Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) dejaris válasza Ance (#950) üzenetére


dejaris
addikt

Bioschok infiniti is vinnyog, ha nincs elegendo, pedig a rambol meg nagyon nem futott ki.

(#952) sb válasza MaCS_70 (#945) üzenetére


sb
veterán

Process monitor nevű progival lehet egy rakás dolgot monitorozni, többek között a disk műveleteket is be lehet állítani filterrel. Eléggé sokat logol így csak 1-2-3 órára hagytam futni, de teljesen korrektnek tűntek az eredmények. Amit lelogolt szumma írást annyit mutatott a HD Sentiel és az SSDlife is.

A legnagyobb írások a következőek voltak:
- Óránként a windows log fileba bekerül kb. 1-200MB. (Ez akkor is annyi ha idle magára hagyom a gépet.)
- Firefox profil frissítése írt viszonylag sokat indításnál, kilépésnél. Ez is részben felesleges/furcsa, mert a Firefox-om át van állítva úgy, hogy disk helyett ramba cache-eljen csak. Tehát ez elvileg nem a cache-elés volt, az gondolom több lett volna.
- A swapfileban voltak még írások 1 óránként kb. egy 500MB-os "csomag". Ez szintén elég sokszor megjelent akkor is, ha idle töltötte a gép azt az 1 órát 1.5-2GB használatban lévő memóriával. Hogy miért swappelt...?
- A vírusirtó írogatott még, de az nem volt annyira vészes.
A többi a munkához kapcsolódó írás volt: Outlook ment folyamatosan és egy rakás más program... nyilván ezekkel nincs mit tenni. :)

Miután kilőttem a swapfile-t a process monitor és sentiel/ssdlife szerint is a korábban leírtaknak megfelelően csökkent az írás mennyisége.

A swapfile kikapcsolásról én is úgy tudtam, hogy nyűgös, mert mindenféleképpen kell. Ezért is használtam a mai napig, akkor is, ha elég lett volna amúgy a fizikai ram is. De úgy látszik talán sikerült kinőni ezt a hülyeséget, mert a kikapcsolás óta sincs semmi gondom. Se a laptopon munka közben 4GB-tal, se az asztalin otthon 8GB mellett (viszont játékot is indítva).

[ Szerkesztve ]

(#953) MaCS_70 válasza sb (#952) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ezek a Sysinternals-programok nagyon jók!

A jelek szerint akkor valóban érdemben javult a Windows memóriakezelése.
Nem emlékszem, hogy XP vagy 7 volt-e a gépemen, de 8 GB RAM mellett is rendszeresen kiakadt az alacsony memóriára hivatkozva. Aztán profik tanácsára beállítottam valami nevetséges méretű SWAPet, aminek logikusan nem lehetett jelentősége -- mégis azonnal rendbe jött minden.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#954) Egon válasza sb (#952) üzenetére


Egon
nagyúr

A T100 vonatkozásában, legrosszabb esetben meg lehet próbálkozni a másodlagos háttértárra (SD kártya) kirakni a swap-fájlt (amennyiben van olyan alkalmazás ami hiányolja).
Kevésbé fáj, ha esetleg meghal egy alapvetően könnyen cserélhető alkatrész (ráadásul az adott kapacitású kártya ára meredeken zuhan).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#955) vlevi válasza Egon (#954) üzenetére


vlevi
nagyúr

Viszont az a kulso sd karyta swappeleshez bun lassu lesz. Szerintem. Mert valaki rakott be crystaldiskmarkot a belso 64 gigarol, es ott valami szaz folotii szamokra emlekszek, ez egy kulso sd kartyan jellemzoen 5-6, max 10 mega, veletlen eleresben hatvanyozottan jelentkezik a sebessegkulonbseg.

(#956) vlevi válasza Honkydoo (#910) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt egy youtube-os Ubuntu : [link]

(#957) savoo válasza vlevi (#956) üzenetére


savoo
addikt

Még mindig egy okádék ez az Ubuntu. Ráadásul dög lassú rajta..

