Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) larryking


larryking
senior tag

Ez nagyon tetszik. Lecserélném rá a Vivotabot.

"We'll meet you where the lights are...."

(#2) saelin


saelin
veterán

A dokkolóba tehettek volna legalább egy kis akkut, ezen kívül minden jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) tovgab


tovgab
aktív tag

Én a 64Gb tárhelyet keveslem egy kicsit, cserébe az itthoni vásárlóknak is viszonylag elfogadtható árat kaphatott. Várom a tesztet...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#4) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ez most tényleg 120 ezer dokkolóval? Nem elírás???
Ha nem, akkor lehet megvan a tabom.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Daywalker válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem elírás:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

Én is csak az extra akkut hiányolom a dokkolóból. A TF300T üzemidején is nagyon sokat dob az a plussz aksi, és nem is nehezebb mint ez az új TF100.

(#7) kakuk.tamas válasza Daywalker (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor az szuper!!! :)
Külföldi oldalakon említenek microSD bővíthetőséget, valamint egy év ASUS felhős tárhelyet is. Esetleg bele lehet írni a cikkbe ezt is. ;)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) tjb007


tjb007
nagyúr

Az azért durva, hogy a másfél éves TF300T 120 ezer forintba kerül, ez meg 110 ezerbe. Nagyon nem is kéne gondolkodni a Melyiket ? kérdésen.

A T100 meg már legalább egy hónapja be lett jelentve/mutatva, szóval ez a hír egy kicsi megkésett.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez elég jó áron jön :C . Úgy néz ki, hogy a 8.1 elhozta az emészthető Win-es tabletekek. A 64 GB-os verzión szerintem azért el lehet férni, remélem valaki kijön egy olyan géppel is, aminek a dokkolójában van akku + egy kiegészítő hdd. És mindezt mondjuk max 12,1"-on.

Laci

(#10) adamssss


adamssss
veterán

Az első normális ár/érték arányú tablet? Nagyon bejövős. Ennyiért meg különösen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) satz18


satz18
őstag

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez lesz nálam a befutó. 64 GB-al, plusz egy micro SDXC UHS 1 64 GB-os memóriakártyával. Ehhez még mondjuk nálam az is elvárás, hogy az OTG-t támogassa, de az eddigiek is támogatták, szóval valszeg ez is fogja. Az is óriási pirospont, hogy nem kell majd töltőt hurcolászni, mert sima mobiltötővel is fog működni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) kakuk.tamas válasza satz18 (#11) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az kétszer se biztos... Egy mobiltöltő mekkora feszültséget ad le, és ennek mekkora kell?!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#13) Dare2Live válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5V elvielg ennek is annyi kell. A inkább a kérdés de újabb mobiltöltök leadnak 2At. Mindenesetre vonzó dolog ha nemkell +1töltőt hurcibálni.

btw már teszt6elte is anand. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) kakuk.tamas válasza Dare2Live (#13) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor nem szóltam. És még egy pont a tabnak!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) larryking válasza kakuk.tamas (#12) üzenetére


larryking
senior tag

A vivotabnak 10 W-os a töltője, de a Kindle töltővel szoktam tölteni és megy azzal is, csak több ideig tart ennyi.

"We'll meet you where the lights are...."

(#16) satz18 válasza larryking (#15) üzenetére


satz18
őstag

És ha az OTG hub van rákötve a közben tudom tölteni valahogy. PL: powered HDD t, vagy egy apa-apa USB-t rákötve? Mer annyi para van azért, hogy játék közben ha nincs ott a dokkoló és OTG-n vanank a perifériák és nem BT-n akkor nem lehet tölteni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Daywalker válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

A microSD benne van, tessék alaposabban átolvasni:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#18) beteg


beteg
őstag

És tuti nem RT-s?

Csak futni kell!

(#19) cairojack


cairojack
aktív tag

Egy ilyesmi tablet lesz a következő tabletem. Sajnálom, hogy magán a tebleten nincs teljes méretű USB port, és az Atom Z3740-ért is kár. Illett volna egy Z3770-et beletenni.
Az sem derült ki, hogy a háttértár az SSD, vagy csak egy sima integrált memoriakártya. Mert ha SSD, akkor oké, de ha csak egy fash memória, akkor iszonyat lassú (kvázi használhatatlan) lesz.

