Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zsola32 válasza Egon (#700) üzenetére


zsola32
őstag

jól látom hogy 200ezer a 32 gigás billentyűvel?

mert ha így van, akkor hogy is lehetne összehasonlítani a t100-al?
olyan mintha egy A3-t vetnénk össze A4-el (audi)

10 colon milyen képerynyő minőségről beszélünk?

néha-néha bizti a gyerekek is megnéznek majd rajta egy mesét, én meg jobban szeretem a házimozit, ami ugye 42 col. (nálam)
amire kitalálták, netezés, alap feladatok ellátása illetve hordozhatóság, szerintem bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#702) danih válasza zsola32 (#701) üzenetére


danih
addikt

Hatalmas különbség van képernyő és képernyő között, ami sokkal kisebb kijelzőkön is látszik... De ezt igazából akkor tudod értékelni, ha volt már minőségi kijelzővel szerelt eszközöd, addig viszont tényleg mindegy :)

(#703) Egon válasza zsola32 (#701) üzenetére


Egon
nagyúr

A péhás teszt szerint, a 64 GB-os modell ára a billentyűzettel együtt, 280K (sic!), a 32 GB-os jóval 200K felett van a klavival.
280K-ért, inkább veszek egy 100-120K-s notit, plusz egy (alsó hangon 32 GB-os tárhellyel felszerelt) Ipad-et... Arról nem is beszélve, hogy a Windows RT finoman fogalmazva sem teljes értékű megoldás...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#704) Egon válasza danih (#702) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez mondjuk abszolút így van. Egy TN-paneles monitornak, nagyságrendekkel gagyibb képe van mint egy VA vagy IPS panellal szereltnek,
Nézegettem közben a (lehetséges majdani) konkurenciát: nem nagyon találtam a T100 közvetlen riválisát (de lehet hogy nem voltam elég alapos). A Lenovo és az Acer versenyzője 8 colos lesz, a HP-é ugyan 10 colos (vagy 11? nem emlékszem), de fullhd felbontással. Marad a Dell, de ott is 8 és 11 colos versenyzők indulnak, a nagyobb méretben fullhd felbontással és izmosabb (a rossznyelvek szerint 5 perc intenzív hajtás után a teljesítményt visszavevős) Atommal...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#705) NGA válasza Egon (#703) üzenetére


NGA
addikt

Nem fikázni akartam a T100-at, csak leirtam a tapasztaltakat. Mivel asztali gépnek nem használom, igy nekem elég az RT is, mivel elég nehéz kezelni az x86 appokat tableten, ebbe bukott bele eddig az összes win7 tablet. Természetesen a T100 a maga árkategóriájában nem rossz gép, csak nekem ez a sorjás, girbegurba élű műanyag hátlap, és a gyenge kijelző nem jön be. De ne vegyétek ezt fikázásnak, ez egy vélemény csak.

[ Szerkesztve ]

(#706) Egon válasza NGA (#705) üzenetére


Egon
nagyúr

Mindenképpen hasznos a véleményed: így legalább (talán) kevesebben veszik meg látatlanban.
Viszont fenntartom, hogy a Surface-hez hasonlítani nem túl szerencsés, több szempontból is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#707) petlee23 válasza danih (#702) üzenetére


petlee23
csendes tag

Bár tudom beszéltünk már a kijelző fényerőről,ha jól tudom erről még nem volt szó:

Szóval azt már kikapcsoltam, hogy a fényerőt a külső világossághoz állitsa be a gép.De egyre nem tudok rájönni,pedig tegnap óta rajta vagyok:

Ha leveszem a töltőről úgy állítottam be hogy a fényerő 40% legyen.Ami le is csökken 100%-ról,ha működés közben veszem le a töltőről. De amikor töltő nélkül kezdem el használni, vagy esetleg alvásból ébred fel, akkor mindig nagyobb fényerővel kapcsol vissza.Energiasémáknál a spec.beállításoknál 40% ra tettem,ha telepről működik, és még a jobb oldalsó panelnél (beállítások,kijelző) is kb ott van a csúszka,de csak akkor halványul 40%ra, ha megérintem a fényerőcsuszkát a helyén. Remélem érthető a problémám.. :S

(#708) Ance válasza Egon (#698) üzenetére


Ance
őstag

Az vicces, hogy van róla a fórumban több pozitív vélemény, ami azt mondja, hogy ezért az árért egy korrektül ősszerakott gépet kapsz, vannak tesztek, ahol ugyanezeket a véleményeket írják a tesztelők, meg van egy negatív vélemény, olyantól, aki igazából nem is tudod, hogy akart-e ilyet venni, te mégis ezt az egyet veszed alapul. Ez amolyan ősi magyar népszokás :)

Mielőtt belekötnél, hogy a tulajok nem fognak rosszat mondani róla, ők is úgy vették meg, hogy előztte azért érdeklődtek, ha megtehették megnézték.

