Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#101) junior19 válasza djnice (#99) üzenetére


junior19
senior tag

Kíváncsi leszek nálad, hogyan fog ez működni. Én is próbáltam ezeket, de nekem túl kimosott lett a kép ilyen értékekkel.
Azután a mérés meg is mutatta, Bt1886-os gammát használva is 15%-nál már jó volt a gamma, felette pedig már sok is. Ha pedig 2,4-es gammát céloztuk, akkor már 10%-nál is magasabb volt a gamma mért értéke. Ezért nem is volt csoda, hogy még a hozzáadott fénysűrűség mosottá tette a képet.
Igaz nekem B7 van, neked pedig B8, az írásból pedig nekem nem derült ki, hogy milyen készüléken használta ezeket az értékeket.
Olvastam olyat is, hogy a B másképpen kezelte ezeket a változtatásokat, mint a többi modell. Volt C-s tulaj, aki 5%-nál 20-at emelt az értéken.

codec project

(#102) chros válasza junior19 (#101) üzenetére


chros
őstag

Ez a 2018-as LG modellek elb***ott firmware-ere vonatkozott/zik (B8-nal meg mindig), ahol black crush-t eredmenyezett.
Termeszetesen a beirt ertekek egy adott keszulekre vonatkoztak, ez iranyadonak mindenkepp jo, de az avshd.709-es black clipping mp4-evel be lehet loni ezeket muszer nelkul is. :)

A nagyobb gond az, hogy ez a "trukk" csak SDR-re jo: megnezten B8-on es HDR10 / DV eseteben nincs ilyen kompanzalo lehetoseg sajnos.

Ebbol azert levonhatjuk a kovetkeztetest, hogy LG-t csak a nagyobb kategoriabol szabad venni (>=C), mert abbol van temerdek kulonbozo modell ami ugyanazt a firmware-t hasznalja, es ott nem engedheti meg maganak az LG, hogy nagyivebn szarjon a jelzett problemakra...

(#103) Archttila válasza chros (#100) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez durva :DDD egyebkent ez tervezesi hibanak minosul? Mert ha igen, (es nem javitjak) akkor Fisha visszakovetelheti a vetelarat, vagy rosszul gondolom?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#104) junior19 válasza Archttila (#103) üzenetére


junior19
senior tag

Elhajtotta a szerviz, ha jól emlékszem. Kicserélték az alaplapot, azután azt mondták, vagy így nézi, vagy kikapcsolja.
Ezután az Oled topicban volt is téma, mert egy ideig időt kértek tőle, egy hónapjuk van állítólag, azután meg azt mondták neki, hogy le van zárva a hibabejelentés, szakvélemény is készült, így ezt nem jelentheti újra hibára. De majd kijavít, ha rosszul emlékszem.
Volt vita is az Oledtopicban, hogy akkor már az LG sem úgy áll a szervizeléshez hozzá, mint korában.
Szerintem meg ez egy olyan hiba a szerviz részéről, hogy működik a tévé, néha hibázik, de attól még nincs baja. Kb olyan, ha majd bekalibrálod a tévédet, s nem lesz 100%-os, valaminél lesz egy kis hiba. Te bejelented a mérés jegyzőkönyvét csatolva, a szerviz megnézi és elhajt. A tévé megfelelően működik, nem hibás, minden paraméterben megegyezik az előírtaknak.
Ezek ilyen hibák.
A szerviz csak akkor fog javítani, vagy cserélni, ha látható hiba van, amit ilyen tesztelők kihoznak, s a nagy átlagot nem zavarják, az belefér.
Egyébként ha jól emlékszem Celtisnek a Samsunggal volt hasonló "hiba" csörtéje, pont 15 percenként megakadt a kép a saját tunert használva. A Samsung sem javította, cserélte, szerintük megfelelő a készülék. Pereskedés után kapta vissza a vételárat majd egy év elteltével.

