Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#901) krx21 válasza janos666 (#900) üzenetére


krx21
nagyúr

“De az is szép teljesítmény, hogy picit sem volt beégve az előző panel két évnyi monitor használat után.”
Na, ezt jó hallani. Milyen típus volt pontosan és milyen Oled fény használtad?

(#902) Archttila válasza krx21 (#901) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

CX 3000 óra után [link]
C9 3034 óra után [link]
E6 5600 óra után [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#903) janos666 válasza krx21 (#901) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az SDR 100nit-re volt kalibrálva, ami azon emlékeim szerint 23-as OLED Fény volt. Ezen most 33-as. A másik kicsit meg is haladta a 700nit-et HDR-ben, ez alulról súrolja 680-al.
De nemrég kalibráltam EVO paneles LG-t is, és azon is csak ~680nit volt a HDR csúcs.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#904) Archttila válasza janos666 (#903) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A HDR peak olyan mint a feleségem.. mikor milyen kedve van :)

Amok4all LG OLED CX 65 (fw 4.30.10)

de csak 1x sikerült összehoznia :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#905) janos666 válasza Archttila (#904) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minél tovább hagyod kint a fehér téglalapot, annál messzebb számol.
De én a stabilization patch utáni mérési értékről beszélek. Az kevéssé hektikus.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#906) krx21 válasza Archttila (#902) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi a linkeket. Biztató :DD

(#907) Archttila válasza krx21 (#906) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szivesen.:D
____
Nvidia GeForce Now gaming is coming to LG TVs link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#908) omgfx


omgfx
tag

Sziasztok,

ASBL:
Van egy pár hetes, garis LG OLED55C1 készülékem, és a hétvégén belefutottam az itt és a OLED topicban/összefoglalóban is említett ASBL "feature"-be, ami engem baromira zavar, főleg mert már kimondottan figyelem. Sötét lassú jeleneteknél (pl beszélgetnek egy sötétebb szobában), kb percenként csökken a fényerő, a már zavaró szintre, illetve jelenetváltáskor elég határozottan látszik a fényerő feltolása a normál szintre.
Netflix Dolby Vision tartalomnál fixen jelen, másnál nem vettem észre, vagyis nem figyeltem, Netflixet nézek mostanában többet.
Az energy saving és az ai funciók ki vannak kapcsolva. A cinema profilt használom a Dolby Vision alatt (itt nincs filmmaker mode), amit a HDTVTest yt csatrona alapján szabtam át kicsit.

Nincs más opció ennek a megoldására, csak az ASBL kikapcsolása? Ennek a kikapcsolása garivesztéssel jár (esetlegesen látja a szerviz), illetve károsíthatja a panelt az alábbi felhasználások esetén?
Van android app-os service távirányítóm.

A tv felhasználása elsősorban nagyfelbontású tartalmak nézése Netflixről, és Plex-en nas-ról, esetleg YouTube-ról a gyári appokból. Ez kb esti film/sorozatnézést jelent, esetleg hétvégente több.
Van PS5-öm, de csak néha játszok én is és a gyerekeim is, mondjuk hétvégente 2-3 óra, de változó, van amikor hetekig be sincs kapcsolva, nem vagyunk hardcore gamer-ek.
TV adás, sportműsorok (F1, foci, stb), kb nulla.

Más téma:
- A TV 2021/10 havi gyártás, és WBC panel van benne, ez a régi ha jól értelmezem.
- HDCP 2.2 hdmi problémám nem volt és nincs a PS5-el, ha jól rémlik .15 végű fw-vel kaptam, azóta volt egy .65 végű, és most hétvégn kaptam a .80 végűt (03.20.80).

(#909) Archttila válasza omgfx (#908) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

SM menu-ben nyoma marad ha kikapcsolod. Az, hogy ezt mennyire nezi - veszi komolyan - a szerviz, nos azt mar nem tudom.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#910) chros válasza chros (#815) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv v0.1.1
- Add back previously removed subscribed and handler tasks
- Windows-os exe feltoltve (igy nem kell python install):
- - 1 file-os exe sajna kicsit lassab volt, igy marad a teljes konyvtaros valtozat
- - remelhetoleg semmi mas dll-t nem ker (nalam nem), ha megis, akkor jelezzetek pontosan mit es azt is feltoltom

Igy mar "csak" a kalibracios funkciok hianyoznak az aiopylgtv-hez kepest, minden mas ugyanaz, csak vannak uj funkciok command line-hoz es gyorsabb :)

Enjoy!

