Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) tomi5244


tomi5244
őstag

Böngésző bezáródásos témához én annyit fűznék hozzá, hogy az index utóbbi időben elég tré.... Sokszor bezáródik/összeomlik

(#3902) @matthew@ válasza DiVaD (#3897) üzenetére


@matthew@
őstag

Én azt hittem h maga a kábel a lényeg :F

Matthew 24:42

(#3903) Ragnar95 válasza Deion Branch (#3898) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Döntés kérdése. A Mini valószínűleg tovább lesz támogatott, illetve leheletnyivel gyorsabb és szebb a kijelzője a nagyobb ppi miatt, de én páldául mindenképp a nagyobb kijelzőt választanám, mivel az minden felhasználási területen előnyösebb a kisebbnél és cipelésnél se számít annyit az a 3", illetve kb 100g különbség...
@matthew@: nem, nem az végzi a feszültség, illetve az áramerősség átalakítását, hanem a töltő, a kábel csak továbbítja a kapott áramerősséget, illetve töltést...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3904) Deion Branch válasza Ragnar95 (#3903) üzenetére


Deion Branch
tag

És mennyivel rosszabb a 2 kijelzője? Szemet annyira nem zavarja?(gondolok arra hogy pixlelcicák érzékelhetők?)

(#3905) Ragnar95 válasza Deion Branch (#3904) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Retina kijelzőnél érzékelhetően rosszabb, nem kívánkozol vissza az iPad 2-re vagy iPad Minire pár napnyi iPad 3/4 használat után sem már....
A Miniéhez képest elenyészően gyengébb csak az iPad 2 kijelzője, mivel ugyanakkora a felbontásuk, csak a kisebb méret miatt nagyobb kicsivel az iPad Mini pixelsűrűsége...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3906) erdoke válasza Ragnar95 (#3903) üzenetére


erdoke
titán

Alig több, mint fele a mini a 3-4-nek. A 2-höz képest picivel jobb a helyzet, de sokkal könnyebb.
A 2 és a mini közül már én is a minit venném. Vagy Retina, vagy a méret...

A legjobb aláírás a héten

(#3907) tween


tween
őstag

A 16 gigás változatra mekkora a legnagyobb méretű .mkv, ami ráfér?

(#3908) Blaise válasza tween (#3907) üzenetére


Blaise
veterán

13,4 GB szabad hely van alapból a 16 gigáson

(#3909) tween


tween
őstag

lehet, hogy jó nagy marhaságot kérdezek, de az iPad4 átalakítóval elfogad pendrive-ot?

(#3910) erdoke válasza tween (#3909) üzenetére


erdoke
titán

Jobbra fent a Keresőbe írd be: Camera Connection Kit, majd válogass a többször megesett beszélgetések közül. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#3911) Blaise válasza tween (#3909) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, de JB nélkül minimális dologra tudod majd használni, amit tud, hogy pl. fényképezőről átmenthetsz képeket.

(#3912) Ragnar95 válasza Blaise (#3911) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ráadásul csak nagyon kevés pendrive jó neki, mivel alapból csak FAT32-t és HFS+-t ismer fel, ráadásul kevés pendrive fogyaszt olyan keveset, ami megfelel az iOSnek...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3913) @matthew@


@matthew@
őstag

Az aksiban eddig pozitívan csalódtam, 8 óra használat után, kb. 30%-os fényerőn folyamatos netezéssel, még mindig 60%-on van az aksi :D Csak 1 nagy gond van: az h én alig jutok hozzá, mindenki kapkodja ki a kezemből h ő is megakar nézni ezt meg azt, pedig azért vettem h nekem legyen egy külön készülékem és mások tudják nyomkodni az asztali gépet, alig jutok hozzá a saját iPademhez :U Már gondolkoztam vmi képernyőzár kombináción vagy vmi megoldáson ;]

Matthew 24:42

(#3914) erdoke válasza @matthew@ (#3913) üzenetére


erdoke
titán

Nálunk csak a több iPad vált be, de a fejenként egy db végső megoldásig fenn fog állni a várakozás...

