Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3452) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Urak, lenne egy kérdésem: van-e valami szolgáltatói, buta szoftvermódosítás a Telekomos verzióban a független modelhez képest? Továbbá az örök probléma: elég lehet-e a 16 GB-os változat? 10,5 GB szabadon felhasználható (javítsatok ki, ha tévedek) tárhellyel számolhatok, zenét nem igen hallgatok, kép készítés módjával, videózás ritkán, kb 20 app (insta, facebook, messenger, viber, skype, foursquare, swarm, hvg, stb), max 1-2 játék..komoly dilemma, a 64-es pedig 40el több..kérem, tapasztalattal rendelkezők írjanak.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3453) B-L-A-C-K válasza Neurotoxin (#3452) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"van-e valami szolgáltatói, buta szoftvermódosítás a Telekomos verzióban a független modelhez képest?"

Semmi nincs.

16GB-ből 11.9 a felhasználható. Illetve a tárhelyes dolgot pont tegnap fejtettem ki bővebben.

(#3454) Neurotoxin válasza B-L-A-C-K (#3453) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"16GB-ből 11.9 a felhasználható. Illetve a tárhelyes dolgot pont tegnap fejtettem ki bővebben."

Köszönöm a gyors választ, megnéztem kb 20 youtubeos videót és két hete egy feateure phone-al dolgozok, járkálok..Elolvasom a véleményedet. :K (egyébként WP-ről (L830) váltok..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3455) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Élménybeszámoló következik...
Mint korábban írtam volt egy kis gond a telefonnal. Előzmény: [link] Tegnap délután visszavittem a T-be. Magabiztosan vártam ki a sorom, mert előtte felhívtam a 1430-at és a kedves hölgy azt mondta, ha valóban hibás minden további nélkül cserélik, hiszen 3 napon belül van!
Persze, hogy egy plázacica ügyintézőhöz kerültem, aki kb. semmit nem fogott fel abból amit mondtam. De szerencsére ( ilyet még nem láttam?!), volt ott egy srác, aki ilyen technikai dolgokkal foglalkozik, akár soron kívül is. Cicahölgy szólt neki, sráccal leültünk egy külön asztalhoz. Tök rendes volt, mondtam neki hozzon már egy gépet és nézzük meg mit produkál a telefon. Nos, kb. ugyanazt mint nálam, vagyis semmit.A srác is csak pislogott. Bedugta kismillió USB aljzatba és semmi nem történt. Csak a gyári hálózati adapter kezdte tölteni. Azt mondja nem tudja mi lehet a baja, de máris megnézi van-e raktáron és akkor cserélik. Mondom de jó :) . Közben igencsak megtelt az üzlet. Kaptunk új sorszámot, kivártunk vagy fél órát. Egy másik cicalányhoz kerültünk. Elmondtam neki is, hogy mi a helyzet, hivatkoztam a srácra, hogy cserélitek... Hoppá!! Hát nem! :Y Hát de mondom 3 napja vettük. Azt mondja az lehet, de iPhonera NINCS 3 nap cseregarancia.Mutatott valami jogi vagy nemtom milyen szöveget is erről. Megy a szervizbe, és majd küldik az újat, ha valóban rossz. Ez kb. 2-3 hét. Mondanom sem kell, hogy görbült a szánk, főleg az asszonynak. Nyomtatta a papírt a visszaküldéshez és akkor látta (mert nem mondtam és nem is kérdezte előtte), hogy Webshopon keresztül rendeltem, Telekom üzletben való átvétellel. Azt mondja, hogy akkor így még jobb, mert ha akarom, a 14 napos elállási jogommal élve, indok nélkül küldik vissza, törlik a megrendelést, aztán újra tudok venni egy másikat. Ennek átfutási ideje 3-4 nap.
Itt járunk most. Várom az SMS-t, hogy törölték a rendelést, aztán rendelem az újat.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3456) B-L-A-C-K válasza Frontiner (#3455) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ennyi "cicalány" egy üzletbe sincs, nem hogy T-nél... ;] Amúgy szerintem ez a 3 nap csere garancia mindenhol érvényes, csak terelni akartak.

