Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Osiris válasza Osiris (#3198) üzenetére


Osiris
őstag

Bejáratódott az készülékemen is a bekapcsológomb: most már zizeg egy kissé ha a telefon rezgőre van állítva, de nem olyan vészes.
...gondoltam szólok, hogy megnyugodhasson mindenki aki a hsz-em miatt azt gondolta, hogy neki szarabb szériája van ilyen szempontból. :D

(#3252) tomcsi23 válasza Osiris (#3251) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az a szarabb, amelyik nem zizeg. ;]

Apropó: 9.3.5 kicsivel még selymesebb lett, eddig minden rendben vele.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3253) Lacess


Lacess
tag

Ma este meglesz a Nillkin tok Speedshopból.
Szerintetek van értelme felrakni egy hátlapfóliát, majd úgy feltenni a tokot? Vagy f@szság és már túltolom a dolgot?

Amiatt gondoltam erre mivel az esetlegesen a tok és a hátlap közé bejutó por karcolhatja, csiszolhatja, főleg a fekete részeket, de akár a fémet is.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#3254) Vladek83 válasza B-L-A-C-K (#3240) üzenetére


Vladek83
tag

+ No!Artist Köszönöm a válaszokat.

(#3255) Tünde SE


Tünde SE
tag

Ezt találtam:

FOGYASZTÓVÉDELMI JOGOK

Az Apple egyéves korlátozott jótállása a gyártó által vállalt jótállás. A jótállás a fogyasztóvédelmi jogszabályokból eredő jogokon felül biztosít jogokat, korlátozás nélkül ideértve a szabályoknak meg nem felelő termékekre vonatkozó jogokat is.

Ennek megfelelően az Apple egyéves korlátozott jótállása a fogyasztóvédelmi jogszabályokból eredő jogokon felül további előnyöket biztosít, nem pedig azok helyére lép.

A magyarországi fogyasztók vonatkozásában a jogszabályokon alapuló garanciális igények esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 1 év, míg a Polgári Törvénykönyv alapján felmerült szavatossági igények esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 2 év. Az ilyen igényekre a helyi jogszabályok által meghatározott feltételek és követelmények vonatkoznak.

A fogyasztóknak jogukban áll eldönteni, hogy az Apple egyéves korlátozott jótállása vagy az őket megillető fogyasztóvédelmi jogszabályok által biztosított jogok alapján szeretnének-e igénybe venni szervizelést.

Fontos: Az Apple egyéves korlátozott jótállásának feltételei nem alkalmazhatók a fogyasztóvédelmi jogszabályok alapján támasztott igények esetén.

Akkor most lehet választani, hogy 1 év apple gari vagy fogyasztóvédelmi gari 2 év???

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#3256) szilvaspet


szilvaspet
tag

Tokajánló:
Ha valaki vezetéknélküli töltésen gondolkodik, ezt tudnám ajánlani:
[link]

Én mondjuk itt vettem, rászántam kicsit többet a helyi garancia végett :
[link]

A kis Lightning csatlakozó körömmel kihúzható majd kibillenthető, ha rendes vezetékes kábellel töltenéd.
A töltőpadjaim olcsóbbak inkább, de eddig nem volt gond velük..
Egyébként kemény anyagú és jó fogású tok, bár sajnos a kijelző fölé nem ér nagyon a széle, ha üvegfólia van fent akkor arra már nem takar rá.. ebből a szempontból ez jobb: [link]
De pl kocsiban nagyon jó a tartóba belerögzített töltővel használni kábel nélkül..

