Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) garga01 válasza Csabadi (#1299) üzenetére


garga01
senior tag

Bocsi, elmaradt a válasz. Ezek nem rossz aljzatok, de szerintem az a gond, hogy te nem úgy kötötted be, ahogy ezek ki vannak találva. Belül a dobozban a felfűzhető aljzat esetén 2 hely van. Egyik megy be a jel a másikon tovább. A kívül lévő meg persze a tv felé, te pedig ide kötötted a bementő jelet... teljesen más csillapítások lépnek fel.
Próbaképp vedd ki a fali aljzatot ott ahol az ONT/modem/mininode van és tegyél oda egy rendes 2-es osztót (F csatlakozósat!), szerintem működni fog.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1302) Eleba


Eleba
csendes tag

Sziasztok. Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van dvb-c előfizetésem, de szeretnék párguzamosan bekötni földi dvb-t antennát is. Van olyan lehetőség, hogy mindkét kategória egyszerre legyen bekötve egy kábelen a tv-be, és ne zavarják egymást? Ezután a jel osztva lenne 3 tv fele. Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#1303) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Egy ilyen szobaantennával milyen csatornák foghatók? [link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1304) garga01 válasza petymeg (#1303) üzenetére


garga01
senior tag

Ugyanazok mint bármelyik másik szobaantennával (ha van elég jel ahol venni akarod): az ingyenes Mindigtv, esetleg határ mellett a szomszédos ország adása (ha a tv-d tudja az adott szabványt amiben adnak). Ezek a csoda szobaantenna hirdetések sima lehúzások, ennyiért egy normális tetőantennát is lehet venni (ami nevével szemben, padlásra berakva is tud elég jelszintet produkálni.)
Ingyenes mindigtv frekvenciák (A mux)
Ingyenes mindigtv frekvenciák (B mux)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1305) petymeg válasza garga01 (#1304) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi. Sejtettem én, hogy csak pár csatornát fog. Van, amit úgy hirdetnek hogy 4k és a világ összes csatornáját fogja ingyen!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#1306) Menotti válasza Eleba (#1302) üzenetére


Menotti
aktív tag

Gyakorlatilag nem(szolgáltatófüggő)...Például a Vodafone-nál azon a frekvencián is van berakva adás(stream) amit a dvb-t is használ.
(Csak kiváncsíságból ,melyik csatorna van a dvb-t-n amit nem látsz dvb-c-n?)

(#1307) gregory91 válasza Eleba (#1302) üzenetére


gregory91
senior tag

Én sem ajánlom,mert bezavar a hálózatba és aztán majd panaszkodnak arrafelé hogy nem jó ez a csatorna vagy akadozik a net.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1308) garga01 válasza Eleba (#1302) üzenetére


garga01
senior tag

Ha tartalékba akarod a DVB-T-t a kábeltv mellé, a legjobb egy kapcsoló a tv elé, amivel váltasz a 2 bement között. Létezik sima mechanikus (kézi) és tv-vel vezérelhető is, ez akkor kapcsol át, ha a tv-ben az antenna erősítőt bekapcsolod (persze csak ha a tv is tudja, azzal műxik).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1309) garga01 válasza petymeg (#1305) üzenetére


garga01
senior tag

Ez ugyanolyan kamu hirdetés mint a "nyelvtanárok utálják, 5 perc alatt folyékonyan angolul megtanultam" és társai :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1310) Stylewars_kp válasza Mikisys (#1269) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ehhez milyen iOS programot ajánlasz? Üdv!

