Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#601) junior19 válasza mglita (#600) üzenetére


junior19
senior tag

Nincs a Real Cinema opciónál mozisabb megjelenítés.
Kicsit túlbonyolítod szerintem az egészet.
Leírom, hogy én hogyan használom, illetve mi az ajánlás, s ahogy sokan itt használják.
23,976 vagy 24-es anyag esetén, amik a filmek és sorozatok nagy részét jelentik, ilyenkor csak a Real Cinema legyen bekapcsolva, a TruMotion, s ha van más lehetőség is, akkor azok kikapcsolva.
29,97 vagy 30-as anyagoknál, amelyek a koncert anyagokra jellemzők leginkább: Real Cinema Ki (ha lehetséges)ha be van kapcsolva nekem már szappanoperásnak tűnnek így is, hiába van a TruMotion kikapcsolva.
50-es anyagok, jellemzően a tévéműsor sugárzott anyag felvétele: Itt is minden kikapcsolva, a Real Cinema is, s a TruMotion is.
Ha valamit már bekapcsolsz kísérletezés céljából, akkor már interpolációt fog a készülék csinálni, ami vagy jó lesz, vagy nem. Ha neked tetszik valamilyen beállítás, s nincs zavaró hiba a képen, akkor használd úgy.
Még annyi megjegyzés, hogy bár én régebbi Dune-t használok, a tiedre nem tudom mennyire lesz igaz ez. Az enyém bizonyos beállításoknál fájlos lejátszáskor jól kezeli a frameváltást, ugyanakkor lemezes lejátszáskor nem kapcsolt 24p-re. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy a tévé menüjében rálépsz a csatornakeresésre, s nyomsz 5x1-et. Megjelenek adatok, s látni fogod köztük, hogy a megjelenítő ténylegesen milyen jelet kap.
Csak akkor érdemes ezekkel kísérletezni, ha szeretnél, ha a lejátszód biztosan jól vált a megfelelő fps értékre. Ez fontosabb, minthogy milyen értéken használd az interpolációs opciókat.

codec project

(#602) snpetit


snpetit
aktív tag

A Real Cinema a 24p lejátszáshoz kell nem? Ha nincs bekapcsolva akkor 60Hz-en játssza le ezeket a forrásokat és szaggatás lesz. Ha be van kapcsolva akkor 24Hz vagy többszöröse és nincs szaggatás. Nincs köze a szappanoperához azt a Truemotion okozza. Javítsatok ki, ha tévedek.

(#603) alaves válasza snpetit (#602) üzenetére


alaves
addikt

Így igaz. A real cinema (Philips: pure cinema) 5:5 pull down eljárással dolgozik a 24 fps-el rendelkező forrásnál (magasabb framerátánál azt hiszem nem dolgozik). A trumotion (Philips: perfect natural motion) interpolációs algoritmust használ. Azonban a de-judder: 2 (Philips: Film) beállítás még nem okoz szappanopera hatást, viszont kicsit jobb folyamatosságot eredményez, mint az 5:5 pull down.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#604) junior19 válasza alaves (#603) üzenetére


junior19
senior tag

Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de ha van lehetőség egy interpoláció nélküli megjelenítésre, akkor miért kellene használni, hacsak kismértékben is?
Lg-nél ha használod a Trumotion-t, akkor értelemszerűen inaktív lesz a Real Cinema. Innentől egy számomra értelmezhetően egy valóságos megjelenítéshez képest egy elektronika fog találgatni, mit tartalmazz az a kép, ami egyébként megvan eredetiben.
Tovább megyek. Lejátszóknál is szoktak alkalmazni ilyen interpolációs szoftveres dolgokat. Az most mindegy, hogy mennyire sikeresen. De például az én régebbi Dune lejátszóm is tartalmazz ilyen opciót. S érdekes módon csak fájlos lejátszásnál működik, lemezes lejátszás esetén nincs rá lehetőség. Pedig ezt pont nem kellene befolyásolnia.
Ahogy én látom ez egy marketing megint csak, valamikor kitalálták, sokan ráugrottak, milyen jó, s próbálják ezzel is eladni a terméket.
Félreértés ne essék, én is látok néha anomáliákat 24p-s megjelenítés esetén. De ezt én inkább a hanyag elkészítés, operatőr, rendezői munka javára írom. Ha egy rendező elképzelése az, vagy engedi, hogy az operatőr rángassa a kamerát, akkor persze nem igazán lesz élvezetes a kép.
De példának tudnám mondani a James Bond filmeket, különösen a Craig filmeket. Simán élvezhetőek 24p-ben is, pedig van bennük akció.
Ellenpéldának pedig nagyon jó szerintem Rowan Atkinson utolsó filmje. Amikor lemennek a garázsba autót választani, s a kamera jobbról -balra mozog gyorsan, azt semmi nem tudja vissza adni normálisan, hogy egyébként a film meg ne legyen szappanoperás.

