Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Sziasztok tulajok!

Nálatok nem szokott gond lenni a wifi-re csatlakozással?
Nálam nagyon nehezen csatlakozik (akár vissza) egy hálózatra. Általában csak úgy tudok, hogy bekapcsolom a repülő módot és utána ki. Na akkor csatlakozik a hálózatra (de nem mindig).
Azt hiszem találtam erre megoldást ezen a fórumon:
Szóval csak ki kell kapcsolni a Bluetooth Collaboration-t.
Eddig ennek csak egy mellékhatást tapasztaltam: A bloutooth-os egerem jobban működik :)
Pontosabb meg minden.

Továbbá eltűnt a T100-as support oldaláról a legfrissebb BIOS (UEFI). Ki érti ezt?

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#652) danih válasza DarkGubi (#651) üzenetére


danih
addikt

Valami bugot találhattak benne.

(#653) DarkGubi válasza danih (#652) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ha tippelnem kéne, szerintem a Secure Boot opció lesz a ludas. A frissítés kikapcsolja, a Windows pedig rinyál. Egy egyszerű felhasználó pedig csak néz, hogy miért írja ki azt amit kiír. Nekem is rá kellett keresnem a neten és bizony nem az első találat volt a megoldás.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#654) satz18 válasza DarkGubi (#651) üzenetére


satz18
őstag

Ezt én is néztem. Ha még nem frissítetted, és fagy a gép, akkor e-mailben el tudom küldeni, mert le van mentve a gépemre.

Más: Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy a Bitlockert hogy lehet kikapcsolni? Mert engem baromira idegesít.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#655) DarkGubi válasza satz18 (#654) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Köszi, de nem kell. Már frissítve vagyok.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#656) danih válasza DarkGubi (#653) üzenetére


danih
addikt

Még nem volt Secure Boot-tal ellátott eszközöm, ezrét nem igazán vagyok tisztában azzal, mi ez. Ez tulajdonképpen egy bootlocker féleség, melynek célja hogy ne pakolhass rá bármilyen más rendszert?

(#657) DarkGubi válasza danih (#656) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Majdnem. Itt találsz róla egy kis infót: [link]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#658) petlee23


petlee23
csendes tag

Kedves MM 125ert adja a mai napon igy nem vettem meg, de azt mondtak hogy holnaptol lesz "akcioban" 120ert. Gaz.

(#659) Ance válasza petlee23 (#658) üzenetére


Ance
őstag

Ez MM üzletpolitika. Először mindennek felviszik az árát, aztán már akciózzák is. "Mert hülye azért nem vagyok." Csak azt felejtik el odaírni, hogy ez nem a vásárlóra, hanem rájuk vonatkozik. :)

Más: Most már kétszer fordult elő, hogy este felteszem a töltőre (csak a tablet részt), mert kb. 3%-on áll, mire reggel leveszem a gép ki van kapcsolva, többször is kell próbálkozni a bekapcsolással. Csak ebben a két esetben történi ilyen, soha máskor nem, akkor sem, ha billentyűzettel együtt töltődik. Nem találkozott valaki ilyennel? Okára esetleg tud tippelni valaki?

(#660) savoo válasza petlee23 (#658) üzenetére


savoo
addikt

Rendeld meg a honlapon és vedd át a boltba annyiért amennyiért megrendelted. (Ha nem tudsz várni holnapig. :P )

(#661) petlee23 válasza savoo (#660) üzenetére


petlee23
csendes tag

Megtörtént,megyek is vissza átvenni :D Az akkut ti formaztatok, vagy ezeknel mar nem szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#662) danih válasza petlee23 (#658) üzenetére


danih
addikt

Fura, hogy nem 150-ről akciózzák :)

[ Szerkesztve ]

(#663) DarkGubi válasza Ance (#659) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Ez már mással is előfordult. Velem is. Egy BIOS (UEFI) frissítés megoldotta, csak sajnos levették a support oldalról a legfrissebb BIOS-t. satz18 kollégának még megvan (én sajna töröltem), kérd el tőle.
Vagy vársz még egy kicsit, hátha kiadják újra (hibamentesen) a frissebb BIOS-t. Ha minden igaz van egy kis esélye, hogy a 216-os bios téglásítja a gépet.

VAGY

Frissítsd az ACreminder-t. Több infó itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#664) satz18 válasza DarkGubi (#663) üzenetére


satz18
őstag

Téglásítja? Ezt hogy érted? Kinyírja? Ne ijesztgess.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#665) DarkGubi válasza satz18 (#664) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Valami ilyesmit olvastam az angol fórumon. Ha már fent van nincs gond, a frissítési folyamat közben lehet belőle tégla. Sajna az angol fórumokon sem volt több infó erről.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#666) Ance válasza DarkGubi (#663) üzenetére


Ance
őstag

Köszi a segítséget, tanácsot! Próbálkozom. A BIOS-ból megvárom az újabbat az biztos, addig a másik.