(#3257) mokuska02 válasza Vladek83 (#3239) üzenetére


mokuska02
tag

Ha már szilikontok és számít a védelem akkor én ezt tudom javasolni:
-http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Shockproof-Hybrid-Rubber-Case-Cover-For-Apple-iPhone-5-5s-SE-/182062774280?var=&hash=item2a63c97808:m:m0kwvJxcyOtB-zyybvRC0mA

Nekem most jött meg,teljesen védi a készüléket,még kijelzővédő fólia sem kell rá,vízálló(nem próbáltam és nem is akarom :) jó a fogása és így már én is nyugodtan zsebre merem rakni. :D

(#3258) mokuska02 válasza szilvaspet (#3256) üzenetére


mokuska02
tag

Semmiféle rosszindulat nélkül kérdezem: Mi értelme van a vezeték nélküli töltésnek?A telefont töltés közben csak korlátozottan lehet használni,míg kábellel teljes mértékben.A kábeles töltésnél maximum ugye az a probléma hogy valaki meghúzza és tönkremegy a csatlakozó,de erre vannak ugye jobb megoldások is:

http://www.besskymall.com/besskymall1/ZLY4062502A_20140626091745940.jpg

Ez a vezeték nélküli töltés szerintem csak újabb felesleges dolog amihez kell egy újabb kiegészítő(maga a vezeték nélküli töltőfej)

(#3259) lugosi válasza Tünde SE (#3250) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem. Azokat a zenéket szeretnéd elérni pc-ről itunes-ból, amit a telefonon keresztül töltöttél le a telefonra, a telefonon az itunes store-ból?

(#3260) Tünde SE válasza lugosi (#3259) üzenetére


Tünde SE
tag

Azt hiszem hogy sikerült megoldanom a problémát. A keresett zenéket ha letöltöm, akkor az iCloud -ba teszi és onnan lehet letölteni a telóra!
Az iCloude zenekönyvtár szeptember végéig ingyenes 3 hónapra júliustól és ezért fizettem elő rá.
Olyan mint az ITunes zenetár!
Az zavart meg, hogy ha a beállítások zene menűpontban kikapcsolom az iCloud zenekönyvtárat, akkor eltűnik a telefonról, mert az még csak az ICloud -ban van. Ahhoz hogy ne tűnjön el kikapcsoláskor sem, le kell a telóra tölteni!
Ennyi!
Köszönöm, hogy próbáltad megérteni!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#3261) szilvaspet válasza mokuska02 (#3258) üzenetére


szilvaspet
tag

Semmi gond Neked nincs rá szükséged, ne használj illyet..
A töltőpadokat a nexus7-hez is használom, van egy otthon , munkahelyen, a kocsiban...
De hát nyilván semmi értelme , ameddig csak a Samsung, Nexus , stb. használja gyárilag..
Majd egyszer errefelé is hasznos lesz..

(#3262) Create. válasza szilvaspet (#3261) üzenetére


Create.
addikt

Mondjuk asztalba beépített qi töltő irodában esztétikailag sokkal szebb, mint a tyúkbél az biztos. Ha gyárilag tudná még oké is lenne, nekem ezek a tokok viszont nem tetszenek.

(#3263) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Flottában vagyok /DPI/ , ezért onnan venném az SE-t, viszont szerintem biztosítást így nem tudok rá kötni.

Milyen lehetőségeim lehetnek? Vagy vegyem MM-ban aztán ott van biztosítás is....

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3264) B-L-A-C-K válasza borbas666 (#3263) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél rá egy normális tokot, plusz üvegfóliát, és nem kell rá biztosítás.

(#3265) borbas666 válasza B-L-A-C-K (#3264) üzenetére


borbas666
aktív tag

A jelenlegi telefonom úgy törtem össze, hogy üvegfólia volt rajta, meg egy gagyibb szilikon tok... Ebéd közben kivettem a zsebemből, és nem tudtam a feloldó mintát bekarcolni.... akkor vettem észre hogy hosszában végig van repedve a kijelző, és az üvegfólia sértetlen volt..... Ezért is gondoltam úgy, hogy jobb lenne már biztosítással vennem....

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3266) B-L-A-C-K válasza borbas666 (#3265) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez elég véletlen az ilyen, de persze te tudod, viszont nem 2 forint egy biztosítás 2 évre kötsz, szerintem nem éri mag, max akkor ha dobálod a telefont, meg olyan helyen használod ahol esetleg ellophatják.