(#911) chros válasza omgfx (#908) üzenetére


chros
őstag

Nincs mas lehetoseg ra, de legalabb ez van LG-knel, mivel a tobbi markanal tudtommal nincs :)
ABL osszefoglalo: [link]
En kikapcsoltam az ASBL-t es az ASND-t is a francba, nem erdekel a szerviz macera, ha lenne se, mert enelkul az oruletbe kergetne :)
Termeszetesen esszel kell hasznalni ezutan (nem otthagyni egy allo kepet SDR-ban 100-as oled fennyel orakra) :)

Es itt egy windows-os batch script bscpylgtv-vel, hogy belepj az InStart service menube (a kodot is beirja, kilepni hosszan nyomva a Back/Vissza gombot), lg-launch-InStartSM.cmd:

@echo off
REM set working directory to the current one
cd "%~dp0"

D:\Progs\bscpylgtv\dist\bscpylgtvcommand\bscpylgtvcommand.exe -p "D:\Progs\bscpylgtv\.aiopylgtv.sqlite" 192.168.1.18 launch_app_with_params com.webos.app.factorywin "{\"id\":\"executeFactory\", \"irKey\":\"inStart\"}"
timeout 3
D:\Progs\bscpylgtv\dist\bscpylgtvcommand\bscpylgtvcommand.exe -p "D:\Progs\bscpylgtv\.aiopylgtv.sqlite" 192.168.1.18 number_button 0
D:\Progs\bscpylgtv\dist\bscpylgtvcommand\bscpylgtvcommand.exe -p "D:\Progs\bscpylgtv\.aiopylgtv.sqlite" 192.168.1.18 number_button 4
D:\Progs\bscpylgtv\dist\bscpylgtvcommand\bscpylgtvcommand.exe -p "D:\Progs\bscpylgtv\.aiopylgtv.sqlite" 192.168.1.18 number_button 1
D:\Progs\bscpylgtv\dist\bscpylgtvcommand\bscpylgtvcommand.exe -p "D:\Progs\bscpylgtv\.aiopylgtv.sqlite" 192.168.1.18 number_button 3

"A TV 2021/10 havi gyártás, és WBC panel van benne, ez a régi ha jól értelmezem. ... HDCP 2.2 hdmi problémám nem volt és nincs a PS5-el, ha jól rémlik .15 végű fw-vel kaptam, azóta volt egy .65 végű, és most hétvégn kaptam a .80 végűt (03.20.80)."

Igen, WBC nem az uj Evo panel, hanem a regi.
Elviekben a 80-as vegu fimrware-ben van a fix a HDCP 2.2 bug-hoz azoknak, akik erintettek (Vincent videoja a fix-rol).

[ Szerkesztve ]

(#912) omgfx válasza chros (#911) üzenetére


omgfx
tag

Köszi, valószínű ki fogom kapcsolni én is, mert a média lejátszóján (DLNA-n helyi Synology nas-ról véletlenszerűen baromi lassan tallózza a fájlokat, ha már betallózta a lejátszással nincs gondja, csak ezért használok Plex szerver/klinest) és ezen az ASBL-en kívül nagyon tetszik.

Pár kérdés ezzel kapcsolatban:
- Az ASBL kikapcsolásához a TPC & GSR kikapcsolása is kell, vagy elég csak a TPC-t? Vagy a TPC kikapcsolása esetén a GSR (logó halványítás) amúgy sem működik?
- SDR-ben általában a filmmaker profilok vannak használva, 50 alatti oled fénnyel. Valóban csak SDR esetén lényeges, hogy ne hagyjam ott hosszabb időre? SDR tartalom esetén, ha megállítom akkor ha jól rémlik screen saver elindul 1-2 perc után.
PS5 esetén érdekes, bár úgy általában nem nagyon szoktam otthagyni semmit.

