Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#401) chros válasza chros (#400) üzenetére


chros
őstag

Es itt egy tweet, ami szinten arra utal, hogy az uj Sony A90J nem hasznalja az uj LG Evo panelt!
Igy most mar 99%-ig biztos vagyok abban, hogy ez a helyzet.
Marpedig ha ez igy van, akkor ez nagyon gaz: vagy Sony tud valamit (hibakra gondolok) vagy csak ismet elszabtak ezt :)

Ja, es Vincent ezt nagyon benezte :D

[ Szerkesztve ]

(#402) alaves válasza chros (#401) üzenetére


alaves
addikt

Rengeteg gond van a DV-vel és a 4k120Hz-el is, szerintem a Sony ezért visszakozott. Azért még érdekes lehet, hogy a Philips 9-es széria kap-e evo panelt, ha ők sem kapnak, akkor egyelőre senki. Akkor idén "csak" LG OLED evo TV lesz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#403) janos666 válasza alaves (#402) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A DV-nek nem hiszem, hogy bármi köze lenne a panelhez. A DV egy nagyon egyszerű config file alapján ismeri csak a panel főbb paramétereit, amibe map-el a standard-ből. Az inkább a konkrét TV-k hibája lesz, nem csak egyedül a kijelzőpanelé (vagy ugyan úgy megvan a dolog HDR10 módban is). A 4k120 majdnem ugyan ez: a panelek már a 2019 óta 240Hz-en járnak, csak a processzor szarakodik itt-ott a 120Hz jellel (a C9-en szerencsére nálam jól működik az aktuális engineering firmware-el, a public-al még volt néha pár apró artifact).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#404) krx21 válasza janos666 (#403) üzenetére


krx21
nagyúr

Mit javít ez a aktuális engineering firmware? (C9)

(#405) janos666 válasza krx21 (#404) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt, hogy 4k120-el (ezt csak VRR módban használtam) néha színes foltok villantak fel a bekapcsolást követő néhány másodpercben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#406) krx21 válasza janos666 (#405) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, ezt tapasztalom én is... De csak az elején, aztán teljesen jó...

(#407) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

ASBL átverésére egy script:

Python:
import pygame
import os
if __name__ == "__main__":
  display_width = 60
  display_height = 2160
  #place window close to right edge of second 4k monitor
  os.environ['SDL_VIDEO_WINDOW_POS'] = "%d,%d" % ((3840*2)-display_width, 0)
  pygame.init()
  gameDisplay = pygame.display.set_mode((display_width, display_height))
  pygame.display.set_caption('F you ASBL')
  black = (0, 0, 0)
  clock = pygame.time.Clock()
  should_end = False
  interval = 60_000
  timer = 0
  tick_rate = 32
  while not should_end:
    for event in pygame.event.get():
      if event.type == pygame.QUIT:
        should_end = True
    gameDisplay.fill(black)
    if timer <= 0:
      timer = interval
      for i in range(0,256,1):
        gameDisplay.fill((i,i,i))
        pygame.display.update()
        timer -= clock.tick(tick_rate)
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#408) chros válasza Archttila (#407) üzenetére


chros
őstag

"F you ASBL" :D
De miert nem kapcsolja ki a szerencsetlen? :) Mas modelleknel meg jol johet..

(#409) Archttila válasza chros (#408) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

SM history-bol kiolvasható, és kint (szerintem) megnézi a szervizes. AVS-en írták :D itthon viszont - az OLED topikot olvasva - úgy tűnik (ezt is) leszarják.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#410) Partz válasza chros (#386) üzenetére


Partz
senior tag

3 millióval nyitott itthon 2013 novemberében az LG 55EA980V, ami full hd modell volt még. Samsung (KN55S9C) rgb oled is ezen az áron nyitott külföldön, bár itthon sosem volt forgalomban.

sati
4K uhd oled-ek 2 évvel később jöttek csak, 2,2 millió körül debütáltak a 65"-os modellek (65EG960V) Strezinek is ilyen volt, de ez már annyira nem az oled éra eleje. Én fél évvel rá vettem az első oled tv-m.

(#411) Archttila válasza Partz (#410) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi az infót! :R

----
Így utólagos engedelmetekkel magamra vállaltam a Topikgazda szerepet. :) :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#412) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

@Janos666 @chros!

