Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#801) zapco1269 válasza alaves (#799) üzenetére


zapco1269
tag

Mortal Kombat

Information File type........: x265 Duration.........: 1 h 50 min Resolution.......: 3 840 x 2 160 Bitrate..........: 17.9 Mb/s Frame rate.......: 23.976 (24000/1001)FPS

Fast and furius 9
Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 1 min 10 s
Bit rate : 8 292 kb/s
Width : 3 836 pixels
Height : 1 600 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Original display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (23976/1000) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.056
Stream size : 69.6 MiB (91%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : PQ
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries : Display P3
Mastering display luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 4000 cd/m2
Maximum Content Light Level : 1002 cd/m2
Maximum Frame-Average Light Level : 701 cd/m2

(#802) zapco1269 válasza blakey (#800) üzenetére


zapco1269
tag

Megfogadva! :R

(#803) alaves válasza zapco1269 (#801) üzenetére


alaves
addikt

Ezt elvileg le kellene tudnia játszani, bár lehet hogy valamilyen hangsáv okozza a problémát. Androidos a TV, úgyhogy VLC telepítéssel szerintem megoldható, de majd a Sony-sok megmondják a frankót.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#804) chros válasza junior19 (#794) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv uj v0.0.3 verzio, pl:
- PC es normal mod kozotti valtas parancsa megvaltozott (altalanos lett)
- "OLED Motion Pro" aktivalasa C9-en! (nem tudtam termeszetesen kiprobalni)

[ Szerkesztve ]

(#805) lezu20


lezu20
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! Kb 2 hete vásároltam egy LG C1-es Tv-met. Számomra gyönyörű képe van az előző tvm-hez képest. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a lehető legjobban, hogyan tudnám beállítani ? Néztem sok videot fent a neten. Ps5-höz lenne a legfontosabb illetve Netflix, filmezés. Nagyon köszönöm. Ha lenne valami bevált kalibrálás, beállítási praktika nagyon hálás lennék. Köszi

(#806) junior19 válasza lezu20 (#805) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Talán ez segíthet a legjobban.
Kalibrálás csak műszer és szoftver használatával ajánlott. Beállításokra a linkelt videó sok információt adhat.

codec project

(#807) lezu20 válasza junior19 (#806) üzenetére


lezu20
tag

Köszi, ezt végig csináltam. Mi a véleményed amúgy a C1-ről ?
Esetleg még annyi, hogy tudom megnézni kideríteni, hogy milyen panel van benne ?

[ Szerkesztve ]

(#808) chros válasza lezu20 (#807) üzenetére


chros
őstag

> hogy tudom kideríteni, hogy milyen panel van benne ?

[link] (In-Start Service Menu -> "12. OLED" menu -> "OLED Cell Info")

[ Szerkesztve ]

(#809) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Gondolom itt eléggé tisztába vagytok az oled tv-kkel mélyrehatóan, philips oled 806-ot néztem ki, van esetleg vmi baj vele amit jó lenne tudnom? Illetve mennyire lehet tervezni vele hogy sok évig működni fog szervíz és beégés nélkül?

(#810) alaves válasza Rebelf (#809) üzenetére


alaves
addikt

Ezt a Philips OLED806 tesztet veheted alapnak: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#811) Rebelf válasza alaves (#810) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Hát most itt is nagyon jókat írnak róla,ez nem újdonság :)

(#812) Archttila válasza Rebelf (#809) üzenetére


Archttila
veterán

Az ilyen és ehhez hasonló általános kérdéseket az OLED tv topikba tedd fel kérlek!

