Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) kutga válasza Tünde SE (#4849) üzenetére


kutga
nagyúr

Tényleg olyan fontos az a híváslista? :D

Let the Zone take me if I am.

(#4852) sityupityu válasza DaWe94 (#4847) üzenetére


sityupityu
veterán

Én még ahhoz hasonlót sem tapasztaltam mint amit leírsz. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4853) Tünde SE válasza kutga (#4851) üzenetére


Tünde SE
tag

Igen, mert van benne egy telószám, amit nem tudok máshonnan megszerezni!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4854) Pjaard


Pjaard
csendes tag

sziasztok

csatlakozom egy 64gigas, ezusttel :)
5s volt az elozo telom, aztan par droid. de visszatertem ;)

(#4855) kutga válasza Pjaard (#4854) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó választás, én egyelőre nem is akarok visszatérni droidra.

Let the Zone take me if I am.

(#4856) Noxy válasza Tünde SE (#4853) üzenetére


Noxy
veterán

És az nem jutott eszedbe ha fontos, hogy elmentem a kontaktokhoz?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4857) kutga válasza Noxy (#4856) üzenetére


kutga
nagyúr

Most már kár ezen elmélkedni. :)

Let the Zone take me if I am.

(#4858) tutitibi válasza Pjaard (#4854) üzenetére


tutitibi
senior tag

SONY-jaid voltak az xperiák ?

(#4859) Pjaard válasza tutitibi (#4858) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Az 5s-t egy galaxy s7 edge csereltem(rohadtul nem jott be), utana meg sony xperia z2. Ez mar jobban bejott, de most inkabb SE 64gb. Ez a telefon meg az alameknal majdnem a leggyorsabb es praktikus meretu. Ennel jobb nem is kell. Megint ugy erzem, hogy mobil eszkozon van, nem egy kenyelmetlen kis tablet.

(#4861) sityupityu válasza Pjaard (#4859) üzenetére


sityupityu
veterán

"galaxy s7 edge csereltem(rohadtul nem jott be)"

Hm. Szerintem meg az egyik legjobb a jelenlegi telefonok között. A note-t most ne keverjük ide.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4862) Pjaard válasza sityupityu (#4861) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Hat, kinek mi. Volt anno i6-om, azt se annyira szerettem, mint az 5/5s keszulekeket. Baratnomnek 5s van, de o se cserelne le. Igaz, neki van tablet. Nekem meg van laptop. Lehet, nekunk ezert eleg ez a meret is. Ha nagy dolgot intezek, ott a laptop.

[ Szerkesztve ]

(#4863) sityupityu válasza Pjaard (#4862) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem a méretre értettem hanem magára az egész telefonra, hogy szerintem jó.
Az SE méretével én is elégedett vagyok, ez is volt az egyik ok amiért vettem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4864) Pjaard válasza sityupityu (#4863) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Hat, nem tudom. Nekem a Sony Z2 jobban bejott. Nah, de nem akkarok ennyire offolni.

B.L.A.C.K.: te milyen appokat hasznalsz?

(#4865) natë


natë
nagyúr

Céges SE-t kapnék (ha igénylem), jelenleg Nexus 6P-t használok.
Fontos a kamera (nagyon), azt olvastam eléggé nagy visszalépés lenne...tényleg? :F

(#4866) Pjaard válasza natë (#4865) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Nagyon jo a kamera azert itt.. Bar, en barmilyen telefon kamerajat neztem (akar S7 edge), nekem valahogy sose utotte meg az iPhone-os szintet.. De! Talan elfogult is vagyok.

(#4867) kutga válasza natë (#4865) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó helyen teszed fel a kérdést. :D Szvsz a 6P kevés fenynél jobban teljesít, de személy szerint az SE kamerájával is meg vagyok elégedve. A 6P meg aztán akkora tepsi hogy tőlem akármilyen kamera lehet benne.

Let the Zone take me if I am.

(#4868) Tibee86 válasza natë (#4865) üzenetére


Tibee86
veterán

Kamerában egyértelmű visszalépés lenne.