Kalibralas elott szerintetek lojem le SM-be ABL-t es baratait?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#413) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Thank you for signing up for our beta testing program. We’ll contact beta testers when the next version of CalMAN is available for testing.

Kíváncsian várom... egyelőre a szakállas nagyon lelkes :D

Can’t wait to have you guys see what we’ve been up to

#376 chros
Elvileg a hamarosan érkező 3.21.18-as fw-be javítva lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#414) chros válasza Archttila (#413) üzenetére


chros
őstag

Na akkor jol rakd el az elozo jo firmwaret, C8 es B8-nal akkor kezdodott az egesz mizeria :D
Es kapcsold ki azokat nyugodtan igen, szerintem orokre, ha nem jatszol.

(#415) Archttila válasza chros (#414) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elástam a backup drive mélyére :D
Mindjárt indítom a kalibrálást :) még FSI_XM55U_23Jan19.edr-t is sikerűlt szerezni, :D szóval minden adott a jó végeredményhez ;] (SDR, HDR... DV egyelőre felejtős)

ABL-ek enable, de ha gond lesz, akkor holnap disable mellett is futok egy kört. :)
(végleg egyelőre nem kapcsolnám ki, mert időközben beadtam a derekam és az ARM mellé szermányoltam egy X86-os vasat, ami néha lógna az OLED-en)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#416) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kivancsi leszek erre a 9 grid 3D LUT-ra, laza 700 patch. :D (a lightning az csak valami 100, a tobbi meg mar valszeg overkill lenne)

A pre calib greyscale-em amugy sokkal jobb lett mint a szakallas evangelistanak. Ez az EDR miatt lenne?
Nyilvan hotmind1, de azert erdekes.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#417) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok itt(is)! Olvasgatok egyelőre, ha lesz mihez, miről majd írok is :D

Jöhetnének már az idei modellek! Vincent éppen elkezdte a C1 menüjével az ismerkedést, én meg majdnem elcsábultam(LASER) ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#418) alaves válasza Strezi (#417) üzenetére


alaves
addikt

19.20-nál mikor kikapcsolja a pixel shift-et, úgy látom mintha tényleg belenagyítana a képbe (másik topicban írta a fórumtárs PC használattal összefüggésben CX-el). Már nem tudom, de a B7-nél és az OLED754-en sem látom, hogy nagyítana, csak tologatja, vagy csak a CX és C1, és 2020 előtt nem?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#419) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

3.21.18 patch note

VRR Raised near black
=> The new 'Fine Tune Dark Areas' feature, which was added to 2021 and 2020 OLED TVs' menu, will help customers adjust dark areas, which can mitigate some of the raised near black effects customers have experienced.
The feature is available in Picture > Additional Settings > Fine Tune Dark Areas (2020 TVs) and General > Game Optimizer > Fine Tune Dark Areas (2021 TVs)

Tegnap nem sikerult befezni a kalibralast. A routerem (a muvelet kellos kozepen) gondolt egyet es eldobta a halozatot :) kvara orultem neki, ma kezdhetem elorol az egeszet. :W

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#420) snpetit válasza Archttila (#419) üzenetére


snpetit
aktív tag

A 2019-es modellek gondolom ezt a fekete tuningot már nem kapják meg :-/

(#421) janos666 válasza snpetit (#420) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha külön-külön kalibrálsz egy-egy képmódot VRR-ra és a FRR-re, akkor jó (még a TV is vált automatikusan ALLM-el együtt a képmódok közt is, ha akarod).
Ez a near-black control eddig is elérhető volt 2020-tól CalMAN DDC-n át, csak olyankor igazából irreleváns.

A nagyobb gond szerintem az, hogy VRR módban a frametime tüskék hatására is változik a near-black TRC.
(Na meg az, hogy PC 4:4:4 módban még mindig több az SDR gradient banding, illetve magentázik is a HDR10, így hiába fér át HDMI 2.1-en a 4k120 RGB is.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#422) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez lett a vége. A HDR (filmmaker mode) pre-calib valamiért nagyon kaksi lett. (DTM és hasonlóak off, peak brightness high)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#423) Partz válasza chros (#401) üzenetére


Partz
senior tag

A Sony A90J az új evo panelt használja, erről már vannak mérések ha körbenézel akár az általad említett avsforum-on. Sony-nak a wrgb színkeverése más, ők a magasabb színtérfogatot tartják fontosabbnak, ezért alacsonyabbak a kalibrált értékek a többi márkához képest.