Köszönöm!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#813) chros válasza chros (#804) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv v0.0.4 (valszeg nem lesz mar ujabb jo sokaig):
- pl In-Start es Ez-Adjust Service Menu-ket lehet vele inditani! (nem kell mar infras telo hozza)

(#814) chros válasza chros (#813) üzenetére


chros
őstag

Es a guruknak: epk2extract-al decompile-olni lehet LG C8 es CX firmware-eket (AES kulcsokat adtak hozza kb 1 eve, ezeket root-olt TV-n futo firmware-bol lehet kinyerni, s csak ezek segitsegevel lehet decrypt-alni a letoltott firmware-eket), s korbe lehet nezni :) Pl. sok aprosag igy kerult a fenti tool-ba is.
Az erdekes, hogy a C8 fo rendszere Debian 9-en fut! :)

[ Szerkesztve ]

(#815) chros válasza chros (#813) üzenetére


chros
őstag

bscpylgtv v0.1.0 (egy ideig biztos nem lesz mar ujabb belole) (@sati, koszi a csillagot! :D )

(#816) Archttila válasza chros (#815) üzenetére


Archttila
veterán

;]
Github notify-jében csíptem nyakon:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#817) snpetit válasza chros (#647) üzenetére


snpetit
aktív tag

Szia!

Nekem hibát dob a program, C9-em van:
Az info teszt sikerül, de erre a parancsra ezt dobja:
aiopylgtvcommand 192.168.0.52 start_calibration hdr_technicolorExpert
Traceback (most recent call last):
  File "C:\Python\lib\runpy.py", line 196, in _run_module_as_main
    return _run_code(code, main_globals, None,
  File "C:\Python\lib\runpy.py", line 86, in _run_code
    exec(code, run_globals)
  File "C:\Python\Scripts\aiopylgtvcommand.exe\__main__.py", line 7, in <module>
  File "C:\Python\lib\site-packages\aiopylgtv\utils.py", line 49, in aiopylgtvcommand
    asyncio.run(runloop(args))
  File "C:\Python\lib\asyncio\runners.py", line 44, in run
    return loop.run_until_complete(main)
  File "C:\Python\lib\asyncio\base_events.py", line 641, in run_until_complete
    return future.result()
  File "C:\Python\lib\site-packages\aiopylgtv\utils.py", line 10, in runloop
    print(await getattr(client, args.command)(*args.parameters))
  File "C:\Python\lib\site-packages\aiopylgtv\webos_client.py", line 1469, in start_calibration
    return await self.calibration_request(cal.CAL_START, picMode, data)
  File "C:\Python\lib\site-packages\aiopylgtv\webos_client.py", line 1465, in calibration_request
    return await self.request(ep.CALIBRATION, payload)
  File "C:\Python\lib\site-packages\aiopylgtv\webos_client.py", line 711, in request
    raise PyLGTVCmdError(response)
aiopylgtv.webos_client.PyLGTVCmdError: {'type': 'error', 'id': 12, 'error': '500 Application error', 'payload': {'returnValue': False, 'errorCode': 'DISPLAY_ERROR_0000', 'errorText': 'Unknown error'}}

(#818) Unknown User


Unknown User
csendes tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy HZ980 oled tvt, amit nagy megelégedettséggel használok. Viszont elsőbekapcsolástól van egy feltűnő jelenség. Minden kikapcsolás után narancssárgán világít az állapotjelző, aminek nem kellene mindig, ennyit tudok. Pirosan sosem világított. Csináltam képeket és azon látni, hogy sosrm futott le a frissítő. Ez mekkora gondot okozhat, mut tudok tenni?

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#819) Unknown User válasza Unknown User (#818) üzenetére


Unknown User
csendes tag

[kép] [kép]

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#820) Archttila válasza Unknown User (#818) üzenetére


Archttila
veterán

Ezt találtam: link

You can double check in your operating instructions, but apart from panel maintenance, the LED is orange under any of the following conditions...

Recording is in progress
Timer Programming is set
DLNA Server is set to On
Powered on by Apps is set to On
Home Streaming is set to Always
TV Anytime is set to On
Powered On by Easy Mirroring is set to On

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#821) Unknown User válasza Archttila (#820) üzenetére


Unknown User
csendes tag

Köszi. Ezeket megtaláltam a kezelési útmutatóban. Egyik sem áll fent. Olyan mintha nem tudtna lefutni az automatikus frissitő. Manuálisan nem szeretném elindítani,viszont zavar, hogy miért nem fut le. Sok tv adást nézünk és nem szeretném,ha vmi gond lenne. Minden védelem be van kapcsolva, de cska azért is böki a csőröm.
Áramtalanítás után mikor visszakapcsolom, akkor egy ideig pirosan világít majd kattan egyet és ujra narancssárga.