(#18) beteg

Persze, hogy nem RT. MS-en kívül már senki nem gyárt RT-vel tabletet. Hál istennek mindenki kivonult mögüle (Lenovo, Asus, HP, senki nem gyártja már azt a sza*rt). Az RT hálisten egy halott platform.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#20) matteo_szg válasza tjb007 (#8) üzenetére


matteo_szg
őstag

Maga az eszköz igen, de az ár embargós volt 18-ig. Pár nap pedig belefér. :)

jupiiii

(#21) Daywalker válasza cairojack (#19) üzenetére


Daywalker
addikt

Ne haragudj, de oda van írva ez is. "mi mellé 2 GB RAM és 32 vagy 64 GB eMMC flash tárolóhely kapcsolódik"
Tessék figyelmesebben olvasni. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) pzstm


pzstm
titán

kár érte, hogy nem akksis a billentyű :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23) cairojack


cairojack
aktív tag

Jogos! SRY!
Hazafelé olvastam a cikket telefonon, BKV-zás közben (mint az esetek nagy százalékában), plusz kapaszkodni kellett. Biztos emiatt siklottam át fölötte. Vagy csak simán figyelmetlen voltam. Mindegy is. A lényeg, hogy ez így gyengusz lesz. Persze médiafogyasztásra ok, de arra jó bármi. Ez tényleg csak a dokkolóval több egy "átlagtabletnél".

Szerk: de az ára tényleg iszonyat jó... :R

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#24) kakuk.tamas válasza larryking (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jó, a dolog odáig rendben is van.
De ahogy írtad, lassabban tölti. Plusz, ha használat közbeni töltést nézzük, olyan 90%-os terhelés mellett (amit - szerintem - nem nehéz elérni az Atom mellett; habár az új szériával kapcsolatban nincs tapasztalatom) lehet, hogy egy cseppnyi energiát se ad az akkunak, csak annyit, ami a gép működéséhez kell.
De majd a tapasztalat megmutatja, hogy hogyan is van a dolog. Amúgy meg egy univerzális töltő, azt cső. Az amúgy sem baj, ha van egy készleten otthon.

---

(#17 ) Daywalker :bocsi, elsiklottam felette.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#25) larryking válasza kakuk.tamas (#24) üzenetére


larryking
senior tag

Nem vesz fel sok áramot, persze nem terhelem 90%+-on, így igazad lehet. De nem rossz az atom fogyasztása, a vivotabra 9,5 óra van írva és tartja is, pedig hajtva van rendesen.

"We'll meet you where the lights are...."

(#26) Mandarinn válasza cairojack (#23) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Anandtech teszt:

"While there isn’t a full blown SSD inside, the eMMC solution is clearly better for light consumer workloads than a mechanical disk."

Tehát általánosságban gyorsabb mint egy normál vinyó. Ezt nem nevezném használhatatlannak és gyengusnak.

(#27) larryking válasza cairojack (#19) üzenetére


larryking
senior tag

Láttál már RT-t? Én nézegettem egy Lenovo Yoga-n és nagyon bejött, simán meg vettem volna, ha nem újitom be a vivotabot. Plá-ne a lenovo Yoga, egy veszett jó kütyü és az ára sem vészes.

"We'll meet you where the lights are...."

(#28) Mandarinn válasza larryking (#27) üzenetére


Mandarinn
senior tag

De ha hasonló áron kapsz már full 8.1-es Win-es tabot akkor egyértelmű, hogy nincs létjogosultsága az RT-nek. (Szerintem)

(#29) Dare2Live válasza cairojack (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

http://anandtech.com/show/7428/asus-transformer-book-t100-review/4

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) larryking válasza Mandarinn (#28) üzenetére


larryking
senior tag

Persze, ez igaz. Ha lentebb tennék az árazást, simán nyerő lenne.

"We'll meet you where the lights are...."

(#31) smkb


smkb
őstag

Anand tesztben a Bay Trail teljesítménye továbbra is hozza az előzetesen mutatott számokat. A tabos Z3740 ugyanazt a teljesítményt tudja, mint a notebookos AMD A4-5000 csak utóbbi 15W tdpvel, míg Z3740-el szerelt tab, 8,5 órát húzza wifizve. Erősen ARM felé hajlottam eddig fogyasztás-teljesítmény szempontból, de amilyen sprinetet az utóbbi 1 év alatt az Intel lenyomott ezen a téren, az azért nem kis mutatvány. Az AMD apu-k ezzel teljesen irrelevánsak lettek a tabletek terén, nem csoda, hogy senki nem dobott piacra velük terméket, és a Bay Trailre vártak, mivel egy A4-1250-et ez a proci keresztben lenyel, miközben kevesebbet fogyaszt.

