ha a metrón sikerül rácsatlakozni valaki bandjére?
Mérsz neki egy pulzust? Vagy monitorozod az addig megtett lépéseit? Aztán eltávolodik tőled és a bluetoothod elveszíti a bandjét.
Nem értem mi ebben a biztonsági kockázat?
Sokra nem mész vele szerintem...

(#1229) tlala


tlala
addikt

Megérkezett a MI Band-em, de az öröm hamar ürömre változott.
Sajnos nem ad semmilyen életjelet, nem látja semmi, mint bluetooth eszközt (több telefonnal rákerestem). Feltelepítettem a MiFit-et, megpróbáltam megtalálni a bandet, semmi. Töltöttem egész éjszaka, egyetlen LED sem világít rajta. Reggel megtöröltem az érintkezőket az eszközön meg a töltőjében is benzines vattával, polirpapírral megcsiszoltam, töltöm órák óta, de semmi életjel, sötétek a LED-ek.
Mi lehet a gond?
Kell valamit a band-en "aktiválni"? Be kell rúgni valahogy?
Vagy egyszerűen gyári új állapotában kakukk a cucc, így jártam?

(#1230) Patrol válasza tlala (#1229) üzenetére


Patrol
tag

És mégis hol vetted? Mert hivatalosan szerintem még meg sem jelent, így csak hamisat vehettél...
Jah elnézést, most látom, hogy ez nem a Mi Band 2 topic, hanem az 1S :D

[ Szerkesztve ]

(#1231) tlala válasza Patrol (#1230) üzenetére


tlala
addikt

Sima 1S.
Semmi gond.
Van ötleted?

[ Szerkesztve ]

(#1232) Patrol válasza tlala (#1231) üzenetére


Patrol
tag

Hát rövid kutatásom eredményeként a következőket ajánlották ilyen esetekre:

- dugd fel a band-et PC-re és amikor elkezd villogni, akkor rögtön párosítsd (ha nem működik, próbáld újra. a kulcs az időzítésen van, hogy pont akkor párosítsd, amikor villogni kezd a band)

- A második megoldási javaslat: settings > Apps, and 'Force Stop' 'Bluetooth Share' process. Also, 'Clear Data'
és ezután próbáld meg párosítani a band-et

a 3. már egy extrémebb módszer :D

"Try these steps buddy if any of the above doesn't works
Place the device sensor in the refridgerator (not the freezer) for about 48 hours
Remove the sensor from the fridge
Charge the sensor fully over your computer’s USB
Unpair the bluetooth device and then re-pair the device (see above)
Open the Mi Fit app
Attempt to sync the Mi Band"

ez nagyjából annyit tesz, hogy tedd hűtőbe 48 órára :D (nem fagyasztóba)
aztán töltsd fel teljesen a PC-den
próbáld párosítani

:D

[ Szerkesztve ]

(#1233) tlala válasza Patrol (#1232) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, kb. én is eddig jutotta - és már a hűtőben pihen. :)

Az elsőt azért nem tudom kipróbálni, mert még sohasem láttam a led-jét. Sem felvillanni, sem világítani, stb. - sem töltőn, sem noti USB-n, sem PC USB-n.
Minden töltőre dugásnál fel kéne amúgy villannia, illetve ahogy töltődik, egyre több LED világít rajta?

A második sem ért semmit, így sem látja a Mi Fit az eszközt (persze, hiszen az vélhetőleg le van halva/merülve).

Most reménykedem a hűtőben.

(#1234) andrisbandi válasza Patrol (#1230) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ehónap hetedikén postázták a szerencsésebbeknek az első adag Mi band 2-t.
Gyorsan elkapkodták.
A nyomonkövetés szerint már a magyar vámon intéződik a sajátom...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1235) Patrol válasza tlala (#1233) üzenetére


Patrol
tag

Igen. Egy pont villogással indul a végén pedig kettő ég folyamatosan és a 3. villog.

(#1236) jety91 válasza tlala (#1233) üzenetére


jety91
őstag

Tudom hulye kerdes, de probaltad tobbszor tapicskolni a ledeket toltes kozben? Nekem igy kapcsolt be eloszor. Ha ugy sem megy, akkor sztem gariztatni kell, ott vmi nem lesz rendben.