(#667) petlee23


petlee23
csendes tag

Kicsit furcsálom hogy az összes tárhelyem 49gb, abból a felhasználható meg csak 36..
Nálatok is?

(#668) danih válasza petlee23 (#667) üzenetére


danih
addikt

Mi ebben a furcsa? A rendszer-visszaállító partíció viszi a maradékot.

(#669) satz18 válasza petlee23 (#667) üzenetére


satz18
őstag

A recovery az rejtett partíció, azért nem látod.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#670) zsola32


zsola32
őstag

ma én is megvettem a Pécsi MM-ben a T100-t.
ma ráteszem a töltőre, holnap feldobom rá a progikat, megnézem minden rendben van e, és utána megy szekrénybe, mert karácsonyra lesz a picike.
(mondták is a boltban ha pixelgondom van, akkor 3 nap a bűvös szám)

egyébként el tudtam hozni ma is 120-ért, rendesek voltak....és 2 év háztól-házig rá a gari.
(mintha írt volna róla valaki, hogy lehet hogy egy év lesz)

jól néz ki így elsőre, nagyon kíváncsi vagyok rá. van egy memopad hd7-em is, teljesen egyforma a dobozuk.
az asus lett a nyerő...

(#671) savoo válasza zsola32 (#670) üzenetére


savoo
addikt

Aki kételkedett a garanciában az nem tudom mit gondolt.. Az MM-ben mindenre gyári garancia van, nem egy sufni cég.

(#672) zsola32 válasza savoo (#671) üzenetére


zsola32
őstag

ami picit fura volt, fel volt már vágva a gyári szalag.
megkérdeztem (2 emberkétől is), azt mondták a MM belenéz minden termékbe, hogy mit kaptak illetve rendeltek.

biztos így van, de azért van bennem egy kis egészséges drukk...

(#673) a8l válasza savoo (#671) üzenetére


a8l
aktív tag

Én voltam.
Mintha azt olvastam volna itt samu tv-s topikban hogy a tv-kre nincs rendes samu gyári gari, hanem náluk van bolti, ami azért nem ugyanaz.
Meg aztán nincs jó tapasztalatom velük, kb minden kitelik tőlük, de ettől még lehet hogy erre adnak rendes asus garit.

(#674) max-11


max-11
tag

A budaörsi mm-ben szombaton kint volt, ott láttam meg, 124.999 a 64gb-os. Meg is rendeltem a mm webshop-ból, ahol készleten levőnek jelezte, 119.990 ingyenes kiszállítással. Még nem rendeltem tőlük, rem minden rendben lesz.

(#675) savoo válasza a8l (#673) üzenetére


savoo
addikt

Ezt én kizárt dolognak tartom..

(#676) Ance válasza a8l (#636) üzenetére


Ance
őstag

Visszakaptam a korábban írt Sandisk 64GB kártyát. Meglepetésszerűen 23.47-et produkált olvasásra, 9.942-őt írásra (másodok mérésre 23.41, 9.873). Olyan 10-re emlékeztem tényleg, szerintem annyi is volt, de már hallottam arról, hogy sokmindentől függ. Vagy az írási sebesség volt a fejemben. Most a gép bekapcsolása után mértem egyébként, ahogy betettem. Még az is lehet, hogy korábban talán NTFS-re volt formattálva, most meg exFAT-ra?

Megjöttek a fóliák is. Most egy ilyen van rajta a kapott 3 közül. A színek kicsit fakóbbak, de annyira nem vészes. Viszont viszlát tükröződés és ujjlenyomat!!! Főleg ez a második nem hiányzik nagyon. Nem tökéletesen méretpontos, egy kicsit kellett igazítanom rajta ollóval :D , ami az egyik hosszanti oldalon kb. fél milimétert jelentett. Mivel sok fóliát nem raktam még fel, ezért lehet, hogy a profibbak fel tudják rakni olló nélkül is, annyira kicsi a túlnyúlás.... Tartósnak tűnik, kb. 10-szer szedtem vissza az egyik felét az igazítás miatt, de nem lett baja.

Vettem egy ilyet is, de mostanában nem próbálom ki, annyit szenvedtem ezzel. Félek, hogy ez a másik gyűjtené az ujjlenyomatokat, engem meg az zavar a legjobban.