Egyébként, akkor a saját szubjektív véleményem:

Billentyűzet: kb. 50 oldalnyi szöveg legépelése után nem tudok rosszat mondani róla, sőt, ebben a méretben ez az eddig általam nézettek közűl a legjobb (kb. 10 hasonlót próbáltam). A 11,6-os gépeknek is ekkora méretű billenytyűzete van, ha megnézed, mert nagyobb hely van a két szélén. Nem érnek össze a billentyűk, mint pl. a surface-nál, ami nekem segíti a pontosabb találatot. A billenytűzet résznek mind az alja (puha hatású műanyag) mind a teteje (szálcsiszolt fém hatású műanyag) korrekt kivitelezés. A touchpadot már én is írtam, hogy nem a legjobb, de nem haszálom,mert nincs szükség rá. Főleg nem a gombjait, mivel kb. kétféleképpen lehet helyette kattintani.

A gép egyben: a billentyűzet mérete miatt szinte fel sem kell emelned a kezed, hogy elérd az érintőképernyőt, ami igen gyorsan kezelhetővé teszi. Az összekapcsolás tartósnak tűnik, a zsanér sem fog 1 év múlva szétesni, ez látszik. A rögzítés oldása a gomb lefelé nyomásával történik, ami kevesebb hibalehetőséget rejt magában, mint a sok helyen kialaktott oldalra húzós technika. A billentyűzetet feléd döntő rész (ami egyébként baromi jó ötlet - a zsanér önmaga emeli meg a billentyűzetet feléd) annyiban problémás, hogy két viszonylag vékony talpa van, ami megkarcolhatja az érzékenyebb asztalt alatta.

Nekem kiegyensúlyozottnak tűnik, eddig még nem akart feldőlni a kinyitott gép.

A tablet rész: a képernyő egy képernyő, ezen nem tudom mibe lehet belekötni, legfeljebb abba, hogy gyűjti az ujjlenyomatokat. Az iPad tényleg kevésbbé gyűjti, tehát azon van valami réteg, ezen nincs. Ez pótolható egy kb. 1.000 forintos beruházással, ami még plusz védelmet is nyújt. Én egyébként is minden ilyen cuccomra veszek, mert egyszer mengmentette a fólia a telefonom képernyőjét. Itt tovább tartott a beszerzés, 3 hétig használtam nélküle, úgy nézett ki a fólia rátétele előtt, ahogy kivettem a dobozból, tehát semmilyen hajszálkarc nem volt rajta.

A hátlap fényes műanyag, ez tény. A samsung telefonoké is az, amit sokan fikáznak, de egyben sokan vesznek. Nem gagyi megoldásnak mondanám egyébként, mert nem horpad, nem hajlik,csak gyűjti az ujjlenyomatokat. Szintén megoldható egyébként egy hátlapra való fóliával, csak egyelőre nem lehet kapni itthon, de külföldön már igen. A tablet ugye azon fekszik normál esetben (legalábbis nálam), ennek ellenére szintén nincs raja egy fia karc sem, ami a gagyi szót némileg kérdésessé teszi.

Az MM-ben láttam szép, vékony, csupafém laptopot, amit amikor megemeltem a képernyőnél, akkor már ettől is elszíneződött a kijelző. Akkor az minőség, vagy ez a fényes műanyag, amit hiába nyomkodok, nem történik ilyen? Majd ezen a héten teszteli a PH, ők biztos jobban meg merik nyomkodni, mint én, majd megmondják, hogy jól érzem-e. Mindenesetre gagyinak hívni valamit, mert fényes, mint több más cuccnál, eléggé érdekes. Legfeljebb mondja, hogy nem tetszik, de nem kell gagyizni, mert az rossz minőséget jelent, nem nem tetsziket.

A hangszórók totál jó helyen vannak és nagyon jól szólnak.

A sebességről felesleges bármit írni, már többször leírtuk, hogy jó.

A hangerő gomb és a bekapcsoló gomb lötyög, ahogy más, drágább cuccokon is szokott.

A bővíthetősége mind a tabletnek külön, mind együtt a kettőnek igen jól megoldott mindenféle eszközzel.