(#958) dejaris válasza savoo (#957) üzenetére


dejaris
addikt

Ehez hozzatartozik, hogy pendrive-rol futtatja.

(#959) Ance


Ance
őstag

Van egy lan to usb átalakítóm, gondoltam kipróbálom, mert van olyan hely, ahol csak vezetékes netet lehet tudok használni. Eddig mindennel működött pl. androidos mini pc-vel is, a T100-zal viszont nem jön össze. Érzékeli, hogy valamit bedugtam, de a netet nem. Valakinek esetleg van ötlete, mi a teendő?

(#960) wiew1987


wiew1987
csendes tag

Bocsi, új vagyok a fórumon, elég sokat visszaolvastam, de erre nem találtam még választ. A sajátgépnél ugyebár kiírja, hogy a c meghajtón mennyiből mennyi szabad. Nekem a 64 gigás gépem van, de azt írja ki, hogy 49,1 gigából 36 szabad. Nem igazán értem, hogy akkor most mi mennyi... Lehet, hogy buta kérdés, de én elég laikus vagyok... Amúgy még csak egy napja van meg a kis gép, de már most imádom. :)

(#961) Ance válasza wiew1987 (#960) üzenetére


Ance
őstag

Ez a gép ikonon jobb katt, kezelés menü, ott a lemezkezelésen te is meg tudod nézni saját magad. 8gb-ot foglal a winows telepítő, 900mb-ot valami egyéb dolog, 100mb-ot a telepítés megkezdésekor a win8 kreál magának, így marad a végére az utolsó partíción, amit látsz 49gb hely. A többi másik partíciókon van tehát.

[ Szerkesztve ]

(#962) wiew1987 válasza Ance (#961) üzenetére


wiew1987
csendes tag

Csak az a gondom, hogy nem látok több partíciót, csak a C-t... Így kb kijönne ez a 40 valahány, csak akkor elméletileg maga a rendszer van egy másik partíción, ezen meg lehet, hogy a sok előre telepített alkalmazás foglal helyet... Szóval nem igazán értem... :(

(#963) wiew1987


wiew1987
csendes tag

Bocsi, megnéztem, ahol mondtad, végül megtaláltam, nagyjából így talán már értem is. Köszönöm! :)

(#964) satz18 válasza wiew1987 (#963) üzenetére


satz18
őstag

A recovery van rejtett partíción.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#965) petlee23 válasza Ance (#959) üzenetére


petlee23
csendes tag

Nem örülök amit írsz,mert ebayről egy hete rendeltem meg én is egy usb-lan csatlakozót. Ha megérkezik írok róla hogy nálam működik-e.Ha addig rájössz valamire írd meg mi volt a probléma!

(#966) MaCS_70 válasza satz18 (#964) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy a rendszerképet át lehet-e másolni máshová, hogy ne itt foglalja a drága helyet és egy jövőbeli újrahúzáskor be lehessen tallózni mondjuk egy pendrive-ról. (Merhogy telepítőlemezt ugye nem adtak hozzá...)

Üdv: MaCS!

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#967) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha az egérmutatót az akkuikonra húzzátok az értesítési részlegben, Nektek a becsült hátralévő időt kijelzi, vagy csak a százalékot? Nekem csak a töltöttségi százalékot mutatja...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#968) petlee23 válasza MaCS_70 (#967) üzenetére


petlee23
csendes tag

Nekem is csak százalékot mutat.

(#969) sb válasza Egon (#954) üzenetére


sb
veterán

Igen, ez jó megoldás lehet.
Mindenesetre nekem azért annyira nem szimpatikus ez a cserélhetetlen belső tárhely (bár ugye telefonoknál/taboknál is ugyanez a helyzet, de valahogy itt "PC-ként" idegen tőlem ez a módszer), ill. 4GB rammal is szimpatikusabb lenne. Lehet, hogy várok még az első fecske után további modellekre...