De te telefonod lesz, ahogy érzed, így ha kell rá akkor pl hivatalos apple boltban veszed ott is tudsz biztosítást kötni rá, pl iStyle-nál, és ahogy nézem nem is annyira drága mint szolgáltatóknál lenne (mondjuk azt kalkuláld bele hogyha baja lesz önrész is van, de nem tudom itt mennyi, szolgáltatoknál 20 ezer körül szokott lenni.).

[ Szerkesztve ]

(#3267) borbas666 válasza B-L-A-C-K (#3266) üzenetére


borbas666
aktív tag

Persze ez valóban véletlen, főleg, hogy azt sem tudom mitől tört be.... Soha nem tört még össze egy telefonom se.
A mostani 5"-os méret után úgy döntöttem, elég lesz nekem a kisebb, mert ez már kiesett a zsebemből nem 1x, többször elejtettem stb... Nincs kicsi kezem, de az 5" már kényelmetlen volt.... 4,5" az már érezhetően jobban kézre állt nekem, egy F6-ot használtam, mert a Lenovom használhatatlan lett... azáltal, hogy végig repedt a kijelző. Most egy Lumia 640-et nyúzok, amíg nem lesz meg az SE-m, de lehet még várok kicsit vele. A környéken sehol sincs belőle, illetve várnék még kicsit vele, hátha mérséklődik még az ára, és úgy a 64GB-os modellt venném..

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#3268) B-L-A-C-K válasza borbas666 (#3267) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az is lehet hogy gyári hibás volt az üveg, és valami vetemedés miatt repedt meg neked, úgyhogy üvegfólia se sérült, és tudod nem ejtetted le. De persze ezt szinte lehetetlen bizonyítani. Ha lényeges az ár is, én nem foglalkoznék ezzel a biztosítással, és nem is vennék újat, használtan patika állapotban már elég jó áron találni ilyet. Vennék rá tokot, fóliát, és kész, még1x elég kicsi a valószínűsége hogy így járj. Méret meg ember függő, nekem már megjelenés után pár nappal megvolt az SE, de 1 hónap után mégis visszamentem 6-os szériára, mert rájöttem nekem ez a méret ami a legoptimálisabb, pedig nekem meg pont nincs nagy kezem.

Amúgy a telefonról van szó végig, szóval nem tudom miért off-olsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3269) VMatteo válasza B-L-A-C-K (#3268) üzenetére


VMatteo
őstag

Mennyiért mennek a garanciális 16gb-os SE-k használtan? Esetleg van eladó akitől érdemes venni, újat vagy használtat?

Tisztelet a Gépésznek!

(#3270) B-L-A-C-K válasza VMatteo (#3269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annyit tudok mint te is tudnál, felmegyek apróra és megnézem, akinek sok pozitív, és 0 negatív értékelése van attól nyugodtan lehet venni. Amúgy már láttam aprón pár hónapos patika állapotú függetlent hivatalos helyen vásárolt 64GB-ost 140-ért is, ugyan ilyen 16-ost meg 110-ért.

[ Szerkesztve ]

(#3271) VMatteo válasza B-L-A-C-K (#3270) üzenetére


VMatteo
őstag

Az új iphone mennyire befolyásolja majd ennek az árát? Semennyire? Vagy érdemes várni a vétellel mondjuk karácsonyig?

Tisztelet a Gépésznek!

(#3272) B-L-A-C-K válasza VMatteo (#3271) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem jön ki kis modell, hasonló áron mostanában (erre kicsi az esély hogy jönni fog) akkor felesleges várni.

(#3273) radi8tor válasza VMatteo (#3271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem szokott Apple árat csökkenteni. Egyszer csak eltűnnek a piacról a régebbi telefonok vagy csak egy modellt árul (pl 4S esetében 8GB-os kivitelt árulta csak).