codec project

(#105) Fisha válasza junior19 (#104) üzenetére


Fisha
őstag

Azóta nem írtam, mert akkor is úgy éreztem, hogy félrement a beszélgetés. Szóval igen, azóta sikerült, az új bejelentésre is válaszolniuk, és elhajtottak vele. Én továbbra se tartom korrektnek egy funkcióra azt mondani, hogy igen, hibásan működik, kapcsold ki, mert ez ilyen. Akkor ez legyen rajta nagy piros betűkkel a dobozon, vagy csak simán ne legyen benne ez a funkció. (én amúgy alapvetően a interpoláció miatt reklamáltam).
Amit a nagytesó topikban leírtam az 2 külön dolog volt, ami ezzel kapcsolatban jött elő, de amúgy semmi köze az én "hibámhoz".
1. Az LG minősíthetetlen módon kezeli ezeket a bejelentéseket. Minden azonosító nélkül röpködnek a semmibe a bejelentések. Ami nem tetszik nekik, arra simán azt mondják, sose volt ilyen bejelentés. Erre ISO-9001-et kapni így tutira nem lehet.
2. A szervizes azt mondta, hogy nincs már ez a panelozás se. Arra is megy a szakvélemény, mint, ahogy nekem jött, hogy hát igen, ez ilyen, tessék megszokni. Ez bandingre, tintingre vonatkozik. Hogy mennyire igaz mindenhol, azt nem tudom.

De, hogy előremutatót is írjak. Én folyamatosan keresem az utam az OLED-es mozgás tekintetében. Mostanában nagyon elégedett lettem a BFI-vel. A villogás nagyon hamar szokható, előtte is plazmám volt, az is villogott. Sajnos csak SDR tartalommal reális opció ez, HDR-nél maradtam a 2-3-as dejudderren. Két hibát figyeltem még meg ezzel kapcsolatban a rendszeremben:
1. Egy coreleces lejátszóval tolom, elvileg kadenciahelyes outputtal. Azért csak elvileg, mert időnként visszaugrik 60Hz-re magától, amit egy újraindítás gyógyít csak meg. Ráadásul ez csak a titkos, 11111 menüben derül ki a TV-n. Elég kellemetlen hiba, de már hamar kiszúrja a szemem.
2. A TV-n is néha elmászik a beállítás valahogy és elkezd recegni a kép. Lehet, hogy ez pont az, amit Vincent is említ, nem tudom. Szerintem ilyenkor a real cinema beállítás ugrik offba, ami fura, mert bekapcsolt BFI-vel nem is lehet állítani elvileg. Folyamatos recegés az eredmény, sűrűbb, mint a kadenciaproblémás esetben. Ilyenkor egy interpoláció off-on (mert ugye abban van a bfi is) megoldja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#106) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyors kerdes:
Tegyuk fel h 4 orankent nem tud lefutni a kompenzacios ciklus, mert mondjuk nincsen kedvem kikapcsolni a tv-t, vagy jatszunk haverral stb... Szoval az itt kiesett ciklust kesobb potolja a keszulek, vagy majd a nagy (hosszabb) pixel refresher billenti helyre a balance-t azzal, h hamarabb fut le mint 2000 ora?
Bocs ha hulyeseget kerdeztem:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#107) alaves válasza Archttila (#106) üzenetére


alaves
addikt

Sajnos nem tudjuk mennyit képes kompenzálni a pixelfrissítő (aut. és kézi).
De nyúljunk a jó öreg matekhoz. A 4 órás aut. pixelfrissítő azt feltételezi, hogy 4 óránként (vagy rászámít egy kicsit mondjuk 5-6 órára) lefuthat. Tehát az üzemidő/aut.friss száma 4-6 körül kellene lennie.Viszont ez idővel természetesen növekedni fog egyre jobban.
(Nálam jelenleg: üzemidő: 3638 óra OLED OFFRS count: 383, 3638/383= 9,49).
Ezért szoktam javasolni, hogy a napi átlagos üzemóra alapján futtassuk a kézi 1 órás pixelfrissítőt. Mivel nálunk 12+ óra a napi üzemidő (film+játék+PC monitor+TV), ezért hetente futtatom az 1 órásat egyetértve az LG javaslatával, amelyet kértem tőlük anno (jelenleg OLED JB count: 30).
4-6 órás napi használtnál elég lehet 2000 óránként lefutnia az 1 órásnak, ami ugye gyárilag megtörténik.
8-10 órás napi használatnál szerintem úgy havonta érdemes futtatni az 1 órásat.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#108) Archttila válasza alaves (#107) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos inkább a 4 ora vagy annal kevesebb a jellemzo:D
Koszi az infot!

