Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) rjg


rjg
őstag

Én is beléptem a klubba, kb. egy órája hoztam el a Márvány utcai laptop.hu -ból a gépet. A review-k alapján szimpatikus volt, remélem a gyakorlatban is beválik. Egyelőre töltőn van, nyolc óra kötelező töltést ír bekapcsolás előtt, majd reggel eljátszok vele.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#252) zsola32


zsola32
őstag

kedves tulajok, ne szivassatok már minket :), lécci írjatok a gépről valamit...pl. első benyomások.

köszi

(#253) rjg válasza zsola32 (#252) üzenetére


rjg
őstag

Bekapcsolva még nem láttam, a boltban lévő sem volt még bekapcsolva; az eladó srác azt mondta, a Win telepítése akkor indulna/fejeződne be. Külsőre olyan mint bármilyen 16:9-es képarányú 10"-os tab, nem vastagabb, mint a 10"-os Ghoo TAB-om, de a műanyag hátlap miatt az Asus kevésbé érződik minőséginek. A gép elsőre igazi ujjlenyomatmágnes, ahogy megfogtam, azonnal látszott a kijelzőn és a hátulján is. A kérdésed miatt ;] megnyomorgattam egy kicsit, a hátlap benyomható, nem tudom ez a használat során mennyire lehet használható. A billentyűzet elsőre jó minőségűnek tűnik, de bekapcsolás/valódi gépelési élmény nélkül többet nem tudok hozzátenni. Van még itthon egy 10"-os HP Mini 5103 notebook, ami a méretkülönbség, vastagság miatt most kicsit őskövületnek tűnik a T100 mellett.
Mellesleg engem is érdekelne a kolléga véleménye, aki már két napja használja - remélhetőleg azóta már bekapcsolta. ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#254) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Én is elrohantam egyért ma (váci úti laptop.hu-ba). Eddig tetszik. Még csak a frissítéseket szedi, de már most látom, hogy az akkus üzemidő csodás lesz. 3 órája nyúzom és 20%-ot merült. Sebesség eddig jó, bár még nem csináltam rajta semmi komolyat. Holnap jobban nekilesek a belakásnak és a próbáknak.
Apropó: A wifi is elég erős benne, legalábbis a szomszéd wifi-jét látom, pedig az messze van és nem túl erős :)

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#255) rjg válasza DarkGubi (#254) üzenetére


rjg
őstag

Akkor lehet, hogy Te voltál az, aki elvitte előlem az utolsót :O - kettő körül mondták, hogy már csak egy van, az is lefoglalva valakinek és a következő szállítmányt csak késő délutánra ígérték.

Más: a töltője durván kisebb, mint egy notebooké, inkább egy sima tablet töltő mérete, de ha jól olvastam, akkor simán 2A-es, mint az S4-é és mikro USB-ről tölt, tehát elvileg a kocsiban is lehet majd tölteni a szivargyújtóról.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#256) DarkGubi válasza rjg (#255) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Bocsi. Telefonon körbekérdeztem a boltokat és ahol volt ott le is foglaltam.

Töltő: Majdnem ugyan olyan mint a Nexus 7-é (kicsit kisebb), és igen, 5V 2A-es, szóval telefon töltővel is tölthető. Neten írják, hogy sokáig tart feltölteni, főleg használat közben. Hát ezt biztos tesztelem valamikor.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#257) rjg válasza DarkGubi (#256) üzenetére


rjg
őstag

Semmi gond ;) Csak a pont a Váci út környékén volt egy megbeszélésem, gondoltam ha végeztem, átgurulok megnézni. Mindkét boltban mondták, hogy lesz raktáron - a Márvány utcai központjukban még 30 db volt - de kapósnak tűnik, volt aki vett egyet és nemsokára visszament még egy másikért.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#258) User64476


User64476
őstag

No, én is elhoztam egyet a márvány utcából, már erről írok. Én az ilyen kötelező töltögetésben nem hiszek, ezek li-ion akksik. Szóval én már használom. A töltője gyakorlatilag egy mobiltelefon töltő :) A képe szép, maga a gép gyors, csak egy hangyányit tűnik lassabban komplex weboldalak töltésekor mint egy B960 4 giga rammal. A tapipad nem túl érzékeny, főleg dupla koppintáskor oda kell neki kicsit jobban nyomni, de én pl ezt jobban szeretem mint a baromi érzékenyt ami összevissza kattogtat. A touchpad gombjai akkorát kattanak, hogy visszahangzik a szoba :D A billentyűzet szerintem nem rossz, csak kicsit üres hangja van, nem tudom megmagyarázni, ilyen kopogós, de legalább nem hangos. Gyorsan és pontosan lehet rajta írni. A hangja a gépezetnek egy átlagos notebook hangja (ami ekkora méretben elég hűha), a hangerőt kimaxolva kicsit torzít, de jó hangos. A webkamera sötétben is jól lát, bár zajosodik, de valamit valamiért.

