Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105) Chaser válasza kenwood (#102) üzenetére


Chaser
titán

Besorolási érték, ha jobban tetszik. Adott osztályba tartozó cpu-k max fogyasztása, blablabla:) Ott volt pl a cel420, először 65W-tal jött ki, kb 1 évre rá levették 35W-ra. 15W körül eszik. AMD-ből volt 2 magos EE csoodám pár darab, ugyanannyit ettek mint a normál társaik. Persze alapból kisebb órajelen voltak, normálok olyan órajellel nem ettek többet. Mivel erősen feszültségfüggő a történet, ilyen 80 vs 95W TDP-s dolgoknál nincs értelme amiatt választani a kisebbet mert kevesebbet fog enni. 4 magosok esznek. Hogy esetleg 5 v. 10W ide v. oda sztem édes mindegy. Alulfesz tud jelentősen étvágyat csökkenteni.
Nézegettem ezeket a xeonokat, lappal bukik a dolog. annak jó akinek még van működő 775 lapja, egyébként egyszerűbb/olcsóbb valamilyen ivy i3 meg egy olcsó lap. Kedvet kaptam hozzá én is, de el is ment:) Használt lapot meg nem veszek.

szerk: shield Alkalmazástól függően akár robbantana is:) sok minden szereti a 4 magot, pl konvertálás, video vágás, zene progik. De játékok is vannak amik használják, pl gta4 így hirtelen. Órajel is kicsit nagyobb, cache is dupla.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.