CX tulajoknak:
Elvileg (avforum-osok szerint) hibatlan az uj firmware, igy nyugodtan telepithetitek.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#109) krx21 válasza alaves (#107) üzenetére


krx21
nagyúr

Már tárgyaltuk, hogy hogy működik a pixel regenerációs folyamat. A mindenkori kapacitását méri meg a készülék a pontoknak és ennek változása mértékében változtatja meg a pixelek egyedi vezérlését. Tehát elméletileg mindegy hányszor fut le. A kompenzáció mértéke nem ettől függ. Persze ez csak elmélet, a gyakorlatban lehet nem igaz...

[ Szerkesztve ]

(#110) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Vizio OLED | RTINGS review link

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#111) Fisha válasza Archttila (#110) üzenetére


Fisha
őstag

Hmm, nem hangzik rosszul. HDR, DV, HLG. EARC (amin kimegy a HD hang), DTS :), 120Hz-es BFI, aminek ráadásul van valami automatikus ki/bekapcsolós módja. Mondjuk erre kivi lennék, hogy mi van akkor a fényerővel. De ez így összességében papíron többnek tűnik, mint amit a nagy nevek ma tudnak.

(#112) rothfb válasza Fisha (#111) üzenetére


rothfb
veterán

Csak itthon nem lesz kapható...

(#113) chros válasza krx21 (#109) üzenetére


chros
őstag

Igen, targyaltuk, de en sem erre a kovetkeztetesre jutottam. Ha ugy lenne ahogy mondod, akkor nem lenne burn-in! De van ... Igy (meg mindig) @alaves-el ertek egyet.

#106 sati : ha csak "ritkan" fordul elo, akkor nem gond, itt a rendszeres heavy napi hasznalat a gond ...

[ Szerkesztve ]

(#114) chros válasza Gaben360 (#93) üzenetére


chros
őstag

Ket uj video HDMI 2.1-rol:
- Vincent hdmi kabelekkel kuszkodik Samsung-on
- Fomo az AVR-ek problemajarol beszel (mar ha igaz, mert neha beszel hulyesegeket is :) )
-- ez utobbi azert is erdekes, mert az earc HD hangokkal maceras a TV-ken

(#115) krx21 válasza chros (#113) üzenetére


krx21
nagyúr

Ettől még lehet úgy. Persze a vezérlés mértéke nem különböztet egy bizonyos merték után... ;)

(#116) chros válasza krx21 (#115) üzenetére


chros
őstag

Hogyan? :)

(#117) csige791


csige791
tag

Sziasztok,

LG C8, régi Fat filerendszert használ, vagy nem értem?

NTFS re formázott pendriveot nem ismer fel filerendszer miatt, ugyanez exfatnál is. Fat32-meg nem kezel film méretű fileokat.

Egy időre bepenyugodtam, PCről jatszottam le a filmeket. Azt hittem ez ilyen gagyi...

Erre ma barátnőm kozepkatwgorias régi LG tvje simán felismeri az ntfs-et.

Mit csináljak?

(#118) rothfb válasza csige791 (#117) üzenetére


rothfb
veterán

Ntfs-t ismernie kell. Próbáltál másik pendrive-t, esetleg másik gépben megformázva?

Ja meg ez itt offtopic. A sima oled tv-s fórumban kérdezd ezt meg.