Az egyetlen nagy hiba a microsd kártya csatlakozója, kell egy trükkös mozdulat beletenni a kártyát, hogy fel is ismerje, én 5 percig dugdostam bele mire jó lett. Ezt egy angol review is említette, ezek szerint széríában ilyen. Mondjuk én 1x fogom beletenni a 32 gigás kártyát és nem lesz macerálva, szóval végülis megbocsájtható.

Nagyon kellemes masina, na. Én most adom el a laptopom, mert eleve az idő 90%ban egy androidos tabot használtam és csak a speciális programjaimhoz használtam a laptopot, most ez a két eszköz egyesül.

(#259) User64476 válasza DarkGubi (#256) üzenetére


User64476
őstag

Sokáig tart, nem vitás!

(#260) Ance válasza rjg (#257) üzenetére


Ance
őstag

Ide vidékre sajnos csak hétfőn érkezik, úgyhogy nekem még várnom kell. Ha valaki a hétvégén megosztaná a gépelési élményt a cuccon, annak örülnék. Nálam már csak az lehet, ami esetleg kizárja a megvételét.

Baskiria: köszi. Nem frissítettem a hozzászólás előtt. Örülök, hogy nincs gond a gépeléssel. Kérdés: a tapipad kikapcsolható valami egyszerűbb módon?

[ Szerkesztve ]

(#261) savoo válasza rjg (#255) üzenetére


savoo
addikt

Miért lenne notebook töltője egy tabletnek? :)

Örülök a kezdeti pozitív véleményeknek, jöjjenek csak a kommentek, az asszonynak ilyet akarunk karácsonyra. :)

(#262) User64476 válasza Ance (#260) üzenetére


User64476
őstag

fn f9, nó tapipad, mint egy laptopon :)

Új infó, CS:SOURCE játszhatóan fut 1366x768ban, 7 bottal, kicsit akad. Kisebb képméretben teljesen sima. Compoundon tesztelve. :D

Plusz új infó, a tapipad túl érzékelten. Erősen rá kell nyomni az ujjam.

Plusz infó. Van rajta egy program, amin be lehet kapcsolni, hogy ha az egeret bedugod akkor automatikusan letiltja a tapipadot. Csomó mást is tud, ha a tapipad jobb széléről húzod az ujjad a közepe felé, előjön az oldalsó menü, stb.

[ Szerkesztve ]

(#263) zsola32


zsola32
őstag

letesztelnétek hogy kezeli a külső vinyót?
köszi

(#264) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Amit eddig tettem:
Youtube fullhd videó (MP4) Media Player Classic Home Cinema lejátszóval Intel QuickSync DXVA bekapcsolva: No problem. 30%-os proci terheléssel simán vitte. Persze a gyári Modern felületű Videó program is.

Egész jó hangja van az eszköznek, ráadásul hangos is. Kis mozigép. Mivel mobilneten vagyok, nagyobb játékokat nem próbáltam, de jövő héten a StarCraft 2:HOTS-ot mindenképp felteszem. Csak mert. :)

(#263) zsola32

2.5"-ös USB3-as külső vinyót gond nélkül viszi.
És ha már rádugtam a vinyóm:
Man of Steel mkv-s fullhd-s film DTS hanggal és felirattal: CPU 20-25% terhelés mellet 0,6GHz!!!
MOZI GÉP!!!

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#265) User64476 válasza zsola32 (#263) üzenetére


User64476
őstag

Bedugod, és látod ami rajta van. Mit kéne még tennie? .) Mint egy laptop, win8-al. Felbukkan az a menü hogy bedugtál valami bigyót, mit akarsz tenni...