(#913) omgfx válasza omgfx (#908) üzenetére


omgfx
tag

A jelenséget megírtam az LG ügyfélszolgálatnak is, az alábbi választ kaptam. Mi lehet ez a helyi sötétítés/local dimming? Nem találtam ilyet.

"Az LG OLED TV elsötétül, ha az "átlagos" kép több mint 60 másodpercig változatlan marad. A készülék menüjében a felhasználó által nem kikapcsolható funkcióról van szó. Amit meg lehet tenni, hogy az intelligens vezérlést kikapcsolja, amit még javasolni tudunk, hogy a fényerő állításánál a helyi sötétítés kikapcsolását, mikor a Netflix alkalmazást használja."

(#914) ricsip válasza omgfx (#912) üzenetére


ricsip
addikt

Szóval akkor neked is lassú a DLNA alkönyvtár böngészés?

-

(#915) omgfx válasza ricsip (#914) üzenetére


omgfx
tag

Igen. És a facebook LG webos csoportban más is erre panaszkodott C1 esetén.

Van a lakásban 2 tv, most az LG C1 és egy sok éves egyszerű Samsung led (6-7 éves).
Van egy Synology nas-om, amin a letöltött filmek, gyerek mesék vannak. Ezen eddig csak a gyári Synology Media Server alkalmazás futott, ami biztosította a DLNA hozzáférést.
Minden eszköz vezetékesen, közös switch-be csatlakozik.

A Samsung tv-n korábban és most is a beépített média lejátszójával tallózom be dlna-n a tartalmakat a nasról. Mind a tallózás, mind a lejátszás gyors, azonnal megtörténik.

Az LG C1 esetén is így akartam használni, a gyári média lejátszóján tallózom dlna-n a nas-t, de ennél véletlenszerűen a tallózások lassúk, nem mindig, de mondjuk minden második/harmadik esetben. Van a mikor már a gyökérkönyvtár is, van amikor egy film könyvtára. Ilyenkor 1-2 perc várakozás után lép csak be, addig homokóra. Mindegy ha a tartalom 100MB-os, vagy 30GB-os.
Ha már belépett, akkor tartalom elindításával, lejátszásával nincs gond, gyorsan elindítja, megfelelően lejátsza.
Sok mindent próbáltam mind a nas, mind a tv oldalán, de nem változott semmi.
Konkrétan komplett nas-t is cseréltem közben, egy újabb Synology-ra, ami amúgy is tervezve volt.
Miután nem sikerült előrébb jutni, Plex szerver lett a nas, és az LG Plex appjával már működik rendesen. Még tetszik is, de egyébként nem szerettem volna bonyolítan a dolgokat. Ha volna rá megoldás, megszüntetném a Plex-et.

(#916) ricsip válasza omgfx (#915) üzenetére


ricsip
addikt

Akkor már 2-en vagyunk ezzel a lassú DLNA tallózással. Régi Samsung TV ugyanerről a DLNA szerverről villámgyorsan tallóz. Mondjuk az LG megjelenít a könyvtárakhoz és a filmekhez is thumbnail-t, a Samsung meg asszem nem. Szerintem emiatt (is) lehet lassú, de nem biztos.

Fasza h. az LG firmware updade changelog-ok kalap szart nem érnek, azokból nem derül ki mi lett javítva, így a naív hülye konzumernek mindet fel kell raknia ha abban bízik hogy valamelyik javítja ezt a DLNA tallózós hibát.

A csájníz herripotternek próbált már írni valaki, hogy baszogassa az LG szupportot? Földi halandóra gondolom szarnak magasról, bejelentheti 10 ezer ember is külön-külön a hibát.