codec project

(#605) alaves válasza junior19 (#604) üzenetére


alaves
addikt

Egyébként igazad van, én is kikapcsolva tartok mindenféle "képjavító" opciót, azonban mozgás vonatkozásában az én szememnek pontosan jó a Philips-es "film" opció, amely nagyon kicsit nyúl bele a mozgásba (nincs 'szappan'), mégis sokkal élvezhetőbbé válik számomra (általában közelről nézem: 0,7-2m film/TV/PC monitor függvényében). Messzebbről nézve nyilván még erre sem lenne szükség, majd ha lesz Philips 77OLED806-osom akkor majd kikapcsolom. ;)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#606) blakey válasza junior19 (#604) üzenetére


blakey
titán

Ez mindaddig van így amíg nem látsz egy olyan TV-t amin jól működik :) , a Philips OLED754 egyike azon készülékeknek ahol semmilyen anomáliát nem látsz. Valamit nagyon eltaláltak a mérnökök. Sonyn sem láttam ennyire jónak, igaz, az egy 4 évvel korábbi TV volt. Ha erősen koncentrálnék és kockáról kockára elemezném a dolgokat valamint rengeteg időt töltenék ezzel akkor biztos találnék valamit, de ha csak leülök és élvezem a tartalmakat akkor nagy eséllyel nem látok hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#607) mglita


mglita
tag

Ha oled tv-n használok Dune lejátszót, akkor a lejátszó HDMI beállításakor mi a jobb? A limited vagy full range?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#608) junior19 válasza mglita (#607) üzenetére


junior19
senior tag

Dune - Limited, akkor a tévén a Fekete szint alacsony
Dune - Full, akkor a tévén a Fekete szint magas
Így biztosan helyesek, s hogy hogyan jobb, azt neked kell tesztelned.
A filmek nagy része limitedben készül, így az első variáció lenne a helyes, de ma már bármi megtörténhet.

codec project

(#609) Archttila válasza mglita (#607) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt irtam róla, de alul a Kodi linken szépen le van irva minden. [link]

Full,Full,Full -- Both Desktop & Video Content will look correct but video content is also scaled during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are clipped so calibration will be more difficult

Full, Limited, Limited -- This should be avoided since there are two levels of scaling which will likely cause unnecessary banding.

Limited, Full, Limited -- Best option for embedded video player as there is zero video content scaling during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are preserved to make calibration easier. If using a Desktop it will look overly dark

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#610) mglita válasza Archttila (#609) üzenetére


mglita
tag

szia! Ezt nem értem. Egyetlen beállítási lehetőség van. Vagy full vagy limited. Szerinted? :)
Azért nagy lehet a különbség, a Dune menüjében is látszik.

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#611) chros válasza mglita (#610) üzenetére


chros
őstag

Nem csoda, hogy nem erted, mert az pl madVR-t futtato PC-rol szol :) Amit junior19 irt az a jo kulso lejatszokhoz (amik nem PC-k).
A Real Cinema-rol, pedig anno Janos.

#608 junior19 : "A filmek nagy része limitedben készül, így az első variáció lenne a helyes, de ma már bármi megtörténhet."

Erdekes, hogy felhoztad, a fentebb emlitett Bravia Core HDR10 legtobb anyaga full color range-ben erkezik (van limited is), bar en nem lattam kulonbseget veluk full-full es limited-limited beallitasok kozott.

[ Szerkesztve ]

(#612) mglita válasza chros (#611) üzenetére


mglita
tag

Ebben a kérdésben még mindig el vagyok veszve :) :/

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#613) chros


chros
őstag

Vincent C9 vs CX vs C1 review. [link]
Sok ujdonsagot nem mond, hacsak hogy a frissen szerzett CX-ben is Evo panel van :D

(#614) Joshi válasza chros (#613) üzenetére


Joshi
titán

Azt tudjuk, hogy 2017 óta amikor is megjelent a B7/C7 széria azért próbálkozott az LG. De komolyan kérdezem, ez idő alatt történt áttörő fejlődés az LG WRGB OLED panelben? Most nem a műszeres mérésekre gondolok, meg nem arra, hogy egymás mellé rakunk egy 2017-es és egy 2021-es panelt. Külön-külön ez kb mennyire érzékelhető mondjuk egy vakteszten?

