Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Huawei válasza csacsi67 (#3498) üzenetére


Huawei
tag

Még sajnos nem volt lehetőségem.

(#3502) joey04 válasza krumplista (#3483) üzenetére


joey04
titán

De van. Pont a fogyasztóvédelemnél találtam rá valahol, de éltem is vele az elmúlt időszakban, így van is tapasztalatom.. Személyes átvételnél is van 14 napos elállás, ha maga a rendelés neten történt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3503) csacsi67 válasza Huawei (#3501) üzenetére


csacsi67
addikt

Probáld ki mindenképpen.

(#3504) sityupityu válasza csacsi67 (#3503) üzenetére


sityupityu
veterán

Srácok ma megvettem én is a telefont. Végül is a szolgáltatómnál vettem meg (telenor), mert volt egy csomó hűségpontom, így jó áron kaptam meg. Természetesen itt is rákérdeztem a 3 napos csere dologra (bár eddig is biztos voltam benne) és mondta a csaj, hogy ha netán gond lenne akkor 3 napon belül egyből cserélik.
Nekem még nem volt ettől a cégtől telefonom, és a csaj beszélt valami fiókaktiválásról mert anélkül nem tudom használni, meg hogy nagyon vigyázzak a jelszóra stb......most mit is kell majd itt csinálnom? Valaki leírná nekem részletesen mint egy hülye gyereknek lépésről lépésre? Mert nekem kicsit zavaros volt amit a csaj gyorsan elmondott nekem. A teló még a dobozban van, egész nap jövök-megyek így nem volt még időm foglalkozni vele. Kártya nélkül gondolom ezt a telefont is lehet használni (a telefonálást leszámítva) minden félére (internet fényképezés stb)? Csak azért kérdezem,mert se tokom sem pedig fóliám nincs még hozzá, és amíg meg nem jön addig csak itthon nyomogatnám. Kösz.

szerk: Amire figyelnem kell akkor az a sárga kijelző? Ha olyan akkor az nagyon látványos, könnyen észrevehető?
Használat előtt teljesen töltsem fel az akkut, vagy mindegy?
Olvastam még a zörgő gombokról is, hát ezen ahogy figyeltem kb mindegyik zörög. Akkor ez normális?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3505) joey04 válasza sityupityu (#3504) üzenetére


joey04
titán

húha úgy látom nem olvastál utána semminek nagyon...

kezdetnek: Újdonsült iPhone tulajdonos vagy? Az alábbi cikkeinket olvasd el!

Amiről beszéltek, az az Apple ID, anélkül semmit sehova: [link]

Apple

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3506) Osiris válasza Huawei (#3497) üzenetére


Osiris
őstag

Vidd el szervizbe. Az én készülékemnek volt ilyen hibája, hogy mindig felment a wifire, de az adatforgalom megállt időnként (celular hiba) és emiatt meg mert a kijelző felett volt egy kis rés (ragasztó elengedett), kicserélték a készüléket egy újra. Ha garanciális, akkor ezzel mindenképp érdemes szervizbe vinni, mert vagy javítják, vagy cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#3507) domerator


domerator
veterán

Hello

Beleptem a csapatba egy 16GB fekete fuggetlennel, iCentre-ben vasarolva.

Erzem a kulonbseget nagyon is egy 5c utan, bar dicseretere legyen mondva a kis 5c is szaggatasmentesen megy a 9.3-mal.

Most orules van ... de a bekapcsologomb ennel is zorog :(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3508) sityupityu válasza joey04 (#3505) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi.
Közben már olvasgattam.
Holnap fogom csak beüzemelni a készüléket (akkor lesz fólia), addig nem akarom összetapicskolni a kijelzőt, hogy utána takaríthassam.
Apple ID, iCloud meg az ezekhez hasonló dolgokból viszont már most elegem van, pedig csak olvasom egyenlőre. Nekem ezekre nincs szükségem! Én csak telefonálni akarok, fényképezni és a play-ről letölteni 1-2 alkalmazást. Ezekhez kell nekem ez a sok, számomra felesleges dolog? Az elején a kezdőbeállításoknál ki lehet hagyni ezeket?

Más: Sima átlátszó, igényes és jó minőségű szilikontokot keresek még. Ez megfelelő lesz?

(#3507) domerator Nekem a hangerőgombok is zörögnek.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3509) DaWe94 válasza sityupityu (#3508) üzenetére


DaWe94
senior tag

Kicsit túlbonyolítod a dolgot.... Semmivel nem bonyolultabbak ezek a dolgok, mint droidon, sőt... Ez az apple id olyan mint droidon a google account kb... ehhez tudnám hasonlítani. Droidos telefonnál sem mész sokra google account nélkül.

