Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) csacsi67 válasza wayne1 (#3100) üzenetére


csacsi67
addikt

Ird már meg hol laksz vagy hivd fel a Telekomot és kérdezd meg hogy milyen LTE hálo van felétek. Ha 800 -as akkor az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3102) mpv


mpv
aktív tag

Van jelentősége,milyen sorrendbe csatlakoztatom a töltőt,előszőr a telefonba aztán a hálozatba,vagy hálózatba és úgy a telefon?

[ Szerkesztve ]

(#3103) RAMb0 válasza mpv (#3102) üzenetére


RAMb0
tag

Mint minden elektronikai eszköznél, lehetőleg a forrás(konnektor)->fogyasztó legyen a sorrend.

(#3104) #68372224 válasza RAMb0 (#3103) üzenetére


#68372224
törölt tag

Mi indokolja ezt a sorrendet?

(#3105) B-L-A-C-K válasza mpv (#3102) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs.

RAMb0: Ezekbe van védelem, teljesen mindegy hogy csatlakoztatod.

[ Szerkesztve ]

(#3106) vieri2000


vieri2000
tag

melyik megbízható online boltot ajánljátok a készülék megvételére?

(#3107) csab2 válasza vieri2000 (#3106) üzenetére


csab2
veterán

Gyakorlatilag tök mindegy, hogy honnan veszed. Győződj meg róla, hogy új, bontatlan csomagolásút veszel! Az Apple oldalán le tudod ellenőrizni, hogy te aktiváltad-e először. Ha igen, nem lehet vele gond a későbbiekben.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#3108) vieri2000 válasza csab2 (#3107) üzenetére


vieri2000
tag

köszi !

(#3109) domojko válasza wayne1 (#3100) üzenetére


domojko
senior tag

Nekem is csinál ilyet az se. Független astro 64gb, mm-ből vásarolva. Telenor sim. Ha telefonálok akkor nem tudok netezni. Azt írja a telefon hogy hívás közben nincs adatkapcsolat. Viszont ha netezek és közben indítok hívást akkor döntő többségben működik egyszerre mindkettő. Nekem is fontos lenne hogy működjön egyszerre mert bkk futárt használok az meg sajna offline nem működik, így sok esetben bontom az aktuális beszélgetést.

[ Szerkesztve ]

(#3110) kaliban1 válasza vieri2000 (#3106) üzenetére


kaliban1
tag

[link] Én tőlük vettem. Szerintem az egyik legolcsóbb forrás.

[ Szerkesztve ]

(#3111) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#3105) üzenetére


RAMb0
tag

Láttam már, hogy elvileg védett töltőt (laptop, illetve az iPhone töltőjét is) bedugtam a konnektorba és a villás vég akkorát szikrázott, hogy ihaj... Jobb a békesség, az áram nem játék. ;) Persze tudom, lehet az említett konnektor hibája is, hogy nem jó a földelése.

[ Szerkesztve ]

(#3112) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#3111) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sok esetben szikrázhat, de attól nem fogja tönkretenni a telefont.

(#3113) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#3112) üzenetére


RAMb0
tag

Ez ok, de azért nem árt az óvatosság. ;) Ennyi belefér szerintem, nem egy nagy művelet az egyiket előbb dugni mint a másikat ;)

(#3114) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#3113) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, ilyen alapon ne menj ki az utcára mert elüthet az autó, a lényeg a lényeg abszolút nem kell ezzel foglalkozni hogy hogy dugod a töltőre a telefont.

(#3115) Black Smile


Black Smile
csendes tag

Sziasztok,
tudnátok ajánlani megbízható boltot vagy hardveraprós hirdetőt, ahonnan jó minőségű MFI kábelt / töltőt lehetne beszerezni?
Köszönettel
BS

(#3116) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#3114) üzenetére


RAMb0
tag

Ezért vezetek autót ;]

(#3117) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#3116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg gondolom tudsz repülni is akkor ha gyalog nem közlekedsz.

(#3118) _Petya_ válasza RAMb0 (#3111) üzenetére


_Petya_
őstag

"bedugtam a konnektorba és a villás vég akkorát szikrázott, hogy ihaj"

Teljesen normális a jelenség, nem kell miatta aggódni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3119) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, szeretnék venni egy iphone SE-t, a kérdésem az lenne, hogy itt aprón találtam egy hirdetést, ami telenoros, egyben kifizetett aktiválatlan telefon. Ha nem fizeti a hűségidőben a havidíjat, akkor is tilthatják a telefont, vagy csak az ő előfizetéses sim kártyáját blokkolják? Illetve fél év múlva szeretnék szolgáltatót váltani, így függetlenítettném is akkor milyen költségei vannak, vagy amíg él az előfizetés nem is lehetséges? Meg ezt én is tudom később intézni vagy csak az előfizető?