(#4869) csibabu válasza Tibee86 (#4868) üzenetére


csibabu
tag

Üdv! elgondolkoztam azon hogy androidról váltanék iphonera es egy SE kèszülékre gondoltam mert szrrintem méretben nagyon kényelmes + akku + minden màs :D jelenleg egy lg g5 készülékem van. véleményetek? szerintetek el tudom cserélni a g5-t egy SE-re?

iPhone 14 Pro

(#4870) -secret- válasza csibabu (#4869) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Próba szerencse. :)

(#4871) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Sziasztok!
Az elso okostelom egy 3Gs volt. Majd volt htc, huawei, windowsoa nokia, meg egy htc. Es most egy SE. (Termeszetesen 64gb)
Nagyon meg vagyok elegedve vele, mivel van egy huawei tabletem, igy mellette boven eleg, sot pl vezetes kozben kenyelmesebb is ez a kis meret!
Imadom a kamerajat (sajnos csak a hatsot), az ujjlenyomatolvasot, az akksit, a night shiftet...
A gmail alkalmazas sajnos nagyon szarul van ios-ra megirva....
Illetve van par zavaro dolog, h pl nagyon nehezkesen sikerult bongeszobol "letoltenem" egy pdf-et, majd email-ben mellekletkent elkuldenem.
3d touch nelkul a hosszabb szovegek kijelolese is eleg korulmenyes.
Illetve a facetime audio-hivo gombocska nem minden kontaktnal jelenik meg elso alkalommal.
A zene widget szar ;)
Szoval van meg egy-ket aprosag, de egyaltalan nem bantam meg, h ismet almás telefont vettem, raadasul osx-szel is tök jó!

(#4872) Pjaard válasza pixelmester. (#4871) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Nem tudom az emberek, mit vannak ettol az elulso kameratol oda. Hozza az elvart, normal szintet. Igen, nem "selfie" kamera. De annak ott van a 6S vagy a "selfie" telefonok. Sose ertettem, hogy a 16 eves p*csakon kivul, ki van raizgulva az elulso kamerara. Szamomra az mindig is egy masodlagos kamera volt.

A tobbibe meg talan igazat adok, de a Gmail 3rd party app... a tobbit meg lehet majd fejlesztik.
3D touch-ot sose hasznaltam, meg 6S-n se. Igy a hianyat se erzem.

En orultem, hogy megszabadultam a droidtol.. mindegyik telefon ugyan olyan ott, csak más a launcher kb.

[ Szerkesztve ]

(#4873) radi8tor válasza Pjaard (#4872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látom nem jártál még belvárosban. Nem csak a 16 évesek fotózzák magukat. 60 éves (külföldi) nénikék is lóbálják a selfie botot. Ez a mai kor jelensége, nem lehet ellene mit tenni, csak kerülgetni nehéz az ilyen embereket a tömegben.

⭐ Stella

(#4874) Khelben válasza Pjaard (#4872) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én meg azt nem értem, hogy miért fényképezi le valaki a Sóhajok hídját telefonnal, amikor a neten talál róla ezer nagyfelbontású fotót, amit profi fotósok készítettek. Hacsak(!) nem azért, mert ő is rajta van a képen a híddal. :)

[ Szerkesztve ]

(#4875) foxymaxy


foxymaxy
senior tag

Pár apróság amiben ötleteket várnék. 1. Telefon névjegyzék "kontakt" 5-600 név van a telefonban, idáig androidon csoportokba volt rendezve úgy mint család, munkatárs, stb. itt nemtaláltam ilyen lehetőséget. Másik ilyen apróság az alkalmazások nyelve, magyar régió , magyar nyelv van beállítva mégis angol nyelv van az alkalmazáson belül , ezen lehet javítani?

e pluribus unum

(#4876) Tünde SE


Tünde SE
tag

Szia mindenki!