(#3510) sityupityu válasza DaWe94 (#3509) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem így elsőre azért nem ugyanaz. :N
Itt azt írja, hogy akár ki is hagyhatom de gondolom, hogy semmit nem tudok ez nélkül használni. Nekem ez kicsit bonyolult, pláne, hogy a fent leírt ok (fólia hiány) miatt nem is tudom próbálni a telefonon. Azt hiszem holnap áthívom az egyik cimborámat mielőtt még elb@szok valamit, az vágja ezeket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3511) Alex91 válasza Neurotoxin (#3452) üzenetére


Alex91
félisten

Most mar csak egy 20-assal dragabb a 64gb-os, szoval 16-ost venni mar nem nagyon eri meg...

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3512) DaWe94 válasza sityupityu (#3510) üzenetére


DaWe94
senior tag

Persze, lehet szokatlan még... de rá fogsz érezni hamar :D

(#3513) sityupityu válasza Alex91 (#3511) üzenetére


sityupityu
veterán

Én számolgattam meg néztem a régi telefonjaimat is, hogy mennyit foglaltak el a cuccaim és ezek alapján vettem 16-ost. Nem játszom, 4K-s videókat nem készítek, nekem felesleges lett volna.
És hát nem egészen vannak így mindenhol az árak. Én a szolgáltatómnál vettem meg egy összegben sokkal olcsóbban mint amit linkeltél. Jó, nem független, de ez engem nem érdekel. A 64-es meg 35 ezerrel lett volna több.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3514) joey04 válasza sityupityu (#3510) üzenetére


joey04
titán

Pedig de, ugyanaz. ugyanúgy csinálsz egy egy Apple ID-t mint egy Google fiókot. Pont annyi macera. Se több, se kevesebb. felhőszolgáltatásokat nem kell használni. icloud. de ha megtetszik a rendszer, úgyis használni fogod. netán ha több apple cuccod lesz, akár csak egy ipad még mellé, már élni sem tudsz majd nélküle.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3515) sityupityu válasza joey04 (#3514) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy azért tűnik csak nehéznek, mert csak olvasom. Holnap tudom csak élesben próbálni a telefont.
Felhőszolgáltatások meg hasonlók eddig sem érdekeltek és ezután sem fognak. Ebben biztos vagyok.
Ez a sárgás kijelző dolog feltűnő jelenség ha van?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3516) joey04 válasza sityupityu (#3515) üzenetére


joey04
titán

Változó, én még olyan IPS kijelzőt nem láttam, aminek valamelyik része minimálisan ne sárgult volna, de amit itt emlegetnek és elég komoly hiba, az igen, nagyon feltűnő lesz, ha lesz. :D

Egyébként az Apple ID létrehozása (ha tényleg csak arra kell, hogy használni tudd a telefont meg alkalmazásokat telepíteni, akkor nem több 5 percnél.)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3517) sityupityu válasza joey04 (#3516) üzenetére


sityupityu
veterán

"én még olyan IPS kijelzőt nem láttam, aminek valamelyik része minimálisan ne sárgult volna"

Tehát ha valami nagyon minimális szinten látok valamit akkor azzal ne foglalkozzak? Ok. A kirívó dolog meg gondolom nagyon szembetűnő lenne.

Az Apple ID dologgal meg holnap valahogy megbirkózom. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3518) joey04 válasza sityupityu (#3517) üzenetére


joey04
titán

ilyen ami gáz. De ha csak nem száradt meg a ragasztó, akkor ilyesmi segíthet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3519) sityupityu válasza joey04 (#3518) üzenetére


sityupityu
veterán

Az a baj, hogy én ezen a képen sárgaságot éppenséggel nem látok csak azt, hogy valahol világosabb valahól meg sötétebb a kijelző. :Y :D Gáz ha csak ezt látom a képernyőn? :) Vagy csak a monitorom nem adja vissza megfelelően.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3520) joey04 válasza sityupityu (#3519) üzenetére


joey04
titán

pedig a felső sáv olyan, mintha ráh*gyoztak volna. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3521) sityupityu válasza joey04 (#3520) üzenetére


sityupityu
veterán

Én közepe-felső közepe részén látok jóval világosabb részt. :U

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3522) joey04 válasza sityupityu (#3521) üzenetére


joey04
titán

Akkor valami a monitorral nem stimmel szerintem... :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3523) sityupityu válasza joey04 (#3522) üzenetére


sityupityu
veterán

Te pont a kijelző felső részén látsz sárga részt? Én tényleg nem látom. :) Na mindegy.