(#1311) Csabadi válasza garga01 (#1301) üzenetére


Csabadi
tag

Nem mostani a poszt, viszont razjod lenne mire is gondolsz?
Jaa már értem mire gondolsz... Megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#1312) PeGaTi


PeGaTi
csendes tag

Sziasztok!
UPC/Vodafone digitális kábeltévé jelerősítéshez kérek laikusként tanácsot. Amióta a Voda megszüntette az analóg TV csatornákat, 5-6 digitális csatorna gyakorlatilag nézhetetlen. A kép kockásodik, összetörik, kimerevedik, a hang közben megy alatta, majd eltűnik minden és feldobja, hogy nincs jogosultságom ahhoz a csatornához, holott van.
A Voda nem tud több jelet adni, az utcai dobozban csontra van tekerve minden. A házba bejövő kábel ketté van osztva a Connect Box valamint a TV-k felé. Az osztó után a TV-k ágában van egy HPF szűrő. A TV ágra összesen 4 készülék van kötve sorosan 1-1 további osztóval. Mindkét régi osztót lecseréltem a kábeles szaki tanácsára 6-ról 3,5 dB-esre, de alig javult a helyzet. A hiba csak a sorban a második osztóra kapcsolt 2 tévén jelentkezik. Sajnos a kábeleket csak rombolással lehetne cserélni, ami jelen körülményeink között lehetetlen. Ezért inkább egy kiváló minőségű jelerősítőt szeretnék venni, hogy végre megszűnjék a hiba. Gyártók közül a TERRA-t vagy a drágább, de nevesebb TRIAX-ot ajánlották eddig, de szívesen fogadok más javaslatot is. Kérdezem, hogy nekem egyirányú, vagy visszirányú erősítőre van szükségem (a net miatt), továbbá az erősítőt a bejövő kábelre a legelső osztó elé, vagy csak közvetlen az osztó után a TV ágba kell beszerelni?
Válaszotokat és tanácsotokat előre is köszönöm!

Az élet nem habostorta...

(#1313) garga01 válasza PeGaTi (#1312) üzenetére


garga01
senior tag

Szia!
Nyilván a kábel csere lett volna az első tipp, ha egyszer felújítasz rendesen be kell csövezni, hogy bármikor cserélhető legyen.
Érdemes a csatlakozókat is megnézni, esetleg a koaxot újra blankolni.
A visszirányú erősítőt a modem elé, rögtön a bejövő koaxra kell tenni, de neked erre nincs szükséged mert nincs internet gondod.
Tehát egy "sima" (nem visszirányos) erősítőt kell beraknod, modem/tv elosztó és az első HPF szűrő után. Márka tekintetében a Triax és a Terra is jó teljesen.
Az a furcsa, hogy nem a legutolsó tv-ken jelentkezik a gond, pedig ott a legkisebb a jel. Nézd át alaposan a csatlakozókat elsőnek, az erősítő vásárlás előtt.
Fotózd be az elosztót is, egyformát raktál mindenhova? Ilyen soros kapcsolásnál TAP-okkal kellene megoldani, az lenne a legjobb megoldás. (A sima elosztó egyformán csillapít mind2 ágon, a tap, mint leaágazó viszont nem, egyik ágon több - másikon kevsebb jel megy. A nagyobb jelű ág megy a következő osztóba.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1314) PeGaTi válasza garga01 (#1313) üzenetére


PeGaTi
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ!
Lehet félreérthetően írtam, a sorban legutolsó 2 tévén jelentkezik a hiba, rossz időjárás esetén még fokozottabban, ebből gondolom, hogy nemigen a csatlakozók lehetnek a ludasak. Korábban TAP-os elosztók voltak berakva, de a kábeles ürge mondta, hogy azok nagyon csillapítanak, cseréljem őket kisebb csillapításúakra. Ez megtörtént, de a helyzet semmit sem változott tőle, lehet visszarakom a régi TAP-os elosztókat.
Javaslatod alapján a HPF szűrő után fogok berakni egy nem visszirányos erősítőt.
Még egyszer köszönöm szépen a segítségedet :R és szép nyarat kívánok neked! :) :))

Az élet nem habostorta...

(#1315) walter70 válasza PeGaTi (#1314) üzenetére


walter70
tag

Szia,nálunk is hasonló probléma van.Te meg tudtad oldani erősítővel?