[ Szerkesztve ]

(#3457) Frontiner válasza B-L-A-C-K (#3456) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nem tudom, mi is csak lestünk... Mindegy már. Hamarosan meg lesz az új. :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3458) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#3456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van benne valami, mert amikor az 1 napos telefonommal reklamáltam hogy zörög a bekapcsoló gombja, akkor nekem is azt mondták szerviz.
Azt a telefont Edigitalban vettem és APR-be vittem cserére.

⭐ Stella

(#3459) Neurotoxin válasza Frontiner (#3455) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ha ez a webshopos story tényleg így működik, én is így rendelem be/vásárlom meg, de mielőtt ezt olvastam, nem tudtam, hogy webshopon keresztül rendelt terméket is átlehet venni Telekom üzletben...ilyenkor kihúzom a megfelelő számot és a kezembe adják?Utánvét megy ilyenkor? Valaki erősítse ezt meg, mert akkor én is így csinálom :)

@radi8tor: de még mindig nem derült ki, hogy végül kicserélték-e a telefonodat vagy sem?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3460) joey04 válasza B-L-A-C-K (#3456) üzenetére


joey04
titán

Szerintem meg már nincs ilyen. Korábban azt írták már megszűnt ez a 3 napos csere dolog, max a bolt jófejségből megtarthatja ezt a szokást, de törvény már nem kötelezi őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3461) nord_ válasza Neurotoxin (#3459) üzenetére


nord_
veterán

Megerősítem, én is így vettem. A sorszámos gépnél talán külön menüpont is van erre.

(#3462) EVOkaa válasza nord_ (#3461) üzenetére


EVOkaa
tag

és az ilyen vásárláskor is él a 14 napos elállási jog?
Más
ha Tmobilnál kötök biztosítást, ha netalántán baj lenne korrekten fizetnek, cserélnek? Vagy próbálnak kibújni alóla?

[ Szerkesztve ]

Tiszteletet a Gépésznek!

(#3463) Neurotoxin válasza nord_ (#3461) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszöm, ez jól hangzik. Majd kimondottan a díjcsomagom mellé veszem, remélem azt nem cseszik el, mert spec. és családbarát kedvezményem van 2 év rablánccal.

@EVOkaa: ennek csak így és ekkor van értelme. ;)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#3464) EVOkaa válasza Neurotoxin (#3463) üzenetére


EVOkaa
tag

Végül is ha futárral kérem akkor is él a 14 napos visszamondás, de ezekszerint ha t pontba kérem akkor is. király.

Tiszteletet a Gépésznek!

(#3465) radi8tor válasza Neurotoxin (#3459) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem voltam hajlandó az 1 napos telefont lecserélni egy refurbra ilyen miatt. :N

⭐ Stella

(#3466) Frontiner válasza Neurotoxin (#3459) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Hello!
Mikor leadod a rendelést ki lehet választani, az átvétel módját. Ha van az adott üzletben, akkor tulajdonképpen csak egy foglalás történik rá,így akár azonnal át is veheted. Így volt nálam is, vasárnap este rendeltem, hétfő délután mentünk érte.(Nyilván ha munkaidőben rendeltem volna, azonnal mehettem is volna érte).
@nord_ : igen, így van. Külön menüpont, azt hiszem "Online rendelés átvétele" címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3467) Frontiner válasza EVOkaa (#3464) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Szia!

Erről anno volt egy vitám a Media Markttal, mert ugyanígy MM webshopba rendeltem, áruházi átvétellel és alig akarták cserélni a terméket. Végül az üzletvezető világosította fel a "pultos hölgyet", hogy tök mindegy milyen módon veszi át az ember (futár,posta,pick-pack pont,üzlet stb.), ha webshopon keresztül lett megrendelve MINDEN esetben él a 14 napos elállási jog!

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3468) ata4100


ata4100
csendes tag

Sziasztok,

Most vettem egy ilyet,
Sárgásodás és mobilnet jelvesztésen kivül vannak még jellemző hibák?

Üdv.

(#3469) B-L-A-C-K válasza ata4100 (#3468) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#3470) Frontiner válasza B-L-A-C-K (#3469) üzenetére


Frontiner
aktív tag

" Home gomb erősen kattog, nem oda illő hangot ad ki."
Ez is garis hiba? Az enyém úgy kattog, mint a háborodás....