⭐ Stella

(#3274) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#3273) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogynem szoktak, sokszor van hivatalos helyen akció ha megjelenik egy új típus, nem minden esetben szedik le egyből.

(#3275) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#3274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is azt mondtam, hogy leszedik egyből csupán azt hogy egyszer csak elfogynak az előző modellek a boltok polcairól. Ha valaki leárazásra hajt, akkor érheti meglepetés (előbb fogy el a 64GB-os minthogy leáraznák).

⭐ Stella

(#3276) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#3275) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Nem szokott Apple árat csökkenteni."

Én erre válaszoltam, de mind1...:)

(#3277) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#3276) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok, akkor nekem még nem tűnt fel. :) 1.5 évvel megjelenés után vásárolt 5S sem volt számottevően olcsóbb, mint megjelenéskor.

⭐ Stella

(#3278) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#3277) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha már te is írod olcsóbb volt, akkor csak szoktak csökkenteni nem? :D

(#3279) klívlend


klívlend
tag

Sziasztok,

kb 2 hete vettem a telekomnál egy iphone SE készüléket és arra lettem figyelmes hogy napok óta véletlen szerűen azt írja ki a telefon hogy nincs sim, Próbáltam többször is újra indítani, hálózati beállításokat vissza állitani a simet kivenni és vissza, kipróbáltam mindent amit neten írtak de többször is előjön ez a hiba.. a simem alapból nano, nem vágott. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. :W

Üdv. Marci

(#3280) B-L-A-C-K válasza klívlend (#3279) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Próbáld ki más sim kártyával csinálja e, ha igen gariztasd le.

(#3281) ppp-debr


ppp-debr
csendes tag

Sziasztok SE Tulajok! Az lenne a kérdésem hogy ennek a telefonnak is van az a hibája mint az 5S-nek, hogy nyomás hatására a jobb felső saroknak van egy kis holtjátéka? Tehát egy kicsit lötyög telefon? Valamint a bekapcsoló és hangerő szabályozó gombok mennyire stabilak vagy mennyire lötyögnek?

(#3282) #03372544 válasza ppp-debr (#3281) üzenetére


#03372544
törölt tag

A sarok nekem nem mozog, az 5s ahogy a dobozból kivettem már mozgott.
A gombok lötyögnek, kinek jobban kinek kevésbé.

(#3283) B-L-A-C-K válasza ppp-debr (#3281) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mivel ugyan az a kijelző van benne mint az 5S-ben, így igen ugyan olyan hibás is lehet, azaz a keretben a ragasztás elengedhet azért is van a holtjáték, ez garis hiba amúgy, szóval vidd el. A gombok holtjátéka viszont ilyen, rezgésnél be is rezonál, viszont ez nem garis téma, ezt el kell viselni.

(#3284) #03372544 válasza B-L-A-C-K (#3283) üzenetére


#03372544
törölt tag

A kijelző ugyanaz de a ragasztó nem biztos.
Legalábbis ahogy mondtam az 5s sarka új korától mozog, az SE meg nagyon stabilnak tűnik.

(#3285) B-L-A-C-K válasza #03372544 (#3284) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Több esetet hallottam már itt is hogy SE-t ezzel a problémával gariztatták, szóval tök mind1 milyen a ragasztó ha itt is jelen van a hiba egyes készülékeknél.

(#3286) #03372544 válasza B-L-A-C-K (#3285) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ok, azt nem tudom hogy ezzel is volt már ilyen probléma.

(#3287) #73596160 válasza #03372544 (#3284) üzenetére


#73596160
törölt tag

Nekünk mindkét kb másfél éves 5S hibátlan. Nincs semmi mocorgás a kijelző sarkainál.
Ez persze szerencse kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#3288) B-L-A-C-K válasza #73596160 (#3287) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem azt jelenti hogy ha veszel egy 5S-t vagy SE-t elő is fog jönni rajta, nekem sok 5S-sem volt már és csak 1nél volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#3289) klívlend válasza B-L-A-C-K (#3280) üzenetére


klívlend
tag

Ja kipróbálom egy másik simmel is aztán legfeljebb gariztatom, csak bosszantó. Köszi a segítséget!

