Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Ance válasza NGA (#550) üzenetére


Ance
őstag

Köszi a választ!

(#552) Catcan


Catcan
csendes tag

Sziasztok!
En is szemezek a T100-zal. Gondoltam irok egy e-mailt az ASUS-nak mielott megveszem mert hatha tervben van a kozeljovoben a 32+500 meg a 64+500GBos valtozat bevezetese. Kulfoldon mar kaphatoak majdnem annyiert mint nalunk a sima 32-64-es. Azt a valaszt kaptam, hogy elvileg 2014 elejen varhato. Szerintetek megeri varni addig? Meg ugye az itthoni ar is kerdeses meg...

(#553) Cyrus válasza Catcan (#552) üzenetére


Cyrus
tag

Én személy szerint örülök is annak, hogy nincs benne vinyó, meg semmilyen macerás mozgó alkatrész. Ha már ott zümmög valami alul, annak már hangja is lesz. Olyan jó, hogy ez teljesen hangtalan, és bárhogy is tartom, meg sem kottyan neki. Ha nagyon kell a tárhely, majd rátudok mobil vinyót.

Persze kinek mi az igénye... egy microSD azért jó lesz majd bele később.

(#554) savoo válasza Cyrus (#553) üzenetére


savoo
addikt

Egy SSDs verzió kellene. :)

(#555) a8l válasza savoo (#554) üzenetére


a8l
aktív tag

Nem lehet beépíteni utólag ssd-t?
Gondolom ha a hdd-nek van hely akkor az ssd-nek is.

(#556) Zolexx válasza savoo (#554) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a készülékről akik használják már egy két hete?
Minősége milyen, bírni fogja 2 évig? már a hátlap tűnik elég olcsónak.
Thx

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#557) Ance válasza a8l (#555) üzenetére


Ance
őstag

Nincs helye sem a hdd-nek, sem az ssd-nek. Azaz a most árult verzióban nincs ilyen kialakítva, nincsenek erre szolgáló csatlakozók sem, még nyomokban sem. Több tesztben szétszedték már a billentyűzet részt és ez volt a megállapításuk.

Zolexx: használattól függ. Az enyém valószínű igen, mert vigyázok rá. Attól még ráülhetek véletlenül pár hónap múlva. 10 napja használom kb. de gyengeségét nem fedeztem fel eddig a kialakításnak. A nyitómechanizmusa nagyon bika, ez már inkább zavaróan erős, de jobb, mintha már most rossz lenne. A hátlap benyomásakor a képernyő nem szinesedik. Mondjuk fura is lenne. Mindenesetre 10 nap nagyin kevés, a további következtetések levonásához. Szerintem a leggyengébb pont a tapipad lehet, de azt nem nagyon haszálom az érintőképernyő miatt. Annyira kézre áll, hogy mindkettő használatához kb. ugyanakkora távot kell mozdulni.

[ Szerkesztve ]

(#558) Catcan válasza Ance (#557) üzenetére


Catcan
csendes tag

Akkor viszont nem ertem miert irnak ugyan akkora tomeget es meretet az 500-ra mint a simara...kezdek en is a sima fele hajlani, vegulis ott van nekem is a kulso hdd, az utakra meg eleg lehet az ami benne van. Lehet holnap csatlakozok hozzatok :D

Regebben irta valaki a GTA-t, azt megtenne valamelyikotok, hogy kiprobalja? Engem is erdekelne a dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#559) a8l válasza Ance (#557) üzenetére


a8l
aktív tag

A képernyő részben sincs egy msata csatlakozó?
Olyan picurka egy msata ssd, simán elférne a tábla gépben.

(#560) satz18 válasza a8l (#559) üzenetére


satz18
őstag

Nem a méret a fontos, hanem az alaplap ára szvsz. Ennyi erővel minden notiba tehetnének mSATA-t de kb ez csak a prémium kategória kiváltsága.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#561) vlevi válasza satz18 (#560) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg a chipset. Noti fronton nem nagyon vagyok otthon, de pl. az asztali Intel chipsetekből sem támogatja mindegyik. Pl. a B75 az nem, de a H77 már igen.