(#1316) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Adott egy három szintes épület, a földszintre bejövő Digi optikával. A digi ONT-jából kivezetett koax egy TAP-pal kétfelé van osztva, egy kb. 12 méteres, és egy 30 méteres (falba becsövezett) kábelen van továbbítva két tévéhez (egy régi Pana plazma (ez van a hosszabb kábelen), és egy újabb Pana Oled TV). A hangolásnál kiírja a minőséget ugyebár minden egyes csatornánál. A rövidebb kábelen levőnél viszonylag jó a helyzet: néhány adónál 100, soknál 99 és 94, a legtöbb 80 körül, a legrosszabb érték 69. A régi Pana csak egy számjeggyel írja ki a minőséget: ott sajnos csak 1-2 adónál van 7-es érték, a többi 6 vagy 5. A kérdésem az, hogy egyrészt mivel lehetne ezt javítani (vetem egy aktív erősítőt, de azzal még rosszabb értékeket (vagy ugyanolyat) mutatott a hangolás után, másrészt lehet hogy ez még elégséges minőség? Az 5-ös érték a 10-ből még jó lehet, vagy azzal már foglalkozni kellene?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1317) gregory91 válasza Egon (#1316) üzenetére


gregory91
senior tag

Pl az erősítőn kellene fel/leszabályozni,ugyanis se a gyenge se a túl erős jel se jó neki(utóbbi mondjuk torzít neki).Csillapítók se véletlenül vannak.Az erősítő a "hálózat" elején van?

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1318) Egon válasza gregory91 (#1317) üzenetére


Egon
nagyúr

Próbáltam játszani vele, de egyik állásban sem volt jó az erősítővel.
Az erősítő a TAP helyére lett szerelve, mivel egy 8 osztós erősítőről van szó (mondjuk elég gagyinak néz ki, valami 8-10K környékén vettem). A TAP elég gagyi, mert 6.5 dB csillapítású, és csak kétfelé megy a jel, de ha közvetlenül az ONT-ba dugom a hosszabb kábelt, úgy is csak 5-ös a jelminőség a távolabbi tévén (csavaros F csatlakozó van a végén, azt le fogom cserélni roppantósra).
Mindenképp kell valami normális erősítő hosszabb távon, mert összesen 6 koax végpont van, 4 végponton lesz TV is majd fixen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1319) gregory91 válasza Egon (#1318) üzenetére


gregory91
senior tag

Lehet hogy a hosszabb kábelre(közvetlenül a végpontra kellene rákötni) majd egy 1-2 méteres koax toldással be a készülékbe.
Amúgy a problémás helyen jó a vezeték,semmi törés nincs benne?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1320) Egon válasza gregory91 (#1319) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet hogy a hosszabb kábelre(közvetlenül a végpontra kellene rákötni) majd egy 1-2 méteres koax toldással be a készülékbe.

Pontosan így csináltam, leszámítva hogy egy 1.5 dB-el csillapítású aljzatba van kötve.

Amúgy a problémás helyen jó a vezeték,semmi törés nincs benne?

Nem tudom, falban van. Lehet hogy 1-1 kanyar neccesen lett bevéve.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1321) garga01 válasza Egon (#1320) üzenetére


garga01
senior tag

Milyen kábeled van a falban, mennyire régi? Legalább 3x-os árnyékolású legyen, főleg ilyen hosszú távolságok és osztások miatt. Lehet azon nagy a veszteség, vagy túl sok zajt szed össze. Milyen fali aljzatod van? (Típus) Azok is tudnak sokszor hibákat generálni.
Erősítő típusát is írd meg, ezek alapján lehet pontos(abbb) választ adni.
A jobb kábel drágább - de ha ki tudod hagyni az erősítőt, vagy minimális erősítés kell, az lenne a legjobb, mert az erősítő a jelet és a zajt is erősíti.
TAP típusát is írd meg, abból se mindegy persze milyent veszel. Illetve most a tv-n ahol kisebb a jelminőség (számszerűen), van képi hibád is? Mert ha nincs, akkor nem kell vele foglalkozni. Leginkább a köztv-k (m1,m2,duna, stb.) és helyi adók szoktak először kockásodni, ezek vannak 114 MHz-en és utána és nagyon érzékenyek a jel problémára.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1322) Egon válasza garga01 (#1321) üzenetére