(#266) User64476 válasza User64476 (#265) üzenetére


User64476
őstag

Plusz egy: a hangminőség fülesen igen jónak tűnik. Nagyon hangos is, leszakítja a fejem. Na majd holnap meghallgatom egy HD600-al, hogy mit tud tisztességes zenén.

(#267) zsola32 válasza User64476 (#265) üzenetére


zsola32
őstag

pl. ha jól tudom két usb dugója van, az egyik micro
erre lettem volna kíváncsi
de ha bedugod és látod, az jó hír - főleg ha legalább 500 gigás tárolót is lát......

[ Szerkesztve ]

(#268) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

USB OTG kábel: Működik! Pendrive-ot gond nélkül fogadott. Így már 2 USB port van rajta :)

Kipróbáltam 2,5"-el is. Tökéletesen működik.

Viszont a High 10@L5.1-es profilú videóknál (általában anime) nincs DXVA, de így is simán viszi :)

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#269) zsola32 válasza DarkGubi (#268) üzenetére


zsola32
őstag

2.5-ös külső hdd-vel is kutod próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#270) savoo válasza zsola32 (#269) üzenetére


savoo
addikt

Mindennel működni fog, nem kell ezen aggódni. A windows támogatja onnantól kezdve meg nincs is kérdés..

(#271) Ance válasza User64476 (#262) üzenetére


Ance
őstag

Köszi. Ez az egér bedug, tapipad letilt jó dolog. :)

(#272) vlevi válasza savoo (#270) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom azert kerdezte a 2.5"-s vinyokat, mert azokhoz nincs kulon tap, es kerdeses, hogy a gep meg birja-e hajtani az usb-t 5V, 0.5A-el, ami a vinyonak kell. Androidos tablagepek (kinaiak legalabbis) ezt nem tudjak. 3.5" vinyot viszik terabyteosakat is, de a tap nelkulieket meg se birjak forgatni.
Nos, ha ilyen jokat irtok rola, akkor nekem is komolyan el kell itthon kezdeni kampanyolni egy ilyen mellett. Hugom pl. pont azon varialt, hogy a laptop az laptop, a droidos tablagep meg droidos, egyik sem igazan jo. Nos, akkor itt van ez, ami windowsos is, laptop is, meg tablagep is, raadasul nem a ketevvel ezelotti egymagos atom, ami xp-n az aknakeresot meg eppen elvitte :-)

(#273) Ilidzser válasza rjg (#255) üzenetére


Ilidzser
tag

Én valamikor negyed háromkor elhoztam két darabot. Testvérem gépéért mentem, de nekem nagyon bejött, így vettem magamnak is egyet.
Szerintem ennyi pénzért ajándék. Most töltöm, de holnap tesztelem. Kérdés nem sok lesz.
Állítólag máshol nem nagyon lesz kapható...

(#274) vlevi válasza Ilidzser (#273) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Állítólag máshol nem nagyon lesz kapható..._
ezt nehezen tudnam elkepzelni.

(#275) zsola32 válasza vlevi (#272) üzenetére


zsola32
őstag

Igen, ezért kérdeztem

(#276) Ilidzser válasza vlevi (#274) üzenetére


Ilidzser
tag

Legalábbis egyelőre...:-)

(#277) vlevi válasza Ilidzser (#276) üzenetére


vlevi
nagyúr

Karacsony elott par nappal bekerul a mediamarkt kinalataba hasonlo aron, az nekem boven eleg :-)

(#278) danih


danih
addikt

Majdnem vettem egyet, de elég az impulzus-vásárlásokból. Nem sürgős, bevárok pár konkurrens terméket, ideértve a 8-as méretűeket is, amik szintén piszkálják a fantáziámat.

(#279) vlevi válasza danih (#278) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, en is ezen gondolkodok.
Pl. nemreg lattam az ipon hirei kozott egy msi 11.6"-os win8-as tablagepet, amd procival. Jo lenne osszehasonlitani oket, hogy melyik miben jobb.
Ezenkivul meg'lehet, hogy karacsonyig masok is elohozakodnak hasonlo hardveres, hasonlo aru termekekkel, es akkor lesz valasztek. Teny, hogy ebben (nevezzuk surfacegyilkosnak :-) ) az Asus volt az elso, es az eddigi olvasatok alapjan jo gepet rakott ossze.