[ Szerkesztve ]

(#119) krx21 válasza chros (#116) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi a pontos kérdés? Én azt vetettem fel, hogyha a képpontok mért kapacitása egyértelműen mutatja az elhasználódás mértékét, akkor lehet megfelelően újra kalibrálni a képpontok vezérlését. Ezt mindaddig lehet, amíg tud kompenzálni az elektronika...
Viszont elméletem szerint mindegy, hogy ezt a határt 1 vagy 200 újra kalibrálással tesszük meg... Ugyanis mindig az utolsó mért kapacitás arányok számítanak csak, illetve, hogy az ennek megfelelő vezérlés tud e kompenzálni még, vagy nem, mert olyan különbségek vannak már a képpontok között...

[ Szerkesztve ]

(#120) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

jffref az uj CX firmware-rol:

I did some testing with Stacy’s disk and the upcoming Lg firmware and I don’t see raised blacks in HDR or DV. I then calibrated them quickly with the Calman beta using Autocal in both PMs just to see. I did a matrix LUT for HDR. I didnt see any raised blacks or any banding or artifacts. I didn’t use a jewelers loupe but I tested in a pitch black room. So hopefully in a couple of weeks things will get better. It may not be 100% but the PQ looks outstanding to me in both picture modes with this content

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#121) alaves


alaves
addikt

janos légy szíves leírni, hogy a fekete fölötti szabálytalan gamma követést elvileg lehet-e kalibrálással javítani, akár a sáv többi részének is a kárára?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#122) chros válasza alaves (#121) üzenetére


chros
őstag

Ugyan nem nekem szolt, de nem ertem a kerdest. Melyik modban, SDR? Szoftveresen (3dlut) vagy a TV allitasaval (pl IRE)?

(#123) janos666 válasza alaves (#121) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A PHILIPS 55OLED754 TV-n? Meg lehet próbálni a 20 pontos csúszkákkal (ezen is van, ugye, mint a 854-en?), de a formátumtól (SDR, HDR10, stb) is függ, hogy mikor mit lehet kezdeni ezekkel a funkciókkal. (Vagy ahogy chros írta: lehet próbálkozni a forráseszköz oldalán is, ha az egy PC, de ott is gond lesz a HDR-el.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#124) alaves válasza janos666 (#123) üzenetére


alaves
addikt

TV beállításra gondolok. OLED754-en fehérszint: 0-127 vörös, zöld, kék WP-k és -7 - 8-ig vörös, zöld, kék BL-ek, valamint gamma -4 - 4 (elvileg 1,9-2,4). Forráseszköz oldal nem megoldás, mert akkor pl. a tuner-jelnél megmarad a probléma. Azért kérdezem, mert két teszt oldal is szépre tudta kalibrálni a gamma görbét, csak nem írtak beállítást hozzá. Tudom, minden TV más, de legalább ki lehetne próbálni, mint pl. az rtings esetében.
Elvileg a gyárban is úgy kellene beállítani a TV-ket, hogy a feketéhez közeli gamma legyen teljesen sima, mert az látszik igazán.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#125) janos666 válasza alaves (#124) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, ezt meg kéne valakinek néznie nekek élőben, műszerrel...
LG WOLED-nél az is gond, hogy kicsit elmászik a szürke-skála az analóg gain szabályzással (OLED Light, stb neveken futó opció), az LGD 100%-ra állítja be nagyjából, de SDR-ban sokszor 20% köré kell lehúzni sötétszobához (ami már elég nagy változás, hogy meglátszódjon a hatása). Ezt a későbbi gyártói gyári kalibráció sem fogja neked korrigálni (ha csinálnak egyáltalán adott esetben bármi egyedi kalibrálást), az is legfeljebb képmód alapértelmezett gain értékével fog lefutni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#126) alaves válasza janos666 (#125) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm. Éppen ma láttam a régi TV-men (LG UH7507) ezeket a fekete közeli megjelenítési problémákat, főként gradient formában, pedig az LCD. Na, addig figyeltem, hogy már minden TV-n fogom látni :) ... vagy lehet nekiállok egy olcsóbb szettel kalibrálni magamnak :)
A pixeltv.it-nél így néz ki az OLED754 gammája:
- natív:

-kalibrált:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#127) krx21


krx21
nagyúr

Gyerekek. Mi a hivatalos infó? Az LG OLED E9 mit tud HDMI ARC-on?
Kötöttem rá XSX konzolt és bitstream adatfolyamra tettem, azon belül DTS-re.
Az AVR kiírva, hogy DTS 5.1, de soha nem hallom játék közben a hátsó hangszórókat?
Mit ronthatok el? :F

(#128) junior19 válasza alaves (#126) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!

