Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) laccy88 válasza MaCS_70 (#3999) üzenetére


laccy88
senior tag

a tápegység eléggé gagyinak tűnik, elvileg 500mA-t tud, de nem biztos, hogy hiszek neki. Mérgemben rendeltem itthonról egy másik, szintén aktív(talán kevésbé gagyi Logilink) hub-ot. Ha megjön, kiderül az igazság. Illetve az előzőt megpróbálom másik táppal, hátha...
Ennek a mostaninak az usb kábele nem a szokványos. a hub felőli csati végén a micro usb mellett van egy másik valami. Ennek mi a szerepe?

[ Szerkesztve ]

(#4002) Bpisti84


Bpisti84
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes még beruházni egy T100TA-DK003H-ra?
Vagy mindenképpen jobb lenne egy Z3770-el szerelt változat?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#4003) sanyci válasza laccy88 (#4001) üzenetére


sanyci
senior tag

Ez szabványos microUSB 3.0-ás csatlakozó, néhány Samsung telefonon is ilyen van...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4004) margithid válasza sanyci (#4000) üzenetére


margithid
veterán

Én amúgy nem használom se a blackberry q5-öm se a T100-asom töltőjét, egy régi samsunggal töltöm mindegyiket, illetve a telefont asztali gépről is szoktam.
Érdekes módon asztali gépről a T100-at nem lehet..

(#4005) MaCS_70 válasza laccy88 (#4001) üzenetére


MaCS_70
félisten

500 mA egy USB hubhoz nevetségesen kevés, ez gyakorlatilag egyetlen USB 2-es port áramerőssége. 2-2,5 A lenne egy 3-as hubhoz a minimum.

Amint sanyci is írta, a 3.0-ás csatlakozó ilyen, dupla szélességű. Így a régi csatlakozókkal szerelt régi kábelek belemennek az ilyen új eszközökbe (nyilván a régebbi teljesítménnyel/funkcionalitással, ami nem minden esetben elég).

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4006) bounty123 válasza Bpisti84 (#4002) üzenetére


bounty123
őstag

Én ezt az ártól tenném függővé, túl sok ráfizetést nem ér meg. Amúgy pár hónap és kijön a T100 Chi modell Z3775 processzorral. Csalódás számomra, hogy kiveszik belőle a micro sd foglalatot, ezt mégis hogy gondolták? Marad a 2 giga ram is, a felbontás viszont full hd. Erre se éri meg váltani, talán a core m-es t300 chi-re, bár az már egy másik kategória.

(#4007) Bpisti84 válasza bounty123 (#4006) üzenetére


Bpisti84
tag

15-20e forint lenne a különbség, de lehet, hogy annyit tényleg nem ér.
Úgyhogy szerintem maradok a "lassabb" változatnál.

Köszi!

(#4008) laccy88 válasza MaCS_70 (#4005) üzenetére


laccy88
senior tag

Az lehetséges, hogy azért működik másik gépen(asztali pc, notebook) mert azok több áramot tudnak biztosítani az usb portra?

(#4009) sanyci válasza laccy88 (#4008) üzenetére


sanyci
senior tag

Igen.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4010) sanyci válasza bounty123 (#4006) üzenetére


sanyci
senior tag

Nekem DK014B-m van és már abban is 3775-ös van...
De SZVSZ fontosabb lenne a 4GB RAM és a 64 bites Win 8.1 Pro, mint a gyorsabb proci...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4011) sanyci válasza Bpisti84 (#4007) üzenetére


sanyci
senior tag

Amerikai fórumok szerint a gyorsabb egyben újabb is. Jobbnak mondják a tokozást, a RAM-ot és az egyebeket is..
Egyfajta "ráncfelvarrot" modelként hivatkoznak rá, és a boltokban a lassabb procis modelleket "OLD" cimkével árulják...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4012) MaCS_70 válasza laccy88 (#4008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljes mértékben!

Én mondjuk azzal lettem sokkal okosabb, hogy vettem egy ilyesmit: USB-volt/ampermérő

Más márkát és 4× hubosat, de az is csak 3000 Ft volt.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4013) Necc válasza laccy88 (#3998) üzenetére


Necc
addikt

Esetleg, ugy veletlenul belegondoltal-e abba, hogy a "masik gepen" azert ment "hibatlanul" mert ott az USB2 miatt az extra USB3-as vezetekek nincsenek kihasznalva, es ez lenne a hiba oka?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#4014) laccy88 válasza Necc (#4013) üzenetére


laccy88
senior tag

két gépen próbáltam a t100-on kívül. Egy régebbi notebookon, usb 2.0-án, illetve egyik ismerősöm az asztali gépén 3.0-ás usb portba dugta, és ő nem tapasztalt semmi rendellenességet. Bár ő egéren, pendrive-on, telefonon kívül mást nem dugott rá. Azon a gépen, ezekhez az eszközökhöz lehet, hogy elég volt az áramerősség. Ha majd visszakapom, és lesz egy normális trafóm hozzá, beszámolok a fejleményekről. Illetve a napokban érkezik a másik hub...
addig is köszi a segítséget mindenkitől.

