Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Tünde SE válasza sityupityu (#4098) üzenetére


Tünde SE
tag

Én sokat használom, ma reggel 06:30-tól van bekapcsolva, net folyton, némi játék, Skype, Viber és most 80%.
Szerintem ugyanolyan "érezhetően":)!
Érdemes letölteni, vannak hasznos újítások!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4102) marinea2 válasza sityupityu (#4100) üzenetére


marinea2
addikt

Az erezhetoen-t azert tettem idezojelbe mert valoszinuleg csak behalucinaljak hogy kevesebbet bir :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4103) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!
Csak nekem van így hogy az időképnél,köpönyegnél, Yahhonál, hogy csak akkor kapok pl: az időképnél napi értesítőt ha egész éjszaka be van kapcsolva a WIFI. Tehát ha este kikacsolom a wifit vagy a mobilinternetet akkor reggel hiába kapcsolom be nem küld reggeli értesítést, és ez így van Yahhonál is meg Köpönyegnél is. Esetleg erre van valami megoldás??

Illetve a Bluetooth-nál hogy csak IOS készülékekkel tud kommunikálni.Androidról nem lehet semmit küldeni IOS-ra meg fordítva sem. Erre esetleg van valami megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#4104) scr006 válasza sityupityu (#4098) üzenetére


scr006
tag

Nekem is kb ugyan azt tudja ,mint amit a 9 tudott, 8-9 óra kijelzőidő.

(#4105) Noxy válasza Software0013 (#4103) üzenetére


Noxy
veterán

Kérdésben, ott van a megoldás is.

Ikütyükön kívűl semilyen más eszközre nem tudsz ADATOT küldeni, de minden szabványos BT-s audió eszközhöz kapcsolódik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4106) radi8tor válasza Tünde SE (#4097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá itt.

⭐ Stella

(#4107) joey04 válasza sityupityu (#4098) üzenetére


joey04
titán

Semmi változás. Se pozitív, se negatív.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4108) sityupityu válasza joey04 (#4107) üzenetére


sityupityu
veterán

Rendben köszönöm mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4109) Software0013 válasza Noxy (#4105) üzenetére


Software0013
csendes tag

Ahha értem. Köszi!
És a másik kérdésre tundál válaszolni? hogy mi lehet a baj? vagy ennek így kell mükdönie?

(#4110) HarleyCustom válasza sityupityu (#4108) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akku időm kiváló. Mint előtte.
1-2 bug van... de nem komoly

Pl.: lezárt képernyőnél a kamera alkalmazásba belépés után nem tudtam kilépni, vagy a Siri javaslatok lefagytak, nem reagált,vagy a zene app elindítása 2-3-szorra sikerült hangot kicsikarnom belőle...stb.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4111) nord_ válasza Software0013 (#4103) üzenetére


nord_
veterán

Minek kapcsolod ki a wifit?

(#4112) Software0013 válasza nord_ (#4111) üzenetére


Software0013
csendes tag

Azért mert ha valaki rám ír éjszaka akkor ne csipogjon meg semmi. De még az is eszembe jutott közbe hogyan lenémitom akkor ugyan olyan hangos lesz az ébresztő mint a csengőhang?

(#4113) radi8tor válasza Software0013 (#4112) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A némítás nem befolyásolja az ébresztő hangerejét.

⭐ Stella

(#4114) Mephistoone válasza Software0013 (#4112) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Miert nem hasznalod a ne zavarj modot? Ebresztes akkor is van. Vagy már kérdezték?

(#4115) sityupityu


sityupityu
veterán

Ha a szolgáltató neve mellett megjelenik az E betű akkor nektek is kb használhatatlan a mobilnet? Telenornál vagyok az északi határ közelében (Esztergom) ahol itt, ha közvetlen a Duna mellett vagyok akkor igen gyakran megesik ez.

radi8tor Értem, köszi.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4116) radi8tor válasza sityupityu (#4115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez Telekomnál is ilyen sajna.

⭐ Stella

(#4117) scr006 válasza sityupityu (#4115) üzenetére


scr006
tag

Igen, ez természetes az E az az Edge, ami kb viberre vagy fb messengerre elég, másra nem igazán alkalmas sebesség szempontjából.

