Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Ance válasza zsola32 (#347) üzenetére


Ance
őstag

Pécsett a Digistar a laptop.hu partnere. Ott lehet kapni, mielőtt belevágnál a netes rendelésbe.

(#352) zsola32 válasza Ance (#351) üzenetére


zsola32
őstag

Köszi az infót.

(#353) NGA


NGA
addikt

Keresek Pécsett, vagy Szigetváron valakit, aki vett ilyet, és meg lehetne nála nézni, milyen a kijelző, és a sebesség, mielőtt lecserélném a Surface RT-t ilyenre.

(#354) exor


exor
tag

Szó volt a 8 órás töltésről első használat előtt, érdekes nekem ugy jött meg(ma) hogy alaból 100% on volt az akku. Gondoltam majd töltöm késöbb ha lemerült, habár nem tudom mennyire fontos ez a 8 óra.

(#355) exor


exor
tag

Azt nem tudja valaki, hogy lehet kikapcsolni a képernyőn megjelenő virtuális billentyüzet hangját? (minden egyes betünél hangot ad ki és engem zavar) köszi!

(#356) DarkGubi válasza exor (#355) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Gépház > Gép és eszközök > Gépelés > Érintőbillentyűzet > Billentyűhangok gépelés közben

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#357) exor válasza DarkGubi (#356) üzenetére


exor
tag

Köszi!

(#358) khaaos


khaaos
csendes tag

Fergeteges kis kütyü ez... első éjjel szakdolgozatot írtam rajta, így egyszerre teszteltem, hogy mennyi időt tud az akkumulátor, és mennyire lehet irodai feladatokat ellátni vele. A 12 óra teljesen reális, nekem ez elsőre hihetetlen volt. Ahogy az is, hogy egy ilyen viszonylag gyenge gép simán elkezel egyszerre 4-5 Word, Excel, PowerPoint ablakot, SPSS-t, PDF-eket + böngészőket bármiféle lassulás nélkül. Hihetetlen jó dolog volt, hogy (a w8.1-nek köszönhetően) a képernyő felére behúztam a PDF Readert, másik felére meg a Word-öt, és nagyon hatékonyan tudtam dolgozni vele. (A billentyűzet szerintem fergeteges, nekem kifejezetten tetszik, hogy nem kell sokat mozgatni a kezem a méretéből adódóan, jó gyorsan és pontosan lehet rajta gépelni.
Ráraktam próbaképpen pár játékot, (erősen visszavett grafikával) GRID2-zök rajta, + alacsony felbontáson Saints Row IV-et is kipróbáltam, azt majd tesztelem a lakótárssal, hogy co-op-ban is normális FPS-sel játszható-e. Az utolsó laptopom egy Acer 5738ZG volt, amit 2009-ben vettem kb. 150ért, és ahogy néztem, játékoknál eddig kb ugyanazt a szintet tudja a T100, mint az 5738. Eddig még sehol nem hiányzott a plusz RAM, se játékoknál, se office-nál, se képszerkesztésnél (bár azt még nem csináltam nagyon durván, egy Corel Photo-Paint tök jól elfut rajta).
A wi-fi-vel is elégedett vagyok, nálam élesben olyan 3 MB/s-el tölt le.

Hibák:
A touchpad tényleg nem valami jó, a gombját erősen kell lenyomni és nagyon hangos, és az érzékenysége is elég furcsa. Engem ez annyira nem zavar, ha olyan dolgot használok, rákötök egy USB-s egeret, minden másra meg jó a touchscreen. Olyan, mintha kispórólták volna a ragasztóanyagot a touchpad alól, a jobb felső sarka nálam időnként feljön és egy picit kiáll a dokk síkjából, egy mozdulat visszanyomni. Nem egy egetverő probléma, csak ilyenekor látszik, hogy nem a legdrágább kütyüt vettem meg.
Azt is észrevettem, hogy egy idő után, mintha lekapcsolna funkciókat, pl. nem működik a giroszkóp, de ezt egy újraindítás gyorsan megoldja. A másik zavaró dolog, amit tegnap észleltem (és remélem, ez egy egyszeri dolog volt), hogy amikor lecsuktam a képernyőt, nem ment Sleep mode-ba, hanem világított tovább. Sőt, amikor kinyitottam, kézzel "elaltattam", és visszacsuktam, akkor is visszakapcsolta a képernyőt.

Összegzés:
Élőben még talán jobb is, mint amilyennek a tesztekből, leírásokból lejön, nagy androidfüggő haverom kb fél óra használat után jött rá, hogy sokkal jobban járna egy ilyennel, mint egy Nexus-szal, nagyon életképes ötlet a teljes w.8.1-es convertible, főleg ennyiért.