(#4015) bounty123 válasza bounty123 (#4006) üzenetére


bounty123
őstag

Ja amúgy úgy nézem hülyeséget ír a phonearena, lesz az utódban is microsd, nem is tudtam hova tenni ezt az infot akkora hülyeségnek tűnt.

(#4016) laccy88 válasza laccy88 (#4014) üzenetére


laccy88
senior tag

ma megjött a másik hub, aminek 3,5A-es a trafója. Jelentem, ezzel működik minden.

(#4017) Fkris


Fkris
őstag

This War of Mine nagyon nagyon jó játék, próbáljátok ki, mind érintős,mind egeres felületen nagyon jól megy a T100on!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4018) metti


metti
tag

bocs ha már volt...
lehetséges a 2560x1080-as felbontás előcsalogatása a HDMI-n keresztül? Van egy LG 34 colos Ultra Wide monitorom, de csak full HD-s jelet adni neki...a vga nem tudja ezt a felbontást? legfrissebb SOC driver és monitor driver fent.

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#4019) Necc válasza metti (#4018) üzenetére


Necc
addikt

Lehetseges, de ehez tudtommal legalabb HDMI 1.4 kell. A T100-ban levo HDMI pedig csak 1.3 -as, es akkor a TV-ben levoe pedig meg mindig ismeretlen.

Tevedtem, elvileg tudna, de a gyakorlatban annyira korlatozott a HDMI 1.3 felbontaskeszlete, hogy esetemben a 2560x1440 felbontasu monitoromon se tudott tobbet mint 1920x1080, HDMI->VGA atalakitoval pedig az 1280x1024 -es monitoron se tudott jobbat produkalni mint 1024x768.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#4020) lafaty80 válasza Necc (#4019) üzenetére


lafaty80
őstag

t100ta-ban szerintem HDMI 1.4 van.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4021) zolda


zolda
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség érintőképernyő (kalibrálás vagy garancia?) témában. Kb. fél éves a gép, az elején minden rendben volt, mostanában azonban gondjaim akadtak az érintések érzékelésével. Elsőként az tűnt fel, hogy nem reagál semmit a metro-s alkalmazásokat "felülről lehúzva" bezáró gesztusra. Aztán az egy ujjas érintések is pontatlanná váltak, nehezen sikerül eltalálni pl. 1-1 linket weoldalon.

Amit eddig próbáltam:
- kalibráció --> semmi eredmény (elvileg azt jelzi, hogy minden oké)
- gyári visszaállítás (hátha vmi program kavart be) --> nem javult meg
- volt rajta egy matt fólia, azt is lehúztam, de nem ez okozott problémát

Valaki találkozott már hasonlóval? Volt rá megoldás? Vagy mehet garanciába?

Garanciáról egy kérdés: MM-ben vettem, oda vagy közvetlenül az Asus-hoz érdemes vinni/küldeni (vidékről)?

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv

(#4022) vendingo válasza zolda (#4021) üzenetére


vendingo
veterán

Asushoz küldjed. MM is csak oda küldené, de ki tudja, hogy ott meddig ülnének rajta.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4023) zolda válasza vendingo (#4022) üzenetére


zolda
tag

szia, akkor szerinted nem is érdemes próbálkozni semmivel, ez garis probléma lesz?

(#4024) vendingo válasza zolda (#4023) üzenetére


vendingo
veterán

Ha ennyitől nem jött helyre, akkor szerintem küldjed vissza gariba.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4025) bluekorall válasza Crystalheart (#3966) üzenetére


bluekorall
újonc

Szia!
Azért jöttem a fórumra, hogy hasonló esetet találok-e?
Ugyanígy jártam a géppel én is, kb 1,5 hónappal a vásárlás után. Elmentem a haveromhoz vidékre, bekapcsoltam, megmutattam, nem volt routere, kikapcsoltam, betettem a párnázott tokjába.
Lakásban volt meleg, normális helyen.
Másnap hazamegyek előveszem, nézem, a kamera mellett jobbra kb. 1 cm-re lefelé van egy repedés a széléig. Akár hogy vigyáztam v. 2 nap mulva balra is megrepedt keresztben (használaton kivül) az aljától vagy 3 cm-ig.
Nem tudom, hogy tudom bizonyítani, hogy magától repedt meg az üveg, nem ültem rá stb.
Egy itteni számítógépes szaki mondta nézzek utána a neten, hogy más nem-e járt így. Így találtam rád.
Ha tudsz tanácsot adni, vagy valaki, megköszönném. (trixnill@gmail.com)
Esetleg már ketten is tudjuk állítani, hogy magától repedt meg az üveg.
Az enyém ettől függetlenül rendesem működik.

