Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#751) HeZ_ válasza HeZ_ (#746) üzenetére


HeZ_
csendes újonc

Új LG OLED65CX3-ról Media Markt által Calman 5.12.0.107 eszközzel készített kalibrációs riport:
https://drive.google.com/drive/folders/1Okt0-llHZu3CKQa6iaFNHRP4wr82CLnW?usp=sharing
kalibrálás előtti állapot:
1. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709;
2. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: BT.2020 HDR;
3. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: D65, P3;
kalibrálás utáni állapot:
4. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709; mode: Expert Bright;
5. oldal = gamma: 2,4; color gamut: D65, HD BT.709; mode: Expert Dark;
6. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: BT.2020 HDR; mode: HDR Cinema;
7. oldal = gamma: ST_2048_HDR; color gamut: D65, P3; mode: Dolby Vision Cinema.

#750 sati > HeZ_#746 Új készüléket nem kalibrálunk. :)
Utolsó darab becsomagolt példány volt már bekalibrálva. A választás nem a kalibrálásról szólt, hanem hogy megalkuszom-kifizetem-elviszem vagy nem veszem meg :F.

Sokak nevében kérem a szakértőket, segítsenek értelmezni a kalibrációs riportot.

[ Szerkesztve ]

(#752) Archttila válasza HeZ_ (#751) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Utolsó darab becsomagolt példány volt már bekalibrálva. A választás nem a kalibrálásról szólt, hanem hogy megalkuszom-kifizetem-elviszem vagy nem veszem meg

Értem.

A kalibrálás minőségére inkább nem reagálnék, ezt majd a többiek valószínűleg megteszik. Részemről legyen elég annyi, hogy ma már (főleg az új a modelleknél) ezt nem így csináljuk, illetve vannak alternatív megoldások, amivel még az (ennél a modellnél egyébként) szokványos AutoCal eljárásnál is pontosabb eredmények érhetőek el. (SM menü 2pt WB+3D LUT)
De ha megfogadsz egy jó tanácsot: ennél a modellnél ne rugózz a kalibráláson, nem érdemes. ;)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#753) krx21 válasza HeZ_ (#751) üzenetére


krx21
nagyúr

A kalibrálás sötét körülmények között történik?

(#754) junior19 válasza HeZ_ (#751) üzenetére


junior19
senior tag

Én a Calman-t nem nagyon szerettem használni, így ha tévednék az értelmezésben, akkor majd javítson ki valaki, aki Calman-t használ. Nem megyek végig minden ábrán, csak az elsőn, utána úgyis tudod, mi lenne a jó eredmény, mit kellene látni.
Az első ábra egy 10 pontos szürkeskála mérés eredményét mutatja, 10%-ként. Fenn az AVG a 10 mért érték dE átlaga, a max pedig a legnagyobb dE érték. A dE egy arányszám, azt mutatja meg, a mért érték mennyire van a szabvány értékéhez. Értelemszerűen ez minél kisebb a dE érték, annál pontosabb az eredmény. Láthatod azt is, hogy a 100%-nál, tehát a fehérnél a legnagyobb a zöld értéke, s legkevesebb a piros, itt nyílt szét leginkább az olló, itt a legnagyobb a dE értéke. A Color Temperature a színhőmérsékletet jelenti, a kék majdnem 100%-os, tehát a kék az jó lenne nagyjából, de a piros kevés végig, ezért magasabb a színhőmérséklet értéke.
Jobbra mellette a luminancia menetet, tehát a fénykibocsájtás mértékét látjuk. Az előző ábrán is látható volt, hogy a zöld egyre több, mint kellene, ezért a luminancia ábrán is a mért érték a szabvány felé kerül kissé, minden mért értéken több fényt bocsájt ki a készülék, mint kellene, tehát fényesebb a kép. Ezt támasztja alá, a gamma 2,33-as mért átlagérték, a cél 2,4 volt. Minél kisebb a gamma értéke, annál több fényt bocsájt ki a készülék. Sajnos gamma menetet nem látunk a táblázatok között, egy átlag gamma eredmény pedig nem sok mindent árul el.
Az alsó két ábra közül a baloldali a 3 elsődleges szín, a 3 másodlagos szín és a fehér dE arányszámát mutatja. Értelemszerűen itt is a kis érték a jó. A jobb oldali kép a színteret ábrázolja, a négyzetek a szabvány által rögzített pontokat mutatják, a pontok vagy gömbök pedig a mért értékeket. Középen van a fehér, illetve minden szürke értéknek ide kellene esni, s ahogy távolodunk a középponttól, úgy lesznek a színek egyre telítettebbek. Az is látható az ábrán, hogy ahol a mért kör pont a négyzeten túl van a fehérhez képest, az a szín telítettebb, mint kellene. A zöld pedig nemcsak telítettebb mint kellene, hanem az árnyalata is a cián felé hajlik.
A leírás szerint szerintem minden ábrát lehet értelmezni, ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.