(#615) alaves válasza Joshi (#614) üzenetére


alaves
addikt

Semennyire, maradhat a 65A1-ed (hacsak nem életbevágó a HDMI 2.1).

Jópofa ez a Vincent. A 30000 EUR-os α-Si TFT Active Matrix LCD kijelzős Sony monitor EOTF és gamma vezérlését (többek között) hasonlítja össze tömegcélú 1000-2000 EUR-os OLED TV-kel. :) :B :))

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#616) chros válasza chros (#613) üzenetére


chros
őstag

Avsforumon megfejtettek, hogy Vincent honnan tudja, hogy milyen panel van LG-kben (ezt persze nem o arulta el): CX es C1-ek esteben az Instart service menuben lathato az info.
Sati, neked mit ir es mikori gyartas (matrica a hatuljan)?

[ Szerkesztve ]

(#617) Archttila válasza chros (#616) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Úgy emlékszem első széria, de ha hazaértem lefotózom. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#618) chros válasza chros (#616) üzenetére


chros
őstag

Es ezt kapjatok ki, arra is rajottek, hogyan kell WBE paneles LG C1-bol EVO C1-et csinalni :D [link]Tovabbi meresi eredmenyek: [link] (EZ Adjustban kell C1-rol G1-re allitani)
Tehat Vincentnek igaza volt es en tevedtem megint... :)

Azert ez katasztrofa, amit az LG csinal a meglevo tavalyi es az uj idei panalek miatt. Es valszeg ezert ugyanaz a pixelszerkezet iden, mint tavaly.
Marpedig ha ez igy van, akkor jovore uj pixelszerkezetes panel jon majd, nagyobb fenyero tartalekkal.

(#619) mglita válasza chros (#618) üzenetére


mglita
tag

Mikori gyártástól lehet benne EVO? pl 2021.03 CX reális lehet?

SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

(#620) chros válasza mglita (#619) üzenetére


chros
őstag

Ugy emlexem tavaly oktoberi is :) (A CX a 3.10-es firmware frissitessel kapta meg az instart menuben az uj infot a panelekrol, ez nem tudom mikori kiadas.)
Tavaly ev kozepen mar ment a kinai gyar, feltehetoleg mar uj paneleket gyartott MMG-vel. Ami erdekes, hogy a koreaiban is van mar MMG, csak azt nem lehet tudni, hogy teljes e az atalakulas, vagy meg a regi gyartosorral is dolgoznak.

Ami nagyon kulonos, hogy miert raknak 2 fele panelt a C1-be?! Ott van pl a mostoha Bx szeria (plusz az uj teljesen ertekelhetetlen Ax is), abba lehetne a regieket rakni, amig ki nem futnak, s plane a CX-be???!!! Az osszeszerelo uzemekbe (pl lengyel, mexiko, stb) valogatas nelkul toljak a paneleket a fenti gyarakbol?! Es ami epp van raktaron azzal szerelik?!
Teljesen erthetetlen szamomra...

Gyakorlatilag ezzel a "trukkel" szoftveresen lebutitottak a C1-ek kb felet (ugyanaz a firmware C1-hez es G1-hez), hasonloan a Bx szeriahoz (ott ugye a chip is mas, ott meg arra ra lehetett fogni).
Allitolag az osszes Sony es feltehetoleg Pana is (Philips?) iden Evo panelt kap, igy LGE maga alatt vagta a fat?! :D
Pl az USA-ban $1000-el csokkent a 77A80J ara indulasnal, igy $3500-as ara olcsobb, mint a 65A90J (!!!) es olcsobb mint a butitott 77C1! :D

Es Fomo mar meg is lovagolta a temat :D [link]

(#621) alaves válasza chros (#620) üzenetére


alaves
addikt

Valószínűsítem, hogy rengeteg a 2020-as kijelző, ezért azt gondolnám, hogy az A1-B1-C1 ezeket kapja, de már fogyóban lehet és a C1-nél áttértek az evo-ra. Gyakorlatilag azonos fw lehet a C1-ben és a G1-ben. Ha átállítod evo-sra a vezérlést EZAdjust-ban egy régi kijelzős C1-ben, nem biztos, hogy az eredmény jó lesz (near black, color banding, esetleg beégés).
Hát ez is arra mutat, hogy az LG-nél előnyt élvez a pénzért értékesített kijelző, aztán jöhet a saját modellek ellátása. A Philips 706/806 leghamarabb június/július-ban jön ki, csodálkoznék ha nem evo kijelzővel.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#622) chros válasza alaves (#621) üzenetére


chros
őstag

> Ha átállítod evo-sra a vezérlést EZAdjust-ban egy régi kijelzős C1-ben, nem biztos, hogy az eredmény jó lesz

Igy van, ezert nem is javallott a WBC paneleseknel, csak a WBE-nel.