Vivid módban amúgy közel 1400 nitet is mértek az A90J-n, bár ezt "csak" 3 másodpercig tartja.

Kalibrálva az A90J 800 nitre képes, az új G1 750 körül teljesít. Új oled stackkal dolgozik az idei evo panel, ez legjobban vörös csúcson látszik a tavalyi panelekhez képest és ez az A90J mérésein amiket én láttam tisztán látszik.

(#424) janos666 válasza Archttila (#422) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az RGB OLED EDR file-t felülírtad egy WRGB EDR-el (pl. a ColorSpace félével)?
Ha kell, fel tudom neked tölteni a saját i1Pro2-s C9 EDR file-omat. (A többit jogi problémás lenne megosztanom, de minimális a különbség, effektíve ugyan azt méri az i1d3pp-m a ColorSpace és saját EDR-el, és utóbbiról nem is tudom, hogy pontosan melyik évjáratú WOLED panelen készült.)

Az SDR 3DLUT az sok pontos mérésekből készült, vagy mátrix alapon?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#425) Joshi


Joshi
titán

Érdeklődnék, hogy a 2021-es LG EVO panel azon túl hogy magasabb fényerőt produkál, kinőtte a Vertical Banding és Color Tin problémákat?

(#426) PATTA86 válasza PATTA86 (#367) üzenetére


PATTA86
csendes tag

OFF
Bocsi, hogy megint ide írok, de hátha itt értelmes választ kapok, mint a másik oled topikban... :) Végül 1 év halogatás után berendeltem az akciós 55CX-et MM--ból. Igaz 65"-osat akartam eredetileg, de annak az ára még nem nagyon ment le, hogy nekem megérje hiába lenne rá pénz... az új G1 evora nem akartam még várni újabb egy évet, hogy milyen lesz és jó árba legyen. A lényeg az, hogy most "tanuló" tvnek jó a CX. Teljesen laikus vagyok az oled tv világában és annyit tudok amit itt a topikokban olvasok... ezért is vagyok bizonytalan, hogy most 4k videók mehetnek rajta hdr módban bejáratásként, 4 óránként meg kikapcsolva a tvt a pixel frissítéshez? Közben nézhetek már 720p, 1080p filmeket rajta vagy már mehet a 2160p is? Bocsi, hogy ennyire "hülyén" adom elő a dolgokat, de még most tanulók bele ebbe az egészbe. :) thx :)

(#427) Joshi válasza PATTA86 (#426) üzenetére


Joshi
titán

"...4 óránként meg kikapcsolva a tvt a pixel frissítéshez?"
A pixelfrissítés minimum 4 óra üzemidő után fut le, ha egyáltalán ez még LG-nél így van. Szóval nem kell kikapcsolnod neked semmit, főleg nem kell ezzel neked foglalkoznod. Ha ez a 4 óránkénti pixelfrissítés még van, akkor az lefut anélkül hogy te tudnál róla. Magyarul ne foglalkozz ilyenekkel. Az a lényeg, hogy ne áramtalanítsd a készüléket.

A felbontással se foglalkozz, hiszen teljesen mind1 milyen felbontású tartalmat küldesz a tévére, az minden esetben 4K-ban fog megjelenni. Egy példa. Ha 1080p-t küldesz a tévére és az tételezzük fel 1080-ba jelenne meg, akkor a 4K paneleden középen lenne egy 1920x1080-as téglalap. Gondolom érted mire gondolok. Magyarul a tévé minden esetben felskáláz 3840x2160-ra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#428) Archttila válasza janos666 (#424) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen felülírtam FSI EDR-el az RGB OLED-et. (FSI_XM55U_23Jan19.edr) A méréseket pedig az alábbiak szerint végeztem:

SDR (bright)
- Fixed Grid 9 (728 patch)
- de_ITP formula (DeltaE and DeltaE Cube)

SDR (dark)
- Lightning (101 patch)
- de_ITP formula (DeltaE and DeltaE Cube)

HDR
- Matrix method
- de_ITP formula (DeltaE and DeltaE Cube)

Megköszönném azt az EDR-t! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#429) krx21 válasza Joshi (#425) üzenetére


krx21
nagyúr

Még nem találtam ilyen teszteket. De én is kíváncsian várom...

