Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dugo_ válasza kovy79 (#100) üzenetére


dugo_
veterán

"de kezdett egyre lassulni, a Win10-et is nehezen bírta"

Tehát nem szolgálta ki a felsoroltakat.

(#102) Noukoum válasza kovy79 (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább biztosra lehet menni, hogy 10év múlva is megy a fészbúk rajta:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) turbulencia8


turbulencia8
őstag

En valamirol total lemaradtam anno: van vasut az age of empires 3-ban? Amugy tok jo a cikk, de ennyiert inkabb hasznalt laptopot vennek dedikalt vga kartyaval.

[ Szerkesztve ]

(#104) snecy20 válasza kovy79 (#100) üzenetére


snecy20
veterán

2GB rendszermemóriához ma már nem semmi kötélidegzet kell...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105) Dilikutya válasza kovy79 (#100) üzenetére


Dilikutya
félisten

2 GB memóriával mindenféle 4K@144Hz faszságtól mentesen is használhatatlan ma szerintem egy PC. Google Chrome egy Youtube füllel, két origóval és egy Gmail-el helyből 1,5 GB-ot elfogyaszt. Firefox is ekörül, bár azt csak saccolom, mert nekem jóval több van nyitva (bár betöltve nyilván nem mind), épp csak újraindítottam a böngészőt és ugyanezeket megnyitottam. 4 GB már elég ilyen felhasználásra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106) SyMbioTe válasza turbulencia8 (#103) üzenetére

De van ám!
A IV. korszakban lehet fejleszteni a kereskedelmi utat vasútra. :)

Laptopon is gondolkodtunk, de azt elvetettük. Hordozva nem lesz, és a kijelző is kisebb. Ill. használt laptop az használt. Boltból használt üzleti lapos plusz rammal és SSD-vel már nem jön ki sokkal olcsóbbra, plána ha több garit nézünk rá.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#107) 8th válasza SyMbioTe (#106) üzenetére


8th
addikt

+ karrier módban van, hogy alapból vasút van a kereskedelmi útvonalon. Pl. ahol a csajszival és tábornokkal kell erődöt védeni majd lerombolni az ellenség városát. Ott keresztül fut két vasútvonal is a védvonalon belül. Vagy ahol bányásokat kapsz és el kell foglalni a velük az egyetlen kereskedelmi útvonalat. Küldetések nevére már nem emlékszem, marha régen játszottam vele. Faca játék volt ez régen simán ott tudtam ragadni előtte fél napot. :D

(#108) Dilikutya válasza 8th (#107) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem most is telepítve van, a 2. rész HD-vel együtt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) SyMbioTe válasza 8th (#107) üzenetére

+1, így van. :D
Én ezt a részét hiányoltam a gépi játékoknál / meg lanon (tehát nem a kampányban), hogy ott nem lehetett erődöt építeni, csak sima falat, és a kereskedelmi útvonalon sem lehetett áthúzni mondjuk egy kaput :))

Nagyon jó kis játék, könnyen ott lehet ragadni előtte.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#110) #00137984 válasza sb (#98) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ezek a budget gépek jó gyorsan avulnak, mert a gépigények meredeken emelkednek. Az Intel Core 2 Quad és a belépő AMD Athlon 200GE procik teljesitményszintje még akár 2015-ben is hétköznapinak számitott, mint ahogyan a GTX 750 Ti és GTX 950 videókártyák szintén megfeleltek az alkalmi játékra. Szerintem hétköznapi feladatokra és az egyszerű munkára és casual játékra most már jobb hardvereket kell a gépházba pakolni. Természetesen az alacsonyabb igénybevételre (720P és FullHD/30-45fps játék), és az alapfeladatokra teljesen jók lehetnek még ezek a gépek. Youtube 4K videónézésre és a filmlejátszásra azért egy korszerű videókártyára szükség van. Viszont a megterhelőbb feladatokra (gyors munkára) és a frissebb játékokra ez már nem mindig elég, mert nem ütik meg az alsó lécet sem. Egyre gyorsabb hardverekre van szükségünk a hétköznapokban vagy az új játékokra egy konzolt kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#111) snecy20 válasza #00137984 (#110) üzenetére


snecy20
veterán

1080p-re, csökkentett grafikára még ma sem életképtelen dolog egy GTX 950, sőt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#112) solfilo válasza #00137984 (#110) üzenetére


solfilo
veterán

Mellé. 4K filmet meg 4K youtube-ot nézni egy GTX 750 Ti (GM206), GTX 950, vagy az Athlon 200GE IGP-je is alkalmas. :)

solfilo

(#113) Noukoum válasza #00137984 (#110) üzenetére


Noukoum
veterán

Fura mert én ezt pont fordítva érzem.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#114) #00137984 válasza snecy20 (#111) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az alacsony grafikai beállitás és az alacsony képkockasebesség mennyire tartható fent a későbbiekben? Ha ez valakinek hosszútávon megfelel, és a gépfejlesztés (konzolra váltás) nem fordult meg a fejében, akkor a véleményemet nyugodtan figyelmen kivül hagyhatja... :)

(#115) #00137984 válasza solfilo (#112) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hardveres gyorsitás és a videólejátszás minősége egy régebbi videókártyán nem mindig tökéletesen megfelelő. Ha viszont filmnézés és játék közben időnként az 1-2 mikróakadás nem zavaró, akkor ez esetben a hozzászólásomat mellőzni lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#116) Dilikutya válasza #00137984 (#115) üzenetére


