Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Atlantisz48 válasza Mr.Kodi (#900) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Szuper :)) köszönöm.

(#902) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, ki írta, hogy félti a kijelzőt a berepedéstől.
Most látom, hogy baloldalt a ctrl, és jobboldalt a > mellett van két gumipöcök, és erre fekszik fel a kijelző.
Probléma megoldva :)

De, hogy ez a billentyűzet milyen hihetetlenül szokatlan nekem!!!!!
Mondjuk marhára úúútálom alapból az extralapos laptop billenytáket, főleg, hogy ez még külön be van süllyeszte a lap síkja alá, nem írom lenyomogatni őket.
De ez már nem az én gondom lesz :)

(#903) Rudi500


Rudi500
csendes tag

Hali!

Egy kérdés: hogyan lehet a kijelzőt kikapcsolni, úgy hogy a gép ne menjen alvóba mivel háttérbe torrent stb menne?
köszi

üdv

(#904) Mikulásbá válasza Rudi500 (#903) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Energiagazdálkodás speciális beállításai.

(#905) speederiii


speederiii
tag

Sziasztok,
Tapasztalt olyat vki, hogy a fényerőbeállító csúszka "beragadt" a képernyő bal felső sarkánál? Így ha előhúzom a jobboldali sávot, akkor az ott levő dolgokra hiába nyomok rá, nem reagál, mert ez a csúszka aktív, ami ráadásul mindig 100%ot mutat, és a ha lejjebb állítom, akkor is visszaugrik, függetlenül a képernyő tényleges fényerejétől. Hogyan lehet eltüntetni?
Köszi...

(#906) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok , valaki vettt már hozzá küldő DVD vagy BD olvasó, írót?

(#907) petlee23 válasza Atlantisz48 (#906) üzenetére


petlee23
csendes tag

Nem de én tervezem a külső író beszerzését!

speederii: Fényerő beállításokkal nekem is gondjaim vannak,valahogy nem jövök rá ha egyzer beállítom a fényerőt 30%ra ha akkuról megy,akkor miért ugrik vissza 100 ra mikor leteszem alvóba.
Amúgy a te problémádra szerintem a megoldás az intel videó driver az asus honlapjáról!

(#908) DarkGubi válasza Atlantisz48 (#906) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én használok külső DVD írót. Nincs vele probléma. Egy USB is elég a használatához.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#909) speederiii válasza petlee23 (#907) üzenetére


speederiii
tag

Köszi, megoldotta! :)

(#910) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv Urak!

Ubuntuval használja ezt valaki? Vannak már hozzá driverek?

Még egy kérdés: Létezik hozzá "asztali" dokkoló?

Köszönöm előre is a választ! :R

Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#911) savoo válasza Honkydoo (#910) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem senki nem akarja kínozni magát itt. ;) ;]

(#912) Honkydoo válasza savoo (#911) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én mondjuk szeretném. ;]

Igazából arra gondoltam, hogy jól lenne zenélni vele. Eddig ubuntut használtam itthon is, és arra a feladatra jó lenne az ubuntu studio. :)

Milyen "csecse" már, ha rákötsz egy launchpad-ot, meg egy hangkártyát, kész a hangszered. :D

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#913) savoo válasza Honkydoo (#912) üzenetére


savoo
addikt

Ableton. ;)

(#914) Honkydoo válasza savoo (#913) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen de az pénzé' van az ubi meg ingyenes. :)

Jó tudom, launchpadhoz is adnak valamit ingyen.

Meglátjuk.. Lehet adok a win8-nak egy próbát.

Szerk.: Meggondolandó összehasonlítani a két rendszert ingyenes Zenei programok terén.
Igazából nem tudom melyik a jobb/használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#915) satz18 válasza Honkydoo (#910) üzenetére


satz18
őstag

Amit én pár hónapja ubuntus tesztet láttam, az kb halál volt. Nem ment a wifi, 800*600 volt a max felbontás, nem ment az érintőkijelző. Sztem örüljünk annak, hogy lassan lesznek normális win8-as driverek, meg stabil BIOS.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#916) Honkydoo válasza satz18 (#915) üzenetére


Honkydoo
őstag

Értem, tehát nincs változás ezen a téren.

Mondjuk mire én megveszem addig bármi történhet.

