Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) revolution86 válasza *Mukeey* (#1350) üzenetére


revolution86
csendes tag

Sziasztok

64 bites vagy 32 bites rendszerel érdemes használni? van külömbség?

(#1352) MaCS_70 válasza revolution86 (#1351) üzenetére


MaCS_70
félisten

64-es driver szerintem még nincs rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1353) revolution86 válasza MaCS_70 (#1352) üzenetére


revolution86
csendes tag

thx

nekem a 64gb + 500gb verzió van

a 64gb eMMC el lehet osztani 2 részre mint egy sima sata vagy ide-s hdd? és ha igen milyen progival?

(#1354) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Nektek szokott olyan lenni hogy nem működik a Windows gomb? (bal oldalira gondolok)

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1355) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Ki említette a forumban hogy a Touch Pad jön fel ?

(#1356) MaCS_70 válasza revolution86 (#1353) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valami olyasmi rémlik, hogy a 64 bites chipset driver nincs még meg, nem tudom, hogy a +500-as verziónál mi a helyzet.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1357) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok , hogyan kell teljesen letörőlni mindent a gépről ?

[ Szerkesztve ]

(#1358) satz18 válasza Atlantisz48 (#1357) üzenetére


satz18
őstag

A recoverynél van 2 féle verzió, soft és hard. A hardnál megy minden.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#1359) revolution86


revolution86
csendes tag

Hello

Milyen billentyű gombot kell megnoymni induláskor hogy bejöjön a Bios vagy valami hasonló?

(#1360) satz18 válasza revolution86 (#1359) üzenetére


satz18
őstag

Ha betöltött a win, utána gépházból tudod indítani a BIOS-t.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#1361) petlee23


petlee23
csendes tag

Most már 135ezer: kicsit megdrágult

(#1362) MaCS_70 válasza petlee23 (#1361) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes, hogy a 32-es változat ára fikarcnyit se változott.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1363) ferkoboy válasza petlee23 (#1361) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Pofátlan lehúzás a köbön!
Akkor már inkább egy angol lokalizáció, és átmatricázás!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1364) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Üdvözletem
Tervezzem egy ilyen gép vásárlását s erősen gondolkodom a hdd-s változaton

De ez felvett egy pár kérdést:

1. Fogyasztás

2. hhd-re telepített programok hiányához vajh mit szólhat a rendszer, ha leválasztom a dokkolóról.

zZz

(#1365) petlee23 válasza MaCS_70 (#1362) üzenetére


petlee23
csendes tag

Az persze hogy nem változott,azt nyomatják minden plakáton,csak miután becsaltak a boltba vele,rájössz hogy azt nem érdemes megvenni ezért a 64gb-ost veszed le a polcról,ami ugye már jóval drágább.

(#1366) petlee23 válasza LordRajZoL (#1364) üzenetére


petlee23
csendes tag

A fogyasztás biztos hogy nőni fog ha a dokkolóban van a gép. Én jobban örültem volna egy SSD-nek,persze tudjuk hogy az drágább lenne,de szerintem fogyasztás szempontjából (és persze ha már passzív hűtésról beszélünk akkor zaj szempontjából) érdemesebb lett volna egy olyan verziót kihozni.
Szerintem azokat a programokat egyszerűen nem fogod tudni elindítani,ha nem lesz a billentyűzetben a gép.Kíváncsi lennék én is,hogyan reagálna egy két esetben!Ha valakinek van HDD-s verziója,leirhatná a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

(#1367) MaCS_70 válasza petlee23 (#1366) üzenetére


MaCS_70
félisten

Simán nem indul el program -- a Medionon próbáltam. Ad egy hibaüzenetet, hogy nem található.

De bárki kipróbálhatja egy egyszerű programmal, amit mondjuk egy pendrive-ra telepít.