MaCS_70: Igen, régebben voltak ilyen gondok a winnel - ill. inkább a win-re írt programokkal. De az utóbbi 1-2 évben már elég ritkán hallok ilyenről, hogy kikapcsolt swapfile gondot okoz. Nyilván mivel programfüggő inkább, előjöhet, de szerintem érdemes vele próbálkozni elég ram mellett.

(#970) zsola32


zsola32
őstag

elhoztam ismét egyet, ezt most a laptop.hu-ból.
remélhetőleg ez nem lesz hibás, már töltöm, este lesz az első bekapcsolás.

(#971) max-11


max-11
tag

üdv. nektek is van úgy, hogy érintős asztal 'módban nem adja fel a billentyűt? Pl. ha Chrome-ot használok, vagy ha word, excel megy. Excelben hiába lépek egy cellára, nem dobja a billentyűt és a tálcáról sem jön elő...???

(#972) petlee23 válasza max-11 (#971) üzenetére


petlee23
csendes tag

Asztal módban felesleges hogy feldobja.Magadnak állítod be hogy a tálcáról el tudd érni a virtuális billentyűt!

(#973) MaCS_70 válasza petlee23 (#972) üzenetére


MaCS_70
félisten

És éppen ez az én bajom. Ha nincs csatlakoztatva a billentyűzet, elvárnám, hogy ha szövegbeviteli helyre megyek, dobja fel a billentyűzetet.

Miért lenne ez felesleges. Számomra baromi kényelmetlen, hogy nekem kell kapcsolgatnom.

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#974) MaCS_70 válasza sb (#969) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy kis remény 941-ről:

www.notebookcheck.net/Review-Asus-Transformer-Book-T100TA-C1-GR-Convertible.106219.0.html#nbc_main

"The only replaceable part is most likely the 32 GB eMMC flash drive. Versions with 32 and 64 GB suggest that the module is not soldered onto the motherboard. "

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#975) vlevi válasza MaCS_70 (#973) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asztal modban kell lennie valami kulon virtualis billentyuzetnek. Taskbaron jobbegerre asszem be lehet kapcsolni.

(#976) max-11


max-11
tag

Az még oké lenne, hogy nem dobja fel, de ha megnyitok pl egy üres word doc.ot, hiába érintgetem a tálcán a billentyüzet 'gombját, nem adja be mindig, többször nem jö elő. Amúgy szerintem is, ha tabletként használom, minimum h dobja fel a billentyűzetet ha pl. belepöttyintek a wörd.be, vagy xls cellába. Van vmi megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#977) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
jól gondolom, hogy ami megmaradt a 64 gigás helyből, arra nem nagyon érdemes tartalmakat tenni?
mert a jövőbeli programoknak is kell a tárhely....

azon gondolokdtam, milyen jó lenne egy pici partició, de a valóság, hogy marad az sd kártya...

(#978) MaCS_70 válasza vlevi (#975) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, nyilván van, de ugye az a gond vele, hogy nem jön föl és tűnik el automatikusan.
ModernUI-programoknál megteszi, tehát nyilván az a gond, hogy az asztali programok nem jelentik le, hogy írni akarnak beléjük.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#979) MaCS_70 válasza zsola32 (#977) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rendszerpartíció 50 GB, amiből valamivel 20 GB alatt foglal el a rendszer és az Office. Ez annyit jelent, hogy marad 17-18 GB a programoknak és adatoknak és megmarad az SSD-n üresen tartandó hely.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#980) vlevi


vlevi
nagyúr

Hogyan kell nullarol ujrarakni a gépet? Ajandek lesz a t100, es a kiprobalas miatt termszetesen beleneztem, es emiatt mar az en usernevem van rajta. Ha agephazban a frissitest valasztom, az adatok torlesevel, akkor nullarol ujrarak mindent, de nem kerdez semmit, es megint az en nevemmel telepul fel. Legalabbis virtualis gepen kiprobaltam az ujratelepitest, es igy mukodott. Nincs valami mod arra, hogy teljesen nullarol ujrainduljon az egesz folyamat?