(#4026) bluekorall válasza #58000384 (#3971) üzenetére


bluekorall
újonc

Én is így jártam, nem ültem rá, nem dobáltam, tojásként bántam vele, és egyszer csak elrepedt az üveg.
Itt próbáltam keresni olyat aki szintén így járt, mert gondolom a szervízben abból idulnak ki, hogy estleg kispárnának használtam, vagy ráűltem, vagy dobáltam!

(#4027) TJános válasza bluekorall (#4026) üzenetére


TJános
csendes tag

Úgy tűnik, nem egyedi esetekről van szó: http://www.myce.com/news/asus-transformer-tablets-suffer-from-cracked-screens-asus-denies-64090/ és http://forums.androidcentral.com/google-nexus-7-tablet-2012/209267-asus-repaired-my-cracked-screen-under-warranty.html Korábban olvastam, hogy az Asus androidos tabletjeinél voltak ilyen gondok, s úgy tűnik, a bookoknál is előfordul. Remélem sikerül megoldani, hogy ne kelljen fizetni a kijelzőcseréért.

(#4028) bluekorall válasza TJános (#4027) üzenetére


bluekorall
újonc

Köszönöm a választ!

(#4029) Crystalheart válasza bluekorall (#4025) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Üdv, én a budai FixDirect nevű Asus szervizbe vittem be. Nem jósoltak sok jót a képernyő repedésével kapcsolatban. A központi hivatalos állásfoglalás, amit mailen kaptam a fő címükről, azt tartalmazta, hogy amennyiben a repedés elágazik, úgy a jótállás nem fedi le... Klafa, mondom.
Az enyém emellett még kontakthibás a dokkolón, rossz az aksija és púposodik a tapipadja is. Szóval kifogtam, de rendesen.
Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy te is a FixDirectbe küldöd vagy viszed be a gépet minél hamarabb és még hivatkozhatnál is rám, így már láthatnák, hogy nem egyedi eset, mellette te is írhatnál a központi ügyfélszolgálatnak, amit az ASUS honlapján tehetsz meg.
Hülye dolog, ja, de mit várjon az ember egy ilyen olcsó cucctól... Csak legalább cserélnék ki, ha már összetört.

(#4030) vendingo válasza Crystalheart (#4029) üzenetére


vendingo
veterán

Nem lehet, hogy az akku púposodott fel és repesztette szét?
Találkoztam már ilyennel mobiloknál. Legutóbb az iphone 3g-ben úgy púposodott az akku, hogy szétrepedt az lcd.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#4031) bluekorall válasza Crystalheart (#4029) üzenetére


bluekorall
újonc

Üdv!
Köszi a segítséged. Sajnos én vidéken lakok, így nem tudom bevinni a budai szervízbe, nekem érte jönnek és visszahozzák. Megpróbálom oda küldetni velük.
A központi ügyeletnek mindenképp írok, és hívatkozok a te esetedre
és a T. János által küldött fórum esetére is. .
Az ünnepek miatt nem intézkedtem eddig, meg kerestem a neten hasonló esetet.
Nekem is a kamera mellől 1.5 cm-re egy pontból először jobbra egy repedés majd 1-2 nap mulva balra is egy repedés történt amikor nem is használtam (van egy Fujitsu Amilo notbookom is).
Az én gépemnek ezen kivül semmi baja, szépen működik, mindent csinál, máshol nem repedt, csak a padot és a billentyűzetet használom amikor előveszem.
Majd írok mire jutok velük. Mégegyszer köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4032) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Hol kell pontosan beállítani, hogy a wifi ne kapcsoljon le alvó állapotban és ne álljon meg a letöltés? Kerestem az energiasémáknál, de nem lelem.

Köszi!

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4033) Torry válasza Crystalheart (#4029) üzenetére


Torry
addikt

Egyébként a frissebb procis vagy a régi verzió van nektek?

(#4034) Ance válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


Ance
őstag

Most szomorú leszel, de csak úgy, ha kilövöd a sleep funkciót. Ha kell a végleges, azt is leírom, de az szerintem felesleges, mert van amikor meg jól jönne.

A legegyszerűbb megoldás, ha éppen úgy kell, hogy ne menjen alvóba, akkor írd be a futtatásba, hogy:

shutdown -s -t 0 (vagy shutdown /s /t 0)

A másik lehetőség, hogy hosszabbra állítod a sleep-et és beállítod az üres képernyőt képernyővédőnek. Úgy nem fog sokat fogyasztani. Ezt a fenti beírás esetén is használhatod.