A legjobb aláírás a héten

(#3915) @matthew@ válasza erdoke (#3914) üzenetére


@matthew@
őstag

Lehet itt is az lesz :DDD Bár kissé drága mulatság lenne.

Nem pont ide tatozik, de vki tud egy linket küldeni egy linket vagy egy kis infóval szolgálni h hogyan tudnék OS X-re váltani, vagy egyáltalán egy sima gépre fel tudom-e tenni, vagy ahhoz Apple termék kell?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#3916) DiVaD válasza erdoke (#3914) üzenetére


DiVaD
senior tag

Majd ha kijött az újabb generáció Téged ismerve ;]

szerk:
@matthew@: PC-re is fellehet rakni, csak sok a macera vele és csak kevés HW-t eszik meg, bár erről már rég olvastam, egyszerűbb volt dolgoznom többet és venni egy mac-et. :) (de nyílván ha tudod a kext fájlokat szerkeszteni meg szeretsz "mókolni" akkor egy próbát megér a dolog) De erről a google többet mesél majd a "Hackintosh" címszó alatt. Sőt még a PH-n is van fóruma itt.

[ Szerkesztve ]

(#3917) Darko válasza @matthew@ (#3915) üzenetére


Darko
senior tag

Én is tervezem hogy felrakom, de még nem volt időm foglalkozni a témával.
Itt egy [link] elindulásnak.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3918) Ragnar95 válasza @matthew@ (#3915) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a te topikod, itt segítenek a PC-re való telepítésben :K
Amúgy a váltás nagyon egyszerű, ha van pénzed, veszel egy Macet, aztán élvezed :DDD Énis rég ezt tettem volna, ha lenne rá pénzem, ehelyett szórakozhatok minden egyes frissítésnél a kext-ekkel :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3919) @matthew@ válasza DiVaD (#3916) üzenetére


@matthew@
őstag

Nos akkor sztem marad így Win7-8-al a dolog, nem szeretnék annyira mókolni.

Csak gondolom megpróbálom hátha megy egyszerűen is :DDD Tetszik nagyon az Apple, eddig nagy ellenző voltam, de megfertőzött, kövi cél egy iPhone :DDD
Amúgy OS X-re mennyire vannak vírusok, meg iPad/iPhone-re?

Matthew 24:42

(#3920) DiVaD válasza @matthew@ (#3919) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szvsz ahogy nő a tábor, úgy nőnek a "vírusok" is. De szerintem nagyon sok minden a felhasználón múlik. Amúgy meg a Lion és a Mountain Lion szerintem trackpad-el sokkal használhatóbb, mint egérrel. Alapból a gesztusokat annyira megszoktam már, hogy szinte furi ha nem ennél a gépnél vagyok. :)

Látom közben ahogy szerkesztettem, már linkeltek Neked, na mind1. :)

(#3921) @matthew@ válasza DiVaD (#3920) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, nos mivel ténylegesen mókányolni nem szeretnék, akkor marad a gyűjtés :D

De azért még olvasgatom a dolgokat, mit hogyan és egy próbát lehet h teszek egy régi HDD-n h megnézzük hogy megy a dolog.
Köszi szépen mindenkinek a helpet!

Matthew 24:42

(#3922) Ragnar95 válasza @matthew@ (#3919) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kb egyáltalán nincsenek OSX-re vírusok egyrészt a viszonylag kicsi a felhasználótábora, másrészt, mert maga a rendszer is nehezn manipulálható. De ha meg is jelenik 1-1 vírus, az Apple elég gyorsan kiad egy javítócsomagot a hiba helyrehozására, így a vírus nem tud túl sok kárt okozni, mivel gyorsan ellehetetlenítik a működését :K
iOS vírusról pedig még életemben nem hallottam és valószínűleg nem is lesz rá vírus, mivel zárt az oprendszer, így a programok nem tudnak belenyúlni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3923) @matthew@ válasza Ragnar95 (#3922) üzenetére


@matthew@
őstag

iOS-nél én csak lekövető/nyomozó kórokozóról hallottam, ami a banki dolgokat, meg emaileket nézi :F