Egon
nagyúr

A kábel tavalyi, a lehető legjobb minőségű (a sógorom kábeles cégnél melózik, ő hozta). Az más kérdés, hogy a becsövezés nem volt a legideálisabb (először be lett húzva a csőbe a kábel, de a csövek falba építésénél meg lettek gyötörve. Legrand fali csatik vannak.
A hangolás során gondolom lineárisan megy felfelé a tévé a frekikkel. Az a fura, hogy a középső frekvenciasávban jelzi azt a tévé, hogy gyengébb a jelminőség.
Ami még gyanús, az a tévébe bekötött kábel: valami egyszerű, OBI-ban kapható gyári kábelt használok jelenleg mindkét tévéhez.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1323) garga01 válasza Egon (#1322) üzenetére


garga01
senior tag

"Ami még gyanús, az a tévébe bekötött kábel: valami egyszerű, OBI-ban kapható gyári kábelt használok jelenleg mindkét tévéhez."
Na ezt dobd ki szerintem, helyette rendes koaxból (méterre kaphatóból) kell egy rövid darabot gyártani/gyártatni hozzá. Azok a gyári előszerelt 1-2 m-es kábeldarabok nagyon silány minésőgűek.
A Legrand villanyban jó márka, nem ismerem az aljzatát de jó kellen legyen.
(A fali kábellel nincs sztem gond. A koax azért jól bírja a nyúzást, főleg ha ktv-től kapott kábeled van.)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1324) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Erősítős szobaantennát szeretnék venni, de amiket nézegettem, azokról mind írtak rosszakat és jókat vegyesen, ezért nem tudom, hogy melyik lenne a jó választás.
MindigTV ingyenes és kódkártyás adásait szeretném fogni. A jövőbe vetítve olyasmi sem ártana, hogy a mobiltelefon 4G/5G-t szűrje, hogy az ne zavarjon be.
Ezeket néztem:
1
2 - ez lenne az egyik fő választottam, mert kis helyet foglal el és 360 fokban vesz, nem kell állítgatni/tekergetni
3
4
5
6 - ennél láttam egyedül az 5G szűrőt, de csak 20dB az erősítője

Ha más alternatíva van, akkor azt is meghallgatom. Köszönöm a segítséget!

(#1325) Dzsekó válasza Dzsekó (#1324) üzenetére


Dzsekó
addikt

Találtam még két Emos-t az oldalukon.
1 - ez elég csúnya lakásba, de 80km-ig ajánlja, tehát ez lehet a legerősebb és antenna kinézete van, továbbá 5G szűrő is van benne, valamint 5 méteres koax kábelt adnak hozzá.
2 - ebben is van 5G szűrő és kompakt a mérete.

(#1326) garga01 válasza Dzsekó (#1324) üzenetére


garga01
senior tag

Van Mindigtv topik, itt érdemes érdeklődnöd/olvasnod. A lényeget lehagytad amúgy, hol akarod venni (település) és miylen házban? (emeletes, földszint, fal típusa)
A szobaantenna vételét nagyon befolyásolja a ház-fal típusa, meg persze a toronytól való távolság, tereptárgyak. Pont a Mindigtv topikban írtam valakinek az oldalt, ahol a címet megadva tudod ellenőrzni, miyen vételt javasolnak (szoba v tető/költéri antenna): [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1327) Dzsekó válasza garga01 (#1326) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, ezt a keresőt nem tudtam. Beltéri opció nincs a keresőben, Kültéri min-t adta ki.
A vételi hely Budapest, Buda. Tégla ház, félemelet és vannak fák az utcában és kertben is.
Tetőantenna felhelyezése nem lehetséges sajnos. Igazából kettő kellene. Először egyet vennék, ha az beválik, akkor még egyet.