Dilikutya
félisten

GTX 750-nel nem fog akadni a Youtube. A mai "modern" Intel IGP-k is messze állnak a 750-től, mégis megy velük a videózás. Játék más kérdés, de nem kötelező a legújabbakkal játszani, bőven találni olyat, ami elfut ezeken, és nem is 60€.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#117) Dilikutya válasza snecy20 (#111) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én egy RX550-el játszogattam egy évig, Battlefield 1, GTA V simán ment vele magas beállításokkal 1080p-n. És az sehol sincs egy GTX950-hez. Doom is tökéletes volt. Utóbbi években úgy is ritka a jó, érdekes cím, bőven el lehet lenni 2-3+ évesekkel is. De ahogy elnézem, a GTX950 elbír a Shadow of the Tomb Raider-rel is, és az friss.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#118) snecy20 válasza Dilikutya (#117) üzenetére


snecy20
veterán

Igen. Az abszolút játszhatósági minimumot pedig még ezek alatt szoktuk meghúzni. Illetve, ha szorulttá válik a helyzet, még mindig lehet lejjebb menni 900p vagy 720p-re.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#119) #00137984 válasza Dilikutya (#116) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem olvastam friss infókat, hogy a régebbi Maxwell GTX 750 videókártyán a VP9 hardveresen mennyire támogatott. GTX 950 videókártyán már a legjobb tudomásom szerint van VP9 támogatás... Nvidia PureVideo HD a Pascal videókártyáknál a VP9 HEVC Main12 profilt támogatja (10bit).

[ Szerkesztve ]

(#120) Dilikutya válasza #00137984 (#119) üzenetére


Dilikutya
félisten

GTX 750-ből a frissített, már GM206 chipes támogatja. De nem hinném, hogy a GM106-nak baja lenne vele. Nekem se volt az IGP-n gondom a 1080p Youtube videókkal, legalábbis másfél éve még nem, azóta meg már folyamatosan dVGA van a gépben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#121) solfilo válasza Dilikutya (#120) üzenetére


solfilo
veterán

Persze, mert prociból kinyomja az A10 az 1080p youtube-ot, 2160p-hez már kevés sajnos, az IGP-je meg nem gyorsítja, mióta VP9 van sajnos.

Az A8-7600 IGP-je se viszi a VP9-et, így egy ideig kényszerítettem a régi formátumot h264ify-vel, aztán rájöttem, hogy prociból megoldja az 1080p@60Hz-et is, így leszedtem az addont. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#122) #00137984 válasza Dilikutya (#120) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az elmúlt időszakban a Youtube VP9-re frissiti a videókat. Az új feltöltéseknek jó a képminősége, de némelyik régebbi videón látható volt a minőségromlás. Nálam az RX 470 videókártyával ezt a kezdeti átállási időszakot nehezen éltem meg, mert sok Youtube videó néhol komolyan akadozott lejátszás közben. GTX 1070 Ti-nek a 4K/FullHD HEVC 10bit lejátszása sem jelentett akadályt, de ezt nálam az RX 470 nem tudta megjeleniteni a kijelzőn. GTX 750 Ti videókártyára szintén több megjegyzés érkezett a videólejátszás problémái miatt. Az új driverekkel ez nyilván akkor már múltidőnek számit, és helyreállt a filmnézés és a Youtube videók lejátszásának támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#123) carl18 válasza #00137984 (#110) üzenetére


carl18
addikt

Én 5 éve használtam E5450/Q9650-et szerintem nagyon jó processzor az áráért és régen remek cpu volt.
Még ma is simán használható kategória és játékra is használható, unokaöcsémnek a GTX 1050-et félig tudta csak kihajtani 1080P-ben. Szóval nettezni átlag felhasználásra bőven évekig helyt állhat még ha van is elég ram a hátérbe. Én egy I5-3470-re cseréltem le és szó szerint ÉG ÉS Föld, egy Crysis 1 nagyon meghálálta mert az nagyon szereti az erős szálakat. De még az I5-3470 Very High esetén bizonyos részeken "CPU" által be esett 35 fps-re. Én meg csodálkoztam WTF? Igaz ez a játék csak 2 szálat használt a 4-ből de úgy akkor is az már kissé zavaró volt.

Jelenleg én se igazán játszok már az I5-3470-el talán a Sims 5/Age of empires 4 lesz a város de ameddig nincs olyan cím ami alatt volna egy hatalmas CPU limit addig nem gondolkozok a cseréjén. Esetleg egy Zen 3-Zen 5 méltó utódja lehet, vagy Intel 7 nm Sapphire Rapids.