(#677) petlee23 válasza zsola32 (#672) üzenetére


petlee23
csendes tag

ne legyen, én is megkérdeztem,mert furcsáltam, de biztos hogy azért bontják fel hamarabb,hogy megnézzék meg van-e minden:)

(#678) a8l válasza Ance (#676) üzenetére


a8l
aktív tag

Akkor nem gyorsabb a samu kártya sem.
Nem érdemes 80MB-s extreme-t vennem mert az se lesz gyorsabb az asusban.
Veszek egy 64-es ultra sandisket az 11-12ből megvan kb.

(#679) a8l


a8l
aktív tag

Használ valaki BT-s egeret a kicsikéhez?
Mennyire jól használható egy BT-s egér?
Nem kéne hozzá vevő ami pozitívum táblás módban.
Mennyire meríti a bekapcsolva hagyott bluetooth a gépet, hogyan lehet kikapcsolni?
Boccs a kicsit sok kérdésért.

(#680) DarkGubi válasza a8l (#679) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Én használok.
Teljesen rendben van. Jól használható, bár játékra nem a legjobb (általánosan véve).
Igazából nem lehet észrevenni, hogy a BT be van kapcsolva (én mióta megvettem a táblagépet, még nem kapcsoltam ki egyszer sem a BT-t). Szóval az egér sem meríti észrevehetően a gépet.
Az egyetlen megemlítendő "probléma", hogy a tab alvó módban is bekapcsolva hagyja a BT-t és az egér (egerem) folyton bekapcsolja a tabot. Emiatt ha nem használom (éppen cipelem és/vagy táskában van) az egeret szoktam kikapcsolni, nem a BT-t a tabon.
A BT-t kikapcsolni a gépház > Gép és eszközök > Bluetooth menüpont alatt lehet.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#681) zsola32


zsola32
őstag

"most csengetek a gépen" - kipróbáltam karácsony előtt, nagyon tetszik.
a gyorsaságban is pozitívan csalódtam.
nehéz lesz lerakni, de lassan itt a karácsony.

más: nem tudom mennyire szóbeszéd, de a MM-ben azt mondta az eladó, hogy pl. pécsre 3 darab jött, és ha elfogyott csak januárban lesz utánpótlás.

(#682) petlee23 válasza zsola32 (#681) üzenetére


petlee23
csendes tag

A westendben 9 darab volt tegnap.

(#683) Seat


Seat
tag

Hi! Feladatkezelőben, folyamatok fül alatt "rendszermegszakítások" néven nem terheli másnak is feleslegesen ez a folyamat 15-20%- ban a procit? :W Elég bosszantó, csak újraindítás segít és utána változó időnként újra és újra előjön. Azontúl,hogy levesz a teljesítményből még az aksit is 4x gyorsabban meríti még alvó módban is.. és NEM csak nálam jelentkezett eddig...tulajok megnéznétek Ti is, vagy valaki tudja a gyógyírt??

(#684) danih válasza Seat (#683) üzenetére


danih
addikt

Olvass vissza, 2-3 napja volt erről szó.

(#685) Seat válasza danih (#684) üzenetére


Seat
tag

Igen, andrew01 írt erről csak mindenki ignorálta a problémát. Az szóljon már hozzá akinek van t100-a, használja és vette a fáradságot, hogy legalább utánanézett. Köszi.

(#686) danih válasza Seat (#685) üzenetére


danih
addikt

Driver-probléma (a Bay Trail rákfenéje az Intel eszközszintű támogatása miatt).
Te utánanéztél már?

(#687) kozmiviki


kozmiviki
csendes tag

Nem tudjátok véletlenül,hogy ki lehet-e már próbálni valahol?

(#688) GRaul válasza kozmiviki (#687) üzenetére


GRaul
őstag

Media Markt a Budaörsibe mar tnap kint volt :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#689) lev@bps


lev@bps
csendes tag

A Teréz körúti laptop.hu-nál (és feltételezem, a többinél is) van ismét 64 gigás!

www.budapestscenes.com

(#690) sanya67


sanya67
tag

MM Pólus, ma, összesen 3db. Ebből egy bontott (épp készült kipakolni a fazon a polcra).
Mondom: kérem azt a 2 darabot!
Még aszongyahogy nem biztos, hogy lehet, meg kell kérdeznie!
Első blikkre nem akarta odaadni, mert akciós gépeknél csak egyet hozhat el egy vevő... :Y
Azt hittem ugrok egy szaltót...de azé' csak odaadta, mert kettőt lehet... :DDD

A sajátomat 2 hete nyüstölöm és eddig nincs ok a panaszra!

(#691) BéHGT válasza sanya67 (#690) üzenetére


BéHGT
senior tag

Azért a szaltót biztos megnezte volna a fazon is! :DDD

(#692) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok

Ennek a megjelenéséről nincs infotok?

