Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18019) Tapsi válasza Ispy (#18015) üzenetére


Tapsi
addikt

...ne lehetne egy villanyszerelő is profi abban, amit csinál, és egy programozó ne lehetne középszerű, vagy csak szimplán szar.

Ez nem cáfolja azt, amit írtam. Simán csak arról van szó, hogy a villanyszerelőség csúcsához messze gyengébb skillek kellenek, mint a programozóság csúcsához. Én végeztem hobbiból szakmunkás képzéseket, ott számtalanszor elhangzott, hogy a szaki NEM tervez semmit, hanem kivitelezi azt, amit a mérnök megtervezett. A kivitelezés nem kreatív szakma, szabványokat kell betartani, és kész. Persze ott is fontos az önképzés, de közel sem olyan szinten, mint az IT-ban.

egy sql lekérdezést megcsinálásában

Az SQL-tákolás nem programozás by definition. Ettől függetlenül ez is igényel szaktudást, főleg komolyabb riportok esetén.

Pont ugyanolyan nehéz, mint megtervezni egy ház elektromos hálózatát és bekábelezni.

A ház elektromos hálózatát nem a villanyszerelő tervezi, hanem villamosmérnök a gépészeti kiviteli terv részeként. És de, sokkal egyszerűbb jól bekábelezni egy épületet, mint megírni jól egy webáruházat. Mindkettőt csináltam már nem is egyszer. Nem véletlen, hogy a melósok nagy része ostoba jobbágy. Azért a programozók többségéről ez nem mondható el!

És akkor most a morális kérdésekbe bele se menjünk (a szakik nagy része úgy hazudozik össze-vissza, mint a vízfolyás)!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.