De állíólag a szar paneleket legalább szó nélkül cserélik ugye? :C :W

-

(#917) powerup2 válasza ricsip (#916) üzenetére


powerup2
addikt

csájníz herripotter az kicsoda ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#918) ricsip válasza powerup2 (#917) üzenetére


ricsip
addikt

https://www.youtube.com/channel/UCcCYOO2uYPnG-21WDOWdwew

-

(#919) powerup2 válasza ricsip (#918) üzenetére


powerup2
addikt

Jah így már tudom :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#920) Aftershock11 válasza ricsip (#916) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Ez egy random probléma ezek szerint, vagy olyan kevés a DLNA felhasználó, hogy nem jön elő gyakran, mint téma?

Nekem még nem érkezett meg a C1-em, de a mostani Samsung-omon csak DLNA-n keresztül nézünk filmet kb, annyira kézenfelvő. A Plex, bár remek cucc, nem hiányzott/hiányzik az overhead miatt, amit jelent.

Amire kerestem még a választ, hogy DLNA-n illetve Plex-en keresztül is gond nélkül megy a HDR, DV, 4K, stb. - korrekt?

[ Szerkesztve ]

(#921) blakey válasza Aftershock11 (#920) üzenetére


blakey
titán

PMS-en-en, Plex DLNA-n átmegy a 4K Dolby Vision, a TV-n futó Plex-en múlik, hogy tudja-e vagy sem. Serviio-n és egyéb DLNA-n nem tudom, hogy milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#922) Aftershock11 válasza blakey (#921) üzenetére


Aftershock11
csendes tag

Köszi, az bíztató. Adok esélyt majd a Plex-nek, mert úgy sejtem, hogy az öreg Samsung TV-m miatt volt olyan borzasztó a felhasználói élmény.

(#923) omgfx válasza Aftershock11 (#920) üzenetére


omgfx
tag

Plex dlna eseten is lassu a tallozas. Tvn a plex appbol mar jo. Hdr, 4k, dv lejatszas mind dlna, mind plex eseten problemamentes. Plex eseten helyi halozaton direct lejatszas tortenik, nem mokol vele semmit. Kizarolag azert tetszett meg a plex, mert automatikusan rendberakta a tartalmakat (cimek, leirasok, boritokepek, stb), es igy jol nez ki, bar nem hianyzott.
Volt egy film 4k, hdr amit plex app akadozva jatszott, plex dlna-n pedig akadas nelkul lement.
Az lg plex app nemelyik filmnel szamol a sample video fajllal, es mas verziokent jeloli, holott a plex leirasa szerint a 300 Mb alatti sample elnevezesu fajlokat, konyvtarakat automatikusan ki kellene szurnie.

(#924) bzoley válasza omgfx (#923) üzenetére


bzoley
veterán

Ha zavar a sample listázása, akkor a .plexignore nevű szöveges fájlt berakod a filmek mellé a következő tartalommal:

# Ignore all files with "sample" in the name
*sample*

(#925) omgfx válasza bzoley (#924) üzenetére


omgfx
tag

Nem zavar, csak meglepett, mert ezt alapbol szurnie kellene.
https://support.plex.tv/articles/201381883-special-keyword-file-folder-exclusion/

(#926) blakey válasza omgfx (#923) üzenetére


blakey
titán

Plex DLNA része nem feltétlenül lassú, klienstől függ, mondjuk az egész DLNA többnyire a kliensektől függ. De némileg gyorsítható, a beállításokat nézd át, nem a PMS-en hanem a Plex DLNA utolsó menüpontjában. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#927) omgfx válasza blakey (#926) üzenetére


omgfx
tag

Megtortent. Regi Samsung tv-n minden esetben gyorsan megy. LG-n lassu.

(#928) omgfx válasza blakey (#926) üzenetére


omgfx
tag

Megpróbálom szemléltetni a jelenséget egy rövid videóval alább. Bekapcsoltam a Plex DLNA kiszolgálóját, és az LG C1 gyári médialejátszójával próbálok tallózni, és lejátszani. A Synology gyári Média Server DLNA esetén is ez a helyzet. Lassú tallózás. Mindegy, hogy milyen méretű fájl van a könyvtárban. Ha újból megpróbálom akkor már gyors, de ha kiakpcsolom a tv-t akkor előlről kezdődik a lassúság.
Még a régi Samsung TV pikk pakk tallózza minden esetben.

https://www.youtube.com/watch?v=Npr9HfsA0R0

(#929) ricsip válasza omgfx (#928) üzenetére


ricsip
addikt

Nem értik itt a népek amit magyarázunk :(

-

(#930) chros válasza omgfx (#912) üzenetére


chros
őstag

> Az ASBL kikapcsolásához a TPC & GSR kikapcsolása is kell, vagy elég csak a TPC-t?

