Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Tudnátok mérni egy 3Dmark06-ot? Érdekelne mit tud a notimhoz képest.

A teszteket elnézve cpu-ban úgy tűnik, hogy kb hozza a 35w tdps 2.2 ghzes Pentium Dual Core T4400-at (max 4w mellett!!!), ami kisebb döbbenet számomra.

(#402) Rudi500


Rudi500
csendes tag

Hali!

Bocs de hol lehet Mo-n t100-at kapni?

üdv

(#403) savoo válasza Rudi500 (#402) üzenetére


savoo
addikt

(#404) Csepi.I


Csepi.I
csendes tag

Sziasztok!

Én is beruháztam egy ilyenre, eddig remekel a masina, minden téren hozza az elvárásaimat.

Viszont telepítettem rá a BatteryBar alkalmazást és az a második töltés után 7,3%-os akku elhasználódást jelez. A program hibás vagy az akku lehet rossz? (Első töltést előírásszerűen csináltam 8 órán át, így nem értem ezt az értéket.)

Köszönöm a segítséget!

Csepi

(#405) Ance válasza Csepi.I (#404) üzenetére


Ance
őstag

És mit jelez az eredeti töltöttség jelző? Ki kellene próbálni. Ha az eltűnt, akkor le kell szedni a telepített programot, utána legföljebb visszarakod.

(#406) DarkGubi válasza Csepi.I (#404) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Szerintem ne törődj vele. Az enyém például majdnem 10%-nál jár és én ezt nem hiszem el. Mivel a program maga számolja ki az elérhető adatokból így nem túl pontos.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#407) Csepi.I válasza Ance (#405) üzenetére


Csepi.I
csendes tag

Eredeti toltottsegjelzon a windows ikonjat erted? Mert amennyire en tudom ott az elhasznalodast nem látni. Vagy teljesen rosszra gondolok?

(#408) Ance válasza Csepi.I (#407) üzenetére


Ance
őstag

Bocs. Félreértettem, amit írtál. Azt olvastam, hogy a töltés után azt jelzi, hogy csak 7%-osra van feltöltve. Most elolvastam mégegyszer :D

Amikor megvettem a telefonom, akkor tettem rá ilyen akku élettartam/állapot kijelzést, aztán az első pár töltés után leszedtem, mert láttam, hogy csak mókusvakítás az egész, akkora hülyeségeket írt ki.

(#409) Cyrus válasza DarkGubi (#382) üzenetére


Cyrus
tag

A bios frissítést hogy telepítsem? Pendrive- ra mentsem le, és automatikusan betölti, amikor újraindul a Windows?

Az Asus frissítője regisztráció után milyen fájlokat frissít? Azért, mert a neten van vagy 50-valamennyi frissítendő anyag, azonban már az Asus Update rendszere többször is újraindította a rendszert, ezért gondolom hogy nem mindegyik kell... esetleg már a bios-t is frissítette magától?

(#410) DarkGubi válasza Cyrus (#409) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Először le kell töltened a BIOS (UEFI) frissítő programot és fájl-t. A support oldalon megtalálod mindkettőt. Töltsd le a BIOS menüpont alatt a "BIOS 216"-t és a BIOS-Utilities alatt a Windows BIOS Flash Utility-t. Az utóbbi egy program, azt telepítsd fel, míg a bios fájt csomagold ki valahova (Pl.: a C:\ gyökerébe).
FONTOS: Legyen töltőn a gép, mert anélkül nem indul el a frissítés.
Programot indítod, betallózod a fájl-t és kezdődik is a frissítés (ami újraindítással jár). A frissítés kicsit sokáig tart, szóval 1-2 méter távolságról figyeld az eseményeket. :)
Ha ez megvan, utána még majd be kell lépned a BIOS-ba (UEFI) és bekapcsolni a Secure Boot funkciót, mert a frissítés azt kikapcsolta.

Az asus update csak 2 kritikus frissítést telepített nekem. A weboldalon lévők pedig nem feltétlenül frissebbek, mint ami fel van telepítve vagy a Windows Update feltelepített. A Wifi driver például régebbi, mint a WinUpdate-es. Szóval ha nem fontos, nem kell törődni a web-en lévő driverekkel/programokkal. Az Asus update és a Windows Update majd telepíti ha van valami frissítés valamihez (általában).

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#411) Cyrus válasza DarkGubi (#410) üzenetére


Cyrus
tag

A biosba hogy kell belépni? Sem az F2-re, sem az F8-ra nem reagált...