(#562) a8l válasza satz18 (#560) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem pl az acer notimban van msata port belül.
Amikor szétszedtem kipucolni a belét akkor láttam.
Végülis elég bele a 64GB meg egy 64GB-s micro sd azzal együtt már nincs szükség nagyobb tárhelyre egy ilyen kis gépben.
Az asus netbookomban 250GB Hdd van de ebből több mint 200 üres.
Nekem arra lenne jó ez a kis masina hogy ha elmegyek valahová akkor legyen nálam valamilyen noti, a netbook az egy lom nem szeretem vinni mert olyan lassú hogy inkább a note2-es telefonon netezek menet közben. Viszont sokszor szükségem van win felületre pl autó diag progikhoz, meg más munkával kapcsolatos szoftver is csak win-en fut.
Szerintem meglepem magam egy ilyennel a köv pár hétben.
Az első értelmesnek tűnő gép olcsón már évek óta nem látok még csak hasonlót sem. Kicsi, könnyű, nem annyira lassú mint egy netbook és sokáig bírja az akksija.

(#563) vlevi válasza a8l (#562) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nézd meg jól azt az mSata portot, mert lehet, hogy HDD cachelésre lehet használni. Pl. beleraksz egy kicsi, olcsó, 16G-s mSata SSD-t, és a sűrűn használt állomáynokat oda cacheli a rendszer. Ez az Intel SRT lényege.

(#564) smkb válasza Catcan (#558) üzenetére


smkb
őstag

Egyszerű. A dokkoló simán lehetne könnyebb az alkotóelemek alapján, de akkor feldőlne dokkolva a tab. Mesterségesen kell a tömeget akkorára növelni, hogy megtartsa a tabot. Abban az esetben ha hdd-t vagy bármit tesznek bele lehet annyival könnyíteni dokkolót, mert nem kell bele akkora ballaszt.

(#565) satz18 válasza smkb (#564) üzenetére


satz18
őstag

Ez így van, én jobban aggódnék a HDD-ből adódó plusz energia miatt. Telefontöltőről az már lehet kevés lenne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#566) smkb válasza satz18 (#565) üzenetére


smkb
őstag

Nem fogyasztanak ám olyan sokat a hdd-k. Egy jobb 2,5 colos 0.3 watt idle, 1w folyamatos olvasás pl film lejátszás, 2w teljes terheléses írás alatt.

(#567) satz18 válasza smkb (#566) üzenetére


satz18
őstag

Ez abszolút értékben nem sok. Egy olyan tabnál, ahol az összfogyasztás van 4 w körül, ott viszont relatíve óriási.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#568) smkb válasza satz18 (#567) üzenetére


smkb
őstag

A 4w csak a cpu max fogyija, emellé még jön csipszet, memóriák, nandflash, kijelző... összeségében megvan az 8 is.

(#569) Baroc válasza smkb (#568) üzenetére


Baroc
tag

Ebben nem vagyok olyan biztos, hiszen a 31Wh-ás akksival kellemesen sokáig bírja a többiek elmondása szerint. 8W-al kb 4 órát menne (nem tudom hogy csinált-e már valaki teljes terhelést).

(#570) smkb válasza Baroc (#569) üzenetére


smkb
őstag

Max értékről van szó.

(#571) Baroc válasza smkb (#570) üzenetére


Baroc
tag

Az lehet :)

(#572) Catcan


Catcan
csendes tag

Nah, ma delelott csatlakoztam hozzatok. Egyelore nem jutottam wifi kozelebe szoval gyakorlatilag nem sokmindent tudtam kiprobalni, de eddig nagyon tetszik. Koszi a segitseget! :D

[ Szerkesztve ]

(#573) petlee23 válasza Catcan (#572) üzenetére


petlee23
csendes tag

Hol vetted meg végül? laptop.hu 120ezer?:)

használd sokáig!!:)