szerk: Vagy a felső kereten belüli résznek olyan szürkének kéne lennie mint alul, a billentyűket (betűket) körülvevő résznek?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3524) nord_ válasza sityupityu (#3515) üzenetére


nord_
veterán

Ó, dehogynem érdekelnek. Amikor a leveleid olvasod, névjegyeket karbantartod, naptári bejegyzéseket, jegyzeteket, emlékeztetőket készítesz, azok mind a felhőszolgáltatás igénybevételével lesznek szinkronban a telefonodon, asztali gépeden... ;)

(#3525) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez a cucc [link] megéri?
LG V10 van most, és nem helyette kellene hanem megnézni telós környezetben az IOS-t.
Pár éve volt ipad kettesem, oké volt végülis.

(#3526) sityupityu válasza nord_ (#3524) üzenetére


sityupityu
veterán

De nekem nem kell, hogy szinkronban legyenek az asztali gépemmel. Eddig sem voltak. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3527) EVOkaa


EVOkaa
tag

hali!
Istyle-ban gondoltam hogy megveszem a telefont 2év teljes körű biztosítással. Megbízható üzlet?lesz még 2 év múlva is?Vagy inkább vegyem a Tmobilban, MM-ban?

Tiszteletet a Gépésznek!

(#3528) mokuska02 válasza EVOkaa (#3527) üzenetére


mokuska02
tag

Javaslom hogy itt nézz körül
[link]

(#3529) Noxy válasza sityupityu (#3526) üzenetére


Noxy
veterán

Nem kötelező Pc-t használni hozzá, de gondolod, hogy a névjegyzéket majd a SIM-re menti?
Javaslom hogy amíg búrában van a SE, addig olvasgad a használati, és a kezelési útmutatót.
https://support.apple.com/hu-hu/iphone

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3530) sityupityu válasza Noxy (#3529) üzenetére


sityupityu
veterán

Mindegy, rendben. :)

Más: Csak nekiálltam a beüzemelésnek magam. A felhő meg hasonló dolgokat kihagytam. Kaptam a szolgáltatómtól egy sms, ez áll benne:
Szia! Kérjük, mentsd el a hamarosan megérkező készülékbeállításokat, hogy MMS-t küldhess és internetezhess.
Ez is mi a bánat? Soha nem kaptam hasonlót sem előtte. Ja, és nem küldtek még semmit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3531) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok,

még mindig "tok" kérdésem lenne... Van egy jelenlegi tokom ami szépen kezd már sárgulni... Korábban kérdeztem (Nilkin tok) és B-L-A-C-K válaszolt is, hogy ezek a szilikon tokok sárgulnak idővel...
Na most kérdezném, hogy kinéztem kettőt: 1 , 2
tapasztalata van valakinek ezekről a tokokról?

szerk: vagy felejtsem el ezeket az átlátszó dolgokat..? :F

[ Szerkesztve ]

(#3532) EVOkaa válasza mokuska02 (#3528) üzenetére


EVOkaa
tag

szétnéztem, MM és extreme digital van miskolcon, egyik helyen sincs lehetőség biztosításra, ezért gondoltam az istylera. Nem megbízhatóak?

Tiszteletet a Gépésznek!

(#3533) Noxy válasza EVOkaa (#3532) üzenetére


Noxy
veterán

Hát ez fura, hogy a m.o-n nem lehet a MM-ban bizt.. kötni.
2 hete vettem a Münchenni MM-ban a SE-t és ha jól emlékszem + 100€-ért lehetett volna teljeskörű (full casco) bizt.. kötni 2 évre.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3534) VMatteo válasza Noxy (#3533) üzenetére


VMatteo
őstag

jogos, van bizti 35eFt, így 190re jönne ki, szemben az istyle 180e Ft-os árával. Vagy szerintetek hadjam a búsba, és vegyem meg 1év garival 130 körül és ne biztosítsam be?

Tisztelet a Gépésznek!

(#3535) Noxy válasza VMatteo (#3534) üzenetére


Noxy
veterán

Nekem a Spigen tok, meg a 0.2 üvegfólia a biztosítás.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3536) domerator


domerator
veterán

Pfff wazze... ez mar faxa uzemido... elso toltes utan 4 es negyed ora hasznalat, 9 ora keszenlet es 58% van az akkuban .... imadom :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3537) sityupityu válasza Noxy (#3535) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ezt a fajta tokot rendelem meg. Ennyiért gondolom ez már normális minőség. Vagy ami (#3531) Vladek83-nak van az jobb lehet?
Üvegfóliában és néztem az xprotector-nak a 0,2-ét. Ez tényleg vékonyabb valamivel mint a többi? Azt utálom az üvegfóliákban, hogy olyan vastagok.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3538) Vladek83 válasza sityupityu (#3537) üzenetére


Vladek83
tag

Szia,

én az enyémet nem ajánlom, mert kb.: április óta van meg és sárgul..