codec project

(#755) robroy7919


robroy7919
tag

Sziasztok egy fura kérésem lenne a csoport felé. Vasárnap költöznöm kell , van egy oled 65b8 as televíziom , de a gondosan elpakolt dobozt szétszedte valami állat használhatatlan . Van esetleg valakinek egy napra kölcsön egy saját doboza? Vagy valami ötlet , hogy lehetne ezt a böszme tv-t úgy szállítani , hogy túl élje a szállítást :) ? Előre is köszönöm.

(#756) chros


chros
őstag

Ugy nez ki, megtortenik: Vincent Samu Oled jovore :D
Ami erdekes, hogy o ugy gondolja (az 55" es 65" meretbol kiindulva), hogy Samu qd-oled panel lesz benne, s nem LG Woled. Ez azert erdekes, mert 1-2 honapja roppent fel a hir (talan ide is irtam), hogy LG Woled paneleket szallit Samu-nak, igen nagy mennyisegben. Nem kovettem ezt ebben a honapban, igy lehet, hogy valami megvaltozott, de ha nem, akkor biztosan Lg Woled lesz bennuk. :)
Az Oled piacnak biztos jot tesz, barmelyikkel is szerelik, plane, ha megis qd-oled lesz ...

(#757) krx21 válasza chros (#756) üzenetére


krx21
nagyúr

Így van, várjuk bármelyik panel is lesz. Mi csak jól járhatunk... Vagy mégse? :DDD :F

(#758) Joshi válasza chros (#756) üzenetére


Joshi
titán

Sony meg jön a MicroLED-el, igaz hogy a 110"-os méret 172.000$ lesz. ;] Illetve Hisense jön a dual LCD paneles LCD-vel. Lesznek érdekes dolgok. Forrás.

(#759) chros válasza Joshi (#758) üzenetére


chros
őstag

Mikroled meg kb 10 ev mire megfizetheto aron/meretben lesz, a dual lcd szerintem elhasal (mar nem emlekszem, fogyasztas miatt?).

(#760) Joshi válasza chros (#759) üzenetére


Joshi
titán

Ja persze, csak mint érdekességként linkeltem.

Amúgy te valaha is foglalkoztál a fogyasztással?

(#761) chros válasza Joshi (#760) üzenetére


chros
őstag

Nem, de az EU igen :)

(#762) Joshi válasza chros (#761) üzenetére


Joshi
titán

Ha EU-ban forgalomba kerül akkor tökmind1 max rosszabb energia besorolást kap, illetve tudatos felhasználóként legfeljebb nem veszed meg. ;]

(#763) chros válasza Joshi (#758) üzenetére


chros
őstag

No, gyorsan atporgettem az elmult honap hireit: Samu vietnami microLed gyarat akar beinditani ez ev vegen, 77" es 88"-es paneleket gyartva!
Ha nem lesz fennakadas, akkor igy ertheto (?) miert csak 55" es 65" meretben akarnak Oledet eladni.
Egy biztos, egyik sem lesz olcso, plane nem a megjeleneskor :)