(#574) Catcan válasza petlee23 (#573) üzenetére


Catcan
csendes tag

Igen-igen. Eroteljesen gondolkoztam azon, hogy nemetbol az 500-at aztan vegul lebeszeltem magam. Eleg ez ha meg nem akkor ott a masfeles kulsom es kevesbe macerasabb a mindennapi hasznalat.
Ha talalunk normalisat akkor egy kijelzovedo foliara en is vevo lennek :D

(#575) lev@bps


lev@bps
csendes tag

Én ma délután állok be a T100 tulajok közé, vár egy félretett darab a laptop.hu-nál - szerintem az én esetem a legérdekesebb annyiban, hogy kissé kabaré-jellege van: ma este 3 Transformer lesz itthon: egy 101-es, egy 700-as és egy T100-as:D

Jó ideje rájöttem már, hogy az Android használhatatlan komolyabb melóra, de a szétszedhetőségről nem akartam lemondani, csak egyszerűen nem nagyon volt más alternatíva, legalábbis megfizethető áron. Spanyolországban élő öcsémnek én ajánlottam a T100-ast, de csak tegnap tudtam meg, hogy végre megérkezett hozzánk is, így csere lesz rá nálam is:D

VIGYÁZZATOK MÉG A GÉPETEKRE!! A 700-as hiába volt a legdrágább Transformer, amit az Asus csinált, van egy komoly konstrukciós hibája: nagyon sok használónak elrepedt a kijelző teljesen spontán - vagy a processzor hőtermelése miatt, vagy (ami valószínűbb) a dockra való csukódás miatt, amikor is közvetlenül az üveg kapta a feszültésget, főleg, ha összefogva szállítottad. Én is átestem ezen, romolás miatt nekem nem volt már rá gari, de nem is számított volna, az Asus nem ismeri el a felelősségét, szerencsére nekem nem vágta tönkre a komplett gépet, mint sokaknak - nekem csak egy kisebb repedés van, ami a képernyőt kb. 3-4 cm-en érinti csak (akit érdekel, elolvashatja a sztorit a 700-as topic-ban). A 101-es elpusztíthatatlan, a 700-ast tól pillekönnyűre csinálták meg - a 701-es állítólag már nehézkesebb, masszívabb és a 100-as is. Szóval azért pár hétig, amíg nem gyűlik fel külföldi fórumokban tapasztalat, érdemes nagyon vigyázni a gépre, óvatosan csukni és szállítani - én a 700-asom dokkját megtámogattam plusz szivacspárnákkal, hogy ne az üveget érje a feszültség (filléres, OBI-ban kapható dologról van szó), ezt is meg fogom - aki biztosra akar menni, érdemes szintén meglépnie szerintem.

www.budapestscenes.com

(#576) Egon


Egon
nagyúr

Valaki a tulajok közül kipróbálná ezt?
Azaz megnyitni a Wordöt meg 2-3 böngésző tabot egyszerre, és váltogatni köztük. Előre is köszönöm!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#577) Catcan


Catcan
csendes tag

Lehet bugyuta kerdes lesz dea tablan ami a dokkolo csatlakozasanal van folia azt ti leszedtetek? Nekem igy kicsit szorul, hogy rajta van de annyira meg nem is akar lejonni...

(#578) andrew01 válasza lev@bps (#575) üzenetére


andrew01
tag

Érdekes amit írsz..
most megnéztem.. a dokk csatlakozásánál kivan bélelve vmi puha anyaggal.. ez akkor megoldás vagy a régebbiek is ilyenek voltak?? Nem tűnik úgy hogy nagyon megfeszülne a téma...

(#579) Ance válasza Egon (#576) üzenetére


Ance
őstag

Megnyitottam 3 word-öt, egy excell fájlt, egy pdf-et, a levelezést, az áruházat, az IE-t (azon belül 3 lapot), a képnézegetőt, a naptárat, a facebook-ot, és váltogattam közöttük. Ez így elég?