(#1328) HoaryFox válasza Dzsekó (#1327) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ha látótávolságon van a Széchenyi-hegyi adótorony, akkor szerintem egy bármilyen antenna jó lehet. Attól függ, hogy milyen messze vagy, esetleg milyen tájolású maga a ház, merre tud esetleg kinézni az antenna.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#1329) Dzsekó válasza HoaryFox (#1328) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az egyik antenna ki tud nézni ablakon, de a másik az egy beépített fa szekrényben lenne tolóajtó mögött. Ez mennyire árnyékolhat szerinted?

(#1330) gregory91


gregory91
senior tag

Elégé. :D

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1331) Tom1939


Tom1939
őstag

[kép] Bocsi ha nem ide való.. Tudja valaki mi ez az antenna a képen.? Havonta kb egyszer pár napra kirakják közterületre aztán elviszik. Kíváncsi lettem. Zugló.

[ Szerkesztve ]

(#1332) garga01 válasza Tom1939 (#1331) üzenetére


garga01
senior tag

Ez CB/amatőr rádió adó-vevőhöz való antennának tűnik, valószínű egy rádióamatőr használhatja. Esetleg a Hobby rádiós topikban érdeklődj.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1333) Tom1939 válasza garga01 (#1332) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi! Az elég pofátlan dolog lenne, elfoglalva a fél zöld területet az utcán...

(#1334) kicsihp


kicsihp
csendes tag

Sziasztok! Van egy Meliconi antennàm. Van hozzà adapter, de valamiért arról nem vesz fel áramot. Az adapter tuti müxik, kipróbàltam màs készüléknél. Set-top-boxon keresztül ugyan venne fel àramot, de a boxra màshol van szükségem és a TV a box nélkül is fogja a mindigtv ingyenes csatornàit. Jelenleg egy sima bot antennàt hasznàlok, de érzékeny az időjàràsra + az ablakban van, ezért hosszú kàbel kell hozzá,ami annyira nem jó, mert egy ajtó előtt van elvezetve, nem lenne jó belebotlani. Nem is túl esztétikus a több méteres kàbel. A kérdésem tehàt az, hogy ha az antenna müködőképes és az adapter is, akkor az antenna miért nem vesz fel azon keresztül àramot? :((( :F

https://www.emag.hu/meliconi-ad-professional-47-db-erositett-belteri-szobaantenna-dvb-t-mindigtv-881030-bb/pd/D0X152BBM/#description-section

(#1335) garga01 válasza kicsihp (#1334) üzenetére


garga01
senior tag

Gyárilag járt hozzá adapter, vagy milyennel próbálod? Ha nem a sajátja, megfelelő a feszültsége, polaritása?
Néztem a weboldalt, de értelmes infót keveset írtak róla. Ha boxról táplált meg, koax kábelen kapta az áramot, viszont te is így tápláltad meg, vagy van külön tápcsatlakozó az antennán?
(Az is lehet az antenna erősítője dölgött be, vagy nem jó tápegységgel próbálozol: nem megfelelő feszültség, vagy kevés áramot ad le)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1336) kicsihp válasza garga01 (#1335) üzenetére


kicsihp
csendes tag

Sajàtja az adapter. Van külön tàpcsatlakozója az antennànak. A Boxról koax kàbelről felvette az àramot és mikor bekapcsoltam vilàgított az antenna is és mükődött.

(#1337) garga01 válasza kicsihp (#1336) üzenetére


garga01
senior tag

Simán lehet akkor, hogy gyári hibás a táp (sajnos nagyon gagyi minőségűek ezek a csoda szobaantennák), nincs egy másik ugyanolyonad valamihez kipróbálni? Vagy multimétrrel megmérni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1338) gregory91 válasza kicsihp (#1334) üzenetére


gregory91
senior tag

A tv beállításai között - általában - van olyan lehetőség,hogy 5V-ot tud adni az antennának.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1339) #51444992


#51444992
törölt tag

Tudnátok ajánlani jó minőségű szobai dvb-t antennát tévéhez? (Lehet aliexpresszes is.)

