Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) satz18


satz18
őstag

Na úgy néz ki, hogy most már jó lesz. A kezdetek elég izgalmasra sikeredtek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#452) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nos,nálunk áll a bál a kis gép miatt.Ugyanis akinek lett szánva,szemüveges és nem látja rendesen,nem tudja pontosan oda tenni a kis kezét a tableten,win 8-at először látott,szóval elegem van a balhéból.
A lényeg,úgy döntöttünk,eladjuk a kis gépet-a szívem szakad meg,de nekem is van egy nagy laptop,a páromnak is.
Akit érdekel,írjon PM-et,11.-én vettük,a hozzá vett kis nettop táskát(6000Ft) azt ingyen odaadom vele.
A gép Hajdú-Biharban van,de nincs messze Nyíregyháza,vagy járok Tiszaújváros felé is-amúgy meg a futár bárhova elviszi.
Természetesen a gép hibátlan!!BIOS és a rendszer frissítve,naprakészen.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#453) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kiírtam IDE is.
Sajnos ez van,én veszekszem tovább emiatt.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#454) Cyrus válasza Ance (#450) üzenetére


Cyrus
tag

Igen, ilyen vagdalkozós "izéktől" én is félek... közben kerestem egy linket, ahol a Sony Tablet Z adatait írják, nagyjából ez a méret lehet:

http://mobilarena.hu/teszt/sony_xperia_tablet_z_gyonyorusegem/specifikacio.html

Szerintem jó lehet rá! Itt ugyanis a táblagép teljes szélességét-magasságát írják, a kijelző pár milliméterrel kisebb úgy is, hiszen a peremeket le kell vonni...

[ Szerkesztve ]

(#455) FRENK1988 válasza Mikulásbá (#453) üzenetére


FRENK1988
veterán

O a szivem szakadna meg egy ilyenért :( részletfizetés? :$

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#456) Mikulásbá válasza FRENK1988 (#455) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ment PM!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#457) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne még. Ha rá van dugva a dokkolóra a gép, akkor is lehet használni az érintő panelt?

Sic Parvis Magna

(#458) Mikulásbá válasza 30z.Samu (#457) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#459) satz18 válasza 30z.Samu (#457) üzenetére


satz18
őstag

Sőt, még az OTG-t is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#460) danih válasza satz18 (#459) üzenetére


danih
addikt

Amúgy mitől OTG? Ha ezt a tabletet egy másik gépre dugjuk USB-n, akkor szintén tud pl. háttértárként funkcionálni?
Amennyiben emlékezetem nem csal, az OTG az az, ami host is és eszköz is egyben - pl mobiltelefon.

[ Szerkesztve ]

(#461) User64476


User64476
őstag

Van egy degesítő dolga a gépnek, a külső HDDket kb. 5 másodperc inaktivitás után lekapcsolja. A megoldás: http://keepalivehd.codeplex.com/

(#462) andrew01


andrew01
tag

Aki már használja egy hete... hajlamos a karcokra a kijelző, vannak-e rajta már esetleg hajszálkarcok?! Mert a kis gagyi tabletek hajlamosak.. ám a márkásabbak nem annyira..
ám ebből a kis budget cuccból kérdés mennyire spóroltak Asus-éknál üveg téren.. Nos?! érdemes rá fóliát venni vagy masszivnak tűnik ?!

(#463) 30z.Samu válasza Mikulásbá (#458) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az tök jó, akkor nem kell az egérrel sem vesződni, egyre jobban tetszik ez a masina. :)

Sic Parvis Magna

(#464) vlevi válasza User64476 (#461) üzenetére


vlevi
nagyúr

5mp? Az tenyleg eleg kevéske. Gondolom a maximális akku kímélés miatt mukodik igy. De egy hosszabb idó, fel-egy perc tenyleg jobb lenne, mert babralas kozben az allando ujra elinditas bosszanto időhúzásnak tűnhet.