(#4035) Ance válasza Ance (#4034) üzenetére


Ance
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő. Annyit még, hogy a fenti paranccsal pontosan is meg tudod határozni a kikapcsolás időpontját. A szám a másodperc, tehát:

shutdown /s /t 3600

azt jelenti, hogy 1 óra múlva fog lekapcsolni.

(#4036) Crystalheart válasza Torry (#4033) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ez a régi, 4×1,3 - az enyém még butított is, csak 1GB RAM.

[ Szerkesztve ]

(#4037) Necc válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


Necc
addikt

Kikapcsolod a 'connected standby' funkciot, ez az egyetlen jarhato ut.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#4038) bandigyerek válasza Necc (#4037) üzenetére


bandigyerek
senior tag

És azt hogy?

(#4039) Ance válasza bandigyerek (#4038) üzenetére


Ance
őstag

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\CsEnabled (1->0)

Ha nem érted a fent írtakat, akkor ne csináld.

(#4040) bandigyerek válasza Ance (#4039) üzenetére


bandigyerek
senior tag

regedit. Azt hittem, hogy van valami beállítási menü az energiagazdálkodásban.

(#4041) metti válasza metti (#4018) üzenetére


metti
tag

Nos, ez a válasz jött az Asustól a full HD feletti felbontás HDMI-n keresztül problémára:
"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük visszajelzését.

A megadott felbontást nem támogatja a T100TA.

Az esetlegesen okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük.

Tisztelettel,

ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat"

Ha valami komolyan érdekel, foglald le egyértelműen a későbbi félreértések elkerülése végett!Posta csak előreutalás esetén!

(#4042) lafaty80 válasza metti (#4041) üzenetére


lafaty80
őstag

Akkor a termék leírásnál is levehetnék, bár ha a sorok között olvasunk, akkor a hdmi 1.4-re írják a nagyobb felbontás támogatását, de akkor is....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#4043) flegga92 válasza lafaty80 (#4042) üzenetére


flegga92
senior tag

Én a samsung tvmmel jártam így. Mindenhol azt írák, hogy támogatja a WiDi/miracast/Screen Mirroringot (ki hogy hívja) közben pont ez nem... És ráadásul mindenhol azt reklámozták, hogy ettől a szériától minden smart egyforma. Hát ebből pont kifelejtették. Akkor azt mondták, hogy leveszik a honlapjukról, de még mindig kint van pedig ez már egy jó éve volt...

(#4044) norbszt


norbszt
tag

Sziasztok

Segítség kellene, olyat csinál a T100asom, hogy eldobja a Bluetooth egeret, rá 10 másodperc múlva a wifit is úgy, hogy a wifit nem tudom kapcsolni az fn+F2 se. Újraindítás segít de 10-30perc és újból ezt csinálja. Találkoztatok ilyennel? mi lehet a probléma?

(#4045) flegga92 válasza norbszt (#4044) üzenetére


flegga92
senior tag

Repülő üzemmódot próbáltad be/ki kapcsolni? Nekem az a wifit megoldja a T200-nál ugyan az az adapter van benne. Bluetooth egeret sűrűn dobálja, de akkor elég csak bemenni a bluetooth menübe (csempés felületen) és egyből visszajön.
Illetve, ha már itt tartok akkor nekem egy időben sokszor laggolt az egér.
Megoldás:Eszközkezelő/hálózati kártyák/ Broadcom 802.11 abgn .../speciális fül/és a bluetooth collaborationt disable-re állítani.

(#4046) Fkris válasza norbszt (#4044) üzenetére


Fkris
őstag

Szerintem egy driverfrissites/ujratelepites megoldhatja

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#4047) norbszt válasza Fkris (#4046) üzenetére


norbszt
tag

Szia

Driver frissítés után is csinálta. Aztán eszembe jutót, hogy az nap babráltam a router beállításaival csináltam egy gyári vissza állitást a routeren azóta jó. kopp kopp.

(#4048) Gork


Gork
tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy T100-as vásárlásán. Viszont arra kérdésre nem találtam egyértelmű választ, hogy a screen mirroring hogyan működik ebben az esetben. Van egy 2014-es LG LED TV-m, WIDI és Miracast támogatással. Ha szeretném majd kivetíteni a készülék képét, akkor milyen módon tudom ezt majd a legegyszerűbben megoldani? Mondjuk egy Miracast Dongle-lel?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4049) sanyci válasza Gork (#4048) üzenetére


sanyci
senior tag

Ha a TV-d tudja, minek a dongle?

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4050) n42


n42
tag

[link]

sziasztok, rendelt már innen valaki adaptert? melyiket érdemes rendelni, a 2.1A, vagy a 3.5A-t? Egyedül ezt utálom a T100-ban, hogy a saját töltőjén kívül minden más használhatatlan. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.