Nekem az iPad képaránya jobban tetszik, mert elfordítva magasabb és sok word-öt használok, de ezt is meg lehet szokni egy idő után. Mindemellett azt elfordítva a weboldalak is normálisabbak, ez a képarány kicsit keskeny ehhez. Az új word helyett gondolkozom egy régi verzió kipróbálásán, ahol normális gombok vannak, nem ez a kinyílok, becsukódok, semmit nem találok butaság, meg a régi gombparancsok is működnek. Szerintem azzal jobb lesz.

Ahhoz képest, egyes eszközök milyen hibákkal tudnak kijönni neves gyártóktól, az ASUS komolyan nekifeküdt és egy jól működő, összerakott dolgot adott ki, ami nem fagy, nem hal meg, mint esetleg más nagyobb nevű gyártók cuccai.

Én azt mondom, ez 120k volt, a legközelebbi, ami megfelelt volna az 240k lett volna, más alternatíva nem volt nálam jelenleg, ezért vettem meg. Biztos pár hónap múlva lesz újabb, csak ki tudja mennyiért.

Állítólag a héten teszteli a PH, úgyhogy lesz róla magyar teszt is. Ők azért megbízhatók, bár gyakran vannak eltúlzott elvárásaik, de a tényekből amiket leírnak, mindenki tud dönteni.

Szerk: az azóta született hozzászólásokra. Használok egy iPad-ot is, aminek tényleg szép a retina kijelzője, de csak addig, amíg azt nézed, hogy mennyire jó. Aztán elkezd az ember rajta dolgozni, netezni és tökmindegy, mert nem arra figyelek, hogy milyen a felbontása, hanem arra, hogy látom-e amit kell. Mindkettőn látom megfelelően, így a retina nekem kicsit mókusvakítás, de hát valahogyan el kell adni évente egy újat belőle.

[ Szerkesztve ]

(#709) satz18 válasza Egon (#706) üzenetére


satz18
őstag

Sztem akkor már inkább ez a surface 2 helyett: [link] Bár ennek az ára fájdalmas.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#710) NGA válasza Ance (#708) üzenetére


NGA
addikt

meg van egy negatív vélemény, olyantól, aki igazából nem is tudod, hogy akart-e ilyet venni, te mégis ezt az egyet veszed alapul.

Ma úgy mentem be, hogy megveszem a T100-at, Pénz nálam volt, original gép ott volt a polcon. Az én gépemet a barátom meg akarja venni már régóta, igy eleve vásárlási szándékkal mentem be. Megengedték, hogy bevigyem az én tabletemet, és ugyanazta képet raktam ki mindkettő záróképernyőre, max fényerővel, hogy ugyanolyan legyen. Igy alkottam véleményt.

Ismételten: Nagyon meg akartam venni!

(#711) Egon válasza Ance (#708) üzenetére


Egon
nagyúr

Az vicces, hogy van róla a fórumban több pozitív vélemény, ami azt mondja, hogy ezért az árért egy korrektül ősszerakott gépet kapsz, vannak tesztek, ahol ugyanezeket a véleményeket írják a tesztelők, meg van egy negatív vélemény, olyantól, aki igazából nem is tudod, hogy akart-e ilyet venni, te mégis ezt az egyet veszed alapul. Ez amolyan ősi magyar népszokás :)

Egyrészt most már kettő negatív vélemény is van róla, ami pontosan kétszer annyi mint az egy... ;]
Másrészt az én megfigyelésem szerint, ősi magyar népszokásnak inkább a saját sz*runk cuccunk agyondícsérete jellemző: kevesen ismerik el, hogy rosszul választottak...

Mielőtt belekötnél, hogy a tulajok nem fognak rosszat mondani róla, ők is úgy vették meg, hogy előztte azért érdeklődtek, ha megtehették megnézték

Nekem nem úgy tűnik: MM-ben csak 1-2 napja van, laptop.hu-n csak kikapcsolt állapotban lehetett megtekinteni.

A tablet rész: a képernyő egy képernyő, ezen nem tudom mibe lehet belekötni

Kijelző és kijelző között kb. ég és föld tud lenni a különbség minőségileg (pl. a már említett TN vs. IPS).

Summa summarum: a minőségérzet meglehetősen szubjektív. Sok mindenben nyilván igazad van, de szerintem abban egyetérthetünk, hogy célszerű élőben szemügyre venni a masinát vétel előtt...

satz18: nekem már a Surface 2 ára is meglehetősen fájdalmas... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#712) satz18 válasza NGA (#710) üzenetére


satz18
őstag

Ventu pro 11?