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#822) Archttila válasza Unknown User (#821) üzenetére


Archttila
veterán

Állítólag a kikapcsolt! Network Link is megakasztja a folyamatot. Szóval minden Off, network link On. Egy próbát megér.:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#823) alaves válasza Archttila (#822) üzenetére


alaves
addikt

Unknown User: Ha mindent körbejártál és nem jött rendbe akkor: üzem közben áramból kihúz, 2 perc múlva visszadug ('forced' újraindítást eredményez). Esetleg fw újratelepítése, illetve frissítése.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#824) chros válasza snpetit (#817) üzenetére


chros
őstag

HDR10 modban volt a TV elotte (azaz elinditottal rajta ilyen anyagot)?
SDR preset-el mukodik?

(#825) Archttila válasza alaves (#823) üzenetére


Archttila
veterán

Azt már csinálták AVS-en, de ettől persze egy próbát még megér! :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#826) junior19 válasza Unknown User (#821) üzenetére


junior19
senior tag

Ha minden a leírtak szerint van beállítva, s nem megfelelően működik, így a kompenzáció sem tud lefutni, akkor jelentsd a szerviz vagy a pana felé. A Pana állítólag nagyon háklis erre, meg is vonhatja a garanciális javítást, egy később jelentkező gond esetén ha nincs meg a megfelelő kompenzáció száma. S akkor már hiába fogsz erre hivatkozni.

codec project

(#827) Joshi válasza Unknown User (#818) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen nyomj egy gyári visszaállítást. Ha ezek után se jó, akkor egyértelműen szerviz ha még garis a készülék. Szerintem ne kísérletezz.

(#828) Unknown User válasza Joshi (#827) üzenetére


Unknown User
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Gyári visszaállítás segítetrt🙂

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#829) snpetit válasza chros (#824) üzenetére


snpetit
aktív tag

Valahogy sikerült elindítanom vagy a HDR módba kapcsolás vagy a Calibration Stop parancs kellett neki.
Nagyon köszönöm!
Szerintem jó lett, igaz csináltam előtte egy full resetet is, de most éppen a Squid Game-t nézzük és nem volt olyan sötét rész ami bebukott volna szerintem, pedig ennél nincs masterelésnél felhúzva a fényerő mint sok másnál. A világos részek is ok, talán az még mindig sok is, de majd tesztelem. Ennél a sorozatnál a fehér szobás résznél mintha elvesznének részletek, de a forrás is lehet ilyen.

Az meg még persze bosszantó, hogy nincs olyan sorozat amelyiknél nem aktiválódik valamilyen sötét jelenetsornál az ASBL :W

Aki még próbálkozna vele windows alól:

- Microsoft Visual C++ 14.0 -et is telepíteni kell a python mellé
- pip install --upgrade innen kimaradt egy rész
pip install aiopylgtv --upgrade

(#830) chros válasza snpetit (#829) üzenetére


chros
őstag

Nem hiszem, hogy kell MSVC-t installalni, python 3.8 install eleg. (regebben linkeltem egy egyszeru beuzemelest).

ASBL : Instart service menuben ki lehet kapcsolni, az Oled resz alatt, TPC es GSR-t off-ra (az utobbi a logo dimming)
(ide a fentebb linkelt bscpylgtv-vel tudsz bejutni infras telo nelkul)

Squid game: mi a forras, hdr10? Ez ugye netflix tartalom, s ott minden HDR DoVI-t jelent. Javaslom ezeket onnan nezni (valakinek biztos van az ismeretsegi korben...)

