Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Masterboy84


Masterboy84
tag

Sose értettem hogy miért kell rögtön ugrani a megjelent iOS-re, főleg hogy abszolút nincs benne semmi hasznos újítás.

(#4602) radi8tor válasza Masterboy84 (#4601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

10.1-et telepítettem, szóval én nem ugrottam rá. ;)
Meg is bántam, mert ilyenkor nem lehet már vissza lépni 9-esre. Ha valaki rögtön frissít 10-esre van lehetősége vissza tenni a korábbit.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4603) VMatteo válasza Masterboy84 (#4601) üzenetére


VMatteo
őstag

Már hogyne lenne. Nem kell a home gombot nyomogatni, csak felemelem a telefont, ujjam rajta, már fel is van oldva.

Tisztelet a Gépésznek!

(#4604) tomcsi23 válasza VMatteo (#4603) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, a 10.1.1-re gondol. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4605) Mephistoone válasza tomcsi23 (#4604) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Feldobtam a home plus restart most nem olyan ronda már :)

(#4606) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Ma reggel ota a Home gomb also resze kicsit elkezdett kattogni, amikor csak picit nyomom be. Ez gyakran elofordul iPhone-oknal es ne torodjek vele vagy mit csinaljak?

(#4607) Masterboy84 válasza VMatteo (#4603) üzenetére


Masterboy84
tag

Hűha... :) emellett van 5-6 dolog ami sz...at.

(#4608) -Ben- válasza szupersanyi (#4606) üzenetére


-Ben-
veterán

Az SE ilyen. Nem hinném, hogy fel kell fújni. Nálam mind a 6 ilyen volt/vagy lett idővel ;)

(#4609) tomcsi23 válasza Mephistoone (#4605) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jobb lett? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4610) Mephistoone válasza tomcsi23 (#4609) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Semmi

(#4611) C$abi


C$abi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a frissen vásárolt (kb 2 hete) iPhone SE-mmel kapcsolatban:

Csak nálam jelentkezik az, hogy naponta körülbelül 100-120 MB helyet harapnak el a különböző alkalmazások? Kissé furcsállom, mert másoknál az Instagram-Facebook-Messenger trió összesen foglal kb 6-700 MB-ot, míg nálam a három együtt csaknem másfél GB-ot. Ha valaki tudja ennek az okát és az orvoslásának módját, minél előbb értesítsen! Hozzáteszem, 10.0.2-es iOS van rajta.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4612) csab2 válasza C$abi (#4611) üzenetére


csab2
veterán

Ha sokat használod ezeket az alkalmazásokat, akkor bizony előfordulhat. Ezek nagyon teleszemetelik a rendszert: letöltött képek, videók, miegymások. Jó lenne, ha az iOS lehetőséget adna arra, hogy az alkalmazás törlése nélkül meg lehetne szabadulni ezektől.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4613) #53667584 válasza csab2 (#4612) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ad. Persze nem úgy ahogy az ember várná. De van ra mód.
Előtte:

Utána:

(#4614) VMatteo válasza #53667584 (#4613) üzenetére


VMatteo
őstag

törlés, telepítés? vagy hogy csináltad?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4615) #53667584 válasza VMatteo (#4614) üzenetére


#53667584
törölt tag

iTunes Storeban (nem AppStore) egy filmnél nyomok egy "Rent HD"-t. Mivel nincs elég hely, ezért a rendszer cachet töröl. Amikor már lesz elegendő tárhely, akkor majd kéri a Touch ID-t, de itt nyomok egy Cancel-t.

[ Szerkesztve ]

(#4616) DaWe94 válasza #53667584 (#4615) üzenetére


DaWe94
senior tag

Köszi a tippet :D Remek :D

(#4617) tutitibi válasza csab2 (#4612) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ccleaner, mint a Windowsban.
Vagy ez a nagyon okos IOS ilyet nwm is tud ?

(#4618) kutga


kutga
nagyúr

Kis érdekesség az akkuhoz.

Tegnap délután utaztam vissza Pécsről Budapestre, előtte feltöltöttem az akkut teljesen, ki tudja alapon. Három órát mentem, menet közben nem használtam, talán pár email meg messenger üzenet ha jött, hazaérve néztem rá, az akku még mindig 100%-on állt. Ezt nevezem.

Let the Zone take me if I am.

(#4619) Tünde SE


Tünde SE
tag

Sziasztok!
Ha kapok dokumentumot
PDF vagy world-dokkot viberen és mentem, akkor hol keressem, hova menti?
Mert eddig csak a viberből megnyitva tudom olvasni!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4620) radi8tor válasza Tünde SE (#4619) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Máshogyan nem tudod megnyitni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4621) -Ben- válasza radi8tor (#4620) üzenetére


-Ben-
veterán

iBooksba se menthető? :F

(#4622) Noxy válasza Tünde SE (#4619) üzenetére


Noxy
veterán

Amikor olvasod felül nyomj a megosztás ikonra (téglalapból nyíl kifelé) majd megnyitás iBooks.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4623) radi8tor válasza -Ben- (#4621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Franc, ez az iBooks mindig kimegy a fejemből. :)

⭐ Stella

(#4624) sityupityu válasza kutga (#4618) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem volt olyan is, hogy 7-8 órát is ment úgy, hogy még telefonáltam is vele és még mindig 100%-on volt. Szerintem egyszerűen az van, hogy teljes feltöltés után nem lineárisan mutatja a fogyasztást.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4625) VoltanIgor válasza #53667584 (#4615) üzenetére


VoltanIgor
tag

Állítólag ez a trükk már nem működik az új IOS-sel, és még a pénzt is leszedi a filmért...
Meg tudnád ezt erősíteni?