Megcsináltam a híváslista miatti mentésvisszaállítást!
Nagyon örülök!
Nekem felért egy kisebb fajta rootolással!
A kétlépcsős biztonsági lépésnél levert a víz!
SMS-ben kértem a 6 számjegyű kódot, de nem jött meg!
Kértem mégegyszer, semmi!
Utánna kértem, hogy hívjanak fel, de azt írta ki, hogy túl sokszor kértem, adjam meg a kódot, vagy használjak másik telefont!
Ekkor szembe jutott, hogy a fiam független telójába beteszem a SIM kártyámat!
Betettem, semmi!😡😡😡
Meg voltam lőve, mert minden belépő kódom, jelszavam a telómban!
SIM csere vissza és ezzel eltelt annyi idő, hogy újra lehetett kódot kérni!
Hívást kértem és lediktálták a kódot!
Kiválasztottam a visszaállítandó mentést és minden ok lett!
Meg van a telószám, amit gyorsan el is mentettem!😀😀😀

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#4877) Pjaard válasza radi8tor (#4873) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Teny, nem jarok a belvarosba sokat, mert utalom. Atutazom es annyi. De ez a selfizgetest en mindig pozerkodasnak tartom. Nah, de mindegy.

Az, hogy meg fotozogatsz ha masik varosba/orszagba mesz annak van ertelme. Mert csak sajat. De ez a selfi botos dolog egy orulet.

(#4878) mazsiii92 válasza Pjaard (#4877) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem például egyedül az előlapi kamera az, ami miatt a 6S mellett döntök. Ha már egy 30-40 ezres kínai telefonba is bele tudnak tenni egy 5 mp-es f2.0 vagy f2.2-es kamerát, akkor elvárnám egy Apple telefontól is.

Nem vagyok egy szelfizős, az idejét nem tudom mikor használtam utoljára, ja de, a szemhéj műtétem előtt / után. Csináltam egy képet az ipad airemmel, aminek olyan az előlapi kamerája, mint az SE-nek. Aztán csináltam a Lenovo K3 Note-tal is egyet, és ég és föld a különbség a 40 ezres kínai telefon javára. De az a legszomorúbb, hogy 2014-ben kiadott előző Lenovo telefonomnak is már 5 mpx-es kamerája volt elől.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#4879) krumplista válasza mazsiii92 (#4878) üzenetére


krumplista
tag

A megapixel háborút soha nem értettem, egy ilyen kicsi képérzékelőnél ez máshogy működik (az "objektívről" nem is beszélve). Tudom, hogy ez így kicsit sarkítva van, de kb így működik a telefonoknál is. Mindkét kép 1,8 MP, a különbség, hogy az egyiket egy kis felbontású képből "felnagyítottam" ugyanarra a 1600x1200-ra.

Amúgy nekem van tükörreflexes fényképezőm, és hiába tud 12 MP-t, én azt hiszem csak 3 MP képeket készítek vele, mert számomra tök fölösleges nagyobbat. Nyilván ha magazinnak készíteném a képeket, akkor még a 12 MP is kevés lehetne. Azt mondjuk tegyük hozzá, csak viszonyítás képpen, hogy a képérzékelő mérete majdnem az SE kijelző méretének a negyede!

(#4880) sityupityu válasza mazsiii92 (#4878) üzenetére


sityupityu
veterán

"Nem vagyok egy szelfizős, az idejét nem tudom mikor használtam utoljára"

Ha tudod, hogy nem fogod használni akkor miért fontos neked, és minek veszel ezért 6S-t? :F :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4881) #65577472 válasza sityupityu (#4880) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én sem látom benne a logikát, de elvárja az almától az 5 MP-t, punktum :)

(#4882) mazsiii92 válasza #65577472 (#4881) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Azért, hogy ha egyszer kell, akkor legyen egy normális, ne pixeles vacak. Ha nektek az SE előlapi kamera az etalon, akkor próbáljatok ki egy 6S-t, vagy más gyártó 140 ezres készülékét.

Értem én, hogy az Apple szent meg stb, de azért ismerjük már el, hogy ez egy gyenge pontja a telefonnak a konkurenciához képest. Plusz, aki nem selfiere használja, hanem facetime, skype vagy bármilyen hívásnál, sokkal jobb, ha normálisan látnak minket, nem?

