Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) andrew01 válasza satz18 (#500) üzenetére


andrew01
tag

Kimerítő answer.. :) köszönöm!! Igy tényleg átgondolom/keresgélek több opciót ár-érték arányban..

[ Szerkesztve ]

(#502) vlevi válasza savoo (#497) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó, de ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy egy 2W SDP fogyasztású eszközről beszélünk, amit egyáltalán nem a 3D teljesítményre hegyeztek ki. Ne hasonlítsuk egy i7-es configba berakott ATI 7870 kártyához :D

(#503) Egon


Egon
nagyúr

Ennyi.
Ezen túlmenően, nekem úgy tűnik, hogy ebben a szegmensben gyorsabb a fejlődés (a processzorok, platformok teljesítményét illetően), mint amennyivel évről évre nő a játékok hardverigénye, azaz egyre kevesebb kompromisszumot kell kötni, egyre több játék játszható.
Ráaadásul kb. ez az első megfizethető Windowsos tablet, ami nem elhanyagolható módon egyrészt tabletként is használható (üzemidő, passzív hűtés), másrészt a teljesítménye is relatíve ütős.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#504) savoo válasza vlevi (#502) üzenetére


savoo
addikt

Én ezzel tisztában vagyok.

Egon: most, hogy kijött az új generáció a konzoloknál, szépen megfognak megint ugrani a pc-s játékok gépigényei, meg kell csak nézni a watch dogs vagy a bf4 gépigényét. És ez ennél csak feljebb fog menni.

(#505) smkb válasza savoo (#504) üzenetére


smkb
őstag

Nem hiszem, hogy megugranának, mivel elég gyenguszkák az új konzolok. Nem az van, mint az mostani generávió megjelenésekor, hogy csúcs pc hardvereket is szororongatta, most még középktegóriásnak is épp csak elmennek.

(#506) savoo válasza smkb (#505) üzenetére


savoo
addikt

Butaság azt hinni, hogy gyenguszok. Főleg a PS4.. :)

(#507) smkb válasza savoo (#506) üzenetére


smkb
őstag

Pedig HW szinten azok. PC középkategória, a PS4 is.

[ Szerkesztve ]

(#508) bibalint


bibalint
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés. Gyárilag van a dobozban valami plusz kábel a töltőn kívül (pl. OTG kábel, vga átalakító) ?

Köszi!

bb

(#509) savoo válasza bibalint (#508) üzenetére


savoo
addikt

Nincs.

(#510) User64476 válasza bibalint (#508) üzenetére


User64476
őstag

Nincs, csak a töltő.

Játék témához: tegnap feltettem a COD Black Ops-t, 800*600ban minimumom egész játszható, kicsit akadozik főleg ha nagyon sok az esemény, mindenesetre sokkal jobb mint amire számítottam, nem diavetítés. Egyre jobban tetszik ez a kis masina, az Intel nagyot dobozz ezzel a procival.

(#511) Egon válasza User64476 (#510) üzenetére


Egon
nagyúr

Na jó, azért egy kicsit perverz ezen a masinán FPS-t tolni...:)
Amúgy megnéztem annak a COD résznek a gépigényét, és azért elég húzós: C2D E6000-res proci (szerintem ez a masina kb. egy E2000-res asztali procival van pariban), és mobil masinához képest erős vga kell hozzá.
Számomra megnyugtató viszont, hogy azok az FPS-ek, amivel utoljára játszottam viszonylag sokat (pl. Painkiller, UT3 stb.), elvileg jól futnának a vason (leszámítva a Crysis-t... ;] ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#512) smkb válasza Egon (#511) üzenetére


smkb
őstag

Szerintem egy max 4w fogyasztású passzív hűtésű soc-el ez elég parádés teljesítmény így is, ha belegondolok, hogy kb ezt tudja a T4400 + diszkrét HD4570 -el szerelt notim ami kb 55wattot eszik együtt a vgaval... Néztem youtubeon valami videot, a régi Need for Speed Most Wantedet elég szépen vitte... továbbra is cpu+vga= 4 WATT! -ról beszélünk. Nekem továbbra is döbbenet.