Idén nyáron ha igaz a pletyka akkor elég jó felhozatala lesz a Zen 2-nek. Egy Ryzen 3300G 6/12 szálat hoz majd és lesz egy 15CU-s Navi GPU ez lesz 130 dolcsi valahol 40E környéke? GT 1030/GTX 750TI helyet simán jó lesz. Meg lesz egy Ryzen 3600G 8/16 szálal és 20 CU-s Navi, ez szerintem már a GTX 660/HD 7850/7870 szintet is hozhatja.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#124) Dilikutya válasza carl18 (#123) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Crysis ma sem akasztja ki az fps mérőket. :) Szép, ez tény, igazából utána már nem hozott grafikában semmi akkora ugrást, mint anno az első Far Cry, majd a Crysis. Ráadásul, míg előbbiben azért vannak már mai szemmel fura dolgok, a Crysis abszolút tökéletes látvány ma is. Egy 2019-es játék nem hoz annyival többet, mint amennyivel nagyobb a gépigénye.
2007-es játék, persze hogy még sokat számított az egyszálas teljesítmény, az a csoda, hogy tud mit kezdeni egy második maggal, akkoriban még nem volt nagyon jellemző, a felső kategóriában is csak 2 éve voltak jelen a többmagos processzorok, és még a HT-t sem tudták a játékok többnyire használni. Persze kétprocesszoros rendszerre lehetett volna fejleszteni már jó ideje, de az nem tört be valahogy a játékos piacra, pedig nem biztos, hogy drágább lett volna, mint az akkori csúcs Intel Extreme Edition processzorok.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#125) solfilo válasza carl18 (#123) üzenetére


solfilo
veterán

"Idén nyáron ha igaz a pletyka akkor elég jó felhozatala lesz a Zen 2-nek. Egy Ryzen 3300G 6/12 szálat hoz majd és lesz egy 15CU-s Navi GPU ez lesz 130 dolcsi valahol 40E környéke?"

Na ezért volt káros az AdoredTV leak, többen terjesztik is.
A Picasso megjelent már Raven utódjaként noti szegmensben, 14nm -> 12nm, +100MHz és javuló energiahatékonyság. Ebből azért sejthető, hogy desktopon sem dobnak be hirtelen +2 magot a CCX-be 12nm-en, IGP-nél még Renoir kapcsán sem tiszta, hogy tovább lépnek Vegáról.

Év végi meglepetést készít az Ice Lake-nek az AMD?
"A kisebbik processzorgyártó is a 15 wattnál kisebb TDP-kerettel rendelkező modelleket dobná piacra elsőként, ami nem nagy meglepetés, egyrészt az Ice Lake-re az említett területen kell reagálni, másrészt ezeket a rendszerchipeket alapvetően ide tervezik, így a legjobb teljesítmény/fogyasztás arányt ezen a szinten érik el.
A Renoir SoC APU paraméterei kapcsán nagy a titkolózás, de annyit megtudtunk, hogy Zen 2 magokat kap, míg az integrált grafikus vezérlő marad Vega architektúrájú, viszont a nemrég megjelent Vega 20 GPU-nál is modernebb dizájnnal. Ez azt jelenti, hogy a Vega 20 képességei elérhetők lesznek, ugyanakkor azt sajnos nem tudni, hogy ehhez még mit adnak hozzá. Arról sincs adat, hogy mennyi processzormag, illetve multiprocesszor kap helyet a lapkában, de maga a fejlesztés a TSMC első generációs 7 nm-es node-ján lesz gyártva."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#126) #00137984 válasza carl18 (#123) üzenetére


#00137984
törölt tag

Crysis 1 inditása után az Intel Core 2 Duo logo fogadja a játékost. :) Nekem akkor még az Intel P4 @3.0GHz -> AMD Athlon64 6000+, majd a Phenom II x3 720 BE hajtotta a Crysis játékot. Ezeken a gépeken sokáig csak az 1280x1024 felbontású CRT monitor volt a megjelenitett felbontás. FullHD/60Hz-re már a Phenom II 4magra hagyatkoztam, majd a DX11 játékokra (Far Cry 3 után) inkább az Intel i5-re volt szükségem. Időközben az 512MB videómemória 4GB VRAM-ra növekedett és egy idő után még azt is kevésnek éreztem. GTX 1070 Ti számára az i7 proci (4mag/8szál) már szinte kötelező vétel volt... Igy a grafikai fejlődés mellé a proci teljesitményemet is állandóan emelnem kellett, hogy most a FullHD/100Hz és a játékélmény teljes legyen. Szerintem a FullHD játékra és a proci terhelő feladatokra legalább egy Sandy Bridge i7 vagy a Haswell a belépő szint jelenleg. Minden egyéb hétköznapi feladatra elég az Intel i3 és az i5 procik teljesitménye. Az erőssebb Intel i5 procik (főleg az OC órajeleken) játékra is megfelelnek, de a 4mag/4szál majd idővel avulni fog a játék gépigényekben. Szóval a jófajta régebbi procikat a saját közegükben (NET és filmnézés) és a korszaknak megfelelő játékokban még mindig jól lehet használni, de sokat ne várjunk ezektől és a legalacsonyabbra vett grafikai beállitás számomra a 2012 előtti időket idézi, amikor még a Crysis első részével bajlodtam az akkori gépeken. :) Saját vélemény, ezért kéretik ezt is figyelembe venni... és nem trollkodásnak szántam, amikor az egyre gépigényesebb játékokra jobb gépeket ajánlottam. A felhasználói élmény javitása a célom. :)

[ Szerkesztve ]

(#127) Kansas válasza solfilo (#125) üzenetére


Kansas
addikt

A Picasso nem a Zen2 generációja, ahogy a Raven Ridge sem a Zen+-é, a mobil procik 1(néhány szempontból csak fél) lépéssel le vannak maradva az azonos számozású asztali procik mögött. A Zen 2 nem 12 hanem 7nm-en jön, APU-ban 7nm Vega IGP-vel, mobil procikkal és nem nyáron, hanem talán év végén.

