Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#4050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

iCloudból.

(#4052) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#4051) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kösz.
Megvolt. Idáig rendben mennek a dolgok...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4053) VMatteo


VMatteo
őstag

Hátra raktam üvegfóliát, de nem lett szép. Eleve nekem van egy kicsi szintkülönbség a hátsó üveg és a fém hátlap között, meg az üvegfólia is a leggagyibb mondjuk. Tokban nem akarom hordani, odalenne a szépsége, ti hátra mit tennétek?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4054) B-L-A-C-K válasza VMatteo (#4053) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hátra sima matt fóliát raknék/raktam SE-nél.

(#4055) sityupityu válasza B-L-A-C-K (#4054) üzenetére


sityupityu
veterán

Van ilyen gyárilag, hogy 3 részes fólia? Mert egyrészes szerintem nekem sem maradna fenn, nincs teljesen síkban a fekete és a szürke rész.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4056) B-L-A-C-K válasza sityupityu (#4055) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fennmaradna az 1 részes is, csak közte belevegősödik. NEm tudom minél hogy van, én ebay/ali-ról rendelem mindig ezeket.

(#4057) VMatteo válasza B-L-A-C-K (#4054) üzenetére


VMatteo
őstag

esetleg linket tudnál adni ami már bevált?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4058) B-L-A-C-K válasza VMatteo (#4057) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amit linkeltem képpel ott van alatta a link honnan vettem, de az az eladó már nem árul, így ha rákeresel ugyan erre nem tudom pont ilyen lesz e, szóval passz, mást meg nem rendeltem azóta, mert i6-ot használok most.

(#4059) nemeth989 válasza sityupityu (#4055) üzenetére


nemeth989
senior tag

Van ilyen a spiegennek. Elő és hátlapi fólia. Hátlapi 3 részből áll. Viszont az alma jelnél belevegősödik, mert nem egy szintben van a hátlappal.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#4060) VMatteo


VMatteo
őstag

A beszed hangszorot az elolapon, hogy erdemes takaritani? Tiszta por meg szösz

Tisztelet a Gépésznek!

(#4061) SPF


SPF
senior tag

Ma frissitettem 10.0.2-re.
Feloldasnal azota a home gombot be kell nyomni neha, ezt ki lehet kapcsolni valahol?
Illetve eszrevettem, hogy neha egy lakat jelenik meg a kijelzo tetejen, az mi lehet?

(#4062) B-L-A-C-K válasza SPF (#4061) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beállítások -> Általános -> Kisegítő lehetőségek -> Főgomb -> Tartsa rajta a megnyitáshoz - > Be

Lakat -> zárolva van a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4063) SPF válasza B-L-A-C-K (#4062) üzenetére


SPF
senior tag

Koszi!
Az mit jelent pontosan, hogy zarolva van a telefon?

(#4064) B-L-A-C-K válasza SPF (#4063) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fel kell oldani, vagy ujjlenyomattal vagy kóddal.

(#4065) SPF válasza B-L-A-C-K (#4064) üzenetére


SPF
senior tag

Koszi ezt is!

Igy elsore elegge zavaro az a lakat, de majd megszokom...

(#4066) B-L-A-C-K válasza SPF (#4065) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt még így senkitől sem hallottam, bár mindenbe bele lehet kötni ha akar az ember.

(#4067) Osiris


Osiris
őstag

A képernyő jobb felső sarkában az akku ikonjától balra van egy iránytű szerű ikon. Az mit jelent? Az asszony telefonján (5S) nincs ott csak az enyémen. :F

(#4068) #68372224 válasza Osiris (#4067) üzenetére


#68372224
törölt tag

Helymeghatározás. Valamelyik alkalmazás éppen használja.

(#4069) Osiris válasza #68372224 (#4068) üzenetére


Osiris
őstag

Folyamatosan ott az ikon, nem tudom mi lehet ami egyfolytában követi a helyzetem.

Szerk.: Beállítások/Adatvédelem/Helymeghatározás kikapcsolása eltünteti az ikont, de nem akarom, hogy egyáltalán ne legyen helymeghatározás, csak azt kéne megtalálnom mi az ami folyamatosan meghatározza a helyzetem....

[ Szerkesztve ]

(#4070) B-L-A-C-K válasza Osiris (#4069) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És megnézted mi használja, vagy mi találjuk ki :F

(#4071) Osiris válasza B-L-A-C-K (#4070) üzenetére


Osiris
őstag

Nem lenne rossz. :D
...próbálom egyesével kikapcsolgatni az alkalmazások jogait.
Ááá, itt a lista hogy mik azok amik a háttérben folyamatosan jogosultak helymeghatározásra. Így már könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#4072) Noxy válasza Osiris (#4069) üzenetére


Noxy
veterán

Beáll...--> Adatvédelem --> Helymeghatározás. Itt nézz körül.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4073) faki_ válasza Osiris (#4071) üzenetére


faki_
senior tag

A rendszerszolgáltatásokba is érdemes benézni, nálam a mobilhálózat keresése és az iránytű kalibrációja sokszor használta, jelezte a kis nyíl. Nem tartottam lényegesnek és kikapcsoltam itt szinte mindent, csak az iPhone keresése és az SOS maradt (plusz 2-3 alkalmazás, pl. navigáció).