#711: Én kb hónapok óta nézem róla a teszteket. A legkevésbé sem állíthatom, hogy látatlanba vettem volna meg. És azt kaptam pontosan, amit vártam. Vagyis a kártyaolvasótól egy 40 Mb-os elvártam volna, a 23 az kissé karcsú, de kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#713) danih válasza NGA (#710) üzenetére


danih
addikt

Dettó. Szerintem igazán objektív véleményt csak akkor lehet alkotni, ha nem költöttél rá pénzt - máshogy állsz egy termékhez, ha már megvetted :)
Esetünkben persze megkérdőjelezhető, hogy mire volt elég az a néhány perc tapicskolás, de amire akartunk, arra választ kaptunk.

(#714) Egon válasza satz18 (#712) üzenetére


Egon
nagyúr

Látatlanban alatt azt értem, hogy anélkül vették/veszik sokan (nem csak ezt), hogy élőben látták/megtapizták/megnyalták stb. volna... A tesztek nyilván hasznosak, de a szubjektív minőségérzethez kézbe kell venni az eszközt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#715) vlevi


vlevi
nagyúr

Van sony vaio tap11, kétésfélszer ennyiért [link]
Igaz, az 11.6", és fullhd, ez nem vitás, nagyon látványos a különbség, meg 128-as SSD van benne, meg, ez, meg az, szóval minden kétszer akkora, de az ára is...

Én is voltam ma a Nyíregyházi MM-ben, megtapogattam, nézegettem, és nekem nem tűnt gagyinak, persze nem is vártam, hogy a fennt említett Vaio szintjén legyen. Vagy, csak nem is néztem, hogy gagyi-e, vagy csak azért, mert a sok kínai tablet volt mellette? :DDD Nem tudom. De az, akinek szántam, az pontosan ilyen gépet akart.
Elhoztam. Sokat nem foglalkoztam vele, mert ajándék lesz, csak annyit néztem meg, hogy nincs-e valami hibája, ami miatt 3 napon belül cserélni kellene.

(#716) Egon válasza vlevi (#715) üzenetére


Egon
nagyúr

A processzor miatt nem (sem) egy kategória. A Pentium 3560Y-nak 11.5W a max. TDP-je: ezt egy tabletben nehezen tudom elképzelni. Vagy melegszik mint állat, vagy aktív hűtéses.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#717) Ance


Ance
őstag

Nem értem miért nem tud elfogulatlan véleményt alkotni az, aki pénzt adott ki valamire. Nézzétek meg az összes fórumot, ami egy-egy nem túl jól sikerült termékről szól, ott szidja mindenki, ha valami baja van vele. A T100 tulajok annyira bölcsek, hogy csapdába csalják a többieket, nem írnak a hibákról, hogy még többen megszívják???? Ez vicces. Biztos van titkos fórumunk, ahol kibeszéljük mi nem tetszik.

Mindenki leírta, hogy ezért az árért korrekt terméket kapott. Be lehet linkelni sok alternatívát, csak mindegyik legalább 2-szer annyibe kerül, és/vagy olyan rendszer van rajta, ami használhatatlan egy teljes értékű win8.1-hez képest.

Ezt vagy az vette meg, akinek mindenképpen kellett ilyen tudású valami, és végre volt korrekt áron, vagy az, akinek igazából van más eszköze, akár több is (laptop/asztali gép), de kipróbálna egy kisebbet, mert bizonyos esetekben jól jöhet egy apró, szinte teljes értékű gép. Ez nem fog teljes egészében kiváltani egy asztali gépet, normális laptopot, mert nem arra készült.

Mindenesetre sok ellenvetést nem tudtatok tenni az általam leírtakra. Nem azért mert igazam van, hanem azért mert első blikkre csalódást okozott, a második megtekintés el is maradt. Ezért mondtam, hogy igazán nincs rá szükségetek, nem bántásból.

(#718) danih válasza Ance (#717) üzenetére


danih
addikt

Szerintem picit túlreagálod...
Én úgy állok hozzá, hogy lehet bármilyen jó egy termék, ha nem okoz örömet kézbefogni, nem kell. Nekem elég negyed óra hogy ezt meg tudjam állapítani. Szóval sem mondtam hogy rossz lenne - mindenki máshogy áll hozzá, és mások a döntési szempontjai.
Ilyen termékre vágyom, a szükséglet megvan, tudom mire használnám, nagyon vártam - de nem T100 lesz belőle. Ettől függetlenül másnak simán ajánlanám.