(#981) MaCS_70 válasza vlevi (#980) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Használati utasítás a Te barátod (RTFM error), 65. oldal:

Bootoláskor F9, Troubleshoot, Alaphelyzetbe állítás, eljárás a képernyőmenü alapján

Üdv: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#982) vlevi válasza MaCS_70 (#981) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem irtam le a teljes sztorit, mert ezt a megoldast olvastam korabban, csak azert vetettem el, mert azt szeretnem, hogy bekapcsolaskor mar aznujratelepitessel kezdjen a gep, mintha valoban most indulna legelsokent. Ilyen lehetoseg nincs?
Vagy lehet, hogy megprobalok csalni. Becsomagolas elott elinditom az F9-es ujratelepitst, es valahol, ahol megall, ott elteszem altatasba, es ugy csomagolom be. Vajon ez tud majd mukodni? Mert akkor, ha jo a dolog, akkor a bekapcsolas mar rogton azzal kell, hogy folytassa, ahol en abbahgytam. Vajon nem lesz baja abbol, hogy bealtattam a gepet telepites kozben? Nem akarom mar az elejen taccsra vagni :-)

(#983) zsola32 válasza vlevi (#982) üzenetére


zsola32
őstag

és ha úgy adod át, hogy megmondod kipróbáltad, az esetleges későbbi problémák elkerülése érdekében...?

a T100 nálam is ajándék lesz.
amit elsőnek vettem, hibás volt. még jó hogy megnéztem.
amit tegnap hoztam haza, azt is kibontottam, illetve be is kapcsoltam.
(ma már a dobozban pihen, karácsonyig)

(#984) petlee23 válasza zsola32 (#983) üzenetére


petlee23
csendes tag

Neked volt az a gondod hogy a kijelző és a hátlap között kotyogott valami?Mert neha nekem is kotyog kicsit(amúgy semmi baja),olyan mintha pl az akku nem lenne rendesen rögzítve.Visszavitted egyből újat kaptál? Media Marktban vettem,félő hogy sokáig tartana a csere,most meg nagyon kell a gép..
Nem tudom hogy vannak ezek a garanciális feltételek,ha mondjuk megvárom vele a vizsgaidőszak végét (január közepe kb) és akkor vinném vissza lehet nem vállalnának már azonnali cserét,lehet akkor már elkűldenének szervízbe. :F

(#985) zsola32 válasza petlee23 (#984) üzenetére


zsola32
őstag

igen, az enyém volt ilyen. nem kotyogott hanem konkrétan fejre állítás közben elmozdult benne valami.

visszavittem a médiába a 4. napon, rendesek voltak nagyon, kicserélték - volna - de egy hét után sem jött másik belőle.
ezek után visszaadták a pénzt.

szidta itt őket valaki, kb. 100 hsz-el korábban, teljesen alaptalanul.
maximálisan korrekt cég

[ Szerkesztve ]

(#986) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Én hétvégén voltam a a Mammut Media Markt ba és azt mondták hogy idén már nem is lesz Asus t100 uk tehát ha oda viszed akkor nem fognak tudni adni cserekészüléket.( Vagy hát legalábbis szerintem. )

[ Szerkesztve ]

(#987) Ance válasza petlee23 (#965) üzenetére


Ance
őstag

Hi! Megoldódott az usb to lan problem. Nem találta meg magától, hanem a vezérlőpult, rendszer, eszközkezelőben ismeretlen eszközként szerepelt. Kijelöltem, mondtam keressen rá drivert, megtalálta, telepítette, azóta működik. Annyi, hogy megtalálhatta volna magától is, de más panaszom nincs.