[ Szerkesztve ]

(#3120) Tibee86 válasza Create. (#3119) üzenetére


Tibee86
veterán

Tilthatják a telefont is. Függetlenítést tudtommal csak az intézheti akinek a nevére szól a számla, Telenor-nál nem kell megvárni, hogy lejárjon a hűség akár azonnal is lehet kérni a függetlenítést. Nagyjából 10-20 ezer forint között lehet pontosan nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3121) Create. válasza Tibee86 (#3120) üzenetére


Create.
addikt

Vagy van egy másik lehetőségem, amit egy ismerősöm tudna ismerőse által intézni. Cégen keresztül venné meg gyári függetlent(gondolom cég nevére), így jelentősen olcsóbban jutnék hozzá (kb. 120eFt). Ha bármi garanciális probléma van azt én tudom intézni, vagy csak az az illető, aki vette? Olyan szempontból lenne fontos, hogy ugye én ezt az illetőt nem ismerem és nem szeretném, hogy barátomnak nyűg legyen, ha van valami probléma. Illetve az lehetséges, hogy 2év garancia van hozzá?

Akkor, ha tilthatják az első opciót el is vetem, nekem nem éri meg a rettegés, hogy vagy fizeti vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#3122) Tibee86 válasza Create. (#3121) üzenetére


Tibee86
veterán

Tudod te is intézni az enyém is céges, de egy számlamásolatot azért mindenképp kérjél hozzá. Elvileg csak a magánszemélyre szóló számlával érvényesíthető a szavatosság a 2. évben, hogy ezt mennyire veszik komolyan azt nem tudom, soha nem fordult még elő velem, hogy próbálkoznom kelljen vele mert mindig újraindult a garancia. :)

[ Szerkesztve ]

(#3123) B-L-A-C-K válasza Create. (#3121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gariztatáshoz nem kell semmi csak a telefon, ha nem kapcsol be akkor kell a számla is, de ezt gondolom elkérheted, amúgy ez ritka eset hogy úgy hibásodik meg hogy be sem kapcsol.

Ha hivatalos magyar forgalmazottól veszed, nem cégre akkor van 1 év gari + 1 év szavatosság, illetve újraindulós garancia. Más esetben csak 1 év sima garit kapsz.

(#3124) Create. válasza Tibee86 (#3122) üzenetére


Create.
addikt

Még esetleg gsm boltból láttam 135eft-ért apple garanciával, ez is egy megbízható megoldás lenne? a hivatalos 159eft-t már semmiképp nem szeretném rákölteni.
Te melyiket választanád ezek közül a lehetőségek közül, amiket felsoroltam? Nyílván fontos a pénz, de az fontosabb, hogy a magam ura legyek a vásárlás után (az ügyintézésben).

(#3125) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#3123) üzenetére


Tibee86
veterán

Első cserénél valóban nem kell, viszont utána (legalábbis nálam mindig kellett) be kell mutatni a számlát is, hogy igazold az újrainduló garanciát. Cégesnél ugyanúgy újraindul a garancia cserénél.

#3124: Ha hosszútávra tervezed akkor én mindenképp a hivatalos forrást választanám. Nekem eddig nem volt olyan iPhone-om amit ne kellett volna garanciáztatni. A jelenlegi 5S-semet már 2,5 éve vettem és még mindig garanciális annyiszor kellett sajnos cseréltetni. Szerintem ha nem 1 nagyon max 2 évre tervezed akkor megéri a felárat a hivatalos forrás.

#3126.: Céges vásárlásnál is újraindul a garancia, ha az hivatalos viszonteladótól lett véve. Szavatosság nem érvényesíthető rá elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3126) Create. válasza B-L-A-C-K (#3123) üzenetére


Create.
addikt

Ha cégre veszem, akkor nincs újrainduló garancia, tehát, ha mondjuk 6hónapnál van vmi, akkor 6hónap garancia lesz esetleges csere után is? Gondolom 1év alatt csak előjön a komolyabb probléma, az még nem akkora érvágás, mintha tilthatnák a telefont.

Ha jól tudom hivatalos eladótól veszik. A szavatosság mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#3127) Create.