(#4626) scr006 válasza VoltanIgor (#4625) üzenetére


scr006
tag

Én kipróbáltam, és valóban működik, de hozzáteszem, hogy nekem nincs hozzárendelve kártya, szóval, ha akarná se tudná levenni. Viszont 3 gb helyet csinált egy pillanat alatt, de hogy leveszi-e a pénzt alap esetben azt nem tudom, bár nem gondolnám, mert ahogy "mégse"-zem azonnal visszaáll az értéke, hogy megvehető.

iOS 10.1-et használok.

[ Szerkesztve ]

(#4627) #53667584 válasza VoltanIgor (#4625) üzenetére


#53667584
törölt tag

10.1.1-en működik. Akkor venné le a pénzt amikor a touch ID-t kéri, de ott mégsem gombot nyomok.

(#4628) DaWe94 válasza VoltanIgor (#4625) üzenetére


DaWe94
senior tag

De működik.

(#4629) huan válasza #53667584 (#4615) üzenetére


huan
őstag

Hol van ez a Rent Hd?

(#4630) Frontiner válasza huan (#4629) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nem minden filmnél van kölcsönzési lehetőség. Meg kell nézegetni párat, melyiket lehet,egyébként én is így szoktam "takarítani" a szemetet.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#4631) #03372544 válasza Frontiner (#4630) üzenetére


#03372544
törölt tag

Jó de mi ennek az értelme?
Ugy értem a rendszer takarít magától ha kevés a hely, nálam is előfordult már.
A másik hasznos dolog a fényképeket iCloud-ban tartani, és beállítani hogy szükség esetén a telefonon csak az optimalizált változat maradjon.
Ezt is csinálta már nálam, 2gb fotó lement 300mb-ra kb.

(#4632) #53667584 válasza #03372544 (#4631) üzenetére


#53667584
törölt tag

Mondd el nekem, hogyan lehet a fényképeket iCloudba tolni. Én még tényleg nem jöttem rá. Vagy ezt nem lehet backupnak használni?

[ Szerkesztve ]

(#4633) #03372544 válasza #53667584 (#4632) üzenetére


#03372544
törölt tag

Beállítások / iCloud / fényképek

Lehet backup, de azt tudni kell ha a telefonról törölsz képet akkor a felhőből is törli, azaz szinkronban tartja.

A képen az optimize pontnál írja is, hogy ha kevés a hely a telefonon akkor a tárolt képeket lecseréli kisebb verzióra, de a teljes felbontású továbbra is elérhető a felhőben.
Amikor egy kicsinyített képbe nagyítasz bele akkor letölti.

[ Szerkesztve ]

(#4634) #53667584 válasza #03372544 (#4633) üzenetére


#53667584
törölt tag

Igen, ezt tudtam eddig is. Azt hittem, lehet használni backupnak is. Ennek a törlöm telefonról törlődik a szerverről is dolognak nem sok értelmét látom.

(#4635) kutga válasza #53667584 (#4634) üzenetére


kutga
nagyúr

Backupnak ott a Flickr, 1 TB tárhelyet ad ingyen, teljes méretű képeknek.

Let the Zone take me if I am.

(#4636) nzolo76 válasza VoltanIgor (#4625) üzenetére


nzolo76
tag

Amikor frissítettem ios 10-re én is azt tapasztaltam, mintha nem menne ez az iTunes Store-os tisztítás, aztán pár hét után újra próbáltam, és működik. Nekem van is hozzárendelve a fiókomhoz kártya, de nem vesz le semmit. Nem szabad neki megadni a touchid-t és akkor nem kölcsönzi ki a filmet, de felszabadít egy kis helyet.

Egyszer én is tapasztaltam olyat, hogy magától is takarít, ha kevés hely van, de valószínű nem vagyok elég türelmes, ha 1,5-1GB alá csökken a szabad helyem, tisztíttatok egyet. Lehet semmi értelme, de jó látni, hogy több a szabad hely. :)

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#4637) nord_ válasza #53667584 (#4634) üzenetére


nord_
veterán

Ennek a törlöm telefonról törlődik a szerverről is dolognak nem sok értelmét látom.
Akkor ebbe gondolj bele: a családi nyaralásról hazaérve, feltöltöm a fényképeket a Macre, majd megszerkesztem. Utána nem kell mindenféle megosztással bajlódni, mert a fotók azonnal láthatók lesznek az iPaden, a zasszony iPhone-ján, és az enyémen is. Nem lesznek ott az elszúrt, vagy fölösleges képek, mert ha törlöm valamelyiket szerksztés közben, akkor az eltűnik a többiről is. (Nem, ha véletlenül törlök, nincs baj, mert a kukából vissza lehet hozni.) Nincs nyűglődés a család részéről, hogy tegyük már fel a képeket a másik eszközre is, nincs nyűglődés, hogy ne online tárhelyre töltsük, mert akkor nem tudom megmutatni a kollégáknak (mert lassú az internet, mert kevés a mobilnetem), stb, stb...