(#465) a8l


a8l
aktív tag

Én is vennék egy ilyet mert nagyon tetszik, hogy könnyű meg lapos, pl kocsiba elég csak tablet módban használni.
A sebességétől félek kicsit.
Van egy eee pc netbookom 1005pe vmi pár éves atomos masina, na aztán egy igaz lassúság, éppen hogy csak használható bármire is.
Valaki nyugtasson meg hogy egy ilyen új 4 magos atom sebességben közelében sincs a pár évvel ezelőtti atomos netbookoknak.

(#466) danih válasza a8l (#465) üzenetére


danih
addikt

Tartsd magad megnyugtatva :)

(#467) savoo válasza a8l (#465) üzenetére


savoo
addikt

Nézd meg ezt.

(#468) 30z.Samu válasza savoo (#467) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hű vazze! Ott van a szeren! :R

Sic Parvis Magna

(#469) vlevi válasza a8l (#465) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bizony hogy nincs. Ennek az atom procinak a legnagyobb hibaja, hogy atomnak hivjak, es sokan vannak vele ugy, mint te, hogy rossz tapasztalataik vannak az atommal, nem merik megkockaztatni. De a videokat elnezve, ez a gep igen komoly teljesitmenyu.

(#470) 30z.Samu válasza vlevi (#469) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fejlesztik az Atom procikat is, az első generációk tényleg gyerek cipőben jártak. De ezek már tényleg jók.

Sic Parvis Magna

(#471) exor


exor
tag

a multkor videot rendereltem sony vegassal(kb35-40percig) a cpu terheltség 80-100% között ingadozott végig. Ennek ellenére a hátulja alig volt langyos és végig mind a 4 mag az 1.86GHz-es turbo orajelen járt egyszer sem vette vissza alapórajelre se. (a hőfokot viszont nem tudom aida nem írja ki) igazából arra számítottam, hogy 4 mag terhelése esetén nincs turbo órajel, vagy hogy a melegedés miatt majd visszaveszi 10perc mulva de nem.

(#472) a8l válasza vlevi (#469) üzenetére


a8l
aktív tag

A régiben N450-es 1.66Ghz gondolom egymagos atom van 1GB rammal, de tényleg olyan lassúcska hogy az már szinte használhatatlan.
Persze nem várok én core i7 teljesítményt csak gördülékeny folyamatos kezelhetőséget, és nem azt hogy megnyitok egy progit vagy egy ablakot és várnom kell 10-20másodpercig. HA meg 2-3 dolog is megy egyszerre akkor meg van hogy fél percig nem csinál semmit.
Na nem is sokat használtam az elmúlt 2 évben, csak amolyan tartalék gép ami jó ha nálam van mondjuk autóban vagy ha megyek valahová.

(#473) satz18 válasza danih (#460) üzenetére


satz18
őstag

Attól OTG hogy kimenetiből, bemenetit csinál. Tehát ő lesz a host.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#474) a8l válasza savoo (#467) üzenetére


a8l
aktív tag

Elég meggyőző a videón.
Mindenképp kell hozzá majd valamilyen usb hub ami a micro usb-ból csinál rendes bemeneteket, egérnek meg egyéb cuccoknak.
Létezik ehhez autós tartó amivel mondjuk szélvédőre lehet rögzíteni?

(#475) Ance válasza andrew01 (#462) üzenetére


Ance
őstag

6. nap, no karc, de vigyázok rá és továbbra is keresek fóliát. Asszem megrendelem a jövő héten külhonból...

(#476) a8l


a8l
aktív tag

Egy új 64 Gb-s gépen az oprendszer és egyéb progik amik gyárilag járnak hozzá, azokon kívül mennyi szabad hely van a belső tárolóján?
Az office az rendes használható verzió?
Mert nekem eddig is fel volt telepítve sok gépre, de licenszet kért, egy idő után, mert csak próbaverzió volt.