(#4074) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Lehet butaságot kérdezek, de nem vagyok biztos abban, hogy ha be van kapcsolva az iCloud-fotókönyvtár, azaz az egész fotótárat automatikusan feltölti, ugye és a PC-re telepítve van az iCloud PC-alkalmazás, amiben a fotók > beállításoknál be van pipálva az iCloud fotókönyvtár+ új fotók és videók letöltése PC-re -opció, azaz ami felmegy az iCloudra, az itt le is jön PC-re, de ha törlöm a képet a telefonról > törlődik az iCloudból > de törlődik a PC-ről is?

(#4075) Osiris válasza faki_ (#4073) üzenetére


Osiris
őstag

Nálam a Facbook az ami folyamatosan használja a helymeghatározást, ezen belül a "Nearby friends" szolgáltatás, amit most kikapcsoltam. Viszont az ikon most is kint van a jobb felső sarokban. Ha teljesen kikapcsolom a Facebook helymeghatározását központilag, akkor eltűnik... Lehet, hogy el kell teljen valamennyi idő az utolsó helymeghatározás használat után, hogy az ikon eltűnjön. Teljesen nem akarom megvonni ezt a jogot semmitől, esetleg majd átállítom a "csak az alkalmazás használata közben" beállításra, akkor tuti nem fog a háttérben meghatározgatni.

[ Szerkesztve ]

(#4076) B-L-A-C-K válasza Osiris (#4075) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ki lehet választani facebooknál is mikor szeretnéd használni, szóval nem kell kikapcsolni kompletten az egészet, csak facebooknál ha nem igényled:

(#4077) Noxy válasza huan (#4074) üzenetére


Noxy
veterán

NEM.
Pont ebben különbözik a G.drive, Dropbox, O.drive, Box-tol, hogy csak lefele szinkronizál. (Ezért LETÖLTÉSEK a mappa neve.)
Ha már a PC-n van nyugodtan lehet törölni az iCloudból, mert ha véletlenül olyant töröl valaki amit nem akart, vagy más eszközzel készült képet akar felrakni az iCloudba, akkor csak egyszerűen át kell helyezni a képet a FELTÖLTÉSEK mappába. Ha meg a PC törlöd szintén nincs hatása az iCloudban levő képekre.
Amúgy a puding próbája az evés. 1-2 gyors próba fotóval ki is lehet próbálni. Ettől nem kopik, meg romlik el semmi, csak pár perc türelem kell hozzá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4078) #68372224 válasza Noxy (#4077) üzenetére


#68372224
törölt tag

És nincs valami olyan funkció, hogy teljes szinkronizáció legyen? Azaz, ha én törlök egy képet, az mindenhonnan eltűnik. Én nagyon örülnék neki, de se az iPod, se a Lumia nem tud ilyet...

(#4079) huan


huan
őstag

Ha a tárhely vészesen apad, a telepített alkalmazások adatai miatt, akkor lehet valahogy valamivel csak az adatokat törölni, hogy akkor töltse le újból, amikor használatban van?
(pl.: Facebook alkalmazás: 742mb, ebből adat 581mb; GoogleDrive: 604Mb, ebből adat: 507Mb...stb)

(#4080) Noxy válasza #68372224 (#4078) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt nem értem.
Ha be van kapcsolva az iCloud fotókönyvtár + a fotóstream, akkor ha egy képet bármelyik eszközön törölsz, az eltűnik mindenhonnan.
A PC-ről viszont nem. Vagy a törlés után kapcsolod be a PC-t, vagy ott törlöd ha már leszedte. PC mindig az aktuális (bekapcsoláskori) iCloud fotókönyvtárat menti le.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4081) huan


huan
őstag

Egy pár hete még sok alkalmazásnál működött a visszatérítés lehetősége, de mostanában alkalmazás vásárlásakor el kell fogadni, hogy 14 napig nem vonom vissza a vásárlást, pedig vissza szeretném.
Amit elfogadunk így, azt nem lehet visszamondani sehogy?

(#4082) krumplista


krumplista
tag

Ha már szóba került a fotó mentés: azt jól látom, hogy csak wifin tölti föl a képeket automatikusan? Próbáltam utánaolvasni, de mások is azt írják, hogy nem lehet mobil adatforgalommal feltölteni, csak ha wifihez kapcsolódsz.