Köszönöm a választ! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#917) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!
Megtudnátok esetleg mondani hogy miből van ebbek a kijelzője? Nem úgy értem hogy IPS stb.... hanem hogy ami azt védi : üveg müanyag vagy valami ilyesmi, ( gondolom nem gorilla glass :D )
Érdemes rá venni foliát ?

[ Szerkesztve ]

(#918) MaCS_70 válasza Atlantisz48 (#917) üzenetére


MaCS_70
félisten

[link]

...the screen covering is Gorilla Glass, providing good anti-scratch protection

Ettől függetlenül szerintem sosem ár a fólia, különösen nem, ha a kijelző a billentyűk közelébe ér.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#919) Atlantisz48 válasza MaCS_70 (#918) üzenetére


Atlantisz48
őstag

:Y :Y :Y Az nagyon király :D

(#920) vlevi válasza MaCS_70 (#918) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az jó!
Nem is tudom, a csajok hogyan tudnak erintokepernos eszkozoket hasznalni azokkal a karmaikkal anelkul, hogy szetszabdalnak a kijelzot :-)
En legalabbis, ahanyszor kolcsonadtam a tablagepemet, mindit ugy kaptam vissza, hogy a kijelzo vedofolia olyan volt, mintha a macska fruitninjazott volna rajta :-)

(#921) dejaris válasza vlevi (#920) üzenetére


dejaris
addikt

Egy-egy nagyobb koromnel meg azt sem ertem, hogy tudjak megnyomni. Resistivet nekik.

(#922) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 64 gb-os verziót.

Amire használnám:
Filmnézés (full HD felbontásban)
Office alkalmazások
Netezés
Illetve ha szükséges HDMI-n keresztül tudjam tv-re csatlakoztatni, ha pl filmet akarok nézni a notiról. (És itt egy kérdés: képes FULL HD-ban jelet továbbítani a tv-re a készülék?)

És természetesen egymással párhuzamosan mindezek futhassanak.

Tehát képes-e minderre stabilan a gép? Őszintén szólva a 2 gb ram-tól félek csak.

(#923) MaCS_70 válasza q13579 (#922) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvetően képes minderre, de a 2 GB azért valóban nem tesz lehetővé nagyvonalú használatot.
Tipikusan memóriagyilkos felhasználás, ha a böngészőben millió lap van nyitva.

Az mondjuk nem feltétlenül életszerű igény, hogy egyszerre böngésszen rengeteg lapon és nézzen fullHD filmet az ember.

Csodát egyébként sem szabad várni, az árának megfelelő elvárásokat illik támasztani a géppel szemben. GYORS nem lesz, de jól használható igen. Azoknak nem ajánlanám, akik arról panaszkodnak, hogy "agyvérzést kapnak" attól, ha taszkváltás közben megröccen az animáció, ez a készülék nem a szuper grafikus felhasználói élményről, hanem a korrekt funkcionalitásról szól.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#924) a8l válasza MaCS_70 (#923) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem gond ha megröccen az anim task váltásnál, de az már igen amit a mostani N450 atomos netbookom csinál, hogy ha nyitva van pár nem túl gépigényes progi, és váltok egyikről a másikra akkor van hogy akár 5-10másodpercig se történik semmi. Meg alapvetően böngészés közben is akadozik a görgetés néha ha több minden van a képen.
Nem is használtam sokat ezt a netbookot az elmúlt 3 évben emiatt, mert idegesítően lassú, már már használhatatlan(1005PE), ehelyett(mellett mert eladhatatlan egy netbook) ha lenne egy használható sebességű, passzív hűtéses hosszú akkuidős, kis gépecske ami igen könnyű is tablet múdban, azt tudnám szeretni. Nekem pl csak arra kéne hogy autóban legyen nálam valami gép, néha kell, vagy autodiag progit futtassak rajta, ezt is ritkán szoktam, meg hát a note2-n pikk pakk megnézem a fontosabb dolgokat ami jóval gyorsabb mint a jelenlegi netbookom.
Szóval én pl próbálom magam lebeszélni egy ilyen asus t100-ról, de igazából nincs is alternatíva ennyi pénzért, ami meg erősebb az többet is eszik az akku nem bírja addig, nehezebb stb.
Ha le tud játszani pár videót ha éppen elutazunk és a lányom nézni akar vmit, az már csak ráadás, meg pl online játékok mennek rajta biztos rendes sebességgel, a netbookon azok is rémesen lassúak.