(#280) savoo válasza vlevi (#279) üzenetére


savoo
addikt

MSI-t? Az még viccnek is rossz.. 😈

(#281) danih válasza vlevi (#279) üzenetére


danih
addikt

Én is vártam a Temasht - amíg nem jöttek az infók a Bay Trail-ről. Egy dolog az, hogy szinte senki sem épít köré tabletet, fontosabb viszont az, hogy CPU-ban egyszerűen gyengébb, magasabb fogyasztás mellett. Persze a GPU-ja ütős, de ebben a szegmensben nem az a legfontosabb.

(#282) vlevi válasza danih (#281) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen, az nekem is elég hamar "lejött", hogy az Intel elég nagyot lépett az új Atommal. Az egyik nagy hibája, hogy Atomnak hívják, mert még sokat a régi, egymagos, aligvalamirejó processzorra gondolnak, amikor meghallják.

(#283) danih válasza vlevi (#282) üzenetére


danih
addikt

Igen, ezt a kérdést sokan felvetették. De ez annyira ütős lett hogy az alsókategóriás Celeron/Pentiumokban is ez a mag lesz.

(#284) danih


danih
addikt

Ehh, lemaradt, elnézést:
Kérdés tulajokhoz: lehet a rendszer nyelvét változtatni (a teljes felületre gondolok), megengedi ezt az eszközön található gyári Win 8.1?

(#285) Ance válasza vlevi (#279) üzenetére


Ance
őstag

Eddig én is mindig vártam, hogy biztos lesz jobb :) Azért nincs még semmilyen se... Mostanra meguntam. Ma voltam a médiában valami hasonlót nézni még hétfő előtt, de ennek az Asusnak nincs nagyon konkurenciája jelenleg. Kipróbáltam a HP Envy X2-t, ami hasonló, de a 11.6-os tablet rész leválasztva már túl nagy nekem önmagában, plusz 150 grammal nehezebb is kb., mellette pedig ugye 100.000 forinttal több és csak Z2760-os atom van benne. Attól hogy nagyobb a kijelző, a billentyűzet ugyanakkora, mert ennek nem lóg ki annyira a széléig.

Ha valami jön karácsonyig, és nem az ASUS ad ki valami jobbat, akkor az valószínű drágább lesz ennél. Legalábbis szerintem.

(#286) zorromoto


zorromoto
senior tag

Szevasztok.
Hdmi-n kiadva milyen felbontást tud?

(#287) Ilidzser válasza Ance (#285) üzenetére


Ilidzser
tag

Igen, pont ez az. Én egy samsung Ativ Pro-t néztem, de annyira nagy a tablet rész, hogy kezelhetetlen. A Full HD felbontás is már sok.
Egyik haveromnak egy Acer w510-e van, nekem ott tetszett meg ez a megoldás. Annak a billentyűzetében van plusz aksi, de cserében 20 dekával nehezebb. Ez egész jónak tűnik. Lassan elkezdem tesztelgetni is, kíváncsi leszek az alma uralom mellett, hogy mit tapasztalok.
Gondolkodtam az IPad Air-en, de az árkülönbözet zongorázható. Ez pedig így egy netbook és tablet egyben, HDMI kimenettel, USB-vel.
Én sem láttam más alternatívát. Egyedül a SIM foglaltatot hiányolom. 160-ért kaptam volna egy Acer W511-et, de még az a felár is soknak tűnik, arról nem beszélve, hogy az Acer milyen ronda...az Asus meg szép!:-)

(#288) zorromoto válasza Ilidzser (#287) üzenetére


zorromoto
senior tag

Én ugyanebben a cipöben járok.vagy egy macbook-om de szereznék mellé egy tabot.Számomra három alternatíva van jelen pillanatban.1.ipad retina mini. 2.asus t100. 3.Lg g pad 8.3.Funkcionalitásban egyértelmű hogy a teljes értékű win 8.1a nyerő.A telefonom android és tetszik ezért az is bejövős.Anyaghasználat és táblagép app-ok tekintetében az alma viszi a prímet.Ez nehéz döntés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#289) savoo válasza danih (#284) üzenetére


savoo
addikt

Mivel magyar lokalizált változatról van szó, ezért érdekes lenne ha nem lenne benne magyar nyelv.. :)

(#290) danih válasza savoo (#289) üzenetére


danih
addikt

Épp ez az, hogy nekem nem magyar kéne rá :)