A kérdés inkább az, hogy simán elengedi-e a dokkolót a gép -- a Windows hajlamos összekapaszkodni a külső meghajtókkal.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1368) petlee23 válasza MaCS_70 (#1367) üzenetére


petlee23
csendes tag

Én is azt írtam,hogy nem fog egyszerűen elindulni.
Mivel a rendszer nem a HDDvan,nem hinném hogy ez okozhatna problémát.

(#1369) LordRajZoL válasza MaCS_70 (#1367) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Én is erre a kombóra gondoltam inkább hogy hiszti lesz a hdd leválasztás miatt

Azt sejtettem hogy program nem fog indulni, csak arra lettem volna kíváncsi hogy win8 hogy reagál

Én is szeretnék ssd-t de a nagyobb tárhely is csábít

Mondjuk régi UMPC-m rendszer 6 giga ssd, HDD 60 giga , de ez mindig benne van :D
S elég volt míg használtam, mostaniba sajna parkolópályán van.

zZz

(#1370) satz18


satz18
őstag

Ezt a tabot egy 128-as vagy egy 256-os mSATA, esetleg NGFF SSD-vel kellett volna kiadni és nem lenne probléma. Ez a kis eMMC, meg nagy de drága és szar HDD kombó sztem a lehető legrosszabb megoldás. De nem baj. Pár év múlva úgyis kiforrja magát a tabletpiac. Már ez is óriási előrelépés volt az eddigi próbálkozásokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#1371) zsola32 válasza satz18 (#1370) üzenetére


zsola32
őstag

nekem pl. a 64 gigás verzió van, és miután csak netezek illetve játszok rajta, nem is nagyon másoltam fel semmit az sd kártyára. (eddig)

úgy 1 hónap használat után teljesen meg vagyok vele elégedve, végre egy tab - vagy inkább noti, ami nem merül le néhány óra alatt.

(#1372) Ganz-[HUN] válasza petlee23 (#1368) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

pedig képes szépen összekapaszkodni....

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1373) a8l válasza zsola32 (#1371) üzenetére


a8l
aktív tag

Szerintem is bőven elég a 64Gb-s verzió, én vettem bele 64gb-s sd kártyát, de még semmit nem raktam rá, azt a pár nem túl nagy terjedelmű progit ami feltelepítettem az emmc-re , attól alig változott a szabad hely, ha meg mési kell majd egyszer valamiért akkor a 64gb sd addig meg csak úgy benne porosodik.
Végre megoldódott a lemerülés gondom is, annyi az egész, hogy nem kell egy rakás ablakkal böngészőt nyitvahagyni meg egyéb programokat. Persze kényelmes hogy minden egyből ott van, de tényleg 1-2 nap alatt leszívja az akkut, most meg hétfőn töltöttem, kedden használtam egy kicsit és most 65%-on áll még, ez teljesen jó.

(#1374) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Nekem 32-es van és az is elég 32-es kártyával... Zenék videók a kártyán vannak, pár progi meg a gépen, én csak netre használom minimális játék. (tolom rajta a Heroes 3-at :D ) Én ki szoktam kapcsolni, nem 2 mp alatt kapcsol be hanem 10, de így 2 hetente töltöm.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1375) Ance válasza Tomeeka28 (#1374) üzenetére


Ance
őstag

Hát akkor nem sokat mehet naponta :)

(#1376) Tomeeka28 válasza Ance (#1375) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Hát nem strapálom le az biztos... 1 óra max...

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1377) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
ma töltés közben a következőt tapasztaltam: narancssárgán villog a lámpa, folyamatos fény helyett.
szerintetek ez miért van?
(közben bekapcsoltam a gépet, szépen tölt)
mondjuk lecsökkent az aksi 6 %-ra, sokat játszottam, és nem figyeltem közben, lehet hogy ez miatt?

még valami: tablat módban, hogyan lehet állítani a fényerőn?
elsőre nem találtam meg a használati könyvében a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1378) Atlantisz48 válasza zsola32 (#1377) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Hát most nincsen nálam a gép hogy kipróbáljam, de elhúzod az újjad a jobb szélénél balra és akkor bejön a menű vagy micsoda és ott van ahol a wifit is kell állítani melette valahol a fényerő

(#1379) MaCS_70 válasza Atlantisz48 (#1378) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ott bizony, a képernyő-beállítások alatt.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1380) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Én is gondolkozom egy T100-as beszerzésén de nekem 64GB + 500GB tárral kellene.
Tud valaki olyan helyet itthon, ahol lehet ilyen verziót kapni?
Kicsit káoszosnak érzem a kínálatot...