Es egy erdekesseg, valszeg jovore LG-n is lesz (valaszthato) heatsink! Ami erdekes ebben, hogy nem LGE, hanem LGD lesz a felelos ezert, azaz a panellel egyutt adjak majd oket mas gyartoknak (allitolag Pana-val egyutt dolgoztak ezen).
Ez nagyon igeretes, plane ha az uj Evo panel pixelszerkezetet is modositjak majd, akkor meglehet az 1000 nits-es D65-os alomhatar ... :)
Remelhetoleg LGE nem csak a Gx szeriaba rakja bele jovore :)

(#764) alaves válasza chros (#763) üzenetére


alaves
addikt

A francba, pedig jó lett volna ha Jászfényszaru-ra hozzák microLED gyártósort is. :O Lehet, hogy még egy autógyárnál is jobban megdobná a nemzeti összterméket. Vietnámban van az LGD OLED kijelző gyár is, ne már...

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#765) chros válasza alaves (#764) üzenetére


chros
őstag

Ezt mar irtad egyszer, de nem ertem, hogy mit ertesz alatta: LGD-nek csak 2 woled panel gyara van, 1 koreaban es 1 kinaban. Te LGE TV osszeszerelo gyarra gondlosz Vietnamban? Ha igen, akkor ezek nagy egyenloek. Samu mikroLed panel gyarat epit ott, nem osszeszerelo uzemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#766) alaves válasza chros (#765) üzenetére


alaves
addikt

A B7 mindhárom kijelzőjére 'Made in Vietnam' volt írva, a TV összeszerelve pedig Lengyelországban. Az persze lehet, hogy Vietnámban csak a vezérlőegységet teszik rá a 'nyers' kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#767) chros válasza chros (#756) üzenetére


chros
őstag

Es most mar biztos, hogy Samu Oled QD-OLED lesz (nem LG woled), es Vincent nem is lott sokat melle anno (2021-et tippelt, 2022 lesz belole).
- "csak" 4k lesz, nem 8k
- erdekes lesz a D65-os 10% csucsfeny meres majd, 1000 nitet emlitenek a marketing anyagban, de ha ez csak pl 600 nit lesz, akkor nem tudom, hogy mit fog szolni a nagykozonseg (plane ha LG kozben 1000-t eler a heatsink-el es uj panellel jovore)
- 1 millio panelt gyartanak majd evente, osszehasonlitaskent LG 2019-ben 5-t, es iden talan mar 10 milliot! (Ja, es LG iden lett eloszor nyereseges a woled-ekkel 8 ev utan!!! :))
- az arrol semmi hir egyenlore, de regebben 7x-es (!!!) szorzorol beszeltek LG woled-hez kepest :) Kivancsi leszek, milyen hatasa lesz ennek az LG araira, kulonosen a kozeljovoben.
- es Vincent emliti, hogy az OLED szot mennyire keruli a Samu a marketing anyagban :D

Szoval erdekes lesz ez, ha nem is az elso par evben (biztos lesznek bajok, bug-ok, stb).
Competition is On! :D

[ Szerkesztve ]

(#768) Joshi válasza chros (#767) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem is az a legnagyobb kérdés amiket írtál, hanem hogy beéghet úgy mint egy LG WOLED vagy sem? Illetve milyen gyártási betegségekkel fog küzdeni mint pl az LG WOLED. Gondolok itt ColorTin és Vertical Bandingre. :DDD

ui.: azt elképzelhetetlennek tartottam hogy a Samsung LG-től venne panelt. Ez már elméleti síkon is vicc volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#769) chros válasza Joshi (#768) üzenetére


chros
őstag

Igen, mivel oled igy beeges itt is lesz biztosan, s a tobbi is valszeg :)

(#770) Joshi válasza chros (#769) üzenetére


Joshi
titán

Akkor viszont nem lesz életképes megoldás, max a Samu fanoknak. ;]

(#771) krx21 válasza Joshi (#768) üzenetére


krx21
nagyúr

“Samsung LG-től venne panelt. Ez már elméleti síkon is vicc volt.”
Szerintem a Pana és a Sony után nem lenne viccesebb ez se…

(#772) Joshi válasza krx21 (#771) üzenetére


Joshi
titán

Dél-Koreán belül a Samsung és LG óriási konkurencia egymásnak, inkább belefojtanák egymást egy kanál vízbe mintsem adnának egymásnak bármit is. :DDD

(#773) krx21 válasza Joshi (#772) üzenetére


krx21
nagyúr

Én minden esetre kíváncsi vagyok a Samu oled-re. Kicsit megkavarja az álló vízet a piacon legalább...