(#32) khaaos


khaaos
csendes tag

Sziasztok! Régóta szemezek már ezzel a cuccal, nekem csak office-ra, böngészésre, meg filmnézésre kellene. Szerintetek elbánik 1080p -s mkv-kkel? Vagy akár csak 720p-vel? (tudom, hogy a kijelző csak HD-ready, engem a CPU-GPU teljesítménye érdekelne ilyen téren)
Hallottam, hogy a közeljövőben jönnek ki majd olyan verziók is, amik a 32-64 eMMC mellé 500 GB HDD-t is adnak, erről tudtok valamit?

(#33) satz18 válasza khaaos (#32) üzenetére


satz18
őstag

A plusz HDD-s az a t300, de az más kategória minden tekintetben. Ezt egy SD kártyával tudod bővíteni, plusz külső vinyót tudsz rákötni. Már a Z2760 is bírja az 1080p-t. (láttam youtubon). Ez annál sokkal de sokkal erősebb. Ha nem akarsz új AAA játékokkal játszani (Starcraft 2, wow stb. még elmegy rajta). Akkor kb a nagy CPU igényes alkalmazások kivételével mindent meg tudsz rajta csinálni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#34) khaaos válasza satz18 (#33) üzenetére


khaaos
csendes tag

Köszönöm a választ, nem tervezek BF4-ezni rajta, szóval ezek szerint ez tökéletes lesz az én igényeimnek. A +500GB HDD-s infót ebből a videóból (http://www.youtube.com/watch?v=sUKiq3NB03U) szereztem, a fickó az elején azt mondja, hogy Product Manager az Asus Germany-nél, és 1:50-től mondja az opciókat.

(#35) Mandarinn válasza khaaos (#34) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Bocsánat! Tényleg lesz vinyós változat!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36) satz18 válasza khaaos (#34) üzenetére


satz18
őstag

Én sehol nem láttam még leírva ezt a dolgot, a csávó valóban azt mondja, de a csávó azt is mondja hogy ilyen meg olyan SSD van benne. Nem nincs benne SSD, eMMC van benne, szóval én ezt nem tekinteném hiteles forrásnak. Persze ha jön HDD-s verzió akkor majd örülünk neki, addig is maradhatunk az micro SD kártyánál.

#35: basszus tényleg. Na ez aztán az öröm bódottág. Akkor azt mindenképp megvárom.

#37 Nem értem, hogy miért kell mindig telefonokhoz hasonlítani a PC-ket. :F

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#37) Cassi válasza Mandarinn (#35) üzenetére


Cassi
senior tag

De lesz, több helyen is írnak 500GB-os opcióról.

A gép komoly előrelépés, de a versenyre jellemző, hogy végeredményben max. átlagosnak számít mint tablet így 2013 vége felé. A Samsung Note 10.1 és a Nexus 7 is jobb tablet ennél. Az új iPad 5 is jobb választás lesz valószínűleg.

(#38) smkb válasza Cassi (#37) üzenetére


smkb
őstag

Egészen addig míg nem akarod bármely céges környezetbe integrálva használni, vagy rendes combos office dokumentumokat használni, esetleg access, kis sql server stb. Amint ezek szempontok, droid és ios kuka.

A Note 10.1 mitől is jobb ennél? A 2014 es verziónak még csak csek lenne esélye, de a mostani 10.1-nek semmi az égvilágon.

[ Szerkesztve ]

(#39) Mandarinn válasza Cassi (#37) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Az nagyon relatív hogy mi számít jobbnak...
Ha valakinek néha kell Office meg 1-2 x86-os program az kitörölheti az Almával meg Androiddal.
Úgy írom ezt, hogy Android-os telefonom és tabletem van.
Nekem pl. pont egy ilyenre van szükségem. Nem Ultra Giga Retina kijelzőre.

(#40) Gusztáv válasza Mandarinn (#39) üzenetére


Gusztáv
addikt

Vagy ha csak unod, hogy jó pár weboldal nem működik a fenti 2 platformon normálisan.