(#513) potyiosaurus


potyiosaurus
csendes tag

Hello!
Eroteljesen gondolkozok en is egy t100 vasarlasan, elolvastam az itteni hozzaszolasokat es ma be is mentem az egyik laptop.hu-ba. Ott nekem azt mondtak hogy max flash jatekok mennek rajta es a komolyabb flashes oldalak zavarba hozzak mar de azert jo. Valaki nem tudna nekem kiprobalni a tenylegesen a GTA SA-t esetleg egy COD2-t? Videot lattam mar rola de a ti tapasztalaitokat szivesebben fogadnam :D Ha mennenek szepen akkor holnap csatlakozok a taborotokhoz :D

Samsung Galaxy S III - Designed for Dinosaurs

(#514) Cyrus válasza User64476 (#488) üzenetére


Cyrus
tag

Ez nekem megfelel, tetszene. 2 kellene belőle, hogy a későbbiekben se kelljen utána szaladgálnom, ha tönkremenne a fólia...

Akkor megrendeled? Ha igen, privátban megbeszélnénk a részleteket...

(#515) matteo_szg válasza potyiosaurus (#513) üzenetére


matteo_szg
őstag

Jaj, a szokásos eladói tudatlanság...legalább néznének utána.

Torchlight II és HeartStone pl. pipa. Tudom, nem nagy gépigényű játékok, de azért jóval többek a flash-játékos színvonaltól.

jupiiii

(#516) petlee23


petlee23
csendes tag

Én is erősen elgondolkoztam hogy karácsonyra be kellene ruházni egy t100ba,átköltöztetve a régi laptopomból mindent,és ezt használni minden nap.(10' kijelzőt nem hiszem hogy keveselni fogom)

Írják hogy előre telepített windows lesz rajta, de azt nem tudjátok véletlenül, ha később újra akarom majd tenni a rendszert,lehetséges lesz?(nem értek annyira hozzá(mivel windowsos tabletem még nem volt),de én egy-két évente újra szoktam telepíteni a windowst,formázva mindent, ha már azt tapasztalom hogy lassul)

[ Szerkesztve ]

(#517) rjg válasza petlee23 (#516) üzenetére


rjg
őstag

Igen, újra lehet formázni a rajta lévő recovery partícióból. Én egy hét használat után pont most hétvégén csináltam meg és lett egy tiszta telepítésem.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#518) Ance


Ance
őstag

Tud valaki segíteni, hogy hol lehet kikapcsolni azt a szolgáltatást, hogy szemkímélőre teszi a képernyőt bizonyos esetekben? Egyszerűen nem találom, pedig biztos ott van az orrom előtt.

(#519) User64476 válasza Ance (#518) üzenetére


User64476
őstag

az Asus Reading Mode nevű programtól szabadulj meg. Én is töröltem, szerintem állati idegesítő.

(#520) Ance válasza User64476 (#519) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Meg is van. Tényleg ott volt az orrom előtt. Ki is lehet kapcsolni, nekem annyi is elég.

(#521) Egon


Egon
nagyúr

Akksit lehet valahogy cserélni ebben a masinában, ha meghal?
Amennyiben az ember folyamatosan használja, laptop helyett, dokkolva, akkor van értelme végig a töltőn hagyni, vagy azzal csak az akksit tenném tönkre? Hány ciklust bírhat az akksi?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#522) Ance válasza Egon (#521) üzenetére


Ance
őstag

Felesleges töltőn hagyni, mert bírja bőven, ahogy a képen is látszik. Nálam 11 óra felett volt, főleg word.

Az elapsed time 24 óra után újraindul.

(#523) Cyrus


Cyrus
tag

Fóliát be tudja valaki vállalni, hogy berendeli külföldről? Baskiria társunk ajánlott egy linket, ami nekem tetszene. Ki is fizetem előre, ezzel nem lesz gond. Tehát nekem kell, meg ha valaki magának is rendelne, akkor a rendelésem csapja már hozzá.

Privátban is írhattok, ha van kérdés!

A link:
http://www.ebay.com/itm/Ultra-Clear-Screen-Protector-for-10-1-ASUS-Transformer-Book-T100TA-New-/321247296950?pt=US_Screen_Protectors&hash=item4acbd4bdb6

(#524) andrew01


andrew01
tag

Kilehet kapcsolni a kijelzőt h az ne alvó állapot legyen?? :)
Szóval értitek.. még ha specko beállításokban is a "kijelző kikapcsolását" állítom x percre-akkor is alvóba megy épp át... de ha mondjuk torrentről töltök.. minek ''égjen" a kijelző...

(#525) Egon válasza Cyrus (#523) üzenetére


Egon
nagyúr

Csatlakozom: én is kifizetném előre, ha valaki megrendeli... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#526) Jokerx


Jokerx
tag

SSD-t rá tudok csatlakoztatni külső vinyónak?

(#527) bibalint


bibalint
csendes tag

Sziasztok!