(#1340) khron78


khron78
őstag

Ennek van valamilyen hátránya egy hagyományos splitterrel szemben?

(#1341) garga01 válasza khron78 (#1340) üzenetére


garga01
senior tag

Én nem használtam sosem ezt, de működik biztosan.
Valószínű nincs benne semmilyen leválasztó dióda, így erősítős antennához nem javasolt, ahhoz direkt DC pass-os osztó kell, ami csak a megfelelő irányba engedi a fesztültséget az antennához. Ja és persze műholdas vételhez sem jó.
Tehát kábeltv-vel vagy erősítő nélküli antennával lehet használni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1342) khron78 válasza garga01 (#1341) üzenetére


khron78
őstag

Köszi a választ!

(#1343) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Kövi kérdésem lenne! Tarr Kft
Panel lakás, optikai kábel, ZTE f688 ,c835 65" mini LED tv. .: A jel erősség 70%, néhol csak 68, a jel minőség 100%..
Ez akkor is ennyi ha közvetlen a routerből a tvbe megy a coax, nem elosztóra.
A problémám: valtaskor kockasodik a kép 2masodpercig utána nem...de maga a tv adás zajos,zavaros, csúnya szerintem nagyon.tcl
Okozhatja ezt a 70% jel erősség? Ha igen, mi lehet a megoldás?
Köszi :)

(#1344) szkutyi válasza szkutyi (#1343) üzenetére


szkutyi
őstag

Up!
Tegnap volt kint a tarrtól két fiatal srác...
Minősíthetetlen hozzáállás, hozzánemértés...
Bejöttek, bebasztak egy csillapitót a routerből elmenő koaxra, mondván a tv majd le esik a falról, akkora jelet.kap...
Mindezt ránézésre, méréseket távolról sem végeztek, az nem is fordult meg a fejükben hogy így lehet nem kockasodik még az ott lévő tv, de a szobában levő már igen..azt se kérdezték hol a másik tv,.nem hogy ellenőrizzék....
Aztán mire elmagyaraztam neki hogy undorító zajos a kép( azt se tudta mire gondolok....) még ezzel a szarral is, csak annyit tudott ismetelgetni hogy ők úgy adják tovább a jelet ahogy kapják,.és hogy az én tvmmel van a gond, túl közelről nézem, szerinte kell 3-4 méter....
Mikor mondtam hogy öreg, 10km odébb volt fél éve tarr-om, koaxon semmi probléma nem volt, az volt a duma, hogy de ott is ilyen volt.xddd

(#1345) garga01 válasza szkutyi (#1344) üzenetére


garga01
senior tag

Hali, fotózd le a 2 tv-t, melyik a jó és rossz kép, esetleg cseréld meg a 2őt.
A kockásodás váltáskor lehet természetes jelenség is, nem ismerem ezt a TCL márkát. Viszont a jel erősség elég a 60-70 is, ha a minőség jó. Ettől nem lesz homályosabb a kép, a digitális adás esetén vagy van kép vagy nincs :) A köztes átmenet meg a pixelesedés, de semmiképpen nem homályosodás. Esetleg a tv-t állítsd vissza gyárira, nincs-e vmi képjavító bekapcsolva, ami pont elrontja a minőséget.
Ha az ONT után egy 2-es osztó van, az már csillapít annyit h ne legyen túl erős a jel a tv-nek, baromságot mondtak szerintem. Főleg műszer nélkül :D
Azt nézd meg, minden kábel jól csatlakozik-e (szorosak-e a csatlakozók rajtuk) és az osztóra, ont-re is jól rá vannak-e tekerve. Illetve fotózd le milyen osztód van, remélhetőelg nem arany matricás és dugós mert azt cserélni érdemes (F csatlakozós, "tekerős" osztók a jók).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1346) szkutyi válasza garga01 (#1345) üzenetére