(#4638) sityupityu válasza nzolo76 (#4636) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez az automata tisztítás csak akkor lép életbe, hogy ha már csak nagyon kevés hely van? Mert én még nem találkoztam vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4639) #53667584 válasza nord_ (#4637) üzenetére


#53667584
törölt tag

És tartsam a telefonon az 5 éves nyaralási képeket, mert ha törlöm akkor törlődik mindenhonnan. Világos… Ha pedig már desktophoz ülök, hogy szerkesszem, akkor mindegy, hogy hol osztom meg a családtagokkal.

(#4640) nord_ válasza #53667584 (#4639) üzenetére


nord_
veterán

Bőven elfér a telefonon. Így, ha valaki szeretné látni valamelyiket, mindig meg tudom mutatni.
Ha neked ez nem megfelelő, van más lehetőség is - az, hogy neked más kell, még ne mondjuk azt, hogy ez így értelmetlen. ;)

(#4641) DaWe94 válasza nord_ (#4637) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ez így nekem sem felel meg egyébként. Nincs több Apple eszközöm, így nagy értelmét nem látom. Ezért használok OneDriveot. :D

(#4642) nord_ válasza DaWe94 (#4641) üzenetére


nord_
veterán

Majd ha lesz! :D

(#4643) DaWe94 válasza nord_ (#4642) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ez még a jövő zenéje.. semmi nem lehetetlen :D De egyenlőre kényelmesebb az, hogy telefonról felmegy drivera az összes kép/videó, eredeti minőségben ha bekapcsolom a gépet akkor pedig letöltődik automatikusan... és ha feltöltött minden kép, akkor nyugodtan törölhetem a telefonról. Ha ezt valahogy átlehetne hidalni iCloud segítségével, akkor lehet hogy azt használnám. Ötlet esetleg? Lehet olyat csinálni hogy pc-n a wines icloud külön mappába mentse ki magától az icloud tartalmát? :D úgy hogy onnan ne törlődjön semmi, ha a telefonon letörlök valamit.. megértem én.. ez jó dolog ha van több almás eszközöd, de így... nem az igazi :D

[ Szerkesztve ]

(#4644) #53667584 válasza DaWe94 (#4643) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha van, ha nincs más Apple cuccod ez backupnak sehogy sem jó. Marad a Flickr, Google Photos, Shoebox. Eddig amazon unlimited photost használtam, de egy hónapja sajnos lelőtték a csak fotó tárhelyet.

(#4645) nord_ válasza DaWe94 (#4643) üzenetére


nord_
veterán

Amíg windowsos gépem volt, addig azt csináltam, hogy 'best of' válogatás egy mappába, aztán iTunes szinkronnal ment az iPhone-ra. Ha bármit akartam változtatni, csak simán bedobtam az új képet a mappába, aztán amikor rádugtam a pc-re, akkor automatikusan szinkronált.
iCloud az sajnos akkor buli, ha több iEszközöd van.

(#4646) California1 válasza #53667584 (#4639) üzenetére


California1
őstag

Flickr igen jó megoldás tud lenni . A család bármely tagja is használhatja ugyanazzal az accountal. 1Tb free stb stb..

(#4647) VoltanIgor válasza nord_ (#4645) üzenetére


VoltanIgor
tag

Windowsos gépről Iphone-ra hogyan lehet tenni képeket?
Arra már rájöttem, hogy Iphone-ról hogy backupolhatom a gép adiott könyvtárába, de visszafelé hogy megy, ha esetleg kell?

(#4648) szupersanyi válasza VoltanIgor (#4647) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Ahogy ajánlottátok itt is, elkezdtem használni a Syncios-t, ezzel végre tudok filmeket és zenéket is könnyen másolni az iPhone-omra.
Az a gond, hogy amikor csatlakoztatom a telefont a gépemre, akkor automatikusan elindul az iTunes és elkezd szinkronizálni. És az iTunesban régebbi zenék vannak, mint a telefonomon, ezért leszedi a telefonról az új zenéket és a lejátszási listáimat is törli. Ezzel mit csináljak?

(#4649) kutga válasza szupersanyi (#4648) üzenetére


kutga
nagyúr

Töröld az Itunest.

Let the Zone take me if I am.

(#4650) sityupityu válasza kutga (#4649) üzenetére


sityupityu
veterán

De akkor nem tud felrakni semmit a telefonra. Nem? Mondjuk én már rég töröltem. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.