Create.
addikt

Eddig csak androidom volt, garanciás problémám sosem volt szerencsére, viszont magával a rendszerrel rengeteg problémám volt/van ezért térnék át ios-re. Sokat olvastam vissza, láttam, hogy sok garanciás probléma merült fel, de azt hittem ez csak elenyésző rész(nyílván olyan ír be akinek baja van). Tényleg ennyire sok a hibás készülék? Ez egy kicsit most elbizonytalanított.

Kicsúsztam a szerkesztésből.

[ Szerkesztve ]

(#3128) Tibee86 válasza Create. (#3126) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagy valószínűséggel 1 év alatt kijön a hiba, de ezt nem lehet előre tudni. Ha mondjuk a 10. hónapban cserélik valamilyen hibával akkor az "újra" ugye már csak 3 hónap garanciát fogsz kapni (ha nem hivatalos viszonteladótól van).

Sok milliót eladnak (abból a fórumozók a ~0,000....%-át teszik ki), nyilván a fórumba az ír be akinek problémája van a többiek nem írják be, hogy az övék hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#3129) Create. válasza Tibee86 (#3128) üzenetére


Create.
addikt

Akkor még ez a vétel kicsit várat magára, amíg ki nem derítem pontosan, hogy viszonteladótól szerzik-e be, ha nem akkor még többet, mert még gyűjteni kell hozzá. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, legalább az már biztos, hogy SE lesz, a kérdés már csak az, hogy mikor.

(#3130) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#3125) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Cégesnél ugyanúgy újraindul a garancia cserénél.

Hivatalosan nem kellene, iStyle-ba 1x nekem is újra indul, de vittem már be kettőt aminél nem indították újra attól függetlenül hogy hivatalos helyen lett véve, csak cégre.

(#3126) Create. Tibi már leírta előttem ezt, illetve az hogy mikor jön elő egy hiba rajta ez kiszámíthatatlan mivel elektronikai eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#3131) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#3130) üzenetére


Tibee86
veterán

"Hivatalosan nem kellene."
Ezt miből gondolod? A honlapjukon se szerepel ez, csak a 2. évi garanciáztatásnál (szavatosság) van ott, hogy "olyan természetes személyek, akik szakmájuk, önálló foglalkozásuk vagy üzleti tevékenységük körén kívül járnak el". Gondolom ha ehhez a ponthoz odaírták akkor mindegyiknél ott lenne.
Már nem tudom pontosan, hogy 3x vagy 4x cseréltettem az enyémet, minden alkalommal újraindult.

[ Szerkesztve ]

(#3132) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#3131) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez már milliószor ki lett vesézve, mivel magánszemélyre vonatkozik az újraindulás, a cég meg nem magánszemély, ez törvény, ezért sem kell újraindulnia. Az meg hogy ez nincs feltüntetve a honlapon az egy dolog, de ha kérdezed elfogják neked mondani (nekem is elmondták legutóbb iPad Pronál mert kérdeztem). Az hogy valakinek újraindítják, valakinek meg, ez nem tudom mi alapján megy, de ha törvényesen járnak el nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#3133) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#3132) üzenetére


Tibee86
veterán

Oké legyen igazad, nincs túl sok kedvem most veled ezen vitázni... Ott a honlapjuk, szépen le van írva minden és ott nem az van ami "már milliószor ki lett vesézve".
Nyilván csak a 2. ponthoz tették oda zárójelben, hogy magánszemélyekre vonatkozik a többinél elfelejtették. Na meg pont az iStyle híres arról, hogy annyira jóindulatú meg vevőbarát és csak úgy jófejségből újraindítja a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#3134) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#3133) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most az hogy egy honlapon mi hogy van kit érdekel? Tudtommal iCenternek meg ezek oda sincsenek írva, kekeckednek az újraindítással, és még is az a törvény hogy nem céges vásárlás esetben újra kellene indítani, mégis szívás velük az egész procedúra ilyenkor. A cég meg nem magánszemély, így nem vonatkozik ez rá, az meg hogy nincs kint az oldalon ez zárójelben teljesen mind1, bemész megkérdezed ezt fogják mondani (mivel mint írtam legutóbb nekem is ezt mondták). Viszont azt sose kérdeztem hogy miért van az hogy valakinek újraindítják ilyenkor, valakinek meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#3135) Ufff


Ufff
senior tag

Milyen az új public beta3? Napi használat érdekelne. Van valami amit mindenképp tudnom kellene, mielőtt felteszem?