(#412) DarkGubi válasza Cyrus (#411) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A Windows-ból:
Gépház > frissítés és Helyreállítás > Speciális rendszerindítás és... ha vársz egy kicsit, újraindítom a gépem és megnézem.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#413) DarkGubi válasza Cyrus (#411) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Szóval UEFI-be belépés Windows 8.1 alatt és Secure boot aktiválás BIOS (UEFI) frissítés után:
Gépház > frissítés és Helyreállítás > Speciális rendszerindítás > Újraindítás
Hibaelhárítás > Speciális lehetőségek > Az UEFI-vezérlőprogram beállításai > Újraindítás
Az UEFI-ben:
Secure fül > Secure boot menu > Secure boot support >> Enabled
Mentés és kilépés (Save and Exit)... Kész.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#414) User64476 válasza Csepi.I (#404) üzenetére


User64476
őstag

Nekem is ennyit jelez, de van hogy 6%-ot... Elsőre én is kicsit megijedtem, de aztán úgy döntöttem nem érdekel. :)

(#415) User64476 válasza Seat (#400) üzenetére


User64476
őstag

Ami mégjobb, hogy benne van a quicksync video is. Egy 1,5 órás 720p-s filmet mobilméretre konvertálni nekem kb. 20 perc volt, 4,5x-es sebességet írt a végén. Szoftveresen valami 1,2x-es jött ki. :D Ez a kis vacak tényleg kényeztet :D

(#416) exor


exor
tag

Csináltam egy pár perces videót, ha valakit érdekel.
Semmi extra, nem egy részletes bemutató vagy teszt, csak kirpóbáltam, hogy mennyi idő alatt kapcsol be, milyen ha 3-4 1080p-s youtube videot játszok le egyszerre, ez mennyi cpu és ram használatot eredményez, illetve, hogy folyamatos marad-e a videók lejátszása és az alkalmazások közötti gyors váltás mindemellett. Meg van unboxing az elején ami amugy baromi unalmas nemtudom minek raktam bele. Részletesebb tesztre vagy ilyesmire nem volt időm.
Itt a video: link
http://www.youtube.com/watch?v=Kn_-dtvTy2c

Egyébként eddig teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#417) GRaul


GRaul
őstag

a gép hátuljáról csinálna nekem vki képet?
Köszi :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#418) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tetszik a masina! :K De a tárhely nekem kicsinek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#419) Mikulásbá válasza 30z.Samu (#418) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én tettem bele egy 32 GB-os SDHC kártyát,arra van vezérelve a letöltés,stb.Az lett a tárhely,kivehető bármikor.

(#420) NGA válasza exor (#416) üzenetére


NGA
addikt

Jó a video.

Pécsett senkinek nincs még?

(#421) satz18


satz18
őstag

Na én is beszereltem a hőn áhított masinát. Ráadásul az OTG hubok is pont ma jöttek meg több mint egy hónap után Kínából. Holnap beszerzem a 70/20-as 64 GB-os SD-t és teljes is lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#422) 30z.Samu válasza Mikulásbá (#419) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hogy tetszik a gép? Szerinted jó? Érdemes megvenni?

Sic Parvis Magna

(#423) Mikulásbá válasza 30z.Samu (#422) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Remek,és ha azt nézed,hogy mit kapsz 120 ezerért,pláne!Windows 8.1-es tablet,ami magyar lokalizációs teljes billentyűzettel nettop,teljes Office 2013,IPS kijelző,4 magos proc.......
(erre szoktam mondani,a hülyének is megéri,nemhogy nekem...) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#424) Mikulásbá válasza satz18 (#421) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az SD az memóriakártya akar lenni?Mert ha jól tudom,csak 32 GB-ost kezel-de ezt meg kell nézni!

(#425) DarkGubi válasza Mikulásbá (#424) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

A leírás szerint az SDXC-t is támogatja, szóval semmi akadálya a 64GB (vagy nagyobb) memóriakártyáknak.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#426) exor válasza Mikulásbá (#424) üzenetére


exor
tag

Nekem 64GB-os van benne azt biztos, hogy kezeli.

(#427) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Bocs,akkor én néztem el valamit.

(#428) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Komolynak tűnik a cucc, idén már biztos nem ruházok be, de jövőre mindenképp. Nagyon komoly, nap közben csak magát a tabletet viszed, hogy ne foglaljon annyi helyet, otthon meg csak rádugod a dokkolóra és voila! Van egy nettopod! :D Ráadásul a Windows asztali verziója és nem a telefonos van rajta. Nekem nagyon tetszik.

Sic Parvis Magna

(#429) savoo válasza 30z.Samu (#428) üzenetére


savoo
addikt

Semelyik tableten nincs a Windowsnak "telefonos" verziója.

(#430) satz18 válasza savoo (#429) üzenetére


satz18
őstag

Win RT? ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#431) Mikulásbá válasza 30z.Samu (#428) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én viszem mindig a billentyűzetet is,abban van az egér vezeték nélküli darabja,azt ki sem veszem belőle.
Az egér is kicsi hozzá,így tökéletes nettop van mindig.
Csak ha gyorsan rövid időre kell használni,akkor használom csak a lapot.

(#432) savoo válasza satz18 (#430) üzenetére


savoo
addikt

Tudom, hogy arra gondolt, de az nem =WP8... :)

(#433) vlevi válasza 30z.Samu (#428) üzenetére


vlevi
nagyúr

Érdemes vinni a billentyűzetet is (szerintem), mert az egy elég masszív védőborítás a kijelző előtt.
És ha már néhány sornál többet kell bepötyögni, akkor egy fizikai billentyűzet mindennél kényelmesebb.