(#1237) Patrol válasza tlala (#1233) üzenetére


Patrol
tag

Amúgy én a hűtős dologban nem nagyon bíznék....
Ebből szerintem garanciális probléma lesz...
Hol vetted amúgy?

(#1238) tlala válasza jety91 (#1236) üzenetére


tlala
addikt

Igen, ez is eszembe jutott - kopogtattam, tapicskoltam, ütögettem.

(#1239) tlala válasza Patrol (#1237) üzenetére


tlala
addikt

Banggood-ról.
Van ott valami helyi okosság, tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1240) weinmaker válasza tlala (#1233) üzenetére


weinmaker
őstag

Arra figyeljetek, hogy ne nagyon merüljön 20% alá, mert onnantól rohadt nehezen veszi fel a töltést, és csak egy combosabb töltővel sikerült feltöltenem, mert amivel eddig töltöttem, azzal semmit sem csinált.

Más dolog: vettem egy garmin vivoactive órát, és azt kell mondjam, hogy a kis xiaomi azért messze van pontosságban, vagyis sokkal többet mutat, mint a valóság. Minden kézmozdulatot beleszámol, míg a vivoactive nem. Érdekes, hogy futásnál viszonylag pontos volt, de ugye ott nincs plusz mozgás.

Szóval fenntartásokkal kezeljétek a lépésszámlálást. Ettől függetlenül szeretem, mert király az ébresztése, jelzés ha hívnak...stb. Ja és vízálló, mert elfelejtettem úszáskor levenni, és simán bírta. Persze hosszú távon nem tudom, de valszeg bírná.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1241) tlala válasza weinmaker (#1240) üzenetére


tlala
addikt

Rátettem én is a 2A-es töltőmre is, de meg se nyikkant (közé volt téve egy töltésmérő dobozka is).
Valahol mintha azt is olvastam volna, hogy az eszköz kicsi töltőárama miatt a legtöbb kapcsolóüzemű töltő el sem indul, nem veszi észre, hogy "fogyasztó" van rákötve.

[ Szerkesztve ]

(#1242) sszemtelen válasza weinmaker (#1240) üzenetére


sszemtelen
őstag

"vettem egy garmin vivoactive órát, és azt kell mondjam, hogy a kis xiaomi azért messze van pontosságban"

De nem is kerül 80k HUF-ba. :)

(#1243) weinmaker válasza sszemtelen (#1242) üzenetére


weinmaker
őstag

Ez igaz, és nem is szemrehányás, csak tisztánlátás és információ végett mondtam. Nekem triatlonhoz kell a sportóra ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#1244) nOvOp válasza weinmaker (#1240) üzenetére


nOvOp
senior tag

Pont délelőtt töltöttem fel. 18%-on állt és PC-re csatlakoztattam. Kb. 2 óra alatt fel is töltötte. De a töltés egyből elindult...

(#1245) jety91 válasza weinmaker (#1240) üzenetére


jety91
őstag

Fura, nalam is szarul mer az mi fit, de a google fitnessz viszont jol nyeri ki az adatokat az eszkozbol (a pulzust is). Bar gondolom a gps alapjan is korrigal a kapott eredmenyen, azert pontosabb

(#1246) Melorin válasza weinmaker (#1243) üzenetére


Melorin
addikt

De nem is ilyesmire van kitalálva a Band.

(#1247) Patrol válasza tlala (#1239) üzenetére


Patrol
tag

Én is onnan rendeltem, Banggood-al még nem volt gondom.

(#1248) Patrol válasza weinmaker (#1240) üzenetére


Patrol
tag

Ahogy az a #1219-es hozzászólásomban is látszott én legutóbb 3%-ról töltöttem és gyönyörűen feltöltödött.

(#1249) moordavid


moordavid
aktív tag

Srácok, akkor mi van ha nem hajlandó az 1s tölteni? jelenleg 40%-on áll, de sem PC-re, sem az 1mAh sem a 2mAh-s telefontöltőre dugva sem hajlandó szívni az energiát? Egyébként hiba nélkül működik meg minden, víz se nagyon érte.... Kuka?

"Like tears in rain."

(#1250) Patrol válasza tlala (#1233) üzenetére


Patrol
tag

Na megjavult?
Mi lett a hűtés vége? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.