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#3136) joey04 válasza Create. (#3124) üzenetére


joey04
titán

Én gsm boltból vettem 130-ért. Még soha nem kellett telefont gariztatnom... Igazából amennyit megspóroltam a hosszú évek alatt azon, hogy nem hivatalos helyről vettem hanem gsm boltból, abból már kb 3 SE kijön :)
Még ha szopok is egyet és valami drága javítást kell végezni rajta, akkor is bőven megéri hosszútávon olcsóbban venni a telefonokat. Pl Note 7 miatt rálestem az S7 Edge árakra, edigital meg samsung boltban 260, ahol én vásárolok ott 184...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3137) B-L-A-C-K válasza joey04 (#3136) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ha még használtan vásárolnál...

(#3138) joey04 válasza B-L-A-C-K (#3137) üzenetére


joey04
titán

Ha úgy hozza élet meglépem azt is, macet tervezek venni, és ott sanszos hogy használt lesz. Viszont ezt a luxust ameddig lehet megfizetem, hogy új telefont veszek, kicsit olyan mint amit a kocsiknál mondanak, hogy kihozod a szalonból és már esik az ára, de te fingasz bele először. Kivéve a gyári munkást... :D

Meg valahogy ha nálam megkarcolódik a kijelző egy picit, vagy anno ahogy a 3G hátlapja kopott azokat a hibákat a magaménak érzem, de ha másnál történik meg és én úgy veszem meg, az zavar. Jó ez már lehet hülyeség de ez van. :B

Btw utánaszámolva a 3 SE árával még alá is lőttem...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3139) B-L-A-C-K válasza joey04 (#3138) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Számomra semmi luxus nincs abban hogy veszel új telefont, egy hibátlan használt, vagy gariban cserélt készülék helyett. Cserébe hosszútávon ha mindig így vásárolsz megspórolsz egy rakás pénzt.

(#3140) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#3134) üzenetére


Tibee86
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#3141) vieri2000 válasza kaliban1 (#3110) üzenetére


vieri2000
tag

köszi

(#3142) wayne1 válasza csacsi67 (#3101) üzenetére


wayne1
senior tag

Székesfehérvár. Telekomot majd hívom

(#3143) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok!

Itunes-ban hogyan lehet zenét szinkronizálni külön az Ipad-re és az iphone-ra?
Az ipad-en vannak zenék a könyvtárban, most beállítottam a telefont is új eszközként de a könyvtárban ugyanazok a zenék szerepelnek, mint amikor ipad-re szinkronizálok.

Illetve van valakinek olyan jelenség a telefonján hogy ébresztéskor ( mivel nem hallom nem nyomom le ) egy ideig hanggal rezeg, utána meghülyül és csak rezeg + tűz forró lesz de úgy hogy csak az újraindítás segít után.
Most frissítettem az új szoftverre, meglátjuk lesz-e változás de valakinek van ilyen jelenség?

Köszi

(#3144) California1 válasza kaliban1 (#3110) üzenetére


California1
őstag

PartneroGsm, én ránéznék erre is.

(#3145) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Érdemes felrakni ezt a Pangu féle JB-et? Olvastam valami olyat, hogy nem biztonságos, mert hozzáférhetnek az adataimhoz. Van benne igazság? Mire kell figyelni?

(#3146) csacsi67 válasza wayne1 (#3145) üzenetére


csacsi67
addikt

Mivel meg kell adni az Apple id-d meg a jelszavad hozzá .De csinálj egy ideglenes id-t ha annyira JB- ni akarsz.

(#3147) No.01


No.01
őstag

Tudom ez kicsit hitvallas kerdese, de ki milyen uveget ajanl a kijelzo vedelme vegett? Az olcso gagyi sz*roktol kimeljetek. Anno az ilyen uveg kijezlsovedok megjelenesekor belefutottam vagy 3-4 olyanba ami azon kivul, h lenyegesen olcsobb, volt a tobbinel mas pozitivummal gyakorlatilag nem is rendelkezett..
Extrakent v.mi olyan erekelne ami mar bevallt es lehetoleg lekerekitett az oldala.

Kulfoldi rendeles (Ebay, Amazon) nem problema.

(#3148) whoever70 válasza No.01 (#3147) üzenetére


whoever70
tag

nekem ez vált be, megvédte a telefonom, pedig esett már kétszer rendesen

[ Szerkesztve ]

(#3149) nord_ válasza No.01 (#3147) üzenetére


nord_
veterán

Ez. Még érzetre is jobb a tapintása, mint az SE üveg.

(#3150) Ufff válasza whoever70 (#3148) üzenetére


Ufff
senior tag

Én is ilyet használok. Az Otao-nál szerintem jobb!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.