És egy 140-190 ezres készülékbe igenis elférne egy jobb kamera. Megmagyarázhatjátok, de azért, mert nektek nincs szükségetek rá, nehogy az legyen a baj, hogy másnak jobbra van szüksége, vagy használja valamire veletek ellentétben. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#4883) sityupityu válasza mazsiii92 (#4882) üzenetére


sityupityu
veterán

Tudjuk, hogy nem etalon az SE előlapi kamerája, de nekünk nem is kell jobb mert nem használjuk. Csak nem értettük, hogy ha te sem sűrűn használod akkor miért szempont ez nálad. De ha egy évben kb 2-szer használnád és ezért megéri neked, akkor az természetesen a te dolgod. Csak nincs benne logika. :R :)

"És egy 140-190 ezres készülékbe igenis elférne egy jobb kamera"

Ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4884) joey04 válasza mazsiii92 (#4882) üzenetére


joey04
titán

vegyük már ketté a 2 dolgot. le van maradva, igen, oké. ez az objektív része a dolognak. a szubjektív meg az, hogy évente kb 5 "szelfit" lövök, arra aztán hót kurva mindegy milyen a kamera. értsd: attól, hogy elismeri valaki, hogy ebben gyenge, még ugyanúgy le fogja sz*rni magasról, ha nála ez nem szempont. skype-ra meg szerintem bőven elég ez is. itt azon akadt ki mindenki, hogy ellentmondásba keveredtél magaddal. [link]

Lehet morogni, meg objektíven leírni, hogy ejnye-bejnye, nincs ezzel gond, nem is ezért szólt meg téged senki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4885) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.

Erre a kijelző jelenségre tudnátok valamit mondani? Kissé döntött helyzetben a következő két folt látszik a kijelzőn főleg világos háttérnél.

(#4886) mazsiii92 válasza joey04 (#4884) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én meg azon akadtam ki, hogy ti azért problémáztok, mert valaki használná, és leírja a véleményét, hogy nincs megelégedve a kamerával, ami átcsapott abba, hogy tök abnormális dolognak állítjátok be a kamera használatát, mert ugye azt írták itt felettem, hogy csak a 16 éves picsák használják, meg hogy ez csak pózerkodás.

Ilyenkor kicsit elszáll az agyam, azért mert valaki nem tudja, vagy nem akarja használni, más szeretné, és ha nincs megelégedve jogosan, akkor had fejezze ki a véleményét. Egyébként aki kifejezte, csak annyit írt, hogy csak a hátsó kamerát kedveli, nem kezdte fikázni a cuccot, de ti ugrottatok.

Biztos mindenkinek van olyan dolga, - nektek is - ami más szemében hülyeség, de azt hiszem akkor vagyunk jó emberek, ha nem nyilvánítunk ilyen véleményt, mint feljebb is volt. Nem azért, mert nincs szólás szabadság, hanem azért, mert nem erre való ez a csoport. Attól, hogy nem értünk valamit, még másnak lehet hasznos, és értelmes.

Tudom, hogy ellentmondásba keveredtem magammal, bár a mondandóm lényege az volt, hogy ha néha kell, akkor tudja már használni az ember. Például a barátnőm 3 napot kórházban volt előző hétvégén, örültem neki, hogy nem egy pacát láttam a rossz kórházi fényviszonyok miatt, hanem a kedves arcát.

És igen, valószínű nekem sem érné meg a felárat a 6S-hez képest, de mivel van lehetőségem USAból hozatni telefont, így nagyrészt egy árba jön ki.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#4887) joey04 válasza mazsiii92 (#4886) üzenetére


joey04
titán

túlpörgöd. mondom vegyük ketté.

1.: igen, el van maradva, jogos a fika.

2.: az már a személyes véleményem, hogy mit gondolok azokról, akiknek ez hátrány, de itt jön a plusz 1, avagy harmadik pont:

3.: azért estek neked, mert leírtad, hogy kurvára nem fontos, aztán mégis, csak ezért kaszálod a telefont. na ezen a ponton akadt fel mindenki.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4888) krumplista válasza atish15 (#4885) üzenetére


krumplista
tag

Szerintem beázáskor szoktak ilyen foltok lenni.

(#4889) Pjaard válasza mazsiii92 (#4886) üzenetére


Pjaard
csendes tag

A telefonnak nem gyenge pontja az elolapi kamera, mert se itt se az Apple nem hirdette, hogy ez egy selfie telo vagy ilyesmi. Ezert se ertettuk, hogy minek lett ez felhozva. A telo hozza a _normalis_ szintet. Ennyi.