(#430) chros válasza PATTA86 (#426) üzenetére


chros
őstag

En 5 orankent kikapcsolnam az elso 5 napban es SDR-ral jaratnam ISF Dark modban 33 oled fenyen kb 2 napig, igy minimum 20 orat beletennel es 4 ciklus lefutna, utana mehet minden.
Ha van pl 1 heted visszakuldeni a TV-t valami gond eseten, akkor 5 nap utan (ez igy minimum 50 ora es 10 kis ciklus) raeresztenem a nagy 1 oras pixelfrissitest! Es ez utan keresnek rajta anomaliakat, pl teglalap hiba, stb.

(#431) chros válasza Partz (#423) üzenetére


chros
őstag

"Sony A90J az új evo panelt használja, erről már vannak mérések...
Kalibrálva az A90J 800 nitre képes, az új G1 750 körül teljesít. Új oled stackkal dolgozik az idei evo panel, ez legjobban vörös csúcson látszik a tavalyi panelekhez képest és ez az A90J mérésein amiket én láttam tisztán látszik."

Milyen meresek pontosan? Spectral response? Ha ezek, akkor ezek nem feltetlen jelentenek semmit, ha mashogy hajtjak az alpixeleket, akkor mas a meres vegeredmenye.
Ami egyertelmu bizonyitek lenne, ha lenne alpixel foto a G1-rol es az mas lenne mint a C1 vagy tavalyi modell! (D-Nice megnezte, es az A90J-nek ugyanaz a pixelszerkezete, mint a tavalyi Sony-knak). En nagyon csodalkoznek, ha LG nem modositotta volna ezt a tavalyiakhoz kepest ... Remelem Vincent megnezi ...
Tovabba, G1 "csak" 77" es a c1-bol van 83" (csak ugy mint A90J) ...

Es az A90J-n is van grid hiba.

#425 Joshi : "2021-es LG EVO panel azon túl hogy magasabb fényerőt produkál, kinőtte a Vertical Banding és Color Tin problémákat?"

Szerinted?! Te meg hiszel a csodakban? :D

(#432) krx21 válasza chros (#430) üzenetére


krx21
nagyúr

Van még olyan hogy “teglalap hiba”? Sztem már rég nincs...

(#433) Archttila válasza krx21 (#432) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

[link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#434) janos666 válasza Archttila (#428) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megvan, akkor használd nyugodtam a CS EDR-t. ;)
Kipróbáltam egyszer sorban, és ezek effektíve ugyan azt az eredményt adták egy CX-et mérve (elhanyagolható dE a fehéren, ami így elég közel mért az i1Pro2-höz):
1: DisplayCal-al szállított C6 CCSS (jobb féle spektró)
2: ColorSpace-el szállított FSI EDR (jobb féle spektró)
3: saját CX CCSS (saját kis i1Pro2)

Ha jó az i1d3-ad, akkor szinte mindegy, hogy pontosan milyen EDR-t adsz neki, csak WOLED-é legyen, ne RGB OLED-é (vagy LCD-é, stb).

Viszont nem miden 1id3 mér túl jól EDR-el sem. Nagyobb köztük a szórás, mint az i1Pro-k közt. Szóval a spektrós mátrix profil jobb, mint az EDR.

A Cube és Lightning módokkal vigyázz, főleg ha CalMAN.
Sokat kísérleteztünk ezzel, és egyrészt a CalMAN sokkal "érzékenyebb", mint a LightSpace/ColorSpace, de még utóbbinál is csak a 16-os cube adott igazán jó eredményt, a 8-as még nem.
Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy vagy martix (ha megelégszel vele, és/vagy nem akarsz/tudsz rá több időt szánni), vagy 16^3 cube. (Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy HDR-ben nem tudsz annyit mérni, mert nem elég stabil hozzá a panel.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#435) PATTA86 válasza chros (#430) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Köszi! Idáig durván 9-10 órát ment a tv ilyen tartalommal [link] HDR módban 100-as oled fényen, de akkor most áttérek SDR tartalomra. Esetleg tudnál egy youtube-os videót linkelni ami lenne 5 órás? Vagy bármi jó ami 720p alatt van? Köszi :)

(#436) Archttila válasza janos666 (#434) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez hasznos volt, koszi! :R De akkor lenyegeben te is megerosited azt amit mar mas is irt AVS-en, hogy gyakorlatilag a Raw XYZ is ugyan azt az eredmenyt hozza ezeken az olcsobb colorimeter-eken, mint az altalam hasznalt EDR.