(#359) Mikulásbá válasza khaaos (#358) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is nagyon meg vagyok elégedve,tegnap vettem,töltött reggelig,aztán belaktam.Hibátlan,bármit csatlakoztattam-egereket,pendrive-okat,memkártyákat,mindent azonnal felismert.Még OTG kábellel is.
Kapott egy 32 GB-os SDHC kártyát "tárhelynek",még egy micro HDMI-HDMI átalakítót fogok venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#360) mackiller


mackiller
csendes tag

Én is ma vettem egy ilyet, 100%-os akkuval jött nekem is. De azért inkább rajta hagyom a töltőn :D Minden programot ráraktam, mint a nagy gépemre, gyors, megbízható, eddig semmi probléma nem volt. Touchpad tényleg hangos és nem érzékel tökéletesen. A hangja filmnézésre zenehallgatásra tökéletes, jó hangos (nekem maxon sem torzít). Eddig ennyi, ha kérdésetek van, nyugodtan írjatok, majd igyekszem én is válaszolni :)

(#361) mackiller


mackiller
csendes tag

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a saját nagy gépemre is felrakhatom ezzel a kulccsal (ami a T100hoz járt) az Office-t vagy azt nem lenne szabad?

(#362) mackiller


mackiller
csendes tag

A Microsoft megadta a választ :D Nem lehet :D

(#363) Cyrus


Cyrus
tag

Pár hozzászólást elolvastam, nagyon tetszik ez alapján a gép, de pár technikai infó számomra fontos lenne:
- magyar billentyűzetes-e az eszköz?
- számomra fontos, hogy projektort kössek rá, de oly módon szoktam használni, hogy Dual nézet. Ezt tudja ez a rendszer? Az az igazság, hogy az Android nem tudja a Dual módot, a Win XP meg igen. (tehát nem ugyanazt akarom kivetíteni, mint ami az asztalon van, hanem az asztal kiterjesztéseként akarom használni. Főleg bemutatók terén van ennek haszna számomra).
- szabadidős tevékenységek: azok a programok vannak-e 8.1-re, mint amik Androidon már sikeresek? Subway surf, Temple Run, stb. - vagy ez inkább olyan, mint egy kis laptop.

(#364) Mikulásbá válasza Cyrus (#363) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A billentyűzet full magyar lokalizációs.(hosszú í,stb.)
Létezik micro HDMI-DVI átalakító,olyan 6-8 ezerért.A párom tanár,ugyanez volt a kérdése neki is,tehát ez tuti megoldható.
A dual módot nem tudom.
A szabadidős dologra-ez egy teljes értékű win 8.1-es gép,csak kisebben,azaz nettop.

[ Szerkesztve ]

(#365) NGA válasza Cyrus (#363) üzenetére


NGA
addikt

Dual mód van rajt asztal kiterjesztéssel.
Kinából max egy ezres a hdmi dvi kábel.

Temple run

másik

[ Szerkesztve ]

(#366) vlevi válasza Cyrus (#363) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Androidon már sikeresek? Subway surf, Temple Run, stb."
Ezt konkértan a Windows store-ban kell megnézni, hogy megírták-e. És, ha igen, akkor milyen minőségben, mert nagyon nagy eltérés tapasztalható egy ipadon, vagy droidon évek óta fejlezstett, és már kevés hibát tartalmazó, és a win8-as metro alkalmazásként sebtében összedobott, funkcióhiányos bughalmaz között.
Szó sincs róla, hogy minden alkalmazás ilyen, ne értsd félre, de azt tudomásul kell venni, hogy a Win8 legalább 4-5 éves elmaradásban van az appok terén egy iphone-hoz, vagy droidhoz képest.

"Dual mód van rajt asztal kiterjesztéssel."
Az f****a. Nagyon f***a. Tehát akkor úgy is megy, hogy a kijlezőn 1360x768, és egy tv-n, vagy nagyobb monitoron 1920x1080? Zuper.

[ Szerkesztve ]

(#367) Ance


Ance
őstag

Ha valaki esetleg tud Magyarországon kapható, jó minőségű (anti fingerprint) kijelzővédő fóliát rá, az ne tartsa magában légyszi.

Sajnos csak külföldről találtam eddig jókat. Ha valakit érdekel, akkor ezt, meg ezt. Tudom kínából olcsóbb biztos, de ha kiadtam 120k-t a gépre, akkor itt már az az 500-2000 forint különbség nem nagyon számíthat.

(#368) Mikulásbá válasza Ance (#367) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy ilyen engem is érdekelne.

(#369) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Azt akartam még megkeresni,hogy milyen üvege van a T100T-nek,de sehol nem találtam.
Vajon Gorilla Glass?