(#719) zsola32 válasza Egon (#711) üzenetére


zsola32
őstag

Én még mindig nem értem, hogy miért rossz választás a masina
Meg azt sem, miért tudsz valamit szarozni 0 óra használat után.
Ha elhelyezted a gépet a maga helyén, és nem akarsz ezüst áron aranyat venni, máris más szemmel tudsz ránézni

[ Szerkesztve ]

(#720) satz18 válasza Egon (#716) üzenetére


satz18
őstag

5 hozzászólásal ezelőtt kaptál linket és máris kételkedsz :DD ? 11.5W-ot le lehet hűteni passzív hűtéssel, ez nem hit kérdése, hanem tény. [link]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#721) NGA válasza Ance (#717) üzenetére


NGA
addikt

Hát azért itt a forumban azért lett hiba leírva. 120e-et megér a gép, csak sajnos nekem a minősége nem felelt meg. Másnak meg igen. Nincs ezzel semmi baj, ettől aki megvette, nagy örömmel fogjanhasználni. Én csak egy véleményt írtam le, kár volt megnevezni mihez viszonyítottam, mert egyrészt sokan nem láttak még olyat, másrészt nálam azt kellett volna leváltani. Nem értem miért kell ennyire nekemtámadni azért, mert más szemszögből vizsgáltam. Lehet sokaknak itt a 120e Ft nem sok pénz, de nekem baromi sok.

(#722) NGA válasza zsola32 (#719) üzenetére


NGA
addikt

Nem rossz választás! Csak nekem voltak elvárásaim a minőségről. De ezek túl magasak voltak. Elnézést, hogy leirtam a véleményemet.

(#723) Egon válasza zsola32 (#719) üzenetére


Egon
nagyúr

Én még mindig nem értem, hogy miért rossz választás a masina

:F Hol írtam hogy rossz választás?

Meg azt sem, miért tudsz valamit szarozni 0 óra használat után.

:F Szerintem a fogalmazásból lejön, hogy általánosságban értettem azt a megállapítást, nem feltétlen a T100-zal kapcsolatban (ahogy az a mondat, amelyre válaszoltam is általánosságban értette az "ősi magyar népszokás" megállapítást)..

Ha elhelyezted a gépet a maga helyén, és nem akarsz ezüst áron aranyat venni, máris más szemmel tudsz ránézni

Ez kétségtelen: 120K-ért vesztegetett, érdemi konkurencia nélküli eszközről beszélünk.

satz18: azért nagyon nem mindegy, hogy 10-11 colon próbálsz lehűteni egy adott processzort, vagy 13.3 colon...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#724) zsola32 válasza Egon (#723) üzenetére


zsola32
őstag

Van ám vonulat, ügyesen összeollóztad

(#725) Ance válasza danih (#718) üzenetére


Ance
őstag

Ezt kellett volna leírnod a 693-ban, amit itt, és senki nem szólt volna egy szót sem. Kézbefogtad, nem jött be, ennyi. Egyébként peace.

NGA: A hosszú irományom, ha visszaolvasol, igazából danih-nak szólt, csak magadra vetted te is. Korrektül leírtad, hogy mihez képest nem váltasz erre. A "kidolgozás gyengesége" normálisabb megfogalmazás, mint amit ő írt, mégha nem is érthető teljesen. :)

(#726) danih válasza Ance (#725) üzenetére


danih
addikt

Ugyanezt írtam le, csak őszintébben. Teljes mértékben fenntartom amit a 693-ban írtam. Nem egy eszközt használok (és használtam pályafutásom során), van mihez hasonlítanom. Bennem ezeket az érzéseket keltette az eszköz, és szimplán ennek adtam hangot.
(A "senki nem szólt volna egy szót sem" kitételt gondolom magadra érted, mert rajtad kívül szerintem nem is szólt senki).

[ Szerkesztve ]

(#727) zsola32 válasza danih (#702) üzenetére


zsola32
őstag

Végszóként
Van minőségi kijelzőm, de nem ebben améretben.
Nekem sem mindegy, de vettema cinizmust.

(#728) Ance válasza danih (#726) üzenetére


Ance
őstag

Nos akkor erre én is csak annyit mondok végszóként: Végszó. Mást úgy látom felesleges. :D

(#729) Seat válasza danih (#713) üzenetére


Seat
tag

Pontosan EZÉRT szubjektív a Te véleményed, mivel az objektivitás ott kezdődik,hogy minimum elkezded használni és FÉLRETESZED az ELŐÍTÉLETEIDET. De mivel max az üzletben nyomkodtad, ezért nem tudsz objektív lenni CSAK szubjektív. Tudom miről beszélek, mert kétségeim voltak nekem is mielőtt megvettem,válogatós vagyok, de amióta használom, kb 2hete a hibái ellenére, objektíven állíthatom,hogy igenis megéri az árát, korrektül összerakott masina. Ha magnézium ház kell, mert annak "hűvösebb" a fogása akkor tessék a surface forumban kereskedni. Folytathatnám de inkább használom és örülök hogy megvettem.Köszönöm.