(#988) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

sziasztok, próbált már valaki 1080p-t lejátszani youtube-on? Valaki ki próbálná Full screen-en Fraps-al, hogy hány FPS-t nyom 1080p-n a Youtube. Passzív a hűtése? Mennyire melegszik fel leterhelve?
Előre is köszi a válaszokat.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#989) MaCS_70 válasza Ganz-[HUN] (#988) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hűtés teljesen passzív.
Leterhelve melegszik ugyan, de nálam a kellemesen langy állapotig jut el, egyáltalán nem vészes.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#990) satz18 válasza Ganz-[HUN] (#988) üzenetére


satz18
őstag

Notebookcheckes stress test alatt 43 fokig is melegedett a cucc, és pont ott ahol a kezed van. Persze játék alatt inkább az IGP izzad, szóval ennél valamivel alacsonyabb a hőmérséklet, de pl nekem asphalt 8 alatt rendesen melegíti a kezemet. Persze ha külső beviteli eszközzel játszol, akkor ebből semmit nem érzel.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#991) Ance válasza satz18 (#990) üzenetére


Ance
őstag

Nálam is az Asphalt8-nál a legmelegebb eddig, viszont annyira nem, hogy lefagyjon, lelassuljon, mert gondolom valami ilyen védelem van benne.

[ Szerkesztve ]

(#992) satz18 válasza Ance (#991) üzenetére


satz18
őstag

Ilyen gond nincs sőt, jobban megy, mint 3770-el, mivel ott a CPU magasabban jár, és az IGP nem tud olyan magas órajelen járni, mint itt. Tapasztalataim alapján több órás hajtás hatására se trottlingol az IGP. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#993) po998


po998
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődnék hogy Asus T100-asra előtelepitett win 8.1 van lehet e munkacsoportba léptetni a Win.8.1-et?
Ha nem akkor lehet e Win 8.1 Pro -t telepiteni?

Ez simán úgy müködik mint egy mini notinak a telepitése?

Köszönöm a választ

(#994) MaCS_70 válasza po998 (#993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez de facto egy windowsos notebook.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#995) petlee23


petlee23
csendes tag

Akkumulátor kíméléssel ki hogy áll?
Olvastam hogy a Sony-nak van egy programja ami úgy kíméli az akkut hogy be lehet állítani csak 80%-ig töltsön fel és ott lekapcsoljon ha töltőről megy a gép.Ezt a programot megpróbáltam leszedni (Sony Control Center) de nem kompatibilis az asussal.

Tud valaki ehhez hasonló programot?
Ti hogy próbáljátok megkímélni az akkut?
Ha otthonról használjátok a gépet töltőn hagyjátok?

(#996) Ganz-[HUN] válasza satz18 (#992) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

kösz a váalszokat. :)
És 1080p-vel hogy állunk? Ez az a kérdés, ami a legjobban izgat :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#997) Ance válasza petlee23 (#995) üzenetére


Ance
őstag

Feltöltöm, használom míg lemerül. Ha használat közben merül le, akkor 4%-nál rádugom és úgy használom tovább. Egyszóval nem foglalkozom vele túlzottan. Majd elválik mi lesz.

(#998) MaCS_70 válasza petlee23 (#995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az ember megteheti, 80%-nál vegye le a töltőről és 20%-nál dugja rá. Időnként persze érdemes megcsinálni egy 5-100%-os ciklust, de ha éppen nem fontos a teljes üzemidő, egyszerűen figyeljünk oda egy kicsit -- nem kerül semmibe és nyerhetünk vele.
Pár év múlva elválik, milyen eredménnyel. Nagyon sok az ismeretlen az egyenletben, mindössze annyit tudhatunk, hogy
- műszakilag már simán megoldható a nagyon kímélő akkuhasználat,
- a gyártóknak ugyanakkor az az érdeke, hogy a hosszú akkus működési időt reklámozzák, mert az adja el a terméket, nem pedig az, hogy hány év múlva kell akkut cserélni (ami amúgy is több lehet, mint a készülék eszmei avulási ideje, tehát nem érdemes nekik erre gyúrni).

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#999) Dantom66


Dantom66
csendes tag

Sziasztok tudja esetleg valaki hogyan tudok külső usb-ről dvd-ről boot-olni

(#1000) Ganz-[HUN] válasza Dantom66 (#999) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szia, boot sorrendet állítsd be.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.