(#370) danih válasza Mikulásbá (#369) üzenetére


danih
addikt

Nem hinném... Tényleg, gapless a kijelző, azaz van benne kis rés a levegőnek avagy nincsen?

(#371) NGA válasza vlevi (#366) üzenetére


NGA
addikt

TV fullHD, Surface RT HD. Asus ugyanez

(#372) Cyrus válasza Mikulásbá (#364) üzenetére


Cyrus
tag

Köszi a válaszokat, ez meggyőző ilyen formában. VGA-s projektort is rá lehet kötni valahogy?

(#373) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

vmi boltot tudtok mondani ahol megnézhető?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#374) Egon


Egon
nagyúr

Egyre jobban tetszik ez a kütyü: várom a továábbi teszteket és véleményeket, de nagyon valószínű, hogy lepasszolom a laptotop az asszonynak, és veszek helyette egy ilyet...:)
Addig is, ha valaki kipróbálna egy pár régi játékot (pl. Civilization 3, Incubation, Fallout Tactics stb.), azt megköszönném... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#375) Mikulásbá válasza Dare2Live (#373) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem csak dobozt fognak megmutatni-nálam legalább is ez volt,ott előttem bontották fel a dobozát.
Bekapcsolni biztos nem fogják,mert elkezdi az OP-rendszert telepíteni.(véglegesíteni)

[ Szerkesztve ]

(#376) Egon válasza Mikulásbá (#375) üzenetére


Egon
nagyúr

MM-ben biztos lesz előbb-utóbb kirakva 1-1 darab (más kérdés, hogy simán elképzelhető hogy csak jövőre).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#377) savoo


savoo
addikt

Miért, a laptop.hu-nak nincs bemutató terme?

(#378) FRENK1988 válasza Mikulásbá (#375) üzenetére


FRENK1988
veterán

Majd meglesnem valamikor:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#379) vlevi válasza Dare2Live (#373) üzenetére


vlevi
nagyúr

En ezert varom, hogy a mediamarktban megjelenjen.
Ott meg lehet nyomkodni.

(#380) exor


exor
tag

Eddig összességében tetszik és elégedett vagyok vele de tegnap este csinált egy érdekes dolgot amit nem tudok hova tenni. Éppen feltelepült valami windows frissítés, újraindítás... én meg otthagytam kb. 3-4 percre. Mire visszaértem fekete képernyő, semmire nem reagált.
Próbáltam mindent(nem sok gomb van rajta) de semmi, nem tudtam bekapcsolni. Bedugtam a töltőt, világít a töltést jelző kis fény de továbbra is semmi, kihuztam a töltőt. Csatlakoztattam a dokkolóhoz(bár minek..) úgyse kapcsolt be. Pár perc múlva ismét megpróbáltam bekapcsolni, és működött, bekapcsolt, frissítések feltelepültek, azóta is tökéletesen működik. De nem értem hogy ez mi volt.

(#381) Mikulásbá válasza exor (#380) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Telepítette a frissítéseket.

(#382) DarkGubi válasza exor (#380) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Igen, nálam is előfordult ilyen. Az Asus honlapján van fent friss bios. Azt felraktam és azóta nem csinált ilyet.

Amúgy én is nagyon elégedett vagyok vele. Egy napot kibír töltés nélkül (Videónézés, zene, böngészés wifivel és 80-100%-os fényerő mellett).

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#383) danih


danih
addikt

A HDMI-n át tudja küldeni a hangot is?

(#384) Mikulásbá válasza danih (#383) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen

(#385) savoo válasza danih (#383) üzenetére


savoo
addikt

Érdekes lenne ha nem. :)

(#386) Mikulásbá válasza DarkGubi (#382) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is megcsináltam a BIOS frissítést.
A frissítések második fele a friss BIOS után települt,minden rendben vele.

(#387) danih válasza savoo (#385) üzenetére


danih
addikt

Nem ismerem ezt a részét a dolgoknak, sosem csináltam még (desktopon csak a kép megy), ennél viszont kellhet :)

(#388) savoo válasza danih (#387) üzenetére


savoo
addikt

HDMI-nek pont az a lényege a DVI-al szemben, hogy hangot is küld.

(#389) exor


exor
tag

Én is frissítettem biost.
Egyébként észrevettem még valamit, míg a tableten lévő microUSB átalakítóval tökéletesen működik pendriveal és az androidos telefonom is tudom csatlakoztatni háttértárként, addig a dokkolón lévő USB 3.0 ra ha a telefonom csatlakoztatom, csak simán töltődik de nem látja a gépen háttértárként és a telefon sem ajánja fel, egy pendriveal is próbáltam azzal teljesen jól.
(szerkeszt)
Kiprobaltam egy masik telefonnal azzal müködik, csak az enyemmel nem.