> Philips 706/806

Te meg mindig meg vagy elegedve a Philips-el, nem vagysz masra?

(#623) alaves válasza chros (#622) üzenetére


alaves
addikt

Baromi jó TV az OLED754-es, 6500 üzemórával, homogén kijelző. Ha nem romlik el, még jó ideig marad, ha meg lesz több pénzem, akkor annak függvényében egy év múlva vagy valamikor: 65OLED706 v. 77OLED806.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#624) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok! LG 65C8PLA a márkaképviseleti szerelő véleménye alapján zárlatos, a hivatalos javítás ára tulajdonképpen gazdasági totálkárossá tette (sajnos a garancia fél éve lejárt). Tudtok esetleg ajánlani olyan szervizt, ahol esetleg részegység javítással, netán (rész)cserével is van mód az újraélesztésre? :F :R

Perillustris

(#625) chros válasza alaves (#623) üzenetére


chros
őstag

En is megneztem, a 2 eves B8 5930 ora es comp 963/1 (eleg sok ment bele az elmult 1 szanalmas evben :D)

(#626) Joshi válasza Perillustris (#624) üzenetére


Joshi
titán

Mi zárlatos? Az alaplap?

(#627) robi-k válasza Perillustris (#624) üzenetére


robi-k
őstag

Ha nem a panel ment tönkre, akkor minden cserélhető, pl. ebay-en beszerzett alkatrészekkel.

(#628) Perillustris válasza Joshi (#626) üzenetére


Perillustris
senior tag

Igen, ha jól értették. Bár semmilyen papírt nem hagyott a szerelő sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#629) blakey


blakey
titán

Secret LG C1 "Hack" to Unlock G1 OLED Evo Brightness

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#630) Perillustris válasza robi-k (#627) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az eddigiek értelmében van megbízható, ajánlott budapesti szerviz? :R

Perillustris

(#631) robi-k


robi-k
őstag

LG központi márkaszervíz, esetleg?

(#632) Perillustris válasza robi-k (#631) üzenetére


Perillustris
senior tag

Igen, ők adták a horror árajánlatot. :U

Perillustris

(#633) dh66e válasza Perillustris (#632) üzenetére


dh66e
veterán

Erre sokkal olcsóbbat szerintem nem fogsz kapni sehol sem.

(#634) alaves válasza Perillustris (#632) üzenetére


alaves
addikt

Itt is érvényes: ha lejár valamire a gari, akkor ....hatjuk. Én is most rendeltem alkatrészt Samsung no-frost-os hűtőhöz, aztán vagy magam megcsinálom vagy ha nincs hozzá idegrendszerem, akkor egy hűtős szakival ésszerű árért megcsináltatom. (A hűtős Samsung szervíz 100 km-re van így összességében egy új hűtő árának több mint 50%-ért javítanának.)
Fenntarthatóság mi? Ezen a 2-ről 3-évre történő garancia-hosszabbítás sem fog segíteni.
A garancián túli gazdaságos javítás dolgot 20-30 évvel ezelőtt szinte teljesen kipusztították. :(((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#635) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok akik szoktak kalibrálni oled tv-ét tőlük kérdezem. Ezzel az eszközzel mennyire lehet jól kalibrálni a kijelzőt ?

[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#636) chros válasza powerup2 (#635) üzenetére


chros
őstag

Legtobben ezt vagy ennek elodjet hasznaljuk. De ez meglehetosen borsos, en szetneznek hasznalt utan. (es normalis kalibralashoz spectrophotometer is kellene, pl i1Pro2, ami meg dragabb es rendszeresen kell ujrakalibralni, ez mar nekem sincs)

(#637) powerup2 válasza chros (#636) üzenetére


powerup2
addikt

De gondolom a linkelt változattal is rendesen belehet kalibrálni egy tv-ét LG oled van a házba 3 darab és azokat kéne még meg is venném hozzá az lg calman szoftverét is. És hamarosan jön majd egy újabb oled tv ami 77" lesz azt is kalibrálni kell plusz lenne még két notebook is :D igy azt hiszem ez a leg gazdaságosabb megoldás erre ha magam csinálom.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#638) chros


chros
őstag

Kalibralasrol foleg B8/C8 tulajoknak (ujabb modellekkel is ki lehet probalni) :
ha szeretnetek, akkor megoszthatom a HCFR-el elkeszitett 1dlut-ot HDR10 Technicolor / DV Cinema preset-ekhez, amiket feltolthettek kiprobalni (foleg B8-as black crush miatt).