Én is T100 tulaj lettem. Szerintem is brutál jó kis kütyü, egy tengap éjszakai töltés után beállítgattam mindent, frissítettem mindent, tesztelgettem, nyomogattam, simogattam egész nap és ma reggelre még mindig volt 12%. Szép teljesítmény :).

Viszont van egy roppant idegesítő dolog benne, ebben várnék tippeket, hátha Ti már rájöttetek a megoldásra. Szerencsétlen W8.1 képtelen kezelni a NAS-on tárolt tartalmakat. Nekem az összes képem, zeném egy Synology NAS-on pihen, hogy mindenhonnan elérjem, de sem a Fényképek, sem a Zene alkalmazás nem képes kezelni őket. A képek problémáját megoldottam a Gallery HD nevezetű alkalmazással, ugyanis ez látja a hálózati mappákat is, bár mivel nem indexel elég lassú...

Viszont zene terén meg vagyok lőve. Olyan alkalmazást keresek, amelyik szépen benyalja a NAS-on (ami egyébként média szerverként is funkcionál) lévő Zene könyvárban lévő mp3-akat és szépen tudok benne keresgélni, playlisteket csinálni és streamelve lejátszani. Az asztalon futó Windows Media Player képes erre, de jó lenne valami Metro style megoldás....

Köszi!

(#528) petlee23 válasza Egon (#521) üzenetére


petlee23
csendes tag

Ez engem is érdekelne. Egy-két év után jelentősen csökken minden akkumulátor élettartama, ilyenkor érdemes cserélni őket. Hogy érdemes kímélni az akkut, (mivel nem lehet kivenni amikor nincs rá szükség) ha leválasztom töltőről mindig, vagy ez nem használ?

(#529) User64476 válasza Cyrus (#523) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem még egy kicsit várni kéne vele, nekem nagyon fura, hogy az egész ebayen egy valaki árul hozzá fóliát, az se top rated csak valami himihumi eladó. Gondolkodtam én is rajta hogy megrendelem, de vackot nem akarok... Mi van ha nem méretpontos, vagy vagdosni kell? Ezért nem erőltettem itt sem a dolgot.

(#530) satz18


satz18
őstag

Nekem néha random lecsökkenti a fényerőt, és aztán gondol egyet és vissza. Erre tud valaki megoldást?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#531) vlevi válasza User64476 (#529) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amazon.de-n azthiszem láttam fóliát. Az talán kicsit megbízhatóbb oldal, cserébe jó drága :(

(#532) Egon válasza satz18 (#530) üzenetére


Egon
nagyúr

Pontosan 11 darab háeszt kell visszaolvasnod, a saját hozzászólásodhoz képest.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#533) satz18 válasza Egon (#532) üzenetére


satz18
őstag

Jaja vágom azt a hozzászólást. Tehát csak szimplán törölni kell? Mert én inaktiváltam és az nem használt neki. Nem lehet, hogy a fényérzékelője rossz?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#534) exor válasza satz18 (#530) üzenetére


exor
tag

érzékeli a környezeti fényt és az szerint korrigálja a fényerőt (ha ugyanarra gondolunk) ha pl a kamera melletti részen fogom(elfordítva) vagy árnyék vetül arra a részre lecsökken a fényerő

(#535) Dare2Live válasza petlee23 (#528) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem szabad 90%nál jobban feltölteni, ideálisan max 80% és nem jó 5% alá meríteni sem. Túlmeríteni már nem lehet őket.

bnőmnek, húgomnak vettük egyszerre uolyan notit, egyikre felment az aksi kimélős app max80%ra lett rakva aa töltés a másikra nem. Aminél nem lett beállítva ott már aksit kellett cserélni kb 3évet bírt. a másik kb uazt!!! tudja mint 4éve.

Nekem ez az egy ami úgy látom működik, bevállt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#536) satz18 válasza exor (#534) üzenetére


satz18
őstag

Na pontosan ezt a funkciót szeretném én kikapcsolni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#537) savoo válasza satz18 (#536) üzenetére


savoo
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#538) satz18 válasza savoo (#537) üzenetére


satz18
őstag

:R Ez tényleg be volt lőve. Remélem most már így menni fog.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#539) Gábor 27


Gábor 27
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy ezen ASUS Transformer Book T100-on ugyebár win8.1 fut, ez mindent felismer, amit a win7? pl Tegyem fel, szeretnék rádugni egy külső usb wifit, hogy külső antennát tudjak rá csatlakoztatni! Ezt felismeri, mint a win7?

