Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zsola32 válasza danih (#600) üzenetére


zsola32
őstag

én kérdeztem egy pécsi boltban, ott azt mondták, lehet hogy a jelenlegi forgalmazó vett egy 1 hónapos jogot, hogy csak ők árulhatják.
a csóka azt is mondta, hogy december elején már több helyen is lesz, és kapcsiból felhozott erre az esetre még1 példát...hogy x boltlánc melyik laptoppal csinálta uyanezt.

én nem tudom mi az igazság, de lassan itt a december....
amit viszont tudok, postán nem fogom lerendelni vidékre, mert ez azért nem egy ekevas.

(#602) danih válasza zsola32 (#601) üzenetére


danih
addikt

Aha, érdekes. Amúgy bár nem ekevas, netes rendeléssel van 8 napod elállni a vásárlástól.

(#603) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok! Megéri megvenni? Mindennapi használatra nem kényelmesebb egy 2013-as nexus? Főleg böngészéshez, tanuláshoz, e-book olvasáshoz, youtube vagy film nézésre. A gördülékenység lenne a lényeg. Mellesleg a játékokkal hogy áll? Vagy nem is érdemes rá telepíteni? És ha egy win8.1 es tabot vennék i5-ös procival, azon lehetne játszani is?

(#604) Ance válasza zsola32 (#601) üzenetére


Ance
őstag

Pécsen van a forgalmazónak boltja, úgyhogy nem is kell postán rendelned.

[ Szerkesztve ]

(#605) danih válasza mouzrr (#603) üzenetére


danih
addikt

Azok alapján amit leirtál (minusz a játék) sokkal jobban jársz egy tetszőleges Android tablettel.
Ha i5-ös procival vennél tabot, akkor nem a megfelelő topikban jársz, itt a konkrét terméket beszéljük ki. Ha játszani akarsz Win alapú tableten, akkor mélyebbre kell a zsebedbe nyúlnod.

[ Szerkesztve ]

(#606) BéHGT


BéHGT
senior tag

Már csak 2 kérdés. USB elosztó játszik? És USB Sticket kezel?

(#607) savoo válasza BéHGT (#606) üzenetére


savoo
addikt

Ez is le lett már írva párszor..

(#608) BéHGT válasza savoo (#607) üzenetére


BéHGT
senior tag

Érdekelne mennyivel jobb leirni ezt, mint azt, hogy igen kezel, de USB sticket nem. Komolyan érdekel. Köszi a választ előre is. :C :R

(#609) savoo válasza BéHGT (#608) üzenetére


savoo
addikt

Baromi unalmas, hogy sokan képtelenek használni pl a keresőt. Ráadásul olyan sok komment nincs is, szóval elolvasni sem nagy meló.

(#610) BéHGT válasza savoo (#609) üzenetére


BéHGT
senior tag

USB stick-re egész pontosan kettő darab találatot dobott ki, meglepő módon mindkettő az én kérdésem. De legközelebb, ha kérdezni merészelek, előtte vagy 4 órán keresztül - meg szotagolva is - keresés indítok, ha akkor sem találok semmit, megprobàlom venni a bátorságot, és kérdezek.

(#611) danih válasza BéHGT (#610) üzenetére


danih
addikt

Alacsony a search skilled, használd simán az USB szót.
Desktop Win 8.1 van rajta, ez megválaszolja a kérdésedet.
Nem gond kérdezni, ezért van a fórum, de ha azt a választ kapod, hogy ki volt már tárgyalva ezerszer (én is rákérdeztem erre anno, kimeritő válaszokat találsz alant), akkor illik verni a fáradtságot és utánaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#612) satz18 válasza mouzrr (#603) üzenetére


satz18
őstag

Az IE ezen is baromi gyors. A rendszer rendkívül gördülékeny. Játékokat csak régebbieket lehet rajta játszani. Monjuk egy path of exile gond nélkül elfut natívba.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#613) User64476


User64476
őstag

Ujabb info: a company of heroes tales of valor 1280x720ban egesz jol fut, teljesen jatszhato.

