Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#126) #00137984 válasza carl18 (#123) üzenetére


#00137984
törölt tag

Crysis 1 inditása után az Intel Core 2 Duo logo fogadja a játékost. :) Nekem akkor még az Intel P4 @3.0GHz -> AMD Athlon64 6000+, majd a Phenom II x3 720 BE hajtotta a Crysis játékot. Ezeken a gépeken sokáig csak az 1280x1024 felbontású CRT monitor volt a megjelenitett felbontás. FullHD/60Hz-re már a Phenom II 4magra hagyatkoztam, majd a DX11 játékokra (Far Cry 3 után) inkább az Intel i5-re volt szükségem. Időközben az 512MB videómemória 4GB VRAM-ra növekedett és egy idő után még azt is kevésnek éreztem. GTX 1070 Ti számára az i7 proci (4mag/8szál) már szinte kötelező vétel volt... Igy a grafikai fejlődés mellé a proci teljesitményemet is állandóan emelnem kellett, hogy most a FullHD/100Hz és a játékélmény teljes legyen. Szerintem a FullHD játékra és a proci terhelő feladatokra legalább egy Sandy Bridge i7 vagy a Haswell a belépő szint jelenleg. Minden egyéb hétköznapi feladatra elég az Intel i3 és az i5 procik teljesitménye. Az erőssebb Intel i5 procik (főleg az OC órajeleken) játékra is megfelelnek, de a 4mag/4szál majd idővel avulni fog a játék gépigényekben. Szóval a jófajta régebbi procikat a saját közegükben (NET és filmnézés) és a korszaknak megfelelő játékokban még mindig jól lehet használni, de sokat ne várjunk ezektől és a legalacsonyabbra vett grafikai beállitás számomra a 2012 előtti időket idézi, amikor még a Crysis első részével bajlodtam az akkori gépeken. :) Saját vélemény, ezért kéretik ezt is figyelembe venni... és nem trollkodásnak szántam, amikor az egyre gépigényesebb játékokra jobb gépeket ajánlottam. A felhasználói élmény javitása a célom. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.