(#128) solfilo bocs, igaz, megkevert, hogy a mondat egyik felében Zen2-ről van szó, a másikban meg a 3xxxG-ről
Másrészt AdoredTV leakjei eddig eléggé bejöttek - lehet, hogy ezúttal beharaptatta valami AMD marketinges? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#128) solfilo válasza Kansas (#127) üzenetére


solfilo
veterán

erről beszélek én is, hogy a 3xxxG nem lesz 7nm, se Zen2, se Navi, se 6 mag, azt is tudjuk, hogy milyen, mert notiban már megjelent.

mod: ja ok, akkor tárgytalan is. :)
AdoredTV-t szerintem durván felültették, mindenről beszélt CES előtt, csak a CES-en bemutatott Radeon VII-ről nem. ;]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#129) carl18 válasza #00137984 (#126) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen a Crysis Core 2 logóra még emlékszek és a hangjára is :D Én is sokáig 1280X1024-be játszottam csak hogy jött a képarány váltás muszáj volt váltanom.

Én így fejlődtem az évek során 2005 Pentium III 550 mhz, 2007 Nortwood 2 ghz celeron, 2011 Pentium 4 631,2012 Intel E5200 2,5ghz, 2014 Summer E5450, 2014 Tél Intel G640, 2015 Március G2130, 2015 Május I5-3470, Aztán Ismét G640, 2016 nyarán jött megint egy I5-3340, aztán I7-2600. Egy időre visszament a G640 és utána megint I5-3470.

Elég lett volna az E5450 is, de azért akartam minden áron leváltani, mert sok olyan cím volt ahol nem nyújtotta a legjobb teljesítmény. GTA IV, Crysis 1-2-3, Prototype 2, de elég sok cím nagyot gyorsult egy Ivy Bridge hatására. Na Most ha már cserél az ember hasonló szinten várja el hogy gyorsuljon az alkalmazás, de ilyen 10-20% miatt nem igazán éri meg.

Igen persze tudom nyilván nem mindenhova elég az I5-3470 se, de átlag felhasználásra és hobbi játékra még kiszolgálja az embert. :) Lassan de elmegy felettük az idő, de ameddig nekem megfelel addig kitartok vele.

Az E5200-at például azért cseréltem mert idegölő volt, a Sleeping Dogs például elég gyengén ment vele volt lag volt drop játszhatatlan volt. De ha egy böngészőt indítottam ott is elég durván processzor limitbe üköztem. Akkoriba idegesített is hogy de lassú. Utána körül néztem a lehetőségeim táján, és akkor láttam az alaplapom még fogad jobb processzort is, 15E-be vettem egy E5450-et alaplap foglalat fekete pöcök levágása jött bios update és jött és a bodogság! :D

Sleeping dogs teljesen minimum E5200 mellet volt 20-25 fps de volt be esett dropolt 10-15 fps-re is.
E5450 mellet Közepes beállításon beton stabil 40-45 fps kaptam, fogtam is az állam de jól megy végre a játék. Mind ezt egy GT 440 mellet aminek már nem igazán lett volna hova gyorsulnia :D
De azt még akkor nyáron cseréltem egy HD 7770-re és akkoriban egy olcsó és használható konfigom volt.
[link] Én akkor bőven elvoltam vele. :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#130) misaj válasza rasotamas (#14) üzenetére


misaj
csendes tag

Ez a 10e-vel többért... Én is úgy voltam, hogy kellett egy uj konfig, mert az A8 7600 prociban már kicsit karcsú volt, meg ram is kellett több... Kinéztem egy ryzen 1300x-et... Aztan kicsit többért, kicsit többért...lett belőle 2600-as :D de szerencsére volt ennyire rugalmas a keret, csak azért nem mindig lehet ezt így, meg meg kell huzni valahol a határt :D

(#131) #00137984 válasza carl18 (#129) üzenetére


#00137984
törölt tag

E5200 nagy favorit volt akkor, mert nagyon sok készre szerelt asztali PC-ben ez a 2 magos E5200 proci volt. Nekem az AMD Phenom II procik akkor jobban bejőttek, és egy rövid Athlon kanyar után (Athlon X2 7750) a 3 magos Phenom II X3 720 BE proci következett. Ez volt a leghosszabb ideig játékra használt AMD CPU a kezeim között. Phenom II X3 720 BE és a HD 6850 konfig azokban az időkben a játékokra több mint elég volt és akkor elégedett voltam a gépem teljesitményével. Ez ritka dolog volt nálam... :) HD 4850 és a HD 6850 időszakban használtam ezt a 3 magos AMD-t, de a HD 7850 videókártyához már a Phenom II X4 procik következtek (időrendben a Phenom II X4 955 majd a 970 BE). R9 380 4GB videókártyához már a 4 magos AMD procikat kevésnek éreztem, ezért a Haswell procik következtek.

[ Szerkesztve ]

(#132) Devil81 válasza Kansas (#50) üzenetére


Devil81
csendes tag

Ez így ebben a formában nem teljesen pontos....