(#639) chros válasza powerup2 (#637) üzenetére


chros
őstag

Persze, ha a penz nem gond, akkor mehet a menet. :)

(#640) powerup2 válasza chros (#639) üzenetére


powerup2
addikt

Majd beszerzem az eszközt és megveszem a progit akkor majd kérek helpet tőletek akik már sokat kalibráltak. Mert sd hdr meg dv kell a tv-n az nem tiszta hogy dv hogyan fogok kalibrálni pl lg tv-n :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#641) dh66e válasza chros (#638) üzenetére


dh66e
veterán

B8-am van, mit is kell csinálnom? :)

(#642) chros válasza powerup2 (#640) üzenetére


chros
őstag

Melyik tipusok konkretan? 2019-tol kezdve belso pattern generator van, igy Calman azt hasznalja, ez DV-nel is muxik (itt ellenorzesre meg minding nincs mod).
(Az mas kerdes, hogy a HDR10/DV kalibralas szerintem bullshit, de ez mas kerdes :))

dh66e: valszeg csak holnap tortenik meg...

(#643) Perillustris válasza dh66e (#633) üzenetére


Perillustris
senior tag

Használt, ede működő tápot ebay-ről már 30-70 ájróért lehet venni, alaplapot 70-180-ért. Nyilván nem ennyiért kívánnám megcsináltatni bárkivel, de gondolom nem is lenne több százezer forint, mint a márkaszerviznél. :U

Perillustris

(#644) powerup2 válasza chros (#642) üzenetére


powerup2
addikt

Cx széria meg c széria van még egy b7 . Miért lenne bullshit a hdr10 és a dv kalibrálás?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#645) Archttila válasza powerup2 (#644) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert a DV kalibrálás mint olyan már önmagában is egy parasztvakítás a CALMAN részéről, ;] HDR-nél meg A-B -zve a gyári presettel nagyítóval sem találsz különbséget. :N
SDR-nél lehet értelme... kérdés megéri-e neked a befektetés, van-e időd-türelmed kikísérletezni melyik metódus hoz jó eredményt.

De ahogy chros is írta, spectro-val lenne az igazi. :K Én (részben) ennek hiánya miatt engedtem el a történetet...
Nem tudom mennyi most egy normális (alap) spectro, de gyors fejszámolás után colorival, szoftverrel kb egy olcsóbb OLED ára lenne a történet. :) Ez mind alap belépő cucc, ha komolyabban gondolod akkor milliókba kell gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#646) chros válasza powerup2 (#644) üzenetére


chros
őstag

> Cx széria meg c széria van még egy b7

A kozepsonel lemaradt valami, milyen C az? Es milyen lenne az uj 77-es?

(#647) chros válasza chros (#638) üzenetére


chros
őstag

Itt a manualisan HCFR-rel keszitett 1DLUT HDR10 Technicolor es DV Cinema preset-ekhez (2018-as LG modellektol kezdve):

CAL
DESCRIPTOR "Argyll Device Calibration Curves"
ORIGINATOR "Argyll dispcal"
CREATED "Sun Feb 07 19:58:37 2021"
DEVICE_CLASS "DISPLAY"
COLOR_REP "RGB"
NUMBER_OF_FIELDS 4
BEGIN_DATA_FORMAT
RGB_I RGB_R RGB_G RGB_B
END_DATA_FORMAT
NUMBER_OF_SETS 15
BEGIN_DATA
0.0000 0.0000 0.0000 0.0000
0.0500 0.0576 0.0543 0.0461
0.1000 0.1143 0.1085 0.0936
0.1500 0.1671 0.1580 0.1368
0.2000 0.2151 0.2037 0.1756
0.2500 0.2616 0.2477 0.2134
0.3000 0.3065 0.2899 0.2493
0.3500 0.3576 0.3384 0.2900
0.4000 0.4055 0.3846 0.3330
0.5000 0.4990 0.4746 0.4118
0.7000 0.6926 0.6586 0.5718
0.8000 0.7878 0.7486 0.6516
0.9000 0.8814 0.8352 0.7284
0.9500 0.9276 0.8796 0.7672
1.0000 0.9770 0.9260 0.8070
END_DATA