(#477) danih válasza satz18 (#473) üzenetére


danih
addikt

Arra voltam kíváncsi, hogy az USB ugye bemenet alapból, és a gép "klasszikusan" egy host. Tehát ha megfordítja és "kimenetet csinál", avagy OTG, milyen funkciója van ilyenkor az eszköznek? Háttértár? Webkamera? (ezek csak példák)

(#478) FRENK1988 válasza danih (#477) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szerintem pmp+háttértár

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#479) Cyrus válasza a8l (#476) üzenetére


Cyrus
tag

Az Office rendes verzió, és nem csak 1 évig megy, hanem időkorlát nélkül. Ez mindenféleképpen hatalmas előny!

(#480) satz18 válasza danih (#477) üzenetére


satz18
őstag

Amikor sima micro USB akkor tölteni lehet mobiltöltővel és ha usb be dugjuk, akkor háttértárként funkcionál. Ha OTG kábelt dugsz rá akkor olyan mintha az egy klasszikus USB lenne. Tehát pl az én OTG hubomat ha rádugom, akkor azzal a micro USB-jém keresztül képes kezelni egy billentyűzetet, egy egeret, egy kontrollert és egy pendriveot egyszerre.
Ha nem teljesen világos, szívesen csinálok róla videót.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#481) danih válasza satz18 (#480) üzenetére


danih
addikt

Érthető persze, én is így tudom, és egyébként pont az OTG hubra akartam rátérni, ezért is indultam el a kályhától :) Ami igazán érdekel most jön:
Mi a különbség egy OTG hub és egy USB hub között? Egy usb hub-on van egy male kimenet (gépre) és néhány female bemenet (perifériáknak). Egy OTG-s ettől miben különbözik? Mert amit leírtál funkció, a sima USB hub funkció.
(Hacsak nem arról van szó, hogy itt a mUSB nem a default bemenet funkcióval van ellátva, mint asztalin azt megszoktuk, hanem alapból kimenet, azaz eszközként szolgál más hostnak)

[ Szerkesztve ]

(#482) danih


danih
addikt

Ránéztem a laptop.hu-ra közben, lecsökkent a Lenovo Miix 10 ára a T100 szintjére - kezd végre leesni, hogy ha jönni fognak tömegével a Bay Trail gépek, rájuk rohad az egész előző-generációs készlet... (legalábbis a laptop-hu-nál, máshol még mindig 150 körül van)

(#483) satz18 válasza danih (#481) üzenetére


satz18
őstag

http://www.ebay.com/itm/251358055447?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

A végeredmény ugyan az. De ebben a megoldásban az a jó, hogy az OTG kábelnek az anyájába nem kell rákötni pluszba egy USB HUB-ot, hanem direktbe megy a cucc.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#484) andrew01 válasza Ance (#475) üzenetére


andrew01
tag

Köszönöm a választ ; )

(#485) Egon


Egon
nagyúr

Ha valaki rendelne T100-ra való méretes, minőségi fóliát külföldről (amit nem kell vágni), Bp-ről vagy környékéről, az legyen szíves dobjon rám egy PM-et, csatlakoznék... :R
Mire megveszem a cuccot, legyen kéznél fólia, hogy egyből rá tudjam rakni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#486) sanya67


sanya67
tag

Péntek délután én is ritkítottam a laptop.hu raktárát egy ilyen kütyüvel!
Bár a "kütyü" jelző lassan új értelmet nyer... :DDD
Nagyon jól eltalált szerkezet, gyors, könnyen szokható.
Az akkumulátor pedig felül múl minden várakozást. Szombat reggel 6-kor leakasztottam a töltőről, cipeltem magammal estig. Legalább 6-7 órát üzemben volt, ma reggel pedig megnéztem egy filmet, csesztettem vagy 2-3 órát és most tettem töltőre 17%-on...
Nagyon bejön a cucc!!!
Win8 sosem volt a kezem ügyében, de kifejezetten jónak tűnik!
:C

(#487) Cyrus


Cyrus
tag

Ha valaki rendelne fóliát külföldről, megoldható lenne az, hogy kettőt rendel - nekem is kellene egy. Természetesen a postaköltség felét is állnám. Annyi, hogy nekem nem a tükröződésmentes verzió kellene.

