Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) tomcsi23 válasza Tubi2 (#4500) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyikre gondolsz, mert a legtöbb "csippan" anélkül is. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4502) borbas666 válasza Tubi2 (#4500) üzenetére


borbas666
aktív tag

Ha csak ennyi a hátránya, akkor azt nem érzem mivel a messenger nálam így is jelez.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#4503) csab2 válasza nord_ (#4484) üzenetére


csab2
veterán

_nord, krumplista: Ezeket tudom, ki is kapcsoltam majdnem minden alkalmazásnál a GPS-t. Csak annál hagytam bekapcsolva, ahol valóban szükséges.
A rendszerallkalmazásoknál kell nézelődni, egy csomó mindennél ott is kikapcsoltam. Majd meglátom, hátha javul az akksi idő.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4504) #03372544 válasza csab2 (#4503) üzenetére


#03372544
törölt tag

De miért csinálod ezeket, mihez képest kell javulni az akksi időnek?
Csak azért kérdem, mert a legtöbb embernek pont azzal nincs problémája a telefonnal kapcsolatban.

(#4505) kutga válasza #03372544 (#4504) üzenetére


kutga
nagyúr

Mindig lehet jobb. ;]

ON
Be lehet úgy állítani, hogy csak használatkor kapcsolja be, kivéve ahol tényleg kell a folyamatos használat.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4506) csab2 válasza #03372544 (#4504) üzenetére


csab2
veterán

Eddig nekem sem volt, de az elmúlt 1-2 hétben azt vettem észre, hogy nagyon gyorsan merül. Pedig én ezt egyáltalán nem szoktam figyelni.
Most megnéztem az akku használatot az elmúlt 7 napban, a telefon szerint. Első helyen a Siri van 25%-kal. :Y :Y :Y
Nem is használom, hogy merítheti az a legjobban az aksit?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4507) Tubi2 válasza tomcsi23 (#4501) üzenetére


Tubi2
senior tag

Nem tudom megmondani, mert minden háttérfrissítést leállítottam a csevegőprogijaimnál, de nekem úgy tűnt, ez a funkció erre való. :B

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4508) kutga válasza csab2 (#4506) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha nem használod, kapcsold ki.

Let the Zone take me if I am.

(#4509) #03372544 válasza csab2 (#4506) üzenetére


#03372544
törölt tag

Kapcsold ki ha nem használod, nálam be van de nem látom nyomát az akksi használatban.
Lehet a "hey Siri" van nálad bekapcsolva, az állandóan figyel hátha szólsz neki.

[ Szerkesztve ]

(#4510) csokoládé13


csokoládé13
tag

Sziasztok!

Szervíz után új telót kaptam, ennek viszont észrevehetően sárgás a kijelzőjének a felső része. Olvastam korábban, hogy ez a ragasztótól van és később elmúlik. Ez igaznak bizonyult?
Nem szeretnék újabb hetet várni a javításra, de egy kicsit azért zavar...
Köszi!

(#4511) Ufff


Ufff
senior tag

Kint a 10.1! Jelentősen javult az akksiidő és gyorsabb lett tőle a telefon, pedig csak most töltöm le! 😆

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#4512) radi8tor válasza csokoládé13 (#4510) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van akinek az segített, ha valami olyan játékot futtatott a telefonon, ami jól felmelegítette.
Ez kiszárítja a ragasztót. Nem tudom ez mennyire jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4513) csokoládé13 válasza radi8tor (#4512) üzenetére


csokoládé13
tag

Igazából tényleg csak arra lennék kíváncsi, hogy a ragasztó okozza-e a sárgaságot, és ha igen, akkor az elmúlik-e magától. Nem szeretném külön emiatt stresszelni a telefont, még akkor sem, ha nem ártok vele.

Köszönöm a válaszod! :)

(#4514) #03372544 válasza Ufff (#4511) üzenetére


#03372544
törölt tag

Az enyém vízálló lett és eltűnt róla a jack csatlakozó! :)
(iSE)

[ Szerkesztve ]

(#4515) Ufff válasza #03372544 (#4514) üzenetére


Ufff
senior tag

A jack miatt ne aggódj! Ki kell fúrni és ott lesz a burkolat alatt!
😂

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#4516) #03372544 válasza Ufff (#4515) üzenetére


#03372544
törölt tag

A kamera mintha hamarabb indulna el, nincs a 4-5 másodperces homályos vagy lefagyott kép.

(#4517) -Ben- válasza csokoládé13 (#4510) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem ez nemigen múlik el. Anno az i5 -öm ugyanígy sárga volt, 4 évvel később se változott..

(#4518) cirx válasza #03372544 (#4516) üzenetére


cirx
senior tag

Talán majd a 10.1 megoldja ezt a bugot!

Jah egyébként most jelent meg... :C

S23 GREEN

(#4519) bepap


bepap
csendes tag

Sziasztok!