Ez igy nez ki:
- ez az eredeti factory 1dlut mintajara 30%-ig kb gamma 2.20-t kovet (~50 nits), majd kb 2.05-ot
- ez HDR10-nel kellett, kulonben normal/vilagosabb jeleneteknel fatyol/kod jelent meg a kepen
- ez HDR10 eseten eltavolitotta a fatylat/kodot sotetebb jeleneteknel
- DV eseteben nem tudom, hogy mennyire jo ez, normal jelenetek vilagosabbnak tunnek mint elotte factory 1dlut-tal (lehet, hogy csak teljes gamma 2.2-t kene ehhez csdinalni?)

Hasznalat
----------------
- aiopylgtv-vel kell feltolteni (install-t Windows-ra lasd lentebb):
- a fenti text-et mentsd el egy text file-ba pl "hdr-1dlut.cal" neven (kiterjesztes fontos) es helyezd az aiopylgtv konyvtaraba
- az adott preset-nek megfelelo tartalom lejatszasa (HDR10 vagy DV) es a kivant preset kivalasztasa a TV-n
- a TV helyi IP cimenek ismerete, s azt a lenti parancsokba hellyettesiteni
- maga a feltoltes kb 1 masodpercet vesz igenybe :)

- feltoltes HDR10 Technicolor preset-be:
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 start_calibration hdr_technicolorExpert
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 upload_1d_lut_from_file hdr_technicolorExpert "hdr-1dlut.cal"
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 end_calibration hdr_technicolorExpert

- feltoltes DV Cinema preset-be:
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 start_calibration dolby_cinema_dark
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 upload_1d_lut_from_file dolby_cinema_dark "hdr-1dlut.cal"
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 end_calibration dolby_cinema_dark

Fontos:
------------
- 2018-as modelleknel a feltoltott 1dlut-ot (es 3dlut-ot is) csak teljes factory reset-tel lehet eltavolitani!!!
- 2019-eseknel eleg egy preset reset
- nem tudom, hogy a 2020-asok es 2021-esek tamogatottak e aiopylgtv-vel

Teszt:
---------
- az adott presetben allitsd az oled fenyt, kontrasztot, brightness-t, es a tobbi fontos opciot alapra, ha elallitottad oket (pl preset reset-tel), allitsd a Color temperature-t Warm2-re
- nezd meg, hogyan nez ki alapon (black crush, szinek, stb)
- toltsd fel az 1dlut-ot, s ismet nezd meg ezeket
- HDR10-nel a Cinema preset-et hasznalhatod mintakent osszehasonlitasra
- sajnos DV-nel nincs ilyen lehetoseg (pl a B8-on a Game preset is vilagosabb, mint a Cinema, a tobbi pedig meg jobban), ugyhogy itt az emlekeidre vagy hagyatkozva

aiopylgtv install Windows-on:
--------------------------
1. Install python
- https://www.python.org/downloads/release/python-382/
python-3.8.2-amd64
- check Install launcher for all users
- check Add Python 3.8 to path
- select custom install: select the path, e.g. D:\Progs (the rest are fine)
2. Install aiopylgtv
- download: https://github.com/bendavid/aiopylgtv/archive/master.zip
- unzip it pl: d:\Progs\aiopylgtv\
- majd parancssorbol (cmd):
cd d:\Progs\aiopylgtv\
pip install --upgrade .
- kiprobalni, hogy mukodik-e:
aiopylgtvcommand 192.168.1.78 info_button
- - it will create the .aiopylgtv.sqlite db at first run
- - although it can be run from any directory, but .aiopylgtv.sqlite has to be copied into that directory!!!

[ Szerkesztve ]

(#648) junior19 válasza chros (#647) üzenetére


junior19
senior tag

Szép munka.
Gratulálok hozzá.

codec project

(#649) powerup2


powerup2
addikt

Amúgy lg cx-nel a black level-nel melyik a helyes beállítás? mert auto beállítással nagyon sötét a kép.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#650) Archttila válasza chros (#616) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Parancsolj: :)

- 3S3C WHOLED stack
- simple one-panel-size cut technology
- the factory in Paju, Korea

Tökéletesen elégedett vagyok vele. :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.