Ami jó lenne ha lenne olyan gép ami mondjuk 11.6"-os full hd kijelzővel, az erősebbik 4 magos atommal 4GB rammal, mindezt nem nagyobb készülékházban csak vékonyabb kávával tudná, és még 2mm-rel vékonyabb is lenne, azonos akkuidővel, rendes ssd-vel mondjuk 128GB, nem kerülne 150-nél többe akkor olyat vennék, de nem látok ilyen gépet a piacon, ehhez meg kell venni sokat a mostaniakból hogy legyen kedvük fejleszteni.

(#925) lev@bps válasza vlevi (#902) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Azért annyira ne bízz abban a 2 kis gumidarabban. Próbáld csak ki, hogy összecsukod a gépet és megfogod a bal sarokban (ahol az Asus logó van) - rendesen összeér a billentyűzet és a tab üvege. Korábban linkelt valaki egy cikket, ahol azt írják, Gorilla Glass az üvege - nem tudom, ebben mennyi az igazság, lehet, hogy csak megszokásból írják az Android-os TF szériára alapozva, mert az Asus sem dicsekszik ezzel sehol, Google se dobál ki ilyen találatokat. Nem mintha sokat számítana, mert a GG2 a kétszer ennyibe kerülő TF700-asnál is megadta magát. Én ugyanígy, mint a 700-asra, erre is veszek majd az OBI-ban filléres tappancsokat - elb*ssza a megjelenést, de nekem többet ér, hogy biztonságban tudom a kijelzőt, addig is ha vinni kell valahova, egy törlőkendőt teszek a billentyűzetre.

www.budapestscenes.com

(#926) MaCS_70 válasza a8l (#924) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, N450-témában éppen tudok miről mesélni. Lassan 4 éves az N450-es netbookom.
Alapállapotban alig használható.
2 GB RAM-mal jelentősen javult a helyzet.
2 GB ReadyBoost SD-vel ismét komolyan gyorsult, ezzel már egészen használható lett.

Ehhez képest a T100 egy más kategória, a CPU teljesítménye kb. 4,5-szörös, a W8.1 sokkal ügyesebben kezeli a RAM-ot, ráadásul a NAND-ra a SWAP-pelés is jóval gyorsabb.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#927) a8l válasza MaCS_70 (#926) üzenetére


a8l
aktív tag

Már én is gondoltam rá hogy kéne bele egy kis ssd megmég egy gb ram, de nem érdemes rákölteni mert nem ér semmit,kb az ablakon dobom ki azt még ráköltök.
Mennyi bele még egy GB ram?

(#928) MaCS_70 válasza a8l (#927) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nemtom, meg kell nézni.
De kb. 2e Ft-ból elég jó ReadyBoost-kiegészítést kaphat, de könnyen lehet, hogy találsz a fiók mélyén erre alkalmas feleslegessé vált SD-kártyát.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#929) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem vagyok megelégedve a Microsoft bluetooth szoftverével. Kutakodtam, keresgéltem, Aida-ztam, Vid&Pid-eket kergettem végül megtaláltam amit kerestem.

Bemutatom:

AzureWave AW-NB108 (Broadocm 4330) Bluetooth Driver for Windows 8.1(32-bit) - Tablet Miix 10

Feltelepítettem és már is többet tud a szoftver.
Igazából a driver egyezik a Windows alap driverével, viszont ehhez jár szoftver.
A fájlok küldése és fogadása sokkal jobb lett. Nekem ez kellett.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#930) Ance


Ance
őstag

Feltette már valaki az új BIOS-t? Nem szeretnék első próbálkozó lenni, mert szinte egész nap kell a gép, ezért várnám valakinek a tapasztalatait. Köszi.

(#931) satz18 válasza Ance (#930) üzenetére


satz18
őstag

Én fel, ráadásul a live updaten keresztül. Simán ment a dolog. Bár nekem már 216-al is stabil volt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#932) Ance válasza satz18 (#931) üzenetére


Ance
őstag

Nekem csak a töltés közbeni lefagyásos hiba van, de akkor arra nem tudsz válaszolni, hogy megszünteti-e, ha korábban nem volt ilyen hibád. Na akkor majd a hétvégén kipróbálom.