Na jó, elindítottam az Asphalt8-at is, még akkor is ment, de amikor elindítottam egy versenyt, és elváltottam onnan a böngészőbe, akkor a játék visszalép a kezdőképernyőre. Szóval nem enged a háttérben versenyezni. :)

Azt azért tudni kell (hátha valakinek nem egyértelmű), hogy a nem csempés felületen, hanem a régi asztalon futó 3 darab word és 1 darab excell között nem lehet nem lehet oldalra huzogatással váltogatni, azaz az asztal egy darab felület a fenti felsorolásból, amit oldalra húzással elő tudsz hívni. Ha ott vagy, akkor ott tudod váltogatni a 4 program közötti ablakokat a régi módon alul. Mielőtt valaki arra gondol, hogy oldalra húzogatással tudja cserélgetni a megnyitott dokumentumokat. Két dokumentumot viszont ugye tudsz egymás mellett is nézni elég egyszerűen a win8.1-ben. Mondjuk a régiben is, csak itt elegánsabb.

(#580) 220fan


220fan
csendes tag

És még WiDi is van benne, ha valaki hiányolná!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#581) Egon válasza Ance (#579) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx. :R
Egyre jobban tetszik a masina...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#582) vlevi válasza Egon (#576) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bír ez még többet is, ez exor videóján jól látszik.

[link]

Ahogy a videóba belenéztem, több videó egyidejű lejátszását 20% processzorkihasználtsággal, kb 0.7Ghz processzorfreki terhelést jelent. Bőven van még benne tartalék...

Az az Atom már nem az az atom...

Nekem a mostani gépemben egy elég vacak vinyó van, mert csak próbálgatásnak van fenn a win8.1, de közel sem reagál ennyire gyorsan a gépem, mint a videón ez a T100-as. Pedig én i5-el, 8G RAM-al dolgozok, csak éppen a vinyó hulladék alatta.

[ Szerkesztve ]

(#583) NGA válasza vlevi (#582) üzenetére


NGA
addikt

Azért azt vegyük figyelembe, hogy ez jutub video, azaz hiába nagy a felbontás, ha kicsi az adatsűrűség. Mondjuk 3 db 1080p-s 20 megabites mkv-vel nem ezt fogja mutatni.

(#584) Egon válasza vlevi (#582) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem SSD van a gépben az i5 mellett, így elég gyors.
Az adatlapon levő gép mellett szoktam használni egy ezeréves HP notit (egymagos Centrino Celeron, 2 GB RAm, Win XP, mindez egy hulladék 60 GB-os vinyón), a céges gépet (E2000-res C2D, integrált vga (végigtoltam rajta a régi RtcW-t, szóval jó az... ;] ), szutyok 80 GB-os vinyó, 1 GB RAM), meg egy Lenovo B590-es notit.
A régi HP noti a leglassabb értelemszerűen: időnként legszívesebben kidobnám, olyan idegesítően lassú.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#585) vlevi válasza Egon (#584) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nekem SSD van a gépben az i5 mellett, így elég gyors."
A rendes konfigomban nekem is egy SSD van. Csak a win8 kipróbálásához, megismeréséhez betettem egy öregecske 250-es vinyót az SSD helyére, és úgy, hát, mitismondjak, az a villámgyors boot az nálam 1-2 perc alatt megvan. Mármint, mire bebootol, betölti a windows live profilt, bemászik a desktopra. De mire elhallgat a vinyó, az ngyjából mégegyszer ugyanennyi (töltődik a catalyst, szinkronizál a dropbox, satöbbi). SSD-n ez megvan másodpercek alatt.

(#586) vlevi válasza NGA (#583) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, majd, akinek van ilyen gépe, az megdobálja a killa sampléval, és meglátjuk :D

[link]

(#587) Ance válasza vlevi (#586) üzenetére


Ance
őstag

Megy rajta tökéletesen. Már ki lett próbálva.

Szerk: Most kipróbáltam, úgy is megy akadás nélkül, hogy a másik lejátszóval egy HD felvételt játszok le éppen.