(#434) Cyrus válasza DarkGubi (#413) üzenetére


Cyrus
tag

Köszönöm szépen a részletes leírást.

Nagyon jó a gép, és amíg az asztali gépen a 8.1-es rendszernél a hagyományos asztalt használom, itt meg pont az az érdekes, hogy a másik asztal a kézenfekvő, sokkal jobb azt kezelni, ha érintős a kijelző - mint esetünkben is.

(#435) andrew01


andrew01
tag

Ki hol vette? Hol lehet kapni.. mondjuk úgy, hogy bemegyek a boltba és kihozom :) ?!

(#436) Ance válasza andrew01 (#435) üzenetére


Ance
őstag

Ha ezt a pár hozzászólást sem tudod elolvasni, ami eddig itt van, akkor biztos el tudsz menni egy boltig? Kb. 20-szor le volt írva: laptop.hu

(#437) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szép. :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#438) savoo válasza andrew01 (#435) üzenetére


savoo
addikt

Nem kell olyan sokat vissza olvasni...

Látom már más is megválaszolta. :P

[ Szerkesztve ]

(#439) andrew01 válasza Ance (#436) üzenetére


andrew01
tag

Alapvetően nem erre irányult a kérdésem.. biztos volt vhol egy olyan komment is hogy kizárólag ott lehet venni.. addig valóban nem mentem vissza.. ám ilyen onlinestore jellegű dolgokat nem kedvelem.. kiváltképp laptop.hu-t ; és hiába van raktáron ott.. a Teréz körúton.. ha épp mondjuk Debrecenben vagyok.. és szivesen megtapiznám vásárlás elött.. ezért gondoltam megkérdem vki esetleg MM-ból vagy más forrásból vette-e... pont a bunkók érnek rá a legjobban..

[ Szerkesztve ]

(#440) Ance válasza andrew01 (#439) üzenetére


Ance
őstag

És továbbra sem olvastál vissza... na de itt a bunkó és segít. Csak ott lehet kapni egyelőre, valószínű azért írtam csak azt. Bocs, hogy csak én érek rá...

(#441) 30z.Samu válasza vlevi (#433) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez mondjuk igaz. :-)

Sic Parvis Magna

(#442) satz18


satz18
őstag

Az OTG hub tökéletesen müxik, az egy árva micro USB porton keresztül működött rajta egyszerre egy pendrive, egy egér és egy billentyűzet.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#443) Mikulásbá válasza satz18 (#442) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ezt már én is írni akartam,hogy HUB-al több USB-s cuccot is kezel a kicsike.

(#444) Cyrus


Cyrus
tag

Kijelzővédő fóliát hol lehet hozzá beszerezni? Alternatív megoldás is érdekel, ami más típushoz lett gyártva. Lemértem a méreteit, ilyen méret kellene: 25,7 * 16,6. Remélem pontos voltam.

És ha lehet, ne anti-reflex legyen, mert az a telefonomon elég szemcséssé tette a képet.

Ja Sony Z tabletre lenne fólia, csak ott nem írtak méretet a dobozon...

(#445) satz18


satz18
őstag

15 perce csinált egy frissítést, újraindította magát és azóta fekete képernyő. Ilyenkor mi a szar van? :F

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#446) exor válasza satz18 (#445) üzenetére


exor
tag

Ezt nekem is csinálta utána be sem kapcsolt egy darabig, aztán hagytam egy kicsit, később megpróbáltam és érdekes módon bekapcsolt betöltött a windows, minden ok... nem értettem mi volt ez de frissítettem biost azóta nem csinálta

(#447) User64476 válasza satz18 (#445) üzenetére


User64476
őstag

Kapcsold be! :) Engem megszivatott, azt irta ujrainditas de leallitast csinalt. En is csak neztem, hogy most mi van, hosszu gombnyomasra eletre kelt.

(#448) satz18 válasza User64476 (#447) üzenetére


satz18
őstag

Azóta állandóan újraindulgat. Utána írja hogy indítsam újra, akkor bejön a töltőképernyő, aztán megint fekete és megint meg se nyikkan.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#449) satz18 válasza exor (#446) üzenetére


satz18
őstag

Mivel nem tölt be ezért nem tudok biost frissíteni. Most csinálok egy rendszerfelújítást.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#450) Ance válasza Cyrus (#444) üzenetére


Ance
őstag

Sajnos itthon még én sem találtam. Azt tudom, hogy a samsung tabletekre kiadottak nem jók, mert azokat végigptóbáltam. A neten az univerzális fóliák pontos méretei nincsenek fenn (végülis csak ez a legfontosabb adat, biztos viszik mint a cukrot). Egyébként a sarkoknál a félköríves kivágást amúgy sem lenne egyszerű megcsinálni egy univerzális fóliánál. Legalábbis nekem nem.

Egy korábbi hozzászólásomban írtam kétfélét, ami erre való, de külföldről.

Szerk: Itt találtam közben egy méretest, de továbbra sem értem, hogyan lehetne jól, pontosan körbevágni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.