(#933) satz18 válasza Ance (#932) üzenetére


satz18
őstag

De te 214-el vagy még? Mert azzal nekem használhatatlan volt a gép.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#934) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!
Mindenképp érdemes biost fissíteni? mi az előnye vagy az ami eredetileg rajta van az nagyon rossz ?

[ Szerkesztve ]

(#935) satz18 válasza Atlantisz48 (#934) üzenetére


satz18
őstag

Konkrétan, a szerencsésebbeknek fagyogat, a pechesebbeknek, pl nekem kb használhatatlan. Abszolút nem bootol be.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#936) andrew01


andrew01
tag

Én is feldobtam a 220-as újat... teljesen jó.. már több napja..

(#937) petlee23


petlee23
csendes tag

Én is felraktam,változást nem tapasztaltam.

Más:

Két hete megvan a készülék,és most már baromira idegesít a fényerőproblémám!
Beállítottam az energiagazdálkodásnál hogy ha nem töltőn megy a gép,akkor a fényerő 30%on legyen.Ezzel nincs is probléma,ha lehúzom a töltőről akkor le is csökken szépen a kívánt szintre.DE:
Amikor leteszem alvóba a készüléket,mikor visszakapcsolom mindig 100%on jön vissza,és mindig a kezemmel kell visszaállítani a fényerőt a kívánt értékre.(a jobboldali sávon beállítások fényerő ikonra kattinta LÁTOM hogy a csúszka kb 30%-on áll,de a fényerő csak akkor csökken arra az állapotra ha hozzáérek a csúszkához és változtatok egy minimálisat rajta.)
VALAKI ADJON VALAMI TIPPET MERT MÁR KIFOGYTAM AZ ÖTLETEKBŐL! :R

(illesztőprogram rendben van,windows update is ok,intel grafikus kezelő program is fent van)

ja és ezek a programok mikért felelnek,mert nem jöttem rá:
ASUS AC reminder
ASUS screen saver
ATK package

[ Szerkesztve ]

(#938) sb válasza MaCS_70 (#863) üzenetére


sb
veterán

Engem is ez érdekelne, hogy meddig bírhatja az eMMC.

Laptopban, SSD-vel én most kikapcsoltam a swap file-t 4GB mellett, mert szerencsére elég arra amire használom a napi munka közben. Előtte azért napi pár GB-ot csak a swap írással rányomott. És mondom, úgy, hogy nem nagyon használok 2.5-3GB-nál többet.

Nyilván itt 2GB ram mellett ennél is több lehet a swappelés.

(#939) MaCS_70 válasza sb (#938) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amikor megvettem az első SSD-met, ezen a kérdésen pörögtem két napig.

Ugyanis meg voltam győződve róla, hogy a SWAPpelés tutira kinyírja az SSD-t -- én pedig egyre mésra azt olvastam, hogy nem, ez egy tévhit, a SWAPnek sz SSD-n a helye, a rendszer meglepően keveset nyúl hozzá, nincs érezhető hatása az élettartamra.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#940) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#939) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lenne pár kérdésem a gyakorló T100-tulajokhoz:

1. A tapasztalatok alapján mennyit az átlagos akkuidő / töltési idő? (Eleve mennyi a töltőáram???)

2. Valami tesztprogrammal néztétek már a gép teljesítményét? Szívesen összehasonlítanám a Medionnal.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#941) petlee23 válasza MaCS_70 (#940) üzenetére


petlee23
csendes tag

Az akkuidő elég fasza.Bár még sosem mértem le,de szerintem egy 40%os fényerőn folytonos netezéssel szerintem simán elmegy 9 órát.

Teljesítményéről itt találsz tesztet és összehasonlítást:

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-Transformer-Book-T100TA-C1-GR-Convertible.106219.0.html#nbc_main

Amúgy én még akadással vagy lassulással nem találkoztam!

(#942) zsola32


zsola32
őstag

hétvégén visszavittem a T100-at.
a tab része nem volt okés, a belseje mozgott a gépnek a tokjában, ami ugye a képernyő illetve hátlap.
a boltban sem láttak még ilyet, de ami a nagyobb baj, nem tudtam helyette másikat kapni.

az eladó illetve bolthálózat, nagyon rugalmas volt, csak jót tudok róluk írni.
azt az infót kaptam, hogy lesz még belőle, csak várni kell.

ami mondjuk most elég szarul jön ki, mert karácsonyra vettem volna.
a jó hír viszont az, hogy lehetséges a köv. szállítmányban orvosolva lesznek az első legyártott széria gyermekbetegségei (ha vannak ilyenek)
(nem a laptop pont hu ból jött a masina).