Picit off, vásárlással kapcsolatos kérdés

Szeretnék iphone SE-t vásárolni a közeljövőben. Árukeresőn már nézegettem árakat és a következő boltokat találtam: B-tel, nextelshop, elitegsm, mobilcorner.hu, mobilkereskedes.hu, prémium mobil, jemilagsm.hu.

Ezekkel a boltokkal kapcsolatban vannak tapasztalataitok? Esetleg tudtok ajánlani más megbízható boltokat?

A fórumon jókat olvastam a b-telről, viszont sok negatív kritikát hallottam már a gsmekkel kapcsolatban, pl.: újracsomagolt, behozott, stb.. Az lenne a kérdésem, hogy mikre kell figyelni gsm boltban történő vásárlás esetén, miket kell leellenőrizni a Model A1723, tehát hogy európai, illetve az IMEI számon kívül?
Gondolom nem az Apcom szállítja ezeknek a boltoknak a telefonokat, ha jól láttam csak icentrenek, istylenak, auchannak, mmnek, extreme digitalnak szállítanak.

Van e különbség a behozott, például olasz modell, és az itthon forgalomba állított modell között?

Ha gyártói garanciás akkor minden esetben cserélik/javítják a telefont bármelyik istyle, icentreben még ha nem is ott lett vásárolva?

Ha cégesen lenne vásárolva akkor újraindul a garancia vagy ez csak magánszemély esetében működik?

A telefonnal kapcsolatban, pedig olyan kérdésem, hogy milyen típushibái vannak?

Szeretnék elég alaposan utánajárni a dolgoknak ezért a kérdéshalom!
Válaszaitokat előre is köszi!
Üdv, bepap :))

[ Szerkesztve ]

(#4520) Mephistoone válasza bepap (#4519) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Btel ok! En onnan vettem. Gari rendben. Vagy 4 eve toluk vasarolok mert a szomszed hazban volt a boltjuk. Azota csak webshop

(#4521) Tubi2 válasza bepap (#4519) üzenetére


Tubi2
senior tag

Én a Prémium Mobiltól rendeltem, nem volt vele gáz. Van garilevél, a cucc bontatlan, fóliás volt. Ám gyanús, hogy valamilyen germán területre szánt a benne lévő papírok miatt. Ezen kívül nó para.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#4522) #03372544 válasza cirx (#4518) üzenetére


#03372544
törölt tag

Igen én is ezt írtam, szóval a 10.1 telepítése után múlt el a kamera probléma.

(#4523) Khelben válasza #03372544 (#4522) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nálam is megszűnt és az ujjlenyomat olvasó sem vacakol (néha csak kódbeírással tudtam feloldani).

(#4524) kutga


kutga
nagyúr

Kíváncsi vagyok az értesítés hang bugot orvosolta-e.

Let the Zone take me if I am.

(#4525) DaWe94 válasza kutga (#4524) üzenetére


DaWe94
senior tag

A messengeresre gondolsz? :D

(#4526) VMatteo válasza DaWe94 (#4525) üzenetére


VMatteo
őstag

mi volt a bug? rmeélem az hogy nem tudtad lenémítani, úgy hogy a rezgés maradjon :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#4527) kutga válasza DaWe94 (#4525) üzenetére


kutga
nagyúr

Az hogy miután frissült valamelyik IM app (pl. a Messenger, Viber), nem a 'saját' hangján szólalt meg, csak H+P reset után.

Ez mondjuk nem SE hanem IOS probléma.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#4528) sityupityu válasza #03372544 (#4514) üzenetére


sityupityu
veterán

Vízálló? Ilyen a tied is? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4529) DaWe94 válasza kutga (#4527) üzenetére


DaWe94
senior tag

yepp, erre gondoltam

(#4530) tomcsi23


tomcsi23
veterán

No, nálam némileg gyengébben muzsikál az akku a 10.1 alatt a 10.02-höz képest. Nyomtam azért egy almalogósat, meglátjuk.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4531) #53667584 válasza tomcsi23 (#4530) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ezt hogy sikerült megállapítani nem egész egy nap alatt?

(#4532) tomcsi23 válasza #53667584 (#4531) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mondjuk úgy, hogy gyorsabban merült némileg :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4533) -Ben- válasza tomcsi23 (#4532) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez azért érdekes, mert sok más ember szerint meg sokkal jobb lett. (Nekem is ez a tapasztalatom)

(#4534) domerator válasza -Ben- (#4533) üzenetére


domerator
veterán

Nalam is jobb az akku egy nap utan de csak erzesre, szazalekokat nem tudok osszevetni

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#4535) kutga válasza domerator (#4534) üzenetére


kutga
nagyúr

Megint almát hasonlítunk körtéhez. Teljesen más lesz az akku nálad mint nálam.

Let the Zone take me if I am.