Dell Venue 8 Pro 64GB

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#693) danih


danih
addikt

Duna Plázában az MM-ben szintén megtapizható.
Nézegettem vagy 20 percet, szerintem azt hihették el akarom lopni, de aztán nem vittem belőle. Nagyon gagyi hatása van az összeszerelésnek sajnos, borzasztó ez a műanyag, csájnafon fíling, illetve nekem kényelmetlen a billentyűzet (pedig van ekkora méretű netbookom, van mivel összehasonlítani - alapmodell, műanyag az is, de valahogy enélkül a gagyifíling nélkül) :(
Kár, pedig nagyon vártam. De most várok tovább, lesz más gyártónak is terméke erre a platformra, hamarosan kész a 64 bites driver, és jöhetnek a 4 gb ram-os modellek.

(#694) lev@bps válasza danih (#693) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Szerintem abszolút nem olyan gáz a dolog, nekem a billentyűzettel sincs bajom - ezért az árért meg nehéz lenne többet várni, főleg teljes Win8-cal és Office-szal. Mondjuk én a tesztek alapján fel voltam készülve a sok műanyagra, viszont van Asus TF101-esem és 700-asom - még a 101-es is sokkal elegánsabb kialakítású, mint a 100-as, a 700-asról meg ne is beszéljünk... - de ezzel együtt nem zavaróan gagyi a 100-as sem szerintem.

www.budapestscenes.com

(#695) danih válasza lev@bps (#694) üzenetére


danih
addikt

Amit leírtam az simán a szubjekítv érzésem - persze, nem vártam ipad minőséget ezért az árért, de én inkább kivárok valami mást, még ha drágább is lesz valamivel. A tapipad gombjai is megérnek egy misét, tényleg ki lehet rakni a bejárati ajtó elé csengő helyett.
((#694) lev@bps: ezt a kattogást nem hiszem hogy megoldod drivercserével :)
Amúgy igen, alig várom hogy Win-re cserélhessem az Androidot én is)

Ez az egyetlen dolog ami nem jön át tesztekből és youtube-videókból, ezt mindenkinek magának kell megnéznie és eldöntenie, beleszeretett-e az eszközbe, avagy sem.
Aki beleszeretett, annak őszintén kívánom hogy lelje sok örömét benne, mert a hardver ténlyeg jó!

[ Szerkesztve ]

(#696) lev@bps válasza danih (#695) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Persze, nem rosszindulattal írtam - az ár/érték arány kiváló, de a fizikai minőség vitán felül alacsonyabb, csak ez engem nem zavar. Mondjuk én már eleve pozitív érzésekkel mentem neki a vásárlásnak, sok szempontból megváltás lesz egy Win8-as tablet az Android-hoz képest...

A touchpad-ről mintha valaki már írta volna itt a fórumban, hogy egy driver update-tel meg lehet oldani és már semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

www.budapestscenes.com

(#697) zsola32 válasza danih (#695) üzenetére


zsola32
őstag

nekem is tetszik a ketyere, igaz nagyon keveset használtam.
a két év gari azért biztonságot nyújt, nem tudom ki hány évre veszi - vette a t100-at, ez is megérne egy misét, kielemezni.
amiért mellette döntöttem az ár/érték arány.

(#698) Egon válasza danih (#695) üzenetére


Egon
nagyúr

Kár hogy ennyire rossz a minősége: már egészen beleéltem magam... ;] Kérdés, hogy mennyiért (és mikor) lesz értékelhető konkurenciája. Nyilván meg fogom tapizni, és saját tapasztalat alapján döntök.
Ami engem illet: max. 150K-t szánnék erre a cuccra, de csak akkor, ha minőségi kivitelt + 4 GB RAM-ot kapok cserébe (a felbontásba már belenyugodtam: végülis legalább a grafikus gyorsítóra kevesebb teher hárul)...
Ami a tapipadot illeti: szerintem akármilyen gagyi is, azzal még együtt lehet élni. Úgyis USB-s egeret és/vagy az érintőképernyőt használnám az esetek 99,9%-ában...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#699) NGA válasza danih (#693) üzenetére


NGA
addikt

Bent voltam maén is a pécsi mm-ben. Pont ugyanez lett a véleményem, ráadásul a kijelző minősége rendesen elmarad a Surface RT-től. Így nem cserélem le, engem zavar a kidolgozás gyengesége.

(#700) Egon válasza NGA (#699) üzenetére


Egon
nagyúr

A Surface RT (2) olyan szinten el van árazva, hogy annyiért inkább veszek egy belépő szintű notit (mondjuk egy Lenovo B590-et), és egy Ipad-ot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.