A 2 dolog egymastol teljesen fuggetlen, a linkelt kis post-ban ossze van foglalva, ezert irtam, hogy en mindkettot kikapcsoltam.
Es nem csak SDR-ral lehet gond, az csak pelda volt. Pl ha nem akarod kikapcsolni a TV-t egy rovid idore, akkor pl egy preset-et (pl Eco) beallithatsz 0-s oled light-ra, es atkapcsolsz kozben folyamatosan mozgo (es nem 3-40 perces, hanem hosszabb), logo-mentes tartalomra.

DNLA-rol: B8-on nincs ezzel gond, bar en csak parszor probaltam.
Van egy olyan gyanum, hogy nem csak kliens, hanem szerver fuggo is a dolog.
Ha van Windows-od, akkor probald ki ezzel az egyszeru SimpleDLNA-val, hatha ... (En ezzel probaltam)

Es meg1 erdekesseg ezzel kapcsolatban: ugye minden input kulonbozo preset beallitasokat hasznal. De a beepitett vido lejatszo is egy kulon input-nak szamit ebbol a szempontbol, azaz ennel is ujra kell konfig-olnod az osszes preset-et (SDR, HDR10, DV) ha ezt hasznalod :)

[ Szerkesztve ]

(#931) chros válasza chros (#910) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv v0.2.0
- Add back previously removed calibration functionality
- Make calibration functionality optional (requires numpy package)
- Add optional -d command line parameter for disabling key file
- Publish Python package
- Upload optimized win64 binaries to release (lite: without calibration functionality)

Egy jo darabig nem lesz uj belole, enjoy! :)

(#932) blakey válasza chros (#930) üzenetére


blakey
titán

A DLNA egyik furcsasága, hogy nem csak megoszt, a lejátszási képességek a kliensen múlnak, tehát DLNA esetében a "renderer" segítségével azonosítja a kloenst és amennyiben jól sikerül akkor az eszköznek megfelelő lesz a tudás, ha nem akkor megy a "szenvedés". Létezett egy Twonky nevű DLNA szerver ami csak megosztott, na ott minden gyors volt. Azt hiszem, hogy megszünt a támogatása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#933) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem miniDLNA fut server oldalon, és gyorsan tallózza a C9 (de nem mutat előnézeti képet sem a mappákon, sem a file-okon, csak egyforma általános ikonok vannak).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#934) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok,

Nem biztos, hogy mélyvíz, de talán itt tudtok rá legjobban válaszolni: az LG CX és C1 sorozat miként viselkedik PC mód SDR, illetve HDR-ben? Megszűntek a korábbi gondok a poszterizációval?

Visszakeresve is csak a C9-ről találtam leírást, ill. egy utalást, hogy talán C1 lesz teljesen jó majd PC módban is

[ Szerkesztve ]

(#935) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tyler ujra feltalalta az EDR viaszt? :Dlink
Nincs itt semmi latnivalo kerem, kesobb beismerte, h tevedett:C

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#936) chros válasza #72042496 (#934) üzenetére


chros
őstag

Elviekben C1 mar jo kene, hogy legyen, CX is jobb, mint az elozoek, de tulajokat kene megkerni, hogy teszteljek (en biztosat nem tudok).

(#937) #72042496 válasza chros (#936) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oksa, köszi szépen! :)

(#938) jani071


jani071
csendes tag

Sziasztok!
a napokban vásároltam egy LG OLED 55C11LB Tv-t.
szoftver update jött egyből. Az normális, hogy nem kezeli a DTS hangot? Apple TV-n (Apple Music-on) a veszteségmentes audiot csak sztereóban küldi ki a jelet optikán és HDMI-n is az erősítőre. Csak Dolby Digital 5.1-et ad ki. Hívtam az LG-t, felvettek egy munkalapot és alaplapot akarnak cserélni. Ennek nem igazán örülök, hogy megakarják bontani. Szoftveres problémának gondolom ezt. Ötlete bárkinek? Érdemes jelezni az LG felé ezt újra?
az előző androidos Philips tv-vel nem volt ilyen probléma.