Techpowerup:
Unlike other Ryzen-based processors, the Athlon 200GE supports only memory frequencies up to 2666 MHz, even when activating AMD's equivalent of XMP profiles.

Az Athlonoknál ez korlátozva is van 2666-ra.

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#133) carl18 válasza #00137984 (#131) üzenetére


carl18
addikt

Én még akkoriban Diák voltak és hát diákmunkákból fedeztem a gépfejlesztést, de azért nem akartam az összes bejött pénzem gépre költeni. Kellet szórakozásra másra is költeni, de az E5200 egy darabig jól tartotta magát :) Most meg hiába vehetnék komolyabb gépet egyszerűen valahogy kinőttem belőle, már nem köt le ezért se fejlesztek még egy darabig. :))
Azért egy Age of empires 4-et tuti ki fogok próbálni, de nem igazán jön olyan cím ami miatt érdemes volna a gépet fejleszteni. :(

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#134) Dilikutya válasza #00137984 (#131) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem pont a mostani A10-6800K a legtartósabb, egyik korábbit sem használtam 6 évig, pedig a maguk korában mind jobbnak számított, de 6 évesen már nem sok dologra voltak jók játék terén. És összehasonlítva a videókártyám tesztjével, ahol egy i7-5960X@4GHz szolgálta ki, igazán nem kell szégyenkeznie, az eltérés az általam is játszott játékokban minimális, mondhatni hibahatáron van. Persze 1080p felbontáson.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#135) #00137984 válasza carl18 (#133) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ha most kimarad a Gamer PC gépfejlesztés, akkor még az új PS5 Pro konzolt érdemes megvárni. Intel i7 konfig (4mag/8szál), mint ami nekem most van legalább 350-400ezer forint. Ezt még jó 1-2 évig lehet a friss játékokra befogni, majd jobbat kell keresnem helyette. Nem fogok... Hardver alkatrészeket adok-veszek, de egy komplett használt vagy új gépet nem tudok pozitivan megitélni. Nekem nem ér meg többet a PC Gaming (a sajátom sem), amikor a konzolok fejlődnek és a konzol játékok élményfaktora egyre jobb mint a PC-n.

(#136) turbulencia8 válasza carl18 (#133) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem pl. a Crysis maradt ki teljesen az egyetemi eveim alatt, de a topik alapjan kedvet kaptam hozza, hamarosan megveszem az 1. reszt gogon vagy steamen.

(#137) #00137984 válasza Dilikutya (#134) üzenetére


#00137984
törölt tag

Phenom II X3 720 BE proci olyan 3 évet ment nálam, majd a HD 7850 videókártya és a Battlefield 4 játék miatt fejlesztettem tovább a 4 magra. Phenom II X3 720 BE a Bad Company 2 játékban köszönt le, de a Phenom II x4 970 BE procival már nem játszottam végig ennyi jó játékot. Nekem a 2GB VRAM videókártyákhoz egész jók voltak a 4 magos AMD procik, de az R9 380 4GB -> RX 470 4GB fejlesztésre az Intel Haswell-re váltottam. GTX 1070 Ti videókártyával megint minden egyenesbe került és kihoztam a játékra amit lehetett... :)

[ Szerkesztve ]

(#138) snecy20 válasza turbulencia8 (#136) üzenetére


snecy20
veterán

Nem muszáj megvenni, Youtube-on fent van a full gameplay walkthrough! :DD

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#139) carl18 válasza #00137984 (#135) üzenetére


carl18
addikt

Ha nyáron jön a Zen 2 lehet olcsón 6/12 szálat venni 100 dolcsiért, az megfogja érni nagyon. :)
Szóval azért ha az AMD jól csinálja, talán olcsóbb árkategóriába is lesznek használható hardverek. :)

Hát igen durva a PS4 is csak 1,8 terra flops még is néha elégé az állam fogom mit kihoznak abból a gépből.
Más felől nekem szimplán az a bajom az NFS se hozza azt a régi fealingot, tény jól nézz ki élethű de valami hiányzik nekem belőle :S Igen ahogy elnéztem nagy részt gamer pc-re 200-300 körül szoktak költeni.
Nem csoda a Ps4 eléri lassan a 100 milliós eladási számít, ha a PS5 valóban megkapja a visszafele kompatibilitást nagyszerű gép lesz.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#140) #00137984 válasza carl18 (#139) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igen, ezt a 200-300ezret csak a videókártyára el lehet költeni. :) PC Gaming-re ezt teszi a legbaljósabb benyomást és a PC játékok hanyatlásnak indult szinvonala. Azért még érdemes költeni a jól sikerült PC játékokra és a Pascal videókártyákban is van még elég erő. Aztán én felőlem visszatérek a konzolokra, mivel a konzolon kezdtem játszani (8bit és 16bit, a Playstation 1 és csak utána a PC). :)

[ Szerkesztve ]

(#141) Kansas válasza Devil81 (#132) üzenetére


Kansas
addikt

Köszi! Ezt se láttam így leírva sehol máshol... jó tudni. :C
Egy linket azért tudnál adni?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#142) misaj válasza turbulencia8 (#136) üzenetére


misaj
csendes tag

Steames crysis 1 megvan, nekem win10 alatt meg se mukkan... idom meg foglalkozni meg nrm volt vele. Elvileg megoldható a problem, de azért nézz utána mielőtt vásárolsz

(#143) turbulencia8 válasza misaj (#142) üzenetére


turbulencia8
őstag

Okés, köszi!