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3471) radi8tor válasza Frontiner (#3470) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez a nagyothallók érdekében való fejlesztés eredménye. Sajnos idővel halkabb lesz.

⭐ Stella

(#3472) B-L-A-C-K válasza Frontiner (#3470) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mindegyik kattog, mivel kell is neki mert ilyen, de ha nem normálisan, érezhetően nem oda illően akkor természetesen garis hiba.

(#3473) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#3472) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SE (Home) gombja amúgy hangosabb volt újkorában, mint 5S (Home) gombja. De idővel csendesebb lett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3474) Frontiner válasza B-L-A-C-K (#3472) üzenetére


Frontiner
aktív tag

a 4S-nek nekem alig volt hangja és nem éreztem a kattanást. Ennél nagyon durván, mintha egy mikro kapcsolót nyomogatnék.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3475) Kercsi17


Kercsi17
tag

Sziasztok!

A napokban volt éppen erről szó az egyik rádióban és felhívtak egy szakembört a fogyasztóvédelemtől, aki azt nyilatkozta, hogy ha neten vásárolsz akkor ugye ez a 14 napos dolog él, viszont ha csak betévedsz egy boltba és személyesen veszel valamit akkor nincs semmilyen 3 napos csere, visszavásárlási kötelezettség és társai. Pontosabban azt mondta, hogy az eladó nem köteles visszavenni vagy kicserélni a terméket. (Valószínűleg ugye nem is fogja)

(#3476) radi8tor válasza Kercsi17 (#3475) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ebben semmi új nem volt. De mivel kapcsolatban írtad? :)

⭐ Stella

(#3477) Kobor válasza Kercsi17 (#3475) üzenetére


Kobor
aktív tag

Visszavenni nem köteles, de cserélni igen.

Hacsak azóta, nem módosult...

[ Szerkesztve ]

(#3478) sdd2


sdd2
veterán

Üdv urak!

1 hete boldog tulaja vagyok egy iPhone SE 64GB nak. Valaki használja már az iOS 10et rajtam kívül?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3479) radi8tor válasza sdd2 (#3478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bétára gondolsz? Nem, majd ha publikus lesz.

⭐ Stella

(#3480) sdd2 válasza radi8tor (#3479) üzenetére


sdd2
veterán

Ez már a beta 7es, minden tökéltesen működik, és szerintem nagyon jó lett a szoftver.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3481) marcell2015 válasza B-L-A-C-K (#3292) üzenetére


marcell2015
tag

Pl. Euronics hivatalos hely?

(#3482) B-L-A-C-K válasza marcell2015 (#3481) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, csak azok amit leírtam + a magyarországi szolgáltatók.

(#3483) krumplista


krumplista
tag

Én úgy tudom, a netes vásárlásra valóban van a 14 napos elállás, VISZONT úgy van a törvényben megfogalmazva, hogy távollevő felek között létrejött szerződés! Ha neten rendeled, de személyesen veszed át, akkor nincs ilyen! A fogyasztóvédelem oldalán van valaholerről egy rajzos ismertető is.

(#3484) marcell2015 válasza B-L-A-C-K (#3482) üzenetére


marcell2015
tag

És ha ott veszed, akkor IMEI alapján ellenőrizhető vhol h 1+1 év?
Vagy hogy van ez?
Van egy osztrák MM-es-em, de kellene páromnak is egy, és Euronicsba tudom okosan jóáron megvenni...

(#3485) B-L-A-C-K válasza marcell2015 (#3484) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha számla megvan, és itthon vásárolt, és nem cégre akkor érvényes ez, 1 év után számla kell hozzá. HA kint vetted az MM-be, itthon nem lesz rá 1 év szavatosság.

(#3486) pesomogy


pesomogy
csendes újonc

Sziasztok,

most készülök venni egy SE-t, szürkében 16 gb-osat. A 16 gb kicsit aggaszt és amúgy is szerettem volna külső akksit is venni. Az ADATA DashDrive Air AE400 elméletileg tudja mind2-t ha rakok bele sd kártyát. Van arról tapasztalatotok, hogy az iOS-el ez képes együttműködni?

köszönöm, Peti!