Hidd el, nem véletlenül írta János sem, hogy meg kell mérni a panelt, s utána lehet következtetéseket levonni.
Azt jó iránynak tartom, hogy veszel egy mérőt, s magadnak megpróbálod beállítani. Az írásaidból az jön le, hogy nem okozna gondot neked, az alapokkal tisztában vagy.
Vettél volna egy mérőt, akkor már a gamma értékének sem kellett volna annyit utána olvasnod, hogy melyik érték felel meg a 2,4-es gammának. S hidd el, simán lehetséges, hogy hiába azt írták több tesztoldalon is, hogy a -4-es érték felel meg a 2,4-es gammának, lehet a te készülékeden a -3 közelebb lenne a 2,4-hez, simán lehetséges. S ez csak méréssel derül ki.
Nézz meg méréseket, akár más készülékekről is, ahol eredményeket is mutatnak.
5, 10, 15%-os szinteken akár századpontosságra is belehet állítani a megjelenítőt, s ha nincs ilyen pontosra állítva, akkor már nem lesz jó. Kicsi értéknek tűnik, s lehetne azt mondani, hogy ennyinek bele kellene férni, hogy 5%-nál az érték 0,114 helyett 0, 172. Ez kicsinek tűnik, s szemmel valószínűleg nem is lehet pontosan beállítani.
De gondolj bele, egy jobb lcd-nek 0,017 a fekete szintje. Az Olednek 0. A 0,5 vagy 1% nagyon kicsi eltérés. Az Oleden még is látod, az lcd-nél pedig alig észrevehető. Pedig század értékekről beszélünk.
Amíg teszt oldalak és mások által megadott értékekkel próbálkozol, tesztelsz, addig kicsi az esélye, hogy jól legyen beállítva a megjelenítő. Ezért ha valami nem tetszik az adott anyagon, akkor mindig a beállításra fogsz gyanakodni, s újabb beállításokkal kísérletezni. Ha be van kalibrálva a megjelenítő, akkor is fogsz hibákat látni de akkor már tudod, hogy a megjelenítő aránylag pontos, s az adott anyagot így készítették el. Gondolj csak arra, filmeknek is különböző a kontrasztaránya, van amelyiknek a legsötétebb része is világosabb, mint másik anyagnak.
A különböző ajánlások pedig azért nem igazán jók, mert más a látásunk, más az ízlésünk. Rengeteg példa kering a neten a sötét részletek megjelenítésére. De ha nincs kalibrálva a megjelenítő, akkor ezek az ajánlások függnek az adott személy látásától és ízlésétől.
Például a Sötét lovag 06:34-es idejénél, amikor felnéznek az égre, s a jobb oldali épület árnyékmegjelenítéséről megy a tippelés, hogy mennyit kellene látni. Azt hogy ilyen jelenetben mennyit kellene látnunk, azt csak egy helyes kalibrálás mutatja meg, feltételezve, hogy jól belehet állítani adott készüléket.
Én azt a gondolatodat támogatnám, hogy egy mérő beruházásával kezdenél neki, az később is jól jöhet. Enélkül mindig ilyen téren csak olyan kérdéseid lennének, amire igazából senki nem tud tanácsot adni. S vannak itt páran, akik segítenek ha a méréssel, kalibrálással kapcsolatban van konkrét kérdésed. De addig amíg nincs egy mérés a készülékedről, csak általános, elvi magyarázatot kaphatsz. Felelősen senki nem tudja azt neked kijelenti, amiből most is kiindult a kérdésed. Jánostól sem véletlenül kaptál általános válaszokat, mérés nélkül nem tud senki konkrét választ adni ilyen kérdésre.
Ha találtál olyan teszt oldalakat, ahol azt látod, hogy a kérdésedre megfelelő a mérés, akkor nagy eséllyel a tieden is el lehet érni, amit szeretnél. De konkrét értékekkel próbálkozni, hidd el felesleges.