(#4118) nord_ válasza sityupityu (#4115) üzenetére


nord_
veterán

Persze, mivel az Edge átvitelnél csak a GPRS lassabb. A T-nél panaszkodj, hátha egyszer ott is végre lesz fejlesztés.

(#4119) marinea2 válasza sityupityu (#4115) üzenetére


marinea2
addikt

Az az EDGE nem valami kraftos (~100-120Kb/s) ....

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4120) sityupityu válasza nord_ (#4118) üzenetére


sityupityu
veterán

A T-nél panaszkodj, hátha egyszer ott is végre lesz fejlesztés.

Biztos nagy hatással lennék rájuk. Kösz. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4121) nord_ válasza sityupityu (#4120) üzenetére


nord_
veterán

Ha sokan panaszkodnak, talán lesz foganatja.

(#4122) Tünde SE


Tünde SE
tag

A teló időközönként a felhőcskébe menti le magát ha van wi-fi kapcsolat!
De a tárhely véges és nem szeretnék egy vasat sem költeni a tárhelybővítésre!
Arra van-e lehetőség, hogy törőlni mindent időközönként, amikor jelzi, hogy kezd megtelni, vagy bár mikor bár mit törőlni belőle?

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4123) nord_ válasza Tünde SE (#4122) üzenetére


nord_
veterán

Beállítások - iCloud - Tárolóhely - Tárhely kezelése.

(#4124) Tünde SE válasza nord_ (#4123) üzenetére


Tünde SE
tag

Azt én is néztem, de ott csak azt lehet kiválasztani, hogy mi legyen mentve a telóról!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4125) Noxy válasza Tünde SE (#4124) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor te valamit nagyon benézel.
Vagy nincs bekapcsolva a bizt..mentés, sem a fotókönyvtár.
Olyan meg nincs ott hogy mit mentesen a telóról, az viszont ott van, hogy melyik app-ból mit mentett.
Amúgy meg 1 gombóc minőségi fagyi ára (300Ft/hó) + 45 GB.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4126) Tünde SE válasza Noxy (#4125) üzenetére


Tünde SE
tag

Thx, tényleg nem figyeltem, igazad van!
Nekem elég a mentés törlése lehetőség is, mikor megtelik, mert úgy is csinál másikat!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4127) Noxy válasza Tünde SE (#4126) üzenetére


Noxy
veterán

Nekem elég a mentés törlése lehetőség is, mikor megtelik, mert úgy is csinál másikat!

Na ezen egy kicsit gondolkodjál el.
Mivel telik meg? Pld 4.99 GB-ra hízik.
Gyorsan törlöd az iCloudból, majd csinálsz egy újat.
Mekkora lesz szerinted az új biztonsági mentés ha az iPhone-ról nem törölsz semmit? előtte :U

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4128) #03372544 válasza Noxy (#4127) üzenetére


#03372544
törölt tag

Maga a biztonsági mentés nálam 120 Mb, nem szignifikáns, a fotókönyvtár ami sok.
A biztonsági mentésbe ha bemegy tudja kapcsolgatni, hogy melyik appok adatait akarja menteni, ott ki tudja kapcsolni ami nem kell. De ezek nálam 1-2 Mb-ok per app.

[ Szerkesztve ]

(#4129) Software0013 válasza radi8tor (#4113) üzenetére


Software0013
csendes tag

Értem, Akkor majd azt fogom használni

(#4130) Software0013 válasza Mephistoone (#4114) üzenetére


Software0013
csendes tag

Még nem használtam a ne zavarj módot de majd kipróbálom

(#4131) Tünde SE válasza Noxy (#4127) üzenetére


Tünde SE
tag

Az a baj, hogy azt kifelejtettem a mondókámból, hogy amikor kiírja, hogy kezd megtelni, én otthon lementek minden képet és videót a telóról és csak a app-okat meg a telót menti majd legközelebb!
De végül is megoldottam máshogy, a felhőcske fotókönyvtárt kikapcsoltam.
Otthon minden telefon fotó-, videó könyvtára 2db pc-re van lementve, plusz egy 2 terás külső hdd-re!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4132) Noxy válasza Tünde SE (#4131) üzenetére