(#144) cskamacska válasza #00137984 (#135) üzenetére


cskamacska
addikt

"amikor a konzolok fejlődnek és a konzol játékok élményfaktora egyre jobb mint a PC-n"

Szerintem a konzolt _most_ fényezni hatalmas öngól, a gyártók már nem vállalnak be egy PS3/X360 féle mínuszos gépet, így a PS4 és Xbone is túlságosan teszkógazdaságos lett, aminek a vége a cinematic 30fps, és a 1080p kerülése. :( És természetesen a félidei frissítés, aminek örülnek a kései vásárlók, de a koraiakkal szó szerint két gépet vetettek meg, mert kisnyúl. :W Megjegyzem a PS4 Pro sem egy rendes 1080/60 rendes gép amit viszont a PC-től mindenki elvár. Mindeközben a online havidíj mindenhol kötelező lett, visszafelé kompatibilitás meg vagy nincs, vagy foghíjas.(külön fizetős streaming ez nem kompatibilitás :O )

Magyarul a Konzol Mustárréce 2006-ban tök jogos volt, PC hardver csak a 2007 csúcscuccával érte be a konzolost, árban meg 2008-2009 közép kategóriával, de most hogy épp hogy az abszolút minimumot szállítják, most egyáltalán nem vagyok lenyűgözve.
Többször meg hánytam-vetettem a dolgot, de leszámítva a bányászbéka tetejét, mikor szó szerint vidkártyát sem lehetett kapni, konzolok total cost of ownershipje sosem jött ki jobbra mint a PC-é, ha és amennyiben egy netezős-akármizős gép is kell.

S innen jőve, budgetet előbbre tartva, ha az ember nem akar szenvedni már a böngészővel, vagy irodai cucokkal is, érdemes egy 2200G szintet belőni, csak hát az már pont a játékok minimumát túllövi(mostani recommended környéke játéktól függően), egy olcsó RX570-el azzal már simán lehet játszani. És +40000-ből lám játékos gép is van, meg értelmes irodai gép is van, +100000-et sem költöttünk se i7 8700-ra, se PS4 Pro-ra, és nem is halt bele senki. :R

A 90 ezer forintos PC

Persze egy csutkára húzott 2500K nem 27 ezres 2200G, de Ryzen 1600X most 42k környéke, és simán megbugyálja a régebbi i7-eket, jó mindenféle játékra. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#145) cskamacska válasza #00137984 (#140) üzenetére


cskamacska
addikt

"a 200-300ezret csak a videókártyára el lehet költeni"

Lehet, de kell is? :F Azt sajnos nem tudom mondani mint mondottam volt 2008-ban hogy egy HD4850-el tök jól elvan az ember 35000 forintból(160 forintos dollár mellett :DDD ), de épp most 83k-tól kezdődik a GTX 1660Ti ami a régi 150k-s 1070 szintjét hozza, 75k-tól a sima 1660 10%-al gyengébben, 108-ezertől a 2060 a régi 200k-s 1080 szintjén, 4GB RX570-et ugye linkeltem 42k felett, RX 580 8GB pedig 62000 felett.

Éppen lehetnének olcsóbbak is, de nagyjából a teszkós Turingok érkezésére kb visszarendeződtek a bányászbéka előtti árak, és igényektől függően bőven van miből válogatni. És igazából egyikre sem lehet mondani hogy ez már bőven kevés 1080p-re, viszont a régi 1070/1080 drága felsőház erősen le lett az olcsóbb Turingok által lépve. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#146) #00137984 válasza cskamacska (#144) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem egy konzol vs. PC hardver összeállitást kell összevetni (jó PC hardverekből többet ki lehet hozni), hanem a játékélményt amit nyújtani tudnak. Viszont a PS5 Pro konzol nekem még a 120-150ezer forintért is jobban megéri, mint egy új Gamer PC. Mivel ezek a többéves konfigok (beleértve a saját gépemet is), idővel kifogynak a nyers erőből. Konzol egy életképes alternativa még mindig, mert a PC-t a hardvergyártók és a játékfejlesztők teszik tönkre. Engem is jobban érdekelne az Intel i7-es 8mag/16szál és majd az RTX 3000-es videókártya széria, meg a 2TB SSD meghajtó és 32GB DDR4 RAM, de nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust (főleg igy egyben összesitve az árát). Pedig ez van, mert ha megint néhány évig nem szeretnék komolyan belenyúlni a gépbe, akkor egy ilyen gépet kell fejlesztenem. Nem megy és nem is akarok ezeknek már ennyi pénzt odaszórni... Megvolt a lehetőségük éveken át a 8 magra továbblépni, de ehez az AMD Ryzen megjelenésére volt szükség. PS5 Pro konzolban majd nekem is az AMD powered erőforrás lesz sok-sok magot és jó videóteljesitményt nyújtva a konzoljátékokra.