Laci

(#41) kakuk.tamas válasza Cassi (#37) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egy TELJES asztali rendszert NE HASONLÍTSUNK már össze semmilyen szinten egy mobil rendszerrel... Le lehetne szokni erről igazán. Ég és föld a két platform, és a 3 rendszer közötti különbség!!!

Főleg ne a félre optimalizált, ram zabáló Androiddal ne hasonlítsuk össze a W8.1-et....
(mondom ezt Androidos telefont használva.)

(#42 ) larryking : ha az ujjlenyomat-olvasóra gondolsz, akkor az nem lesz benne... És arany színű sem lesz a iPad 5-ből, marad az i5S kiváltsága. :DD

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42) larryking válasza Cassi (#37) üzenetére


larryking
senior tag

3 év ipad után én azt mondom, hogy nincs különbség. Az, hogy az ipad 5 jó lesz, nem kérdés. De mennyivel lesz jobb, ha élményben ugyan azt nyújtja mint az ipad 2, mert ugye azon is ios 7 megy. Itt ugye van egy komplett win a tabon, ami most a 8.1 óta táltos lett és közelít afelé, hogy komolyan megszorítsa az androidot ( ami szerintem nem nagy kihívás ) és az iost. Persze csak tablet gépen. És az extrák amit az ipad 5 fog adni 3 perces hűűű meg haaa lesz hidd el.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#43) Ati1979


Ati1979
veterán

Eléggé rendben van ez a tablet ennyi pénzért.

Főleg a 64GB-osra érdemes benevezni. :)

(#44) larryking válasza kakuk.tamas (#41) üzenetére


larryking
senior tag

Volt a HP laposomon ujjlenyomat olvasó, de sose használtam. Nem szólom le az ipadot, mert piszok jó, és nagyon szerettem használni. De változnak az emberek. És ami a legjobban zavar, hogy nem kapok többet a pénzemért. Volt egy ipad 3-am, de ha most vennék egy 5-öt, mi lenne a változás? Nem látok a burkolat alá, de ugyan azt a rendszert látom, ugyan azon programokkal. És lehet benne a6 vagy a7x mi lesz az észrevehető különbség? Ez a gondom az apple termékekkel mostanában.

"We'll meet you where the lights are...."

(#45) satz18 válasza larryking (#44) üzenetére


satz18
őstag

Az infinity blade 3 nem 50, hanem 150 fps-el fog rajta menni, kb ennyi lesz a különbség. ;]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) larryking válasza satz18 (#45) üzenetére


larryking
senior tag

És? Ez erény?

"We'll meet you where the lights are...."

(#47) satz18 válasza larryking (#46) üzenetére


satz18
őstag

Az iphone5 és 5S között is kb nulla funkcionalitásbeli újítás volt. 2 szeres sebességnövekedés, ennyi. Én egy fillérrel nem adnék többet érte az fix.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#48) larryking válasza satz18 (#47) üzenetére


larryking
senior tag

Sajna már én is kiábrándultam belőle. Sajnos ez már nem lesz másképp, és ehhez nagyon elvakult fannak kell lenni hogy ezt ne lássák.

"We'll meet you where the lights are...."

(#49) satz18 válasza larryking (#48) üzenetére


satz18
őstag

De lehetne másképp. Ha kiadnának OSX-es iPadot azzal máris elérnének egy új evolúciós lépcsőt. Csak ugye először az OSX-ből is kell egy olyan verziót csinálni, ami érintőképernyővel is működik frankón. Az MS megcsinálta, az Apple is megtehetné.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#50) larryking válasza satz18 (#49) üzenetére


larryking
senior tag

Apple nem fogja, mert akkor mi lesz az ipaddal. És ugye oda már más processzor kell, ugye intel és akkor mi lesz az A7X-el? Nem ebbe az irányba fejlesztettek, meg ugye akkor lenne egy házon belüli konkurense az AIR-nek. Meg ugye lenne az ára 399.000, ennyiért meg már 3 windowsost veszel, meg egy Ladát, hogy elhozd. :DDD :DDD :DDD
Itt az Apple marad le, ez tény. A Microsoft pedig most nyerhet sokat ha el nem rontja. Minden adott hozzá. Képzeld el a Surface Lumia editiont Pure Wiev kamerával, 5 napos aksival.............

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.