(#774) Joshi válasza krx21 (#773) üzenetére


Joshi
titán

Én is kíváncsi leszek. Ha nagyobb színtérrel és homogénebb kijelzőt tudnának gyártani, már megérte. Persze az ár néhány évig biztosan magas lesz.

(#775) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Itt is van egy viszonylag friss cikk a Samu Qd-Oled tévéjével kapcsolatban:[link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#776) Partz válasza chros (#767) üzenetére


Partz
senior tag

"es Vincent emliti, hogy az OLED szot mennyire keruli a Samu a marketing anyagban"

Mert megállapodás köti a Samsung Electronics részlegét, hogy jövőre már forgalomba hozza ezt a kijelzőt. Azért kerülik az oled szó használatát, mert ez egy ideiglenes megoldás részükről. Az elmúlt hetekben véglegesítették a qned gyártási szabadalmait, pár éven belül leváltják az oled háttérfényt.

Joshi

Beéghet, nagyjából azonos specifikációkkal fog bírni, mint a jelenlegi LGD woled panelek. Ami ennél a technológiánál az igazi előny, hogy max közeli fényerő mellett is tartani fogja a helyes szín szaturáltságot, az rgb pixel struktúrának köszönhetően.
És igaz a hír, a Samsung nem kis mennyiségű woled panelben állapodott meg az LGD-vel, hogy mi vele a cél az még nem publikus.

[ Szerkesztve ]

(#777) RazoR válasza Partz (#776) üzenetére


RazoR
veterán

A QNED az LG új megoldása, nem a Samsungé

(#778) chros válasza Partz (#776) üzenetére


chros
őstag

Nehogy, jo Samu modra, random LG Woled es QD-Oled paneleket pakoljanak majd az uj szeriaba :D

@RazoR: biztos hogy LGD is dologik Qned-en, kulonben lemarad majd, mint a borravalo, de itt a Samu tech roadmap, ebbol latszik, hogy a QD-Oled-et nem hosszutavra tervezik :) (alul pedig az egyes display tech-ek felepitese)

(#779) alaves válasza chros (#778) üzenetére


alaves
addikt

A quantum nano emitting diódáknál és a microLED-nél van-e PWM és hány Hz-es?
Mekkora a QNED és a microLED kék fény kibocsátása?
Ha van PWM és 3000Hz-nél kisebb, valamint nagyobb a kék fény kibocsátás, akkor még 2029-ben is maradnék a WOLED v. a QD-OLED kijelzőnél, még akkor is ha kisebb a fényerő és nem akkora a színtér lefedettsége.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#780) Partz válasza RazoR (#777) üzenetére


Partz
senior tag

Qned (Quantum Nano Emitting Diode, itt olvashatsz róla) alatt én a technológiát értem, nem az Lg féle lcd megoldás marketing nevét, ami gyakorlatilag egy fricska volt a Samsung orra alá.
Nem hagyhatták ki, Samsung évek óta ezt játssza lásd: led tv (jelenleg micro-led), qled (jelenleg nano-led), ezért kellett ezeket a technológiai elnevezéseket utólag megváltoztatni.

chros

"Nehogy, jo Samu modra, random LG Woled es QD-Oled paneleket pakoljanak majd az uj szeriaba :D"

Én azt tudom elképzelni, hogy lesz egy olcsóbb sorozatuk amibe a woled panelek kerülnek majd, de már nem lepnének meg ha nem.

(#781) chros válasza alaves (#779) üzenetére


chros
őstag

Nem tudok roluk semmit, majd meglatjuk...

Van meg itt valaki LG B8-al es regi 4.10.x-es firmware-el? Raszantam magam es befrisitettem 5.30.25-re. [link] Es elkerultem a black crusht :)
1dlut-ok valtoztak mindehol, vegre a DV Cinema preset nezheto (ez kellemes meglepetes volt), a tobbit ujra kellett kalibralni (profiling).