(#730) zsola32 válasza Ance (#728) üzenetére


zsola32
őstag

Gondolom holnaptól visszatér a "szakmaiság" a topikba, amieddig is jellemző volt rá

(#731) danih válasza zsola32 (#727) üzenetére


danih
addikt

Nem akartalak megsérteni (a cinizmust te látod bele, de akkor is: elnézést) - én pl. ugyanígy jártam nemrég a fejhallgatókkal, nem is értettem mi lehet a különbség, ugyanezt mondták nekem is amit én neked, és rámadtak egy minőségi darabot...

(#729) Seat: nem akarom 120k-ért félretenni azt a csájnafílinget amit az eszköz kézbevételekor érzek (utoljára az asszony régi, alsókategóriás Huawei telefonját bütyködve éreztem ugyanezt), mert nem fogom tudni. Ugyanúgy érezni fogom két hét múlva, két hónap múlva, két év múlva, ennyi. A többi 100%-ban a hardver érdeme, és ilyen hardverrel sok eszköz érkezik, hamarosan már 64 biten, 4gb rammal, szóval várok.

[ Szerkesztve ]

(#732) Egon válasza danih (#731) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi jön hasonló méretű kijelzővel, ugyanilyen (vagy hasonló) Atom procival, hasonló árkategóriában?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#733) petlee23 válasza petlee23 (#707) üzenetére


petlee23
csendes tag

Na akkor témát váltva,kaphatok erre választ? :DD

(#734) danih válasza Egon (#732) üzenetére


danih
addikt

Ha a 10-11-es méretet vesszük, akkor hirtelen a HP Omni 10 és a Dell Venue Pro 11 jut eszembe, ezzel a hardverrel - de hála a jó égnek más árkategóriában (azért ne tessék nagy különbségre gondolni!), jobb összeszereléssel (Omni full HD-s lesz). Illetve azt olvastam az Acer is készül, és nem csak 8-as táblája lesz (a la W4, ebben a méretben még ott van a Toshiba Encore). Szerintem az Asus sem fogja ezt annyiban hagyni és kijön még jópár modellel (mint anno az EEE széria esetében), tanulva a kezdeti hibákból.

(#733) petlee23: tipikus driver-gondnak tűnik, szerintem frissíts ahogy megjelenik hozzá valami újabb az asus honlapon, vagy direktbe szedd le az Intel HD Graphics drivert és teszteld azzal is.

(#735) satz18: szintén, a Temash-t vártam mint a messiást, de az végül (talán az MSI-n kívül) egy OEM-nek sem kellett, nem is csodálkozom miért: megjelent a Bay Trail.

[ Szerkesztve ]

(#735) satz18 válasza Egon (#732) üzenetére


satz18
őstag

Semmi. Pont ez a poén a többi nagy kijelzős jóval dágább, az olcsók pedig ezt leszámítva kivételnélkól 8 colosak. Nincs alternatíva. De még így is sokkal jobb a helyzet, mint az AMD a6 1450-es passzív tabletek mezőnye esetén. Én annó olyat akartam....

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#736) savoo


savoo
addikt

Ma mi is megnyomkodtunk a Westend MM-ben. Nem tudom egyesek mit vártak ennyi pénzért... Szerintem egyáltalán nem gagyi, pedig nem vagyok egy nagy Asus fan (és akkor még finoman fogalmaztam).. Ráadásul úgy mondom ezt, hogy nem gagyi hogy én egy Probookot használok... :) Asszonynak is nagyon tetszett, szóval egyet bevállalunk a hétvégén úgy néz ki. :)

(#737) danih válasza savoo (#736) üzenetére


danih
addikt

Ezért szubjekítv, és mint írtam is, akinek tetszik, annak sok örömöt hozzá :)
Hétvégén mi is megyünk a WE-be, és ha már ott vagyunk, megnyomkodtatom én is az asszonnyal, kíváncsi leszek mit szól hozzá. Már ha marad addig.

(#738) NGA válasza savoo (#736) üzenetére


NGA
addikt

Nekem a hátlap illeszkedése az előlaphoz nem tetszett, ott sorjás, hullámos volt. Ez vitte el a kedvem.