(#4890) NetheЯRealm


NetheЯRealm
újonc

Köszi a tesztet! :C

(#4891) sityupityu válasza krumplista (#4888) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez nem az a bizonyos ragasztó probléma?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#4892) pixelmester. válasza mazsiii92 (#4886) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Na, látom eléggé beizgult mindenki az előlapi kamera témájára...
Sajnálom, h egyesek ennyire be vannak szűkülve, h úgy gondolják, h ez a funkció csak a tizenéves pózerpicsáknak való. Azért ha nem is mindennapos igényeket elégít ki, csomó hasznos dologra jó, de ehhez már némi "kreativitásra" van szükség, inkább ezt nem részlezetem.
Oké, ez nem selfie-telefon, "csak egy prémium-okos teló", amiben szerintem elvárás lenne egy átlagos 5mpx-es előlapi szenzor, attól függetlenül, h majd a túlmagas intelligenciával rendelkező felhasználók ezt nem fogják használni, mert ők nem pózerkednek. Az iphone SE nem zenelejátszó, mégis tud zenét lejátszani; de aki ezt nem igényli, az nem használja erre, ennyi.
Kár ezen háborúzni: nem kell lenézni és degradálni azokat, akik esetleg úgy akarják lefotózni a hazájuktól ezer km-re levő akármit, h a saját kis pofikájuk is a képen van. A mai okostelók esetében szerintem ez nem egy extra igény, én nem bántam volna, ha mondjuk háromezer forinttal drágább lett volna a teló, de normális előlapi kamera van benne. Ez semmi hátránnyal nem jár azok számára, akik nem pózerkednek.
De 1,2mpx 2016-ban annyira gagyi, h ennél már az is jobb lenne, ha inkább nem is lenne ;)
Nekem sem létfontosságú ez a funkció, fontosabb volt a kis méret, ezért választottam az SE-t, de azért kár, h a selfie kamera ennyire őskövület maradt...
De mint tudjuk, a kapitalizmust és a fogyasztói társadalmaat ez viszi előre, h nem létezik tökéletes és logikus termék ;)

[ Szerkesztve ]

(#4893) Pjaard válasza pixelmester. (#4892) üzenetére


Pjaard
csendes tag

Akkor megint leirjuk: nem a pixelek szama miatt lesz jo egy kamera.

(#4894) #65577472 válasza mazsiii92 (#4882) üzenetére


#65577472
törölt tag

"És egy 140-190 ezres készülékbe igenis elférne egy jobb kamera."

Nem fér el, mert az Apple úgy döntött, hogy teljesen érintetlenül hagyja a házat. Ennyi erővel elfért volna egy nagyobb kijelző, vagy egy nagyobb akku is, de ez már újratervezést igényelt volna. Az SE nem mentes a kompromisszumoktól, de még így is a piac legkompaktabb bika hardverű telefonja, ezért is ilyen népszerű.

Az 1.2 MP Skype és FaceTime hívásokra megfelelő, aki pedig szelfizni akar, nem vesz SE-t, ennyi..

(#4895) cirx


cirx
senior tag

Nem akarok flamelni, de tényleg ha az ember kipenget ennyi lóvét egy prémium telcsire, annak ne legyen már gyenge pontja! Ha senkit nem érdekelne akkor az iphone 7be sem 7 megapixeles került volna!

S23 GREEN

(#4896) -secret- válasza cirx (#4895) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tökéletes terméket nem fogsz sohasem találni, se telefonból se másból.

(#4897) #65577472 válasza cirx (#4895) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az Apple árképzését alapul véve ez egy "olcsó" telefon. Persze nem a szó szoros értelmében.

(#4898) radi8tor válasza -secret- (#4896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bizony, mert nem céljuk tökéletest adni. Akkor senki nem venné meg a következő generációt.

⭐ Stella

(#4899) #65577472 válasza radi8tor (#4898) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szerintem az SE-t ugyanúgy elkaszálják majd, mint az 5c-t, nem lesz folytatása.

(#4900) radi8tor válasza #65577472 (#4899) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valami biztosan lesz ilyen méretben, mert az eladások is bizonyították van rá igény. Nem mindenki akar tepsi méretű telefont magának.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.