.: Aláírás helye :.

(#1381) barez


barez
csendes tag

Ma elhoztam egy 32GB-os verziót az egyik üzletből. Tegnap még kint volt az 'akciós újság', aminek az elején ott virított 110e-ért a gép. Ma vittem magammal pénzt is, de már 10e forinttal drágább volt a gép :(
Tegnap még azt mondta egy másik eladó, hogy jött készlet, és ebből még érdemes vinni, mert a következő drágább lesz ... Ma ugyan azt a készletet kaptam drágábban (mondták, hogy a tegnapi szállítmányból van).

Ami kicsit aggaszt, hogy nem akar bekapcsolni. Rádugtam töltőre kb 1.5 órája, de még meg sem nyikkan. A töltő viszont nagyon meleg, szinte égeti a kezem.
- normális dolog, hogy még nem kapcsolható be?
- a töltőnél természetes, hogy ilyen meleg?

(#1382) lev@bps válasza barez (#1381) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Nekem a bekapcsolás kicsit mindig hektikusan működik - gondoltam rá, hogy egyszer végigtesztelem a lehetőségeket: hány mp-ig kell nyomni, hogy alvó/kikapcsolt állapotból felébredjen pl, de aztán nem vettem rá a fáradtságot. Mindenesetre másfél óra után már be kéne kapcsolnia (főleg mert eleve nem üres akksival szállítják), egyszerűen nyomd hosszan a bekapcs gombot! (ugye nem a Win gombot nyomod véletlenül?)

www.budapestscenes.com

(#1383) Ance válasza barez (#1381) üzenetére


Ance
őstag

Az első kérdésre válaszoltak. Ha nincs rajta a legfrissebb bios, akkor a bekapcsolással lehetnek gondok a töltés közben egyébként. Nálam pont ez volt a hiba, amit a frissítés javított.

A másodikra: igen, baromi meleg a töltöje, ez a természetes. Ebből is látszik, hogy automatán lekapcsol, mert ha véletlenül rajta felejtem, akkor már hideg, ha feltöltött.

(#1384) barez válasza lev@bps (#1382) üzenetére


barez
csendes tag

Kb 3 órányi töltés után sikerült bekapcsolni. Jó gombot nyomtam korábban is :)

(#1385) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

És ti nem töltöttétek 8 óránát mielött bekapcsoltátok.

(#1386) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Mármint ezt kérdezem :)

(#1387) Tomeeka28 válasza Atlantisz48 (#1386) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Én töltöttem csak nem kikapcsolva. Litium aksikat nem kell már formázni, fel kell tölteni és használni. Nekem a Windows gomb nem működik, de nem érdekel, valami szoftveres gond...

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1388) zsola32 válasza Tomeeka28 (#1387) üzenetére


zsola32
őstag

a win gomb nálam is hektikus
néha működik, de az esetek java részében egyszerűen lefagy a gép.

a blutusz még ma sem működik tökéletesen, egy órás használat alatt, van hogy 3-4szer is elhagyja az egeret.
ilyenkor gépház, blutusz fülbe belépve megoldódik (érdekes de semmit sem kell állítgatni).

az aksi idő elég érdekes, Batterybar szerint 9:57, de visszaszámolva 2:41 van hátra a lemerülésig és 31 százalékon vagyok.
ezekkel az értékekkel nálam sehogy sem jön ki a majd 10 óra.