(#147) #00137984 válasza cskamacska (#145) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem értem... :) Az első hozzászólásban a PC előnyeit hozod fel a konzolokkal szemben, de ez csak olyan esetben igaz, amikor a (jóval drágább) PC hardver grafikai teljesitményben "odaverősen" erőssebb mint amire a konzol SOC és a konzolos API együtt képes. PS5 Pro és a jelenleg felsőkategóriás PC ár/érték aránya között nem lesz jelentős eltérés, miközben a játékélmény a gamereknek szerintem egyre fontosabb. PC Gaming a minden kategóriában drágább hardverek miatt a videójáték piacvezető szerepét kockáztatja, mert ezzel jelentős játékostábor megy a Casual Gamer és a konzol felé. Szerintem inkább a konzol. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) kenwood válasza #00137984 (#147) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem nem csak ezen mulik a dolog.
a konzol-pc inkabb auto-motor szintu ertelmetlen osszehasonlitas.

a konzol olcso,nem kell hozza monitor,nem kell driverekkel szarakodni,es meg egy csomo eloenye van.

csereben dragak a jatekok,nem bovitheto a hardver,es a vilag legnepszerubb jatekai vagy nem elerhetoek,vagy oriasi hatranyban vagy a keyboard-eger kombot hasznalo pcsekkel szemben (wow,wot,lol,fortnite,csgo,pubg stb ...)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#149) #00137984


#00137984
törölt tag

Egy átlagos PC megmarad a hétköznapi feladatok kiszolgálására (NET és multimédia PC), meg időnként egy kis munkára fogható. Itt viszont egy Haswell és a régebbi gépek egyaránt használhatóak maradnak. Függetlenül mind azon dolgoktól amiről itt az előbb hosszasan beszéltünk... Ha a közel-távoli jővőben a PC játékokat a konzolok grafikai megjelenitésétől szebben szeretnénk átélni, akkor a PC-re jóval többet kell perkálni. Egy jó teljesitményszintre még lehet a grafikai beállitásokkal büvészkedni, de ezt az illuziót meghagyom másoknak, hogy alacsony beállitásokat használjanak a játékban. A konzol sem jelentene igy rosszabb alternativát...

(#150) #00137984 válasza kenwood (#148) üzenetére


#00137984
törölt tag

PS5 Pro és az XBOX konzolok egyre nagyobb arányban támogatni fogják a billentyűzet+egér használatát. Egyébként igazat adok az egyszerűsités és az olcsósitás témában. A konzolok hardverét nagyon szűkre veszik, hogy gazdaságosan tudják legyártattni.

(#151) Noukoum válasza #00137984 (#149) üzenetére


Noukoum
veterán

Annyira felesleges ez. Mindenkinek az a megfelelő és az az olcsóbb amit szeretne. Ugyanis nem csak a 2 gépet kell összehasonlítani..

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#152) snecy20 válasza cskamacska (#145) üzenetére


snecy20
veterán

Ha az SSD és RAM árak beesését is idevesszük, akkor elmondható hogy nem is olyan rossz mostanában a helyzet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#153) Noukoum válasza snecy20 (#152) üzenetére


Noukoum
veterán

Már csak valami jó videokártya kéne 20-70e kategóriában.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) Dilikutya válasza Noukoum (#153) üzenetére


Dilikutya
félisten

Radeon RX570, szorosan a GTX1060 nyomában van, csak már 50 alatt hazaviheted. Mindenre jó, nem kell feltétlen 1080/2080.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#155) snecy20 válasza Noukoum (#153) üzenetére


snecy20
veterán

Ha valaki kevésbé finnyás, akkor talál aprón használt, 1 év garis 1070 8GB-ot 70e felett picivel...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#156) Noukoum válasza Dilikutya (#154) üzenetére


Noukoum
veterán

"Régi" szokásmód szerint 1080 szintet kéne adni 60-70e-ért. Persze tudom a piac nem ezt diktálja.. rx570 jó vétel, csak még a 1070-től is nagyon messze van.

#155 nyilván, de a használt egy teljesen más tészta.:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) kenwood válasza Noukoum (#156) üzenetére


kenwood
veterán

Kizart.
.
50k ma,olyan 20-30k-nak felel meg 2009ben.
Akkoriban 20-30k-ert eselytelen volt olyan kartyat venni,ami a legujabb aaa jatekokat medium-highon 60 fpsel vitte.
Olcsobbak a vgak,mint valaha,csak nagyobb a valasztek a belepo szint es a top kozott.
Ne az arakat nezd mert 50k-ert ma par napot dolgozik az atlag magyar,mig 10-15 eve ket hetet.
Kenyer se 3 forint 60fillerbe kerul mar.
Fagyibol sem kapsz 4 forint 50 fillerert egy gombocot.

Egy HD4870 meg 2010-ben is 40k felett volt,nezd meg alul a grafikont.
[link]
A legtobb ismerosomnek azota 1.5-2x a fizetese.

A gtx 570, ami talan kozelebb volt ehhez a kartyahoz eroben,a maga idejeben ,meg durvabb aron ment :
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#158) Noukoum válasza kenwood (#157) üzenetére


Noukoum
veterán

Gtx 1060 3gb 60e alatt volt a bányászláz előtt.. 980 szint...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#159) carl18 válasza Noukoum (#156) üzenetére


carl18
addikt

Igen ha az nvidia folytatja a szokásos árazást, az RTX 2060-nak 60-80E forintos kategóriába kellet volna jönnie. De mivel a bányászláznál az nvidia rájött többet is ki tudnak adni az ember egy videókártyáért ezért emeltek a szokásos árakon. Az RTX 2060 250 dolcsiért kellet volna jöjjön, 350 dollárba jött ki és ez a GTX 1080 szint.