codec project

(#129) janos666 válasza krx21 (#127) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha eARC-ot is tud az erősítő, akkor még 8 csatornás LPCM-nek is át kéne mennie rajta, illetve a C9 még ismer minden népszerű formátumot (a CX már eldobta a DTS-t).
Azt kétlem, hogy a TV decodeolna >2, majd encodeolna =2 csatornát DTS->PCM->DTS. :N
De lehet, hogy nem a TV hibája a dolog. Attól, hogy a játékkonzolon DTS-t választottál, mint kimeneti formátum (ez ilyenkor amúgy DTS Connect, vagy Dolby Digital Live!), még lehet, hogy külön meg tudod adni valahol a kikeverendő csatornák számát is (ahelyett, hogy automatikusan a választott kimeneti formátumban elérhető maximális számú csatornát keverné le), ha mást nem olyan szinten, hogy headphones / home theater (2 csatorna vagy 6+).
Szóval szerintem turkáld még kicsit a konzol beállításait, vagy tesztképp hallgasd meg, hogy mi történik, mikor az AVR-en keresztül kötöd be a TV-t.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#130) junior19 válasza krx21 (#127) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Nem tudom ezt láttad-e már, 7:58 után van a hangbeállítási rész.
Van benne tesztre is minta, hogy megfelelően működik-e a hangrendszer.
De ha kiírja az erősítő. hogy DTS5.1, akkor a játékban kevés a háttérhang, ha megfelelően van egyébként a hangrendszer konfigurálva.
Esetleg az erősítőn is teszthang futtatás, szólnak-e a háttérsugárzók.

codec project

(#131) krx21 válasza janos666 (#129) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi, turkálok...
Annyit tudok,hogy optikán is ez a helyzet...

junior19: Speaker test minden ok...

[ Szerkesztve ]

(#132) chros


chros
őstag

Valaki probalt mar / sikerult mkv DV-t lejatszani LG-n vahogyan?
En Plex-et probaltam, de csak HDR10-t jelenit meg. Bar a Plex app a B8-on meglehetosen regi (marcius talan).

(#133) Archttila válasza chros (#132) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En futottam vele par kort es vegul elindult a DL DV is! de csak akkor, ha DD, AC3 stb a hangsav, DTS eseten a HDR-t inditotta. (SL DV-vel detto)
Mondjuk nalam szetem ez azert van igy, mert DTD mindenkepoen transcodolnia kell AAC-ba, igy meg gondolom ugrik a DV sav, vagy vmi ilyesmi :)

Szoval a vege nalam igy nezett ki a tortenetnekt: pacman -Syu plex-media-server
Halvany lila fingja nincs a kulonbozo DV prifilokrol... :) (nem csodalom)
:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#134) djnice válasza chros (#132) üzenetére


djnice
veterán

P7 DTDL mp4 megy Plex-szel B8-on.

[ Szerkesztve ]

(#135) Archttila válasza Archttila (#133) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ejjj elirtam, (Ineedsleep) szoval ment a csaba az egesz:
-Rns

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#136) chros válasza djnice (#134) üzenetére


chros
őstag

Es mkv-val is? :) Ha igen, hogyan?
@sati: te mkv-rol beszelsz? :)
En a GoT s08e03 mkv DV remux-el probaltam, ac3-on hangot es kulso srt-t valasztva a plex kliensben a B8-on.

Ami miatt kerdezem, miutan szabvanyositottak DV-t mkv container-ben par honapja (makemkv tamogatja) , igy ha ez mukodne, akkor nem kene mar az unofficial mp4 cuccokkal varialni.