(#939) Elektrosokk válasza jani071 (#938) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az normális, hogy nem kezeli a DTS hangot?

Normális, CX-ből és az utána jövő modellekből már kikerült a DTS.
Viszont lehet hogy rossz topicban vagy.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#940) chros válasza chros (#931) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv v0.2.1
- Fix turn_screen_off and turn_screen_on commands
- Add info about triggering hidden menus (Freesync info, IP control, etc)
- Add useful scripting examples
- Upload optimized win64 binaries to release (lite: without calibration functionality)

Most mar biztos nem lesz ujabb egy ideid, enjoy! :)

(#941) chros válasza jani071 (#938) üzenetére


chros
őstag

> Apple TV-n (Apple Music-on) a veszteségmentes audiot csak sztereóban küldi ki a jelet optikán és HDMI-n is az erősítőre. Csak Dolby Digital 5.1-et ad ki

Alalplap csere tul drasztikusnak tunik ehhez :) Ebben en nem tudok segiteni, de ha itt vagy a masik topikban nem kapsz valaszt erre, akkor avsfurom-on a C1 owner topikban kerdezz ra.

(#942) Archttila válasza chros (#940) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

"Most mar biztos nem lesz ujabb egy ideid, enjoy!"

:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#943) chros


chros
őstag

Kerdes LG HDR10 gamut beallitasrol (Auto/Extended/Wide) azokhoz, akik Calman-al vagy massal "kalibraltak". Ugye az helyes beallitas Auto kalibralas nelkul (factory LUTs).
Mire all at ez automatikusan kalibralas utan? (es milyen modell-t hasznalva)
Koszi

(#944) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Roll-Off tema: ugy latom itt is ket taborra szakad a szakma. Abban persze valoszinuleg igazuk van, hogy ki kell oket probalni es azt meghagyni amelyik a legjobban tetszik.
Nalam ez most 50/40/30 (szakall ajanlasaval) bar most TED (es baratai) felcsigaztak ezzel a 100-as megkozelitessel.

Kar hogy mar nem erdekel a tema :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#945) janos666 válasza chros (#943) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

a 3DLUT-ot Wide módban kell készíteni, mert a natív gamutot kell mérni.
Ha feltöltesz egy 3DLUT-ot, akkor kiszürkül a menü. Mindegy, hogy mire, az már kozemtika.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#946) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Üdv mindenkinek! Érdeklődnék van-e itt esetleg Bács-Kiskun megyéből olyan ember aki kalibrátlatná a készülékét a közeljövőben? Vhiktor fórumtársunkkal egy ideje felvettem a kapcsolatot tervezett kaibrálás ügyében, de az utilköltség megosztása végett érdemes lenne páran összeállni. Én keceli vagyok és elvileg lenne még egy kiskunfélegyházi illető is aki kalibráltatna. Akit esetleg érdekelne a dolog, privát üzenetben jelezze legyen szíves!

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#947) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Janos666
D65-re szoktad kalibralni a TV-d, vagy valaki más jólmegszakértett :D AWP értékeire esküszöl? (D-Nice, Stacey Spears, Tyler...)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#948) janos666 válasza Archttila (#947) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Magamnak és otthoni felhasználóknak D65-re, colorist-oknak AWP-re (TEDD félére).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#949) Archttila válasza janos666 (#948) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nincs kedved kifejteni miert pont a TED-ét? A masik kerdesem, hogy a D65 wrgb oled-en szerinted is kicsit pirosas arnyalatu kepet vegeredmenyez?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#950) janos666 válasza Archttila (#949) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert at tetszett az egyik colorist-nak, úgyhogy utána a többiek is azt kapják.
Igen, a D65 kicsit melegebb WOLED-en, mint a hagyományosabb kijelzőkön.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.