Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#573) Locutus


Locutus
veterán

Van egy kis gondom...
Este 8 körül egyszercsak dobott egy kéket az XP-m, IRQL NOT LESS OR EQUAL.
Ujrainditás után a raid elkezdett ugye verifyzni, majd fél perc után megint behalt kékkel, ugyanígy.
Ezután már bootkor is kiirta, hogy a raidnek verify-re van szüksége. Indul az XP, elkezdtem nézni az event logot, amibe másodpercenként nyomta az adaptec a verifytől, hogy hol talált miscomparet, és fixálta. Kb 5%-nál és 150 hibánál tartott (eddig 7 volt a rekord), amikor megint kéket dobott az XP, de mostmár valami HDD-s hibaüzenettel, hogy kapcsoljam ki a futó töredezettségmentesítőket, lemezkezelőket stb... marha vicces, kapcsoljam ki a raidet mi...
Szóval bármit tettem, a gép fél percen belül boot után kéket nyomott.
Előtte amúgy hónapokig atom stabil volt, tegnap is 4 órán át ment előtte a gép. Nem installtam semmit, egy firefox, egy messenger, meg egy thunderbird futott csak. Levélirás közben dobta az első kéket...

Lényeg a lényeg, hogy az adaptec biosból ráküldtem a media checket mindkét winyóra, no error.
Utána, a régi 80-as winyot visszaállítottam bootnak, amiről a régi xp némi driver tökölődés után fel is állt. Vártam kb fél órát, nem dobott kéket. Felraktam a raid drivert, hogy lássam a raid tömböt. Láttam is mindent rajta, elkezdtem adatot menteni ezerrel. A 3 partícióból kettővel végeztem is, amikoris ez az XP is dobott egy kéket: Ezúttal Page fault in non paged area - scsiport.sys. Ekkor kicsit ideg lettem, és csak lekapcsoltam a gépet, azóta nem próbálkoztam semmivel.... A fontosabb adataim végülis meg vannak mentve, bár azért még lenne mit...

Ti ebből mire következtettek, mi a péniszt csináljak?

PS: Egy Adaptec 1210SA kártyán lóg 2db 120-as samsung sata winyo.. + egy 80-as seagate külön...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.