(#943) sb válasza MaCS_70 (#939) üzenetére


sb
veterán

Most írtam le, hogy nálam laptopon napi 3-4GB-ot ír csak a swapfile-al. Kimértem.
A gépben 4GB ram van, kb 2.5-3-at használok.
Egy hónapja letiltottam a swapfile-t és a napi 7-8GB írás 3-4GB-ra csökkent. És természetesen azóta sem fogy el soha alóla a ram, tehát az ezt megelőző swappelés is kb. felesleges volt.

Azt nem mondom, hogy ezzel tönkremegy, mert napi 7-8GB is bőven belefér egy SSD-nél, de azért a valós íráshoz képest mégis dupla mennyiség.

Egyébként én is úgy kezdtem, hogy utánaolvastam. Majd arra jutottam, hogy a szokásos és valóban felesleges prefetch, stb...-n kívül mást nem állítok be. Menjen csak a swappelés az SSD-re, bírnia kell. De most, amikor 1-1 nap konkrétan rámértem azért ez a plussz "felesleges" írás már elgondolkodtatott.

Ezért lenne érdekes a T100-ban lévő mennyit bír. Főleg, hogy nem cserélhető és 2GB ram van csak mellette, ergo többet fog swappelni.

[ Szerkesztve ]

(#944) dejaris válasza sb (#943) üzenetére


dejaris
addikt

Csak viszonyitaskeppen: mennyi a varhato atirasi szama egy bitnek egy ssd-ben?

(#945) MaCS_70 válasza sb (#943) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan mérted ki a SWAP-írást? Ez komolyan érdekelne!

Egyébként nagyon nem hiszem, hogy ekkora adatforgalom érezhető lenne a NAND számára -- már feltéve, hogy nincs teletömve, megvan a szükséges mozgástér.

Ez a prefetch is egy érdekes kérdés. Meglehetősen lelkes mindkét tábor -- én letiltottam, így tűnik logikusnak.

Amúgy megszűnt már az a régi idiotizmus, hogy akármennyi RAM is van a Windows alá, valamekkora SWAP kell neki? No nem azért, mert ne lenne elég a memória, hanem azért, mert valami belső folyamat egyszerűen nem vesz tudomást erről és időnként richtig hozzányúlna a SWAPhez.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#946) MaCS_70 válasza petlee23 (#941) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez egy valóban nagyon részletes teszt, ráadásul van benne egy nekem különösen tetsző mondat:

"The only replaceable part is most likely the 32 GB eMMC flash drive. Versions with 32 and 64 GB suggest that the module is not soldered onto the motherboard. "

Mindazonáltal kíváncsi lennék saját mérésen alapuló eredményekre is. A Medionban ugye 9210-es Celeron van, ami szintén BailTrail, de az egyik M, a másik T, a Celeron TDP-je pedig majdnem a duplája az Atoménak. Mármost az én logikám szerint ennek valahol a teljesítményben is jelentkeznie kellene... A PassMark szerint azonban ha csak nagyon kicsivel is, de az Atom az erősebb. Szóval nem értem, de kíváncsi vagyok. :)

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#947) MaCS_70 válasza savoo (#803) üzenetére


MaCS_70
félisten

Utánanéztem:

Ez a full noname szar 100% Lenovo. A Lenovo tervezi és gyártja.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#948) dejaris válasza MaCS_70 (#947) üzenetére


dejaris
addikt

Csak nem merik ratenni a nevuket, vajon miert?

(#949) MaCS_70 válasza dejaris (#948) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért tennék rá???
Nem azért fizetnek nekik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#950) Ance válasza MaCS_70 (#945) üzenetére


Ance
őstag

Tudomásom szerint a windows önmagában már ellenne swapfile nélkül. A programok némelyike, amiket használunk alatta, azok vannak szarul megírva és a swapfile nélkül hibásan működnek, ezért kell a swap, mégha 8 giga feletti memóriád is van. Erről olvastam régebben valahol, de már passzolom, hol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.