(#3487) radi8tor válasza pesomogy (#3486) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit szeretnél elérni a telefonnal erről a drive-ról?
Képeket, videókat, zenéket?

⭐ Stella

(#3488) sityupityu válasza joey04 (#3460) üzenetére


sityupityu
veterán

(#3475) Kercsi17
Ti miről beszéltek, hogy ne lenne már a 3 napos csere? Ezt olvastátok, le van írva valahol? Mert ez nem igaz. Én két hibás elektronikai készüléket is vittem vissza 3 napon belül a nyár folyamán. Az egyik helyen még mondták is, hogy jó, hogy 3 napon belül észrevettem a hibát különben nem cserélték volna hanem csak szerviz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3489) pesomogy válasza radi8tor (#3487) üzenetére


pesomogy
csendes újonc

Inkább csak mentenék rá, képeket videókat ha mondjuk betelik a telefon tárhelye de épp nem tudom gépre áttölteni. Közben néztem egy youtube videót és szépen megy vele :)

(#3490) miresz


miresz
veterán

Sziasztok. Ez lett volna az én kérdésem is, hogy az SE otg képes-e?

(#3491) nord_ válasza sdd2 (#3478) üzenetére


nord_
veterán

Igen, de már van frissebb:

(#3492) nord_ válasza krumplista (#3483) üzenetére


nord_
veterán

A szerződés létrejötte és az áru átvétele nem ugyanaz.

(#3493) scr006


scr006
tag

Én itthoni MM-ben vettem a készüléket kb 1 hónapja, és itt is úgy adták el, hogyha bármi gond van vele 3 napon belül vigyem vissza és cserélik.

(#3494) pesomogy válasza miresz (#3490) üzenetére


pesomogy
csendes újonc

Én úgy látom, nem a klasszikus értelemben vett OTG ez mind egy droid telefonnál, hogy rádugsz egy pendrive-ot és kész. Az Adata előnye, hogy megy Wifin az átvitel, ha viszont elég 16 gb tárhely és fontosabb a kisebb méret akkor a LINK Powerdrive talán jobb választás.

(#3495) Kercsi17 válasza sityupityu (#3488) üzenetére


Kercsi17
tag

Jogos, visszahallgattam a beszélgetést és ott hibátlan készülék cseréjéről volt szó. Bocs a félre tájékoztatásért.

(#3496) DaWe94 válasza sdd2 (#3480) üzenetére


DaWe94
senior tag

A beta7 azért nem volt teljesen tökéletes, nálam előjöttek hibák amit az iphone topikban ecseteltem is korábban. :D De most úgy néz ki minden oké a GM-el.

(#3497) Huawei válasza Huawei (#3381) üzenetére


Huawei
tag

Annyiban pontosítom a helyzetet, hogy ha felcsatlakozik a wifi-re a telefon, akkor vagy van net vagy nincs. Tehát csatlakozni a routerhez minden esetben csatlakozik gond nélkül. Csatlakozás után van hogy egyből nincs net majd ránézek 2 perc múlva van net. Lehet van net 2-3-5 percig azután megint megszünik a net kapcsolat. A wifi-n rajtamarad a telefon, és nem is mondja, hogy nincs netkapcsolat, csak egyszerüen megáll az adatfolyam. Nem csinál semmit, csak tölt-tölt a végtelenségig. A többi telefonnal semmi gond nincs, tökéletesen stabilan tartják a netet.
Ez szerintetek cserés készülék? Lehet valami beállításhiba? Eddig csak androidos telefon volt a családban, azért kérdezem, lehet valamit esetleg rosszul állítottunk be.

(#3498) csacsi67 válasza DaWe94 (#3496) üzenetére


csacsi67
addikt

Akksi idövel meg vagy elégedve? Én még 9.3.2 vagyok.

Huawei Másik routerrel nem probáltad?

[ Szerkesztve ]

(#3499) DaWe94 válasza csacsi67 (#3498) üzenetére


DaWe94
senior tag

Persze, hozza ugyanazt mint a 9 alatt. :) Nem romlott nálam egyáltalán az akksi idő. :D

(#3500) csacsi67 válasza DaWe94 (#3499) üzenetére


csacsi67
addikt

Köszi . :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.