Amúgy nagyon fura iPad után telefont nyomodni, ott is úgy akarok ékezetes karaktereket h gyorsan felhúzom a betűn az ujjam, és vmiért nem megy :DDD

Matthew 24:42

(#3924) megema


megema
őstag

Nektek sem a valós WiFi jelerősséget jelzi vissza az iPad az állapotsoron? Bármilyen gyenge is a jel, max erősséget mutat nálam. A Beállításoknál viszont a valósat mutatja. Eddig abban a hitben éltem, hogy ilyen jó az antennája, így most eléggé csalódott vagyok. Tény, hogy jobban teljesít mint a 4S, de azért be tudnak szaggatni a NAS-ról streamelt filmek ezen is, a ház egy adott pontján. Eddig a NAS-ra fogtam, mert a notin is szivatott (néha szaggatott, illetve újraindult film közben). De így már érthető a dolog, a notinál egy WiFi kártya csere meg lesz ejtve amúgy is. A router most lett cserélve, de nem segített. Nem kompatibilitási baja van a notinak, csak egyszerűen rossz...

[ Szerkesztve ]

(#3925) erdoke válasza megema (#3924) üzenetére


erdoke
titán

5 GHz-es WiFi hálód van? Mert azon az iPhone 5 és az iPad 4 veszettül hasít, és a zsúfolt környékre is sokkal kevésbé kényes. Legalábbis amíg a többség 2,4 GHz-en tolja. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#3926) powerup2


powerup2
addikt

kint a 6.1 ios lehet szedni :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#3927) claire78 válasza powerup2 (#3926) üzenetére


claire78
senior tag

Valóban, köszi az infót! :)
És vajon most erre érdemes frissíteni vagy majd ezzel is bukom a JB-t? mint mikor 5.1-ről 6.0.1-re frissítettem..
Várható hamarosan mostmár a JB?

(#3928) @matthew@ válasza powerup2 (#3926) üzenetére


@matthew@
őstag

Azt lehet tudni h mi az észrevehető különbség a 6.0.1 és 6.1 között?

Matthew 24:42

(#3929) erdoke válasza @matthew@ (#3928) üzenetére


erdoke
titán

Van LTE a T-Mobile-on. :C

A legjobb aláírás a héten

(#3930) powerup2 válasza @matthew@ (#3928) üzenetére


powerup2
addikt

T mobil LTE 4G ennyit irnak de biztos kis apróságok de én megvárom a tesztet hogy hogyan muzsikál a 6.1 soft . :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#3931) Ragnar95 válasza claire78 (#3927) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MuscleNerd állítása szerint nyugodtan lehet frissíteni, ha iOS 6-on vagy, akkor frissíts nyugodtan :K Elvben vasárnap jön a JB 6.1-re :K :C
@matthew@: gyakorlatilag semmi :N

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3932) powerup2 válasza Ragnar95 (#3931) üzenetére


powerup2
addikt

én azért megvárom a hivatalos tesztet amúgy nekem sok újdonságot nem fog adni mivel telenoros simem van igy 4g meg LTE sem lesz szóval ha lesz 6.1-re jb akkor frissitek addig meg minek .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#3933) @matthew@ válasza Ragnar95 (#3931) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, akkor én is előbb megvárom h mik javulnak vagy adódnak-e bug-ok, bár Apple-nél nem nagyon tartok valószínűnek visszafejlődést, de most már mindig óvatosabb vagyok, mert Bada-val már igencsak megjártam egy frissítésnél :D
Amúgy ha ezt leszedem, vagy később a 7-es verzió, viszont vmi nagyon nem jó és nyomok egy restore-t akkor azt a verziót teszi vissza a rendszer, amivel megvettem, vagy az épp frissítettet állítja alap állapotba?