Noxy
veterán

Ja, így már más. :)
iCloud helyett mentheted a képeket Flickr- be is. 1 TB ingyen tárhelyet kapsz. Így törlés elött, vagy közben lementheted a felhőbe. Előnye hogy az összes kép ott lessz, az iPhone-n és bármikor megnézheted, megmutathatod.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4133) ateszapa748


ateszapa748
aktív tag

Sziasztok,

Gondolkodom, hogy lecserélném egy ilyenre a 6s-met :F
A 6s-el semmi bajom, de régebben ez a forma 5s/SE jött be nekem a legjobban. Most kérdés, hogy kézbe fogva nem lenne-e már kicsi az SE :D
Nagy badarság lenne a váltás SE-re?
:R

[ Szerkesztve ]

(#4134) nord_ válasza ateszapa748 (#4133) üzenetére


nord_
veterán

Ebben a topikban szerinted mi lesz a válasz? ;)

Egyébként, ha ez a forma / méret jön be, nem zavar a 3D Touch hiánya és a gyengébb felbontású előlapi kamera, akkor hajrá! :D

[ Szerkesztve ]

(#4135) ateszapa748 válasza nord_ (#4134) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

THX :R

(#4136) sityupityu válasza ateszapa748 (#4133) üzenetére


sityupityu
veterán

Bár én nem iPhone-ról, de egy 5"-os telefonról váltottam. Kb 2 nap alatt hozzászoktam, pedig már nagyon rég volt ilyen kis kijelzős telefonom. Utálom a "tepsiket", de mégis azokat használtam mert ebben a méretben eddig nem nagyon találtam normális tudású telefont ami tetszett is volna. Nekem egy felüdülés ez a méret. Ha most a kezembe veszem valamelyik régebbi telefonom akkor most már azok furcsák, hogy olyan nagyok.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4137) Khelben válasza ateszapa748 (#4133) üzenetére


Khelben
nagyúr

LG G3-ról váltottam (5,5"), egyáltalán nem zavar a méret, sőt. Mondjuk én csak klasszikus telefonnak használom, beszéd, email, egyéb kapcsolattartás. Nem játszok rajta, olvasásra is tabletet használok. Max. netezéshez kicsi, de vészhelyzetben elég ahhoz is. Hétvégén navigáltam is vele párszáz km-t, arra is teljesen megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#4138) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Múlthéten beléptem a klubba egy Space Gray 16GB-al. Spigen rugalmas tok + xProtector edzett üveg a védelemnek. Barátkozunk, a cégesek mellett az első saját iPhoneom, a kijelző sárga folt mentes, T függő, az akkumulátor teljesítménye az előző telefonjaimhoz képest a felhasználói szokásaimhoz mérten elsőre hihetetlen.

Egyetlen kellemetlen tapasztalatom volt eddig vele, a vásárlást követő reggelen, amit most sem értek igazán. 10% körül éjszakára töltőre tettem, reggel minden oké, induljon a nap és a munka, a metrón egy kb negyed órás telefonbeszélgetés után a zsebembe tettem, majd a villamosra felszállva, mintha valami melegítette volna a zsebemet. Nem mondom, hogy tűzforró volt a hátlap, de azért betojtam, hogy valami rövidzárlatos darabot fogtam ki, a kijelzőre pillantva kb percenként 1%-ot esett a töltöttség..Egyáltalán nem volt vicces, a bekapcs gomb+vissza gomb együttes nyomására semmi reakció, kikapcsolás mellett döntöttem, továbbra is melegedett a készülék. Mire leszálltam a munkahelyemnél kb langyos lett a telefon, visszamertem kapcsolni. Azóta nem produkálta magát. Arra gondolok (bár a hozzáértők majd megmondják), hogy az iCloud és az Apple ID folyamatosan tolta magát a képernyőre, hogy jelentkezzek be, minden egyes kérésre "csatlakoztam", majd látva, hogy az emailjeim között van egy iCloud-os visszaigazoló link természetesen rákattintottam, aktiváltam a regisztrációkor megadott email címemet. Esetleg ez a folyamat ragadhatott be?