[ Szerkesztve ]

(#390) Ance


Ance
őstag

Valaki végignézte az ASUS honlapján az összes frissítést? Mindet kell telepíteni? Mert a bios az novemberi, a wireless frissítési is van 11. 07-én, az természetes, de amik októberiek, azok nincsenek rajta?

Egyébként a wifi-t még nem frissítettem, de kíváncsi leszek. Nem azt mondom, hogy lassú, mert 8 Mbps sebességet érek el otthon letöltésnél, de a telefonom 16-ot, azaz ahhoz képest lassú.

[ Szerkesztve ]

(#391) Mikulásbá válasza Ance (#390) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Wireless LAN: b/g/n 300mbps

(#392) DarkGubi válasza Ance (#390) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én is néztem a frissítéseket, de még csak a bios-t telepítettem fel onnan. Néhány frissítés Windows Update-en keresztül is megkaptunk (pl. WLAN), de azért van 1-2 frissítés (pl. chipset) amit lehet fel kéne tenni.

A wifi sajna valóban lassú. Én eddig max 45 Mbit/s-et értem el vele. Lehet, hogy csak ennyire képes.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#393) danih válasza DarkGubi (#392) üzenetére


danih
addikt

Érzékenysége/vételi ereje mekkora? Pl. hogyan viszonyul laptophoz/telefonhoz, szubjektiven persze?

(#394) Mikulásbá válasza danih (#393) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kb.ugyanolyan.A melóhelyen olyan 20 méterre van a wifi router,a tálcaikon szerint nagyjából azonos erősséggel fogja a jelet-az aláírásomban szereplő géphez viszonyítva.

(#395) DarkGubi válasza danih (#393) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Egyetértek Mikulásbával. Egész jó az érzékenység. Jobb mint a Galaxy S4 telefonom.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#396) Mikulásbá válasza DarkGubi (#395) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,nekem is S4 van,de ott már alig jön a jel.Persze nem azonos a 2 gép kategóriája.

(#397) Ance válasza Mikulásbá (#391) üzenetére


Ance
őstag

Ezt a válaszod nem értem teljesen.

(#398) Mikulásbá válasza Ance (#397) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elvileg tudja a 300 megás netet is.

[ Szerkesztve ]

(#399) Ance válasza Mikulásbá (#398) üzenetére


Ance
őstag

Ja, akkor így értem. Ezért is fura, hogy a 30Mbps sebességű netemből a router mellett állva miért tud csak 8-at. De továbbra is fenntartom, hogy netezéshez elég a 8Mbps, nagyobb letöltésre meg úgysem ezt használja az ember a max. összesen 128GB-os tárhely miatt.

A jelerősséggel egyébként szerintem sincs gond, azaz a telefonnál egy kicsit jobb, ami természetes, hiszen biztos nagyobb antenna van benne.

(#400) Seat


Seat
tag

Egy napja nyüstölöm a t100-at, és nagyon pozitív a véleményem. Az említett hibákból egy sem jelentkezett eddig,rem így marad :U Nem frissítettem bios-t még, egyedül az ASUS live update-nek hagytam,hogy telepítsen javításokat..

Akksi töltésnél a magyar nyelvű utasításban hibás (nem teljes) a fordítás,mely szerint 8 órán át kell tölteni első használat előtt. Ezzel szemben az angol nyelvűben az szerepel, hogy 8óra töltés kell az első, csak akkus használat előtt. Jelentem, kikapcsolt állapotban elég neki kb.4óra,hogy fullra töltse az akksit. Mivel a töltő is lekapcsol (töltés közben melegszik, aztán kikapcsol,hideg),semmi értelme tovább tölteni,ezeket az új akksikat már nem lehet "túltölteni". VISZONT a 8 óra töltést arra érti,hogyha töltés közben használod is,mert akkor tényleg kell az az idő.

Akksi teljesítmény elképesztő, simán tud 10+ órát.

A kijelző fényereje nekem sokat "javult",hogy kikapcsoltam az asus olvasás könnyítőt ill. Bekapcsoltam az on screendisplayt, bár lehet utóbbinak ninca köze hozzá..

A cucc tud egy (nekem) fantasztikus dolgot,mégpedig natívan, és ez az INTEL WIDI technológia, ami gyakorlatilag kábelezés nélkül tudja tv-megjeleníteni ,tükrözni,amit a tableten látsz,eddig ehhez csak a core-s procikban volt meg a kraft. Widi ompatibilis tv is kell,vagy kiegészítő. Kipróbáltam,ténylwg működik, hd videot is átvisz, minimális laggal.

A WIFI is tökéletes, 30megás netnél maxot hozza tplink routerrel,Itt a link a tesztemről:
http://www.speedtest.net/my-result/3098419630

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.