(#831) snpetit válasza chros (#830) üzenetére


snpetit
aktív tag

Az alapján csináltam amit írtál nekem kérte az MSVC-t.
Rip-em van a Squid Game-ből és ma végére érünk, HDR10-es. NF-en biztos DV. Egyelőre annyira sovány az új termés, hogy nem nagyon éri meg oda előfizetni. Meg lassan 6 felé kell, ha mindent szeretnél ami tetszik. Mert itt is ott is vannak olyanok amiket jó lenne megnézni... Amazon, Disney, HBO...

Nagyon köszönöm a leírást mégegyszer :R
szerintem, aki nem elégedett az LG-jével próbálja ki.

ASBL-t is megcsinálom majd.

(#832) chros válasza snpetit (#831) üzenetére


chros
őstag

ASBL es a masik 5 perc :)
Csak DoVi-s szolgalato erdekel engem, mert abbol volt keves anyag, foleg regebben. Igazad van, macera a sok szolgaltato, de ha tobben osszealltok... :)

DoVi-rol pedig majd irok kicsit bovebben, hogy miert erdekes, ha abban is el lehet erni az adott tartalmat (miutan egyre tobbet tudunk rola, nem csak a marketing szoveget).

(#833) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok, OLED TV topikból irányítottak ide engem.

MédiaMarkt TV kalibrálás eredménye: ez alapján mit lehet elmondani, megérte / nem érte meg / ebből nem derül ki / van 4 opció?
Illetve mivel ennyi az összes írás amit kaptam, ha resetelődik a TV elúszott az egész. Mi módon tudnám lementeni (papír ceruza módszerrel?) azokat a beállításokat, amik ezt a kalibrációs állapotot állították elő?

[ Szerkesztve ]

-

(#834) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#835) junior19 válasza ricsip (#833) üzenetére