(#739) savoo válasza NGA (#738) üzenetére


savoo
addikt

Hát akkor ott valami selejt volt kint vagy nem tudom, de amit mi néztünk azon aztán nem volt sorja..

(#740) Ilidzser


Ilidzser
tag

Nálunk a családban most már 2 Asus T100 és 2 Ipad van. Az Asusok nagyon bejöttek...
Egyébként Cetelem hitelkártyával 108.000-ért elhozható, úgy mindenképp Best Buy, jelenleg tényleg nincs alternatívája...

(#741) User64476 válasza Ance (#717) üzenetére


User64476
őstag

A fanyalgást akarjátok? Tessék: VIszonylag könnyen felborul, de legalább csúszik mint a veszedelem, mivel a gumipapucs a kijelzős résznél nem jó helyen van. A fényereje nem akkora mint a régi notim fényereje. Ujjlenyomatmágnes, mind a teje mind a kijelző. Az 1366x78x felbontás nagyon közelről nézve a kijelzőt pixelesedést okoz, a nagyon apró betűk nem teljesen simák. A win8 néha csinál furcsaságot, pl. beakadó megszakítások 10-20% proci terheléssel. A wifi néha eltűnik, pl. 8 órán át a táskában pihen készenlétben, mikor hazajövök nem találja az otthoni hálózatot, wifi kibe megoldja. A metrós zenelejátszók lecsukott fedéllel váratlanul átugranak egy egy számot, játsznak 5 másodpercet a következőből, majd vagy megállnak vagy tovább játsszák a harmadikat. Asztal módban lezáráskor leáll a lejátszás. A microsd foglalat nagyon nehezen használható, minden 5. próbálkozásra ismeri fel a kártyát, van egy mozdulat amit ki kell tapasztalni, hogy megeméssze. A windows alkalmazásboltban az alkalmazások 90%a gagyi fingóprogram, vagy unalmas 26. webrádió program. Ez mondjuk nem a gép hibája de most szapulás van. A töltője nyöszörög és szörcsög ha nincs rádugva a tab és néma csend van a szobában. A hangerő gombok nem a legjobb helyen vannak, állandóan a fizikai start gombot nyomom meg helyette. A tapipadja vacak, rosszul érzékeli az érintést, és nem állítható az érézkenység, valamint hangosat kattan. Ha a HDMI kimeneten és a gépen tükrözött a képernyő, kicsit remeg a kép a tévén. És mindezek messze messze eltörpülnek a nagyonnnagykirályságfaktora mellett.

Ha lenne pénzem, most mennék venni egyet az asszonynak is, lenyűgözően jó masina. Widi, Quicksync, marha jó akkuidő, szuper a win 8.1 rajta, tökéletesen kivált egy notebookot és egy tabletet, és még az asztali dolgaim is elfutnak rajta, no meg a játékok amik a kedvenceim. Nagyon megéri, szépen összerakott minőségi gép, megkapja az ajánlott plecsnit. :)

(#742) Ance válasza User64476 (#741) üzenetére


Ance
őstag

:D A töltője nyöszörög és szörcsög ha nincs rádugva a tab

Ez milyen király! Még nem hallottam, ha feltöltött kipróbálom!

A WIDI-n küldött kép is remeg? Most terveztem beszerezni egy tv widi-sítőt, mert az enyémen nincs alapból. De ha remegős a képe, akkor nem adok ki rá egy 20-ast.

(#743) petlee23 válasza Ance (#742) üzenetére


petlee23
csendes tag

töltője nyöszörög ha nincs rádugva a tab :DDDD
Kérdezném,melyik készüléknél nincs ez így?:D
Apának galaxy note 3-hoz is ilyet adtak,olcsó kínai szar...

szerk.: és naná hogy ajánlott!! :)

[ Szerkesztve ]

(#744) rjg válasza User64476 (#741) üzenetére


rjg
őstag

Gyors reakció a felvetett hibákra ;]
Az ujjlenyomatmágnes pipa, tényleg borzasztóan gyűjti, csak azért gondolkoztam el a korábban belinkelt fólián, mert így esti mahjong-ozás után másnap napfénynél muszáj törölgetni a kijelzőt. ;)
A fényerő nálam még egyszer sem volt kevés, eddig max 50%-on használtam, igaz tűző napon nem voltam vele.
A Win8.1 kicsit fura, pláne OSX után, de emészthetőek az apró hülyeségei, cserébe alapban jobbnak tűnik a hálózatkezelése mint az XP-nek, vagy a korai Win7-nek. A samba megosztások elérése pl sokkal gyorsabb, mint a Mac alól.
A wifi nálam eddig egyszer akadt be, akkor látta a hálózatot, de nem tudott feljelentkezni, egy újraindítás megoldotta.
A micro sd-vel nálam nincs gond, kétszer-háromszor vettem ki, tettem be, mindig elsőre felcsatolta a Windows.
A töltő nálam néma, az ágyam alatt van, meg is őrülnék, ha szörcsögne.
A tapipad valóban sz@r volt az utolsó driver frissítésig, azóta abszolút használható, de a gombok kattogása tényleg szörnyű hangos; szerencsére többnyire ki lehet váltani touchpad érintéssel, vagy billentyűzetgombbal.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#745) Cyrus