Es ahogy okoskodtam, ennek mukodnie kene, ha mind a server es a kliens update-elve van (mar ha az mkv DV tamogatas bekerult a WebOS Plex app-ba) , de itt nem mukszik.

[ Szerkesztve ]

(#137) djnice válasza chros (#136) üzenetére


djnice
veterán

Mkv-val még nem, Plex fórumom már felvetették a kérdést.
Shield-el működik mkv-ban is (a MEL és a FEL is).

(#138) blakey válasza chros (#136) üzenetére


blakey
titán

webOS Plex nem a legjobb, ezért lett az Xplay, ha elérhető B8-on akkor azzal lehet, hogy jobban működne. Sajnos jelenleg nem tudom kipróbálni. Maga a Plex szerver és a legtöbb Plex kliens is képes a Dolby Visionre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#139) djnice válasza blakey (#138) üzenetére


djnice
veterán

Én kipróbáltam, XPlay sem viszi.

(#140) Archttila válasza chros (#136) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Beneztem, ts

Sorry

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#141) chros válasza djnice (#139) üzenetére


chros
őstag

Koszi. Szerintem az LG Plex app-ot kene frissiteniuk (mert szerimtem minden mas adott), megneztem, s marciusi a B8-on. C8-on is, akinek az van?
Igen, a Shield-rol hallottam, hogy a moddolt Exoplayer-rel erti es ki is kuldi a DV-t.
Ha valami valtozas lesz ebben a temaban, akkor kerlek irjatok ide. (bar a 100mbps es a hd hangok tovabbra is problemat okoznak majd, de 1 lepessel elorebb leszunk)

@sati: ejnye-bejnye :D

(#142) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

LG CX Beta Firmware Fixes 4K@120Hz Stutter in VRR/ G-SYNC Mode | HDTVTest

We demonstrate how the LG CX beta firmware 03.21.03 has fixed the high frame rate stutter between high-90s and 120Hz frame rates in VRR/ G-SYNC mode, so hopefully Xbox Series X, PS5 and RTX 30 Series owners can enjoy smooth gameplay at all resolutions and frame rates (including 4K@120Hz) in VRR mode.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#143) djnice válasza chros (#141) üzenetére


djnice
veterán

Nem csak az ExoPlayer-rel, hanem a Plex-szel is.
Plex-nek már jelezték, hogy webOS-en nem megy mkv-ból, szerintem dolgoznak rajta.

(#144) chros válasza Archttila (#142) üzenetére


chros
őstag

Akkor a CX-nel is volt gond dogivel :)
@djnice: koszi, remeljuk a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#145) snpetit válasza chros (#132) üzenetére


snpetit
aktív tag

Vinyót rádugva sem megy belső lejátszóval?

(#146) chros válasza snpetit (#145) üzenetére


chros
őstag

Nalam biztos nem, mert en regi 1 eves firmware-t hasznalok, s a szabvany kb 2 honapos. :)
Te probaltad?

(#147) snpetit válasza chros (#146) üzenetére


snpetit
aktív tag

Bocs TS-t próbáltam :R :R

[ Szerkesztve ]

(#148) Archttila válasza snpetit (#147) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Come take my hand:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#149) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Olyat láttatok már, hogy csak! a TV Appok-ban zuhan be a Wi-Fi sebessége? Valahogy így: [link]
Hiába a Gigabit (866/mbits) meg a Software Offload, pufferel minden (Netfliy, YouTube etc.) Mindkét sávon (2,4GHz/5GHz)

Tegnap óta őrjít ezzel, előtte nem volt gond.

OpenWRT aszongyahogy: 866.7 Mbit/s, 80 MHz, VHT-MCS 9, VHT-NSS 2, Short GI az átvitel amikor odalépek TV-n a gázra, de valahogy mégis összefossa magát..

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#150) krx21 válasza Archttila (#142) üzenetére


krx21
nagyúr

A 9-es sorozat új firmware-je, tartalamaz ilyen jellegű javitásokat?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.