Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3295) CPT.Pirk válasza moli.hu (#3294) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem hiszem, hogy valaki ezt megírta. A pi fórumban sokfelé lehet találni ilyen kérdést, hogy miként lehet kisebb backupot csinálni, mint amekkora eredetileg volt. Választ egyik esetben sem találtam, kivéve azt, aki menet közben menti a cuccot, de az ő szkriptje meg nem jó.

Egyébként tegnap sikerrel jártam, már megvan az eljárás, amivel meg tudom csinálni a kisebb lemezképet. Nekiálltam a szkriptnek, bár nem vagyok egy nagy bash szkript író, de megteszem, amit tudok...

Lényegében ez történik:
-img fájl létrehozása a nekem kellő méretben
-fdiskel partícionálom 2 partícióra, tulajdonságok beállításával
-beteszem loop eszköznek
-partx -a /dev/loop0, majd pedig jön a fájlrendszerek létrehozása
-csinálok 2-2 könyvtárat, a forrás könyvtárakba csatolom az eredeti sd kártya partícióit, a cél könyvtárakba meg a loop eszköz ugyanilyen partícióit.
-rsync-el átmásolom a partíciókat
-csatolások feloldása.

Innen már bootolható img képfájlom van, lehet kitolni pl. DD-vel. Na ha erre te tudsz valami szkriptet, akkor azt megoszthatnád velem, én nem találtam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.