Es a GSR-t (is) rogton kikapcsoltam a francba, nincs tobbe hulye logo dimming!!! Vegre sport vagy mas hasonlo tartalmak normalisan nezhetok!

[ Szerkesztve ]

(#782) Archttila válasza chros (#781) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Bátor vagy! :C
Pár hónapja volt valami Wi-Fi probléma is az 5-ösben, de közben lehet már javították.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#783) chros válasza Archttila (#782) üzenetére


chros
őstag

Jo kerdes, en ethernet-et hasznalok :)

(#784) zapco1269


zapco1269
tag

"Ez volt az a foszer, aki azt mondta, hogy az uj Sony Oled-ekben nincs EVO panel"

Ezt hol és mikor mondta ROBERT?

(#785) chros válasza zapco1269 (#784) üzenetére


chros
őstag

Fomo-s Sony kalibralos video (50 perc kornyeken): [link]

(#786) zapco1269 válasza chros (#785) üzenetére


zapco1269
tag

Valóbban, de ez még MÁRC 11 volt, a SONY valóbban nem kommunikálta az EVO panelt.
Azóta meg kiderült a 77A80J is EVO panelt használ, mert az LGD 77' nem gyárt csak EVO panelt.
Az a 2 idős szemüveges úriember jelenleg talán szakmailag a legképzettebb az USA-ba a képmegjelenítők vonatkozásában. ROBERT szervezi a minden évben megrendezésre kerülő HDTV shootout-ot már több mint 10-éve.Kopaszabb úr a kalibrálás nagypapája maga a kalibrációs szoftverek nagyrészt az ő segítségével fejlesztették ki.

(#787) chros


chros
őstag

LG tulajok ujabb firmware-rel, ami mar nem enged downgrade-et: uj modszer, amivel megis lehetseges! :)
- ugyanazt a "com.webos.app.softwareupdate" system app-ot hasznalja, mint a Shure-os megoldas, csak 2 uj parametert passzol at neki
- aiopylgtv-vel is mukodik

B8 tulajok, akik black crush-al kuszkodnek: szerintem ennek mukodnie kell! :)

(#788) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hátha valakinek hasznos lesz:

Az összes eddig megjelent LG webOS firmware 2014-től napjainkig. [link] Klikk a spoiler gombra! (orosz site) ;]

!!!Természetesen csak saját felelősségre!!!

Ha van rá érdeklődés, akkor megosztanám veletek a 2021-es, (Aurora engines) CalMAN-nal szerzett tapasztalataimat. :)
Jah igen még el nem felejtem: a 2020-as modellekben (is) javítva lett a DoVi green push issue. by Tyler (AVS, chflg thread)

#lg #webos #firmware #archive #database

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#789) junior19 válasza Archttila (#788) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi szépen, már chros-t kérdezni is akartam, nem tud-e egy ilyen gyűjtőhelyet. Nekem még nagyon régi sw van fenn, addig nem is akartam kísérletezni chros módszerével, amíg nem tudok egy ilyen helyet. Az enyémre az LG honlapján a legutolsó van fenn, így nem is tudtam kipróbálni azt a módszert. Bár problémám nincs most sem, így előbb utána kellene olvasni igazából melyiket lenne érdemes felrakni.

Tőlem írhatsz a Calmanról is, akár privátban is, ha itt nem lesz érdeklődés. Bár arról meg ismered a véleményem. :)

codec project

(#790) chros válasza Archttila (#788) üzenetére


chros
őstag

Ez brutal gyujtemeny, koszi :)
De ezek NSU verziok kozvetlenul az update server-rol, nem USB-k, igy az uj modszer nem mukodik veluk, csak a regi SURE-os, ami a v5.x.x elotti firmware-ekkel jo (legalabbis 2018 modelleknel biztosan).
Ha NSU-s regi fw-t akarunk kiprobalni ujrol, akkor eloszor egy USB-sel kell downgradelni az uj modszerrel, majd azon mar hasznalhatoak ezek is SURE-el.