Az RTX 2060 120-130 körül megyeget az 1080 árához képest azért előrelépés. A GTX 1070 szint is olcsóbb lett a GTX 1660Ti által, de verseny sincs és valszeg a konkerencia se jelent kihívást szóval ebbe az árba ha el tudják adni és viszik nem fogják olcsobban venni. Azért egy GTX 1080 mai mai elég kemény kártya, 1440P gamingra elég jó.

A következő nvidia generáció tutira hozni fogja a GTX 1080 szintet 200-250 dolcsiért :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#160) turbulencia8 válasza carl18 (#159) üzenetére


turbulencia8
őstag

A banyaszatot 2021-ben betiltjak Kinaban, szerintem akkor normalizalodni fog vegre a videokartyak ara.

(#161) carl18 válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


carl18
addikt

2020-ban úgy is jön a következő generáció nvidia 7 nanométeren, ha minden igaz akkor jövőre jön. Nyilván számít milyen erős lesz a navi. De valahogy biztos válaszol rá a zöld oldal, főleg hogy ők is mennek majd át 7 nanométerre. Bár 2020 vége, lehet lesz az 2021 eleje is ha nem sietnek, bár azért kíváncsi leszek hogy az intel mikor dobja piacra dedikált kártyáit. Intel 2020-tól be szólna dedikált GPU-val a Gaming piacra, ha jó lesz biztos megkéri majd az árát :D Legalább lesz nagyobb választék. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#162) Noukoum válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a bányászat miatt vannak ott az árak ahol, hanem azért mert nvidia viszi a piacot...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#163) dsilver válasza benedekco (#11) üzenetére


dsilver
újonc

nem 240?

(#164) rammstein99 válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Ezt nem is tudtam, azért az kemény...

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#165) Dr. Romano válasza turbulencia8 (#160) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Wow, ránéztem a naptárra mert azt hittem 2018 februárja van megint :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#166) aelod válasza Dilikutya (#105) üzenetére


aelod
veterán

Winfoson igen... ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167) cskamacska válasza aelod (#166) üzenetére


cskamacska
addikt

És a felsőbbrendű teljesítmény egy next-next-finish disztróval is elérhető, vagy ipari QNX és szöveges böngésző kell hozzá?

Egy jobb OS és jobb böngésző segít, de maguk a weboldalak, és a felhasználói programok zabálják mára a teljesítményt. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#168) Chaser válasza carl18 (#161) üzenetére


Chaser
titán

intel és vga....:) nem tudnak drivert írni, teljesen mindegy milyen hw-t tennének le az asztalra, mikor beindult végre pár éve a fejlődés hw/driver terén náluk, az akkori főidióta - nem tudok rá mást mondani -, leépítette az egész vga-s részleget meg sw-eseket, sok évi elmaradásban vannak, 2025 előtt érdemit akkor sem tudnának letenni ha lenne hw-ük

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) Chaser válasza cskamacska (#144) üzenetére


Chaser
titán

nemrég vettem xbox one s-t, 1tb verziót, sztem sok dologban rossz nyomon jársz
ahogy láttam 1080p alap, nem kellett állítgatnom semmit a tv-n, nem felskáláz, horza4-gyel játszottam viszonylag sokat, olyan gyönyörű h lemászik a kijelzőről, gears of war 4 is teljesen oké, a one x-nél elvileg már adott az 1080p/60fps vagy 4k/30fps, azt még nem próbáltam - ez erősebb mint a ps4 pro -
semmit nem kötelező venni hozzá, ha van lemezes játékod lehet játszani vele
3 hónapra vettem 300ft-ért gamepasst - egyébként havi 3e körül van - , majdnem 200 játék, új címek is vannak benne, teljes értékű játékok mintha megvennéd
multihoz kell live goldot venni, de mindkét előfizetésnél a játékok sokkal olcsóbbak listaárnál ha valaki venni is akar, én pl nem tervezem
új tomb raider is gyönyörű, meg minden amit kipróbáltunk
75e ft volt üzletből, két játékkal, amiből az egyik még cdkeysen is drága
használt árat meg nem hasonlítunk újhoz, mert konzolból is van használt:) és sok éves alkatrészekre meg semmilyen gar sincs
halk, keveset eszik, nincs win hülyülés, nincs driverekkel szenvedés, nekem bejött, ráadás a br lejátszó ( :
ettől független akarok egy pc-t is venni majd, de már egyáltalán nem kell temetni a konzolokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) M@cika válasza kenwood (#157) üzenetére


M@cika
őstag

Lehet, hogy TE 50k-ért csak 1-2 napot dolgozol, de az átlag legalább 1 hetet. A kenyér kilója meg alsó kategóriában kerül 360-ba és 50 éve került a 100ad részébe.
A többi része mondjuk Ok.

Nasit a kis fehér medvének!

(#172) Dragon3000 válasza SyMbioTe (#58) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jobb példányt fog ki az ember, akkor elég jól meg lehet hajtani vele a ramot is, ha meg oc-t is kap a cpu és igp, akkor még egy cod4 is elég szépen megy vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.