(#3539) sityupityu válasza Vladek83 (#3538) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem mindegyik ilyen átlátszó tok sárgul egy idő után. A kidolgozása--különösen a gomboknál--jó volt egyébként?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3540) Vladek83 válasza sityupityu (#3539) üzenetére


Vladek83
tag

a hangerőgombok hagynak maguk után kívánni valót, de vállalható. Egyébként egy remek tok lenne.

(#3541) sityupityu válasza Vladek83 (#3540) üzenetére


sityupityu
veterán

Na, beállítottam az Apple ID-t.
A fizetési módhoz eljutva a None (egyik sem ) opciót választottam. Azért meglepetésként ért, hogy még a None opció választása esetén is kíváncsi volt minden adatomra (név, cím, telefonszám stb). De miért ha egyszer eleve úgy jelöltem be, hogy nem áll szándékomban fizetős appokat letőlteni?!! Mondom hát a tökömet azt, mindenhova egy kétbetűs beírással elintéztem az egészet, még az irányítószámnak sem a valósat adtam meg. Így is jó volt neki.
Elhiszem, hogy nektek régi Iphone tulajoknak nincs ebben semmi különös, de engem rohadtul idegesít és baromi tolakodó a számomra, hogy mindent tudni akarnak rólam (persze csak szeretnének).
Ezután letöltöttem egy appot (időkép), erre jön egy email, hogy nem rég az Apple ID-met letöltésre használták. Ez mindig így lesz ha bármi vackot letöltök?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3542) joey04 válasza sityupityu (#3541) üzenetére


joey04
titán

Nem.

btw sose fogsz fizetős appot telepíteni? :Y

Ha sok volt az adatbekérés, hosszadalmas az apple id létrehozása, nem használsz semmit az icloudból és még az app store-t sem fogod kihasználni, akkor szerintem vidd vissza a telefont. 1.: nem fog tetszeni, 2.: fölösleges ilyen drága készüléket használnod, ha nem használod ki azt, ami miatt magas az ára.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3543) sityupityu válasza joey04 (#3542) üzenetére


sityupityu
veterán

Hogy mi?
Nem, nem akarok fizetős appot telepíteni, sosem telepítettem.
Az ingyenes appoknál most akkor miért küld álladóan mailt?
A mérete és a kinézete, a jó kamerája stb miatt vettem a telefont. Eddig is csak erre használtam a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3544) Vladek83 válasza sityupityu (#3541) üzenetére


Vladek83
tag

WP-ról jöttem. Ez az első almám. Én sem adtam meg neki bankkártya adatokat....
Ilyen email nekem nem jött, ha letöltök egy app-ot...
De majd jön egy hozzáértő aki tudja és leírja mi lehet az..

(#3545) joey04 válasza sityupityu (#3543) üzenetére


joey04
titán

Akkor sem fog állandóan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3546) sityupityu válasza joey04 (#3545) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor csak egyszer küldte?
Én csak egy jó telefont akartam venni (ez rendben is van), csak utálom amikor buzerálnak mindenféle baromsággal. Droidnál ilyenek nem voltak.

(#3544) Vladek83 És a None (egyik sem) opció bejelölése után te megadtad az adataidat amiket kért?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3547) sityupityu válasza sityupityu (#3546) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha nem kapott bankkártya adatokat akkor még még véletlenül sem tudok fizetős appot vagy bármit letölteni ugye? A mobilszámlára nem tudnak ilyesmit terhelni? Tudom, hogy hülye kérdés, de már kezdek paranoiás lenni. :Y :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#3548) Noxy válasza sityupityu (#3541) üzenetére


Noxy
veterán

Figyi!
Nem kötelező iPhonet használni ha ezek a dolgok téged idegesítenek.
Fikázni meg ne gyere ide. Vagy elfogadod az Apple szabályait, vagy maradj csendben. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3549) Vladek83 válasza sityupityu (#3546) üzenetére


Vladek83
tag

Megadtam neki, csak a számlázási információ = nincs.

(#3550) nord_ válasza sityupityu (#3526) üzenetére


nord_
veterán

Oké. Az utolsó két szót felejtsd el. A többi viszont ugyanúgy áll. Névjegyzéket nem fogsz tudni SIM-kártyára menteni. Ha a gmail szolgáltatást használod (névjegyzék, levelek, stb), az már bizony felhőalapú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.