(#614) User64476 válasza satz18 (#612) üzenetére


User64476
őstag

Igen, viszont erdekes modon a chrome meg a ff nekem nem olyan sima es gyors. Sosem gondoltam hogy ie-t fogok hasznalni, de tenyleg peldasan gyors...

(#615) Ance válasza User64476 (#614) üzenetére


Ance
őstag

Ügyesek a programozók a microsoftnál. Mármint nem abban, hogy az IE gyorsabb legyen, hanem, hogy a többi lassabb :)

(#616) mouzrr válasza satz18 (#612) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi :) Nagyon szeretnék egy windowsos tabot amihez dokkoló van, csak olvasom hogy rendkívül lassan tölti fel magát a cucc. Kb. ennyi a hátránya az én szempontomból. Attól félek hogy egy androidos tabot hamarabb megunnék, és a windows 8 azért mégis csak "szabadabb" rendszer, főleg az asztali verzió miatt, szóval több dolgot tudnék rajta csinálni.
Ezen hogy van a lezárás? Mennyire merül ha csak kikapcsolod a képernyőt? A bekapcsolási ideje mennyi? Ezeket főleg a tanulás miatt kérdezem, mert ha csak éppen pár szóra akarok rákeresni, ne menjen folyamatosan, hanem letudjam zárni. Pont ezért nem akarok laptopot a tanuláshoz, mivel nem egyfolytában használnám, nem szeretném hogy egész nap be legyen dugva hogy ne merüljön le stb.
Megéri akkor egy ilyenbe fektetni Németből? :R :R

(#617) satz18 válasza mouzrr (#616) üzenetére


satz18
őstag

A laptop.huról jobban jársz. Kikapcsolt képrenyővel nagyon lassan merül. Kikapcsolt állapotból 15 mp alatt napra kész(pontosan nem mértem). Nekem 1 éjszaka alatt mobil töltőről is teljesen feltöltött. A sajátjáról nem mértem még mert éjszaka töltöm de onnan elvileg 4 óra. Mivel kibír egy napot, szóval tudod éjszaka tölteni, ezért a micro USBs töltés sokkal inkább pozitívum mintsem negatívum. Hiába tart kétszer addig, viszont nem kell magaddal vinned sehova, mert bármelyik mobiltötővel feltöltheted.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#618) savoo válasza Ance (#615) üzenetére


savoo
addikt

Hát persze... Az IE 11 Win 7en is gyorsabb mint a Chrome vagy az ff..

(#619) vlevi válasza savoo (#618) üzenetére


vlevi
nagyúr

IE-vel nekem az utobbi idoben csak egy bajom volt. Rondak benne a betuk, nem tudom mit csinalnak, de ff' chrome, opera, stb., mind normalisa tudnak betut rajzolni, csak az IE nem. Szalkas, ragyas, rossz ranezni.

Felül az IE, alatta a FF

[ Szerkesztve ]

(#620) andrew01


andrew01
tag

Na ezt a jelenséget figyeljétek..
Proci figyelő gadget-en feltűnt h néha a Core1-m beakad 70% körül és szumma proci 25% körül../random jelenség (újrainditással megoldódik)/ feladatkezelőben megnéztem - 'rendszermegszakikátosok' húzza.. utánanéztem és mindenhol azt írják h driver probléma okozza!
ám elvileg minden driverem naprakész!! (Első nap windows auto.frissitéskor elvileg 3-4 drivert frissitett a rsz.) Viszont most megnéztem hivatalosan Asus oldalon a drivereket és bizony vannak egész frissek.. frisebbek mint az eszközkezelő mutat.. tudom volt már téma h föltette pár ember ezeket.. én is letöltöttem ezeket - DE nem engedi telepiteni őket! Vagy ha browse-lom őket, sem ismeri föl a gép h frissebb driver.. :F
Vélemény?!?