junior19
senior tag

Inkább a végével kezdeném. Ha a fehéregyensúly beállításoknál nem látsz a 0-tól eltérő értékeket, akkor LUT-os kalibráció történt, így az ha jól tudom, akkor a tévé gyári beállításokba állításakor vissza állítódik a gyári értékekre. Ezzel nem tudsz mit csinálni.
Ha látsz értékeket 0-tól eltérőeket, akkor azokat kell elmentened, s ha valamiért eltűnik, vissza írni.
Ilyeneket keress:
ISFvilágos
Háttérfény: 37 131nits
Kontraszt: 85
Fényeró: 50
Vizszintes élesség:10
Függőleges élesség:10
Színmélység: 0
Árnyalat: G0
Gamma: 2.2
Fehéregyensúly:meleg2
2 pontos: alacsony: piros 0, zöld 0, kék 0
magas: piros: 8, zöld -4, kék 3
20pontos: 100 (131 nits): 0: piros -2,zöld 0,kék -2
95: 0: 0, 0, 0
90: -2: 3, 0, 3
85: 0: 6, -1, 0
80: 0: 4, -5, -6
75: -2: 7, -3, -5
70: -2: 7, -4, -4
65: -2: 8, 0, -1
60: 0: 7, -2, -3
55: -4: 8, 0, -2
50: -2: 7, 0, -2
45: -5: 6, 0, 1
40: 0: 1, -5, -2
35: 0: 0, -3, -1
30: -4: 1, -1, 3
25: -1: -2, -3, 0
20: 0: -2, 0, 0
15: -1: -1, 0, -3
10: 1: 1, -2, 1
5: 0: 1, -2, 0
Színskála: Automatikus
Színkezelő : piros 3, 0, 4
zöld 0, 0, 0
kék : 1, 0, 1
cián : 2, 1, -1
Bibor: 2, 2, 2
sárga: 0, -9, 5
Ezeket nézd meg minden olyan képmódban, amire írták, hogy kalibrálták, s ha eltéréseket látsz, akkor azokat jegyezd fel, mentsd el.
Én azt mondanám egyébként, hogy ennyiből nem lehet megmondani, hogy megérte-e vagy sem, de erről nem az MM tehet, ez a szoftver ilyen, hogy csak ennyit mutat. A fehéregyensúly az szép lett, főleg a nappali, de az Éjszakai is a tűréshatáron belül van. A színeknél csak a 100%-os értékeket mutatja a "mérési jegyzőkönyv", hogy a köztes színek milyenek lettek, egyáltalán mérve lettek-e, arról nincs információ, s az MM leírása sem említi.
Érdekes egyébként, hogy az sdr előkalibrálás nagyon rossz értékeket mutat, ez a 4 képed. Én szinte biztos vagyok benne, hogy trükközött az MM, ez nem valamelyik Szakértői képmód, ennyire rosszak nem szoktak lenni a gyári beállítások. Nem is szerepel a lapon, hogy ez melyik képmód, a többinél ott van az is. Ha így nézzük, akkor megérte a kalibrálás, de nincs viszonyítási alap a gyári beállításoknál milyen mért értékek voltak valamely Szakértői képmódban.
S hogy értsed az ábrákat, maradjunk a 4-nél.
Fent a Fehéregyensúly dE értéket látod, ami egy arányszámot jelent, azt mutatja meg a mért pont mennyire van a szabványban rögzített értékhez képest. Ez minél kisebb, annál pontosabb a megjelenítés, dE 2.00 alatti már szemmel nem igazán látható. Alatta a 3 alapszín együtt futását. Értelemszerűen ez akkor jó, ha mindhárom szín egyforma értékben van jelen adott ponton. Nálad 100%-nál, ami a fehéret jelenti, a kék nagyon sok, a zöld is kevés, a piros pedig nagyon kevés. Így a fehéred igazából kékes árnyalatú volt ebben a képmódban, s mivel ez a tendencia figyelhető meg a 0 ponttól emelkedő értékeken, így a képre általánosan elmondható ez, nem csak a fehérre, igaz ott a legnagyobb az értéke. Ez azt is jelenti, hogy a színhőmérséklet nagyon magas, 6504K helyett 10854K, ez viszont a színtérben minden színt neked a kék felé fog eltolni, így minden színárnyalatod kékes volt.
Az alsó két képen a jobb oldali a színtér megjelenítést mutatja, a baloldali a színek dE értékét. Itt is a minél kisebb érték a jobb.
A színtér ábrán látsz négyzeteket, ezek jelölik az adott pont szabványban rögzített helyét. A kör jelölések a mért értékek. Értelemszerűen a négyzetben kellene lennie a megfelelő körnek. Egyébként az ábrán az is látszik hogy minden mért érték a kék felé mozdult el, csak a sárga nem. A kalibrált ábrákon ezek is a helyükre kerültek, de ezek csak a gamut pont mérések, azt nem tudjuk meg ezekből, a köztes színárnyalatok mennyire pontosak.
A többi ábrába szerintem a leírás alapján betudod helyettesíteni a dolgokat, ha valami nem tiszta akkor konkrétan arra kérdezz rá.

codec project

(#836) ricsip válasza junior19 (#835) üzenetére


ricsip
addikt

Hát, köszönöm.. asszem. Fogalmam sincs ezeket az 5%-os léptékes táblázatos dolgokat honnan varázsoljam elő.

-

(#837) junior19 válasza ricsip (#836) üzenetére


junior19
senior tag

Ezek leginkább a szakértői képmódokban találhatóak. Ha nem ezek valamelyikét használod, akkor nem volt értelme a kalibrálásnak. A képeiden a kalibrált képmódoknál meg is van említve, melyik képmódhoz tartozik.
A képmódban a További képbeállítások menüpontban található mind amit felsoroltam. A többpontos, az 5%-os ott van a fehéregyensúly beállításokban, csak a 2 pontosra rá kell lépni, s kiválasztani a többi lehetőség valamelyikét.

codec project

(#838) ricsip válasza junior19 (#837) üzenetére


ricsip
addikt

Igen, azt a részét felfogtam h. Filmmaker módot kalibrálták, illetve az ISF világos/ISF sötét-et. Ezek azok, amiket amúgyis használni szoktam.
A menüpontokat megnézem, csak fogalmatlanul nem szeretek kattintgatni ha nem tudom mit fogok vele okozni.