[ Szerkesztve ]

Asus K56CB / Htc One X+

(#540) satz18 válasza Gábor 27 (#539) üzenetére


satz18
őstag

Nekem minden létező dolgot felismert eddig és nem csak USB-n, hanem OTG-n keresztül is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#541) Gábor 27 válasza satz18 (#540) üzenetére


Gábor 27
csendes tag

Köszönöm szépen ! Gondoltam beruházok egy ilyenbe, mert a telefonomba igen gyenge a wifi vevő, és sokszor nem érem el a wifi hálozatokat

Asus K56CB / Htc One X+

(#542) Jokerx


Jokerx
tag

Mit gondoltok, hogy futna rajta a corel X6? Jelenleg egy Core2Duo E7400 2,8-as procin és 4Gb Kingston Hyper-x en fut. Jobb vagy rosszabb lesz? Nem ismerem annyira az új procikat.
A tárhelye mennyire hasonló sebességű mint egy SSD? Végül is majdnem SSD van benne :)

(#543) Egon válasza Jokerx (#542) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez egy tablet, nem pedig bika workstation... :U
Amennyire én tudom, a Corel azért elég memória-igényes: ebben a masinában csak 2 GB RAM van. A proci elvileg kevéssé szűk keresztmetszet, feltéve ha az adott alkalmazás támogatja a többszálú feldolgozást.
A benne levő háttértár azért jóval elmarad egy SSD sebességétől, legalábbis szekvenciális írás/olvasás esetén biztos.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#544) petlee23 válasza Dare2Live (#535) üzenetére


petlee23
csendes tag

És mi ennek az akku kímélő programnak a neve?

(#545) Jokerx válasza Egon (#543) üzenetére


Jokerx
tag

Köszi a választ. Csak kíváncsi voltam futtatná -e valamilyen szinten. A gépemben úgy veszem észre a proci kevés neki.

(#546) Cyrus


Cyrus
tag

Egy kis fólia téma megint...
találtam egy új árust az ebay-en:
http://www.ebay.com/itm/HD-Clear-Screen-Protector-Asus-Transformer-Book-T100-T100TA-Tablet-Customize-/261324704760?pt=US_Screen_Protectors&hash=item3cd82a8bf8

Ez jobb, vagy rosszabb, mint az előző volt?

(#547) Ance válasza Cyrus (#546) üzenetére


Ance
őstag

Jó drágákat tudsz beválogatni. Kicsit sok 3.200 forint egy fóliáért. Az alábbiakból, ha azonos gyártótól rendelsz, akkor sima postai levélben eljön, 1 hét alatt van itt. Bocs, de a T100-ason az IE alatt nem működik a LINK gomb, így csak így megy :)) (valaki esetleg tudja mi lehet a probléma?)

3 darab matt kevesebb mint 2.000-ért:

http://www.amazon.co.uk/protector-ANTI-GLARE-resistant-against-Transformer/dp/B00GHSKR8Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1384985663&sr=8-1&keywords=Asus+Transformer+Book+T100+Screen+Protector

3 darab cristal clear kevesebb, mint 2.000-ért:

http://www.amazon.co.uk/screen-protector-Transformer-CRYSTAL-CLEAR/dp/B00GHSKQQW/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1384985663&sr=8-8&keywords=Asus+Transformer+Book+T100+Screen+Protector

1 darab:

http://www.amazon.co.uk/Screen-protector-Transformer-crystal-clear/dp/B00GHRJLZ0/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1384985663&sr=8-4&keywords=Asus+Transformer+Book+T100+Screen+Protector

2 darab:

http://www.amazon.com/gp/product/B00FOU3KYE/ref=s9_simh_gw_p147_d1_i1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=1C1B9FDXB4S1QBRZFPW7&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1630072182&pf_rd_i=507846

(#548) Cyrus válasza Ance (#547) üzenetére


Cyrus
tag

Én az utolsóra szavazok. Jó minőségűnek tűnik buborékmentes stb. De mennyi idő alatt szállítják?

Akkor Te rendelsz ebből? Mert akkor nekem is szükségem lenne rá, a fizetést előre rendezzük.

(#549) Ance válasza Cyrus (#548) üzenetére


Ance
őstag

Én vidéken lakom, így elég nehéz és bonyolult lenne az együtt rendelés, azért nem is jeleztem, mikor kérdezted.

(#550) NGA válasza Ance (#547) üzenetére


NGA
addikt

A metroson nem megy, át kell váltani desktopra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.