(#621) ImpersonatoR

Azt írjak róla hogy "top heavy" laptop módba de azért remélem nem borul fel úgy szóval lehet használni igaz?
Ipad 4 + Samsung R540 -et váltana ki nálam ez a kis gépezet. Csak tudjam őket eladni :)

(#622) User64476 válasza ImpersonatoR (#621) üzenetére


User64476
őstag

Nem borul fel, de nem sokon múlik. Tényleg top heavy.

(#623) danih válasza User64476 (#622) üzenetére


danih
addikt

Csodálkoznék mondjuk ha másképp lenne, a cucc a display mögött van, a bill-be pedig nem fognak csak úgy egy kis vasat belerakni, attól csak nehezebb az összsúly :)

(#624) User64476 válasza danih (#623) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem pedig raktak... a bill furcsan nehez.

(#625) Baroc válasza danih (#623) üzenetére


Baroc
tag

Pedig van benne egy 150g környéke súlyú femdarab

(#626) danih válasza Baroc (#625) üzenetére


danih
addikt

Végül is igaz, valamennyinek muszáj lennie, de ezek szerint kicentizték :)
Majd teszek bele egy rézdarabot :DDD

(#627) Ance


Ance
őstag

2,5 óra online HD tv-stream 30%-ot szívott az aksiból. Nem tudom, ez jó-e, de gondoltam megosztom.

(#628) petlee23 válasza Ance (#627) üzenetére


petlee23
csendes tag

Mennyi fényerő mellett?

(#629) Ance válasza petlee23 (#628) üzenetére


Ance
őstag

Automatikus :) Kikapcsoltam és megpróbáltam belőni manuálisan, hogy válaszoljak a kérdésedre. Kb. 50-55%-os fényerőnek megfelelő.

(#630) rjg


rjg
őstag

Bő egy órája feltettem az Asus oldaláról a legfrissebb november 18.-i touchpad drivert. Eddig - lekopogom - ég és föld a használhatóság, nem ugrál az egérmutató és normálisan reagál a két ujjas görgetésre a touchpad.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#631) max-11


max-11
tag

Üdv! Én is egy ilyen találmány beszerzését tervezem. Melyik sd ideális hozzá? Kellene kis segítség. köszönöm!

(#632) Ance válasza max-11 (#631) üzenetére


Ance
őstag

Nekem eddig ilyen és ilyen volt benne. Nem volt vele gond. Ha csak tárolásra használod (zene, képek, videók) akkor bármilyen class 10-es jó bele szerintem, nem kell semmi ultra/pro stb. Lehet, hogy ilyen célra még egy class 6-os is elég, de biztos lesz itt, aki hozzáértőbb és majd megmondja. A fenti samsung kártyánál az a 70 MB/s egy jó nagy füllentés finoman szólva, jó lesz az 30 MB/s-nek is.

(#633) a8l válasza Ance (#632) üzenetére


a8l
aktív tag

Sandisk Ultra mit tudott benne?

(#634) vlevi válasza User64476 (#622) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt a surface2-nel ugy oldottak meg, hogy a tyblet resznek is van egy kihajthato lába, es ugy tuti, nem borul fel. Persze a 0 gramm sulyu touch coverrel mas lehetoseg nincs is a surfacenél.

(#635) Ance válasza a8l (#633) üzenetére


Ance
őstag

A samsung a 70 helyett olyan 25 körül, a sandisk a 30 helyett 10 körül. :) Bocs, csak az emlékeimből írok, nem mentettem. Most a samsung van benne, ha kell, azt le tudom mérni, a sandisket a héten, ha visszakapom, mert kölcsönadtam.

