Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#708) Ance válasza Egon (#698) üzenetére


Ance
őstag

Az vicces, hogy van róla a fórumban több pozitív vélemény, ami azt mondja, hogy ezért az árért egy korrektül ősszerakott gépet kapsz, vannak tesztek, ahol ugyanezeket a véleményeket írják a tesztelők, meg van egy negatív vélemény, olyantól, aki igazából nem is tudod, hogy akart-e ilyet venni, te mégis ezt az egyet veszed alapul. Ez amolyan ősi magyar népszokás :)

Mielőtt belekötnél, hogy a tulajok nem fognak rosszat mondani róla, ők is úgy vették meg, hogy előztte azért érdeklődtek, ha megtehették megnézték.

Egyébként, akkor a saját szubjektív véleményem:

Billentyűzet: kb. 50 oldalnyi szöveg legépelése után nem tudok rosszat mondani róla, sőt, ebben a méretben ez az eddig általam nézettek közűl a legjobb (kb. 10 hasonlót próbáltam). A 11,6-os gépeknek is ekkora méretű billenytyűzete van, ha megnézed, mert nagyobb hely van a két szélén. Nem érnek össze a billentyűk, mint pl. a surface-nál, ami nekem segíti a pontosabb találatot. A billenytűzet résznek mind az alja (puha hatású műanyag) mind a teteje (szálcsiszolt fém hatású műanyag) korrekt kivitelezés. A touchpadot már én is írtam, hogy nem a legjobb, de nem haszálom,mert nincs szükség rá. Főleg nem a gombjait, mivel kb. kétféleképpen lehet helyette kattintani.

A gép egyben: a billentyűzet mérete miatt szinte fel sem kell emelned a kezed, hogy elérd az érintőképernyőt, ami igen gyorsan kezelhetővé teszi. Az összekapcsolás tartósnak tűnik, a zsanér sem fog 1 év múlva szétesni, ez látszik. A rögzítés oldása a gomb lefelé nyomásával történik, ami kevesebb hibalehetőséget rejt magában, mint a sok helyen kialaktott oldalra húzós technika. A billentyűzetet feléd döntő rész (ami egyébként baromi jó ötlet - a zsanér önmaga emeli meg a billentyűzetet feléd) annyiban problémás, hogy két viszonylag vékony talpa van, ami megkarcolhatja az érzékenyebb asztalt alatta.

Nekem kiegyensúlyozottnak tűnik, eddig még nem akart feldőlni a kinyitott gép.

A tablet rész: a képernyő egy képernyő, ezen nem tudom mibe lehet belekötni, legfeljebb abba, hogy gyűjti az ujjlenyomatokat. Az iPad tényleg kevésbbé gyűjti, tehát azon van valami réteg, ezen nincs. Ez pótolható egy kb. 1.000 forintos beruházással, ami még plusz védelmet is nyújt. Én egyébként is minden ilyen cuccomra veszek, mert egyszer mengmentette a fólia a telefonom képernyőjét. Itt tovább tartott a beszerzés, 3 hétig használtam nélküle, úgy nézett ki a fólia rátétele előtt, ahogy kivettem a dobozból, tehát semmilyen hajszálkarc nem volt rajta.

A hátlap fényes műanyag, ez tény. A samsung telefonoké is az, amit sokan fikáznak, de egyben sokan vesznek. Nem gagyi megoldásnak mondanám egyébként, mert nem horpad, nem hajlik,csak gyűjti az ujjlenyomatokat. Szintén megoldható egyébként egy hátlapra való fóliával, csak egyelőre nem lehet kapni itthon, de külföldön már igen. A tablet ugye azon fekszik normál esetben (legalábbis nálam), ennek ellenére szintén nincs raja egy fia karc sem, ami a gagyi szót némileg kérdésessé teszi.

Az MM-ben láttam szép, vékony, csupafém laptopot, amit amikor megemeltem a képernyőnél, akkor már ettől is elszíneződött a kijelző. Akkor az minőség, vagy ez a fényes műanyag, amit hiába nyomkodok, nem történik ilyen? Majd ezen a héten teszteli a PH, ők biztos jobban meg merik nyomkodni, mint én, majd megmondják, hogy jól érzem-e. Mindenesetre gagyinak hívni valamit, mert fényes, mint több más cuccnál, eléggé érdekes. Legfeljebb mondja, hogy nem tetszik, de nem kell gagyizni, mert az rossz minőséget jelent, nem nem tetsziket.

A hangszórók totál jó helyen vannak és nagyon jól szólnak.

A sebességről felesleges bármit írni, már többször leírtuk, hogy jó.

A hangerő gomb és a bekapcsoló gomb lötyög, ahogy más, drágább cuccokon is szokott.

A bővíthetősége mind a tabletnek külön, mind együtt a kettőnek igen jól megoldott mindenféle eszközzel.

Nekem az iPad képaránya jobban tetszik, mert elfordítva magasabb és sok word-öt használok, de ezt is meg lehet szokni egy idő után. Mindemellett azt elfordítva a weboldalak is normálisabbak, ez a képarány kicsit keskeny ehhez. Az új word helyett gondolkozom egy régi verzió kipróbálásán, ahol normális gombok vannak, nem ez a kinyílok, becsukódok, semmit nem találok butaság, meg a régi gombparancsok is működnek. Szerintem azzal jobb lesz.

Ahhoz képest, egyes eszközök milyen hibákkal tudnak kijönni neves gyártóktól, az ASUS komolyan nekifeküdt és egy jól működő, összerakott dolgot adott ki, ami nem fagy, nem hal meg, mint esetleg más nagyobb nevű gyártók cuccai.

Én azt mondom, ez 120k volt, a legközelebbi, ami megfelelt volna az 240k lett volna, más alternatíva nem volt nálam jelenleg, ezért vettem meg. Biztos pár hónap múlva lesz újabb, csak ki tudja mennyiért.

Állítólag a héten teszteli a PH, úgyhogy lesz róla magyar teszt is. Ők azért megbízhatók, bár gyakran vannak eltúlzott elvárásaik, de a tényekből amiket leírnak, mindenki tud dönteni.

Szerk: az azóta született hozzászólásokra. Használok egy iPad-ot is, aminek tényleg szép a retina kijelzője, de csak addig, amíg azt nézed, hogy mennyire jó. Aztán elkezd az ember rajta dolgozni, netezni és tökmindegy, mert nem arra figyelek, hogy milyen a felbontása, hanem arra, hogy látom-e amit kell. Mindkettőn látom megfelelően, így a retina nekem kicsit mókusvakítás, de hát valahogyan el kell adni évente egy újat belőle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.