szkutyi
őstag

Rendben ma be fotózok mindent.amugy próbáltam direkt egy tarros koax-al direkt erre a tvre kötni a routert, úgy is zajos volt.nem homalyos hanem zajos. :(szerintem a tarr-nal van annyira le terhelve az új optikai rendszer, illetve zajosodva...
Amúgy kivettem a pics@ba a csillapitot, és beraktam a tv elé, közvetlen a zajszuro elé..ezt most tudom linkelni...illetve a tvn bekapcsoltam a dnr-t ez sok szemcsésedést le vesz!
Tudom az a legjobb ha minden ki van kapcsolva.....
Ha média lejátszón van is valami, az tudom hogy direkt ilyen...
Na de bakker...anyáméknál a konkurens szolgaltatónak olyan tűéles adásai vannak az új optikain hogy nem akartam elhinni....
És nekem is az volt még fél éve másik házban.....itt pedig új optikai rendszer és.....rám.kuldenek két szerintuk "szakembert", aztán hülyének néznek.
UI: csak csatorna valtaskor kockás, amúgy nem....a probléma a szemcsésedés egy homogén felületen..pl.egbolt, fal stb.

[ Szerkesztve ]

(#1347) garga01 válasza szkutyi (#1346) üzenetére


garga01
senior tag

Hiába cseréled a kábeleket, akármit, ha tényleg a digitális adással van gond, ezen nem fog változtatni, meg kb. semmi sem. Ezt a jelet így kapod a központból szerintem. Max a másik tv-d jobb képjavítással bír és azért tűnik jobbnak. A gyári beállítást próbáld még meg, meg ezekkel a zajszűrőkkel a játékot, ki-be kapcsolgatod. A csillapítónak nincs jelenetősége hova rakod, a kábel melyik végén van. Nem tudom milyen zajszűrőt raktál be (az a fekte izé lenne az?), de az teljesen felesleges, a képen nem fog javítani.
Leterheltségtől teljesen független a tv, mert RF overlay-el, külön optikai frekvencián megy a tv, a nettől elszeparálva.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1348) szkutyi válasza garga01 (#1347) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm szépen, végre valaki.tisztaban van a dolgokkal és tud segíteni :)

(#1349) szkutyi válasza garga01 (#1345) üzenetére


szkutyi
őstag

Osztorol találtam.kepet.

(#1350) garga01 válasza szkutyi (#1349) üzenetére


garga01
senior tag

Ez jó minőségű osztó, rendben van. Kábeleket húzd meg rajta, ha lötyögnének. Az ONT felől jövő kábel a felső ágán kell legyen (a képen bal oldalt).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1351) szkutyi válasza garga01 (#1350) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen oda rakták..csak nem értem mi alapján...semmivel nem támasztotta alá azt hogy túl sok jelet kap a tv....csak így meg a másik tv kockasodik....
Létezik valami digitális cucc ami leszedi a zajt?

(#1352) gregory91 válasza szkutyi (#1344) üzenetére


gregory91
senior tag

Rátettek egy csillapítót ami csökkentette a másik tévé felé a jelet,szép munka.....

Amúgy ezeket HD felbontással nézed?És ha SD adásra kapcsolsz akkor is látod "ezt"?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#1353) szkutyi válasza gregory91 (#1352) üzenetére


szkutyi
őstag

Hd adason kevesebb, SD adáson sokkal több...

(#1354) garga01 válasza szkutyi (#1351) üzenetére


garga01
senior tag

Nem tudod otthon leszedni a zajt, egyszerűen ilyen jel jön a központból.
A koax kábelről szedd le a szűrőket és minden ilyet, felesleges. Az osztó után egyből a tv-kbe menjen a kábel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1355) khron78 válasza khron78 (#1340) üzenetére


khron78
őstag

Sajnos nem vált be ez az osztó. Kockásodik vele a kép. Mivel tudom az antenna bemenetet szétválasztani, aminek egyik vége a modembe megy, a másik a TV-be? Van sima splitterem és ilyen TAP nevezetű jelosztó.