Calman tapasztalat johet!
Mi volt a green push hiba, link?

@junior19, ha nincs bajod, akkor nem kell bantani :)

[ Szerkesztve ]

(#791) Archttila válasza chros (#790) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

De ezek NSU verziok kozvetlenul az update server-rol, nem USB-k, igy az uj modszer nem mukodik veluk, csak a regi SURE-os, ami a v5.x.x elotti firmware-ekkel jo (legalabbis 2018 modelleknel biztosan)

Köszi a kiigazítást! Lassan neki kéne állni annak az összefoglalónak :D

Mi volt a green push hiba, link?

Szerintem erről lehet szó [link] [link] (nem követtem a történéseket, csak gondoltam megemlítem)
De ha már itt tartunk, akkor a TV/Player Led DV téma lehetne a következő telefonbeszélgetésünk egyik főtémája. Mit szólsz? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#792) lezu20


lezu20
tag

Sziasztok! A mai nap folyamán vásároltam meg a TV-met. lg oled55c11lb. Tudtok nekem adni pár hasznos tanàcsot beállítás gyanánt. Legfőképpen Ps5-el használom. Sokat olvastam utánna melyik típus is lenne az igazi. Nekem ez fért bele a keretbe. Vélemények esetleg?(media marktban mondták, hogy 20ezer forintért kalibrálják, de nem kértem.) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#793) chros


chros
őstag

LG-khez: csinaltam kisebb/gyorsabb basic verziot aiopylgtv-bol, ha erdekel valakit: bscpylgtv
Nagyon hasznos util, pl. Windows-on pl igy hasznalhato egyszeruen, miutan kulon cmd batch file-okat keszitesz nekik: madvr-js-remote vagy HTPCRemote
- HDR10 Dynamic Tonemapping egyszeru ki/bekapcsolasa
- egyszeru valtas PC and normal mod kozott!
- kiszurkitett opciok atallitasa!

[ Szerkesztve ]

(#794) junior19 válasza chros (#793) üzenetére


junior19
senior tag

Köszi szépen.
Én még sati beszámolóját emésztem az új Calman tapasztalatairól. De ahogy azzal kész vagyok, neki esek ennek is.

codec project

(#795) chros válasza junior19 (#794) üzenetére


chros
őstag

En nem lattam a beszamolot :)

(#796) junior19 válasza chros (#795) üzenetére


junior19
senior tag

Én sem, azért írtam, hogy még emészteni kell. :)
Vagy hogy csak ketten érdeklődtünk a beszámoló iránt, így ez kevésnek bizonyult, s az érdeklődés hiányára elmarad a beszámoló is. :)

codec project

(#797) Archttila válasza junior19 (#796) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Vasárnap még megnézem a chros féle SDR-t :D és majd utána. (tudom korábban már írt róla de a telefonba meggyőzőbb volt) :DDD Ezen felül jó lenne service menu + 3D LUT-ba tolni mindent, mivel most "csak" hagyományos 1D+3D LUT-ot készítettem. (erre volt időm)
Ezzel kapcsolatban egyébként még vannak bennem kérdések. Egyik ilyen például a Unity és a 3D LUT viszonya...

Jah igen: a nagy sietségbe screenshátt nem készült, a session load meg egy bughalmaz :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#798) zapco1269


zapco1269
tag

Pár napja tulajdonosa vagyok egy SONY XR-65A90J OLED-nek. Van egy problémám a beépített médiajátszójával. Se USB-röl, se hálózaton lévő nagy felbontású filmeket nehezen vagy egyáltalán nem indítja el. Ez a fájl nem lejátszható felirat jelenik meg. A filmbe ha beletekerek lefagy, nem indul tovább. Az érdekesség,hogy a hálóban lévő 2 éves 49XG8396 viszont tökéletesen visz mindent.

(#799) alaves válasza zapco1269 (#798) üzenetére


alaves
addikt

Film paraméterei?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#800) blakey válasza zapco1269 (#798) üzenetére


blakey
titán

Sony LCD topikban több, részletesebb választ kapnál, ez nem feltétlenül egy mélyvíz topikba való kérdés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.