-

(#839) Archttila válasza junior19 (#837) üzenetére


Archttila
veterán

Ha nem ezek valamelyikét használod, akkor nem volt értelme a kalibrálásnak.

Sajnos amúgy sem...;) (főleg nem ebben a formában)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#840) ricsip válasza Archttila (#839) üzenetére


ricsip
addikt

Várom a tényeket, miért nem...

-

(#841) junior19 válasza ricsip (#838) üzenetére


junior19
senior tag

Filmmaker módot nem kalibrálták neked, illetve amit beraktál képeket, azokban sem szerepel a Filmaker mód mérése, kalibrálása.

SDR: Szakértői sötét és világos képmódok
HDR: HDR Cinema
Dolby Vision: Dolby Vision Cinema
Ezeket a képmódokat kalibrálták a leírás és mellékelt képek alapján.
Azt meg tudod még mondani, hogy sdr módban használod-e sötétben? Gondolom ha használod, akkor a Sötét képmódot választod, s ilyenkor mennyi az Oledfény értéke? Arra emlékszel-e még, hogy ezen változtattál-e, vagy a beállított Oledfény értékén használod?

codec project

(#842) ricsip válasza junior19 (#841) üzenetére


ricsip
addikt

A Mediamarkt-os tájékoztató ezt írja:
Kalibrált profilok LG TV esetén:
SDR: ISF szakértő sötét és világos, és én ezeket használom is normál TV adásoknál
HDR: Színház (Felhasználó): na ebben az a szép, hogy Színház profilja magyar menünyelv re beállítás esetén nincs a TV-nek. A magyar nyelvű felhasználói kézikönyv leírása filmmaker módra hivatkozik színház profil alatt, ha jól emlékszem ez volt a feloldása ennek az anomáliának. Tehát Színház ==== Filmmaker profil. Aztán lehet hogy kurvára félreértem a szituációt.

Az OLEDfény értéket este megnézem.

-

(#843) junior19 válasza ricsip (#842) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor valószínűleg a Filmaker mód a Színház megfelelője HDR jel esetén. A korábbi (nekem B7van) még a Színház az ajánlott HDR jel esetén.

Azt is nézd már meg, hogy azoknál a képmódoknál, amiben akárcsak az Oledfény értékét megváltoztatták, a képmódok kiválasztásánál nálam oda kerül a képmód után, hogy Felhasználói. Tehát ez jelzi, hogy valami ebben a képmódban változtatásra került. Ilyen van-e nálad valamelyik képmód után?

codec project

(#844) ricsip válasza junior19 (#843) üzenetére


ricsip
addikt

Nah, latszik már h. szenilitás beindult...
Szóval van külön Filmmaker mód, és ezután jön az érdekes: A fogaskerek -> összes beállítás -> kép -> mód kiválasztása: itt 8 üzemmód listája van, és itt MOZI-t ír. Ha meg a fogaskerék-> kép üzemmód: gyors választós listában: itt meg a 8-as listaban már a Mozi-t Színház-nak fordították... :W

A listában egyik kép üzemmód mellett se szerepel "felhasználói" megjelölés.

FILMMAKER MODE:
OLED-pixelek fényereje: 80
Kontraszt: 85
Kepernyő fényerő: 50
Automatikus dinamikus kontraszt:Ki
Maximális fényerő: Ki
Gamma: BT.1886

SZÍNMÉLYSÉG
színmélység: 50
arnyalat: 0

FINOMHANGOLÁS-> szinfrissítés KI, minden más kiszürkítve
FEHEREGYENSÚLY-> színhőmérséklet: meleg 50, mód: 2pont, pont: magas képvezérlés, piros/zöld/kék: mind 0

TISZTASÁG: élesseg 10, szuperfelbontas: ki, zajcsökkentés: ki, mpeg zajcsökkentés: ki, sima gradáció: ki, moziképernyő: be, trumotion:ki

MOZI MÓD: a gamma: 2.2
szuperfelbontas: alacsony képvezerles, zajcsökkentes: alacsony képvezérlés, trumotion: moziszerű mozgás
minden masban ahogy fel bírtam fogni latszólag ugyanaz