(#1356) garga01 válasza khron78 (#1355) üzenetére


garga01
senior tag

A modem és tv ágak közé multimedia splitter/diplexer kell, pl. ilyen.
Ez után a tv ágba lehet további sima osztót kötni és arra kötni a tv-ket, boxokat.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1357) khron78 válasza garga01 (#1356) üzenetére


khron78
őstag

Ebből van otthon. Ez jó lehet? Bár más frekvenciákat szűr, mint amit te küldtél.

(#1358) garga01 válasza khron78 (#1357) üzenetére


garga01
senior tag

Igen ez is jó. A bejövő kábelre egy 2-es osztót tegyél, egyik ág direktben a modembe; a másik ágra megy ez a HPF szűrő és utána a tv-k.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1359) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha van ötletetek, hogy miként tudnám fogni a mindig tv ingyenes csatornáit. Adott egy melléképület, ahova egy okos tv-t akarok felszerelni. Vásároltam egy emos em-dio3 erősítős szobaantennát, amivel sajnos csak kb 3 csatorna jön be (m1, m4 sport ...). Ha kiviszem az ajtó elé, akkor persze bejön az összes. Mivel ez egy aktív erősítős antenna, gondolom így nem igazán lehet még egy jelerősítőt közbeiktatni, hátha így nagyobb lenne a jel és a többi csatorna is bejönne? Sajnos a falak elég vastagok, így gondolom leárnyékolja és ez lehet az oka. Esetleg milyen más megoldást tudnátok javasolni?

(#1360) Cuchulainn


Cuchulainn
csendes újonc

Sziasztok, remélem nem off topik itt a kérdés, nem vagyok túlzottan járatos a témában.

A vodás settopboxhoz egy elég hosszú utp kábel megy a routertől, nem szeretnék belőle még egyet külön a TV-hez. A wifiben nem bízom, ugyanitt chromecasttal voltak gondok korábban. Szóval ha berakok a box és a TV elé egy switch-t az rendben van, vagy lehet vele problémám? Vagy elegendő lehet egy ilyen elosztó is? https://shorturl.at/frxFH
Ha switch, akkor kb. mindegy, vagy tudtok tuti típust ajánlani?

Köszönöm!

(#1361) garga01 válasza Cuchulainn (#1360) üzenetére


garga01
senior tag

Ez inkább off itt, de úgysincs sok hsz. Nyugodtan írhatsz a Voda topikba is hasonló kérdésekkel.
Habár nekem nincs voda, de úgy tudom mindegy melyik LAN portba van dugva a modemben a box, így működhet a switch is, meg amit lent linkeltél osztó.
Viszont az osztóból 2 kell, a kábel 2 végére, a router/modemnél is 2 felé kell ágaztatni és mind a kettőt bekötni és a másik végén is a tv-set top box-nál.
Lásd a képen a bal oldal a helyes bekötés módja. Annyi hátránya van ennek, hogy mivel a 8 szál (4 érpár) ketté van osztva, max 100 Mbit/sec lesz a sebesség a 2 eszköznek, külön-külön. (A gigabit mind a 4 párt használja, a 100-ashoz elég 2 pár).

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1362) Cuchulainn válasza garga01 (#1361) üzenetére


Cuchulainn
csendes újonc

Köszönöm!
Igen, utólag láttam hogy ebből pár van, és mindkét végére jut belőle egy-egy. Azt hittem csak a bemenetnél, de talán van olyan is. Viszont lehet, hogy akkor inkább maradok a switches megoldásnál.

(#1363) garga01 válasza Cuchulainn (#1362) üzenetére


garga01
senior tag

"Azt hittem csak a bemenetnél, de talán van olyan is"
Nincs, az ethernet hálózatot nem lehet csak úgy passzívan osztogatni, mint az analóg telefont, vagy a koax kábeltv-t. Switch kell, vagy a lenti eszközből egy pár.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.