Cyrus
tag

Fólia újra, remélem még nem unjátok: nem láttam még Magyarországon, hogy lenne fólia. Talált már valaki valahol?

Ha nem, akkor ha valaki rendelne külföldről, nekem is rendeljen már egyet pluszba, kifizetem előre...

(#746) Egon válasza User64476 (#741) üzenetére


Egon
nagyúr

:C :R

Látod, itt a szubjektívum: vannak akiket a felsorolt hibák, hiányosságok fele is eltántorít a vásárlástól (most tekintsünk el nagyvonalúan attól, hogy milyen jó árban van ez a cucc), mások pedig kétszer ennyi problémával is simán együtt tudnak élni...
Szerencsére a gondok egy része megoldható, várhatóan megoldódik, illetve nem probléma:

VIszonylag könnyen felborul, de legalább csúszik mint a veszedelem, mivel a gumipapucs a kijelzős résznél nem jó helyen van
A gumipapucs házibarkáccsal orvosolható.

Ujjlenyomatmágnes, mind a teje mind a kijelző.
Fólia.

A win8 néha csinál furcsaságot, pl. beakadó megszakítások 10-20% proci terheléssel.
Drivergond, remélhetőleg hamar megoldódik.

A microsd foglalat nagyon nehezen használható, minden 5. próbálkozásra ismeri fel a kártyát, van egy mozdulat amit ki kell tapasztalni, hogy megeméssze.
Egyszer bedugom a kártyát, többet ki nem veszem, elvégre az a másodlagos háttértár...

A windows alkalmazásboltban az alkalmazások 90%a gagyi fingóprogram, vagy unalmas 26. webrádió program.
Viszont mennek rajta a korábbi windows-os programok, legalábbis jelentős részben: próbáljon meg valaki Androidos vagy Apple-s tableten Starcraft 2-vel játszani... ;]

A töltője nyöszörög és szörcsög ha nincs rádugva a tab és néma csend van a szobában
Nem dugom be a töltőt, ha nem töltöm az eszközt.

A hangerő gombok nem a legjobb helyen vannak, állandóan a fizikai start gombot nyomom meg helyette
Szoftveres hangerő-szabályzás.

A tapipadja vacak, rosszul érzékeli az érintést, és nem állítható az érézkenység, valamint hangosat kattan.
Tapipad helyett egér vagy érintőképernyő használható.

Konklúzió: sz*r az egész... ;] :DDD

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#747) petlee23 válasza Ance (#659) üzenetére


petlee23
csendes tag

Hasonló cipőben jártam ma reggel én is:

Este csak a tablet részt dugtam rá töltőre,és reggel mikor lehúztam nem töltött fel teljesen,csak 91%-ig. Az kizárt hogy rövid ideig töltött,mert kb 60%-on dugtam rá este, és kb 7 órán át volt a töltőn éjszaka.

Valaki tud erre magyarázatot? :F

(#748) Egon válasza danih (#734) üzenetére


Egon
nagyúr

Legyen így, ahogy mondod...
Én azért tartok tőle picit, hogy ezekből a márkákból a 64 GB-os, dokkolós verzió (ha jól láttam a HP-nál külön meg kell venni a klavit), jóval drágább lesz mint a T100; illetve - az alsókategóriás HP notik minőségéből kiindulva - a szignifikánsan jobb kivitelben sem vagyok biztos.
Mindenesetre megpróbálom megtapizni a héten, aztán meglátom. Szükségem lenne egy ilyen eszközre, de azért pár hetet (max. 1-2 hónapot) tudok várni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#749) NGA válasza Egon (#748) üzenetére


NGA
addikt

Na ez a HP egész jónak tűnik. Ezt lehet megnézem majd.

(#750) satz18 válasza NGA (#749) üzenetére


satz18
őstag

Egy 100-assal olcsóbb a Dell ventu pro 11-nél. Abszolút nem tűnik rossz vételnek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.