ISF világos:
OLED-pixelek fényerő: 98
kontraszt: 85
képernyő fényerő: 50

[ Szerkesztve ]

-

(#845) alaves válasza ricsip (#844) üzenetére


alaves
addikt

A kalibráció alapján OLED fény 37-nél 131 nit bőven elég, de még a 28 is. Eddig úgy tudtam, hogy LG-nél is a helyes élesség, OLED-nél meg főleg: 0 (10-nél már belenyúl), illetve szuperfelbontás: ki.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#846) junior19 válasza ricsip (#844) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor ha nincs ezekben a menüpontokban semmi megváltoztatva, akkor semmit nem tudsz elmenteni, ezért nem ad az MM sem semmilyen változtatásról adatot.
Ez ha jól tudom, akkor azt jelentené elméletileg, hogy a készülék LUT tábláját írták át, ami az első gyári beállítások vissza állításáig marad benne, akkor vissza állnak a gyári értékek, magyarul bukod a kalibrációt. Azért erre is illene az MM-nek felhívni a figyelmet a leírásban.
Azért azt nézd már meg, ha a Szakértői Sötét képmódban csökkented az oledfény értékét, akkor megjelenik-e mögötte a felhasználói felirat. Én egyébként is csökkenteném sötét körülmények között, ezt sem igazán értem, miért nem teszik meg. Az egy dolog, hogy alapértéken kalibrálnak, de azután úgy is hagyják? Így ha a felhasználó nem változtatja meg, alig van Fényerő különbség a sötétben és a világos helyiségben való használatkor.

Alavas: A B7-nél az Élesség 10 a jó érték, csökkentve lágyítja a képet, emelve élesít. Illetve ha az Éljavító be van kapcsolva, akkor Bypass-ban működik, mindegy hova van állítva. Hogy az X-es és 1-es modelleknél ez változott-e és hogyan azt nem tudom, de a 7.8. 9-es szériáknál így volt, van.

codec project

(#847) janos666 válasza junior19 (#846) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lágyít a 0 sharpness, a 10-es viszont csinál valami antialiasing szerűséget.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#848) alaves válasza junior19 (#846) üzenetére


alaves
addikt

+1 janos666
rtings teszteknél (már a B7-nél is ez van): "We adjusted both the 'H Sharpness' and the 'V Sharpness' to 0 because we did not want to add any sharpening."

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#849) ricsip válasza junior19 (#846) üzenetére


ricsip
addikt

Kipróbálom este, és visszaírok mit látok.

Az LG TV doksija meg 1 kalap szar. Tanfolyamra kellene az embernek beíratkoznia egy ilyen TV-hez, mert a gyári leírásból aztán a be és kikapcsoláson kívül nem derít ki kb. semmit. Ott van kilóra minden menüpont, 140 oldal, aztán a haladó beállításokat is lerendezi egy odabaszott 5-6 szavas értelmezhetetlen mondattal.

-

(#850) junior19 válasza janos666 (#847) üzenetére


junior19
senior tag

Ezt még te írtad az Oled topikban régen, én csak téged "idéztelek". Ez engem egyébként nem érint, mert úgy használom, ahogy írtam.

Alaves: Hagyjuk már az Rtings idézgetést, úgy tekintettek arra az oldalra, mintha a szent grál lenne. Ajánljátok az értékeit ha egy felhasználó érdeklődik egy beállítás után. Már a B7-nél sem jók azok az értékek, mert a Kontraszt fel van húzva csutkára, amit egyébként ők biztosan korrigálnak, de meg van említve az oldalon, s általában az érdeklödőnek is megírnak, hogy a Fehéregyensúly értékeket ne másolja át. Csak egy kalibrált értékek megadása az komplex, csak egyben lehet használni. Sokan csinálják a marhaságot az ajánlás után, azután meg írják, hogy nem tetszik a kép. Nagy eséllyel inkább rontanak a megjelenítésen, mint javítanának.

codec project

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.