(#636) a8l válasza Ance (#635) üzenetére


a8l
aktív tag

Mérd le légyszíves ha nálad lesz a másik kártya is ugyanazzal a progival. Kíváncsi vagyok van e különbség a kettő között.
Nekem a note2 -ben van most 32Gb-s sandisk ultra, és abban tud 20.47MB/s max, PC-s progival néztem ott 24MB-ot tudott, hasonló volt ahhoz amit itt kb száz hsz-el ezelőtt valaki belinkelt képet.
A samu kártya PC-be dugva egy usb 3.0-s kártyaolvasóban sem tud nagyobb tempót?
Veszek még egy ilyen ultrát ami 64Gb-os, ha nincs értelme gyorsabbat venni bele, az etreme 80Mb de kétszer annyiba kerül.
Végülis elég az ha csak képek stb van rajta, azt a pár programot meg a belső emmc-re kell rakni és akkor nem gond a tempó.
Már alig várom hogy megvegyem ezt a kis asust.

[ Szerkesztve ]

(#637) satz18 válasza a8l (#636) üzenetére


satz18
őstag

Azt a képet én linkeltem és ugyan azzal a samu kártyával csináltam a tesztet. A régebbi játékoknál nem gáz a sebesség, az mehet az SD-re, de az újabbakat érdemes az eMMC-re rakni sztem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#638) Egon


Egon
nagyúr

Úgy tűnik, a 64 GB-os verzió elfogyott, már csak a 32-es változatot árulják.
Kíváncsi vagyok, mikor fogják feltölteni a készleteket, illetve mikor lesz elérhető más boltban is (esetleg pár ezressel olcsóbban).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#639) Seat válasza Egon (#638) üzenetére


Seat
tag

Olcsóbb nem lesz, MM már árulja.

(#640) NGA válasza Seat (#639) üzenetére


NGA
addikt

Na akkor megnézem a héten. Vajon a pécsiben van?

(#641) rjg válasza NGA (#640) üzenetére


rjg
őstag

Hívd fel a központi számukat, ott meg tudják mondani.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#642) BéHGT válasza NGA (#640) üzenetére


BéHGT
senior tag

3-5 munkanapot ír a MM honlapja...

(#643) vlevi válasza Seat (#639) üzenetére


vlevi
nagyúr

"MM már árulja."
Vajon boltban is kinn lesz, vagy csak a webes boltjukban?

(#644) danih válasza vlevi (#643) üzenetére


danih
addikt

Én szombaton voltam MM-ben pont véletlenül (Westend), és akkor még nem volt kint.

(#645) BéHGT válasza danih (#644) üzenetére


BéHGT
senior tag

Készleten van már a Westendben, nem tudom, hogy kint van-e... Illetve, hogy lesz-e.

(#646) petlee23 válasza Egon (#638) üzenetére


petlee23
csendes tag

Én ma voltam a Teréz körúti laptop.hu boltban, és azt mondták hétvégére állitólag kapnak új árut. Jövőhétre már lesz 64gb-os.

(#647) lev@bps válasza petlee23 (#646) üzenetére


lev@bps
csendes tag

Én még mindig a 22-én este vett (nem új, hanem bemutatódarab, de legalábbis már korábban bekapcsolt) 64 GB-os gépem cseréje miatt beszéltem velük ma is (hétfő) - azt mondták, szerdán vagy csütörtökön érkezik új szállítmány. A cserém írásban igazolva van, így nem kell aggódnom, de azért már inkább használnék egyet ahelyett, hogy itt pihenne a dobozban...

www.budapestscenes.com

(#648) a8l válasza BéHGT (#642) üzenetére


a8l
aktív tag

Érdekes, hogy az MM oldalán sehol sem találtam semmi infót a garanciáról.
Amekkora egy genyó cég, létezhet hogy 1 év garival adják és az se rendes hanem náluk bolti gari?

(#649) smkb válasza danih (#644) üzenetére


smkb
őstag

27-től évényes a szóróéapjuk amiben szerepel.

(#650) petlee23 válasza a8l (#648) üzenetére


petlee23
csendes tag

Szerintem is genyo a MM, de nem hinnem hogy ne vállalna 2 évet rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.