(#4083) Noxy válasza krumplista (#4082) üzenetére


Noxy
veterán

Meg a fotók app is ki írja alul, hogy WiFi szükséges.
De ez így is van jól, mert senki nem örülne, pld ha a 300-400MB-s 4K videót meg 60-70 db HDR képet a mobil adatforgalom terhére töltené fel. Elfér az addig az iPhonen, amíg WiFi-hez jut.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4084) joey04 válasza huan (#4081) üzenetére


joey04
titán

Sokszor éltél a visszatérítés lehetőségével?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4085) B-L-A-C-K válasza huan (#4081) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem lehet, pont azért hívja fel rá a figyelmedet, de általában akkor szokta ezt csinálni ha valaki hobbi szerűen térítget vissza.

[ Szerkesztve ]

(#4086) krumplista válasza Noxy (#4083) üzenetére


krumplista
tag

Lehetne ilyen funkció ettől még, mint az iCloud drivenál is van. Nekem pl korlátlan netem van, engem nem zavarna.

(#4087) Noxy válasza krumplista (#4086) üzenetére


Noxy
veterán

Téged nem, de sok másikat igen.
Pld külföldön addig hasznalja a rooamingot amíg az e-mail megnézi vagy a FB -ra belép pár percre. Most erre ne hogy azt írd, hogy neked Voda Red csomagod van.
Amúgy meg miért érzed úgy, hogy bármi áron rögtön az iCloudba legyenek a képek?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4088) huan válasza joey04 (#4084) üzenetére


huan
őstag

Egy párszor csináltam, kb. 6-7x.
Akkor ezentúl nem lehet visszatéríteni vásárlás után?

(#4089) B-L-A-C-K válasza huan (#4088) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De lehet, csak el kell telni egy bizonyos időnek.

(#4090) Noxy válasza huan (#4088) üzenetére


Noxy
veterán

Nem csak az Apple-t rövidíted meg ezzel, hanem az App fejlesztőjét is.
Meg ugye ezután simán használhatod továbra is, amíg le nem törlöd.
1-2 fizetős app-t be lehet nézni, de 7-t már durva.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4091) huan válasza Noxy (#4090) üzenetére


huan
őstag

De míg ki nem próbálod, addig nem tudod mennyire jól működik.
Nem a megrövidítés volt a cél, hanem nem voltam megelégedve a programmal, de odafigyelek ezentúl.
Ha visszatérítik és továbbra is használható marad, azt butaságnak tartom. Ha visszatérítenek valamit, törlődjön szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#4092) B-L-A-C-K válasza huan (#4091) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Letöltés előtt eleve ott vannak az értékelések, abból lehet következtetni hogy van e értelme letölteni.

(#4093) Tünde SE


Tünde SE
tag

Sziasztok!

Fénykép méretet hol lehet beállítani?
Sehol nem találom!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4094) B-L-A-C-K válasza Tünde SE (#4093) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gyári kamera app-ban sehol, videót tudod csak állítani.

[ Szerkesztve ]

(#4095) scr006 válasza huan (#4079) üzenetére


scr006
tag

Ez a "programok adatainak törlése" engem is érdekelne, hogy van rá mód esetleg, hogy ne szedje a tárhelyet az alkalmazások "adatai"?

(#4096) Tünde SE válasza scr006 (#4095) üzenetére


Tünde SE
tag

Sziasztok!
Ma három napja, hogy frissítettem az IOS 10-re, tegnap 1x volt egy képernyőlefagyásom (lezár-felold) megoldotta!
Ezen kívül semmi más, minden szupi!
Tegnap mondjuk rengeteget (összesen több órát "kínoztam")
használtam, mindent átnéztem a menüben, minden gyári alkalmazást (zene, fotó, videó, beállítások... stb.)
kipróbáltam.

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4097) Tünde SE


Tünde SE
tag

Viberen kaptam linket, de nem szeretném a mobil netet terhelni a megnyitásával.
Hogyan tudnám Skype-ra, magamnak elküldeni?
Már mindent megnéztem és nem tudom!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4098) sityupityu


sityupityu
veterán

Készülök felrakni az IOS 10-et. Akkuidőben tapasztalt valaki negatívumot-változást a 9-hez képest? Nekem jelenleg a 9 nagyon jó eredményeket produkál, nem szeretném ha ez megváltozna.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4099) marinea2 válasza sityupityu (#4098) üzenetére


marinea2
addikt

Paran azt irtak "erezhetoen" kevesebbet bir. Nalam a szamok ugyan olyanok mint elotte 9-essel. hasznalat 9 ora es keszenlet 50 ora kb. Tehat siman ket napos, 3/4g wifi massenger es telefonalgatasok mellett. iPhone SE

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4100) sityupityu válasza marinea2 (#4099) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, a múltkor még írtam is, hogy nekem is kb annyit bír hasonló felhasználás mellett mint neked.

"Paran azt irtak "erezhetoen" kevesebbet bir"

Na ettől félek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.