Matthew 24:42

(#3934) powerup2 válasza @matthew@ (#3933) üzenetére


powerup2
addikt

akkor 6.1 lesz

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#3935) sunahunter válasza @matthew@ (#3923) üzenetére


sunahunter
senior tag

Felhúzom az ujjam... Ezt meg én nem tudtam eddig, köszi :)

(#3936) @matthew@ válasza sunahunter (#3935) üzenetére


@matthew@
őstag

Nélküle nem is tudnék élni :D

Ragnar95: köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#3937) claire78 válasza Ragnar95 (#3931) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi a választ! Akkor ráengedem. 😊
JB: Jajj, úgy várom mint a messiást 😄

(#3938) Ragnar95 válasza @matthew@ (#3933) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Restore mindig a legfrissebb rendszert rakja fel.
SHSH-val megoldható a downgrade, ha már van JB az adott rendszerre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3939) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok T-mobilos vagyok az Ipad 3 tudja az LTE hálózatot, mert az iphone 5 van LTE kapcsoló az ipadnél nem találtam pedig mindegyik hez olyan előfizetés van ami használj a az LTE rendszert.

üdv: Norbi

(#3940) powerup2 válasza Nnobi (#3939) üzenetére


powerup2
addikt

az ipad 3 igen tudja csak nem europába

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#3941) Ragnar95 válasza Nnobi (#3939) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPadből csak a 4 támogatja az európai hálózatokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3942) @matthew@


@matthew@
őstag

Megvenném az AVPlayer-t, már csak annyi a kérdésem h hogyan tegyek fel iPad-re filmet, úgy mint zenét iTunes-ban, és kell-e vmit is állítgatni, vagy azt h tudom elérni h mindig azzal a progival nyissa meg a filmeket?

Matthew 24:42

(#3943) Ragnar95 válasza @matthew@ (#3942) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunesban az iPadre klikkelsz, Alkalmazások fül, ott legörgetsz és lesz egy olyan,h Fájlmegosztás és ott kiválasztod az AVPlayert és behúzod oda az iPadre rakni kívánt filmet :K
De gondolom wifi szinkronizálást is tud az AVPlayer, de ez nem biztos, mivel nekem nincs meg

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3944) @matthew@ válasza Ragnar95 (#3943) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet! Alapból amúgy milyen formátumot játszik le az iPad, és mivel alapból?

Matthew 24:42

(#3945) Ragnar95 válasza @matthew@ (#3944) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

mp4-et és mov-ot a Videók appban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#3946) @matthew@ válasza Ragnar95 (#3945) üzenetére


@matthew@
őstag

Akkor nem vitték túlzásba :D

Matthew 24:42

(#3947) DiVaD válasza @matthew@ (#3946) üzenetére


DiVaD
senior tag

Mivel az iTunes áruházban is emlékeim szerint mp4-et kapsz, így ahova szánták oda elég.
A torrentet kb lesz.rja az Apple jogosan.
más kérdés, hogy a hun Store-ban is kb 2-3 szinkronos film van összesen, amit mindennek lehet nevezni, csak kínálatnak nem

(#3948) megema válasza erdoke (#3925) üzenetére


megema
őstag

Is-is. A sebességgel alapvetően nincs bajom, csak azzal, hogy bakamuzza a maximumot, és nem értem miért szaggat be a film, ha egyszer maximumon van a jel. 6.1-re frissítés óta jól jelzi ki, bár lehet csak újra kellet volna indítani.

Amúgy eddigi észrevételek 6.1 viszonylatban:
- mintha megoldották volna a lassú lapozásra/görgetésre alkalmanként előjövő enyhe szaggatást, az AppStore-ban is folyékonyabb (bár még lehetne csiszolni);
- átalakították a lock screenes lejátszó-vezérlést.

(#3949) @matthew@ válasza DiVaD (#3947) üzenetére


@matthew@
őstag

Nem csak torrentes filmek vannak más formátumban, pl nagyon sok fényképező, videokamera .AVI-t használ, az még belefér volna ha pl viszem vhova családi összejövetelre, akkor le tudjam játszani és megmutatni, de végül is mind1 mert az AVPlayer ára nem eget rengető, csak kissé furcsállom h nem fért bele alapból több.

megema: lockscreen-es lejátszás kezelés van a 6.0.1-ben is? Vagy azt h tudom elővarázsolni, mert jó lenne :K

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#3950) @matthew@ válasza @matthew@ (#3949) üzenetére


@matthew@
őstag

Közben megtaláltam ezt a funkciót :D

Matthew 24:42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.