Üdv.

(#3290) ppp-debr


ppp-debr
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#3291) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Mit kell tudni az SE-ről? Vannak tipikus hibák, rosszabb szériák, vagy valami amire érdemes figyelni vásárláskor? Innen vennénk egy 64 gigás rose goldot: [link]

(#3292) B-L-A-C-K válasza csabi94 (#3291) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rezgéskor a gombok berezonálnak (nem garis hiba, az összes ilyen, de van amelyiknél kevésbé vehető észre)

További garanciális hibák:

- Kijelző erősen sárgás bizonyos részeken
- Kijelző elválik a kerettől, mozog
- Home gomb erősen kattog, nem oda illő hangot ad ki.

Kb ennyi. Illetve tudni érdemes ha hivatalos helyen veszed (iStyle, iCenter, Auchan, MM, Edigital..) 1 év garancia + 1 év szavatosság lesz rá, illetve készülékcsere esetén újraindul a garancia. Ha nem hivatalos helyen veszed csak 1 év lesz rá + 1 év szavatosság nem, illetve csere után nem indul újra a garancia.

(#3293) csabi94 válasza B-L-A-C-K (#3292) üzenetére


csabi94
őstag

És egy gsm bolt nem számít hivatalos helynek? Gondolom nem, mert biztosan külföldről hozhatja a srác, azért tudja ilyen olcsón adni.

(#3294) B-L-A-C-K válasza csabi94 (#3293) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, csak amiket leírtam, plusz a hazai szolgáltatóknál vásárolt készülék is ide tartozik.

(#3295) Vilagos


Vilagos
csendes tag

Sziasztok! Nemrégen én is váltottam SE-re, Lumia 930-ról. Nagyon tetszik a telefon, eddig szinte tökéletes váltás volt számomra, és a méret csökkenés sem zavar.
A kérdésem az lenne, mennyire strapabíróak ezek a masinák? Haverom szintén ilyen telefonján már ott egy nagy karc a hátlapján, és nem túl szép... A Nillkin tok, amit már sokan linkeltek + egy üveg fólia a karcok ellen gondolom elég, de egy esetleges elejtést is kibírna vele?

(#3296) B-L-A-C-K válasza Vilagos (#3295) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha végig gondolod magadtól is rájössz hogy egy nagyon vékony szilikon tok azért egy leejtéstől nem fogja megvédeni a telefont.

(#3297) nista válasza Vilagos (#3295) üzenetére


nista
csendes tag

Szia!

Nekem is a Nillkin tok volt a telefonon, egyszer sétáltam, kicsúszott a kezemből, kb 1-1,2 méter magasról az aszfaltra, és sajnos nem bírta. A sarkain és oldalt beszakadt, a telefon fém keretének élén keletkezett egy kb 1 mm-es benyomódás, egy pici kődarab átfúrta magát a puha tokon.
Ezután rendeltem pár tokot ebayről, aliról, amit most használok az nagyon hajaz a Spigen Neo Hybrid-re. Igaz, nem olyan kecses így a telefon, mint a Nillkinnel, de most már nagyobb biztonságban érzem.

(#3298) Vilagos


Vilagos
csendes tag

Köszönet a válaszokért!
Persze, gondoltam hogy egy nagyobb esésnél már nem sokat véd, de talán egy kisebbnél véd valamennyit. Igazából nem szeretem a tokot, és olyan szép ez a telefon, viszont Lumián se használtam semmit, vigyáztam rá, de egyszer sikerült olyan szerencsétlenül elejtenem hogy a kijelző végigrepedt. Úgyhogy valamin gondolkodok, és talán ez a tok még beleférne hogy tetszen is és valamit védjen is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.