Sajnos mar nincs nalam a muszer, igy tobb merest most (egyelore) nem tudok vegezni.

Meg valami! CX-en a LUT default-hoz eleg az AV reset (4x pause button) vagy teljes FR kell neki?

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#437) chros válasza Archttila (#436) üzenetére


chros
őstag

Nem hiszem, hogy Janos beszelt RAW-rol (bar a post szerkesztett), annal nincs semmilyen korrekcio.
Es szerintem eleg egy preset reset a CX-en is, mint C9-nel (2018-asokon kell teljes factory reset).

(#438) Archttila válasza chros (#437) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Persze de a lenyeg, hogy szimpla 1D3 pro colori eseteben el is hagyhato ez a konzerv EDR, mert kb elhanyagolhato a kulonbseg a raw-hoz kepest. Vagy megsem? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#439) janos666 válasza Archttila (#436) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy WOLED és WOLED (pl. LG C6 vs. LG CX) EDR-ek közt van minimális különbség, nem 'RAW' (ez sem raw amúgy, csak a CalMAN hívja így) és WOLED EDR közt, ahogy RGB OLED és WOLED közt sem elhanyagolható a különbség.

Elég kéne legyen a picture mode reset, de nem mindig az, mert bug-os:
Ha programoztad valaha az 1DLUT-ot bármely képmódban, majd reset-eled bármelyik programozott módot, akkor az a mód visszaáll gyári módba. Ugyanakkor, ha ezután belépsz calibration mode-ba, valamiért azonnal átvált neutrális 1DLUT-ra külön reset nélkül minden képmód. Tehát, ha egyszer hozzányúltál bármlyik 1DLUT-hoz, utána kell a full factory reset, ha a gyári 1DLUT-ot szeretnéd megtartani úgy, hogy programoznád a 3DLUT-ot.
De ez nem gond, ha úgyis szeretnéd programozni az 1DLUT-ot (csak akkor, ha nem), vagy ha nem akarod piszkálni a 3DLUT-ot sem (tehát ha gyári módban akarsz maradni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#440) Partz válasza chros (#431) üzenetére


Partz
senior tag

Igen, spectral response-t néztem, az rb csúcs értékek kicsivel szűkebb tartományban mozognak. A vörös csúcs közelebb került a 630nm-hez, (a tavalyi panelek 610 nm körül mozogtak). De spectrogram-on is látszik, hogy a vörös kicsit kitolódott Rec.2020 színtéren.

Van már fent macro fotó a G1-ről, a pixelstruktúrája szerintem egyezik a tavalyi CX/GX szériával, ebből messzemenő következtetéseket nem vonnék le.

Amit Vincent kicsit eltolhatott, az új zöld stack-kel kapcsolatos, erről semmi megerősítést eddig nem találtam. Viszont 2 interjú amit idén láttam az LG-től hangsúlyozta, hogy a vörös összetevőn módosítottak, valamint javítottak a kéken.
Visszakeresve az általad emlegetett blog-ot is frissítették. Ezt D-Nice is megerősítette azóta avsforum-on, ha nem haragszol ezt nem keresem vissza, több száz oldalas a fórum.

Jut eszembe, jövőhét csütörtökön mutatja be a Panasonic az új oled szériákat. Korábban azt nyilatkozták ők is az új panelt fogják használni, emellett teljesen megújul a JZ2000 széria. Beleértve a passzívhűtést és a képfeldolgozó processzort is. Kíváncsian várjuk. :)

(#441) Archttila válasza janos666 (#439) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Így már világos
ebben viszont nem vagyok biztos, hogy értem: :)

de még utóbbinál is csak a 16-os cube adott igazán jó eredményt, a 8-as még nem

A fixed grid method-ra gondolsz? 9^3, 17^3 és 21^3

Ha igen akkor tudom miről van szó, viszont ha nem, akkor gőzöm nincs mire gondolsz :D (sorry az értetlenségért, de ezidáig nem volt dolgom ezzel a mérési metódussal) :)

Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy vagy martix (ha megelégszel vele, és/vagy nem akarsz/tudsz rá több időt szánni), vagy 16^3 cube. (Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy HDR-ben nem tudsz annyit mérni, mert nem elég stabil hozzá a panel.)