[ Szerkesztve ]

(#588) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Sziasztok! Ezen elszüttyögne egy Visual Studio 2012? Egyetemi projektekhez kéne főként.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#589) vlevi válasza Oppenheimer (#588) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tuti, hogy elmegy.
Egyik ismerősöm a régi egymagos Atom netbookjára tette fel a VS-t. Igaz, ott volt annyi "csalás", hogy a HDD abban a gépben cserélve lett SSD-re, de ami elmegy egy egymagos vackon, az ezen is el fog menni.

(#590) Oppenheimer válasza vlevi (#589) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lehet benevezek egyre. Üzemidő és a mobilitás nagyon csábít benne, de csak akkor kell ha befoghatom munkára is. Hol lehet kipróbálni?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#591) Ance válasza Oppenheimer (#590) üzenetére


Ance
őstag

Egyelőre otthon, miután megvetted. Sajnos nincs más lehetőség még.

(#592) lev@bps válasza andrew01 (#578) üzenetére


lev@bps
csendes tag

A dock csatlakozója a 101-esnél és a 700-asnál is kapott borítást, de nem arra a pontra gondolok, hanem a kijelző oldalán, az Asus logónál történt a repedés.

A laptop.hu is szimpatikus brigád amúgy, tegnap (péntek) este 6 előtt nem sokkal megvettem az utolsó T100-ast, ami a Teréz körúti boltban volt, pár órával azlőtt rakattam félre. Éjfél körül hazaérek, bekapcsolom, semmi Win8 setup, Asus T100 a felhasználónév már és a csempék között a fényképeknél egy szemüveges, kopaszodó fickó néz vissza rám telefonálva... Odakattintva nincs kép, a lomtárból visszaállítva a fotókat látok egy csomó képet, ami ott készült a Teréz körúti boltban. A bemutatódarabot még akkor se vittem volna el, ha előre jelzik, így meg pláne. Még jó, hogy ma 10-től nyitva vannak, viszem nekik vissza...

www.budapestscenes.com

(#593) rjg válasza lev@bps (#592) üzenetére


rjg
őstag

Ez durva. Én a központjukban (Márvány utca) vettem. Ott a bemutató darabot sem kapcsolták be, nehogy a telepítés végig menjen, csak megtapogatni tudtam, hogy milyen az összerakási minősége és az enyémen is előttem vágta fel a dobozon a matricát.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#594) rjg válasza Ance (#587) üzenetére


rjg
őstag

Nálam VLC-vel kicsit szaggat. A hang folyamatos, de a kép meg-, megakad.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#595) Ance válasza rjg (#594) üzenetére


Ance
őstag

Telepíts rendes lejátszót :) Media Player Classic Home Cinema

Ha valami akadna ezután is, akkor ezt telepítsd még: FFDShow

De elvileg ez a fenti Media Playerbe beépülő a kodek telepítése nem szükséges, mert nem fog akadni, továbbá a beállításához azért érteni kell egy kicsit az MPC használatához. Szóval csak spec igények esetére telepítsd, egyébként felesleges, mert minden akadás nélkül fog menni.

(#596) rjg válasza Ance (#595) üzenetére


rjg
őstag

Köszönöm, megnézem. :K

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#597) BéHGT


BéHGT
senior tag

Ez most ez a Tab? Milyen a procija? Oké, hogy 4 magos, de mekkora?
Asus TFB T100TA-DK003H 2in1 W8.1

(#598) vlevi válasza BéHGT (#597) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez az.
A procija pedig ez : [link]

(#599) BéHGT


BéHGT
senior tag

Kinek van itt ilyen gépe? Jó pár embertől már olvasta€, hogy "belepett" a tulajok közé... mik a tapasztalatok? valami jó teszt róla?

(#600) danih válasza BéHGT (#599) üzenetére


danih
addikt

Ne olvass vissza, nehogy tulajokba és azok tapasztalataiba fuss.

(#592) lev@bps: na ez szép, tehát akkor ezért van "raktáron" most a Terézen, akkor nem oda megyek hétfőn :)
Furcsa, hogy még mindig nem láttam sehol máshol a terméket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.