Ha már valakinek van termék kinézve, annak a linkjét dobja már rám légyszi... köszi!

Ja, meg mennyi idő, amíg megjön, azt is jó lenne tudni.

(#488) User64476


User64476
őstag

Ez jó lenne fóliának?

http://www.ebay.com/itm/Ultra-Clear-Screen-Protector-for-10-1-ASUS-Transformer-Book-T100TA-New-/321247296950?pt=US_Screen_Protectors&hash=item4acbd4bdb6

(#489) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Egy hülye kérdésem lenne, ezzel lehet PC játékokat telepíteni? Pl egy GTA-t, vagy ilyesmit. Nyilván nem a mostani erőgép követelő játékokra gondolok. ;]

Sic Parvis Magna

(#490) danih válasza 30z.Samu (#489) üzenetére


danih
addikt

Ez egy x86 PC, azt telepíthetsz rá mint bármelyik PC-re, persze gondolom nem a GTA IV-re gondoltál... remélhetőleg :)

(#491) 30z.Samu válasza danih (#490) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az V-re. ;]

Sic Parvis Magna

(#492) danih válasza 30z.Samu (#491) üzenetére


danih
addikt

Wallpaper-ét felrakhatod, azt talán még elbírja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#493) satz18 válasza 30z.Samu (#489) üzenetére


satz18
őstag

Én a warcraft 3-at kezdtem el rajta most tolni. Azt viszi hibátlanul. A vice city valszeg kiválóan e fog futni, de a youtube tanulsága alapján még a san andreas is.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#494) savoo válasza satz18 (#493) üzenetére


savoo
addikt

Hát youtube tanulsága szerint a san andreas kb 20 FPS-el fut.

(#495) andrew01


andrew01
tag

64gb micro sdxc kártyát kezel max?!

(#496) satz18 válasza savoo (#494) üzenetére


satz18
őstag

http://www.youtube.com/watch?v=4gObncy2hhY

Ha erre gondolsz itt inkább 25 az a 20, ami nagyon nem mindegy, és nem is volt minimumra véve, bár kétségtelen, hogy az még mindig az éppen játszható kategória.

#495 sztem igen. Nem is nagyon van annál nagyobb. Viszont 64-esen belül érdemes minél gyorsabb olvasási sebességűt venni, ha akarsz rá programokat/játékokat telepíteni.
Én egy ilyet vettem bele:
http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage/MB-MGCGB/AM

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#497) savoo válasza satz18 (#496) üzenetére


savoo
addikt

Igen erre gondoltam. Nálam ez már az élvezhetetlen kategória. :)

(#498) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nincs köztetek ETS2 fan?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#499) 30z.Samu válasza satz18 (#493) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jók ezek a játékok. :-) Mondjuk nem is ezért venném első sorban.

Sic Parvis Magna

(#500) satz18 válasza andrew01 (#495) üzenetére


satz18
őstag

A 4 K összehasonlításokból látszik talán leginkább, hogy az SD a 23 MB-ot a normál olvasásnál a tab lassú olvasási sebessége miatt érte el. Tehát elgondolkodtató, hogy érdemes e ennyire gyors SD-t venni bele, ha már úgyse tudja maximálisan kihasználni, mert a kártyaolvasó lesz a limitáló tényező, viszont, túl lassú se lehet, mert azért egy 30 MB/s-es alá sztem semmi képpen sem szabad adni. És a gyors SD-ből ha nem is a szekvenciális olvasásnál, de az írásnál, és a 4K olvasásnál lehet profitálni.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.