Ha jól rémlik akkor HDR-ben nem is engedett mást választani, csak a Matrix-ot.
Esetleg ha van kedved leírhatnád Lightning-al kapcsolatban is a tapasztalataidat, illetve arról is szívesen olvasnék, hogy miért ajánlod helyette inkább a Matrix-ot. :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#442) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

@Junior19 @chros

Közben kiderítettem, hogy miért kaptam HDR Filmmaker módban magasabb dE értékeket :

Note that the Pre Cal scans are being done in Tecnicolor Picture mode, which has a different Preset White Point and is why the dE levels are so high.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#443) Joshi válasza chros (#431) üzenetére


Joshi
titán

+ (#429) krx21

"#425 Joshi : "2021-es LG EVO panel azon túl hogy magasabb fényerőt produkál, kinőtte a Vertical Banding és Color Tin problémákat?"

Szerinted?! Te meg hiszel a csodakban? "

Nagyjából ez lenne a legfontosabb előrelépés, magyarul a kép homogenitása. Ha ezt nem tudják orvosolni, addig fölösleges fényerőt növelni. Szerintem.

(#444) Partz válasza Joshi (#443) üzenetére


Partz
senior tag

Amiket láttam tesztképeket A90J és G1-ről, tinting nem volt. Vertical banding minimális feketéhez közel, ami szerintem szabad szemmel nem látható. Ez biztató.

A panel lottó amúgy év közben is szokott változni, vannak hónapok amikor jobb a homogenitás van amikor kevésbé, akár ugyan azon szérián belül. Tehát a fentiek könnyen változhatnak még, ahogy növelik a kihozatalt.

(#445) Joshi válasza Partz (#444) üzenetére


Joshi
titán

"panel lottó"
Pont ez a gond az OLED-el hogy van ilyen. Ne, ne legyen panel lottó, főleg ne ennyiért. Nem véletlenül írtam, hogy először a gyártásból adódó problémákat kellene orvosolni, mintsem a marketing baromságoknak megfelelni. Most néztem meg Az igazság ligáját HDR-ben, és brutál könnyezett a szemem annyira b_szta a szemem az erős fény (sötét Sony A1). Nem fényerőre van itt szükség, de komolyan.

(#446) krx21 válasza Joshi (#445) üzenetére


krx21
nagyúr

Egyetértek. Bár én pont most néztem meg az E9-em homogenítását és baromi sokat javult az első naphoz képest. Semmi nem látszik keresve se normál tartalom mellett... ;)

(#447) Jorgi Kormi válasza Joshi (#445) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az a kérdés , hogy ha egyszer valamikor (????)lesz QD-Oled és Joled paneles tévé reális áron , az ezeket a hibákat( v.b & t.t) kiküszöbölve fogja e szórakoztatni a "nagyérdeműt" vagy sem.( Egy kis verseny nem ártana a "szereplők" között.)

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#448) janos666 válasza Archttila (#441) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, azzal a jelöléssel a "fixed grid"-re gondoltam (bocs, hogy fejből rosszul emlékeztem, hogy pontosan mekkora kocka felbontások érhetők el CM-ben).

Az 1DLUT-al egész szépen rendbe lehet tenni a szürke-skálát, de mivel nem izotróp a WRGB panel 3D színtere, így ez önmagában nem ad "tökéletes" eredményt a mátrix-al kiegészítve (a kevert színeken továbbra is viszonylag magas lesz a deltaE).
Ha ezt alaposabban korrigálni szeretnéd (nem fogadod el az 1DLUT+mátrix eredményt), akkor viszont nagy felbontásra lesz szükséged, hogy kellően fel legyen térképezve az anizotrópia pontos mibenléte, így esélye legyen a LUT generáló szoftvernek helyesen korrigálnia ezt, nem csak pár minta alapján tippelgetnie a sok feltérképezetlen régióról is.
Kevés pontból könnyen lehet, hogy a post/verification szépen néz ki, mert pont olyan mintákat ellenőrzöl, amik benne voltak közvetlenül a profilozásban, így a helyükre kerültek, viszont van rengeteg pont, amit sohasem mérsz meg újra, és akár rosszabb helyre kerültek, mint előtte (mert abban a régióban csak a környezete alapján interpolált a szoftver, ami mégsem volt reprezentatív arra a területre).