(#291) DarkGubi válasza danih (#284) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Első indításkor (vagy újratelepítéskor) lehetett választani nyelvet. Arra viszont már nem emlékszem milyen nyelvek voltak ott. Angol azt hiszem volt.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#292) GRaul


GRaul
őstag

kár h a hátlapja, nem olyan mint a t300-nak :(

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#293) danih válasza DarkGubi (#291) üzenetére


danih
addikt

Köszi!
Ha esetleg te (vagy más), telepítene, meg tudná mondani van-e német és orosz?
Köszi

(#294) DarkGubi válasza danih (#293) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Úgy rémlik német van benne, de ebben sem vagyok olyan biztos. Rákerestem a pontos típusára (T100TA-DK003H) és ez kapható német webáruházban is (gondolom német billentyűzettel).
Újratelepíteni a gépet pedig nem szeretném (még egyszer).
Orosz viszont biztosan nincs.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#295) zorromoto


zorromoto
senior tag

Meg tudnátok mondani hogy 3g-s stick működik-e ,és még az érdekelne hogy mennyi szabad hely marad ill.mennyi ram-al gazdálkodik?

(#296) DarkGubi válasza zorromoto (#295) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ezen egy full Windows 8.1 fut. Külső 2.5"-ös merevlemezeket is ellát elég energiával a működéshez, így nagyon nagy valószínűséggel nem lesz probléma az USB-s modemekkel sem.

Szabad hely első bekapcsolás után kb. 34-33 GB
Ramról pontos értéket nem tudok mondani, de nem kell félni. Futó Chrome böngészővel és néhány Modern (Metro)-s programmal eddig még nem léptem át az 1,2GB memória használatot.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#297) Ilidzser válasza zorromoto (#288) üzenetére


Ilidzser
tag

Nálam Macbook Air, iPad Mini volt eddig, most ezzel bővült a tárház, de a Mini retina még lehet be fog surranni a Mini helyére.
Android kilőve, de a teljes értékű windows + csempék nagy előny. Ez Apple nyelven olyan, mintha lenne egy lecsatolható Macbook Air, ami a lecsatolás előtt OSX, tabletként IOS.
Hibának érzem, hogy a bill. túl könnyű, ezért, ha hátrébb hajtom a tabletet, akkor borul.
Szabad hely a telepítések után 36 GB körül van, ami azért nem sok, de ha a 16-os ipademmel hasonlítom, akkor azért nem rossz. Bár mások az app méretek is.
A gombok kattanása tényleg elég érdekes, az nem tűnik olyan minőséginek, viszont maga a tablet nagyon jó.
A touchpad, hogy gesztusvezérelt, szintén pirospont.
Ennyi pénzért még mindig ajándéknak érzem, tekintve, hogy milyen lehetőségek vannak.
Mondjuk netezni ágyban még mindig az iPad Mini a nyerő!:-)

(#298) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Akik már megvették, azokhoz van egy kérdésem:

Nektek nem szokott lefagyni? Egész pontosan ha kb. egy óránál tovább van alvó állapotban, akkor összeomlik a rendszer és nem kapcsol be utána, csak hosszú gombnyomogatás után hajlandó bekapcsolni. Ezt ma nekem kétszer játszotta el. Reggel mikor felébredtem és használtam volna, nem kapcsolt be. Az eseménynaplóban is ott volt a nyoma ezeknek a hibáknak. Most frissítettem BIOS-t (UEFI-t) és jött (kritikus) frissítés az Asus update-en keresztül is. Remélem ez megoldja.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#299) Ance válasza Ilidzser (#297) üzenetére


Ance
őstag

Nálam az apple os eleve kiesik, mert megőrülök tőle a windows után, meg kell az egyszerű kompatibilitás 3 másik win cuccal. Nálam ez is bejátszik a választásnál, de biztos másnak kevesebb az ilyen gondja. A billentyűzetben biztos van szabad hely, majd rakunk bele ólmot :) akkor nem billen.Volt szó itt egy plusz vinyós verzióról. Ha az a billentyűzetbe kerül (nem tudom így van-e), akkor tippem szerint egyébként tuti benne van minden, ami ehhez az említett +vinyóhoz kell, csak még nem nézett bele senki. Gazdaságtalan lenne kétféle billentyűt gyártani. Ez erös tipp, de még bejöhet...

(#300) zorromoto


zorromoto
senior tag

Köszi a válaszokat.ohh még valamiEz hány gb-os verzió és bővíthető a ram?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.