(wifi illetve blutusz végig bekapcsolva)

(#1389) Tomeeka28 válasza zsola32 (#1388) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Nekem az aksi hibátlan... csinálta nekem is a fagyást, de toltam rajta egy HR-t (4 napos volt) azóta jó, vagyis a jó volt, a gomb, majd egy 2 hete nem reagál, de még mindig jobb mintha fagyna... hát semmi sem lehet tökéletes, de legalább olcsó...
BT-t nem használok szóval arról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1390) max-11


max-11
tag

Üdv. Nektek mennyit várakozik netezésnél, amig betölt egy következő kiválasztott hírt, vagy pl visszahúzom az előző oldalra? Nekem gyakran 3-4szer is elrobognak a pöttyök. Átlagos wifim van, asus eepc gyorsabban szörföl...

(#1391) Atlantisz48 válasza max-11 (#1390) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nekem a pöttyök néha a feléig sem jutnak el. Ott valami nem oké.

[ Szerkesztve ]

(#1392) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

El tudná mondani valaki, hogy ezt a windows 8.1 nevű szemetet, hogyan lehet leírtani a gépről és egy win 7 feltenni. Egy hónapja van meg a t100 de ez az op.rendszer csak a vérnyomásomat emelgette, másra nem volt jó.

(#1393) Eltomi válasza bandigyerek (#1392) üzenetére


Eltomi
tag

Megnyugtatlak, Win 7-tel méginkább szentségelnél, mert
1. nincs hozzá drivercsomag,
2. rossz a touchscreen-optimalizáció,
3. veszted a garanciát.

Még ha így is akarod, USB kulcsról elvileg megoldható, de nem vennék ár mérget, hogy működne...

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#1394) bandigyerek válasza Eltomi (#1393) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hogy az a @&[]}íłĐđÄđ>#[Đđ[#&đĐ[ ! :)

(#1395) Eltomi válasza bandigyerek (#1394) üzenetére


Eltomi
tag

Ez van, ezt kell szeretni (mondjuk én történetesen imásdom a Win 8-8.1-et, az asztalimon is az van, de eléggé megoszlanak a vélemények róla). Asszem a Samu kidobott pár éve egy Galaxy Tabot (nem tudom, hányast) Win7-tel, ha annyira az kell. ;] ;]

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#1396) MaCS_70 válasza bandigyerek (#1392) üzenetére


MaCS_70
félisten

Áruld már el, hogy mégis mi a rossz a W8.1-ben a W7-hez képest! Túl kevés a foglalt RAM?
Én egy jó bő éve tértem át a 8-ra, de őszintén szólva semmi negatív különbséget nem tapasztalok a 7-hez képest.
Maga a rendszer jó, a felület meg három perc alatt testre szabható -- ModernIU-t az használjon, akinek bejön, nekem nagyon nem. Szerencsére csak közvetlenül a telepítés után nagyon rövid ideig kell látnom a csempéket, nekem a StartMenü jön be rendes ablakos programokkal.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1397) HummeRC válasza MaCS_70 (#1396) üzenetére


HummeRC
senior tag

Olyan sokan vannak így, hogy a tavaszi Win8_1 frissítésbe állítólag beépítik gyárilag a hagyományos desktop és start menü átállítási lehetőséget. ;)

(#1398) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Én ha tehetnén XP-t raknék rá.... meee az a legjobb... :Y

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1399) Ance válasza Tomeeka28 (#1398) üzenetére


Ance
őstag

Feltettem rá egy freeDOS-t, mer' azzal lesz a legkirályabb, de a szemét még az érintős billentyűt se hozza elő, hogy paracsolgathassak neki. Szarezazegész :DDD

(#1400) zsola32 válasza bandigyerek (#1394) üzenetére


zsola32
őstag

Apropó hibák
Belefutottatok már az "sdbus internal error" hibába?
Tipikus win 8.1 betegség, nálam napi 1x előjön. (kb. 4 napja)
Gép lefagy, majd újraindul....
Talán a beigért frissítés megoldja a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.