Ettől eltekintve, egy nagyon eltalált készülék (Lumia 830-ról váltottam, a natív google alkalmazások fényévekkel gyorsabbak az SE-n).

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#4139) marinea2 válasza Neurotoxin (#4138) üzenetére


marinea2
addikt

Udv a klubban! :))

Szep tortenet. Szerintem jol tippelhetsz, de az az ilyesztobb nekem hogy a kikapcs + home gomb reset nem mukodott. Meddig nyomtad? Asszem 7 vagy 10mp kell neki :K

Uzemido parades. Reggel vettem le, fenykepezgettem majd live kepeket GIF-e konvertalgattam, feltoltogetes facebookra, telefonalas kicsi jatek es most van 76%-on :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4140) Masterboy84


Masterboy84
tag

Én már megbántam hogy megvettem az SE-t. 4S-ről váltottam, már április óta megvan, de még most se tudom letenni. Legszívesebben mindig nyomkodnám :) És nagyon tetszik. Egy bajom van vele, a gombok minősége.

(#4141) HarleyCustom válasza Masterboy84 (#4140) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Gombok? Mire gondolsz pontosan?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4142) Neurotoxin válasza marinea2 (#4139) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszönöm! :)

A bekapcs+vissza gombot eddig nem nyomtam, max 5 mp, addigra már rajtam volt az 'idegállapot' a 61-esen :DDD

Azóta 2 napos üzemidőket produkáltam, most is ~50 óra készenléttel és 6 és fél óra képernyővel tettem töltőre. Gondolom ebben erőteljesen közrejátszik az A9 és az iOS 10, mert ahogy Magyarósi mondaná, "ennél az akkumulátornál nagyobbat tüsszentek".

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#4143) marinea2 válasza Neurotoxin (#4142) üzenetére


marinea2
addikt

mert ahogy Magyarósi mondaná, "ennél az akkumulátornál nagyobbat tüsszentek".

-szoktak mondani, tobbet esszel mint erovel... ;] :P

Hard reset

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4144) Masterboy84 válasza HarleyCustom (#4141) üzenetére


Masterboy84
tag

Arra, hogy a hangerő gombok zörögnek, lötyögnek, elég gagyi hatása van, de a bekapcsoló gomb is elég tré a 4S-hez képest.

(#4145) marinea2 válasza Masterboy84 (#4144) üzenetére


marinea2
addikt

Igen a gombok, kicsit lotyogosek, de az 5s is ilyen volt.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4146) HarleyCustom válasza marinea2 (#4145) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó ebben igaza van...attól mert az 5s-nek is az volt,attól ez nem mentség,inkább hiba,hogy 3év múlva az SE-ben még mindig lötyög.
Ez mondjuk engem nem zavart sosem. Gomb,lötyög,működjön az a lényeg.
Nem tudom,de tesztben megemlítették? Mert androidos telefonoknál szokták fikázni a lötyögős gombokat,pl. Xiaomi tesztben emlékszem rá...meg más márkáknál felhozzák negatívumként.
Azért mert relatív drága,attól még lötyöghet. Ez innováció! Direkt ilyen! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4147) nord_ válasza Masterboy84 (#4140) üzenetére


nord_
veterán

A 4S méretét én is imádtam... Szeretem az SE-t, nagyon is, de ha az Apple azt mondaná, hogy kicsi telefonnak visszatér a 3,5" kijelzőmérethez, bizisten még sátrazni is elmennék egy Apple Store elé, hogy megvehessem. :D
(A 4S az iOS 9-cel viszont egy rémálom volt, meg amúgy az aksiidő is... jókor cseréltem, tovább már nem lehetett volna húzni az öreggel.)

(#4148) B-L-A-C-K válasza marinea2 (#4145) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

5S-ben nem mind volt ilyen, SE-ben meg mind ilyen (csak van ahol gyengébben, van ahol jobban berezonál).

(#4149) sityupityu válasza HarleyCustom (#4146) üzenetére


sityupityu
veterán

Amióta szilikon tokban van azóta nálam nincs semmi gombhang. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4150) #03372544 válasza sityupityu (#4149) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nálam meg mióta zsebben hordom és már ment bele elegendő mennyiségű por.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.