(#4536) marinea2 válasza tomcsi23 (#4532) üzenetére


marinea2
addikt

En nem vagyok akku fuggo, de erzetre nekem is ez a tapasztalatom, mintha kicsit jobban birta volna ma, pedig eddig sem volt rossz :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4537) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Én egy 5s készüléről váltotta egy SE készülékre.
Picit visszább olvasva látom nem csak nálam van a kamera indulásának a probléméja, egyébkén ez orvosolható valahogy? Illetve néha néha látok pici apró szaggatásokat, pl: képek elfotdulásánál, email olvasásánal, beállítások menüben, igaz csak egy pillanatra, de azért számomra kicsit zavaró.
Hozzá kell hogy tegyem, NEM új telefonként lett beállítva, hanem icloud mentésből lett visszaálítva, remélem ez nem okoz nagy problémát.

Egyébkent ez a kamera indulásos dolog, csak az SE típusnál van jelen, vagy a 6s-nél is?
Remélem mihamarabb megoldják ezeket az apró hibákat :)

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#4538) tomcsi23 válasza marinea2 (#4536) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most úgy néz ki, hogy a restarttal azért javult a helyzet. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4539) mpv


mpv
aktív tag

Most frissítettem! Nem világos milyen jelszóra gondol a kétlépéses hitelesítésnél? ID jelszóm van,és jelkódom! Emailbe megköszönték,hogy engedélyeztem! Ill olvastam,hogy nagyon megkell jegyezni ezt a jelszót,mert az apple se tud segíteni ha elfelejtem!

[ Szerkesztve ]

(#4540) nord_ válasza szmayer1 (#4537) üzenetére


nord_
veterán

Lehet, hogy nálam azért nem fordulnak elő ezek a hibák, mert semmiféle régi mentést nem látott a telefon?

(#4541) szmayer1 válasza nord_ (#4540) üzenetére


szmayer1
senior tag

Lehet, de nehogy már soha ne lehessen visszarakni egy biztonsági mentést??? Elvileg pont az almás cuccoknál van ez igen jól kitalálva, meg egy ilyen hardveren már csak jónak kellene lennie? :F

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#4542) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Végre megjött az én iPhone-om is, úgyhogy még egy fővel bővült az Apple tulajdonosok száma. :)
Valószínűleg nagyon sokat fogok kérdezni itt a héten, ezért előre is bocsánatot kérek. :D
Az első kérdésem az lenne, hogy az előre feltelepített alkalmazásokat nem lehet letörölni? Leginkább ez a GarageBand zavar.

(#4543) kutga válasza szupersanyi (#4542) üzenetére


kutga
nagyúr

Ráböksz hosszan aztán x. Már amelyiket engedi.

Amúgy ne izgulj, az első héten én majdnem falhoz vágtam a telót. :D

Let the Zone take me if I am.

(#4544) Noxy válasza szupersanyi (#4542) üzenetére


Noxy
veterán

iOS 10-n le lehet törölni, de a GarageBand nem lesz ott. (Ha csak saját magad le nem szeded)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4545) szupersanyi válasza kutga (#4543) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Kb. 3 órája használom, de a billentyűzet már párszor felidegesített. :D Persze érthető, teljesen más, mint Androidon. Az érintést is olyan, mintha máshogy érzékelné, néha nem azt érzékeli, amit én nyomni akarok, de ez is gondolom csak a megszokás hiánya miatt van.
A zene és a videók átmásolása hogyan is működik pontosan?

(#4546) California1 válasza szupersanyi (#4545) üzenetére


California1
őstag

Üdv itt :-)
Ha zenéket , képeket , filmeket akarsz másolni akkor a létező legegyszerűbb megoldás a SynciOS telepítése gépre .

(#4547) borbas666 válasza szupersanyi (#4545) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali. Én 3 hete váltottam. Hamar megszoktam, viszont a billentyűzettől kicsit féltem, vagyis inkább a 4 coltól, viszont egyiknek sem érzem hátrányát. Pedig 5 colról váltottam illetve androidról. Érdekes, de sokkal gyorsabban írok mint 5 colon és kevesebbet is nyomok mellé.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#4548) szupersanyi válasza California1 (#4546) üzenetére


szupersanyi
aktív tag

Ehhez 2 kérdésem lenne:
1. Zenéknél hogyan tudok mappákat másolni? Én csak olyan lehetőséget találtam ebben az alkalmazásban, hogy külön ki kell jelölni minden számot, de így nagyon sokáig tartana.
2. Az összes film, ami a gépemen van .mkv kiterjesztésű és ezeket nem ismeri fel az alkalmazás. Mit csináljak?

iTunes-sal is megpróbáltam, de ott nem is találtam meg azt, hogy hogyan kell kijelölni a zenéket a PC-n.

(#4549) California1 válasza szupersanyi (#4548) üzenetére


California1
őstag

Tedd fel a telódra a VLC appot ,SynciOS-el keresd ki az alkalmazasoknál a VLC-t és oda be lehet másolni , utána a telón meg tudod nézni a filmeket.

(#4550) kutga válasza kutga (#4527) üzenetére


kutga
nagyúr

A kamera van hogy még mindig döcögősen indul, az alkalmazás hang bug úgy tűnik megszűnt. Most frissült a Whatsapp éppen.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.