Ha sok pontot megmérsz a 3DLUT-hoz (pl. 17-es fixed grid), akkor teljesen ki is hagyhatod az 1DLUT-ot (elsősorban bennhagyhatod a gyárit, vagy esetleg egy reset-eltet), mert minden processing step-nek ára van, és az 1DLUT különösen kényes.

HDR-ben viszont nincs is más választásod, mint beérni az 1DLUT+matrix opcióval. A CALMan fel sem kínál mást, de a többi szoftver is furán fogja kezelni a dolgot: egyrészt a "W-boost" miatt, de még ha azt ki is kapcsolod, akkor is sokkal instabilabb a kijelző HDR módban (így megint az a gond, hogy a 3DLUT-ot készítő szoftver nem fogja tudni kitalálni, hogy mi volt a véletlen szórás, elkúszás, stb, és mi az, ami korrekcióra szorul, illetve korrigálható egyáltalán).

DolbyVision esetén pedig még ha akarod sem nagyon tudod programozni a 3DLUT-ot, csak a Dolby CMS-ut (bár az *airtv* akármivel elvileg lehetséges, és utána adhatsz szintetikus config-ot a CMU-nak, de az bonyolult, és ugyan az a gond merült fel, mint HDR10 módban).

Én személy szerint azért használok SDR-ban is 1DLUT+matrix-ot, hogy ugyan ahhoz a jellegű hibához legyen hozzászokva a szemem, mint amit úgysem tudok kikerülni HDR módban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#449) alaves válasza Joshi (#445) üzenetére


alaves
addikt

Teljes mértékben egyetértek, csak sajnos üzleti alapokon a fényerő egekig való fokozására van szükség, mert a vásárlók túlnyomó többségét szinte csak ez érdekli. SDR-ben nagy fényerővel nézik, és amikor HDR-t néznek, azt mondják hogy nem jó a TV, mert a sötét jeleneteknél nem látnak semmit, pedig hát ez a referencia:

Továbbá igazad van, mert a tinting, vertical banding, near black noising-flashing-flicking, posterization, DV, 4k120, stb. problémákat kellene már fixálni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#450) Archttila válasza janos666 (#448) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

bocs, hogy fejből rosszul emlékeztem, hogy pontosan mekkora kocka felbontások érhetők el CM-ben

Ugyan már, ez az én lámaságom :K (egyértelmű volt elsőre is, csak kellett a megerősítés) :D

Ha sok pontot megmérsz a 3DLUT-hoz (pl. 17-es fixed grid), akkor teljesen ki is hagyhatod az 1DLUT-ot (elsősorban bennhagyhatod a gyárit, vagy esetleg egy reset-eltet)

Ez nagyon érdekesen hangzik, ki fogom próbálni! Egy SM WB + Fixed Grid 17-re is kíváncsi lennék. :D de ha jól saccolom (és mondjuk a WB kalibot nem számolom) alsó hangon egy 5 órás műveletről van szó, ami felveti a kérdést: milyen hatással van ez a panelre... vagy 100 (120) nitnél kvára mindegy mennyi ideig kapja az ívet? :)

Én személy szerint azért használok SDR-ban is 1DLUT+matrix-ot, hogy ugyan ahhoz a jellegű hibához legyen hozzászokva a szemem, mint amit úgysem tudok kikerülni HDR módban.

Ez az egyetlen oka, vagy (ha a fix Grid módszereket most figyelmen kívül hagyjuk) a Lightning LUT-tal van más egyéb gond is, amiért nem kedveled/ajánlod? (ez még nagyon érdekelne)! :R /nah jó, valójában reggelig szórnám a kérdéseket :) /

Chros-al nyomhatnátok online egy szakmai Q&A-t :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.